kunst EXCELSIOR TE LEIDERDORP: MULLERS KERSTORATORIUM Bijbeltekeiiiiigen van Mart Kempers LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 20 DECEMBER 1905 DERDE BLAD DOORLEEFDE VERTOLKING VAN EEN BESCHEIDEN WERK De Chr. Gem. Zangvereniging ..Excelsior", dirigent Hans Boe- lee. gaf in de Geref. Kerk te Leiderdorp een uitvoering van Mül- lers ..Kerstoratorium". Boelee. die van massale koorzang houdt, had. behalve het voorgeschreven kinderkoor nog de Lofstem uit Woubrugge en ..Die Rhijnsanghers" uit Oegstgeest onder zijn leiding. Het orgelaccompagnement werd bekwaam verzorgd door Huug Boelee, terwijl bovendien nog sopraan-, tenor- en bariton- soli in het werk vielen te beluisteren. Als inleiding tot de uitvoering van genoemd werk bracht Boelee goede verklankingen van Psalm 136 in een eigen bewerking voor koor en samen zang en bewerkingen van Herman en Pachelbel. Psalm 48. Laatstgenoemd werk stelt wel technisch eisen aan een koor, doch hier bleek men tegen opgewassen. Daar de diverse koren onder eenzelfde leiding staan, was de samenzang dienovereenkomstig; zui ver, goed van dictie, doch van enigs zins beperkte nuancering. In het „Weihnachtsoratorium" van Müller had het koor eveneens een groot aandeel, terwijl de componist hier ook een kinderkoor aanwendt voor de koraalzang. Het werk, dat in de tweede helft van de vorige eeuw tot stand kwam. kan een vergelijking met andere oratoria niet doorstaan. Dit zal ook niet de bedoeling geweest zijn van de componist, die eigenlijk geen vakman was, doch deken-pas toor te Fulda. Hij heeft op zijn ma nier getracht de ontroering van het kerstgebeuren in een klankstuk over te dragen. Velen schijnt het werk nog aan te spreken, wan» het komt tegen woordig herhaaldelijk nog op de pro- Verdoes, beschikt over een gemakke lijk aansprekende stem, in alle liggin gen goed van intonatie. De adem steun moet nog groeien. De stem van Gerard Koolhaas, te nor, zit niet voldoende vrij. Met betere plaatsing en articulatie zou hier meer van te maken zijn. Het zelfde geldt voor de bariton Arie Spek. In aanmerking genomen, dat het hier geen beroepszangers betrof, mag zeker niet onvermeld blijven, dat beiden zich voldoende bewust toonden van de teksten, die zij had den te verklanken. In samenwerking met de kundige begeleider Huug Boer wist Boelee de juiste sfeer te treffen. Alles klonk in getogen en besohaafd, overeenkom stig de bedoeling van dit bescheiden koorwerk. Ad. Int. Het Kunstgenootschap ,.'t Regt- huys", dat in Nieuwkoop in het afgelopen jaar voor zovele uit stekende kunstmanfestaties heeft gezorgd, sluit het jaar af met een zeer bijzondere en tevens in dezi Penningmeester N.A.T.IJ. erelid Volgende landdag in Apeldoorn De algemene raad van de Neder- J<ers"iidj P^sende expositie in landse Amateur Toneel Unie heeft in het Oude Raadhuis, waarop te- zijn zaterdag in Utrecht gehouden keningen van Mart Kempers zijn vergadering de scheidende penning- tentoongesteld, die zijn qebruikt rr;. tgen/ verdtn! ™or de eerste geillustreerde uit- sten benoemd tot erelid van het 9ave van de bijbel, welke het hoofdbestuur. Het is voor de eerste Ned. Bijbel Genootschap in maal in de geschiedenis van de 950 het licht deed Z: NATU dat een dergelijke eretitel Expositie in Nieuwkoop wordt verleend. Naar een opvolger van de heer Ruiter wordt nog ge zocht. De algemene NATU-raad herdacht o.m. de heren Wessel van Leeuwen uit Amsterdam, drs. H. J. Jonker en Lansing beiden uit Utrecht, die kort geleden zijn overleden en veel nuttig werk voor de NATU hebben verricht. Mart Kempers werd in 1924 in Enschede geboren en bezocht de Kunstnijverheidsschool* in Amster dam. Hij was na het behalen van het eindexamen, werkzaam als grafisch ontwerper. Gedurende de jaren 1951 —1957 was Kempers verbonden aan de Lettergieterij Amsterdam. Thans werkt hü op free lance basis. Zijn opdrachten bestaan veelal uit ge- Besloten werd de jaarlijkse NATU- denkboeken voor bedrijven en instel- kmddag ditmaal te houden op 3 en 4 üngen, voorts bibliofiele uitgaven juni in Apeldoorn. i voor de Stichting „De Roos" en nu Groepsdiscussies werden gehouden en dan geïllustreerde kalenders. Mart over de taak van de NATU-afdelin- Kempers behaalde in 1957 de gen en de beste organisatorische Duwaerprijs en in 1965 de Werkman structuur van de NATU. Met vreugde prijs, werd herinnerd aan het succesvolle begin van de sectie Jongeren Ama teur Toneel van de NATU onder lei- Voor de Bij bel tekeningen kreeg hij ding van Wim Odé. De sectie rekende de opdracht in 1956. Toen de Bijbel voor de op 2 november in Amsterdam jn i960 uitkwam had hij gedurende gehouden eerste jeugdtoneeldag op 4 jaren 250 tekeningen vervaardigd, 250 belangstellenden, maar er waren een 50 tal daarvan is nu in het maar liefst 600 deelnemers. Ei- moes- Oude Raadhuis te zien. De tekenin- ten zelfs nog jong'eren worden afge- gen zijn uitgevoerd in zwart-wit en wezen. De nieuwe sectie gaat op de hebben ondanks hun eenvoud een ingeslagen weg voort. bijzonder suggestief karakter. Kern- Is In het hoofdbestuur werd gekozen pers is er in geslaagd zijn onderwer- ir. A. C. Wind uit Arnhem. In het pen levend en vooral „leesbaar" te dagelijks bestuur werd de heer A. van maken. Tongeren uit Utrecht gekozen. Na- Zaterdagmiddag werd de tentdon- mens de Boun fan Fryske toanielsels- stelling in aanwezigheid van ver- kippen yn Fryslan kwam E. Douma schillende genodigden, o.w. de kun- uit Leeuwarden in het hoofdbestuur. stenaar zelf, officieel door dr. G. J. Advertentie Volfruitjam van Hero in de ideale kleinverpakking voor dagelijkse afwisseling - geen restanten, altijd vers. Dat is praktisch! Bremer geopend. Behalve de teke ningen kreeg men van het Genoot schap ook een aantal Bijbels in bruikleen, waarin alle tekeningen van Kempers zijn opgenomen. Bij elke tekening is een deel van de tekst uit de Bijbel gevoegd, waarop deze betrekking heeft. In zijn openings woord gewaagde dokter Bremer ook nog van het feit dat het ditmaal de tiende expositie in successie is welke door het Kunstgenootschap wordt georganiseerd. Hij sprak de hoop uit dat velen deze expositie zullen be zoeken. Kunstschatten in Italië terecht De politie in Chieti (Italië) heeft meegedeeld dat zü vijf man heeft ge arresteerd en oudheidkundige voor werpen ter waarde van 100 miljoen lire (f 600.000) in beslag heeft geno- De voorwerpen bestonden voor namelijk uit keramische kunstschat ten uit de eerste eeuwen na Christus. Volgens kunstexperts was de histo rische waarde van de voorwerpen veel hoger dan de geschatte handels waarde. Onder de vijf gearresteerden, die worden beschuldigd van illegale han del in oude kunstschatten, bevond zich de 49-jarige restaurateur van kunstvoorwerpen Luigi di Briso. De ontdekte voorwerpen zijn terug gebracht naar het nationale oudheid kundige museum der Abruzzen in Chieti. Kerstnummer van het Drukkersweekblad Het perfect verzorgde kerstnummer van het „Drukkersweekblad/Autolijn 1965", dat jaarlijks verschijnt en aanschouwelijk maakt, wat in chemi- grafisch en druktechnisch opzicht in ons land werd bereikt, verschilt dit maal in velerlei opzicht van vorige nummers. Het is eigenlijk een soort „beeldverhaal" betreffende 65 jaren twintigste eeuw. een stripverhaal met heel weinig tekst en geen enkel groot cliché. Het is bedoeld als een eer betoon aan prof. P. Borst, die on langs in verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd afscheid heeft genomen van de Federatie, waarvan hij jarenlang secretaris en vervolgens adviseur is geweest. HR nam het initiatief tot d". kerstnum mer en bepaalde mede de vorm en inhoud van alle voorgaande num- Tekst en samenstelling van dit nummer is van de heer D. H. Couvée. de grafische vormgeving verzorgde de heer Jan Bons. Bij de uitreiking van dit nummer in het Minervapaviljoen in Amster dam heeft de voorzitter van de Fede ratie van Werkgeversorganisaties in het BoekdrukkersbedriJf in de Ver. van Ned. Chemigrafische industrieën de heer Js. A. M. Cleerdin, verklaard, dat de kwaliteit en de vormgeving van het Nederlandse grafische pro- dukt over de gehele wereld een voor- treffeiyke naam heeft. Voor dit jaar wordt verwacht, dat de grafische export de 200 miljoen ruim zal over treffen. Rond 3'j procent van het totale aantal werknemers in ons land vindt in de grafische bedrijfstak zijn bestaan. Wat het kerstnummer betreft: de cliché-maker en de drukker hebben de vele moeilijkheden, die samenhan gen met het reproduceren naar ver geelde oude plaatsjes, uit kranten, brochures en boeken, opmerkelijk goed weten te overwinnen. Ook het bepalen van de zuivere kleur speelde hierin een grote rol. Een woord van hulde aan de samenstellers is dan ook zeker op zijn plaats. Londense scholieren winnen toneelwedstrijd De leerlingen van de Mayfield School en de Wandsworth School uit Londen zijn als overwinnaars uit de bus gekomen van de interhoofdstede- lijke toneelwedstrijd die in Amster dam is gehouden tussen totaal 115 leerlingen uit de hoogste klassen van middelbare scholen uit Amsterdam, Bern, Bonn, Brussel, Londen, Luxem burg, Parijs en Rome. De jury besloot na een zeer lang durige beraadslaging de eerste prijs aan de Engelse groep toe te kennen voor de uitstekende opvoering van „IJzeren vuist" van John Arden. De hoofdrolspeler in dit stuk, David Freud, ging bovendien strijken met de eer de beste mannelijke indivi duele toneelprestatie te hebben ge leverd. De eerste groepsprijs bestaat uit 7500 Belgische franken, beschikbaar gesteld door de Unie van hoofdsteden der EEG-landen. De prijs voor David Freud is een geschenk van de Franse ambassade: een serie boeken over Frankrijk. De eerste prijs voor de beste vrou welijke rol ging naar Sabine Lehman, leerlinge van de Ernst Moritz Arndt Schule uit Bonn, voor haar rol in An tigone van Jean Anouilh. De tweede groepsprijs ging naar de Luxemburg se scholieren van het Athenee Gramd-Ducal voor hun spel in „Le jeu de la vie et de la mort" van Leon Chancerel. De tweede prijzen voor de beste mannelijke en vrouwelijke rol kwamen terecht bij de Parijse scholier Louis Gastaldo resp. Susi Baumann, leerlinge te Bern. De Italiaanse bariton Tito Gobbi is hier in gesprek met zijn beschermeling John Shaw in het Royal Opera House in Londen. Shaw zong de titelrol in de opera ..Simon Boccanegra" en Tito Gobbi maakte een speciale reis naar Rome om hem te horen, waarna Shaw. die uit Nieuw Zuid-W ales afkomstig is. voor de Londense opera geëngageerd werd. Brigitte Bardot aan ogen gewond De Franse filmster Brigitte Bardot is gistermiddag in een ooglijderskli- niek in New York onderzocht in verband met een blessure aan haar oog, die zij zaterdag opliep doordat een flitslamp van een amateur-foto- graaf uit elkaar spatte. Het incident gebeurde 's avonds voor een bioscoop in Broadway waar Brigitte's film „Viva Maria" in pre mière gaat. Tijdens het gedrang om de filmstar zette de bewuste foto graaf zijn flitsapparaat in werking vlak b'j het gelaat van de filmster, zodat splinters van het uit elkaar spattende lampje haar troffen. Het programma voor haar optre den in de VS zal waarschijnlijk in grijpend gewijzigd moeten wor den. Brigitte Bardot heeft naderhand gezegd, dat er geen glassplinter in haar oog is gevonden. Zij draagt nu een zwarte bril, en zal dit enige da gen moeten volhouden. Volgens de actrice zouden bloedvaatjes in haar oog het begeven hebben door de fel le flits van vlakbij. Op televisie NACHTMIS UIT FRANSE ABDIJ In de kerstnacht zal van 23.55 uur tot 01.15 uur over de tv.-zender Ned I 'n rechtstreekse Eurovisie-re portage worden overgenomen van de nachtmis in de Benedictijnerabdij van het Franse St. Benoit-sur-Loire. Het commentaar wordt verzorgd door dr. L. Vismans O-P. Op eerste kerstdag (zaterdag 25 december) wordt van Rome uit rechtstreeks overgenomen een door de Italiaanse t.v. te verzorgen Euro visiereportage van de door Paus Pau- lus VI uit te spreken zegen „Urbi et orbi". Deze uitzending heeft plaats van 12.00 tot 12.30 uur, even eens via het eerste net. Expositie naïeve schilderkunst Televisie-omroepster Ageeth Scherp huis heeft zaterdagmiddag in de Bolstaverne in Amsterdam een expo sitie van naïeve schilderkunst ge opend, waarop werken van elf zon dagsschilders te zien zijn. De schil derijen vormen een keuze uit de meer dan 800 inzendingen op een uitge schreven wedstrijd voor Nederlandse zondagsschilders. De beoordelings commissie bestond uit de schilderes Han Mes, de kunstcriticus J. Eijkel- boom en dr. L. Gans. Hoewel het aanvankelijk in de be doeling lag vijf prijswinnaars aan te wijzen, werd. gezien het hoge peil van het tentoongestelde werk be sloten aan alle inzenders een prijs toe te kennen. Deze bestond uit een bedrag van f. 250, naar keuze in de vorm van een materiaalbon, de mogelijkheid op een volgende ten toonstelling in de Bolstaverne een kunstwerk uit te zoeken of van een abonnement voor tien grafische werken op „Prent 190". De expositie is tot 30 januari te bezichtigen. NEDERLAND 1 NTS: 7.00 uur Nieuws in het kort, NTS 7.01 uur Klaas Vaak. voor de kleuters 7.06 uur Kenmerk, kerkelijk programma 7.35 uur Flipper, tv-film 8.00 uur NTS-journaal 8.20 uur Politieke uitzending 8.30 uur Inburgeren, documentaire 9.00 uur Madame Curie, speelfilm 11.00 uur NTS-journaal 11.05 uur Sluiting. NEDERLAND 2 VPRO: 8.00 uur Nieuws in het kort. NTS 8.01 uur Patrouillewagen '54, tv-film 8.25 uur Trio Jan Huydts 8.50 uur Sch>lderskwartier 9.10 uur Onaantastbaar, tv-film 9.55 uur Extra, actualiteiten 10.10 uur NTS-journaal 10.15 uurSluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: 8.05 uur De Jonge Flierefluiters 9.00 uur Bach op asfalt HILVERSUM 2: 8.00 uur Franck PourceU en zijn orkest 8.30 uur Twee vingers tijd. eft gióteren Gemini Bijzonder indrukwekkend was zaterdagmiddag de recht streekse reportage van 3 tot 4 uur van de landing van de Ge- mini-VII. Duidelijke beelden, ondanks de talrijke technische problemen, en een reportage die de kijkers voor zover mogelijk het volle pond gaf. Nog indruk wekkender dan de uitzending zelf. was eigenlijk de zelfbe heersing van die hoge televisie functionarissen die het in hun macht moeten hebben gehad naar de studio te rennen en de beide commentators, Gerton van Wageningen en Rob Funke. met het pistool op de borst voor de keus te stellen spoorslags te verdwijnen of eindelijk le be ginnen met een behoorlijk, ver telend commentaar. Fout werd op fout gestapeld, om nog maar te zwijgen van alle interessante details die niet vertaald wer den, inplaats waarvan we over peinzingen van de heren zelf te horen kregen in de trant van: „dat moeten wel evenwichtige kerels zijn die ze daarvoor uit zoeken, je moet geen last van engtevrees hebben om zolang daarin te zitten, ze worden van tevoren natuurlijk wel goed ge oefend," enz. Zoiets mag toch niet mogen? Waarom niet ge woon Astrid Engels en Judith Bosch genomen voor de verta lingen. die zouden het ongetwij feld beter hebben gedaan. Wouter en Gonnie Zaterdagavond kwam de KRO met een heel acceptabel pro gramma. Anton Geesink kwam bij het Gulden Schot nog met twee judo-bekers voor de dag, die hij wilde verkopen ten bate van het missiewerk van pater Van Rietbergen in Brazilië. De première van „Wouter en Gon nie" heeft hoopvol gestemd. De problematiek (arbeidsvoorwaar den. of liever: arbeidevsvoor- waarden in een fabriek) was weliswaar typisch Engels, maar er was niet geknibbeld op de ideetjes en er werd van hoog tot laag adequaat in gespeeld. Hoofdpersoon blijkt de Vlaming Nand Buyl te zijn, zowel qua uiterlijk als innerlijk een nieuwe versie van de diep betreurde Joe E. Brown. Het lijkt een se rie die het wel zal halen. Een aangename verrassing was ook „The American Folk Blues Festival", dat voor het eerst ook Nederland op zijn Europese tournee had aangedaan. Een sfeervol programma van hoge kwaliteit, door Nico van Hiltrop (die ook Wouter en Gonnie had geregisseerd) goed in beeld gebracht. Zuid-Afrika Zondagavond schotelde de NCRV (na het vertrouwde „Me morandum van een dokter") ons de tweede aflevering van „Oog getuige" voor. Nico van Vliet interviewde een tweetal Zuid- af rikaanse kleurlingen tussen blank en zwart in) en mr. Hil- termann over het proces tegen Nobelprijswinnaar Luthuli. We kregen ook Luthuli en Verwoerd nog te zien en te horen, zij het uit andere bronnen. De aanpak van Van Vliet maakte een ge degen indruk. „Crossfade" Interessant was hierna ook de korte opera „Crossfade", in opdracnt van de NTS geschreven door Willy van Hemert en Harry de Groot. Deze opera is door de NTS ingezonden naar het festi val in Salzburg, waar het met de derde prijs bekroond werd. Frans Vroons (duidelijk ver staanbaar) maakte de meeste indruk, daarna kwam Caroline Kaart, daarna de opera zelf, die wel aardige dingen had, maar teveel reminiscenties opriep wat de muziek betreft, en wat de taal aangaat af en toe teveel Van Hemert-poëzie met een stortvloed van buitenlandse klemwoorden te berde bracht. Maar alles bij elkaar toch wel iets om naar te blijven zitten kijken. MAANDAG Hilversum 1. 4< VARA: 18.00 N igheidö richt Parlementair klankbeeld. overzicht. 20. imstr. ensemble haal halen: literair wedstriiciprogr. 21.00 Bach op asfalt, reportage uitvoe ring Baoh-cantate in Alkmaar t.b.v. een leprozenkolonle. 21.30 Etherforum. 22.05 Waar de wijsjes zijnliedjes. 22.30 Nws 22.40 Act. 22.45 Jazzimaga- zme. 23.25 Persoonlijke herinneringen aan Myra Hess,1 33.55-24.00 Nws. 18.00 Marinierskapel 1 larine: mod. rmizie] fVD Luistert naar I - - O. 1830 Latijns-Ame. orkest. 1850 Openbaar Kunstbezit. 19 00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Ra diokrant. 19.30 Klas. muz. 19.55 Op de man af. praatje. 20.00 Lichte gr.muz. 20.30 Twee vingers tijd. hoorspel? 21.45 Klas. ork.rouz. 22.15 Avondoverdenking. 1 22.30 Nws. 22.40 Boekbespreking. 22.501 Opereüteklanitaen23.15 Mod kamer - 402 111. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgyt 7.20 Llohte grmuz. VPRO: 7 50 t) opening. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Lic' grmuz. 8.45 Morgenwijd. 8.55 Bc bespreking. 9.00 Voor de zieken. (9 Waterstanden). 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (Om ""•00 Metropole-orkest leded 11.00 Nws... amiusementemiuz land- en tuinbouw. 12.30 Overhëïds- Llcht ensemble 1 t landbouw. 12.40 lieten. 18.00 't Muzikan- Concerto gros strijkorkest c Larghetto. A ADOMROEP (Over de 4e IUn L Antonio VlvaldlB_w solo violen Allegro. Largo. - <aj. /incfcru. /vtuner Orkest van Moskou oJ.v. Rudolf Barshal. 2. Con- :erto grosso In d kl. t. voor 2 solo dolen, solo cello en strijkorkest ïr. 11. Allegro. Largo e spiccato »ro. Kamer orkest van Moskou' i* üudolf Barshal. n. Alessandro Marcello. Concerto ln hobo, strijkers en basso Sopraan en plano r*Klas" eii 'iterstll" deren; III. Kerkorgelconcert: klas. mu ziek. 14.40 Logboek 1931. klankbeeld. 15.20 Avroditeprogramma voor de vrouw. 16.00 Nws. 16.02 Zanesollste en jaianoapeL 16.15 Voor v. d. tlenereJ Hilversum 2. 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende Woord 7.15 Lichte gr .muz. (7.30-7.32 Nws. 7.45 KNAC/ANWB wegenlnforma- tiei 7.55 Overweging. 8 00 Nws. 8.10 Lichte gT.mruz. (8.30-8.32 Nws.). 8.40 Voor de hulsvr. 9.40 Schoolradio 10.00 Lichte gr muz. 10.50 Ltohtbaken.' herh. van zaterdag jl.). 11.00 Voor de vrouw 1*1.30 Lichte gr.muz. 11.50 Volaan vooruit, lezing. 12.00 Angelus. 12.03 Klas. gr .muz. 12.20 Voor de boeren 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw Nws. 12.40 Act. of gr muz. 12.50 ailing. 17.20 Lichte gr.n .ïïie? Andante e spiccato. Adag: gast. i dinsdag jl.). licht i 11.). 16.0 Presto. Sabatlno Cantore, adagio. Scherzo. Allegro moderato. Presto. I Musici. V. Béla Bar tók. Divertimento voor strijkorkest. Allegro non troppo. Molto adagio. Allegro assai. Kamer Orkest van Moskou o.l.v. Rudolf Barshai. VI. Sergei Prokofiev. Visions fugi tives op. 22 (ork. Barshai). Lentamen- I te - Andante - Allegretto - Anima to - Moto glocoso - Con eleganza - Com- modo - Allegretto tranqulllo - Rldi- colosamente - Con vlvacitA - Assal mo derato - Allegretto - Feroce - Dolente. Kamer Orkest van Moskou o.l.v. Ru- 16.40 Onderweg, progr. voor oud< luisteraars. 17.00 Voor de jeugd. 17... Voor de padvinder® 17.50 Overheids voorlichting: Folklore op Curacao Spreker: Tom Llndeijer. Hilversum 3. FM NRU/NCRV: 9.00 Nws. 9 02 Instr. al- lerlei. 10.00 Nws. 10 02 Licht muz.pro- gramma. (Om 11.00 Nws.). 12.00 Nws. 12.02 Volksmuz. 12.30 Lichte gr.muz. 13.00 Nws.. ert. act. 13.02 Pianospel bekende melodieën. 13.30 Klanken van eigen bodem. 14.00 Nws. 14.02 Lichte vocale muziekjes. 15.00 Nieuws. 15.02 Licht platenprogr. 16.00 Nws. 16.02 Tie- platenshow de tieners. NRU/VARA: 17.00 Nws 17.02-18 00 Licht gevar. muz.progr TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. NTS: 19.00 Nws. In het kort. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Journaal voor gehoorgestoorden. 19.32 Engelse les. 20.00 Journaal. VARA: 2020 Ach ter het nieuws. 20.45 Bespreking van het fotoboek over De Jordaan. 20.55 The Serendlpltv Sin- Chats jatoerian brak been De 62-jarige Sowjetrussischa vermaarde componist dirigent Aram Chatsjatoerian die ook in ons land successen oogstte heeft zaterdag in Moskou een been gebroken doordat hij op een beijzelde straat uitgleed. Bayle-prijs voor Rein Blijstra De Amsterdamse kunstcriticus Rein Blijstra heeft zaterdagmid dag in het Groothandelsgebouw in Rotterdam de Pierre Bayle- prijs in ontvangst genomen, die dit jaar werd toegekend als kri- tiekprijs architectuur. De prijs een bedrag van f 1250 en een pen ning van de Rotterdamse beeld- houtver C. van Kralingen werd de heer Blijstra uitgereikt door de architect J. J. Vriend, die zelf ze ven jaar celeden de Bayle-prijs voor architectuurkritiek kreeg. In de jury zaten behalve de heer Vriend de heren E. F. Groosman en W. A. Wagener. De culturele prijs is ingesteld door de Rotterdamse Kunststichting en ontleent de naam aan Pierre Bayle, die in 1684 de eer ste was die in Nederland een populair wetenschappelijk maandblad uitgaf met kritieken op het terrein van alle sectoren van het kunstleven. vertimento In A Mol: fragmenten uit ««lojbaretprogr. 2300 Vorden we M 0 30- K522? oy*r 20 20 i« 1 ruSLTV~pr1Jsvri>,'e 30 45 Km op ae tien. documentaire over beiaar den (3e ultz 31.25 Menselijkerwijs. 3155 Attentie. NTs: 22 10-22.15 Journaal. RKK: 22,16-22 40 BUbel voor alleman?

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5