Pon en ik zijn geen vrienden" Koel-Steevens: toevalstreffer Nu in GT-wagen? ONMOGELIJKE SITUATIE... KRANTENBEZORGER BEVRAAGD 2| Concours hippique in Zuidlaren Fransen misgunnen Jean Basque de auto VOETBALPROGNOSES UVS krijgt het tegen VUC hijzonder zwaar Roodenburg - H.O.V. Sportsplinters Liebreehts wint 1500 meter Surprise in Oss Doodsteek LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 18 DECEMBER 19G5 VIJFDE BLAD ROU SLOTEMAKER NA ZEER GOED SEIZOEN BUITENSPEL BIJ RACING TEAM HOLLAND: (Van onze correspondent) In het kleine, doorgaans zo gesloten Neder- jodse autosportwereldje heeft zich de afgelopen treken een rumoerig conflict ontwikkeld over ie ga"9 van zaken bij het Racing Team Hol- knd, dat een van de weinige Nederlandse top- toureurs de slipschoolhouder Rob Slotema- ker voor het komende seizoen vrijwel buiten- pel heeft gezet. Enige dagen geleden kwam it geschil in de openbaarheid toen voorzitter Behalve Slotemaker ontbrak er nog een man op het lijstje, de veneens zeer succesvolle Porsche-specialist en -importeurszooon |en Pon, die al eens met ruzie het Racing Team verliet, maar later ■eer liefderijk werd opgenomen. Pon zou volgens de verklaring an de heer Nortier dit jaar echter als team-manager worden opge teld, omdat hij zich uit de actieve racerij terugtrekt. ,J)aar ligt nu de kern van de de rel", zegt Slotemaker over m's benoeming. „Iedereen weet jf Ben en ik geen vrienden zijn, zijn zachtst gezegd. Hij race ier en ik in een Porsche m onmogelijke situatie. Dat zal rf bestuur ook wel hebben over een. Samen rijden had nog wel bund; ive hebben in de afgelo- tn jaren toch allebei flinke suc- aen voor het team behaald". Slotemaker heeft die ontwikkeling zien aankomen; niets blijft lang eim ln het kringetje race-belus- „Ik hoorde de geschiedenis een ir dagen eerder van Wim Loos. c2 ik geen officieel bericht kreeg, ik Pon opgebeld. Hij zei letter- „Ik stel jou voorlopig niet op; maak de dienst uit". Onbehoorlijk .Nou, toen wist ik genoeg. Maar blijf het een rare beslissing vin- Onbehoorlijk ook tegenover de a's, die het Racing Team nu al paar jaar met grote bedragen nen om snelle auto's te kopen, lit jaar is er twee ton op tafel Dan moet je ook snelle rij- in die wagens zetten, zulke be ft geven hun geld niet voor uit. En nu Ben Pon niet meer ben ik zo'n beetje de enige die iure aankopen waar kan maken". beetje blufferig vindt Rob temaker een dergelijke uitspraak ook wel klinken. Maar toevallig de enige Nederlandse coureur, oor 1966 een financieel zeer «rekkelijk contract met Daf heeft tekenen om voor die fabriek de veelbelovende formule III- e-wagen te rijden. Waar 3et is toch waar", roept Slotema- wat wanhopig, „een tijdje gele- moest ik samen met Van Len- op Monthlery rijden. Om de duizend kilometer. Hij was alf seconden per ronde langza- dan ik in de oude Porsche van Racing Team. Halverwege de iben ik toen uitgestapt, heb hem rondje laten rijden en ben toen achter het stuur gaan zitten, irmee hadden we reglementair de bestuurderswisseling voldaan. :n we hebben die race ge- Tweede werd Ben Pon, sa- met de Duitser Koch, ook één de grote Europese topryders «t Nortier noemde in zijn tafel dergelijke resultaten „vlagver- van nu af aan niet meer de eerste plaats staat bij het ing Team. „Nu gaan we", kon- :e hij aan. „het doel nastreven, e in onze statuten hebben Het opleiden van jonge cou- voor de grote races. „De statu izeggen dat echter helemaal niet, uis niet met zoveel woorden. Ar- 2 zegt letterlijk: „Het doel der iting is het bevorderen van de rensport in Nederland en het op *eg brengen van een nationaal )race-team alsmede al hetgeen mede in de ruimste zin verband Dat is alles. Maar al mag Slotemaker*s leeftijd dan niet de grote reden zijn waarom het Racing Team hem niet in de vaste opstelling heeft ondergebracht, hij heeft het bestuur in het afgelo pen jaar voldoende argumenten in handen gegeven om de ophefmaken de beslissing te motiveren. Eén van die argumenten is bij voorbeeld, dat hij zijn verlangen om zoveel mogelijk races te rijden zo ver doordrijft, dat hij in een wagen van een concurrerend team meerijdt in een wedstrijd waaraan het Racing Team Holland ook deelneemt. „Goed, dat is voorgekomen", zegt hij onredelijk mokkend. „Maar ik blijf er bij, dat Ben Pon de echte oorzaak is. Ga maar na: Pon is Porsche-importeur, het team rijdt al twee jaar met dat merk. Onderdelen genoeg, ervaring, een dealersorgani satie met opgeleide monteurs. Dat kun je niet ineens overboord zetten. En diat weet Pon. Hij staat sterk en het Racing Team staat in dat opzicht zwak". „Een voorbeeldje waarom hij en ik geen vrienden zyn. Ik heb me uit veiligheidsoverwegingen van de nieuwe Formule Vee-school op Zandvoort gedistancieerd. Ik vindt het gevaarlijk, beginners in race autootjes zonder dak. „Broodnijd", schrijft Pon dan in een autoblad. Omdat ik zelf voor mijn plezier een ccureursopleiding geef. Of liever ge zegd: Ik leer de mensen op het cir cuit een beetje goed rijden in hun eigen wagen. Broodnijd van mij? Bedenk maar eens dat Formule-Vee hetzelfde is als Volkswagen". Positief Afgezien van het wat onzindelijke rumoer dat rondom 't zo idealistisch gestarte, kwetsbare Racing Team en de heren Slotemaker en Pon is ont staan, heeft de hele affaire mogelijk toch nog een positief kantje. Een paar dagen geleden heeft Slotema- Piet Nortier meedeelde dat voor 1966 twee razendsnelle Porsche's 906 waren besteld, waarmee de nog zeer jeugdige, maar veelbe lovende rijders Wim Loos en Gijs van Lennep de Nederlandse kleuren in het buitenland zou den moeten verdedigen. Slotemaker kwam niet in het plan voor. Argument van Nortier: „Het woord is nu aan de jeugd". Antwoord van Slo temaker: „Dan trek ik me terug". ker enigszins pathetisch uitgeroepen: „Als de startvlag valt, zullen we knokken". En hij wil proberen om dat waar te maken. Hoewel het tegen de 225 pk sterke, nu al onverslaanbaar genoemde Porsche 90b bijzonder moeilijk vech ten zal zijn, heeft hij er toch goede hoop op. dat er het komend seizoen een snelle gr an turismo voor hem be schikbaar zal zijn. Hy heeft goede contacten bij Italiaanse en Britse fa brieken en een groepje sympathisan ten is bereid om zijn plannen gelde lijk te steunen. Als dat lukt, belooft 1966 voor Ne derland een ongemeend spannend race-seizoen te worden. Slotemaker beeft het op de gedenkwaardige jaardag in Hoornwijek zelf aardig omschreven: „Zodoende dienen wij, dacht ik, toch gezamenlijk de auto racery en in het buitenland de nationale zaak". Argumenten Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD. Witte Singel 1 Leiden fout de jury en jaloezie federatie en daarom waj ook geen ROB SLOTEMAKER adieu Racing team Verklaring ter verhelderend is de beginsel kring van de stichting, die als ding tot de statuten in een ver- tnd boekje over het Racing opgenomen. Daar staat: ting Team Holland is een stich- die tot doel heeft Nederland in 'oorste gelederen van de inter vale autorensport te plaatsen ■iteindelyk een wereldkampioen- 'P te veroveren". dat beeld past Slotemaker op ogenblik nu eenmaal beter dan tonceptie, die de heer Nortier tij- het gezellige etentje in Hoorn- ontvouwde. Ook al slaat het fd „uiteindelijk" misschien op !«lui als Wim Loos en Gijs van «P- Rob is te oud, hij is al 35", heeft bestuurslid van de stichting be id. Slotemaker lacht dat bezwaar Borgd weg. „Zonder me met de groten te vergelijken, mag ik i opmerken, dat Fangio pas op 'veertigste jaar wereldkampioen I en vijf jaar later nog eens. En an aan mezelf merken, dat ik I steeds beter ga rijden. Pas als ?een verbetering meer kan con- toen weet ik dat ik moet op- den. Tussen twee haakjes, ik ben dertig jaar". (advertentie) Zondag a.s. 2.30 uur DE COMPETITIEWEDSTRIJD SPORTPARK NOORD. Wanneer pluvius niet opnieuw op grootste problemen het laatste ogenblik „het voetbal- Roodenburg liggen eten" wegspoelt, wordt er morgen weer in de amateursector gespeeld. Voor de voetballiefhebbers een prettig berichtvoor de Leidse eersteklasser UVS echter niet Immers, de blauwwitten zullen morgen nog niet over de vorige week uitgeschakelde Gerard Désar kunnen beschikken en dat kan wel eens een ernstige verzwakking van de Leidenaars zyn. UVS treedt morgen in Den Haag aan tegen VUC. De Hagenaars hebben tot-nu-toe nóg geen geweldige resultaten kunnen boeken, maar moeten toch zeker niet onderschat worden. UVS zal met Mattie Kantebeen in de gelederen voor Désar het beslist niet gemak kelijk krijgen en voor een tweede overwinning (in Leiden won UVS met 40) zal hard gewerkt moeten De Leidse koplopers in de tweede klasse LFC en Roodenburg zullen de wedstrijden van morgen ook al niet zonder zorgen tegemoet zien. Hier zijn het echter niet de spelersmoeilijkheden, die prevale ren, al kampt Roodenburg met het niet beschikbaar zijn van Cecs van Leeuwen. De blauwzwarten hebben nu Martin van der Broek als rechtsbuiten opgesteld. De >or LFC en het feit, dat de eerste wedstrijd tegen resp. Spartaan '20 en HOV puntenverlies bracht. Wanneer de Leidenaars de zaken van begin-af-aan flink aan pakken. moet revanche echter mogelijk zijn. Ook Lugdunum thuis tegen HBS kan zich re vancheren voor de in Den Haag (onverdiend) geleden 24 neder laag. In de derde klasse A staat Altior voor de (te?) moeilijke taak kop loper Olympia in Gouda te be strijden. Alphen krijgt het gemak kelijker bij VIOS, terwyl Alphia (thuis tegen Bergambacht) mis schien wel voor een verrassing kan zorgen. DOCOS, Lisse en Concordia H zullen ook na de wedstrijden van morgen nog wel met dezelfde verschillen aan het hoofd van de vierde klasse A tronen. DOCOS is thuis veruit favoriet tegen het wisselvallig spe lende Warmunda, terwijl ook Con cordia H de punten thuis kan houden tegen VVSB. Lisse gaat bij hekkesluiter Nicolaas Boys een welhaast „zekere" overwinning te gemoet. Bij TeijlingenZLC en DOSRForeholte zullen de krach ten elkaar niet veel ontlopen. In de vierde klasse B zal LDWS ver rassend voor de dag moeten komen als enige foutloos door de eerste bar- tgc gekomen, waarvoor zich 20 com binaties hadden geplaatst. Meyer had echter evenals trouwens Dasque rste hindernis van de verkeer de kant genomen. Het protest wa6 hiertegen gericht. Na zeer lange dis cussies heeft de wedstrijdleiding be sloten bij de eerder genomen beslis- Van der Zeeuw, L. de Jong. Van der sing, vaarmee Meyer zowel de eer- Heyden, Rietkerken, P. de Jong, De sta als de tweede plaats werd toe- Wit. Van der Starp, Nieuwenburg. gekend, te blyven. Roodenburg Keereweer, B. de De chef d'equipe van de Franse Jonge, Ooyendijk, De Klerk, Hensen, ploeg behield echter het recht pro- Van Weerlee, Van der Broek, Den Os, test tegen deze beslissing in te die- officiële prijsuitreiking. Voor deze barage plaatsten zich 20 combinaties. De muur bleek voor de meesten een onoverkomelyke de hoogst hüidcrnis. overige vier obstakels werritn met gemak genomen, maar n de in- de .85 meter hoge gryze muur was een enorme handicap. Alleen Meyer slaagde er in tot tweemaal töe de- heeft geleid tot onverkw.kkelyke to- bamère nemen. Ook de Frans- nelen na het puissance springcon-man Dasque en onze landgenoot Philips slaagden erin ovèr te komen, doch weigerin- D" Franse ruiter Chabrol, diende gen tevoren kwamen hen op drie by de jury een protest in tegen de strafpunten te staan, eerste en tweede plaatsen van de Het was een rumoerig slot van een Duitser Herbert Meyer. Zowel met goede hippische avond, waarbij de Sirnona als met Salome was Meyer Groningers, by het wachten op de onder de leden van de Franse equi pe, die Jean Dasque de auto waar voor hy het beste geklasseerd staat en die de ereprijs i geklasseerde deelnemer van de in ternationale concoursen, misgunnen, vrijdagavond. Hoe komt mijn club uit UVS Vermeer, Balkhoven, Van I der Kaay, Koren, Lardé, Leget, Thoeng, Kantebeen, Teske, Witte- man, Van Schooten. LFC De Hoed, D. Sira, H. Sira, beslissing van de jury, hun sympa thie voor Herbert Meyer niet onder stoelen of banken staken. Uitslagen Heymans, De Vos, E. de Jonge. bij de internationale hippische Springconcours a l'Americaine 1. Troongravin, J. Maathuis 24 punt 56.8 sec. 2. Troongraaf, J. Maathuis 24 pnt 3. Aristocratie, P. Kouwenberg Hoo- gerheide ?4 pnt 60.2 sec. Puissance Springconcours na barrage 1. ex aequo Simona, Herbert Meyer (Did) 0 ft Salome. Herbert Meyer (Did) 0 ft. 3. ex aequo Niemen, W. Philips (Ned) 3 strafpnt. Liquette J. Dasque (Frankrijk) 3 strafpnt. De oud-international Peer Krom is in het Beverwijkse rodekruis-zie- kenhuis overleden. Krom, die 67 jaar werd. speelde tussen 1923 en 1931 veertien maal voor het Nederlands elftal. Deze speler van RCH maakte in die periode 2 Olympische Spreien mee. die van 1924 in Parijs en in 1928 in Amsterdam. om tegen Archipel puntenwinst te behalen. Voor Wassenaar is dat thuis tegen 's-Gravenzande iets gemakkelijker. ASC kan in 4 D tegen het hooggeklasseerde Vre- denbureh voor een verrassing zor gen, door tenminste één punt thuis te houden. De selectiewedstrijden op de Jaap Eden-baan in Amsterdam zijn giste ren besloten met de 1500 meter. Rudi Liebreehts bleek de sterkste rij der op deze afstand en won, ondanks een druilerige regen in 2.18.8. Cees Verkerk en Jorrit Jorritsma bezetten met 2.20.1 en 2.20.5 resp. de tweede en derde plaats. De resultaten van de overige kern ploegleden waren: 4. Ard Schenk 2.21.1, 5. Peter Nottet 2.21.6. 6. Frits Bartling 2 21.7, 7. Piet Modder 2.23.4, 8. Piet Meijer 2.25.8, ,9. Joop v. d. Berg 2.26.3, 10. Wim Beukers 2.26.9. 11. Sibolt de Vries 2.29.1 en 12. Bastiaan van Os 2.32.1. Twee Nederlandse amateurs vormen nieuw Prinsenkoppelop Belgische ivinterbaan (Van onze correspondent) Harry Steevens glundert. „Joh, ik voelde me net een piloot", zei hij enthousiast. „Het ging allemaal zo gemakkelijk. Boven in de baan gierden we 0111 alles heen; zzzzt weer een ronde voorsprong. Geweldig, wat reden we lekker" Stille Harry Steevens. onvoorwaardelijk de beste coureur van het Nederlandse amateurkorps, staat in vuur en vlam voor de nieu we combinatie, die de Europese wielerwereld wakker schudde. Het koppel Gerard Koel—Harry Steevens regeert de amateurkoersen Harry Steevens is opeens ook kaar schitterend aan. Er is geen team amateurs in Europa, dat op dit ogenblik de Hollanders kan kloppen. En tooh is die Hollandse combinatie een toevalstreffer, een „avontuurtje" geweest. op de winterbanen. Weg baanrenner geworden. In Nederland nog geen Sportpaleis „De Witte", zoals hij in Lim burg heet, schreef samen met er varen Gerard Koel al twee zes daagsen op zijn naam: Brussel en Zürich. De Zesdaagse van de toekomst", heetten die races, die werden verwerkt tijdens de zes daagsen van de grote broers", de professionals, die dan per avond een uurtje uit de baan verdwenen om de amateurs de ruimte te geven. En in die toekomstzesdaagsen delen twee Hollanders de lakens uit. Koel, siprinter, brutaal en kwiek baanren- nertje sinds jaar en dag (hij is 24) en Harry Steevens (20), vullen el- baanrand, toen Koel en Steevens hun eerste toekomstronde reden. Er was iets met Steevens, bepeinsde de Am- stelvener. De vloeiende tred, brood nodig voor de baan, ontbrak nog by de wegrenner. Luttele weken later, in Zürich. stond Post er weer en toen werd „het" gevonden. De „zit" van Stee vens op de baanfiets werd veranderd. En ook in Zürich regeerden de twee Hollandse amateurs met nog veel meer overmacht dan in Brussel. Toen werd Harry Steevens gegrepen door het werk op de winterbanen. Vorige week zondag, in Keulen, stonden dui zenden Duiiteers in vuur en vlam voor Koel-Steevens. En als Harry daarvan vertelt, gaan zijn ogen glin steren: „Ik voelde me net een pi loot. Wat reed ik gemakkelijk". Roodenburg verslaat Henk Seholte. Het toernooi om het Nederlands kampioenschap libre in Oss heeft gisteravond laat een verrassende wending genomen door een neder laag van Henk Seholte tegen de Voorhouter Joop Roodenburg, waar door de titelhouder twee punten is achtergeraakt op Vultink en Jacobs, die beiden ongeslagen bleven. In het begin leek Seholte een regel rechte zege te gaan behalen. Na een poedel van acquit begon hij in de tweede beurt aan een carambole- jacht, welke echter na 233 door een fout ingezette piqué afbrak. Daarna lukte Seholte niets meer. In de vol gende vijf beurten liet hij nog een maal een serie van dertig noteren, maar ook vier nullen, waardoor Roo denburg de winst op een presenteer blaadje werd aangeboden. De uitslagen van de tweede dag lui den: Eddie Merckx? Mis- Ligthart Buys Nog steeds heeft Nederland geen Rijvers Sportpaleis. Nog steeds kunnen Ne- Seholte derlandse amateurs niet worden „opgeleid" voor het soms adembe-1 Vult,"k nemend spectaculaire werk op de j n n um houten winterbanen. Koel - SteevensJacobs was een „toevalstreffer". Er zouden Ligthart nog veel meer van die koppels kun- j nen zijn. Als 466 18 116 500 18 130 500 9 325 55.55 37.44 10.66 Actief Joop Middelink, KNVVU-coach, vertrouwensman van talrijke top- amateurs, die zijn bijzondere aan dacht op Steevens richt, had gezegd: „Harry moet in de winter actief bly ven. Ais voorbereiding voor het nieu we wegseizoen, het laatste, voordat hij de grote sprong naar de profes sionals waagt". Harry Steevens trok naar Antwer pen, naar het hout van de winter- baan, om daar te trainen, en tij dens een van de midweekse wed- strijdmiddagen vormde hij, in een koppelkoers, een team met de rappe Koel. die groot favoriet is bij het Antwerpse publiek. Koel is de man Werk STEEVENS van de bliksemactie, van het spek takel. Hij kan in enkele ronden tijds „een gut dichtrijden". Hij kan, uit schijnbaar kansloze posities, met een formidabeel „jump" een sprintje winnen. Die kwaliteiten werden ge paard aan de strakke „pace", die Steevens van nature bezit en opeens ontstond een team. dat in de Bel gische sportpers het „prinsenkoppel" I werd genoemd, omdat Peter Post en en Fritz Pfenninger al de „Koningep van de winterbanen" zijn. (,Iets Er is, in de komende weken, veel werk voor Koel-Steevens. Maar al weer zet Steevens zelf een rem op het enthousiasme: „Tot half januari, langer niet. Dan moet ik weer aan het wegseizoen gaan denken. Eerst wat rust nemen". Het wegseizoen is belangrijk voor Harry Steevens: Hy wil weer Olympia's Tour door Neder- i land winnen, weer tenminste de groene trui uit de Ronde van de Toe komst slepen. En daarna? Dan lok ken de aanbiedingen van de Euro pese „renstallen". Dan wordt Harry Steevens prof. Dan ook zal hij, met Gerard Koel (die de weg aangrijpt om als baanrenner „harder" te wor den) in de „grote" zesdaagse ver schijnen. Een „nieuw" koppel in die ou- wereld. Net zo machtig, zo specta- de culair, zo gevreesd als de Belgen Pa- 500 10 165 308 10 193 Buy Sportpaleis Van Hinthum 500 6 263 113 27.— 263 83.33 491 250 59 29 50 156 71.42 233 37.57 De stand ziet er als volgt uit: 1. Vultink 8 pnt., 491 h. serie, 105.26 alg. gemidd.; 2. Jacobs 8 216 35.08; 3. Seholte 6 500 135.61; 4. Roodenburg 4 217 4150; 5. Buys 2 199 41.50; 6. Van Hinthum 2 263 41.11; 7. Ligt hart 2 325 33.57; 8. Ryvers 0 184 31.60. De doodsteek voor het betaalde voetbal in Dordrecht mag het be sluit worden genoemd, dat Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland heb ben genomen over de lening van de gemeente Dordrecht aan de stichting betaald voetbal DFC. In een schrij ven aan de raad zeggen B. en W. dat deze lening, groot 100.000 gulden, bij G.S. op onoverkomelyke bezwaren is gestuit. B. en W. overwegen thans op welke wijze het alsnog mogelijk is de bovengenoemde stichting finan- I ciële hulp te verlenen.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 9