iLeidse Koksschooi wint sportbokaal Nog geen bestemming voor gebouwen Elam Leidse veiling gaat in '65 record boeken Fris geluid in Leids cabaret Chocolade met worm anjer NIEUWE TAPIJTSOORTEi BULTHUIS LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 17 DECEMBER 1965 TWEEDE BLAD Tienkamp Garnizoen Zuid-Holland De militairen van de Leidse [oksschool hebben het afgelo jaar bewezen, dat ze niet Uecn leren hoe een maaltijd loet worden klaargemaakt. Ook ip sportgebied staan ze hun jannetje en in de tienkamp, die iet garnizoen Zuid-Holland elk aar organiseert, kwam de [oksschool zelfs als eerste uit le bus. Met een ruime puntenvoorsprong vliegbasis Ypenburg en de LS wisten de militairen van de oksschool beklag te leggen op de isselbokaal. Kolonel Th. Wessels, tfnmandant van de Koksschooi ont- ing deze mooie beker gisteren uit (inden van kolonel P. W. van phendel. De beker is beschikbaar esteld door de chef generale staf. De sportprestatie van de Koksschooi des te opmerkelijker", zo vertelde 5 adjudant A. Cox, hoofd LO en Sport van de Koksschooi. „als U be- lenkt dat elke twee maanden een ïieuwe ploeg militairen by ons bin- lenwandelt. Het vormen van hechte In Leiden: Heerlijk, chocolade, dacht een se- iretaresse van het Nederlands In- Itituut voor Praeventieve Genees- unde aan de Wassenaarseweg in eiden, toen ze gistermiddag van (mand een stukje bij de thee kreeg. Ze pakte de lekkernij uit het pa- haar grote ontsteltenis roop er een wit wormpje uit van Ona en centimeter lengte. Ze heeft chocolade, zonder ei ploegen is geen eenvoudige zaak in zon korte tyd". Het is nu toch ge lukt. Na de afgelopen jaren twee maal dicht in de buurt van een zege te zijn geweest heeft de inspanning van het afgelopen jaar vruchten af geworpen. De onderdelen van de tien kamp waren cross-country, atletiek, zwemmen, volleybal, handgranaat- werpen, voetbal, schieten, handbal, basketball en schermen. In de on derdelen zwemmen en basketball be haalde de Koksschooi een eerste Prijs. Kolonel Th. Wessels. com mandant ran de Leidse Koks- school (links) ontvangt uit han den van garnizoenscommandant kolonel P. W. van Schendel (midden) de beker van de chef generale staf. Rechts de win naars van groep B. H.K.S.. de majoor Drost, op de achter grond de organisator, eerste lui tenant H. Toes. Interessant concert in Lodewijkskerk Het kerstconcert dat het Ned. Madri gaalkoor en het Jeugdkamerorkest Leiden maandag a.s. zullen geven in de Lodewijkskerk aan het Steen- schuur verdient speciale belangstel ling van de muziekliefhebbers. Tot besluit van het programma wordt een eerste uitvoering in Nederland gegeven van het motet „Venite, exul- temus" van Michel de Lalande. Deze componist. die leefde van 1657 tot 1726, was een van de bekendste in zijn tijd, tevens een van de wei nigen die zich door de kwaliteit van zijn werken blijvende roem verwierf. Al heel jong bekleedde hij een hoge muzikale functie aan het hof van Versailles, verworven door een meesterproef waaraan vele com ponisten deelnamen. Het motet „Venite, exultemus" is geschreven voor vierstemmig koor, sopraansolo, fluit, hobo, trompet, vijfstemmig strijkorkest en orgel. Het is een werk vol melodische schoonheid. Groot contrapuntisch raffinement is verweven met een harmonisch pa- troon dat nog heden „modern" aan- De zwevende tonaliteit en de snel le wisseling tussen majeur en mi neur geven het werk in sommige de- i j len een merkwaardig, bijna „roman- I i tisch" karakter, bijzonder opvallend I in een langzaam gedeelte waarin al- j leen de baritons, sopranen en alten I zingen. 1 Indrukwekkend is hier de wer king van een aantal „generale pau- i zes". Het openingskoor en het slot- koor zyn stukken van stralend, bij- na extatisch karakter, geschreven voor het gehele ensemble. Innigheid j en echt Franse gratie vindt men in I het trio „Nos autem" voor sopra nen. alten, tenoren en hoge strijkers. I Fraai is de sopraansolo met obligaat viool en orgel. Kortom, een werk dat de moeite waard is om kennis mee te maken. Herman Strategier zal de uitvoering dirigeren en ook leiding geven bij zyn eigen werk „Cantica pro tempore natali" voor koor a ca- pella. Het programma begint met ,.A ceremony of corals" voor koor en harp van Benjamin Britten. Het Jeugdkamerorkest zal onder leiding van Henk Briër een uitvoe ring geven van het concert voor viool, hobo en orkest van J. S. Bach. Verder werken mee de harpiste Vera Badings en de organist Jan van der Meer. Ook Autoramain Leiden ige bestemming van I de gebouwen van de N.V. Elam twee aan de Haarlemmerweg en één aan de Zoeterwoudseweg is nog onzeker. Er is neg geen beslissing genomen, nadat Ford met dit Leid- I se bedryf heeft gebroken. Maar zelfs I wanneer deze breuk op 26 maart de finitief wordt, dan nog zullen daar- j na de lopenle zaken voorlopig nor- I maal worden afgehandeld. „Klanten, I die daar hun wagen hebben gekocht, mogen er in geen geval de dupe van worden", zegt eigenaar Van der Ma- rel uit Wassenaar. Ook hij kan nog niet zeggen, wat hij in de verdere toekomst met de gebouwen gaat doen. Hij hoopt nog altijd, dat Ford op zyn schreden zal terugkeren en dat het dealer schap voor het bedrijf zij het dan onder een andere leiding behou den zal blijven. De kans daarop acht hij echter niet bijzonder groot. Reeds is hij van diverse zijden be naderd om bedrijf en outillage te verhuizen. Daarnaast denkt hij er over een van de gebouwen in te rich ten als filiaal van zijn kortgeleden m Utrecht geopende „Autorama", een soort supermarket voor goedkope auto-onderdelen en vrije benzine. Zijn initiatief in de Domstad is door collega's en de Bovag weinig ent housiast ontvangen. Integendeel. De heer Van der Marei immers verkoopt Advertentie Jaaromzet 20 miljoen gulden te de illebak gegooid. Andere collega's, die ook een ikje kregen, hebben met argus- ten en hele kleine hapjes de lek- Diploma aankomend hovenier Tijdens de maandelijkse bijeen komst van de Leidse afdeling van ie Kon. Ned. Maatschappij -voor tuinbouw en Plantkunde, reikte de voorzitter, de heer H. Sanderman, het diploma „aankomend hovenier" ian de volgende jeugdige hoveniers lit: G. M. Kuipers, A. H. v. d. Meij, iassenheim; J. van Kampen. Bode raven; G. v. d. Plas, C. v. d. Plas. Vooys, Katwijk aan Zee; W. v. d. toart. NoordwykerhoutC. Schip pers, Lisse; P. W. J. Meyer, Koude- d. Rijn; B. J. Langeslag, Woubrugge: E. W. *A. Hemelop, Lei derdorp: G. Bol. J. v. d. Ploeg, L. Tewes en L. M. H. Huijdens, Leiden. Advertentie gouden verlovingsringen Constant, Love, Anjer, Desiree. Juwelier v. d. WATER heeft ze. Haarlemmerstraat 181. Zeer grote keuze Op het graveren kunt U wachten en zonder kostenverhoging. ALTIJD VOORDELIG. 's Maandags gesloten. Met trots en vreugde kon de voorzitter, de heer B. van Vliet, aan de leden van de Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveilings vereniging ..Leiden en Omstreken" bij de aanvang van de najaars vergadering de mededeling doen dat binnen enkele dagen een be langrijke mijlpaal bereikt zou worden. Door de steeds verder gaan de intensivering en uitbreiding van de groenteteelt rondom Leiden werd dit jaar voor ruim 2 miljoen gulden meer geveild, waardoor voor het eerst in de geschiedenis van de Leidse veiling een totaal jaaromzet van 20 miljoen gulden behaald zal worden. De verwach ting is dat dit a.s. woensdag zal geschieden. Toch waren de verwachtingen voor dit jaar niet hoog gespannen, want na het eerste kwartaal keek men tegen een achterstand f300.000 op, hetgeen o.a. het gevolg was van de teleurstellende uitkom sten van de spruitenteelt, die on danks een meerdere aanvoer van 250.000 kg een mindere opbrengst van byna f 200.000 te zien gaf. Ge lukkig kon deze achterstand in de lrop van het jaar in een voorsprong omgezet worden, doordat ondanks enkele tegenvallers, met name de stooktemsten en -sla. over het alge meen bij grotere aanvoer redelijke prijzen behaald werden. Hiertoe heeft de ruime aanvoer van kom kommers veel bijgedragen, terwijl ook de zich steeds meer uitbreiden de spruitenteelt in het najaar een grote stoot heeft gegeven tot het be halen van de record-omzet. over te gaan tot het mechaniseren van de admi nistratie, waarvoor reeds de nodige maatregelen zyn getroffen, zodat per 1 april hiermee gestart kan wor den. Met genoegen deelde de voorzitter mee dat eindelyk de bouwvergun ning voor de nieuwe exporthal van 4.000 m2 afgekomen is. Met de bouw is reeds een aanvang gemaakt en men hoopt in mei a.s. onder de kap te zijn. In deze hal komen o.a. de kantoren voor de exporteurs, met telex- en telefoonaansluiting. Het eerste gedeelte van de agen da werd hierna vlot afgewerkt, waarna overgegaan werd tot de be stuursverkiezing. Het resultaat hier van was dat de periodiek aftredende cestuursleden, de heren B. v. Vliet. J. B. v. d. Poel. L. Snoeker en H. v Soest met grote meerderheid wer den herkozen. In de plaats van de heer A. du Prie. die wegens vertrek niet meer beschikbaar was, werd de neer A. de Graaf benoemd. De heer N. J. v. Schie, die niet herkiesbaar was, werd als lid van de Raad van Toezicht opgevolgd door de heer L. J. v. d. Post. De voorzitter wenste de gekoze nen geluk met hun benoeming en dankte de scheidende heren Du Prie en Schie voor de prettige samen werking. 'een geanimeerde rond vraag besloot de vergadering. extra lange FLANELLEN LAKENS Heerlijk warm en hagelwit. Bekend merk 1 pers. 2 pers. 6.98-8.98 Zolang de voorraad strekt Haarlemmerstraat 172 - 174- 179 Herenstraat 9 MIDZA daar de auto-onderdelen vele pro centen goedkoper dan in de gara ges. „Maar die worden langzamer hand onbetaalbaar en de onderde len zjjn er'schreeuwend duur", zegt hij. „Ik kom echter nog uit met die lage prijzen en ik doe er de vele kleine luiden onder de automobilis ten een groot plezier mee. Dat blijkt wel uit mijn klantenkring". Nieuw gebouw Het is niet mogelijk, dat hij dat Leidse filiaal van „Autorama" zal onderbrengen in het nieuwe gebouw van de Elam, dat nog aan de Mors- weg moet worden gebouwd. Want ondanks de moeilijkheden met Ford zal de bouw gewoon doorgaan. De heer Van der Marei verwacht elk ogenblik de bouwvergunning, waar voor de aanvraag nu al meer dan twee jaar geleden in zee ging. Ook zal hij zeker gebruik maken van de optie op grond, welke hij in het Kat- wijkse industreiterrein heeft verkre gen. Ook hiervar is de bestemming nog niet precies bekend, maar de heer Van der Marei twijfelt er niet aan of het gebouw zal spoedig in gebruik zyn. „Er is immers zoveel vraag naar een goede bedrijfsruim te". Het personeel? „Wij hebben dezer dagen nog een personeelslid aangenomen. Dat be wijst wel, dat wij niet van plan zijn iemand ontslag aan te zeggen. Het is trouwens thans veel moeilijker ie mand vast te houden, vooral nu er door de diverse publikaties een wat onzeker gevoel is ontstaan. Ik heb in mijn andere bedryven zoals hier in Wassenaar ruimte genoeg om zo nodig wat mensen over te plaatsen. En goede monteurs kunnen overal terecht. Er zijn nu al bedrij ven, die ze proberen aan te trek ken. Maar ik hoop niemand kwijt te raken". Naar zuidwest Maar waar gaat Ford in Leiden De heer Van der Marei, die overi gens nog steeds niet kan begrypen, waarom Ford een voortreffelijke ou tillage als bij de Elam na acht jaar zo gemakkelijk laat vallen, heeft be richt gekregen, dat er onderhande lingen gaande zijn om het Ameri kaanse merk onder te brengen by garage „Zuidwest" aan de rotonde I ammebrug. Wanneer dit overleg tot een resultaat zou leiden, zou er in Leiden de unieke situatie ont staan, dat zowel de verkoop van Ge- r.eral Motors gis die van Ford in handen is van één familie, n.l. de gebroeders Boon Motorhuis. Ryn- land en Zuidwest». Het zou een merk waardige concentratie worden in de Leidse automobielbranche. Advertentie Verlovingsringen De allermooiste W/Cf voor SÏy de allerliefste PIERROT Juwelier - Horloger Maarsmanssteeg 21 - Lelden Telefoon 20778 SVB zegt de medewerking in LSR op De Studenten Vakbeweging <SVB> afd. Leiden heeft besloten voorlopig haar medewerking aan de werkzaam heden van de Leidse Studenten Raad (LSR) te onthouden. Ook op langere termyn heeft zy de raad met boycot bedreigd. Dit besluit werd genomen, nadat een door de SVB-fractie in de raad ingediende resolutie, waarin on der meer het aftreden van het hui dige bestuur werd geëist, door de meerderheid in de raad was verwor pen. ZOLDERCABARET GAF PREMIERE Problemen Natuurlyk schept een dergelyke groet ook problemen, zoals byvoor- beeld de 'administratie, die aange past .7a' moeten worden aan de steeds groeiende werkzaamheden. In verband hiermee heeft het bestuur Voorlichting Universiteit De Leidse universiteit houdt dit academiejaar twee voorlichtingsda gen, op 6 en 8 januari. Gegeven de steeds groeiende belangstelling was het om organisatorische redenen noodzakelyk in het belang van een goede voorlichting in plaats van één. twee dagen te organiseren. Het doei van deze dagen is de eindexaminandi en hun ouders als gasten van de universiteit de mogelykheid to bie den uitvoerig in- en voorgelicht te worden omtrent twee verschillende studierichtingen, de eisen en ge schiktheid daarvoor, de duur, aard. indeling en kosten daarvan, en de toekomstmogelykheden. Hoogleraren en andere docenten geven deze in formaties. Ook de sociale aspecten van het studentenleven krijgen aandacht, die het verdient. Inschryving is nog mogelyk 21 dezer by het bureau Inlichtingen van de universiteit, aan de Stations- Na anderhalve maand stug oefenen brak gistermiddag voor vyf jonge Leidse cabaretiers de spanning. Op de zolder van het Prytaneum aan het Rapenburg ging het eerste, korte cabaretprogramma van het Leids Zolder cabaret in première en daarmee is een eind gekomen aan het cabaret- vacuum waarin Leiden de laatste tijd scheen te verkeren. Ad Vaessen, Hans Verwayen. Annemarie Beulink, Chris van der Klugt en Henk Breedveld bliezen de cabaretwereld nieuw leven in op een wijze, die de liefhebbers verrast zal hebben en die mogelykheden voor de toekomst inhoudt. Het be trekkelijke korte programma was zeer gevarieerd. De meeste liedjes (van Antoin Scholman) waren geënt op toestanden in de studentenmaatschappij, maar hadden toch wel zoveel inhoud, dat ze ook voor een groter publiek geschikt zullen blijken te zyn. Daarnaast brachten de vyf Leidse studenten om. een parodie op de vakbeweging, een dwaas .Oudhollands" nummer en een paar goede solo's. Eén van de sterkste punten van dit nieuwe cabaret is de muzikaliteit, waarmee de verschillende nummers zijn opgebouwd. Hans Verwayen «piano en harmonium) heeft dat gedeelte voor zyn rekening ge nomen en het ging hem goed af. Enkele leden van het Zoldercabaret bleken over een goede stem te beschikken, maar echt sterk waren de cabaretiers in de gezamenlijke nummers, waarvan een liedje over het studentenleven uit blonk «seksuele moeilykheden van de student werden „in der mien-ne ge schikt", zakken voor tentamens werd verklaard met „myn prof is rood, die helpt alleen beursalen Kortom, het Leidse Zoldercabaret brengt een fris geluid in het cabaret-arme Leiden. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het kandidaatsexa men psychologie mej. B. M. van Rhee te Leiden. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN stra en M. A. Meredith. Houweling en C. Bey. Geertje M.. d.v. G. van vliet en J. Ravensbergen. Jo hanna M. E„ d.v. L. P. J. van Bemme- len en M. G. C. Looljesteln. Neeltje G., d.v. A D de Vries en G. van Veen. Pietje G d.v. A. D de Vries en G van Veen. Esther C. W. M d.v. J. J. M. menaede en A. G Wijgers. Marcla D.. d.v. C M. C. Swagemakers en H. L_. Streefland Joost. 7. v. B J. Huurman P. F Wlesenhai T. G M. Wildenburg Eesteren. Frederik J., Brocades en Stheeman In de gisteren gehouden buitenge wone aandeelhoudersvergadering van de N.V. Kon. Pharmaceutische Fa brieken voorheen Brocades en Sthee man en „Pharmacia" is onze stadge noot, de heer ir. F. K. T. Beukema toe Water, tot voor kort directeur van de N.V. Meelfabriek „de Sleutels" voorheen De Koster en Co.. benoemd tot lid van de Raad van Bestuur. De heer D. C Kok. apotheker te dezer stede, werd benoemd tot lid van het college van commissarissen. De heer J. W. Noorduyn, die aan het einde van dit jaar aftreedt als lid van de raad van bestuur, werd. eveneens benoemd tot commissaris onder dankzegging voor het belang- ryke werk. dat hy gedurende 23 jaar heeft verricht. J. Velthuyzen E. André P. H. J. Stere i J. P. Esderts. i S. Verhoekx. J. Cram a e FEMKE VAN DEN BOSCH, nauwelijks een jaar geleden nog typiste bij de Rotogravure in Leiden en woonachtig in Noord- wijk, blijkt na de laatste Miss Hollandverkiezing, waar ze tot de ..mooiste vijf" behoorde; fu rore te hebben gemaakt als foto model. Femke (links op de foto) is gisteren met de fotograaf Paul Hug en het fotomodel Son ja Bakker via Brussel naar Moskou Leeuwen. vertrokken. Zij zullen foto's ken van Nederlandse couture-1 c- w- H Blom en confectiemode tegen Moskouse achtergrond. H. Tesk®. OVERLEDEN: J. Drijvers, 77 Jr.. w.v. W. Louwe. A. H. van Lanthen, 70 Jr.. w.v. F C Ammerlaan F. P. van Zijl, 85 Jr., man E. F. van Oosten, 81 Jr.. e.v. B. van Woudenberg. NYLON UNIVERS 366 cm breed 148, PARADE EXPRESS 380 cm breed 133.— DUCORA - HATEM.A 390 cm breed 119.50 TAPISOM 200 cm. breed 65.— Wij maken U offerte en geven U advies over kwaliteit en kleur aangepast aan Uw eigen interieur. •mm BOTERMARKT 23

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 3