15: VOOR UW OUDE SHAVER Als u nu de Remington 25 koopt tijdelijk RANDSTAD SIEMENS Johnson biedt Aioeh steun aan NOODDIJK DOORGEBROKEN 1000 HA BLANK Niet geschikt voor centraal overleg MUTATIES IN BESTUUR NSF Glaasje op...? Laat u rijden Zambiase ministers reizen naar Moskou en Washington Anderhalf uur Werkster REMINGTON 25 LIKDOORNS B. A. ERADES JONGE KRACHT LETDSCH DAGBLAD WOENSDAG 15 DECEMBER 1965 AUTOMATIC VOOR VERBETERING VOLKSGEZONDHEID President Johnson heeft gister- avond zijn Pakistaanse ambtgenoot Ajoeb aangeboden, een medisch-we tenschappelijk team naar Pakistan te zenden ter verbetering van de volksgezondheid daar. Hij nou zijn wetenschappelijk ad viseur. dr. Horning, aan het hoofd van de groep plaateen. Amerika was ervenfcueefl bereid de steun aan Pa kistan te vergroten. „Wanneer onze «toetotellingen gelijk zyn kunnen wij het dynamische deelgenootschap dat wij In het verleden hadden, voort zetten en uitbreken, aldus de Ame rikaanse president. De besprekingen tussen Johnson en Ajoab, die van daag werden voortgezet, warden door grote geheimhouding omgeven. De twee presidenten hebben giste ren gesproken over het geschil van Pakistan met India over Kasjmier, de ontwikkeling in Azië in het alge meen en de Pakistaans- Amerikaanse ■betrekkingen. Volgens Johnson was hot overleg uiterst vruchtbaar. De Amerikaanse president zou Chan ge waarschuwd hebben voor het gevaar Johnson en Ajoeb in een ge- noegelijk onderonsje in de tuin van het Witte Huis. van vriendschappelijke betrekkingen met China. Welingelichte kringen zo.den dat Johnson als voorbeeld had gewezen op India, dat in vriend schap met China had trachten te leven en alleen maar bajonetten en kanonnen op aloh gericht kreeg. De nood dijk langs de Vecht, die gisternacht by Gramsbergen door brak, wordt waarschyniyk vandaag of in de loop van morgen gedicht. Aanvankelijk was in de dUk een gat van zes meter geslagen, maar thans is het gat dertig meter groot. Verder ayn hele stukken dyk ondermynd. In totaal staat nu een gebied van ongeveer duizend ha onder water. Hiervan ls ongeveer 400 ha Neder lands gebied en 600 ha Duits gebied. Zes boerderyen zyn van de buiten wereld afgesneden. Een lichtpuntje is dat het water in de Vecht thans niet meer stygt. Als het weer goed biyft, hebben we het ergste gehad, zo menen mensen van het waterschap de Bovenvecht. Dan kan Coevorden verlicht ademhalen, want deze stad wordt nu door het water bedreigd. Kloos over werkgeversorganisaties Voorzitter A. H. Kloos van het Ne derlands Verbond van Vakverenin- gen vindt, dat de structuur van de werkgeversorganisaties met hun 3terk uiteenlopende belangen en eco nomische betekenis ongeschikt is voor loonpolitiek overleg op centraal niveau. Naarmate de vryheid voor de be- dryfstakken ln de loonvorming een grotere rol is gaan spelen is die fun damentele zwakte steeds meer zicht baar geworden, zo schrijft de heer Kloos in de N.V.V.-bladen van deze week. Tegenover sterke industrieën, die best een stapje verder willen gaan, staan structureel zwakke in dustriële bedryfstakken alsmede de landbouw en de middenstand, die el ke vooruitgang volgens hem het liefst zouden blokkeren. Hy meent, dat die innerlijke te- genstrydlgheid de besluitvaardigheid van de Stichting van de Arbeid heeft uitgehold en de werkgevers er by voortduring toe heeft gebracht, zich achter uitspraken en beslissj de regering en het College van Rijks- bemxkielaara te verschuilen. Met de arbitrale uitspraak van de regering over het loonpolitieke sy- sttein, die de eerste verantwoorde lijkheid vcor de loonvorming naar de bedrijfstakken verlegde, hebben de v/erkgevers volgens de heer Kloos de slytageslag van vele jaren verlo ren. Hun verbittering over de neder laag, aldus de N.V.V.-voorzitter. heb ben ze afgereageerd op de ruggen van de sociaal zwakkere werkne mers: ,.zy beseffen heel goed, dat het minimuminkomen vooral zyn gunstige invloed doet gelden in be dryfstakken, waar de vakbeweging geen dreigende vuist kan heffen". I De uitspraak van ir. Bcsma. de woordvoerder van de werkgevers, I dat hy hoopt. da,t het loonpolitiek overleg in de Stichting te zyner tyd I weer zin zal krygen, zal naar het oordeel van het N.V.V. alleen reële Inhoud krijgen als de werkgevers organisaties hun structuur grondig I wijzigen. Van het Nederlandsch Olympisch Comité is bericht ontvangen, dat het N.O.C. heeft besloten ln de vacature, die in het bestuur van de Nederland se Sport Federatie b ontstaan door het aftreden van ir. A. Paulen, de generaal-majoor der mariniers J. G. M. Nass te Rotterdam aan te wijten. Ir. A. Paulen bezette de kwaliteits zetel van het N.O.C. in het NJS.F.-be- stuur en was tevens lid van het dage lijks bestuur, waarin hy de functie van vice-voorzit ter vervulde. Het dageiyksb estuur van de Ne derlandse Sport Federatie ls thans als volgt samengesteld Jhr. mr. A. Feith, voorzitter, drs. C. E. van der Ploeg, vice-voorzitter, drs. S. C. Bakkenist, penningmeester. Th. W. Aalbars, dr. C. O. M. Miermans en A. L. M. Schroder, lid. „Glaasje op? Laat u rijden!". On der dit motto Ig het Verbond voor Veilig Verkeer een actie begonnen met het doel het stijgend aantal verkeersongelukken ten gevolge van alcoholgebruik speciaal met Kerstmis en Oud en Nieuw een halt toe te roepen. Op het ogenblik worden 5.000 affiches, 10.000 raambiljetten, 1.000 wandkranten en 50.000 folders met dit motto verspreid. In de komende veertien dagen zal bovendien voor de televisie ne gen keer een kort tekenfilmpje ver toond worden, dat in het begin bege leid wordt door een vroiyk gezon gen „Geef me nog een drupje" en Twee Zambiase regeringsdelegaties zullen zondag naar Washington en Moskou reizen om daar de beveili ging van de Kariba-waterkracbt- centrale, welke op Rhodesisch grondgebied staat, te bespreken. Voorts wordt gezegd dat Zambia op het ogenblik de diplomatieke be trekkingen met Engeland niet zal verbreken. De Afrikaanse delegaties by de Verenigde Naties zullen niet aanwe zig zijn wanneer premier Wilson van Engeland morgen in de Algemene Vergadering een rede uitspreekt. De boycot ls bedoeld als protest tegen de volgens de Afrikaanse landen te weke houding van Engelan^ tegen over hert. eenzydige onafhankeiyk verklaarde Rhodesië. Het besluit om de toespraak van Wilson te negeren zou door een over grote meerderheid van de 36 Afri kaanse delegaties op een gisteren ge houden by eenkomst zyn geno men. Het is niet duideiyk of de Afri kanen de zaal demonstratief zullen verlaten op het ogenblik dat Wilson het spreekgestoelte bestijgt of dat zy eenvoudig weg zullen biyven. Op verzoek van Kenia en (Engeland is de bijeenkomst van de 1 Veiligheidsraad ter behandeling van de kwesiie-Rhodeslë, die gisteren zou plaatshebben, opnieuw uitgesteld. Er Duizend doden on Bali Meer dan duizend communisten „yn, volgens berichten die dinsdag Djakarta bere'kten, op het Indone sische toeristeneiland Bali by ge vechten met aanhangers van anti groeperingen gedood. In drie steden Singaraaja, Den Pasar en Negara waren communistische eigendom men geplunderd en in brand gesto ken. Onder de anti-communisten was volgens de berichten het dodencijfer laag. Verdere bUzonderheden zyn niet bekend. is geen datum voor een nieuwe bij eenkomst vastgesteld. De Wes taf n kaan se staat Guinea heeft de betrekkingen met Groot - Brittannië verbroken. De Britse am bassade in Conakry, de Gulneese hoofdstad, moet sluiten. De maatre gel werd gisteravond bekendgemaakt. Hiermee is Guinea het eerste land dat gevolg geeft aan een besluit van de Organisatie van Afrikaanse Een heid om met Engeland te breken als dit land niet voor 15 december het blanke bewind in Rhodesië met ge weld uit de weg ruimt. waarin later automobilisten en an dere weggebruikers, die hun glaas je niet willen laten staan opgeroe pen worden dit in ieder geval met hun voertuigen te doen. De actie wordt verder ondersteund door een reclame in meer dan honderd bio scopen. Het Verbond voor Veilig Verkeer heeft zich by 't voorbereiden van de actie met behulp van een reclame bureau totale kosten 180.000 gul den laten inspireren door een van de uitkomsten van een vorig jaar in Engeland gehouden soortgelyke ac tie, die overigens geen of weinig po sitieve resultaten opleverde. „By die actie kwam vast te staan, dat het publiek er na beter op de hoogte was van de strafsancties op ryden onder invloed. Van dit gegeven heb ben wy gebruik gemaakt door de weggebruikers vooral op juridische, financiële en morele consequenties van het ryden onder invloed te wy- zen", aldus woordvoerder F. van Paasschen. „Het is echt niet onze bedoeling Nederland tydens de feestdagen zo veel mogelijk droog te leggen. Wel willen wij door een opgewekte, hu moristische toon in de voorlichting proberen de sympathie van de weg gebruiker te winnen, waardoor een appèl aan het verantwoorde! ij kheids- gevoel een grote kans van slagen heeft. Het Verbond gunt ledereen zyn glaasje. Van harte zelfs, maar als het op is luidt ons devies: Iaat u ryden. Tenslotte is het aantal misdrijven door ryden onder Invloed over de eerste zes maanden van jaar alweer tien procent gestegen \ergeiyking met vorig jaar". per consumptie i gedistilleerd, wordt gemidda] i anderhalf uur verbrand. De j i veilige weg is dus niet drinken f anderhalf uur voordat men moet i ryden en voor ieder glas dat f 4 eens anderhalf 4 brengen. f 4 Deze regel voor alle wegge- 4 bruikers is afkomstig van dr. F. 4 4 Nelemans, privaat-docent aan 4 de Rijksuniversiteit in Utrecht 4 4 en lid van de commissie aloohol j 4 en geneesmiddelen van het Ver- 4 4 bond voor Veiling Verkeer. 4 4 Hy zegt verder: „Iedereen 4 4 moet er van doordrongen zyn 4 4 dat hy met twee glazen alcohol- 4 A houdende drenk op, slechter 4 4 rijdt dan zonder deze twee gla- 4 1 Gastvrouwen moeten het de autobestuurder niet moeilijk-ma ken om geen drank te drinken, maar juist gemakkelijk. De autobestuurder moet zich realiseren dat gebruikmaken van a trein, bus, tram of taxi omdat 4 hy gedronken heeft geen teken 4 van lafheid is. maar op het ge- J bruiken van het verstand wyst. 4 Koffie, pepermunt en derge- 4 ïyke veranderen de uitwerking 4 van alcohol niet en geven dus 4 geen enkele bescherm Mig. Dat 4 men minder zou ruiken dat al- 5 cohol is gebruikt is eveneens een J fabeltje. J Er bestaat geen enkel prepa- raat of geneesmiddel dat het effect van een gedronken hoe- veelheid alcohol kan verminde- ren, dit kan alleen de tyd. Terstond gevraagd een WINKELMEISJE 5-daagse werkweek. ZELFBEDIENING A. WAHLE Gruttoplein 1 - Nieuwkoop Telefoon 01725—563 E^tsthrij vers Hoflewoerd 56 58 Tel. 20206 Onderwyzeres 22 Jr. zoekt zit-s'aapkamer liefst centrum stad. Meeste weekends afwezig. Brieven: Witte Singel 64. Na éénmaal scheren met de sublieme Remington 25 International begrijpt u waarom hij ƒ88.50 moet kosten. Nu - tijdelijk - betaalt u slechts 73.50. Uw winkelier kan u namens Remington ƒ15.- voor uw oude shaver teruggeven I Ongeacht type, merk, ouderdom, of staat waarin die shaver verkeert. Dus: nu kopen en ƒ15.- verdienen! En u voortaan prettiger, schoner, sneller scheren. U kunt ook de Remington D kiezen (zelfde perfecte scheersysteem). U krijgt dan f 10.- terug voor uw oude shaver. De Remington D kost u dan slechts f 59.50. vraagt voor directe uitzending a. TYPISTES b. STENOTYPISTE (Nederlands, halve dagen). c. ADMINISTRATIEVE KRACHTEN d. GEROUTINEERDE BOEKHOUD MACHINE-TYPISTES Premievrije doorbetaling by ziekte of ongeval. Salaris f 400,— tot 1695,— per maand. N.V. RANDSTAD Uitzendbureau verwilderd met WONDEROLIE Weg met onhandige likdoorn- ringen en gevaarlijke scheer mesjes. Een nieuw vloeibaar •middel, NOXACORN. neemt de pyn weg ln 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde won derolie, Jodium en het pijn stillende benzocaïne. Een fles je NOXACORN Antiseptisch Likdooramiddel van f 1.70 bespaart U veel ellende. v.h. DE BOLSTER SALOMONSTEEG 1, LEIDEN - TEL. 20003—30717 Het adres voor al uw repa raties zoals het bekleden vai. Uw trappen, opnieuw over trekken van al uw meubelen. Tevens meubel toonkamer- verkoop. BEL ONS EENS OP. GEMEENTE LEIDEN voor eenvoudige administratleve- zaamheden. Leeftyd plm. 23 Jaar. Salaris afh&nkeiyk ervaring. Gunstige spaar-, studie-, ziektekosten regeling. leeftyd, opleiding pensioen- Natuurlijk zijn er nog andere Siemens wasmachines, maar ook centrifuges, strijkmachine9 enz. Wilt U meer weten? Vraag dan een folderset aan. Stuur een briefkaart aan Siemens, Postbus 1008, Den Haag of bezoek een van de toonzalen in: Den Haag, Huygenspark 38-39, tel. 183850 Amsterdam, N.Z. Voorburgwal 312, tel. 220545 Deventer, Keizerstraat 35, tel. 16772 Burgemeester en Wethouders, os. verkrijgbaar bij: IEMCO N.V.. - Nieuwe Rijn 30 - Leiden Telefoon 2

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 4