„MOORD IS KINDERSPEL' SSKSr: VN-lid mocht niet te laat thuiskomen 8500 GULDEN VOOR PASPOORT VAN CHURCHILL LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 15 DECEMBER 1565 DAGELIJKS VERVOLGVERHAAL Oorspronkelijke detective-roman door AGATHA CHRISTIE „Het is niet zo gemakkelijk te be wijzen dat hl) het gedaan heeft" „Denk Je dat? Ik heb het idee dat ik daarbij wel een handje kan hel pen." „Bridget ik verbied je „Dat kun Je niet. Je kunt je niet op de achtergrond houden terwil- le van de veiligheid. Ik ben hier bij betrokken, Luke. Het kan gevaar lijk worden, ja, dat geef lk wel toe, naar lk moet mijn steentje bijdra gen" „Bridget „Ik neem de uitnodiging van juf- irouw Waynflete aan, en ik blijf hier". „Mijn lieveling ik smeek je „Het is gevaarlijk voor ons alle- Ibei. Dat weet ik. Maar wij zijn er nu eenmaal bi) betrokken, Luke, wij zijn er bij betrokken, samen!" HOOFDSTUK XXI Het rustige interieur van juffrouw Waynflete's huls vormde bijna een anticlimax na dat emotionele gesprek ln de auto Juftrouw Waynflete nam Bridgets (aanvaarding van haar uitnodi- Ing een beetje weifelend op; zij |haastte zich echter haar gastvrij bod te herhalen, om daarmee te len dat haar twijfel aan een heel idere oorzaak was toe te schrijven lan uan onwilligheid om het meisje ontvangen. Luke zei- „Ik geloof heus dat het het beste is, nu u zo vriendelijk int, Juffrouw Waynflete. Ik logeer „De Nar met Bellen". Ik heb irldget liever ln mijn burnt dan dat in Londen is. Per slot van reke- ilng moet je niet vergeten wat daar eerder is gebeurd". Juffrouw Waynflete zei: „U eelt zeker met Lavinia Pinkerton?" „Ja. Je zou zeggen, nietwaar, dat dereen in een drukke stad toch wel eilig zou zijn". ,U bedoelt", zei juffrouw Wayn ete, „dat ieders veiligheid voorna- lehjk afhangt van het feit dat nie- land hem wenst te vermoorden?" „Precies Wij zijn eraan gewoon Braakt ons te verlaten op wat men el de welwillendheid van de bescha- Ing heeft genoemd". Juffrouw Waynflete knikte pein- Bridget zei, „Hoe lang weet i dat, dat Gordon de moordenaar is, iffrouw Waynflete?" Luke zei kortaf: U bent toch wel zover gegaan dat u hem gewaar schuwd hebt, nietwaar?" ..Ja. Dat wil zeggen, ik heb er te genover hem wel op gezinspeeld dat hrt merkwaardig was dat leder een die iets deed wat hem niet be viel, kort daarop een ongeluk kreeg". Bridget vroeg: „En wat zei hij toen?" Er kwam even een bezorgde uit drukking op juffrouw Waynflete's gezicht. „Hij reageerde helemaal niet zo als mijn bedoeling was. Het scheen, het is eigenlijk hoogst merkwaardig, het scheen hem genoegen te doen. Hij zei: „Dus jy hebt dat ook opge merkt?" Hy ging er echt prat op, als ik die uitdrukking mag gebrui ken." „Hy is natuurlyk krankzinnig", zei Luke. Juffrouw Waynflete haastte zich daarmee in te stemmen. „Ja inderdaad, een andere verkla ring is niet mogelyk. Hy is niet ver- antwoordelyk voor zyn daden". Zy icgde haar hand op Lukes arm. „Ze zullen hem toch niet op hangen, mynheer Fitzwilliam?" „Nee, nee. zy zullen hem waar- schyniyk naar Broadmoor sturen". Juffrouw Waynflete zuchtte en leunde achterover ln haar stoel. „Daar ben ik biy om". Haar ogen rustten op Bridget, die met gefronste wenkbrauwen naar het vloerkleed zat te staren. Luke zei: „Maar zover zyn wy nog lang niet. Ik heb de bevoegde autoriteiten ervan in kennis gesteld en ik kan wel zeggen dat zy be reid zyn de zaak ernstig op te vatten. Maar u moet wel beseffen dat wy opmcrkeiyk weinig bewyzen hebben waar zy op af kunnen gaan". „Die bewyzen krygen wy wel", zei Bridget. Juffrouw Waynflete keek naar haar. Er was iets in haar gelaats uitdrukking dat Luke herinnerde aan iemand die hy nog niet zo lang geleden had gezien. Hy trachtte die vluchtige herinnering thuis te bren gen, maar dat gelukte hem niet. Juffrouw Waynflete zei weifelend: „Je bent vol vertrouwen, lieve kind. Nou daar heb je misschien ge- lyk in". Luke zei: „Ik ga even weg met de wagen, Bridget, om je bagage af te halen van het Slot". Bridget antwoordde onmiddeliyk: „Dan ga lk met je mee". (Advertentie) Sanatogen Geeft nieuwe energie Sterkt lichaam en geest van jong en oud. Heem hei elke rfaj'? De Ierse afgevaardigde "bij de beheerschapcommissie van de V.N., Tadhg O'Sullivan, heeft gis teren de voorzitter verzocht het niet te laat te maken, omdat zijn vrouw het niet goed vindt dat hij zo laat thuis komt. „Ik krijg steeds meer moeilijkheden met mijn vrouw", zei hij. De voorzitter Majid Rahnema (Iran), zei volle dig begrip te hebben voor de toe stand waarin O'Sullivan verkeer de en beloofde de vergadering niet te lang te laten duren. „De geachte afgevaardigde van Ierland mag deze verzekering aan zijn zeer geachte echtgenote overbrengen"zei hij. De commissie is overstelpt met werk en heeft al enige dagen achtereen tot laat in de avond vergaderd. Het eerste paspoort ooit uitgereikt aan sir Winston Churchill is gisteren gekocht door de markies van Bath op een veiling by Sotheby's in Lon den. De markies betaalde er 8500 gul den voor. De pas is vooral daarom zo merkwaardig omdat sir Winston het document nooit heeft getekend, ken nelijk uit vergeetachtigheid. PANDA EN DE GRUBBEL 873. Nu moeten we opmerken, dat Panda al een beetje genoeg begon te krijgen van het luierenhij heeft nu eenmaal een actief karakter en maakt zich graag nuttig dus het ergerde hem enigs zins dat Jolliepop iemand de deur had gewezen die hem in lotge vallen had kunnen betrekken. ,JJaar houd ik niet van, Jolliepop", zei hij. „Ik waardeer je goede bedoelingen, maar ik zal zélf zoel uitmaken wie ik wil ontvangen en wie niet!" Helaas had de bediende geen gelegenheid om deze terechtwijzing te verwerken, want op datzelfde ogenblik werd er alwéér geklopt en hij moest zonder verwijl gaan opendoen. „Ik ben van het Energie-bedrijf!" riep de nieuw-aangekomene op aanpakkerstoon"Ik kom voor die driejaarlijkse doormeting van alle leidingen en buizen. Maak ruim baan voor een ambtenaar in functie, maat!" ,JIo! Neen!" sprak Jolliepop. .Met slinkse streken hoeft men bij ons niet aan te komen, en in onze stand verkeert men niet met luidjes van jouw slag. Scheer je heen, Goedbloed. Want ja: die was het, hoewel men Jolliepops scherpe ogen moest hebben om de vermomming te doorzien. Om nadruk aan zijn bevel te geven, begon Jolliepop met alle kracht tegen de deur te duwen, die door Joris' voet nog op een kier werd gehouden. Gefolterde kre ten aan de buitenzijde wezen er op, dat deze handeling niet zonder gevolgen was. „Zelfs wij moeten van tijd tot tijd overgaan tot een kleine ge weldpleging, mits met behoud van onze waardigheid"dacht Jollie pop voldaan; "dat is leerzaam voor laag volk. Bovendien schijnt het bevorderlijk te zijn voor onze bloei RECHTER TIE EN HET GEHEIM VAN HET LANDHUIS 44. Rechter Tie en Tsjiao Tai zijn door de geheime deur een smalle, donkere gang binnengegaan. Tsjiao Tai neemt de schraag- balken eens op bij het licht van zijn lantaartje. „Dat ziet er alle maal splinternieuw uit, edelachtbare!" „Ja", beaamt de rechter, „deze gang moet zeer kortgeleden zijn gebouwd." Verderop wordt de gang plotseling hoger en breder. ,j)ik spinrag hangt aan de zwart geblakerde zolderbalken en het ruikt er naar aarde en vermolmd hout. ,JDeze gang moet oeroud zijn!" roept Tsjiao Tai uit. „Ik zou" „Stil!" fluistert Rechter Tie. Jloor je niets?" Ergens voor hen uit komt een zacht gekreun uit de duisternis Als ze op hun tenen verder lopen, zien ze een hoge, ronde grot, in tweeën gedeeld door een hek van dikke houten balken. Aan de deur hangt een ijzeren hangslot. Aan de overkant van de grot is een donkere opening die op een andere gang wijst. Rechter Tie en Tsjiao Tai horen een vrouwestem vanachter de tralies die op doffe toon zegt: .Zijn jullie daar weer? Mij kan je slaan zoveel als jullie maar wilt, maar spaar tenminste mijn kind!" „Wie wat begint Tsjao Tai, stom verbaasd. Maar Rechter Tie onderbreekt hem. Zicht me bij!" Hij gaat vlug op het hek toe en probeert door de houten tralies te on derscheiden wie zich in dat donkere hok bevindt. Hij ziet vagelijk achterin een vrouw tegen de rotswand staan. (>0NW~PorVsk.:db*",*,*,• 15 115 m

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 19