Haring in Ierse Zee HONDSDOLHEID IN LISSE ONTDEKT Raad Wassenaar is tevreden over woningbouwbeleid Adventsbijeenkornst druk bezocht BEURS VAN AMSTERDAM Willeke Alberti gaat 27 dec. trouwen LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 15 DECEMBER 1965 het voorlopig verslag van het jngsonderzoek blijkt, dat alle ran de raad van Wassenaar Lgrdering hebben uitgespro- ir de vele woningbouwplan- s de laatste tijd in uitvoe- a gekomen. Naar aanleiding jen over het woningbouwbe- (Ten B. en W. een overzicht - voor de jaren 1964 en 1965 gemeente toegewezen woning- otingenten. Toegewezen wer- woningwetwoningen, terwijl r de uitvoering van het plan j, voor 125 woningwetwonin- 7 contingent-eenheden nodig tekort van 25 woningwet gen werd als voorschot voor «gewezen. Behalve de normale van 60 premiewoningen gemeente een extra contin- 23 premiewoningen. Terwijl ïgesubsidieerde wonin- B woningen voor beide jaren I toegewezen, verkreeg de ge- een extra contingent 84 Daarbij is inbegrepen een nt voor de uitbreiding van jaardenflat De Burcht met 6 ons en 32 eenpersoons- .lisering van het plan-Wis- in totaal 217 woningen [vertraging door het plotseling in augustus van de aan- de heer H. Bakker. Er moest Vassenaarse Bouwver- overeenstemming bereikt met een andere aannemer bleek alleen maar mogeliijk tegen een aanmerkelijk aanneemsom. De moeilijk- dit punt werden opgelost premiewoningen in het plan zetten in woningen in de ;:;lbsidieerde sector. ssen hebben Gedeputeerde medewerking toegezegd voor wezenlijking van een plan van oningwetwoningen door de ereniging „St.-Willibrordus" omgeving van de De Ligne- gelijkheid om op korte ter- Isnog tot de bouw van een antal woningwetwoningen en ivoningen te komen zyn be- Jfcmdat de contingenten tot en verwerkt worden in het Gissing zal pas in 1967 een 'jent beschikbaar zijn. Verder niet alle in Zijlwatering ge- ZOETERWOUDE |iverjassen voor enigingsgebouw naandag 20 december wordt in Huis" in Zoeterwoude een jasavond gehouden ten bate iet nieuw te bouwen hervormd gingsgebouw. Men kan zich half acht 's avonds laten in- ven. Er zijn reeds zes zware ;n, alsmede vele troostprijzen legen grond eigendom van de ge meente. Toch wordt er naar ge streefd de beperkte mogelijkheden ten volle te benutten. Nagegaan wordt in hoeverre gebruik gemaakt kan worden van z.g. industriële bouw, waarvoor een extra contingent kan worden verstrekt. Over de vraag of ook hoogbouw in de gemeente toe laatbaar is en zo ja, op welke wijze die het beste kan worden uitgevoerd heerst in het college geen eenstem migheid. Een uitspraak hierover zal binnenkort van de raad worden ge vraagd. Mihailovic niet naar Sparta (Van onze correspondent Manager Bar in berichtte Sparta vanochtend dat hy niet akkoord gaat met het proef con tract van een half jaar, dat de Joegoslaaf kon krijgen. Overigens wilde Mihailovic wel een half jaar op proef bjj Sparta. De contacten zjjn nu echter definitief verbroken. (Men zie ook de sportpa gina). Aan de Gemeente Universiteit van Amsterdam is geslaagd voor het doctoraal examen notarieel, de heer J. M. M. Koeken uit Leiderdorp. HEFFINGEN OP NIEUWBOUW TE ZOETERWOUDE WASSENAAR i Verbetering van verkeerssituaties Over de verbetering van het kruispunt Katwykseweg-Storm van 's Gravesandeweg-Van Zuylen van Nljeveltstraat delen B. en W. van Wassenaar in de memorie van ant woord mede, dat lange tijd is ge wacht op reconstructieplannen van de provinciale waterstaat. Het invoeren van eenrichtingver keer op de smalle Schouwweg tussen de Papegaaienlaan en de Kerkstraat hangt samen met de voorgenomen doortrekking van de Jagerslaan, die echter, zo menen B. en W, in 1966 nog niet verwezenlijkt kan wordem Overwogen wordt nu op dit gedeelte van de Schouwweg toch eenrichting verkeer in te voeren en het van Wassenaar-zuid komende verkeer om te leiden via Papegaaienlaan-Bac- kershagenlaan-Prinsenweg naar het vernieuwde kruispunt van Olden- barneveldtweg-Van Zuylen van Nije- veltstraat. Daartoe zullen aan de twee eerstgenoemde wegen enkele voorzieningen getroffen moeten wor den. Om financiële redenen wordt ook een plan tot verbetering van het kruispunt Schouwweg-Storm van Centrale verwoest in Nd-Vietnam Amerikaanse vliegtuigen hebben vanochtend een van de grootste elek triciteitscentrales van Noord-Viet- nam, gelegen op 22 km ten noord- noordoosten van Haiphong, verwoest. Dit is het eerste doel van economisch belang, dat in het gebied Hanoi- Haiphong werd aangevallen. De be trokken centrale verzorgt 15pf van de Noordvietnamese elektriciteit. Dertig vaartuigen zorgden dinsdag in IJmuiden voor een aanvoer van 3.690 kisten vis. Er waren 850 kisten schelvis, 210 kisten radio, 60 kisten delen, die wtitins, 640 kisten gul en kabeljau». holldend |agen d()ch vanwege de i „Titan" wil Helderse kotter vlottrekken De sleepboot „Titan" is vanmor gen uit IJmuiden vertrokken met op sleeptouw de motorvlet „Burwys" om een poging te doen de Helderse kot ter HD 161 „Catharina" vlot te trek ken. Dit schip is dinsdagavond ten zuiden van Huisduinen gestrand. G60 kisten koolvis. 390 kisten haring, 30 kl. kistjes haring, 220 kisten schol, 25 kisten tarbot, 25.000 kilo tong en 125 kisten diversen. Voor de woensdagmarkt stonden i o.a. genoteerd de Rotterdam IJM 82 1 Deel Backershagen wordt wandelpark Enige leden van de raad van Was senaar hebben gevraagd naar de uit werking van de zogenaamde package- Gravesandeweg-"Ke^kstraat voor*-' «J»1' aan'a' overeenkomsten on- lopig nog in portefeuille gehouden. Voorlopig verslag en Op 25 november j.l. werd in een ledenvergadering van de plaatselijke KVP door de voorzitter aan de orde gesteld, dat bij hem Vele klachten binnengekomen waren over het feit, dat men bij nieuwbou\y een groot geldbedrag aan de gemeente moet afdragen, alvorens te mogen begin nen. De gemeente heeft in 1962 een verordening ingesteld de hele raad ging akkoord waarop deze heffin gen steunen. Die heffingen zijn ech ter later bij besluiten van B. en W. resp. op een datum in 1963 en op 15 oktober j.l. bepaald. De KVF- voorzitter stelde, dat het z.i. onbillijk is om iemand, die voor eigen woon ruimte zorgt of zyn bedrijf vernieuwt of aan de eisen van de tijd aanpast, zo zwaar aan te pakken. Hij gaf toe, dat er veel geld moet komen voor allerlei doeleinden als onderhoud en aanleg van wegen en voetpaden, de oprichting van een rioolzuiverings- installatie e.a. Maar naar zijn mening dienen de lasten over een breder vlak van de burgerij omge slagen te worden en niet op 16 of 20 mensen per jaar, die iets gaan bou- gevallen door de vergadering, omdat ze deze regeling goedgekeurd hadden, zy zegden toe: zoeken naar eventuele bezuinigingen en ook zoeken naar een regeling van omslag der lasten over een breder vlak van de burgerij. Daar werkt de gemeenteraad nu hard aan. maar degenen, die „ge troffen" zijn sedert 1962, wensen hun betaalde geld geheel of gedeelteliik terug. Ook daar wordt nu bij het gemeentebestuur druk over gecon fereerd. Inmiddels heeft de voorzitter van de KVP een enquête ingesteld om na te gaan. wie en hoeveel mensen zich aan deze z.g. exploitatieheffing heb ben moeten onderwerpen. By hem stromen de opgaven bin der meer met de EMS over de be stemming van een aantal panden er terreinen in Wassenaar. Burgemees ter en wethouders antwoorden dat de grond van deze overeenkomsten het I St. Adelbertcollege en het Rijnlands memorie van antwoord Lyceum intussen de voor hen be I stemde grond hebben gekocht. De bouwplannen voor deze gronden en voor de gronden die by de EMS in eigendom zyn. worden verder voorbereid. Over het terrein aan de Zanderyvaart zyn tussen de partyen enige verwikkelingen gerezen waarby de gemeente Wassenaar echter niet rechtstreeks betrokken is. Het Gere formeerd Weeshuis heeft „Frisia State" in gebruik genomen. In de villa „Sonneburgh" op de hoek van de Van der Oudermeulenlaan en de Ryksstraatwe* zal de ambassadeur van Ghana zijn .ntrek nemen. Wat ..Clingenhage" betreft, het tweede donkere hoek tot i Pand waarin het Weeshuis gevestigd was zyn er plannen om hier een school voor Indonesische kinderen te aan raad aangeboden Het voorlopig verslag van het on derzoek naar de begrotingen voor 1966 is verschenen en tegelijk met de memorie van antwoord van burge meesters en wethouders aan de W'as- senaarse gemeenteraad aangeboden. Het stuk bevat vragen en opmerkin gen over een 100-tal onderwerpen, die variëren van de wenselijkheid van een lantaarn op en met het woningbouwbeleid. Naar aanleiding van vragen van vestigen. nen; de enquête omvat 3 punter.: raadsleden wordt uitvoerige aandacht Over de openstelling van het voor- «Bi b( hetzelfde doel wordt op oude- iag een oliebollen-actie gehou- testellingen kan men tot 30 iber opgeven by de heer F. Vrouwenweg 52. VOORSCHOTEN Raadsagenda r gemeenteraad van Voorschoten if deze week tweemaal in open- vergadering byeen. Donderdag voor de voortgezette behan- )Qk van de maandelykse agen- liten Op de agenda voor vry- rond komen onder meer \<oor tellen van B. en W. tot her taling van de leden van de van Advies; tot vaststel van de gebruikregelen, de re- ieverordeningen enz. met be- tot het gemeentelyk in- tiebadtot het beschikbaar stel- an een aanvullend krediet van voor het plaatsen van kerst- n en het houden van een kerst- nkomst; tot het beschikbaar- van een krediet van f 5.800 de aanschaffing van gordynen ten behoeve van de openbare eestschool; tot het aanvaarden net plaatseiyk comité „Actie Don Gemeentetoren" van een klokken bestaand carillon voor Pneentetorentot het beschik- itellen van een krediet 0 voor het aanbrengen van een lering by de openbare Adegeest- »1: tot het beschikbaar stellen een krediet van f 1.200 voor de chaffing van een cirkelmaaier de gemeentqlyke beplantings- st; inzake uitbreiding van het de heer W. Pardon in Voor ten verleende recht van opstal een semi-permanente verkoop- ienheid aan de Prof. Einstein- KERSTSPEL IN DE DORPSKERK zondagavond 19 december a.s. om 7 uur In de dorpskerk in fschoten een opvoering plaats en van het bekende kerstspel „De van Bethlehem" van Martinus iff. opvoering zal geschieden door hr Toneelgroep „Imperium" uit en, welk gezelschap al tal van n bewezen heeft de kunst van olking van lekespelen uitstekend Wstaan. toegang is voor iedereen vrij. de uitgang zal echter een col- woroen gehouden voor de dek- van de onkosten van de cultu- oommissie van de hervormde ■♦draad, die het evenement orga- ert. HI RKTBERICHTEN LEIDEN. 15 dec. andijvie 88-112, kroten, gekookt 50. boerenkool 27-41, rodekool 30-38 prei 40-52. stoofsla 45. spruiten 35-110. uien plcklers 12.70 ld. middelfijn 12. ld. middelgrof 14.80- 15.60. ld grof 12.20, winterpeen 16-27. witlof 85-138 per 100 kg. knolselderij 15-24, sla 6-30 per 100 st. AALSMEER. 14 dec. Stepman 4 kop 85-135. 2 kop 55-70. Legray 4 kop 55-80. 2 kop 40-60. Prunus tril. 70-135 per tak. Gerbera 65-115 p. st.. Chry- ntsanten tros 120-225. Fresia 100- r0. Cyclamenbloemen 100-250, Iris 250-720, Snij groen 75-145, Tulpen 150- 340, Anemonen 60-80 per bos. Poln- settia 100-175 p. st.. Euphorbia 75- 115, Calla 75-115 per tak. Anjers: rood 25-48. roze 24-43, wit 22-42, Rozen Ro- selandla 40-55, Parel van Aalsmeer 40- 60 Geh. Dulsberg 50-86, Towny Gold 40-58, Baccarat 75-110. Newvorker 35- 45, Carol 30-46, Garnet 25-47, Pink Ser.sation 40-65, Super Star 70-105 Carla 75-100 per stuk. KATWIJK AAN DEN RIJN. 14 dec. Groenteveiling: waspeen per kist A- extra 11.70. Al 8.70-11.20. A2 5-9.60. B-extra 10.60. BI 9.80-11.20. B2 3.70- 5.40. Cl 5 40 02 3.40-4.80, andijvie 93. boerenkool 23-34. gelekool 40. rodekool 23-32. sla per 100 st. 1 16. Cl 6. spi nazie 93. spruiten 36-69, uien per kist 2 80-3.60. Selderie per 100 bos 8.00. schorseneren Al 72-91. A2 26-43, BI 59-69. B2 26-36. Cl 28-37. C2 13-15. Aanvoeren: waspeen 43.000 kg. schor seneren 12.000 kg. LISSE, 14 dec. Bloembollen vei ling De aangevoerde partijen gladiolen waren overwegend van goede kwaliteit. Alles werd vlot verkocht met Iets op lopende prijzen. Ook het bijgoed ging voor beste prijzen van de hand, vooral dahlia's en amaryllissen brachten beste op. Bijgoed: Llllum Rubrum 17.95 Montbretla Meteor zift 8 1.65. ld zift 7 1.55, ld. zift 6 1.20, Tlgrldia top 5.65. Acldanthera 4/5 51, ia. 6/8 2.75, Amaryllis rood 32/op 2.35, id 30/32 2,10. ld. 28-30 1.65, Amaryllis wit 32/op 2 40. ld. 30/32 2.05, ld. 28/30 1.65. Arum Cornutum 22/op 20.05, ld. 20/22 12.35, Anemone The Brlde 4/5 26, Ane mone The Caen zift 7 1.10, ld. 6/7 75, ld 4/5 25. RIJNSBURG, 14 dec. Hyacinten: Anne Marie 40-48, Blue Perfection 40- 45. Pink Pearl 35-40, l'Innocence 30- 40 p. st.. Am. Anjers: Sim rood 25-35, roze 25-30. wit 25-28. Dusty 31. Sir Arthur 28-30. Selecta 33. Shocking Pink 30-32, Tulpen met bol: Brlllant Star 27-31 alles per 100, Narcissen: Early Glory 150-160. Helios 120-130 Golden Harvest 150-160, Fresia's Gol den Yellow 130-140, Souvenir 110-120, Tulpen: Krelage 340-370. Preludium 370 Olaf 370. Paul Richter 370. Emmy Pieck 330-350. Bellona 430. Overdale 330-350. Tommy 300-350 alles per bos WOERDEN, 15 dec. Kaasmarkt: aanvoer 3 partijen. Notering f 3.40-3.45 Handel kalm. Aard van het gebouw, 2. tydstip van betaling en 3. hoogte van het bedrag. Hy heeft niet alleen kritiek op de regeling gelanceerd, maar in de KVP-vergadering duidelyke sugges ties gegeven voor een billijker ver lasten. De KVP-raads- leden zijn dit aan het bestuderen en delen dus zyn standpunt. deze weg het Leidsch Dagblad kunnen nu ook de bij deze kwestie betrokken mensen van deze enquête kennis nemen. Men kan gevraagde gegevens schriftelijk Indienen bü de organisator, de heer Poel, Weidelaan 2. Zoeter woude. besteed aan de financiële positie van terrein van het landgoed „Backers- de gemeente. De conclusie van de b: schouwingen daarover is. dat B. en W. de verwachtingen voer 1966 niet hoog gespannen hebben. Investerin gen zullen slechts op beperkte wyze kunnen plaats hebben. Dat nu nog geen voorstellen tot verhoging van belastingen of tot het invoeren van nieuwe belastingen zyn gedaan is te danken aan het feit. dat de saldi- reserve door belangryke na-uitkerin gen over de laatste jaren belangryk hoger is geworden. De begrotingen zullen op maandag 20 december in een openbare vergadering van de raad worden behandeld. BEURSO VERZICHT Inschrijving op obligaties Unilever c Amsterdam, 15 december Vandaag heeft Unilever verreweg de grootste belangstelling ter beurze voor zich opgeëist. Niet voor de aan- erigens op f 111,60 prijs- schryving op de nominaal f 225 min., 6% obligaties van dit concern tegen 98*7. Dit bedrag maakt deel uit van de lening groot f 300 min. Toen deze lening werd aangekon - met 1.300 kisten vis. de Haarlem <"ed was het beursklimaat misera- IJM 9 met 1.030 kisten vis en de I bel Dit het ongebruikelijke Emma IJM 15 met 450 kisten vis. In de Ierse Zee werd aardig ha ring gevangen. De schippers lieten zich echter niet over concrete cyfers uit. In de Noord werden trekken ge- daar van 40 tot 60 manden, hoofd- zakeiyk schelvis en ook nog wat kool- is. De koolvisvangsten worden ech ter duideiyk minder. By de P.-boeien deden de loggers en kotters trekken, die gemiddeld een 50 kilo tong ople verden. 30500 Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, tussen 5.30 en 7 uur n.m. (zaterdags tussen 56 uur) gevolg dat enkele buitenlanders, be horend tot de „selling group", welke groep een post van circa f 100 min. heeft toegewezen gekregen, een mo ment hebben getracht de nog niet verkregen stukken in Amsterdam op de markt te brengen tegen een koers van 97%. Dit bracht toen over het wel of niet slagen van de lening grote onzekerheid Dit temeer daar de 6lening B.N.G. a pari voor het eerst in de geschiedenis van deze bank een „flop" werd. De 6% lening Luchthaven Schiphol mislukte even als die van de gemeente Breda. In tussen heeft het beursklimaat zich i verbeterd en is de geldmarkt ruimer 30500 geworden. De beurs is dan ook van mening dat de genoemde lening Uni- 1 lever zal slagen, zy het met de be kende „hakken over de sloot". no. 30500 In herv. kerk van Zoeterwoude Vele inwoners van Zoeterwoude waren gisteravond in de hervormde kerk bijeengekomen om de interker kelijke adventsviering bij te wonen. Na inleidend orgelspel door de heer H. v. d. Berg over gezang 6 uit de hervormde bundel „Bereidt uw har ten" las burgemeester J. A. Detmers enige schriftgedeelten uit Micha voor. Samen zong men daarna „Een ro ze, fris ontloken", waarna deken A. v. cL Boog een meditatie hield over: „Hy moet groter worden. Johannes de Doper, aldus de deken, zegt: „Hy is de grootste onder de mensenkin deren". Zo doen vrienden. Toch heeft de een niet kunnen tegenhou den, dat de ander martelaar werd. Aan de armen van geest, aldus deken v. d. Boog, wordt de bhjde boodschap verkondigd. Deze armen werden door de Heer gelukkig gepre zen, omdat het ryk der hemelen hun toebehoorde. Is het niet de on betwiste grootheid van Jezus, dat Hy zyn vrienden omhoog trekt? Zei Hij daarom ook niet: onder hen die uit vrouwen geboren zyn is niemand op gestaan, die groter is dan Johannes de Doper. Zo doen vrienden: elkaar in de hoogte steken en respect heb ben voor elkaar". Na zamenzang van „O, Heiland, open wyd de poort" sprak ds. R. Hengstmangers over „Ik moet min der worden". In het woord van Jo hannes de Doper ontstaat de zelf kennis uit de ontmoeting met Jezus. Hy wist, dat hy straks moest zwygen als Hy gaat spreken. De ster van Bei.hlehem betekende de onder gang van 7,yn zon. Wie doet hem da' na. Afscheid nemen, afgedankt wor den, plaats maken voor de ander. De Heer Jezus, zo vervolgde ds. Hengstmangers, komt ons leven bin nen en dan blyf je geen baas in eigen huis. De minste willen zyn heet zei'verloochening. Onze eigen waarde komt dan pas tot volle bloei als we in Hem onze waarde vinden. Johannes, zo besloot ds. Hengst mangers, brandde van verlangen naar de komst van de Messias. Laten wy onze levens als lampen ontsteken nan het licht van de Geest van Christus Dan zyn we als Johannes vreugdeboden en verspreiden wy overal waar wy komen iets van die vreugde Dan zal de grootheid van het Kerstkind in onze nederigheid alle et-r ontvangen. Tenslotte werd de Cantate 142 van J S. Bach uitgevoerd door de r.-k. gemengde zangvereniging „Sancta Lucoia", de chr. gemengde zangver eniging „Zingt den Heere", het Ryn- lands Orkest-, J. Wesseling sr. (or gel i, Willy Liesveld altHan Jan sen (bas), Ga ja Siereveld (sopraan) en de gebr. Wesselingh (fluit, hobo en cello). Het geheel stond onderlei ding van de heer B. Siereveld. Met het zingen van „Ere z(j God" cn „Op U, mjjn Heiland blijf ik ho- hagen" is met de betrokkenen over eenstemming bereikt. Een overeen komst hieromtrent zal aan de worden voorgelegd. Overeengekomen werd dat de gemeente zorgen zal voor de aanleg en onderhoud van het ter rein als park. Hiermee zal voorlopig een bedrag van f. 25.000.— zyn moeid. Geen bes In u rso rgaan voor agglomeratie B. en W. van Wassenaar merken :n de memorie van antwoord naar aanleiding van vragen van raadsle den op, dat naar hun mening Was- geen behoefte heeft aan een bovengemeentelyk bestuursorgaan voor de Haagse agglomeratie. Wel acht het, college het gewenst, dat over problemen waarbij verschillende gemeenten betrokken zyn 'n nauwe vorm van samenwerking ontstaat. Gedacht wordt hierby vooral aan een openbaar vervoer en de recrea te. Op initiatief van de Commissie Vervoersvergunningen zyn dit jaar over de gemeenten van de Haagse agglomeratie en de vervoersmaat- schappyen. Wat de recreatie betreft is op ver zoek van Gedeputeerde Staten be gonnen met besprekingen over re creatie-voorzieningen rond Den Haag. Naar aanleiding daarvan hebben G. S. besloten tot het instellen van een provinciale werkcommissie. waarin vertegenwoordigers van gemeenten, waaronder Wassenaar, zitting zullen hebben. Plannen voor nieuw politiebureau B. en W. van Wassenaar delen in dc memorie van antwoord mede, dat een beg'n is gemaakt met het ver vaardigen van bestektekeningen voor de bouw van een nieuw politiebu reau. Verwacht wordt dat de plan nen omstreeks medio 1966 gereed voor aanbesteding zullen zyn. De rijksgoedkeuring is voor die tyd niet te verwachten. Omtrent het juiste te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen teletonisch bereik baar -rim. elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Tijdens de kantooruren (maandag tjm vrijdag van 8 uur v.m. tot 5.30 n.m. en zaterdags van 8 tot 12 uur) is onze klachtendienst be reikbaar op ons telefoon nummer 25041 toestel 06. 30500 30500 Aan de Gemeente Universiteit van Amsterdam is geslaagd voor het doctoraal examen notarieel, de heer J. A. Post uit Oegstgeest. Op de mineurstemming van giste ren volgde vandaag een gering koers- herstel voor de internationale waar den. Dit ging echter gepaard met weinig handel. Vrijwel alle hoofd- fondsen lagen prijshoudend in de markt. Alleen Aku moest na de ope ning een drietal punten prijsgeven door gering lokaal aanbod. Van Ame rikaans aanbod viel vrywel niets te bespeuren. Wall Street sloot gisteren voor de meeste fondsen iets hoger. De stem ming voor de Nederlandse fondsen was er licht verdeeld, waarby KLM een kleinigheid van de zeer forse koerswinst op maandag moest prys- geven. Ook in de Scheepvaartsector wer den weinig zaken tot stand gebracht. Scheepvaartunie zakte wederom een punt. De stemming voor de leidende cultures was licht verdeeld, die voor de Staatsfondsen aan de vaste kant. Ditmaal overtrof de vraag in deze hoek het aanbod. EMS blyft grote omzetten verto nen. Gisteren ging in dit fonds voor nominaal f 141.000 om met een koersverhetering van 10 punten tot 192. De beurs verwacht zeer binnen kort mededelingen over deze maat schappij Machinefabriek Hensen werd iets lager geadviseerd op de minder gunstige gang van zaken. Woensdag, 15 december 1965 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g 1.000.- Ned. '65 II 5?i Ned '65 5% Ned '64 5V< Ned '64 5 Ned '58 4% Ned '59 4% Ned '60-1 4% Ned '60-11 4% Ned '59 4V4 Ned '60 4% Ned. *61 4y« Ned '63 4% Ned '62 4 Ned '47 3% Ned '53 I-II 3V2 Ned '48 3'; Ned '50 I-Il &A Ned '54 I-Il 3% Ned *55 i 3y« Ned '55 n 3% Ned '37 3 Ned Gb obi '46-3 Ned dol in '47 3 Ned Inv cert 3 Indië '37 A 3 Ned wonbl '57 6 N. wonbl '58-'59 Ned wonbl. '69 4% 92 89j| 89% 87% 88 %b 86 H 87 84% 75% 80% 81i7« 818 i pen" werd deze indrukwekkende in- tydstip, waarop de rijksgoedkeuring terkerkeliike dienst besloten. zal afkomen is nog niets bekend. JUMPING JEWELS UIT ELKAAR De dag waarop Willeke Alberti mevrouw Oonk gaat heten Is vastgesteld op maandag 27 december. Dan zal In het stadhuis in Amsterdam, 's morgens om tien uur, het burgerlyk huwelijk worden voltrokken tussen de zangeres Willeke Albert! (dochter van Willie Alberti) en de musicus Joop Oonk. Om 11 uur heeft vervolgens de kerkelyke inzegening plaats in de Pius X-kerk in Amsterdam. In de middag wordt een receptie gehouden in restau rant Treslong in Hillegom. Het paar zal zich vestigen in Osdorp. De heer Oonk ziet deze nieuwe verbintenis voorafgegaan door een minder romantische „scheiding". Naar vannacht bekend is geworden hebben de Jumpings Jewels, van welke groep Joop Oonk lid was, besloten uiteen te gaan. In Lisse heeft zich een geval van hondsdolheid (rabiës) voorgedaan Het in de voorgaande nacht in qua rantaine gestorven dier is vr(jdag 10 december j.l. b(j het Centraal Dier geneeskundig Instituut (C.D.I.), af deling Rotterdam, en b(j het Rijks instituut voor de Volksgezondheid (R.I.V.) in Bilthoven onderzocht, waarbij is komen vast te staan, dat het dier aan hondsdolheid Is over leden. Het geval is geïsoleerd en al le vereiste voorzorgsmaatregelen te gen de besmetting zijn getroffen. Er ia onmiddeiyk een onderzoek in gesteld naar de herkomst van de hond en de contacten van het dier. Uit dit onderzoek is gebleken, dat een opvarende van een Nederlands schip de ruwharige bastaard fox- terricr in Colombo op 20 augustus 1965 aan boord heeft gebracht. Na aankemst van het schip op 20 okto ber 1965 is de hond zonder voldoen de inlichtingen als zwerfhond in het dierenasiel in Haarlem afgegeven. Dit asiel de herkomst van de hond niet kennende, heeft het dier vervol gens op 23 oktober aan een belang stellende uit Lisse, die zich over het hondje wilde ontfermen, medegege ven. De nieuwe eigenaar heeft se dertdien de hond. mede op voorschrift van het asiel, steeds aangelynd ge houden Op dinsdag 7 december is het dier ziek geworden, waarna de die renarts in het snel verlopende ziekte proces symptonen heeft vastgesteld, o.a. agressiviteit en temparatuurs- verhoging, die op hondsdolheid wezen. Tn overleg met de districts inspecteur van de Veeartsenykundi- ge dienst üi Leiden is het dier in een quarantaine hok in Lisse geïsoleerd waar het hondje is gestorven. Inmiddels heeft de geneeskundige inspectie van de Volksgezondheid de menseiyke contacten nagegaan. De leden van het betrokken gezin wor den tnans evenals zes andere con tactpersonen, met inenting tegen hondsdolheid behandeld. ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 97 96% Ver HVA-my 137 137% A.K.Ü 368% 365 V» Deli My cert 140.20 104* Hoogovens cert 418 413 Philips gem bez. 112.60 112.85 Onilever cert 111.55 111.55 Dordtse petr 659% 658% Kon P (50 A f 20) 145.15 145.35 Holl Amer Lijn 121% 121% Java China Pak 185 180% K.L.M 233 236* Kon Ned St boot 113% 112% Kon Paket My 185 181 Stoomv My Ned 131 131 Niev Goudr cert 100 5 98% v Ommeren cert 217 215 Kon Rott Lloyd 145 143% N Scheepv Unie 144% 143 Premieleningen Alkmaar 58 2%.. 78% 78% A'dam '53 3 109 110 A'dam '51-1 2%.. 82% 82% A'dam '56-1 2%.. 79 A dam '56-n 2% 87% 86% A'dam '56-111 2% 86% 86% A'dam '59 2% 84 83% Breda '54 2% 75 74,'s Dordrecht '56 2% 78% 77% Eindhoven '54 '2% 74 73!% Enschede '54 2% 76 74% Den Haag 1 '52 2% 87i'g 89 Idem n 2% 88 R'dam '52-1 2% 91 90% Idem 11 2% 87,'a Idem '57 2% 86% 85% Utrecht '52 2% 106 107% Z.-Holl 1957 2% 85 Zuid-Holl '59 2% 87% 87IJ MET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Lnterunle I 50.- 186 186 Nefo f 50.- 91.50 91.50 220 220 Onitas f 50,- 458 456 Ver Bez v 54 f 50 112 112.- Europa 1 10 pb 460 460 A1r Bank Ned 264 266 Amro f 20,- 53 54 Cuituurbank 96 97 Holl Bank l) cert 222% 222 Ned Mid bank 199.50 100.50 RVS cert 500 500 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 662 662b Berkel's Pat 209% 209 Borsumy 51 55 Calve DeJft cert 801 801 Van Geldei Pap 113% 111% Kon Ned Grotsm 114 113% De Gruytei pret t 130% HoLl Constructie 330 335b Lng our v Bnyv 138% MET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov en Gem leningen A'dam '47 3% 87 87 A'dam '48 3% 8484'i R'dam '52-1 4%.. 85 Bankwezen Bank N.G. '65 6 Idem '65 6% idem '65 6% idem "58 5% idem 64 5% idem '58 5 ■dern '64 5 1 NWB *52 4% BVG Rspbr '52. BVG Rspbr f500 165 144% Industr Obligaties Philips Dol *51 82% 82% VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten Gedaan en bieden Bieden b 312% 132y4 Lnternatlo v Kempen en Be« Kon Zout Ketien Leids» Woisj-y Mullei en Uo NB Neo Kabeitabr Philips prei Rott Droogd Mi) EM S Ver Mach fabr Ver Touwfabr Vihamy J69% Walvisvaart 87% Wermnk s Bet niy 162 b WUton Feyenoord 159% v wyk Heringa 125 Zaalberg 83 Mijnbouw en petroleum Bllllton 2de r390 Kon Petx (f20) 143.20 Amer fondsen Can au Pacific R 67% Intern NtckeJ 96% Anaconda rb Beineiehem Steel Cities Service Gen Motors Kenneoott Republic Steel Shell OU 63 62 UnioD Pacific 42% 41% On States Steel.. 49 49% Ex dividend d Exclaim e Laten 36% 81% 104% 124%

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 15