In de Kamer veel kritiek op „tips van Vondeling Ook Senaat aanvaardt verhoging van huren Een maand geeist in drama van schrikdraad rouwen knopen tapijt oor Prinses Beatrix JNGHANS Verbaasd LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 15 DECEMBER 1965 ;i Rotterdam tiet als 30 jaar geleden onze R'damse correspondent) trdamse vrouwen en meisjes 14 jaar) gaan ter gelegen- »n het huwelyk van prinses een kleed knopen. Dat kleed en warme bruine kleur en jjf by zes mieter, rdag wordt op het getouw, dat opgesteld in de hal van het Jams Nieuwsblad aan de j imseweg in Rotterdam door •burgemeester van Rotterdam, rouw mr. J. Zeelenberg de knoop gelegd. Na deze perste rullen er nog 674.999 moeten ^om het kleed op 5 april, de - itum klaar te krijgen. I rdamse vrouwen en meisjes dagelijks de gelegenheid hun /knopen aan het kleed te leg- larvoor ze dan vyftig cent betalen, daarbij bijgestaan «ree ervaren tapijtknoopsters. n er per dag niet genoeg belangstelling tonen dan de tapijtknoopsters ook de ^ïde knopen, van de benodig- per dag, leggen, idee is van de byna 80-jarige iw H. de Iongh -de Vogel, die 1936 dat initiatief heeft ge- elke initiatief nu is uitge- loor een damescomité onder ntterschap van mevrouw A. Lind. Toen knoopten Rotterdamse vrouwen een I roor Prinses Juliana. Het et waarschijnlijk een plaats ontvangstruimte in de tuin f Advertentie van Kasteel Drakensteyn. Hoe, waar, en wanneer en door wie het kleed aan Prinses Beatrix zal worden overhandigd is nog niet bekend. een Ruton Al meer dan 1 miljoen Ruton apparaten in Nederland... dat zegt wel iets! Kies ook 1H 7120 f 1798.- TH 7135 f 1099.- IH 7)30f899. U kiest uit: de unieke Ruton volautomaat IH 7120 van f 1798.-, de automatische trommel-wascombinatie IH 7135 van f 1099.- of de automatische trommel-wasmachine IH 7130 van f899.-. Vraag een demonstratie bij uw handelaar. Zo mooi als deze hebben wij nog inderdtwaalf wandklokken t kunnen kiezen. Daarom maakt rscheidenheid. Een daarvan t de wandklok die u zoekt. de mooiste tijd Ongeveer duizend brieven hebben nog geen concrete resultaten opgeleverd 55 (Van onze parlementaire redacteur) De vele bezuinigingstips, die minister Vondeling (Financiën) heeft ontvangen in antwoord op zijn tv-oproep hebben nog niet tot concrete resultaten geleid. De bewindsman deelde gisteren in de Tweede Kamer mee, dat de meeste tips betrekking hebben op andere departementen dan Financiën en dat hij deze dan ook zal doorgeven aan zijn collega's. Minister Vondeling heeft ongeveer duizend brieven gekregen als reac tie op zijn oproep. Deze zijn verdeeld in ongeveer zestig onderwerpen. Hoewel er veel onbruikbare suggesties werden gedaan, waren er toch enkele voorstellen die direct onder de aandacht van de betrokken minis ters werden gebracht. Dr. Vondeling had voor de kamer geen uitvoerige lijst van de voorstellen laten maken. Dat leek hem niet erg doelmatig. ,,Maar kamerleden, die de tips willen inzien, zijn welkom", zo zei dr. Vondeling. v.d.A. stuurt kamerleden Je boer op onze parlementaire redactie) artij van de Arbeid stuurt imerleden de boer op om het tussen de volksvertegenwoor- fcn hun kiezers te intensive- partij heeft daartoe het gedeeld in 36 districten. Het loeling, dat in elk district een ordt gevormd, bestaande uit twee leden van de Tweede zo mogelijk één lid van de Camer, statenleden, kandida- de twee-kamerlyst en jon- die assistentie willen verlenen, m moet streven naar een per relatie met het partykader, partyleden en in een ver schiet met de kiezers in het itekent tevens, dat de be- kamerleden by hun parle- re werk de belangen van hun moeten behartigen. Verder ze by voorbeeld in hun district >eurten moeten vervullen, iren houden, en contacten on- den met de industrie en met itebesturen, organisaties en igen. Dit werk zal zich niet partyleden mogen beperken zich moeten uitstrekken tot mogelijk kiezers. In dit ver wordt onder meer ook aan an huis bezoek gedacht. Gis- een rapport over deze plan- epubliceerd. Op een perscon- in Den Haag zei de secre- an de P.v.d.A., de heer E. te hopen, dat ook andere in ons land op een derge- lanier he* contact tussen kie- gekozenen zullen bevorderen, manier zal een gezonde com- tussen de partyen ontstaan, iet district Leiden zyn aange zet twee-kamerlid J. Baart en J. Kapteijn. i' vrije doorverkoop domeingronden onze parlementaire redactie) IVeede Kamer heeft een po- an de CHU om de beperkende ;en inzake de doorverkoop ünöen in de IJsselmeerpolders iven te krygen niet willen Een desbetreffende motie heer Tolman werd verwor- 91 tegen 33 stemmen. Tegen de 4 regeringsparty en en De bepaling, dat de eige- jan voormalige domeingronden •ek zyn percelen eerst aan de koop moet aanbieden, biyft haafd. tenzy de gronden bin- naaste familiekring worden tmd. De bewindsman toonde zich nog al verbaasd over de vele kritiek, die hy gisteren op zyn oproep te horen kreeg De liberale woordvoerder Joe- kes noemde de oproep van de mi nister zelfs „principieel onjuist". Hy zou daarmee de controlerende amb tenaren een brevet van onbekwaam heid hebben gegeven. De AR-woord- voerder Kieft zei. dat blykbaar niet alleen 't decor, maar ook het déco- Palier voor boeken en kranten vrij van omzetbelasting o (Vu. onze parlementaire redacteur) De liberale tweede-kamer frac- tie heeft haar voorstellen voor bezui- i niging op de landbouwbegroting la ten varen. De liberale woordvoerder ir. Tuynman zei gisteravond by de begrotingsbehandeling dat het „weinig aantrekkelyk" was om de Voorstellen in te dienen, omdat by de commissievergadering al geble ken was dat er geen meerderheid voor te vinden was. Hy maakt daarom van zyn inder tijd gedane voorstel inzake betere rationalisatie van het wetenschappe lijk landbouwonderzoek „een ver zoek" aan minister Biesheuvel. Vol gens het bezuinigingsplan-Joekes zou deze rationalisatie een bedrag van acht miljoen gulden opleveren. Met het plan van de V.V.D. om de broodsubsidie versneld af te bre ken is het ook droevig afgelopen. Dit plan, dat dertig miljoen zou op brengen, liet ir. Tuynman in ver band met de grote tegenstand even eens varen. Toen hy daarna opmerk te, dat het wel moeilyk zou zyn om de subsidie nog voor de door de F .E.G. gestelde termyn af te bre ken antwoordde minister Biesheuvel hy interruptie dat er sinds 1962 elk jaar twee/vyf tiende deel van de subsidie helemaal verdwenen kan zyn. „O. dat wist ik niet", antwoord de ir. Tuynman een beetje onthutst, „Dan vervalt het bezwaar dat ik vilde opperen". rum van het ministerie is veran derd. Hy vond het verzoek van tips „maar nauweiyks te aanvaarden". De woordvoerder van de CHU, mr. Scholten, had er vooral bezwaar tegen, dat de minister zyn verzoek deed via een tv-uitzending van de Party van de Arbeid. „Hoe dichter by de Kroon, hoe minder partyman", zei hy. Alleen 's ministers partyge- noot mr. Engelsman had iets goeds te zeggen over de oproep. Hy vond het een edele wedyver, waar hele maal niets tegen was. Hy vond echter, evenals de andere sprekers, dat mi nister Vondeling wel wat openharti- grr over de resultaten zou kunnen zijn. Dr. Vondeling liet duidelyk mer ken, de kritiek van de Kamer nogal overdreven te vinden. Om te begin nen, zo ongeveer was zyn verweer, was de oproep een terloopse mede deling. Voorts had de minister de in druk, dat het ook de wens van de Kamer was geen middel ongebruikt te laten om een zo efficiënt moge lijk overheldsbeheer te krygen. Hy vond zijn oproep vergeiykbaar met de ideeënbus, die de overheid voor het eigen personeel heeft ingesteld. Weinig nieuws De begrotingsbehandeling van Fi nanciën heeft gisteren in de Tweede Kamer niet veel nieuws meer opge leverd Na de recente discussies by de belastingverhogingen was dat ook nauweiyks te verwachten. Het enige nieuws, dat de Kamer gisteren te ho ren kreeg kwam van de staatssecre taris van Financiën dr. Hoefnagels. In antwoord op vragen van vele zy- den deelde hy mee, dat het minis terie zonodig zal overgaan tot een uitbreiding van de Staatsloterij. Dit jaar is gebleken, dat de loterij niet toe kan met vijf series. Begin vol gend jaar zal de zesde en laatste se rie ook worden verloot. Daarmee zyn de mogelykheden van de Staatslote rij in zyn huidige opzet uitgeput. Maar mocht blyken, dat dan nog Advertentie Het is nog niet te laat. Geef een PLATENBON of geef een plaat VVD laat bezwaar tegen landbouw begroting varen (Van onze parlementaire redacteur) De Iweede Kamer ging gisteren zonder stemming akkoord met een voo. siel tot vrystelling van omzet belasting voor de levering en de in voer van papier, dat wordt gebruikt voor de vervaardiging van dag en nieuwsbladen, andere periodieken en boeken Deze belasting bedraagt thans nog 5 procent en brengt de schatkist tot nu toe 10 miljoen gul den per jaar op. Het vorige kabi net had tot deze maatregel besloten in verband met een slechter worden de economische positie van de dagbladpers. In het kader van deze vrystelling werd ook besloten tot al gehele vrystelling van omzetbelas ting voor de prestaties van schry- vers, journalisten en persfotografen, aangezien dezen een belangrijk ele ment vormen by de totstandkoming van de persorganen. Deze vrijstel ling van omzetbelasting was vervat in een wetsontwerp, dat mede tot doel had de omzetbelastingwetgeving aan te passen aan de algemene wet inzake de ryksbelastingen. Onder ivijsbeleid Diepenhorst zal prioriteitenschema moeten opstellen (Van onze parlementaire redactie) De Tweede Kamer heeft gistermid dag zonder hoofdeiyke stemming de motie van dr. Albering (KVP) aan genomen, waarin minister Diepen horst (Onderwijs) wordt gevraagd een prioriteitenschema voor het on derwijsbeleid op te stellen. De moties van de CH-afgevaardigde Schring, waarin wordt gevraagd om een ver lichting van de taak van de school hoofden en verkorting van de stu dieduur by het wetenschappelyk on- Uerwys, zyn door de Kamer met rui me meerderheid verworpen. Voor de moties inzake de schoolhoofden stemden alleen de CHU, de CPN, de Boerenparty en de SGP. De motie over de verkorting van de studieduur kreeg de stem van de CHU, de VVD, de Boerenparty, het GPV en de SGP. De motie van de liberale afgevaar digde, mevrouw Van Someren-Dow- ner, waarin wordt voorgesteld de on- derwijsbegxoting met een bedrag van f 71 miljoen te verlagen, werd even eens niet ruime meerderheid verwor pen. Behalve de fractie van de VVD, stemde slechts de boeren-af gevaar- digde Harmsen voor deze motie. Het amendement van de liberale afgevaardigde Witteveen, waarin wordt voorgesteld de post weten schappelyk onderwys op de begroting met een bedrag van f95 miljoen te verlagen, werd ook met zeer ruime meerderheid verworpen. Behalve de liberalen zelf. stemden voor deze mo tie alleen de boeren en de staatkun dig-gereformeerde fractie. Tenslotte werd de begroting van Onderwys en Wetenschappen zonder hoofdelyke stemming aangenomen. PROCES IN WENEN Professor weerlegt Verbelens verklaring De Brusselde hoogleraar in de mo- I dikwyls weten te verijdelen, omdat derne geschiedenis heeft gisteren in zy zich door haat lieten leiden." Wenen, tijdens het proces tegen de Ook op dit punt werden dus de ver- nnalige majoor van de Vlaamse klaringen van Ver beien weerlegd. SS, een overzicht gegeven over de De verdediger van Verbelen, de toestand in België tijdens de Duitse naai-adTOcaat FührCT zei bezetting en vooral over de verzets beweging. Professor Bernard verklaarde dat hoogstens 1% van de Belgische be volking met de Duitsers heeft ge collaboreerd. Hy beriep zich hier voor op statistieken en weerleg- Voorts bleek uit de antwoor- I de daarmee de bewering van Verbe- in non fla rioot rennrntn v-i c riot dn J 1 PCI fJlC CWWri hPPft Hflf V»»m>n'PO Hk* den van de staatssecretaris, dat commissie, die zich moet bezinnen op vereenvoudiging van onze belas tingheffing een grotendeels niet- ambteiyke commissie zal zyn. Dr. Hoefnagels wil als voorzitter van deze commissie een deskundige uit het bedrijfsleven benoemen, terwyi hoogleraren, belastingadviseurs en twee ambtenaren tot leden zullen worden benoemd. Voor vrouw Een groot deel van de Kamer bleek het er over eens, dat het beleid van de fiscus ten aanzien van de gehuw de verkende vrouw te hard is. De regeling, die wordt gebruikt voor vrouwen, die meewerken in het be drijf van de man is niet bevredigend zo vonden mr. Schol ten (CH), drs. Joekes (WD) en de heer Kieft (AR). Ook het beleid ten aanzien van de weduwen met minderjarige nog enige tijd aanzien, vooral met ~e "b^Üküig, p^Buite zyn geweest. Volgens Bernard was er in grote lynen geen verschil tus- komstenhelasting en de in 1967 in te voeren belastingverlaging. Ook de strijd tegen de „Duitse kneuzen" zal deze bewindsman nog niet meteen gaan voeren. De zaak is in studie, zei hy. Evenals mr. Brou wer (KVP) bleek ook hy deze im port van verongelukte auto's een pro bleem te vinden. De katholieke af gevaardigde had de bewindsman waarschuwende cUfers voorgehouden <33.832 in 1963 en 43.507 in 1964) en de bewindsman de raad gegeven de wrakken te belasten alsof het normale importauto's zyn, zoals de 3elgische overheid doet. advertentie Het is nog niet te laat. Geef een PLATENBON of geef een plaat sen Vlamingen en Walen inzake het verzet tegen de Duitsers. Ook sprak de getuige zyn grote bewondering en waardering uit voor de strUd van de Vlamingen voor het behoud van hun eigen volksaard. Deze verklaring is daarom van zo grote betekenis om dat Bernard een Waal is en zyn verklaring dan ook in het Frans af legde. Ofschoon deze getuige geen concrete feiten aanhaalde tegen Ver belen, stelde hy toch wel vast dat het veiligheidskorps ,X>e Vlag", staande onder leiding van Verbelen, zich had gespecialiseerd in razzia's en in bloedige vervolgingen van de ver zetsbeweging. De Duitsers daarente gen, zo zei hy, „hadden er belang by om de leiders van het verzet le vend in handen te krijgen, maar de mannen van „De Vlag" hebben dit dat het optreden van de officier van Justitie nog erger was dan ty- dens de processen onder regime- Hitier. Hij werd hierom door de pre sident van de rechtbank terecht ge wezen. Twaalf van de door de verde diger gestelde vragen werden voor niet toelaatbaar verklaard. Het pro- ces-Verbelen krijgt langzamerhand een hoogst dramatisch, politiek ka rakter, omdat nu blijkt dat sommige getuigen en ook de verdediger zelf niets uit het verleden te hebben ge leerd. (Advertentie) Het is nog niet te laat. Geef een PLATENBON of geef een plaat (Van onze parlementaire redactie) De Eerste Kamer heeft giste ren met 50 tegen 6 stemmen de door minister Bogaers (Volks huisvesting en Ruimtelijke Or dening) voorgestelde huurver hoging goedgekeurd. Behalve de PSP en de CPN stemden drie socialisten tegen. Zij vonden een optrekking van de huren met gemiddeld twee keer 10 procent (per 1 januari 1966 en per 1 januari 1967)* ondanks het bij de kabinetsformatie over eengekomen huurcompromis anti-sociaal. Volgens het voorstel van minister Bogaers gaan de vóór 1921 gebouwde huizen met een huur beneden de 75 gulden in de eerste, 70 gulden in de tweede en 60 gulden in de derde gemeenteklasse niet in huur omhoog, tenzij de minister op verzoek van de eigenaar het Bijzonder Besluit Huur- pryzen 1954 toepasbaar verklaard, hetgeen voor zeer goed onderhouden woningen mogelijk is. Twee keer 7,5 procent gaan omhoog de huren van woningen, gebouwd tussen 1 januari 1921 en 5 mei 1945, waarvan de huurprys lager is dan respectievelyk 75, 70 en 60 gulden. Op woningen uit diezelfde periode, die een huur doen van meer dan respectievelijk 135, 125 en 110 gulden is een verhoging van twee keer 15 procent van toepassing. De huren van de resterende voor oorlogse woningen gaan twee keer 10 procent omhoog, evenals die van de gesubsidieerde huurwoningen, die zijn gebouwd tussen 1946 en 1956. Op woningen gebouwd na 1956 is een huurverhoging van toepassing, die afhankelyk van de huidige huur prijs variëert tot twee keer 10 pro- De huurverhoging ontmoette voorts verzet by de pacifist Van Pelt en de communiste mevrouw Van Omme ren-Averink. De eerste sprak van een doceurtje voor de huiseigenaars. De tweede vond, gezien de leegstaan de woningen in verschillende plaat sen, een loonsverhoging meer op zyn plaats De anti-revolutionairen stem den voor, hoewel hun woordvoerder Tjalma bezwaren aanvoerde tegen de bouw van 15.000 kwaliteitswoningen, die minister Bogaers in de woning wetsector wil bouwen (zogenaamde voorhoede-woningen"). Hij vreesde geleidelijke socialisatie van de wo ningbouw als het nog verder deze kant zou opgaan. Betere woning O Minister Bogaers, die de oppositie zonder veel moeite meekreeg, noem de het evenwel een goede zaak als de kwaliteitsverbetering in de wo ningwetsector een continu karakter zou krygen. Hy zei voor de toekomst zelfs te streven naar een nog beter Uit de boot Advertentie Het is nog niet te laat. Geef een PLATENBON of geef een plaat type dan de voorhoedewoning en bleek op den duur van de huidige woningwetwoning af te willen. De minister omschreef tegenover Westlandse kwekers protesteren tegen produktsehap Ongeveer vyfhonderd Westlandse kwekers hebben dinsdagavond in een in Naaldwijk gehouden vergadering, welke soms een nogal stormachtig karakter droeg, geprotesteerd tegen de wijze waarop het bestuur van het Produktsehap van Siergewassen met de belangen van de kwekers om springt. Besloten werd in een rekwest zowel aan dit bestuur als aan de regering protest aan te tekenen tegen het besluit om voor 1966 de areaalbeheer- sing te handhaven en een uitbreiding tien procent toe te staan, be- V.V.D.-er Sidney ran de Bergh de ,nev*ns om ^n nieuw te erkennen voorhoedewoning als een belangrijk kwckers een feWke oppervlakte als instrument voor de doorstroming, een opvatting die door de christeiyk- historische afgevaardigde Knottne- rui werd gedeeld. Hy zei dat een recent onderzoek van het Centraal Bureau Statistiek heeft uitgewezen, dat er aan dit type woning in de huurklasse van 1000 tot 1500 gulden grote behoefte bestaat. Om de bouw daarvan over te laten aan de vrye sector is volgens drs. Bogaers niet verantwoord, omdat de interesse van de particuliere belegger voor deze sector te gering is. Onderscheiding voor Drvden en Debye President Johnson heeft elf Ame rikaanse geleerden onder wie pos tuum de kortelings overleden ruimte- deskundige dr. Hugh L. Dryden en verder ook de in Nederland geboren chemicus en Nobelpryswinnaar dr. Peter J. W. Debye van de Cornell- Universiteit de nationale weten schapsmedaille 1965 toegekend. vorige jaren toe te kennen. De vergadering vond plaats onder auspiciën van de kringen Westland- Delfland L.TH., de Hollandse Maat- schappy voor Landbouw en de C.B.TH, en stond onder leiding van de heer M. Penning uit Honselers- dyk. Deze herinnerde eraan dat minister Biesheuvel veel van de wensen van de kwekers en stands organisaties had overgenomen, doch dat het produktsehap deze naast zich neerlegt. Er is voldoende export ruimte, waardoor de teeltbeheersing kan verdwijnen. Thans wordt voor veertig miljoen aan sierteeltproduk- ten geëxporteerd. De toezegging, dat in 1967 de maatregelen zullen zijn opgeheven moet naar het ryk der fabelen worden verwezen, aldus spreker. Ook verscheidene andere sprekers spraken hun ontstemming over de gang van zaken uit en leverden voorts ernstige kritiek op het feit. dat de standsorganisaties in het produktsehap onvoldoende zijn ver tegenwoordigd en het Westland zelfs in het geheel niet. Jongetje omgekomen in Beescl Minister Bogaers kreeg enige weken geleden in de Tweede Kamer de socialisten maar met grote tegenzin achter zyn plannen. De op roep van de KVP-er Kraayevanger „con amore" voor de huurvehoging te stemmen, maakte op de socialis ten Broeksz, Van der Waerden en Van Wingerden geen indruk. Zy vie len uit de boot, omdat zy de voorge stelde huurverhoging te fors vonden en vreesden voor te grote druk op lonen en pryzen. Met uitzondering van een paar leden, die de huurver hoging accepteerden als een aanpas sing aan de geldontwaarding, bleek de meerderheid van de fractie van de P v.d.A. het voorstel niet te willen tegenhouden, hoewel men de huur verhoging op zichzelf verwerpeiyk vond. (Van onze Arnhemse correspondent) De tragedie van de dodeiyke draad om de boomgaard In Beesd hield evenals gisteren de Arnhemse rechtbank de Controleren Ad verten tl* Het is nog niet te laat. Geef een PLATENBON of geef een plaat 1 gehele middag bezig. Een fruitkwe ker moest zich verantwoorden, om dat het aan zyn grove schuld te wy- ten zou zyn geweest, dat de zesja rige Wim Sengers op 13 augustus het leven verloor, toen hy onder de fa tale draad wilde door kruipen naar het lokkende fruit. De officier van Justitie, mr. J. J. R, Bakker, noem de de manier waarop de fruitkweker zyn boomgaard meende te moeten beschermen tegen fruitdieven, een typisch staaltje van boerendomheid. H(j had kunnen weten, dat de stroomspanning van 220 volt levens- gevaarlyk is. Overigens wilde de officier in de strafmaat calculeren de economische nood, waarin het gezin van de man was geraakt door de fruitdiefstallen op grote schaal en de agressie van de dorpsgemeenschap na de dood van het jongetje Sengers. Vandaar de milde eis van één maand gevangenis straf, ofschoon een maximum van negen maanden op soortgelyk delict staat. Op de dag voor het drama had de fruitkweker 200 meter blank draad om de boomgaard gelegd en aange sloten. Toen hy aan het eind van de draad met een spanningmeter de schokken wilde controleren, was het resultaat miniem. „Hier heb ik niets aan, had hy tegen zijn vrouw ge zegd. Maar de volgende mor gen, voordat hy naar zyn werk ging had hy de stekker uit de contact- doos getrokken. Er kon wat gebeuren, meende hy, al wist hy niet precies wat. zyn negenjarig zoontje Johan nes, sterk meelevend met de maat regel, die de fruitdiefstallen tegen gaan. zag de stekker naast het con tact hangen en menend, dat zyn jon gere zusje de stroom had uitgescha keld, stak hy de stekker weer in het contact. Even later had het jon getje Sengers de noodlottige ingeving een appeltje te gaan halen „Verdachte heeft gevaariyk elek trisch werk aangebracht en hy heeft nagelaten voldoende vei ligheidsmaatregelen te nemen", aldus de officier in zyn requisitoir. Hy kon weten, welke gevolgen een blanke draad met een dergelijke spanning voor een mensenleven kunnen heb ben." Trots op „Niet nadenkend over de gevol gen heeft de fruitkweker op advies van een collega de installatie tot stand gebracht. Hy was er zelfs trots op en zyn zoontje Johannes deelde in die trots. Johannes nam zelfs proeven en hy kreeg een flin ke schok. Het zoontje riep toen hoe ra maar Johannes moet aan de dood zijn ontsnapt. Verdachtes eigen zoon tje was de dag voor het drama by na het slachtoffer geworden van va ders onnadenkendheid", aldus de of ficier. De raadsman mr. A. Plochg zag niet duidelyk uit het betoog van de officier op welke feiteiyke gegevens de schuld van verdachte zou kun nen berusten. Deze voorbeeldi ge huisvader zou zyn kinderen zeker niet hebben blootgesteld aan een ge vaar dat hy had herkend. Het is een ongeluk en geen misdryf, aldus plei ter. Uitspraak over veertien dagen.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 13