Flipper: nieuwste tv-ster Commissaris Sesink gaat met pensioen Kim Novak in ziekenhuis Bescherm u tegen GRIEP! Griffie-ambtenaren in Den Bosch naar hnis LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 14 DECEMBER 1965 DERDE BLAD L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Begaafde dolfijn had moeilijke (Van onze Haagse correspondent Een hoogst begaafd dier met reel acteertalent dat over het al- lemeen naar het komische neigt, 5 in Amerika al meer dan een jjjaar een populaire tv-ster en be- |int nu ook de Nederlandse kij- :ers te veroveren. Het is de drie dolfijn Flipper. Om haar persoonlijkheid lebben de Amerikanen een tv- jerie gebouwd, waarin dit dier ip en onder water allerlei avon- juren beleeft met twee sproetige .merikaanse jongetjes en hun •ader. De negenjarige Tommy borden speelt in de Flipper- het jongetje Bud. De N.TS. heeft jjjjal afleveringen i sen groot aan- Flipper «zo heet serie) aangekocht. Iedere maan- ig wordt er in de vooravond één itgezonden. De serie is sinds eind fctober op de Nederlandse televisie i zien. Mensenredstcr Flipper, die van het vrouwelijk ge- I lacht is en oorspronkelijk Suzie u eer,te, maar dat was geen goede )g aam voor een ster, weegt 135 kilo, topsnelheid bereiken van mijl per uur en weet de mensen _d weer te verbazen met zeer uit- enlopende staaltjes van diereindres- In de t.v.-serie treedt ze op als jen soort mensenredster. Ze waar de jongetjes en hun vader opzichter in een natuurreservaat) our onraad en niet zelden biedt zij vissenrug aan om één van de ingetjes pijlsnel naar veiliger oor- te brengen. Ricou Browning, de trainer van de dolfijn, vertelt dat Flipper een moei- lyke jeugd achter de iug heeft. Al heel jong werd ze door vissenjagers vcor een zee-aquarium tezamen met haar moeder van haar vader ge scheiden. De moeder hield het in ge vangenschap niet uit en stierf. Flip per op een melkdieet achterlatend. Normaal gaat zo'n dolfijntje die nog nooit levende vis geproefd heeft dood, rnaar Flipper bewees toen al haar wilskracht door uit eigen be weging gesneden stukjes IJslandse haring te gaan eten. Bij een „schoonheidstest" waarbij oa. gelet werd op leeftijd, figuur, sex (vrouwtjes-dolfijnen zijn liever en makkelijker te trainen) en per soonlijkheid werd Flipper uif 80 andere dolfijnen gekozen voor de M.GM.-film „Flipper's new adven ture", een film die zoveel succes be haalde dat men er later een t.v.- serie uit destilleerde. „Net een mens" De medespelers van Flipper «op namen ten dele in studio's in Miami en ten dele aan de stranden van het Bahama-eiland Nassau) kunnen het over het algemeen goed vinden met de dolfijn, vooral natuurlijk omdat het beest af en toe „net een mens" is. Eens zat acteur Brian Kelly (de vader in de serie) wat voor zich heen te fluiten op de rand van een zout waterbassin. Een eindje verder spar telde Flipper rond. Een beetje pla gerig begon de dolfijn mee te flui ten en nog goed ook. Kelly dacht haar wel van de wijs te kunnen biengen door van toonsoort te ver anderen maar tot zijn stomme ver- j bazing kon het zoogdier dat ook. Luke Halphin, een 13-jarige New- yorker, die het jongetje Sandy speelt in Flipper zegt over zijn belevenis sen met de dolfijn: „Ik was eerst natuurlijk wel een beetje bang om met zo'n groot beest het water in te gaan. maar ik merkte gelijk dat Flip- I per me nooit pijn deed, ook al kon I hij me flink pesten met duwen en happen. Het is ook zo'n verstandig beest, Flipper twee keer zo snel als ik soms kan ze de mooiste dingen uit- I zwem bleef hij achter me en pas halen. Op een keer gooide ik een op het laaste spurtte hij me voorbij dobber een heel eind het water in I om de dobber in zijn bek te nemen." Hoofdredacteur van Panorama gehandhaafd (Van onze Amsterdamse correspondent) I De heer G. W. Vermeulen is ge handhaafd als hoofdredacteur van Panorama. Na een korte vakantie heeft hij zijn werkzaamheden hervat, j Begin december was er veel rumoer over zijn positie. Onder verantwoor delijkheid van de heer Vermeulen werd het artikel over de heer Claus i von Amsbrg en zijn ouders in het j 11 december-nummer van Panorama opgenomen, dat de directie van de N.V. uitgeverij De Spaarnestad aan leiding gaf voor zover mogelijk de gehele oplage van het weekblad uit de roulatie te nemen en een nieuwe editie te laten verschijnen. De heer Vermeulen heeft onder tussen een gesprek gehad met de president-commissaris van het be drijf, prof. dr. J. de Quay. Mede naar aaanleiding hiervan heeft hij het be stuur van de Federatie van Neder landse journalisten geschreven, dat het conflict tot tevredenheid van alle partijen is opgelost. In Heerlen Celstraf voor niet- W.A.-verzekerden Hoofd veiligheidsdienst van Koninklijk Hnis Flipper, de dolfijn-tester, een vrolijk spelletje met acteur Brian Kelly De officier van Justitie bij het kantongerecht in Heerlen, mr. M. de Kruyff wil een eind' maken aan de stroom van verkeerdeelnemers, die met een niet verzekerd motorvoer tuig op de weg komen. Hij heeft gisteren aangekondigd voor dit soort overtredingen in het vervolg een on voorwaardelijke gevangenisstraf te zullen eisen. Marokkanen. Algerij nen en Turken, die in Nederland en de Belgische en Duitse grensstreek werken, maken het grootste gedeel te uit van deze reeks verkeerszon- tiaars. Na hun aankomst in Neder land of België en Duitsland schaf ten de buitenlanders zich spoedig een even wankele als goedkope auto aan. Een internationaal rijbewijs kunnen ze voor een paar franken in België zonder verdere plichtplegin gen kopen. De uitgave voor een ver plichte W.A.-verzekering vinden ze meestal overbodig. Van dat idee wil het Openbaar Ministerie in Heerlen hen in korte tijd afhelpen. Brusse heeft geen tijd VARA zoekt een andere Maigret Kees Brusse heeft moeten bedan- tn voor de titelrol in de Maigret- !rie, die de VARA vorig seizoen op tindagavond op het televisiescherm racht. De VARA wil ook dit jaar enkele afleveringen uitzenden, Kees Brusse heeft er geen tijd voor. Hij heeft het te druk met lmwerk. Derhalve wordt thans ge- mag aannemen de voornaamste naar een andere acteur, die de I den voor de verlenging van zijn i de door George Simenon ge- rière. reëerde commissaris van politie zal De levensloop n spelen. wordt (Van onze Haagse correspondent) Commissaris C. Sesink. hoofd van de veiligheidsdienst van het Konink lijk Huis, zal kort na het huwelijk van Prinses Beatrix met pensioen gaan. Vorig jaar is hij al 65 geworden, maar op verzoek van de Koningin is hi.i aangebleven. Commissaris Sesink is sinds 1936 belast met de beveili ging van de koninklijke familie en hij draagt talloze onderscheidingen van de landen, die hij in het gevolg van Koningin, Prins en Prinsessen heeft bezocht. Zjjn ervaring bij het organiseren an veiligheidsmaatregelen rond ko- mklijke personen vormt rond Scestdjjk" gekenmerkt. Hij is de man, die Koningin Juliana en Prins Bernhard. na hun huwelijk aanvankelijk onopgemerkt deed ver trekken, nadat hij alle koffers had voorzien van loze reisbestemmingen. Toen het jonge paar in Nice meende zijn lijfwacht in een snelle wagen eindelek te zijn kwijtgeraakt, om dat hij slechts over een langza me auto kon beschikken, bewees hij zijn kwaliteiten. Op het moment, dat de Prins op een ten-as een vuur pijl afschoot en zei: „Ik zou wel eens willen weten, hoe het gezicht van Se sink er uit zou zien als hij dit wist", stapte de politieman uit het struik gewas tevoorschijn en zei: „Net als gewoonlijk. Koninklijke Hoogheid". Met het koninklijke gezin heeft commissaris Sesink de oorlogsjaren in Engeland doorgebracht. Na de oorlog heeft de veiligheidsdienst zich aanmerkelijk uitgebreid. De Amerikaanse actrice Kim Novak heeft in Londen meege deeld dat een gebroken rugwer- «el haar heeft gedwongen zich erug te trekken uit de film ..The ye of the devil". de wervels is versplin- de 33-jarige actrice, die :og steeds in een kliniek ligt, „en en van de ruggemergschijven is be- chadigd". Zes weken geleden werd ij opgenomen. Zij zou vandaag, als ie artsen daarrpee akkoord gaan. het iekenhuis verlaten. Er is haar echter [ezegd, dat zij zeker nog twee maan- len rust zal moeten houden. opnamen in Frankrijk is de actrice van een paard gevallen. „Het ceed flink pijn, maar ik dacht dat met de behandeling icon wachten totdat ik in Londen terug zou zijn. Ik had geen idee dat het zo erg was Dngeveer drie weken nadat ik in de kliniek gekomen was, meenden de irtsen van de verzekeringsmaat schappij. dat aangezien ik al met de il verwonding had gewerkt, ik het (Waarschijnlijk opnieuw zou kunnen onmogelijk. Toen ik voor het eerst weer aan het werk Png kreeg ik een bloeding. Teleurgesteld Over het opgeven van haar rol in «Ie film die drie miljoen dollar kost, verschrikkelijk te leurgesteld. Ik moest er nog slechts drie weken aan werken. Al het zware op. Ik hoopte dat men öe produktie zou kunnen staken, tot dat ik voldoende hersteld zou zijn, maar het schijnt dat David Niven en Lee Thompson verplichtingen hebben waardoor dat onmogelijk is. Kim Novak zei te hopen Rillerig? Hangerig? Pas dan op voor griep! Wees er bijtijds bij: Neem bij de eerste verschijnselen (rillerig, onprettig, een niesbui of keelpijn) direct 2 'ASPRO's. Ga vroeg naar bed en neem voor 't slapen gaan 2 ASPRO's met een hete citroenkwast. 'ASPRO'-de betrouwbare pijnstiller-werkt snel en doeltreffend. 'ASPRO' werkt ^nel: Zie hoe snel 'ASPRO' in water uiteenvalt. Zo snel wordt het ook in uw bloed opgenomen. Daarom helpt 'ASPRO' direct. 'ASPRO' werkt doeltreffend: 'ASPRO' bevordert een ge zonde transpiratie, doet de koorts dalen en activeert het organisme. Zo helpt'ASPRO' uw lichaam de griep kracht dadig te bestrijden. '€i Tijdens bezoek Beatrix en Clans NEDERLAND 1 KRO: 9.45 1 10.10 i 10.35 l 10.40 i Nieuws in het kort, NTS Klaas Vaak, voor de kleuters Journaal voor gehoorgestoorde: Engelse les NTS-journaal Jan en alleman Reportage van een hartoperati Jazz S25 Vanavond in Nieuwspoort NTS-journaal Sluiting. I NEDERL AND 2 AVRO: Nieuws in het kort, NTS Luipaard op schoot, tv-film De schone heks, tv-film Sportpanorama liet onvruchtbare huwelijk, tv-spel NTS-journaal Kerkelijk programma Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: HILVERSUM 2: en gióteren „Sneeuwklokje" Na televisie-avonden als die van gisteren blijft er altijd een tevreden gevoel achter. Je be taalt een flinke duit kijkgeld, maar je hebt er dan ook wat voor terug gekregen. En het werd zelfs nog later dan de program mabladen hadden voorspeld. Niet om half elf, maar pas een kwartier later begon in Neder land het sneeuwklokje te klin gelen. Dat plotselinge oponthoud had generaal De Gaulle op zijn geweten, die op het allerlaatste ogenblik besloot de Franse tele visie opdracht te geven hem neg wat politieke zendtijd ter beschikking te stellen Per slot van rekening, zal hij gedacht hebben, moet je een tegenstan der als Frangois Mitterand in het oog blijven houden en vóór je het weet is het zondag en is het voor de Fransen weer kiezen geblazen. Goed. daar heeft de liefda digheidsvoorstelling in het Pa- rijse Grand Theatre des Champs Elysees dan een kwartier voor moeten wachten. Nou. vooruit, Dmdat De Gaulle het is dat gebrekkige kind, dat iedere twintig minuten in zijn land wordt geboren, moeten we voor hem dan maar even vergeten. Een vol uur „Operatie Sneeuw klokje" dus. Als toetje best te verteren, maar niet direct een programma om voor te gaan zitten. Je ziet veel. maar je hóórt op dit genre-avonden meestal net iets te weinig. Be roemdheden lopen af en aan, ze hebben zich in hun fraaiste kostuum gestoken, sterren kon digen elkaar alsof er geen haat en nijd bestaat met glimlachende gezichten aan, er is veel geflonker en de mensen in de zaal de „high society" van Parys kunnen na afloop van het feest zeggen dat ze er „ook bij waren". Maar echt genieten? Een uitzondering zy gemaakt voor Aznavour, die gelukkig méér dan één liedje zong en daarmee weer eens bewees tot de allergrootsten in de show business (misschien juister dan „van het Franse chanson") te behoren. Verder zagen we nog een voorzichtig lopende Michel Mor gan. Bobby Solo en Sandie Shaw (die het tienerwezen ver tegenwoordigde). een voor deze keer niet slaande Eddie Con- stantine, Julliëtte Greco en dan ser Serge Golovine. Film van De Broca De NTS bracht als hoofdfilm De Broca's „Les yeux de ramour", een vrolijke „nouvelle vague" naar een idee van hoofd rolspeelster Genevieve Cluny. waarmee Philippe de Broca op het Berlynse Filmfestival van 1960 zo'n daverend debuut maakte. Begrijpelijk, want het bleek ook nu weer vijf jaar later dus op het vaderlandse tv- scherm een sprankelend brok humor. De lieve Genevieve als Suzanne Is om te stelen. Ja ze ker. maar het is toch in de eer ste plaats de kwajongensachtige charme van Jean-Pierre Cassal, die het succes van het licht voetige werkje heeft verzekerd. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.25 Lichte ork.muz. en zang. 18 55 Voor de kind. 19.00 Gesproken brief Parijs. 19.05 Gamelan: Indonesisch progr. 19.35 Het Orff Schulwerk op school en ln gezin. muz. lezing. 20.00 Nws. 20.05 Volksliedjes. 20.30 4 Sans, radiostrip. 21.00 Dansork. 21.15 Radar: radioperio- dlek. 21.45 Promenade ork.: operamuz 22.25 Ik geloof, datpraatje. 22.3( Nws. 22.40 Act. 23.00 Dans- en jazz muziek. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. KRO: 18.00 Internat, volksliederen. 18.20 Ultz. van de CHUPolitiek com- C. A. Bos, Md «Van onze Bossche correspondent) De ambtenaren van de provinciale griffie in Den Bosch hebben morgen tussen half 11 en 3 uur vrij. Normaal zouden ze daar waarschijnlijk niet rouwig om zijn geweest, maar in dit. geval doet de maatregel van griffier mr. E. J. N. M. Bogaerts wat vreemd aan. want tussen de genoemde tijdstippen brengen Prin- Él De opnamen voor mogelijk met haar echtgenoot Ri- eye of the devil", die chard Johnson naar Chicago te vlie- hande]( gen om het kerstfeest in Califorme worden herva( te kunnen vieren. Kerr zouden vandaag De Britse actrice ,1 Kim Novak ver- de zwarte I van«e"- Problematiek der ontwikkelingslanden De stichting voor internationale samenwerking der Nederlandse uni versiteiten en hogescholen (Nuffic) zal in 1966 drie universitaire leergan gen organiseren over de problematiek der ontwikkelingslanden, t.w. in Rotterdam, Wageningen en Gronin gen. Het doel van de leergang is. inzicht te verschaffen in het groeiproces, dat zich voltrekt in de landen waar van de economische en technische ontwikkeling ten achter is gebleven. blijkt cente opiniepeiling Bonn is gepubliceerd. ses Beatrix en Claus von Amsberg een bezoek aan Den Bosch. Dit is net laatste van de kennismakings bezoeken aan provinciehoofdsteden. Aanvankelijk zou het prinselijk paar enkele maanden eerder zijn geko men, maar op verzoek van de com missaris der Koningin dr. C. Kort- mann die een blindedarmontste king had werd de kennismaking met Brabant uitgesteld. De commis saris, de leden van Gedeputeerde Staten en de voorzitters van de fracties uit de provinciale staten, de procureur-generaal van het Bossche Gerechtshof, de burgemeester van Den Bosch en hun echtgenotes wor den morgen aan Beatrix en Claus voorgesteld. Voor het overige zal de grilfie verlaten zijn. Dit unieke be sluit wordt door de griffier een maatregel van orde genoemd en heeft niets met de veiligheid te ma ken. Hij neemt ook aan, dat ieder een om 3 uur 's middags weer aan wezig zal zijn. Het personeel van de griffie vindt het geen prettige be slissing. Normaal blijft het personeel aan het werk in een bedrijf als er een vorstelijk bezoek is. Het bezoek aan Den Bosch wijkt nog op een tweede punt af van dat van de an dere hoofdsteden. Beatrix en Claus brengen een kort bezoek aan het stadhuis, waar burgemeester mr. R. Lam boo y hun een geschenk zal aan bieden namens de bevolking. De se cretarie-ambtenaren hoeven niet naar huis tijdens het bezoek ).10 Act 19.30 ;est 1965: nale (3). 20.05 Radiofllharm. ork. solist: klass. en mod. muz. 21.10 De dood kwam zonder trom, klankbeeld over Kongo (II). 21 55 De zingende kerk: muzikale mogelijkheden ln een liturgie 22.15 Zie. Ik maak euw: godsd, 22.40 Epiloog. 22 23.55-2400 Nws. VOOR WOENSDAG 16 DECEMBER Hilversum I, 402 m VARA: 7.00 Nws., ochtendgym. ei 9.00 Van alle voor de huisvrouw. 9.05 Klass. orkest werken. 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Schoolradio. VARA: 10.00 Lichte gram. 10.45 V. d. kleuters. 11.00 Nws. 11.02 V. d. vrouw. 11.40 Omroepkamer- koor: oude en mod. liederen. 12.00 Licht lnstr. septet. 12.22 Voor het platteland. 12.27 Meded 15.15 Hongaars filharm. ork.: semi- klass. muz. 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd. 16 00 V. d. Jeugd. 17.00 Licht strijkork, 17.20 Eurojazz. 17.50 Over- ?rk er Claude JBellonl. i III, FM 10.00 Nw platenprogr. 11.00 Nws. 11.0 Licht platenprogr. en praatje. 12 00 Nieuws. 12.02 Act. 12.05 Lichte gram 13 00 Nws. 13.02 Act. 13.05 Bert: licht platenprogr. 14.00 Nws 14.02 Act. 14 05 Ge-varplatenprogr. NRU/AVRO: 15.00 Nws. 15.02 Lichte gram. 16.00 Nieuws. 16.0(2 Volksliedjes. 16.30 Rhythm and blues. 17.00 Nws. 17.02-18.00 De zin gende bougie: licht platenprogr. voor automobilisten. TELEVISIEPROGRAMMA'S Ned. I: NTS: 14.30-15.30 Directe rep. van de officiële opening van de Ooster- scheldebrug door H.M. de Koningin. 18.45-19 00 Herhaling reportage ope ning Oosterscheldebrug VARA: 1700- 17.35 V. d. Jeugd NTS: 19.00 Nieuws 10 het kort 19 01 Klaas Vaak. 19 05 Franse les. NCRV: 19.35 Hootenanny ln Holland. NTS: 20.00 Journ. NCRV 20.20 Licht lnstr. kwartet. 20.25 Inter land: TV-spelcompetitie Nederland België. 22.00 Dienstplicht vandaag ge sprekken over de dienstplicht. 22.40 Dagsluiting. NTS: 22.45-22.50 Journ. Nederland II: NTS: 20.00 Nieuws ln het kort. VPRO: 20.01 Baroeg Habba 12.30 Salon-orkest. 13.00 Nws. 13.10 Act. en kalender. 13.25 Licht lnstr, trio en zangsoliste. 13,45 Ge sproken portret. 14.00 Gronings Stu denten Mannenkoor; Noordelijk Fllhar- 7.00 V. d zieken 17.3 VAR A's Popshow: dansork Hilversum II. 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en herh. SOS-ber. MO Dagopening. 7.20 Oude kamermuz. 8.32 Lichte gram. 9.00 V. d. zieken. piano: klass. muziek lichte muz. 13.40 Licht ork. 4.00 Boeren en burgers hoorspel (deel 37). 14.30 Altviool Oosterschelde door H.M. de Koningin. de Joodse liturgie. 20.25 herkenning, gesprek- Val, Tsjechische film (beide keuringen 14 Jaar). NTS: 22.05- 22.10 Journaal. Smokkelen in hel Frans De B B C. gaat proberen de kykeis Frans te leren door middel van een reeks spannende smokkelfilms. De serie is getiteld „Suivez la piste" (volgt het spoor). En handelt over een Paryse firma, die de dekmantel is voor een grootscheepse smokkel tussen Parys en Genève. De scènes worden in het Frans gespeeld, maar de spelers zullen nu en dan uit hun rollen stappen, om in het Engels te vertellen wat er ge beurt. Producent Colin Nears zei. dat deze nieuwe vorm voor de lessen is gekozen om zoveel mogelyk mensen te bereiken.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5