SI» (I IIT van vandaag 5 Brits-Guyana wordt in mei 1966: GUYANA uidhollaiitlse ploeg verliest IJsselcup Besprekingen over de Weense kandidatuur Zaalhandbalploeg verliest in Basel Renniès Griffith behoudt titel Rentespaarbrieven B.N.G. GESCHILLEN LEfT>SCn DAGBLAD MAAND A O IS DECEMBER MM Schaatsenrijden in Deventer WATERPOLO loord-Holland/Utrechtse bestaande uit de kern- Bi Ard Schenk, Frits Bart- it Modder en de B-rijders fweeg en Marcel Pennings ierdag bij droog maar win- er op de Deventer kunstys- wedstryden om de IJssel- onnen. jftal van het KNSB-gewest Dlland-Utrecht haalde daar- streep door de verwachtin- i het Zuidhollandse team kernploegrijders Rudi Lie- Kees Verkerk, Jorrit Jorrits- !r Nottet en de junior Jan at na overwinningen in 1962 lis gedoodverfd favoriet van gegaan. Reeds op de 500 ende zich de Noordholland toen de eerste drie plaat- leze afstand bezet werden 18-jarige Bartling 43.5 43,6) en Halfweeg (44.3). agging was de nederlaag t#rk rijdende Ard Schenk. Fde laatste van de twintig ritten niet in slaagde onder Bartling te komen, jhts c.s. zagen op de 1500 i achterstand op de ploeg Evergroot. Wel gleed Rudi in een fraaie stijl ïrwinning in 2.21.8, maar op Ard Schenk bedroeg 1.2 seconden. Daar vooral fcleurstelde, stond de zege gewest Noord-Holland vast voordat de laatste se ll afgewerkt. De overige ge- teelden een figurantenrol. Cijfers hagen waren; 500 meter: 1 ^43.5, 2. Schenk 43 6. 3. Half- 4. Liebrechts 44.5, 5. Ver- 6. Jorritsma 45.1. iter: 1. Liebrechts 2.21.8, 2. 1.22.0, 3. Bartling 2.25.0, 4. .26.5, 5. Modder 2.29.0, 6. .29.2. .jment van de gewesten: [olland—Utrecht 372.800. 2. 376.700, 3. Friesland Overijssel 395.399, 5. Gel- Ard Schenk in duel met v. d. Bom op de 500 meter, het ope ningsnummer van de wedstrijden om de IJsselcup. Individueel eindklassement: 1. Schenk 90.933, 2. Liebrechts 91.767, 3. Hartling 91.833, 4. Verkerk 93.633, 5. Verheyen 94.833, 6. Jorritsma 95.067. Hans Parrel in selectietraining (Van onze waterpolomedewerker) Hans Parrel, de 20-jarige midacli ter van de Leidsche Zwemclub, is door de sportcommissie van de Kon. Ned. Zwembond (KNZB) uitgeno digd voor de selectie training van het Nederlands waterpolo-zevental. LZC-doelman Nico van Sittert, die eveneens was geselecteerd, heeft in verband met zijn studie voor de uit nodiging bedankt. Zijderlaan wint ..Gouda-cross" Jan Zyderlaan van de organise rende vereniging „Gouda" heeft gis teren in zijn woonplaats met grote overmacnt de achtste „Gouda- Cross" gewonnen. De lichtvoetige Zijderlaan was op het zware par cours, waai* de atleten op sommige delen tot ver over de enkels in de drassige bodem zakten, oppermach tig. De uitslagen luiden: 1. Zijderlaan «Gouda) 20.21; 2. Hol (Sliedr. Sport) 21.19.6; 3. Van Ras teren (AV'40, Delft) 21.42.: 4. Van de Steenhoven (Minerva) 21.48; 5. verkade (AVV'36) 21.55; 6. Verdouw (G<juda> 22.04. Jongens C 1200 me ter: 1. P. Smit «LDAl 3.48; 2. J. Bui- se (Sparta) 3.56; 3. R. v. d. Garda (Sparta) 3.57.8; ongens B 2300 me ter: 1. R. Strik (Holland) 8.03.4; 2. R. van Kasbergen (Minerva) 8.10.4; 3. J. R. Knappenburg (Fortuna) 8.13.2; jongens A 3400 meter: 1. J. Verrooy (Spartaan) 10.32.4; 2. B Rauws (Sparta) 10.40; 3. W. v. d. W (Reeuwijk) 10.52; dames; 1. C. van Kooten (AAA) 4.30; 2. A. S. Stol man (AV'40) 4.33.8; 3. F. van Leeu wen-Raket 5.19.0. Olympische zomerspelen 1972 Of V/enen zich kandidaat zal stellen voor de organisatie van de Olympische zomerspelen 1972 zal in hoge mate afhangen van de besprekingen die deze week be ginnen in de Oostenrijkse minis terraad. De kosten aan een derge4 lijke organisatie verbonden zijn enorm. Men rekent in Wenen op 300 a 400 miljoen gulden. Daarbij niet gerekend de noodzakelijke Leidse Biljartbond Eerste klasse: ZuidVriendschap 6-2; TOP—Katwijk 2-6; Morspoort Spoortje 8-0; TJVSCentrum 8-0; Tweede klasse: RijnegomSpijker- bak 2-6; DVSDe Waag 5-3; Spij- kerbak 2—Scheepje 2-6: DOS—DVH 2-6; Landzichtde Heul 3-5; Derde klasse: KI. MinervaRijnegom 6-2; TOP 2Wachtje 4-4; Landzicht 2 Zuid 2 4-4; Carambole 2—UVS 2 2-6; Katwijk 2Vriendcchap 2 2-6: Vier de klasse: De Heul 2—Landzicht 3 6-2: TOG 2—UCS 3 4-4; Carambole 3 —DVH 2 4-4; Wachtje 2—Spijkerbak 3 6-2; Vijfde klasse: Katwijk 3— TOP 3 6-2; Spoortje 2Rijnegom 3 6-2; UVS 4De Waag 2 4-4; Zesde klasse: Centrum N.W.Carambole 5 6-2: De Heul 3—Alligator 4-4; DVH 3 Spykerbak 4 4-4; Wachtje 3De Heul 4 4-4; Zevende klasse: Caram bole 6—Katwijk 4 7-1; UVS 5—Zuid 5 4-4; Vriendschap 3KI. Minerva 2 4-4; Achtste klasse: De HeulZuid 6 4-4; Spijkerbak 5Carambole 7 0-8. uitgaven voor verkeersvoorzienin- gen. De problemen rond de Weense kan- j didatuur zijn zeer gecompliceerd. We- i nen is namelijk niet alleen de hoofd stad van Oostenrijk, maar tevens een provincie op zichzelf. De Olympische winterspelen van Innsbruck werden gefinancierd door de staat «40 pro- cent), de provincie Tirol (30 pet) en de stad Innsbruck (30 pet). Als een soortgelijk systeem wordt aanvaard, betekent dit, dat Wenen 60 pot. van de kosten zal moeten opbrengen. Dat zou waarschijnlijk een te zware belas ting voor het gemeentelijke budget vormen. Men houdt er in Wenen rekening mee, dat de toewijzing van de orga nisatie aan de Oostenrijkse hoofdstad de bouw van de volgen-de projecten met zich zou brengen: een tweede stadion voor 25.000 toeschouwers, een nieuw overdekt 50 meter zwemsta- dion, wielerpaleis, drie grote trai ningshallen, een schietbaan en een Olympische roei baan. Het Prater- stadion, dat momenteel een capaciteit heeft van 70.000 toeschouwers, zou aanzienlijk moeten worden uitgebreid. WERELDKAMPIOENSCHAP K [etballcompetitie ha Stars klop! DC met 62-53 tidse Bona Stars heeft gis- p in de overvolle militaire aan de Morssingel, de volle [en het Haarlemse HOC be- II in de eerste helft van de domineerden de Leidcnaars vijandelijke basket Reeds hinuten had Bona Stars een van 144. Hierna werd wat slordiger, waar- hun achter in verkleinen en ging met voorsprong de rust in [Na de wisseling nam HOC handen en de Leidse floa- liging kreeg het bijzondler [verduren. Hierdoor was een van zeven punten spoe- it. Met nog vijf minuten te rsten de twee beste spelers door 5 persoonlijke fouten opzoeken. Bona hierdoor een kans om de in winst om te zetten, het goede spel van Hans eren lukte (62—53). P. de Jong 18 p; H. van 11 p; H. Stol 10 p; F. van A. de Jong 5 p; K. Pley, W. I. den Hollander 4 p; H. Ka- pd in de landelijke eerste [luidt 7—14 FAC 6—6 7—10 Fortuna 54 a—10 HOC 8—2 68 Slotermeer 5—0 7— 8 Thor 5—0 winstpunten in mindering, lagen van overige Bona ms luiden: Vodo 2Bona 4—71Bona Stars 2 (d) 2933Bona Stars aAr- Jumpers 1Bona Stars Bona Stars 4—LUSV 42—74. Het Nederlandse heren zaal handbalteam heeft in de voor ronden van het wereldkam pioenschap handbal, dat in 1967 in Zweden zal worden gehou den, met 13—8 verloren van Zwitserland. Voor Zwitserland betekende deze overwinning de tweede in de kwalificatieronden. Enige weken geleden versloegen de Helveten met 36—19 België. De ruim 4500 toeschouwers in de uitverkochte congreshal van Basel hebben een wedstrijd zonder hoogte punten gezien, waarbij de einduitslag voor de Zwitsers eigenlijk een teleur stelling betekende. De Nederlanders, die nogal voorzichtig speelden, had den te weinig aandacht voor de cir kellopers en bespeelden keer op keer schutter Janmaat, die overigens maar één doelpunt scoorde. De beste man in de Nederlandse ploeg was Van Noessel. die met spec taculaire reddingen onze landgenoten voor een grotere nederlaag behoedde. De Zwitsers begonnen zeer sterk en binnen 11 minuten was het reeds 40. Daarna kwam Nederland terug, omdat de Zwitsers zeer ongeconcen treerd speelden. De Nederlandse aan- j val was echter te langzaam en had Advertentie Brandend maagzuur? teveel tijd nodig om een man in gun stige schietpositie te brengen en zo duurde het tot de 22ste minuut voor dat het eerste Nederlandse doelpunt viel. Na de pauze steeg de vorm van doelman Van Noessel tot grote hoog te. De onwaarschijnlijkste ballen hield hij uit zijn doel en aangezien de Nederlandse aanval zich nu ook ge ducht weerde kwamen zij van 73 tot 96 terug. Na de stand 107 ontworstelden de Zwitsers zich aan de druk van de Nederlandse aanval en wonnen toch nog vrij gemakkelijk. De stand in de kwalificatiegroep luidt: Zwitserland 2 2 C 0 4 49—27 W-Duitsland 1 1 0 0 2 26— 6 Nederland 1 0 0 1 0 8—13 België 2 0 0 2 0 25—62 helpen direkt! John Surtees en Parkes starten voor Ferrari De Britten John Surtees en Mi ke Parkes zullen in het Grand Prix raceseizoer. de eerste twee coureurs van Ferrari zyn. Dit heeft Enzo Ferrari gisteren meegedeeld. Hfj toonde tevens de 3.000 cc 12 cylin der raceauto, welke de fabriek het volgend jaar in de G.P. wedstrijden zal gebru'ken, Dc Italianen Lorenzo Bandini, Lu- dovico Scarfiotti, Nino Vaccarella en Mario Casoni en de Fransman Jean Guichct zullen in andere internati onale wedstrijden voor Ferrari uit komen. Surtees, die herstellende is van verwondingen die hij twee maanden geleden bij een wedstrijd in Cana da heeft opgelopen, zal, naar Ferra ri vertelde spoedig beginnen met de beproeving van het 3.000 cc model. Ferrari kondigde aan dat in zijn fabriek gewerkt wordt aan nieuwe sportwagens voor het komende sei zoen. Deze wagens zullen aangedre ven vorden door motoren van niet meer van 4.000 cc. Technici van Ferrau zeiden dat ce motor van de nieuwe 12 cylinder racewagen bij 9.500 omwentelingen per min. een kracht van 350 tot 360 pk zal ont wikkelen. De brandstofinjectie zal indirect plaatsvinden. EM1LE GRIFFITH De 27-jarige Emile Griffith, gebo ren op de Maagdeneilanden, verde digde zaterdag in Madison Square te New York succesvol zijn we reldtitel in het weltergevecht door een puntenzege op de Mexicaan Ma nuel Gonzalez. De beslissing van scheidsrechter en de twee juryleden was unaniem. Het was overigens een middelma- jtig gevecht waarin Griffith met zyn I langere reach vaak zeer goede link- i se directen plaatste, afgewisseld met snelle combinaties op het lichaam. |De Mexicaan, die vanaf de derde ronde van de strijd bleef hangen en klemmen, gaf Griffith echter geen kans een eindstoot te plaatsen, j De ruim 12.000 toeschouwers, die jhun teleurstelling niet onder stoelen lof banken staken jouwden de mexi- caan uit, toen hij de steeds maar I aanvallende Griffith telkens weer ontweek. Europese beker zaalhandbal SWÏFT-DAMES VERLIEZEN VAN LEIPZIG De Oostduitse zaalhandbalkam- p.oen dames, SC Leipzig, won zater dag in Leipzig de eerste wedstryd voor de Europese beker tegen de drievoudige Nederlandse kampioen Swift Roermond met 63. Bij rust stonden de Oostduitse dames met 32 voor. Ruedrich <2), Huïlssner, Coen Helbig en Miiller maakten de doel punten voor de Oostduitse ploeg, de meisjes Tophoven. Hendriks en Aarts scoorden voor Swift. De returnwed- stryd vindt op 18 december a.s. plaats in Roermond. Swift bereikte vorig jaar de halve finale van dit Europese toernooi. Swift-combinatie (Van onze wielermedewerker) Op het zware, door de regen glad gewerden parkoers in de duinen rond Noordwijkerhout. heeft Cock van der Hulst gistermorgen de tweede rit in de cycle-cross competitie van het Leidse Swift oP zijn naam geschre- ven. Joop Zoetemelk eiste by de nieu welingen de zege voor zich op. De uitslagen luiden: Professionals en amateurs: 1. C. van der Hulst (Zoetenvoude)2. B. Zoet (Sassen- heim); 3. A. Kloosterman (Leiden); 4. G. Karstens (Leiden). Nieuwelingen: 1. J. Zoetemelk Rij pwe tering2. J. Witteman Voorschoten)5. B. van der Hulst (Zoetenvoude); 6. W. van der Sluis (Warmond); 7. S. Brandt (Leiden); 8. Van der Bent (Leiden); 9. J. Zui derduin (Rijnsburg A-adspiranten: 1. H. Key (Leiden); 2. M. Riethoven (Leiden)3. P. Pracht (Leiden). B-adspiranten: 1. C. Akerboom Roelof arendsveen2. L. van Dam (Leiden). Veteranen: 1. H. Lepelaar (Leiden). VOLLEYBAL Jacques de VinL tegen België Voor de interlandwedstrijden tus sen de dames en herenploegen van Nederland en België, die zaterdag avond in Sportcentrum Seinpoort in An'werpen zullen worden gehouden, zijn de Nederlandse ploegen als volgt samengesteld Heren: Henk van Baaien (Kweek school). Frank Constandse 'Blok- keer-DES). Henk Jansen (AMVJ), Jurriaan Kooien «Blokkeer-DES), Hans Lodder (Oranje Nassau). Jan Wim Mulder (Sigi), Piet Swieter (Oranje Nassau), Joop Rinkhof (Blokkeer-DES), Jacques de Vink (Blokkeer-DES) Harry Veldhuis (AMVJ), Bram Vermeulen (HML), Coach Henk Blok. Dames: Corrle Blij leven (RVC), Anneke van Beelen en Hilda van Gulik (Celebes), Marijke Bruggeman (Zandvliet), Anneke Plant en Jocco- rrien Wassinkg (Kweekschool), Ans Snuverink (Zwaluwen), Dini Ver steeg (Cito), Nel van Dyk (Rapid Mi, Marijke van der Berg (DVC), TinJ Verdijseldonk (Rapid E), Mar jan Veldhuis (Wilhelmina). Coach Jan van der Haar. Verwacht u binnen 7 jaar een daling van uw inkomen? Wilt u zorgen, dat uw (klein)kinde- ren over 7 jaar wat armslag hebben voor studie of anderszins? Koop dan nu Rentespaarbrieven B.N.G. 1965. Op 1 januari 1973 zijn zij aflosbaar tegen 150%. Bij alle bankiers en commissio nairs in Nederland zijn verkrijgbaar de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten, L.Vijverberg 10, Den Haag. WIELRENNEN Oudkerk tweede in Antwerp en De Nederlandse renner Jaap Oud- kerk eindigde zaterdag tydens wie lerwedstrijden in het Antwerp se sportpaleis in een stayerwedstrijd op de tweede plaats achter de Belg Leo Proost. Het was een fraai duel waarbij Oudkerk voor het spectakel zorgde door in de eindfase tot op tien meter van de Belg terug te ko men. Timoner eindigde in de eerste manche als derde. In de tweede man che won Verachter voor Proost en Oudkerk. De grote sprintprijs werd gewonnen door de Belg Patrick Sercu die in de finale met 20 centimerer verschil zijn landgenoot Jos de Bak ker klopte. Patrick Sercu verbeterde tevens met 0,6 sec zijn baanrecord over dc kilometer staande start tot 1 min. 08,2 sec. Een eliminatiewedstrijd voor ama teurs werd gewonnen door de Neder lander Gerard Koel. Ooms zegeviert in midwinterwedstrijden Onder zeer goede weersomstandig heden hebben gisteren de leden van de landelyke 16 M2-club op de Noor- dense plas hun jaarlijkse midwinter- zeilwedstryden gehouden, in samen werking met W.S.V. „Noord-Zuid". In de beide wedstrijden kwamen 20 deelnemers aan de start en zo wel in de ochtend als de middagwed strijd werden twee ronden gezeild. Het was B. Ooms, die zich in beide wedstrijden heer en meester toonde. In de eerste wedstrijd eindigde hij als tweede maar in de middagwed- strijd werd hij onbedreigd eerste en in het totaalklassement eindigde hij eveneens op de bovenste plaats. De uitslagen luiden: Eerste wed strijd: 1. W. v. d. Horst; 2. B. Ooms; 3. J. Hegie; 4, J. N. Bodegraven. Tweede wedstryd: 1. B. Ooms; 2. J. Havekotte; 3. J. N. Bodegraven; 4. J. v. d. Kooij. Totaalklassement: 1. B. Ooms; 2. W v. d Horst; 3. J. v. d. Kooij; 4. G. Hegie: 5. J. N. Bode graven; 6. H. Wester; 7. J. Have kotte; 8. L Will ems; 9 F Koppe- nol; 10. A. Braileij. JLRGEN MAY VERSLAAT KEIN0 De surprise is compleet. Kipchonge Keino, de atleet die verleden week het wereldrecord over 5000 meter van de Australiër Ron Clarke 1,6 sec scherpe stelde, daarna van de ene zege naar de andere snelde en za terdag in Wanganui het record van Jazy over de mijl (3.53.6.) wilde aan pakken, is verslagen. Verslagen door de Oostduitse at leet Jurgen May, Europees record houder over de 1500 meter met 3.36.4 en wereldrecordhouder op de 1000 meter. Jurgen May spurtte na een snel le race by het ingaan van de laat ste ronde weg en won in 3 min 53.8 sec, slechts tweetiende boven het wereldrecord van de Fransman Michel Jazy. De 25-jarige Keino eindigde op de tweede plaats in 3.54.9 en de Nieuw- zeelander John Davies werd derde in 4 min 00.6 sec. (Van onze Londense correspondent) In Londen is onlangs een overeenkomst gesloten, waarbij werd bepaald dat Brits Guyana op 26 mei 1966 onafhankelijk wordt en de naam Guyana land van wateren) zal dragen. De nieuwe grondwet voorziet in een soevereine democratische staat met een door het Britse staatshoofd benoemde gouverneur-generaal. Brits- Guyana was een van Engelands laatste koloniale zorgenkinderen, maar thans schijnt de toestand er gestabiliseerd. Op de vorige, mislukte, conferentie van 1963 hadden de leiders van de drie politieke partyen nl. de progres- sieven (P.r.P.) de nationale con gresparty P.N.C.) en de eenheids partij (Unites Force), die het on derling niet eens konden worden, de zag alle hangende constituonele ge zag alle hangende conctituonele ge schillen te regelen. Deze geschillen betroffen de kiesgerechtigde leeftyd, het kiesstelsel en de kwestie of on af hankelykheid door verkiezingen diende te worden voorafgegaan. De Britse regering was van oor deel dat de wortel van de problemen werd gevormd door de rassen grond slag by de politieke partyen. Onder meer werd besloten dat nieuwe ver kiezingen zouden worden gehouden volgens het systeem van evenredige vertegenwoordiging teneinde de par- tycoalities dwars door de rassen heen lopende groeperingen te bevorderen en de oprichting van nieuwe par- tyen te vergemakkeiyken. In decem ber 1964 vonden deze verkiezingen plaats onder toezicht van waarne mers uit het Britse Gemenebest. De genoemde senaat werd afgeschaft, het parlement bestaat thans uit één kamer van 53 leden. Rapport De Gemenebestwaarnemers rap porteerden dat de verkiezingen de po litieke overtuigingen van de bevolking juist weergaven en dat de verkiezin gen op eerlyke wyze waren georga niseerd. Een van de leden van de waarnemingsploeg echter maakte eni ge reserve. Hij was van mening dat het onmogeiyk was in een atmosfeer van vrees, zoals hy voelde dat die in Brits-Guiana bestond, eerlyke ver kiezingen te houden. Brits-Guyana telt meer dan QOO.uOO inwoners die voor 90 procent in een smalle kuststrook wonen die slechts vier procent van het gehele gebied oeslaat. Ongeveer de helft is afstammeling van Oost-Indisch per soneel dat tussen 1835 en 1917 werd aangetrokken, een derde stamt af van Afrikaanse slaven en de rest is gemengd., Europeanen. Chinezen en Indianen. De politieke partyen vormen een afspiegeling van deze ethnische groe pen. De Oostindiërs vormen het grootste deel van de plattelandsbe volking en steunen de linkse progres sieve party. De Afrikaanse afstam melingen vormen de grootste groep in de steden en steunen de nationale congresparty. De Europeanen en anderen vormen het belangrijkste element in de eenheidspartij. Het grootste deel van het land ligt bene den de zeespiegel. De belangrijkste landbouwprodukten zijn suiker en rijst. Suiker wordt verbouwd op gro te collectieve landerijen, terwij, door kleine boeren wordt geteeld. Bauxiet wordt in grote hoeveelheden in Brits- Guyana aangetroffen. Het is de vierde aluminimumproducent ter we reld. De produktie begon pas in 1961. Verder worden o.a. geëxporteerd dia mant. goud, hout en rum. Het land bezit in de noordwesteiyke regenwou den nog onaangeroerde nationale hulpbronnen. Geologische experts van de V N. troffen in belangryke hoeveelheden koper aan en er be vinden zich wa&rschynlyk nog an dere mineralen waaronder olie. Zee- wieringen, dammen en irrigatie in het lage terrein spelen een belangry ke rel in net ontwikkelingsprogram- Uitbarstingen Tussen 196? en 1964 neeft Brits- Guyana ernstig geleden door geweld dadige uitbarstingen. In 1964 wer- den 134 personen gedood en 778 per- i sonen vewond tydens een langdurige suiio-rstaking De Britse gouverneur kreeg teen speciale bevoegdheden en Bri'se troepen werden uit Engeland naar Brits-Guyana overgevlogen. Sinds augustus van dat jaar is de atmosfeer kalmer en het economi sche leven is thans praktisch onge stoord, hoewel zich sporadisch daden van sabotage en brandstichting in de suikerlanden voordoen. Op uitno diging van de premier heeft de in ternationale commissie van juristen een onderzoek ingesteld naar de ge- talsteikte van de rassen in de poli tie, onder de ambtenaren en in de r egeringsb urea us Ondanks de moeilykheden in het verleden heerst er in vele plaatsely- ke gemeenschappen een uitstekende verhouding tussen de rassen en is volledige integratie daar normaal. De eerste kolonisten in Brits- Guyana waren de Nederlanders in de 16e eeuw Maar het gebied werd in 1814 aan Engeland afgestaan. Tot 1928. echter werd het gezag in Brits- Guvana uitgeoefend d.m.v. de oude Nederlandse instituten, nl. de raad van politiek en de gecombineerde raad. Moboetoe geeft bevelen De Kongolese president Moboetoe heeft gisteren 30.000 personen op een massabijeenkomst in het Boudewyn- stadion verbaasd door hen allen te bevelen de hemdsmouwen op te rol len. zyn ministers trokken hun jasjes uit en deden hun dassen af en zelfs de legercommandant Bobozo, die eerst wat zorgelyk had zitten kyken, trok zyn jasje uit en rolde zyn hemdsmouwen op. De vertoning kwam nadat Moboe toe een boekje opengedaan had over de slechte economische toestand van het land. Hy zei dat het land nu een schuld van 20 miljard Kongolese francs had, waarvan 6.5 miljoen te wyten is aan corruptie.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 11