Geen tijdelijke popster Beklemmende avond: Weiss ,Het onderzoek' Picasso -84- aan (le galblaas geopereerd •>«*-, p/estm DvGaulle IEID5CR DAGBLAD BATERDAG 4 DECEMBER 1965 DERDE BLAD L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Bestuur van Tros Morele (Van onze rtv-medewerkster) „Drie gouden platen, dan rot te tomaten" dit staat op een groot en dreigend plakkaat dat Herman Stok ergens in zijn huis heeft hangen: een waarschuwing voor jong talent, dat hij samen met Kees van Maasdam onder zijn hoede neemt en beschermt tegen tè snel succes. Een van de klanten van Hermans Pop-Studio is Karin Kent, een pittig Amsterdams meisje met rood haar. blauwe ogen, kleren waarin altijd de kleur groen zit en een heel plezie rige stem. Karin zingt nu twee jaar. Ze heef: in die tyd vier plaatjes gemaakt, i waarvan haar laatste ..Als ik je zie" j en „In de mist" de beste is. Van avond half acht is ze op de televisie te zien in Studio Stalles. Op 18 december doet ze mee aan de AVRO- liedjescompetitie. Karin is begonnen zoals men hier ten lande gewoonlijk een nieuwe stem lanceert. Ze paste in een be paald patroon: in de stijl van Rita Pavone. Maar Karin heeft inmiddels ingezien, dat die stijl voor haar niet representatief is: ze heeft een eigen geluid en omdat te laten horen heeft ze haar laatste plaatje gemaakt. Twee van stemming geheel verschil lende nummers, beide oorspronkelijk Nederlands, goed van tekst en ple zierig muzikaal Cabaretière Eigenlijk wilde Karin cabaretière worden. Daarom ging ze naar de Academie voor Kleinkunst. Haar grote wens was eens te worden zoals Conny Stuart. Na een jaar verliet ze de academie. Daarna deed ze voor haar plezier eens mee als zangerts met de band van haar neef in een amateurwedstrijd. Ze kwam in de finale en kreeg een proefcontract aangeboden door Phonogram. Ze ging vaker zingen, maar het was toch nog te weinig om ervan te kun nen leven. Daarom werd ze typiste bij een uitzendbureau. Juist in die tijd zette Herman Stok zijn Pop-: Studio op poten en daar kwam Karin als secretaresse. Ondanks haar baan bij Herman .bleef er nog vol doende tijd over voor het nemen van spraak- en zanglessen en het volgen JAN PIEBENGA OVERLEDEN Jan Piebenga, hoofdredacteur van de Leeuwarder Courant en lid van de Provinciale Staten van Friesland is gisteren in het St. Bonifacius- hospitaal in Leeuwarden op 55- jarige leeftijd plotseling overleden aan de gevolgen van een auto-onge val. De heer Piebenga en zijn echt genote werden bijna twee weken ge leden by IJsbrechtum by het plot seling oversteken van een weg door een personenauto aangereden. De gevolgen leken eerst niet levensgc- vaarlyk, maar de enkelbreuk, die de heer Piebenga daarby opliep heeft trombose tot gevolg gehad en giste ren overleed hy plotseling in het ziekenhuis. De heer Piebenga redi geerde in de oorlog het illegale tydschrift ..De Wachter". Na de oor log werd hy hoofdredacteur van de oud-illegale Leeuwarder Courier. Deze fusioneerde later met de Leeu warder Courant, waarvan de heer Piebenga met de heer E. Evenhuis de hoofdredactie voerden. De heer Piebenga nam een vooraanstaande plaats in in het Friese culturele leven. Hy schreef een handboek over j de Friese literatuur en publiceerde een essay. In zyn jeugd verscheen een Friese gedichtenbundel van hem. Hij werkte mee aan een groot aantal Friese tijdschriften en was o.a. ge- ruime tyd redacteur van het vroe gere tydschrift ..It Heitelan". De heer Piebenga had voor de Partij j van de Arbeid zitting in de Provin- J ciale Staten van Friesland. Expositie Gijsbers Academiegebouw O Een groot aantal schilderijen, tempera's, gouaches en penteke- i ningen van de op 22 mei 1935 te Eibergen geboren Jan Hendrik Steven Gijsbers siert thans de hal van het Academiegebouw aan het Rapenburg. Güsbers heeft een zeer veelzydige opleiding genoten. Hy bezocht de Academie voor Beeldende Kunst en Kunstnyverheid „Genootschap Kunstoefening" in Arnhem, voorts studeerde hy in Perugia (Italië) aan de Accademia di belle Arti „Pietro Vannucci" en aan de Jan van Eyck Academie in Maastricht, waar hy thans als vrij kunstenaar woonachtig is. De weerslag daarvan valt op te merken in zyn vele abstracte com posities. waarin hy smaakvolle kleur gevoeligheid aan fynzinnigheid paart. Die fynzinnigheid komt spe ciaal ook tot uitdrukking in zijn subtiele pentekeningen. De moeilyke tempera-techniek beheerst hy ten volle; Gysbers bereikt daar verras sende resultaten mee. Zy, wier oog en ziel voor zyn in teressante kunst open staan, zullen er zeker door gegrepen worden. De coloristische waarden ervan vormen ontegenzeggeiyk een bron voor esthe tisch genot. Deze expositie biyft de gehele maand december geopend. KARIN KENT geen tijdelijke ster van repetities. Het werk van Pop- Studio en het werk van Karin gin gen echter ineens hard lopen: reden waarom Karin besloot voortaan pro fessioneel te gaan' zingen. Herman Stok nam een andere secretaresse in dienst en tevens nam hy Karin als opkomende ster onder zijn hoede. Karin heeft enorm hard gewerkt. Resultaat hiervan is. dat de interesse van het publiek voor haar sterk toe neemt. ,.Wy moeten nu oppassen, dat we Karin niet te veel zullen presen teren. Haar werk is nog niet geheel gaaf. ze moet tijd overhouden om te kunnen blyven studeren. Ze mag geen tydelijlfe topster worden", ver klaart Herman Stok. Italiaans De grote moeilykheid is voor Karin een passend repertoire te vin den. Karin kan nameiyk veel genres aan. Zelf is ze gek op Italiaanse nummers. Dat komt omdat ze lang in een klein pensionnetje in noora- Italië heeft gewerkt. „Daar heb ik de taal geleerd en de fyne Italiaanse muziek leren waarderen. Dit soort ligt me wel. Maar toch is ook het zingen in het Nederlands plezierig, al is het alleen maar omdat je de Zino Francescatti met Residentie-Orkest Het Residentie-Orkest zal 7 de cember in de Stadsgehoorzaal con certeren; onder leiding van Willem v Otterloo. De violist Zino Francescat ti verleent solistische medewerking. Zino Francescatti, in Frankrijk ge boren, maar reeds lange tyd in de Ver. Staten woonachtig, behoort tot de meest voortreffelijke instrumen talisten en herscheppende kunste naars van deze tijd. Zijn activiteiten als solist en vertolker van kamer muziek men denke aan zyn veel vuldig optreden met zyn even be faamde landgenoot Robert Casa- desus brachten hem reeds tien lallen jaren lang in alle muziek centra van de wereld en vele van zijn vertolkingen zyn op grammo- roonplpaten vastgelegd. Hij zal het Vioolconcert van Beethoveen met het orkest uitvoeren. Francescatti's optreden is na de pauze; voor de pauze zal Willem van Otterloo het Concerto Grosso in d, op 3 nr. 11 van Vivaldi en „Les quatre éléments" van Frank Martin dirigeren. Vivaldi's Concerto grosso op 3 nr. 11 behoort tot de meest geliefde zo'n genoegen mee doet". Cabaret trekt haar overigens nog steeds, maar zang is nu toch wel het belangrykste. Karin ziet veel klein kunst en ze doet op het ogenblik ook veel aan bewegingskunst, want, zegt ze: „Je weet nooit waarvoor je nog eens komt te staan. Als je dan ja kan zeggen en het ook kan waar maken. dan schiet je tenminste op. Je weet trouwens toch nooit welk<i kant je nog eens opgaat". De TROS heeft medegedeeld, dat zyn bestuur als volgt is samengesteld: prof. dr. N. R. A. Vroom, Blaricum ivoorzitten, mr. B. Bydendyk, Den Haag, mr. G. L. F. Landé. Amstel veen, mr. H. J. Minderop, Den Haag (secretaris), dr. P. R. M. J. Hanraets, Wassenaar, mr. W. P. J. A. van Royen, Bussum, jhr. Six van Hille- gom. Amsterdam (penningmeester). Van 19 december af „Sport in beeld" driemaal op t.v. Van onze Hilvereumse correspondent! Van zondag 19 december af zal 's avonds tussen 7 uur en 7.05 uur via Nederland 2 een kort derde „Sport in beeld "-programma de lucht ingaan. Het is speciaal bedoeld om de kykers de gelegenheid te bieden in alle rust kennis te nemen van de uitslagen van de toto, de eredivisie, de eerste divi sie. de tweede divisie a. de tweede di visie b en alle standen. In deze uit breiding zou een bewys kunnen wor den gezien, dat het door de NTS op zondag altijd nog wat „stiefmoeder- UJk" bedeelde sportprogramma meer een eigen gezicht begint te krygen. Herl •Dewapemng vraagt zendtijd «Van Haagse correspondent i Ook de stichting Morele Herbe wapening heeft zendtyd voor radio en televisie aangevraagd. Zy doet dat op grond van de mogelykheid. die artikel 11 van het nieuwe omroep- I bestel biedt. Hierin is bepaald, dat de minister zendtyd kan toewyzen aan instellingen, die zich richten I op de bevrediging van bepaalde in liet volk levende culturele of gods dienstige dan wel geestelyke behoef - I ten en voldoende representatief zyn voor een belangrijke stroming of groepering van het volk om gebruik van de omroep te rechtvaardigen, De categorie hoeft niet noodza- I kelijk over een „aanhang" te be- schikken. Dat is met M.H. dan ook j niet het geval. Zy heeft uitsluitend i .svpipaathisanten. De stichting Morele Herbewape ning scshynt in het bezet te zyn van I een groot aantal propaganda-films: en speelfilms. Gespannen aandaelit De concentratiekampen van Hitler-Duitsland zijn gister avond in herinnering gebracht bij de eerste opvoering in de Amsterdamse Stadsschouwburg bank. van het stuk van Peter Weiss „Het onderzoek", in een verta ling -van Gerrit Kouwenaar. Het spel wordt aangeduid als een oratorium in 11 zangen (hoewel selend door een 13-tal acteurs voor gesteld. de vrouwelyke getuigen door Mimi Boesnach. Elizabeth Hoytink en Nell Koppen. De 18 verdachten droegen de namen van de feitelyke verdachten uit het Auschwitz-proces. o w. de beruchte Wilhelm Boger, uit vinder van het marteltuig de zg. Bogerschommel, alsmede de kamp arts dr. Lucas. Hun foto's hingen in grote montage boven de verdachten- Het ging de schryver er niet om, zegt de toelichting van de drama turg van de Ned. Comedie, de in ju ridische zin strafbare feiten te re construeren, maar een beeld te geven niet gezongen wordt ien beeldt uit I van de maatschappij die deze mis- het onderzoek: naar de misdaden in d»d«» «P*' »"d met ge- het concentratiekamp Auschwitz, j spannen aandacht en met een zekere de schrijver als uitgangs- j beklemm punt heeft genomen het proces Auschwitz dat van 1963 tot 1965 in Frankfort aan de Main is gehou den. De zangen duiden op onderde len zoals zang van het kamp. van de schommel, van de zwarte muur, van het fenol, van het bunkerblok, van| de Rechter, aanklager en verdediger werden resp. uitgebeeld door Han Bentz van den Berg, Julien §choe- naerts en Guus Oster. De manne lijke getuigen en verdachten afwis- De schilder Pablo Picasso is in Parijs aan de galblaas geope reerd. zo hebben vier Parijse chi rurgen gisteravond meegedeeld. In de verklaring voor de pers werd gezegd dat de operatie twee weken geleden plaatsge vonden heeft en dat het herstel buitengewoon bevredigend ver loopt. De doktoren wezen er op dat de 84 jaar oude schilder gevraagd had in het geheel geen ruchtbaarheid aan de operatie te geven. Dit is waar schijnlijk ook de reden geweest dat aanvankelijk een bericht over de ope ratie door het Amerikaanse zieken huis tegengesproken was. In het eerste bericht van het Ame rikaanse ziekenhuis was gezegd dat Pioasso onder een aangenomen naam opgenomen en dat hy „voor zo- ji van zijn leeftijd worden het goed verwacht maakte". In de verklaring van de doktoren wordt gezegd dat Picasso inmiddels het ziekenhuis verlaten heeft. door de zaal gevolgd. Het doek bleef tydens de gehele voorstelling open en toonde onver anderd de rechtszaal. Er werd na afloop niet geapplaudiseerd. De voorstelling ging niet door Een opvoering van .het toneel stuk Dr. Faustus van Christo pher Marlowe, een tijdgenoot van Shakespeare, in een moder ne bewerking van de Ameri kaanse regisseur Charles Maro- witz, ging in Glasgow niet door, omdat de directeur van de schouwburg er bezwaar tegen maakte dat in een scène Konin gin Elizabeth als een van de ze ven hoofdzonden werd voorge steld, namelijk de „traagheid". Elk der hoofdzonden werd door een acteur als een heden daags staatshoofd uitgebeeld. Het Amerikaanse Cochin zieken- ,De traagheid" werd ten to- huis, waarin Picasso geopereerd is. nele gevoerd door een acteur geniet een reputatie voor de grote met een masker van de Koningin geheimhouding die bewaard wordt voor die tevens haar stem na- Gaulle in 1964 een prostaat-operatie werd als de „hoogmoed v< onderging. i gesteld. Expositie werken Beni Ferencz Pracht De Hongaarse ambassadeur in ons land, de heer Lajos Barta, heeft gis teravond in het Haagse Gemeente museum de expositie van tekenin gen, beeldhouwwerken en medailles van Beni Ferenczy geopend. Feren- czy exposeert in Den Haag t/m 23 januari '66. Volgend jaar zal de Haagse kunstschilder Jan van Heel, in mei of oktober, in Boedapest ex poseren. Mr L. J. F. Wysenbeek, hoofd van I 22.40 Epiloog, de Gemeenteiyke Dienst voor Scho- het Concilie ne Kunsten, deelde mee. dat er voorts SSoh^rkes toezeggingen zyn om jongere Neder- nws. landse kunstenaars te laten expo- j VOOR Z seren in Hongarye. waar tegenover de componist. Het is ook i dit land er voor voelt om volgend de werken van Vivaldi die I jaar een Mondriaan-expositie portret. 12.10 Volksliedjes ■dansen Bultenl zangsollsten. 13.30 V. 12.35 or k .muz. 14.00 22.05 Pia norecital: mod. muz. 22.30 Nws. 22.40 Te waar om mooi te zijn, cabaretprogr. 23.10 Even naplaten: licht muz.progr. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. KRO: 18.50 Lichtbaken, lezing. Omroepork groot omroepkoor 1 opera-fragmenten. 15.00 Mara- sportuitslreportages en lichte 16.30 Tijdsein: rubriek voor en Cultuur. Convent van ker- Geref. Kerkdienst. gesprekken. 18.45 1 ij. reportages, interviews e ,35 Klass. gram Licht ork. Conciliejournaal, geestelijke 'liederen. 20 00 Nws. net comm. 20.20 Reflex: wekelijkse bespiegeling^ betrekking, hoor- [even 1 ken één langere tyd dan de meeste van zyn composities op het repertoire ston den. Door een aantal misverstanden werd het soms aan Bach toegeschre- vene, maar conciëntieuze onderzoe kingen hebben Vivaldi onmiskenbaar als de auteur van dit boeiende werk aangewezen. Frank Martins „Les quatre éléments" is een werk van de 75-jarige Zwitserse componist die reeds jaren in Nederland woont dat in oktober in Nederland in Rotterdam in Uremière ging en dat eerder in augustus tydens het Festival van Luzem klonk. Frank Martin geeft in deze compositie een muzikaal beleven van de elemen ten aarde, water, lucht en vuur. zo als hy dit mocht beleven tijdens een reis naar IJsland en het noorden van Noorwegen. Het is geen „toon- sehildering", maar pure muziek, die de intensiteit van Martins beleven doorgeeft. Martin behoort ongetwy- feld tot de belangryke componisten van deze tyd. I 22.00 Licht 1 H11 verst Slnterklaas- 23 55-24.00 NRU AVRO: 9 00 Nws krygen van het Haagse Gemeente- Het nut van deze uitwisseling is, dat de bevolkingen van beide lan den opnieuw vertrouwd worden ge maakt met wat in die landen op gebied van de beeldende kunst ge beurt. Beni Ferenczy van huis uit beeldhouwer is 75 jaar. Hy stu deerde in Florence en München.leerde van Bourdelle in de Grand Chau- mière en kwam op zyn zwerftocht ook binnen de werkingssfeer van Archipenko. Zijn eerste expositie kreeg hy in 1916 in Boedapest. In 1920 ging hy naar Wenen, waar hy 12 jaar woonde en werkte, onderbro ken door een kort verblyf in Ber lijn. Daarna woonde Ferenczy 4 jaar in Rusland voor hy zich voorgoed in Hongarye vestigde. In het Haagse gemeentemuseum worden 46 tekeningen, pastels en aquarellen, 21 Deeldjes en een aantal pennin gen getoond. .mva. «.00 Nieuws, sportmeded soc. strijdlied. 8.18 Voor het platteland. I Amua 8.30 Weer of geen weer, gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven, toespraak. lO.OOj Promenade orkest: Spaanse Impressies. 10.00 Nws. 10.02 Platenprogr. e leeftijden. 10.30 Slnterklaas- Nws. 11.02 Gevar. muz - NEDERLAND 1 AVRO: 5.10 uur 6.05 uur 8.00 uur 8.20 uur 9.00 uur 9.35 i 10.10 i 10.40 i 10.45 i Beatles, tekenfilm Fototriptiek Tienerprogramma Kinderprogramma Sluiting Nieuws in het kort. NTS Klaas Vaak. voor de kleuters Zoo zoo. dierenprogramma Studio Stalles, tienerprogramma NTS-journaal Willy en Wllleke. muzikaal programma Wie van de drie?, quiz Johnny en Rijk. amusementsprogramma Ik pas, quiz NTS-journaal Sluiting. NEDERLAND 2 VPRO: 9.05 i 9.55 i 10.10 i 10.15 i Nieuws in het kort, NTS Patrouillewagen 54, tv-film Poska. Pantomima Help. mijn sneeuwpop staat In brand, Dichter bij Rilke Extra, actualiteiten NTS-journaal Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: 9.30 uur Metropole show 10.40 uur Te waar om mooi t HILVERSUM 2: NEDERLAND 1 VARA: 4.00 uur 8.00 uur 8.30 uur 11.00 i 11.10 i 11.15 1 De stoel van Sinterklaas Sluiting Woord voor woord, kerkelijk De Jetsons, tv-film Rijstbouw en tradities, documentaire NTS-journaal Sport in beeld Rob de Nijs-9how Het tweede schot, thriller Franse verkiezingen NTS-journaal Sluiting. NEDERLAND l NTS: 7.00 uur Engelse les 7.25 uur Vreemde hobbles, tekenfilm 7.33 uur Belle en Sébastienne, tv-film 8.00 uur NTS-journaal 8.05 uur De Zweedse gouvernante, tv-film 8.30 uur Goudkoorts, tv-film 9.45 uur De wet van de rrote liefde, documentaire 10.15 uur Sport in beeld 10.30 uur NTS-journaal 10.35 uur Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: HILVERSUM li 7.30 uur Vocaal ensemble 8.40 uur O, kom er eens luisteren. en cjióteren IJZERSTERK „De Tante van Charley" ie een klucht van het soort dat men „yzersterk" pleegt te noe men omdat het de tand des tijds zo kranig heeft weerstaan. Er zit iets denigrerends in zo'n uit drukking. Van Hamlet zeg je ook niet dat het een yzersterk drama is, zo min als je dat toneelstuk verouderd zou durven noemen, terwyi je wel geneigd bent dit te doen ten aanzien van Charley's tante, die toch enige eeuwen Jonger is (zy werd aan het ein de van de vorige eeuw in Enge land geboren). Het raadsel schuilt misschien toch in het kwaliteitsverschil, want Hamlet en Charley's tante mogen in hun genre even beroemd zyn, de bei de genres verschillen gewoon in kwaliteit. Dat bewees de voor stelling van gisteren wel. Wat mij plezier deed was, dat de NCRV (die biykbaar het klucht vaandel van de KRO heeft over genomen, zy wil het seizoen nog twee kluchten brengen) zich niet ontzien had voor dit toneelspel goede tot uitstekende krachten aan te trekken (Ank van de Moer, Pi eter Lutz, Johan Rem- melts». zodat de tekst alle kan sen kreeg en niet afhankelyk was van het semi-amateur-spel dat meestal op dit soort kluch ten wordt losgelaten. Ik geloof echter niet dat de tante ermee gered werd. Een klucht als deze heeft (om in fototermen te spre ken) een „grof raster" en moet van enige afstand bekeken wor den wil men hem goed kunnen zien. Met andere woordenhet is typisch een toneelstuk, dat het dachtbye ook van de camera niet verdraagt. Op het toneel lijkt de tante net echt. of byna net echt, maar de onbarmhartige came ra's onthullen meteen dat Piet Lutz deze tante is, of omgekeerd. klant „In „Koning Klant" op Neder- land-2 werden de pryzen van de televisie-toestellen en de kortin gen die op allerlei manier wor den gegeven aan een onderzoek hier onderworpen. Nog interes santer was. dat een lyst werd ge toond die de consumentenbond had opgesteld van de prys per 100 gram van een groot aantal nachtcrèmes, waarby verschillen van ruim f30.— vielen waar te nemen. De namen van zowel de dure als de goedkope merken werden ook getoond en genoemd. Het gaat dus al een stuk in de goede richting. Dr. O. de Vaal vertelde daarna dat crème's geen sikkepit helpen, laat staan de huid. Het gekke is. dat ik dit als volslagen leek desondanks waag te betwyfelen. Een kwastje verf op z'n tyd (zeg ik maar al- tyd) kan wonderen doen ter be scherming van uw huis, maar het zal dan wel niet voor de huid gelden Ad Rem. wedstrydspel. 10.50 dagclub: licht muz.progr. 11.25 Kla tergoud, muz. feuilleton over de won dere wereld van de musical (5). AVRO: 12.00 Muz. onthaal: bonte mu zikale show. 13.00 Nws. 13.07 De toe stand ln de wereld, lezing. 13.20 Knip perlicht, een progr. voor alle wegge bruikers. 14.00 Pepernoten - Balken- brij: Sinterklaasprogr. 14.50 Boekbespr. 15.00 Opera- en operettemuziek. 16.05 Chantekraam: maandelijks liedjespro gramma. 16 30 Sportrevue. VARA 17.00 bezoek: progr. voor de Nws. en sportuitslagen. 18.0b Maraitnon: sportjourn. VPRO: 18.30 Parlando. 19.00 Grenzen der we tenschap (vni). lezing. 19.10 Blaas- jtrlo: mod. muziek. 19.30-Korte herv. kerkdienst. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Lichte gram. 22.00 Tenor en plano: klass. liederen 22 30 Nws. 22 40 Act. 23.00 South Pacific, musical 23.55- 24.00 Nws. Hilversum kinderen. progr. NRU/VARA: zang, platenprogr zangsoliste. 12.30 kara-Athene voor de buitenlandse land. 13.00 Nws. 13.07 Lichte gram. 14.00 Nws. 14.02 RomeMadrid: pla tenprogr. door en voor de buitenland- arbeiders orkest en solisten. 15. Licht platenprogr. (16.0 t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Lichte muz. (verv.). 12.55 V. d. middenstand, praatje. 13.00 Nws. 13.10 Act. 13.20 Licht lnstr. sextet. 13 45 Wikken en wegen, praatje over consumentenbe langen 14.00 Grepen uit de muziek geschiedenis. muz. lezing. kolonels, hoorsp. Zijlstra te Amersfoort. Onderwerp: „Jezus" stamboom" 11 u ds. G. Toornvliet, uitz. v. d. dienst met belangstellenden, gehouden op zondag 28 november 1965 te 7.30 uur. 3.15 u klnderdlenst. 4 u ds. A. Zijlstra. Onderwerp: „Over de goede VOOR MA i»k(t:mrkh VARA: 7.00 Nws.. ochtendgym soc. strijdlied matiedlensth^KOO Nws" 8. 9.00 Klass. gram. 9.35 Waterst. VPRO: 9.40 Leven in conflicten: overdenking 9.30 Klass. kamermuz. VAR/ 9.45 Nieuws. ÜCOR: 10.00 Prot. kerk- Nws dienst. 11.00 Vraag en antwoord. J. P. Sartre (II). hulsvrouw. 11.00 KRO: 11.15 Medall- i gram. 12.00 Lichte van 27 i piëteit: Zestig mdri zestig, progr. voor oudere luisteraars. 17.00 Oude liedjes. 17.15 Het uitver koren volk kiest...: commentaren op de recente parlementsverkiezingen ln i Radiokrant. 8.00 Nws. B Lichte gram. 9.00 Ver- el. zieken. 9.40 Voor de gang 11.05 Lichte gram. 12.00 Koor zang. 12.22 Voor boer en tuinder. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Variant: reportages en lich te gram. 13.35 Uit lang ven-logen tij den: liedjes van de Britse eilanden. 14.05 Schoolradio. 14,30 Moderne muz. 16.00 Bybeloverd. 15.30 Pianotrio: klas sieke muz. 15.55 Klass. balletmuziek. 16.20 Herh. steravondwedstrijd Uit ben donderdag 25 nov. Jl. 17 00 voorlichting: De Saramaccaan en zijn goden. Spreker: E. O. I. Jozefzoon. Hilversum m. FM NRU KRO 9 00 Nws 9 02 Lichte gr 10.00 Nws. 10.02 Act. 10.05 Betty: lici t platenprogramma. 11.00 Nws. 11.02 Act. 11.05 Toedeloe... licht muz.progr. met reportages. 12.00 Nws. 12.02 Act. 12 05 15.02 üct. 15^05 VerteTdat platen en praten op een dorpsplein' 16.00 Nws. 16.02 Act. 16 05 Lichte gr. v. d. tieners. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05-18.00 Licht gevar. platenprogr. TELEVISIEPROGRAMMA' Nws. ln het kort. Informatlerubr. J 19.35 Flipper. TV-film. 20.00 Journaal en weeroverz. 20.20 Ultz. van de AR Partil. 20.30 Kinderrechter, speelfilm (Beide keuringen 14 Jaar). 22.00 Uit/ Stichting Socutera: een film van de Kon. Ned. Centrale Vereniging tot Be strijding der Tuberculose. 22.15-22 20 Journaal Nederland -iet kort. 20.Gt drieluik in muziek 20.40 Muziek maakt iiinoAli UC II Ut II, NTS: 21.20 De misstap »-<„ v.:.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5