„Romantische musical' „Robert and Elizabeth Geen Turk mag de straat op tijdens een volkstelling Toneel in Londen (III) Lerner en Loewe's Camelotbleek geen „Fair Lady LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 4 DECEMBER 19«5 En nu mag deze (alweer Austra- I lische) acteur van grote Shakespeare I rollen, die in 1948 als 22-jarige door ISir Laurence Olivier tijdens een Au stralische tournee van The Old Vic i werd ontdekt en sedertdien een in drukwekkende toneel (en film-) carrière heeft opgebouwd, niet in de eerste plaats zanger zijn. hij slaagt er op ongelofelijke manier in, zich naast Juna Bronhill te handhaven, i Nu heeft hij, behalve zijn grote ac- teertalent, heel veel mee voor deze rol, maar wat met zijn sympathieke acteurs-stem als zanger weet te be- 1 reiken, is ronduit verbazingwekkend. Met hun fijne neus voor wat goed en niet goed is. hebben de Britten deze musical dan ook van het eer- ste ogenblik af bij de favorieten ge rangschikt. De Londense pers heeft erover gejubeld, dat bij dit spel ver- j geleken vele jaren Britse musicals in het niets verzonken en het pu bliek vult het Lyra Theatre elke avond tot de laatste plaats. Het is dan ook niet moeilijk om te voor- - spellen, dat ..Robert en Elizabeth" bet langer zal gaan uithouden dan ..Camelot". De show is, in de ori- I ginele bezetting, waarvan behalve June Bronhill en Keith Michell onder meer de acteurs John Cle- I ments. Charles West. David Kelsey i en Jeremy Lloyd deel uitmaken, met een elan aan zijn tweede jaar be- gonnen alsof de première zojuist was I geweest. Wilde staking in Jeugdnatuurwacht stoomweverij Maredijk Niet alleen het verkeer op de Ma redijk laat te wensen, ook in ander opzicht is het er in letterlijke zin een rommel. Een stuk gemeentelijke grond tussen de percelen 129 en 135 wordt permanent misbruikt als stort plaats van afval en puin evenals naast perceel 15f. De sloot langs de voormalige ijsbaan is door het vuil reeds grotendeels gedempt en aan het einde van de Maredijk nabij de Boer- haavelaan staat op het voetpad reeds maandenlang een oude vrachtauto. Voetpad en walkant worden voorts ontsierd door wrakken van roeiboten en andere rommel. Met dank voor de plaatsing. P V. Eerste stuk van Ronald Miller Een overrompelend succes voor al le medewerkers, maar toch wel in heel bijzondere mate voor acteur- toneelschrijver Ronald Millar, wiens eerste musical dit is en voor com ponist Ron Grainer, die tot dusverre voornamelijk bekend was als com ponist van de muiek bij bekende televisie-programma's als „Stiefbeen en Zoon", „Maigret", That Was the Week That Was" en van de muziek bi.i enkele films waaronder de Chur- c hill-film „The Finest Hours". De Noordwijkse klaverjasvereni- ging „Nooitgedacht" speelde in Ons Gebouw" een competitiewedstrijd. De uitslag luidde als volgt: 1. J. Vlieland 5547 pnt; 2. N. Bornhoorn 5405 pnt; 3. C. van der Wiel 5398; 4. W. Hoek 5291: 5. L. van Duin 5238 pnt. OEGSTGEEST IJsclub wacht op winter De ijsclub Mors en Rijndijk hield in de Grote Vink jaarvergadering. De heer Ch. H. Endeveld wees er in z'n openingswoord op, dat de ijsbaan ge heel gereed ligt, voorzien van elektri citeit, zodat Koning Winter met ver trouwen kan worden tegemoet gezien. Voorts wees hij op de binnen en kele maanden tot standkomende grenswijziging, waarbij zowel de Ho pe Mors. onder Oegstgeest als de Rijndijk onder Voorschoten Leids ge bied zal worden. Maar hij sprak daarbij de hoop en het vertrouwen uit, dat de sfeer die gedurende de 7 jaar van het bestaan van der vereniging onverzwakt zou blijven. Secretaris G. Kooij sprak in zijn jaar verslag de hoop uit, dat men straks niet in de draaikolk van het stads leven zou ondergaan. Hij herdacht o.a. ook het overleden oud-bestuurs lid. de heer H. A. Akerboom sr. Pen ningmeester Van der Poel kwam met een batig saldo uit de bus. De I drie aftredende bestuursleden wer- I den herkozen en tot nieuwe bestuurs leden werden benoemd de heren N. van der Hulst en D. van Kampen. In de kascommissie 1966 namen zitting de heren Akerboom, Van der Linden en Paridon. Tijdens de rond vraag deelde de voorzitter mee dat de jeugd de ramen van het club huis totaal heeft vernield en het clubhuis vervuild. Hij deelde mede dat het bestuur hierop de aandacht heeft gevestigd bij de rijkspolitie. RI1NSBURG Carilloiiconcert De beiaardier de heer J. van de Ende geeft vanavond een concert op het carillon van Rijnsburg. De vol gende werkïn zullen van 7 tot 8 uur worden uitgevoerd: 1. Prelidium en fuga. 2. St. Nicolaaliedjes. J. S. Bach. 3. Menuet. 4. St. Nicolaaslied- jes, L. Boecherini. 5. Duitse Walsen, Pr. Schubert. 6. Advent: Daar komt een schip geladen, b. Nu daagt het in net oosten, c. Op, op die 't rijk bewonen. In het gemeentehuis van War mond heeft de voorzitter van de Jeugd Natuurwacht, de heer J. H. Th. Tijdhof, de uitslag van de vra- genwedstrijd bekend gemaakt. Hij bracht dank aan de heer P. A. B. Bakkers die zulke interessante vra gen aan de leden had voorgelegd. De uitslag was als volgt: 1. Jacob Her man Vredeborg. 2. Joris Schavema- ker, 3. Roelie Houweling. 4. Alex Pe- terse. 5 Christine Hogervorst 6. Christine Duijnhoven. De prijswin naars mochten uit diverse fraaie boeken een keuze doen. De voorzitter deelde mede dat men de bouw van een volière in fasen kan verwezen lijken. Daartoe heeft een bespreking met de gemeente-architect, de heer A. Bakkers, plaats gevonden, die dit plan nader zal bestuderen. Wellicht dat in de nabije toekomst een be roep op de bevolking zal worden ge- uaan om financiële steun. Aan het einde van deze zeer geanimeerde bij- eenxomst bracht de voorzitter in het bijzonder dank aan het adres van de secretaresse, mej. E. Breedeveld alsmede aan dat van de heer P Kwakkenbos. T.OETERWOU DE Bij oversteken aangereden Een bejaarde inwoonster van Lei derdorp werd gisteravond toen zij de weg nabij de R.K. kerk aan de Ho ge Rijndijk overstak door een brom fietser uit Zoeterwoude geschept. Een juist passerende militaire arts constateerde een vermoedelijke schedelbasisfractuur en vond opna me in het ziekenhuis noodzakelijk De vrouw werd vervoerd naar het St. Elisabeth ziekenhuis te Leiden. De bromfietser kwam met de schrik vrij. Ernstige aanrijding Op de Heereweg in de Engel heeft gisteravond een ernstige aanrijding plaats gehad. Een autobestuurder uit Abbenes wilde de Heereweg oprijden vanaf de Catha-rijnelaan en lette niet tijdig op een naderende motorfiets van tegenovergestelde richting. Het gevolg was. dat hij een motorrijder, en zijn duo-pas sagier uit Warmond aanreed. Beiden moesten met beenfraoturen naar het Acad. Ziekenhuis in Leiden worden vervoerd, nadat zij door dr. Haase ter plaatse waren verbonden. Aan de Economische Hoge school in Rotterdam is geslaagd voor het kandidaatsexamen in de faculteit van de economische weten schappen, de heer G. K. van der Mandele uit Oegstgeest Bij dc N.V. stoomweverij „Nijver heid". een der werkmaatschappijen van „Texoprint" N.V.. is gisteren een wilde staking uitgebroken naar aan leiding van een looncorrectie. Een twaalftal employé's was ontevreden over de uitkering die zij kregen in verband met deze looncorrectie, die diende om de achterstand in verge lijking met de lonen op de andere af deling op te heffen. Deze kwestie is gisteren tussen de vakbonden en de directie besproken en de vakbonden gingen met de looncorrectie akkoord. De mannen bleven echter op hun standpunt staan en gingen staken. Later sloten andere werknemers zich hierbij aan. In totaal hebben tot gis teravond enkele honderden werkne mers, verdeeld over drie ploegen, het werk voor kortere of langere tijd neergelegd. Burgerlijke Stand ARMOND Geboren: Jacobus van G. Olijerhoek. 28 i J. C. de Haas. Getrouwd: A. C. P. Diemei. 27 Jr. Th. E. M van den Berg. 24 Jr. J C Nleuwveen. 20 Jr. en F. C. Th. Hoekelen. 19 Jr. Ondertrouwd: H. Futerman Wiersma en J. L. Buurman v; Getrouwd: L. P. Westgeest i ■an der Krogt; W. G M. Ro i J. H. E. van der Kleij; G. A. A. de - - A. M.J G Ho i B. P. Overleden: J. B. Snudo. 68 J wed. A. A. de Vet-Van Dijk. 92 J J. Roo- denburg—Spaans. 56 J wed. H. de Greef—Vogels. 75 J.: wed M. C. G HeijbroekHellema. 83 Jaar. 30500 30500 30500 Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, tussen 5.30 en 7 uur n.m. (zaterdags tussen 56 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen teleionisch bereik baar zijn. elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Tijdens de kantooruren (maandag t/m vrijdag van 8 uur v.m. tot 5.30 rum. en zaterdags van 8 tot 12 uur) is onze klachtendienst be reikbaar op ons teleioon- 25041 toestel 06. 30500 30500 99 (Speciale berichtgeving) „CAMELOT" heeft het gehad in Londen. Deze musical over Tc legendarische King Arthur en zijn vergeefse gevecht voor de jeschaving, zijn ridders van de Ronde Tafel en zijn dramatisch- jndigende liefde voor koningin Guenevere, is uitgelopen. Niet 4nger hangt boven de brede toneelopening van het befaamde )rury Lane Theatre de reusachtige kroon, die slechts een onder- Icel vormde van de bonte pracht, waarmee de jonge Australische liecor- en kostuumontwerper John Truscott dit overrompelende op de planken had gezet. Hij is opgeborgen in de rekwisie- iEr wordt al hard gewerkt aan de rfn-opslagplaatsen van producer Jack voorbreidingen van „Hello Dolly", Jylton, ln afwachting van een even- het Broadway-succes. de volgende liele nieuwe serie voorstellingen van week in Londen zal starten met Ma- famelot" elders. Komt die niet, dan I ry Martin, die ook in New York de pfcjdt deze ,.Camelot"-voorstelling ge- I leading lady was. in de hoofdrol, tlisloos de geschiedenis van Londens Momenteel is de cast overigens nog rijke musical-wereld binnen, •[Nu klinkt dat triester dan eigen- 3k past bij een musical, die maan- jlnlang door het maandblad .Plays pd Players" tot de beste Ameri- musical is uitgeroepen, welke Ifü een Londens theater te zien was. Triester ook dan men zou verwach- by een beschouwing over een bow. die meer dan eehs in een van -Ie beroemdste theaters ter wereld gelopen en in die tijd ruim whonderd voorstellingen haalde. ^Maar dat mag dan allemaal waar voor Londen is een jaar niet in Saigon, waar een zestal (van de grootste decorstukken ontdane) voor stellingen wordt gegeven voor de Amerikaanse troepen in Vietnam. Een buitenkansje voor deze militai ren dat hun, ironisch genoeg, door de Russen is toegespeeld. Tussen dc voorstellingen in New York en die in Londen was voor het gezelschap namelijk een tournee naar Japan en Rusland georganiseerd. Betrekkelijk kort voor het vertrek werd echter de Russische invitatie om in Moskou en Leningrad te komen spelen, in getrokken. Het resultaat was, dat er gat kwam tussen het laatste op- Keith Michell en June Bron hill, het romantische liefdespaar Robert Browning en Elizabeth Barrett, om wie de in Londen zo succesvolle musical „Robert and Elizabeth" is gegroepeerd. gehoor liggende melodieën te voor zien. Met als resultaat, dat enkele melodieën bij wijze van spreken tweemaal horen meegeneuried kun nen worden. En als er iets is. waar door een musical populair kan wor den, dan is het wel dit. Sfeervol „Robert and Elizabeth" heeft ove rigens nog veel meer kwaliteiten. Het bevat een aantal zeer speelbare scè nes, is beweeglijk geregisseerd door choreografe Wendy Toye, is sfeervol is de decors en de kostuums gezet door Malcolm Pride en heeft ten slotte een voortreffelijke cast. Naast de Australische opera-zangeres June Bronhill, wier kwaliteiten zich on betwist zowel op het oog als het iTurkije telt ruim 31 miljoen inwoners (Van onze correspondent in Ankara) De Turken beleefden de laatste tijd nogal ongewone dagen. De verkiezingsdag bracht, een overwinning voor de Gerechtigheids- partij, die groter was dan door iemand werd verwacht. Merkwaar dig was ook het feit. dat veertig procent van de stemgerechtigden niet opkwam, en dat meer dan vijftig procent van het Turkse volk niet stemgerechtigd is bleek, omdat het daarvoor nog niet de leef tijd had. Dit feit (de „verjonging" van het er nog niet), wie op deze dag per Turkse volk) kón twee weken la- vliegtuig in Turkije neerstreek moest ter nader worden getoetst. Toen was de hele verdere dag op het vlieg- de bezoekers richten (dat laat- j het de zondag van de vijfjaarlijkse veld blijven. Op straat bevonden zich ste is dan ook wel nodig, want de- i volkstelling. De Turken pakken zo'n slechts dokters en verpleegster, poli- ze musical-hoofdrol is zo geschreven, volkstelling heel radikaal aan. Ook tie-agenten en natuurlijk de elfdui- dat een actrice zonder grote zang- nu weer moesten alle ingezetenen zend tellers, die kwamen tot een uit- capaciteiten geen schijn van kans de hele dag thuisblijven, buitenland- slag van 31.301.207 zielen, hetgeen zou maken die Elizabeth Barrett se diplomaten en toeristen niet ui aantrekkelijk gestalte te geven), gezonderd. staat Keith Michel als Robert Browning. De radio zorgde voor extra aa I trekkelijke programma's (televisie Sayim hee1 erg veel en wat wellicht nog treden in Japan en de Londense pre musicalmière. Een gat. dat nu dus is opge vuld met. een aantal geïmproviseer de voorstellingen in Saigon. Mi tekstschrijver Alan Jay Lerner Q componist Frederick Loewe voor gelijk een visueel-overrompelende idruk blijkt te maken, maar auditief 'einlg elementen bevat om een grote opulariteit te krijgen, dan is dat Kh op zijn minst gezegd teleur- tellend. Zeker voor Lerner en Loewe. T*.,™t.rsu?!JLaa:?!Ï!.B nadat"hct do."» Hoofd vol muziek als toeschouwer zonder terug- Mdendheid opbrengt voor ontwer- Truscott en regisseur-choreo- [aaf Robert Helpmann tegelijker- 1 bewijst, dat het duo Lemer- we, dat „My Fair Lady" tot zo'n indioos wereldsucces maakte, dit- dat peil beslist niet gehaald leeit. Voorbereidingen ,1 Theatre Royal. Drury Lane komt jiF overigens niet leeg door te staan. Wat „Camelot" niet kon in Lon den, doet „Robert and Elizabeth" de bezoekers avond aan avond de laatste maal gevallen is met een hoofd vol mu ziek uit Lyric Theatre de Shaf tesbury Avenue insturen. De componist van deze originele Engelse musical, de Australiër Ros Grainer, is er namely k in geslaagd dit operette-achtige spel, gebSseerd op het boek „The Barrets of Wim- pole Street", dat de liefde van de dichter Robert Browning voor Eliza beth Barrett (dichteres van de nog steeds gelezen „Portugese Sonnet ten") in mooie voortreffelijk ,in het Demirel „passeert' Bilgic Het tempo van de bevolkings- (oeneming in Turkye is één van de hoogste ter wereld en laat niet na, zorgen te wekken. Ook op volkstel lingsdag werden er heel wat meer mensen geboren dan dat er over leden. Van de geborenen (onder wie een drieling) kregen er verscheide- nen de naam Sayim, betgeen telling betekent. Onder de overledenen be hoorde een vrouw die tijdens het bezoek van de tellers een hartaan val kreeg en wier laatste woorden waren: „maak voort, want ik sterf". Een ander die niet meer meetelde was het slachtoffer van een moord die juist werd gepleegd toen de tel lers het huis binnenkwamen: zy zullen nu als getuige optreden. On gelukkig te pas kwam ook de man die de leeftijd vas zyn vrouw één jaar te hoog opgaf en door haar in het ziekenhuis geslagen werd, waar hij fluisterde: „zy had gelyk". Vijf dagen later was het nationale feestdag en weer waren er enkele verrassingen. President Makarios stuurde president Gürsel een geluk wens en wat nog veel opmerkelijker was: de Cypriotische minister van Handel Araoezis bracht een verras send bezoek aan de receptie die de Turkscypriotische leider Kutschuk gaf in het Turkse deel van Nikosia. De auto van de bewindsman pas seerde ongeëscorteerd en ongemoeid de Nikosiaanse „muur" en de sfeer in de eertijds zwaar gebarrikadeer- de woning van de Cyprische vice-pre sident moet allerhartelijkst zijn ge- Schietpartijen De Turken in Turkije, en trou wens ook de Griekes in Griekenland, wisten niet precies wat ze ervan denken moesten. President Gürsel heeft het telegram ook nog niet be antwoord, want intussen is de idylle alweer verstoord door schietpartijen. En als om deze verstoring te onder strepen kregen de Turken in Istan- boel (een Grieks blad had in een wilde bui geschreven: onze koning zal die stad nog eens hernemen) weer zo'n vreemde dag: een verduis- terings- en schuiloefening ditmaal. Auto's mochten die avosd slechts met 30 km. per uur en met geel gedemp te lichten rijden en iedereen moest bij het onverwachts weerklinken van de sirene dekking zoeken in kelders portieken of onder bruggen. crrassinjj Intu al heeft hij de duidelijke sympathie van de V.S. en wordt hij ervan be schuldigd met Amerikaanse hulp te zijn gekozen, de toenadering tot de Sow jet-Unie vooral op economisch terrein zal voortzetten Goede pers kwa zyn verplette rende overwinning (volgens 't natio nale principe: yavash yavash, lang zaam langzaam). Demirels nieuwe regering uit dp bus en ook deze werd voor alle Turken een grote verras sing: voor velen in de gunstige, voor andere velen in de ongunstige bete kenis van het woord. Turkye's 42-jarige premier bleek zowat alle kopstukken uit zijn partij te hebben gepasseerd en een ploeg van grotendeels jonge „technici" te hebben bijeengebracht, van wie de meesten academisch gevormd zyn op hun eigen terrein. Een uitzondering vormt de minister van Buitenlandse Zaken Caglayangil, wiens uitverkie zing wel de allergrootste verrassing was. Hij was tevoren minister van Arbeid en heeft hoegenaamd geen ervaring op diplomatiek terrrein. Velen interpreteren zyn verkiezing als een teken dat Demirel Buiten landse Zaken onder eigen bestier wil houden. Anderen hechten betekenis aan het feit dat Caglayangil behalve Frans en Engels ook een beetje Russisch spreekt! Het valt In elk geval te verwachten, dat Demirel, ook De „club van kameraden" die De mirel heeft gevormd en die volgens zijn regeringsverklaring moet begin nen aan de taak „een achterstand van drie eeuwen in drie decennia in te halen" heeft over het algemeen een goede pers gehad. Maar in de conservatieve kringen van de gerech- tigheidsparty woedde de eerste dagen na de bekendmaking van de minis- terslijst een zware storm en het leek alsof de partij reeds enkele weken na haar triomf in tweeën zou splijten: de andere helft onder Demirels rivaal Bilgic, die geen zitting kreeg in het kabinet en die als „tweede man" in de partij had willen worden erkend. Nog is deze storm niet geheel gewe ken maar de regering heeft intussen een ruime meerderheid in het parle ment gekregen waar per slot van re kening slechts twee leden van de eigen partij tegenstemden. De glim lach van Bilgic die de regering voor alsnog steunt, is er echter wel duide lijk één van een boer met veel kies pijn. Familieberichten (Ontleend aan andere bladen'. Getrouwd H. C. J, Canter Visser en M. J. Suiker. Den Haag. Overleden: F. A. Istel Reul, mn, 75 jr, Voorburg; B. A. Sanders, mn, 72 jr, Amsterdam; H. de Leede, mn, 74 jr. Wassenaar: H. P. Robart, mn, 54 jr, Rotterdam; A. C. M. Smit-Lissen- .berg, vr, Jr, Utrecht; J. C. Haring, mn, 86 jr, Utrecht; G. L. J. van Ha ren, mn, 81 jr. Nymegen; T. M. van Veldhoven-Elshof. vr. 82 jr. Zeven- bergschehoekA. W. C. van Rest. vr 88 jr. Utrecht; L J Schilders, mn. 60 jr. Waalwyk: M. A. A. van Schoot- Goddijn, vr, 57 jr, Soest.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 13