In 1966 moet Leiden 280 woningen elders bouwen LEIDSE raad - in eerste instantie - door begroting heen Voor woningwetwoningen in Leiden geen plaats meer Wim Sonneveld 3 Verkeer in Leiden Motie-Duyverman over bouw V.H.M.O.-school in Zuid-West Culturele avond vol afwisseling LEIDSCH DAGBLAD TATERDAG 27 NOVEMBER 1965 TWEEDE BLAD W ethouder Piena in begrotingszitting IS „De vooruitzichten voor de wo ningbouw zijn in Leiden voor 1966 uitermate slecht. In beginsel bestaat er alleen nog maar een afspraak met het gemeentebestuur van Leider dorp. Deze gemeente heeft het vol gend jaar 40 woningwetwoningen, gekoppeld aan 40 premiewoningen en 20 ongesubsidieerde woningen in een tot ontwikkeling te brengen bouwstroom ondergebracht. Nu er geen grond voor de woningwetbouw binnen onze grenzen meer aanwezig is en slechts een klein deel grond voor premiebouw, zal de verhouding groeien ten gunste van de ongesub sidieerde bouw", tot deze sombere conclusie voor de woningwetbouw kwam gisteravond wethouder Piena in zijn antwoord tot de raad. yoorschoten houwen voor Leidse gezinnen r Nu de provinciale toewijzing van het bouwcontingent voor 1966 Vrijwel gelijk gebleven is aan 1965, verwacht wethouder Piena voor Leiden een toewijzing, ongeveer gelijk aan vorig jaar, t.w. 287 woningwetwoningen, 128 premiewoningen en 144 in de on gesubsidieerde bouw. Spreker, die het betreurde, dat de politiek het van de logica bij de besprekingen over de grenswijzigings- voorstellen had gewonnen, verwachtte, dat het contingent pre miewoningen voor 1966 binnen de huidige grenzen is te reali seren. Ook voor de bouw in de ongesubsidieerde sector is nog plaats. MORSKW ARTIER Naast dit voor Leiden sombere uitzicht, had de wethouder ook een prettige mededeling: in de onlangs ontvangen Ryksgoedkeuring voor de bouw van 93 premicwoningen in het Morskwartier, is mede begrepen de bouw van een winkelcentrum met 47 bovenwoningen. Dit complex zal aansluiten op de in aanbouw zijnde 303 woningwetwoningen. Het zal in de premiesector worden gebouwd. In een in januari te houden ver gadering van het bouwdistrict Leiden en Bollenstreek zal aan de orde wor den gesteld waar de resterende circa 250 woningwetwoningen in het kader van deze samenwerking voor Leiden kunnen worden gebouwd. Nu Noord-Hofland bij Voorschoten blijft, zal Leiden al zijn energie moeten richten op de Merenwijk en de Stevenshofpolder. In de Meren wijk, zo deelde de wethouder mede, zullen circa 4500 woningen verrij zen. In het gebied, dat Leiden straks van Oegstgeest ontvangt het gehele Morskwartier tot de om gelegde Rijksweg 4 kunnen plm. 600 woningen worden gebouwd. In 1972 is deze wijk vermoedelijk vol gebouwd (plm. 2500 woningen). In de Stevenshofpouder, welke zal aan sluiten op de Merenwijk, zullen circa 3.300 woningen (voornamelijk mid- denstandsbouw) verrijzen. Met deze bouw wordt uiterlijk in 1972 begon- Op vragen van de raad deelde de heer Piena mede, dat in Leiden van af 1946 tot heden zijn gebouwd 5083 woningwetwoningen (62%), 2499 premiewoningen (30%) en 669 onge subsidieerde woningen (8%). In de komende drie Jaar zal Zuid- West, ook wat de ongesubsidieerde bouw betreft, zijn volgebouwd (circa 6000 woningen). Gelet op de afloop van de grens wijziging komt het de wethouder wenselijk voor, dat Voorschoten wordt opgenomen in het bouwdistrict Leiden en Bollenstreek, waardoor deze gemeente een waardevolle bij drage kan leveren voor de bouw van woningen voor Leidse gezinnen. Schade Na dit bouwpraatje ging wethouder Piena in op tal van zaken van zijn „departement". Een deskundige is benoemd om de schade vast te stel len, welke volkstuinders van „Ons Buiten" oplopen nu zij hun tuin moeten ontruimen voor wegaanleg over het volkstuincomplex. Volle aandacht wordt momenteel besteed aan de riolering van de bin nenstad. In regionaal verband zullen maatregelen worden getroffen om gouden verlovingsringen Haarlemmerstraat 18L Zeer grote keuze. Op het graveren kunt wachten en zonder kostenverhoging. ALTIJD VOORDELIG. A.s. maandag 29 nov. geopend. het hoofd aan de toenemende ver vuiling van het openbare water te bieden. In de onlangs verschenen in vesteringsnota vindt de raad een voorlopig werkprogramma terug. Tegelijk met het dempen van de Langegracht worden voorzieningen getroffen om wateroverlast te voor komen. Karakter Openluchttheater j De heer Portheine (V.V.D.) die waardering had voor de activiteiten 1 van de Sportstichting, was geïnteres- j seerd hoe of het staat met de schouw- burgbouw, waarvan eerst eind vol- j gend jaar de rijksgoedkeuring zal af- I komen. Met de gedachte van mevr. Geelkerken: een openluchttheater op I de Burchtheuvel, kon spreker mee- I gaan. Een enquête over de achter gronden van het V.V.V.-werk komt hem te wetenschappelijk voor. Met de heer Van Aken sprak ook de heer Portheine zijn waardering uit voor het werk van de afgetreden directeur van V.V.V. In het Heempark en het volkstuinwerk zag spreker een prach tige vorm van actieve en passieve recreatie. De heer Lamers, die de laatste spreker was bij de behandeling van deze paragraaf, sloot zich aan bij de suggestie van de heer Duyverman t.o.v. een borstbeeld van Thorbecke, j een groot staatsman, die gepleit heeft voor een actief staatsburgerschap. Voor een dergelijk beeld wist de heer Lamers al een plaats, t.w. de Garenmarkt, waar Thorbecke zijn beroemde colleges gaf. Vervolgens pleitte spreker voor een hechte Alle hoogtepunten uit het complete programma van o.a.: Mijn vader heeft het nooit begrepen - Anne Marie - Ome Thijs - Nikkelen Nelis - Tearoom tango - Margootje - Gerrit en Frater Venantius (nieuwe versie Een kostelijke langspeelplaat in album met acht foto's uit de show 17,50 De conferences „Kroketten" en „Dag man achter het loket" op een EP-plaat 6,50 Geveilde percelen In het Venduhuis der notarissen in Leiden werd t.o.v. not. M. P. Kaptein in Leiden verkocht: 2 woon huizen, schuur en perceel grond in samenwerking op het terrein van de I Zoeterwoude, Hoge Rijndijk 235 jeugdzorg en het stichten van wijk- 237 voor f. 184.000 door de heer Van gebouwen voor o.m. jeugdwerk. I Kampen q.q. Om vier uur werd gistermiddag de behandeling geopend van paragraaf V (Openbare veiligheid). De heer Van Baaren (P.v.d.A.) plaatste enkele kritische kanttekeningen bij het ver keer in Leiden. Het geven van een advies door de verkeersadviseur is nog iets anders dan het geven van een opdracht aan deze deskun dige. Is dit geschied? FUNEST De route Rijnsburgerweg, Stations weg, Breestraat, lijdt aan een ver- keersindigestie, speciaal op vrijdag. Ook zijn de bruggen verkeersobsta kels. Het plaatsen van verkeerslich teninstallaties dient volgens de heer Van Baaren sneller te geschieden. Vooral ook de voetgangers (sters) zijn hiermede gediend. Een algeheel slopverbod in het Noordeinde komt spreker met het oog op de toeleve ring aan daar gevestigde bedrijven funest voor. Laten wij hier een proef nemen met een stopverbod voor be paalde uren van de dag. De verkeerssituatie voor wielrijders op de Haagweg ter hoogte van de Da Costastraat laat, volgens spre ker, veel te wensen over. Het aan wijzen van de Kanaalweg tot voor- rangsweg en het instellen van een maximum snelheid van 70 km. per uur zou hier al veel verbeteren. Is de provincie hierin reeds gekend? De heer De Bruyn (P.S.P.) vroeg speciale aandacht voor de onbevre digende situatie op de Haarlemmer weg bij het woonwagenkamp. „Wij moeten niet wachten met het tref fen van maatregelen, totdat hier on gelukken gebeuren". Niet in Leiden Met de heer Van Baaren vroeg geen handicap vormt, dat de ver keersadviseur niet ln Leiden woont en zich daardoor niet regelmatig van de verkeerssituatie ln de stad op de hoogte kan stellen. In de knel De heer De Kier (Prot. Chr.) was het opgevallen, dat op bepaalde pun ten in de stad, o.a. het Rapenburg, de voetganger en de wielrijder in de knel komen te zitten. Nu de tram uit de Hogewoerd is verdwenen, heb ben wij daar een enorme rij gepar keerde voertuigen voor in de plaats gekregen. Een wacht- en stopverbod ten spyt, staan er toch auto's. Even als de heer De Bruijn vond ook de heer De Kier de kruising van de Vijf Meilaan met de Churchllllaan een uitermate gevaarlijk punt. In tegenstelling met de heer De Kier, vond de heer Lambermont (K.V.P.) het op de Hogewoerd nogal meevallen. Bovendien: „er vallen ter dege processen-verbaal". Ongerust De heer Portheine (V.V.D.) was uitermate ongerust over de balda digheid in de stad. Jong en oud zijn daarvoor verantwoordelijk. De maatregelen tegen het brom- fietslawaai zijn volgens spreker ech ter effectief uitgevoerd. Het aangeven van de vertrektijden van locale bussen komt spreker be langrijk voor Juist met het oog op de frequentie van het vervoer. Aangezien de voorzitter deze mid dag niet aanwezig kon zijn werden de vragen, welke tot zijn „rubriek" behoren (politie), uitgesteld tot de ook de heer De Bruyn zich af of het zitting van maandag a.s. Voor de restauratie van alle ge meentelijke monumenten wordt een plan opgesteld. Het ligt in de bedoe ling bij de restauratie van het Boer- haavecomplex een passende bebou wing te ontwerpen. Bij sanerings plannen in de omgeving van de Herengracht, zal er voor worden ge waakt om het karakter van deze oude gracht te handhaven. Een voetgangerstunnel naar de Stationshal blijkt niet uitvoerbaar te te zijn. Drie ministeries zijn reeds bena derd voor een urgentieverklaring voor de school, welke thans de Noord-Zuidverbinding in de weg staat. Echter zonder resultaat. Het betreft hier de r.-k. school aan de Haarlemmerstraat''Pelikaanstraat. Zodra de mogelijkheid zich voor doet zullen B. en W. de raad een voorstel voorleggen voor de bouw van fonteinen. Uit het oogpunt van monumentenzorg is het zeer moeilijk om de stoepjes op het Rapenburg te verwijderen. Het Raüenburg is een beschermd stadsgezicht. Bouwen Met de raad nogmaals de verzeke ring te geven, dat het College alles in het werk zal stellen om thans nog zoveel mogelijk in de randgemeenten WETHOUDER PIENA buiten Leiden bouwen (Foto L.D./Holvast) behoeften aan sportaccommodaties moeten opvangen". Een paar regels verder staat „Het verlanglijstje De Leidse raad heeft gisteren „scliot" achter de besprekingen ge zet. Men is er kennelijk op uit om de begrotingsbehandeling a.s. maan- duo sportstichtmg-Gemeente-1 dagavond rond te krijgen. Gister- werkeni i J ,r middag en -avond zijn de beschou- Hoewel de heer Van der Vliet er- j J kent, dat de voorzitter van de Sport- wiügeil OVer de paragrafen Onder stichting het recht heeft om de Leidse i i it pers in te lichten hy is niet in WIJS, Sport- eil jeilgdzaKeil dienst van de gemeente en is als zo danig geen verantwoording aan het College schuldig heeft spreker be zwaar tegen de relatie Gemeente werken-Sportstichting, zulks temeer wanneer het gaat om „regeren". De primair verantwoordelijke wethouder, aldus spreker, komt in het gehele stuk niet voor. „Openbare veiligheid" in eerste in stantie gehouden. Met deze discussie heeft de raad, met uitzondering van het hoofdstuk van de Kapitaals- dienst waarover in de regel weinig wordt gezegd en nog enkele resteren de vragen over de politie, in eerste instantie de gehele begroting aan een beschouwing onderworpen. De heer Van der Vliet veronder stelt, dat de twee in nood verkeren de Leidse hockey-verenigingen zich de ogen hebben uitgewreven toen zij lazen van de plannen van het duo Gemeentewerken-Sportstichting. De hockey-sport kwam n.l. in de gehele planning niet voor. Voor de tennis verenigingen daarentegen zouden deze plannen echter aanleiding kun nen geven om een feestavond te hou den. Een dergelijke vorm van publi- katie achtte spreker prematuur te bouwen, besloot wethouder Piena I ontactisch. Bij het geven van derge- zyn uiteenzetting. Maandagmiddag j Ujke publikaties moet z.i. eerst over- spreekt de raad in tweede instantie WÉ over deze paragraaf. Volgens de heer Zunderman zal het noodzakelijk zijn om de post, uitge trokken voor het Studiefonds, steeds te verhogen. Vakantiegenoegens zal men niet alleen voor de jeugd moe ten organiseren, doch daarnaast ook voor ouderen. Aan jeugdvakantie- bezigheden, aldus spreker, moet meer inhoud gegeven worden en daarvoor zal geld nodig zijn. Het jeugddorp was daarvan een goed voorbeeld. Wij spreken, aldus spreker, tegen woordig over een nozemprobleem, doch zou dit niet terug te voeren zijn tot het gebrek aan huiselijkheid, dat deze jeugd thuis te vergeefs zoekt. De heer Van der Klugt (K.V.P.) wees nog eens op het gebrek aan ruimte voor de binnensporten en vroeg aandacht voor een spoedige realisering van een sporthal (zes mil joen) niet te hoog? Onlangs bouwde men een K.N.V.B.-sportcentrum, waar ieder enthousiast over was, voor 4% miljoen. Bij zijn beschouwingen over deze paragraaf, las de heer Van der Vlugt een uitvoerige beschouwing voor uit het clubblad van „De Sleutelstad", waarin de gebrekkige accommodatie voor de zwemwereld in Leiden werd gehekeld. de verant- Standbeeld voor Winston Churchill en Thorbecke Nu ook gisteravond wethouder Piena in zijn antwoord de raad van repliek heeft gedTend voordien hadden dit de wethouders Harmsen en Menken reeds gedaan rest maandag nog het antwoord van de wethouders Sannes en Van Hoek over de hoofdstukken Onderwijs en Openbare Veiligheid. De burgemees ter zal dan ook nog antwoorden op de vragen, die over de politie zijn gesteld. Mogen wij een voorzichtige voorspelling over de afronding van de behandeling van deze begroting doen, dan ziet het er naar uit, dat de raad maandagavond op een niet te laat tijdstip met de begroting gereed is. orden gebruikt voor uitbreiding Scholenbouw De heer Lijten (K.V.P.)die gis- leg worden gepleegd woordelijke wethouder. De heer Van der Vliet gaf het Col- termiddag de beraadslagingen ovei lege in overweging bij de aanleg van de paragraaf „Onderwijs, sport- ei schoolsport velden rekening te houden jeugdzaken" opende, deed de sug- met de richtlijnen van het Ministerie, gestie om in de Rivierenwijk enkele speciaal wat de afmetingen betreft, op gewezen te hebben, dat ook de beoefening van de binnenspelen zo belangrijk is, zette spreker uiteen, dat het sportieve element ook moet uitkomen in de organisatie en het beheer het samenbundelen van krachten t.a.v. sportaangelegen- heden. Publicaties De heer Van der Vliet (Prot. Chr.) was onaangenaam verrast, dat zaken, welke betrekking hebben op de sport accommodatie op 20 oktober in de Leidse pers zijn gekomen. Eén van deze publikaties luidt: „Met de ge dachte voor ogen „Regeren is voor uitzien" heeft het bestuur van de Leidse Sportstichting in samenwer king met Gemeentewerken een aan tal plannen in portefeuille genomen, welke de komende 10 15 jaar de jportpraatje De heer Versnel, die hierna aan de hand van enkele cijfers een „sport- praatje" hield ging, uitvoerig gedo cumenteerd, in op de recente ge schiedenis van de Leidse sporten. De belangstelling voor het instruc- tiebad plm. 150.000 baden per jaar en de nieuwe zweminrichting bij gunstig weer 200.000 baden ga ven hem de overtuiging, dat er een grote behoefte bestaat aan een nieu- de overdekte zweminrichting. Bij de veldsporten straks valt Pomona weg bestaat nog een grote terreinennood. Wanneer komt, zo wenste de heer Versnel te weten, het omgewerkte plan voor de Kikkerpol der in de raad? Voor de veldsporten achtte hij een centralisatie (fusie) gewenst. Met de grenswijziging in zicht is het van belang, dat er ook plannen gemaakt worden voor de huisvesting van de binnensporten. Momenteel zit deze tak van sport met te kleine zalen. De heer Versnel, die eveneens de perspublikatie aanroerde, had daar voor, in tegenstelling met de heer Van der Vliet, alle waardering voor. De Sportstichting heeft in het ver leden te weinig aan de weg getim merd. Over de termijn van planning wenste hij echter nader geïnformeerd te worden. g.l.o.-scholen te bouwen. Het aantal gymnastieklokalen is te krap, temeer daar er lokalen zijn, welke deze naam nauwelijks mogen dragen. In principe is spfeker geen voor stander van een scholen dienst. Wat is er bereikt, zo wenste spreker te weten, op het terrein van de orga nisch gestoorde en dubbel gehandi capte kleuters. Sprekers fractie blijft aandringen op een goede regeling van de positie van de schoolhoofden. Een lans brak de heer Lijten voor restauratie van het Herenlogement van „Den Burcht", dat eventueel als ontvangstcentrum ware in te richten. Dienstweigering De heer De Bruyn (P.S.P.) was het riet eens met de opvatting van het College, dat het geven van voorlich ting over dienstweigering geen taak van de gemeente is. Ook bij de Alg. Bijstandswet evenals de dienst plicht een rijksaangelegenheid geeft de gemeente voorlichting. Is het mogelijk, dat particulieren, in overleg met het College, een voor lichtende folder op dit terrein op stellen en dat deze folder wordt in gesloten bij de oproeping voor mili taire dienstplicht? Mevr. Geelkerken-Brussel (Prot. Chr.), die uitvoerig sprak over de di verse vormen van onderwijs, wees op het grote belang, dat het kind reeds in de kleuterschool wordt opgevangen. Het lager on derwijs leeft, volgens spreekster, in een periode van afwachting: Welke methoden zullen straks worden toe gepast bij de toelating tot middelbare scholen? Na amoverlng van de bestaande be bouwing aohter „De Lakenhal" (Lam mermarkt) zou deze ruimte h.i. moe- Motie De heer Duyverman (V.V.D.) zei- de, dat de overjieid in dit geval ook de gemeente de cultuur heeft te dienen. De plaats van de gemeen schap wordt bepaald door het cultu rele peil. Bij cultuurbevordering dient iedere belangstellende betrokken te worden. In het sterk-uitbreidende zuidwes telijk stadsdeel is z.i. zeker een plaats voor een openbare V.H.M.O., al kan een leerling dan ook de weg vinden naar Gymnasium, Rembrandt-lyceum en Louise de Coligny-h.b.s. Spreker diende dan ook een motie in, waar in de Raad het College van B. en W. uitnodigt om na te gaan of het mo gelijk is gelegenheid te openen tot het ontvangen van openbaar V.H.M.O. in Zuid-West. De heer Molle (P. v. d. A.) drong er op aan om in nieuwe wijken niet alleen groen, doch vooral ook kleur rijke planten en bloemen aan te brengen. De stadskwekerij ware hier bij in te schakelen. Speelterrein Voorts wees spreker op de belang rijke openluchtrecreatie, welke de volkstuin biedt bij ontsluiting van terreinen moeten permanente com plexen zoveel mogelijk worden ont zien en hij drong er op aan om het aantal speelterreinen sterk uit te breiden. In het rapport van de Commissie Vrije Speelgelegenheden komt men voor 1966 op een tekort van 8 speelweiden en 77 verharde speelgelegenheden. Tenslotte wilde spreker nog weten hoe of het staat met de aanleg van een kampeerter rein. De heer Frans (PBP.) kon de motie van de heer Duyverman onder steunen. De heer Van Aken (P. v. d. A.) vond de dienstweigering een strikt persoonlijke aangelegenheid. Op dit Standbeelden Evenals de heer Duyverman, die, zoals hy zelf zeide „achteloos" de suggestie van een standbeeld voor Thorbecke deed, was de heer Van Aken van oordeel, dat Leiden nog wel ruimte voor standbeelden biedt. In dit verband noemde hy de naam van Winston Churchill. Thorbecke en Winston Churchill zyn figuren, die met ere in de Leidse historie mogen worden genoemd. Van de heer Van Aken was te ver wachten, dat hy ook by de behan deling van deze bespreking nog eens het belang van een V.V.V. onder streepte. Particulier initiatief, dat de steun en de medewerking van zeer velen verdient. Kunnen wij niet lets aan het avondvertier doen? Het Leidse jeugdparlement wees daar on langs ook reeds op. Contact met rand gemeenten is in V.V.V.-verband zeer gewenst. Uitbouw Lakenhal Zyn fractiegenoot, de heer Kuyt, toonde zich, evenals mevr. Geelker ken, een warm voorstander om de expositieruimte, het kantoor en de werkruimten van „De Lakenhal" met een nieuwe vleugel aan de zyde van de Lammermarkt uit te breiden. Door het oude gebouw een andere Indeling te geven, kan bovendien de expositieruimte beter tot haar recht komen. Nu tal van Horeca-bedrijven zijn verdwenen, remt dit de verenigings activiteiten. Kan het College niet een weg vinden om het verenigingsleven aan wat kleine zaaltjes te helpen? De heer Zunderman (P. v. d. A.), die de behandeling van deze para graaf in de avondzitting voortzette, was verheugd, dat de ryksoverheid juist gisteren een miljoenennota heeft aangenomen, waarin royale ruimte biyft voor het onderwys. Naast gebrek aan kleuterscholen, is er echter een nypend gebrek aan gymnastieklokalen. Spreker is ge schrokken van het aantal VPM.O.- leerlingen, dat doubleerde. Wat ia hiervan de oorzaak? Een schoolhui - tenhuis zou volgens spreker een by- drage kunnen leveren tot opheffing van tekortkomingen in klassikaal verband. Een mogeiykheid hiertoe ziet spreker ln de boerdery, welke wy in de korte omgeving (De Korte Vliet Red.) van Leiden bezitten. Televisie Dat vele kinderen op school mis lukken, ziet spreker o.a. ln de sfeer (televisie) thuis. Vele ouders gunnen zich bovendien niet de tyd om naar hun kinderen te luisteren. Goede prestaties in Louise de Coligny-hbs Afwisseling en tempo waren de belde pyiers waarop de „culturele" avond van de Louis de Collgny-hbs, die gisteravond ln het schoolgebouw aan de Kagerstraat in Leiden werd gehouden, rustte. Enkele uitschieters in het gevarieerde programma maakten het succes volledig en voor het enthousiasme van de ruim vier honderd leerlingen en de vele geno digden was dan ook wel reden. Al kort na het begin van de avond die werd geopend door de voor zitster van de schoolvereniging „Ende Dispereert Niet", Janneke van Kap pen, volgde een van die uitschie ters: Na de ouverture van hetschool- orkest, een voordracht van Joy van den Berg en een „contra dance" fascineerde Marian den Ouden de zaal met enkele heel zuiver gezongen Engelse volksliedjes. Een knappe pantomime van Ineke Hoekstra, een grappig „alfabet" van klas 1A, een meeslepende wals op de piano van Els Strik en een voor dracht, zoals men die van Anandl Teeuw gewend ls, waren de volgende programmapunten van het gedeelte voor de pauze. Met een aantal folk songs van Trudy Mulder en Els-Anne Wessels en een wervelende sabel- dans van de Jongens van klas B werd bet eerste gedeelte waardig afge rond. Na de pauze trad het actieve schoolverenlgingsbestuur ten tonele in een geheel andere functie, dan men gewend ls. Janneke van Kap pen, Amy Bonneville, Yvonne Hayes Conny Muylwyk en Liesbeth Fry- ling brachten onder de titel „Wat motten we d'r mee?" een plezierig cabaret, vol met eigen teksten, die allemaal betrekking hadden op si tuaties in de schoolgemeenschap. De dames namen daarby geen blad voor de mond, hetgeen door een gie rende zaal duldeiyk werd gewaar deerd. Opvallend 2facet van deze avond: een perfecte organisatie.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 3