Squadron 320 gaat feest vieren 100% KW 159 'Marian Ellen ving 200 kantj es Beleid bepaald door de spanningen Oost-West Roemruchte daden in oorlogsjaren; nu vredestaak m MORGEN NAAR 71 m GARANT Hebt u een rijbewijs? Dan hebben wij voor u •dicht bij huis* een goede baan! Storm bemoeilijkt de visserij Verlaagde heffing op invoer Dieptepunt in export van haring '"127 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 24 NOVEMBER 1965 Reünie bij 25-jarig bestaan in Marine Vliegkamp Valkenburg (Van een onzer redacteuren) Een oud verhaal, waard om telkens opnieuw te worden ver teld is, dat van de landing van een Nederlands militair water vliegtuig op het Tjeukemeer in september 1940. De vlieger wist, welke risico's hem te wachten stonden, want hij was er twee avon den eerder ook al geweest, maar had toen door de mist de twee verzetsmannen, die hij moest ophalen, niet kunnen vinden. Na tuurlijk zouden de Duitsers nu alarmeerd zijn. Toch zette de vlie ger door, maar hij vloog letterlijk de kogels tegemoet, een sproei- regen van mitrailleurvuur besprong hem zodra zijn drijvers het water raakten. Ternauwernood wist hij te ontsnappen. De ver zetsmensen, zo bleek later, waren al gearresteerd, maar de trouwe Fokker T-8 haalde, hoewel aangeschoten, veilig de terugreis naar Engeland. Het verhaal wordt hier niet op gehaald, om nog eens uiteen te zet ten hoe de toenmalige luitenant ter zee vlieger H. Schaper, nu als lui tenant-generaal chef van het Mili taire Huis van H.M. de Koningin, zijn militaire Willemsorde verdien de, maar omdat het de laatste ope rationele trip was van één van de tien Fokkers T-8, die in die eerste oorlogsmaanden de inbreng vorm den van de Nederlandse marine in de geallieerde strijdmacht. Vliegtuig en bemanning behoorden tot het 320ste, geheel uit gevluchte Nederlanders bestaande, RAF-squa- dron en omdat het squadron in de jaren daarna nog vele lauweren méér oogstte en als é)n van de heel weinig oud-oorlogsformaties ook vandaag de dag nog bestaat, is er alle reden voor de vroegere en de hedendaagse leden om het vijfen twintigjarig bestaan uitbundig te vieren. Dat gebeurt dan ook, vrijdag in het marinevliegkamp Valkenburg. Vredestaak werd zwaar gevochten. Bij de capi tulatie van Duitsland kon Squadron 120, na vijf jaren dienst, bogen op :en totaal van 3253 operationele vluchten waarbij 37 schepen wer den vernietigd of beschadigd, grote schade werd toegebracht aan vijan delijk materieel in West-Europa en bekend aantal V-l's en V-2's werden verdelgd bij bombardementen op Duitse vliegvelden. Veel slachtoffers Helaas vergden deze successen een groot aantal gesneuvelden gewonden in de eigen rijen. Veel i de Engelandvaarders van het eerste uur moesten hun besluit om bfj de trotse Nederlandse eenheid het Engelse luchtwapen te gaan dienen met de dood bekopen. Pembroke Dock in Wales, Leu chars in Schotland, Carew Cherington we derom in Wales, Attlebridge (Nor folk), Dunsfold (Surrey), Achmer in Duitsland, Fersfield en Croft (Enge land) en dan eindelijk: 1 april 1964 Squadron 320 maakt nu deel uit van de Marine Luchtvaart Dienst en is, uitgerust met de Neptune patrouille-zeebommenwerper, gesta tioneerd op Valkenburg. Dagelijks k2n men de langgerekte vogels uit dit nest over de Katwijkse duinen zien scheren, meestal op oefentocht, maar soms ook voor ernstiger zaken, want het is dit squadron, dat per manent gereed staat om te hulp te snellen als er in zee een drenkeling te redder valt of een andere vorm van hulpverlening vereist is. Een mooie vredestaak dus. Het oorlogsverleden van het squa dron ademt een andere sfeer. Nadat de Fokkers bij gebrek aan onderde len uit de „vaart" genomen moes ten worden (er waren er trouwens al twee neergeschoten) kreeg het Hud son -verkenner-bommenwerpers en nog weer later tweemotorige Mit chells Met beide types toestellen Geen voedsel van VS naar Ghana De VS hebben een verzoek van Ghana om voedseloversc hotten ter waarde van honderd miljoen dollar afgewezen, kennelijk als gevolg van de aanvallen op de Verenigde Sta ten door president Kwame Nkroe- mah. „Wij hebben de regering van Gha na ervan op de hoogte gesteld dat wU niet bereid zijn tegemoet te komen aan het verzoek van Ghana", aldus een woordvoerder van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken in Washington. Dit werd gedaan nadat de VS „krachtig hadden geprotes teerd" tegen de publikatie van een boek door Nkroemah waarin de Amerikaanse politiek, het Vredes- corps, de hulp aan het buitenland en andere Amerikaanse activiteiten worden aangevallen. Doezaslraat 5 - Leiden [Mm itopau..! DE REÜNIE Het was 1 juni j.l. 25 jaar j geleden, dat het vliegtuig squadron 320 bij de Royal Air Force werd opgericht, Of- schoon er plannen waren dit j feit in die maand te vieren, moest daarvan in verband met de vele detacheringen 5 worden afgezien. Maar uitstel is geen afstel geworden. Vrijdag hoopt het heden- daagse squadron met alle oud-leden uit de oorlogsjaren en uit de na-oorlogse jaren het 25 jarig bestaan van het marinevliegkamp Valkenburg j 1 te herdenken. Om 12 uur zal I er in de hangar van het squa- i dron een „alle hens" plaats vinden, waarbij onder meer het woord wordt gevoerd door de squadron commandant, kapitein-luitenant ter zee vlieger H. J. E. van der Kop, alsmede door de voormalige l hoofdvlootpredikant ds. J. Sillevis Smitt. Daarna zal er een reünie plaats vinden. Twente in ons eigen Overijssel, dat zijn de vliegvelden waar mannen \an het 320ste hun kisten achtereen volgens aan de grond zetten. Andere namen volgden. Valken burg werd de thuishaven; velerlei types vliegtuigen kwamen in de han gars te staan, steeds weer jongere bemanningen namen hun plaats in de stuurstoelen in. Maar één ding bleef en groeide zelfs nog: de trotse traditie van het squadron, dat in zijn kengetal nog altijd herinnert aan de roemruchte dagen in de RAF en dat zorgde voor twee van de vier wapenfeiten, die op het vaandel van de Marine Luchtvaart Dienst gebor duurd staan. Daarom heeft squadron 320 straks veel en velen te geden ken. Daarom ook mag het uitbundig feest vieren. NV Grontmij schenkt f 550.000 en ijsbaan Ter gelegenheid van het 50-Jarlg bestaan van de NV GrontmfJ in De Bilt zal de jubilerende NV een be drag van f 550.000 schenken aan de stichting „Het Utrechts Land schap" als bijdrage in de aankoop van het landgoed Beerschoten, naast het kantoor van de Grontmij, om dit te behouden als recreatiege bied. Aan de gemeente De Bilt zal een ijsbaan worden geschonken, ge legen bij het voormalige tolhuisje. De eigenlijke oprichtingsdatum is 29 december 1915. De Grontmij kreeg vooral veel bekendheid door de ruilverkaveling. De Grontmy heeft plannen om in samenwerking met Nordisk uit Stockholm en Bre- dero uit Utrecht een rekencentrum op te richten. miDZfl _JkhUlZL U koopt ln de allerbeste zaken in Leiden. En zonder dat U er om behoeft te vragen, ont vangt U tot 5 december DUBBELE MIDZA-zegels. Dus zó maar Teeltver gunning bloemisterij werd uitgebreid Het produktschap voor Slergewas- n heeft gistermiddag in een open bare vergadering uitvoerig gedebat teerd over de uitbreiding van de teeltvergunning voor de bloemiste rij. Het voorstel van het bestuur om 10 pet uitbreiding te geven plus 7 pet voor de jonge kwekers werd aanvaard, nadat voorstellen uit de vergadering voor afschaffing, voor uitbreiding met 15 pet en voor uit breiding met 15 pet plus afschaffing van de teeltbeheersing ingaande 1 januari 1967, geen van drieën de meerderheid hadden gehaald. De heer Sterringa pleitte voor af schaffing. Hfj kreeg steun van de heer Huibers, die in de vergunnin gen snoepbonnen zag. die men heeft en dus realiseert. De heer Sterringa vond de invloed van de Nederlandse produktie in de E.E.G.-landen ge ring. Slechts twaalf procent wordt in Nederland geteeld. Dit betekent volgens hem eveneens, dat de prij zen niet alleen in Nederland worden gemaakt. Op grond van de reële positie van de Nederlandse pro duktie in Europa en de wereld was hij voor afschaffing van de be perkende bepalingen ten aanzien van de produktie. De bloemisten, die zich uitslui- sluitend met bloementeelt bezig hou den, spraken hun vrees uit voor de grote produktie, die niet zou kunnen worden afgezet door de handel. De prijzen zouden daarbij onrenda bel zakken, dit ondanks de toene ming van de export tot 1 november van dit jaar met meer dan 30 pet. ten opzichte van verleden jaar. Het werk van een buschauf feur heeft vele aantrekkelijke kanten. Wij zullen u gaarne in lichten over onze opleidings mogelijkheden, over onze loon- en arbeidsvoorwaarden (waar onder vijfdaagse werkweek, twee weken vakantie, vrij ver voer en uitstekende sociale voorzieningen). Standplaatsen: LEIDEN, VOORBURG en HAARLEM. Minimum leeftijd: 21 jaar. Loopt u eens binnen op onze wekelijkse contactavonden DEN HAAG: Elke dinsdag en vrijdagavond in café-res taurant „Paviljoen", Rijswijk- seplein 39. LEIDEN: Elke donderdag avond in het N.Z.H.-haltekan toor, Stationsplein. Telkens van half acht tot half negen. Of vul onderstaande coupon In: Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij N.V, Leidsevaart 396 Haarlem Tel. (02500) 18460 KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF, KIES DE Minister van Defensie antwoordt kamerleden In 1967 GEEN CONTROLE GROENE KAART IN BENELUX De controle van de „groene kaart" aan de grenzen ln de Benelux zal op 1 Januari 1967 worden afgeschaft. Dit hebben de ministers var. Justitie en Verkeer van België, Nederland en Luxemburg in Brussel besloten. De afschaffing van deze controle zal voortvloeien uit het van kracht wor den van het Benelux-verdrag over de wettelijke aansprakelijkheid voor weggebruikers. Vijfendertig vaartuigen zorg den dinsdag in IJmuiden voor een aanvoer van 7.570 kisten vis. Er waren 2.090 kisten schelvis, 420 kisten radio, 450 kisten wij ting, 120 kisten gul en kabel jauw, 310 stuks stijve kabeljau wen. 1.350 kisten koolvis, 350 kisten haring, 11 kl. kistjes ha ring. 10 kisten makreel. 260 kl. kistjes makreel, 200 kisten schol 50 kisten tarbot. 1.600 kisten sardien. 23.000 kilo tong en 180 kisten diversen. Voor de woensdagmarkt bleef niet de Sakina Martina KW 32 liggen, maar de Rijnmond III KW 44 met 1.020 kisten vis en 220 kl. kistjes ha ring en makreel. In de Ierse Zee bevindt zich als enige Nederlands schip de Ma rian Ellen KW 159. Nie< er suc ces, want er kon eer. v 2vangst worden gemeld van 200 kantjes. Op de Sandettl leek het dinsdag rond de middag ook" wat te gaan verbe teren. Er waren nogal wat optimis tische geluiden, maar tegelijkertijd vroeg men zich af of het misschien weer bij een klein vleugje zou biy- ven. In de Noord is de visser!) wat schraler geworden dan de voorgaan de dagen. Steken Door de hevige storm, die gister avond begon, hebben de zich op zee bevindende schepen vannacht niet kunnen vissen. Zy lagen met de kop op de wind te steken. Uit de gesprekken, die de schippers vannacht met elkaar voerden, bleek dat er een hoge zee stond en dat de windkracht ongeveer tien was. Andere schippers meldden, dat zij een vluchthaven zouden binnenlopen to afwachting op beter weer. Overigens luidden de berichten vanmorgen, dat de wind zou afnemen. Voor de donderdagmarkt ls van de verre visserij thulsstomende de Amsterdam IJM 28 met een vangst van rond 900 kisten vis. Studie De Britse regering heeft opdracht gegeven om een economische studie De ingestelde commissie van ex perts moet rapporteren over de toe komstige ontwikkeling van de vis stand in wateren, welke door Britse schepen worden bezocht, over de vis gronden, welke op de meest voorde lige wijze kunnen worden geëxploi teerd en de visgronden waar de vis serij zou moeten worden beëindigd, en over het type schip, dat het meest geschikt is om die visgronden te ex ploiteren, welke nog open zijn na de uitbreiding van buitenlandse visse rij grenzen. De regering verwacht, dat het rap port binnen een Jaar kan worden uitgebracht. Het huidige systeem van subsidies en schenkingen zal to maart 1967 moeten zijn beëindigd. Vóór die datum wil de Britse rege ring inlichtingen hebben, teneinde te kunnen vaststellen hoe eventuele nieuwe fondsen moeten worden ver deeld. Naar Zeebrugge Twee Nederlandse vissersvaartui gen uit Den Helder hebben gister ochtend ln de haven van Zeebrugge 30 ton haring gelost, die zy ter hoog te van Kaap Gris Nez hadden ge vangen. Overvallen door een sneeuw storm zochten zij een schuilplaats ln de Belgische haven, waar zy gebruik maakten van de sinds 1 november in Benelux bestaande mogeiykheld tot verkoop van de wederzydse vis vangsten in eikaars havens. De bemanningen van de twee vaar tuigen werden door de havendirec tie harteiyk ontvangen en ontvingen van de directeur een geschenk ter gelegenheid van deze eerste toepas sing van het Beneluxverdrag. Uit de thans aangeboden begroting voor 1966 biykt, dat het dageiyks bestuur van het Produktschap voor n visprodukten by de vele voor bereidende besprekingen ln het by- zonder aandacht heeft besteed aan de verdeelsleutel voor de heffingen. Vorig jaar hebben enkele organi saties zich al tot de SER gewend omdat zy het niet eens waren met de verdeling van de lasten. Zeer on langs heeft de heer C. Wynbelt zich uit het bestuur teruggetrokken, om dat hy het niet langer met de ge volgde gang van zaken eens kon zyn. Zoals bekend zyn handel en ver werkende Industrie van oordeel, dat hun aandeel ln het dragen van de lasten van het produktschap oneven redig zwaar Is ln vergeiyking met de heffing die van de aanvoersector wordt gevraagd. Uit de by de begroting gevoegde nota biykt nu. dat het dageiyks bestuur de heffingspromilages voor de aanvoerzyde en voor de aankoop- zyde ongewijzigd heeft gelaten. De speciale k06ten, welke ten behoeve van de mosselsector worden ge maakt. werden niet meer voldoende weergegeven in het bedrag, dat deze sector opbrengt en daarom is hier een verhoging voorgesteld met circa 20 procent. Gebaseerd op geraamde aanvoeren, verwacht het produktschap in het komende Jaar een heffing by de aanvoer te zullen ontvangen f714.280 aan heffing by de aankoop f698.690, een heffing by de invoer f337.800, en aan heffing by de kleinhandel f48 000,-. Dit betekent voor het pro duktschap een totaal aan inkomsten uit heffingen van f 1.798.770,-. Volgens de gegevens van de Dienst van de NederL Haringcentrale be droeg de export van gezouten haring in het 3e kwartaal van dit jaar 6.302.834 kg voor een waarde van f7.774.931,-. (gem. f1,23 per kg) te gen 8.208.503 kg voor f7.752.530,- (gem. f 0,94 per kg) In het 3e kwar taal van vorig jaar. Sinds 1959 is de export niet zo laag geweest. In de Jaren 1959—1961 varieerden de exportkwanta van 9,2 10,2 mil joen kg. Alleen ln 1962, toen de vis serij eveneens schraal was, bedroeg (Van onze parlementaire redactie) Trouw aan de NAVO, weerstand tegen verdere uitbreiding van het aantal kernwapenmogendheden, ty- dige aanschaffing van modern ma terieel, een coulant personeelsbeleid en nauweiyks vrees, dat Frankryk rigoureus uit het westelyke verdedi gingskamp zal weglopen. Dat zijn kort samengevat de gevoelens, die de minister van Defensie biykens zyn heden verschenen Memorie van Antwoord bezielen by het uitstippe len van zyn defensiebeleid. De grondslagen van dat beleid biyven onveranderd gebaseerd op het voortduren van de spanning ln Meer geld voor ziekenhuizen in Houston De bevolking van Houston in de Amerikaanse staat Texas heeft met meerderheid van 64 procent ge stemd voor invering van 'n speciale belasting ten bate van het Jefferson Davis- en het Ben Taub-ziekenhuis in deze stad, aldus een mededeling de schrijver Jan de Har tog en vrouw Marjorie, die als vrijwil ligers in het Ben Taub-ziekenhuis hebben gewerkt. Op grond van zyn schrijnende ervaringen daar schreef De Hartog zyn laatste boek, „Het Ziekenhuis". De nieuwe belasting, op een basis van 75 cents per honderd dollar eigendom, auto's in begrepen, zal naar verwachting twaalf miljoen per jaar opbrengen, waardoor tweemaal zoveel geld voor de ziekenhuizen ter beschikking zal komen. Vrouw (80) bij brand omgekomen De 80-Jarige weduwe A. Bos-Door schot uit de Zuiderparklaan in Den Haag ls gisteravond by een brandje in haar woonkamer omgekomen. De brand was ontstaan op de eer ste etage van het woonhuis. De hoofdbewoonster bespeurde onraad en trof de inwonende bejaarde vrouw op een gangetje met brandwonden aan. Ook haar kamer stond in brand. De vrouw overleed op weg naar het ziekenhuis. De brand is vermoedeiyk ontstaan door het omvallen van een petro leumkachel. De bejaarde vrouw heeft waarschyniyk het binnenbrandje willen blussen, waarby haar kleding vlamvatte. de export 7,4 miljoen kg voor f7.88 miljoen (gem. f 1,07). Onze grootste klant was West- Duits land. Dit land betrok 3.26 mil joen kg voor f 4.23 miljoen, zodat de gemiddelde prijs fl,30 per kg be droeg. Nummer twee op de lijst was België met 1.33 miljoen kg voor f 1.44 miljoen. Hieruit biykt, dat onze oos- ter- en zuiderburen in het 3e kwar taal samen circa 75% van de uitge voerde gezouten haring afnamen. Scheveningen was de grootste ex portplaats. Met 2.805.823 kg nam deze plaats 44.52% van het totaal voor zyn rekening, Katwyk volgde hierna met 1.741.455 kg (27.63%). Vlaardin- gen exporteerde 1.618 272 kg (25.68%) en IJmuiden 127.234 kg (2.01%). De gemiddelde pryzen per kg waren reep. 11,21, f1,27, f 1,24 en f1,26. de Oost-Westverhouding. Ontwape nen wil de minister graag, maar dan moet de veiligheid van ons land ge waarborgd blyven. Aanvaardt men voor handhaving van deze veiligheid een structuur van nucleair machts evenwicht, dan moet men zich zo zegt minister De Jong, tegeiykertyd beyveren dit evenwicht zo veilig mo gelijk te maken. Nu zyn de Ameri kaanse en Russische atoommachten kwantitatif en kwalitatief zo groot, dat elke nieuwe atoommacht daarby in het niet zinkt. Maar bedacht moet worden, dat kleinere machten met een relatief gering potentieel aan kernwapens onevenredig grote pressie zouden kunnen uitoefenen. Zelfs zouden zy de grote mogend heden, die tot nu toe biyk geven van een groot verantwoordelijkheidsbesef, ongewild tegenover elkaar kunnen brengen in een lokaal conflict. Geen voorstel Van uitspraken van de Franse president over de toekomst van de NAVO zegt de minister kennis te hebben genomen. Ook zyn hem be richten bekend, waarin aan het Franse staatshoofd diverse plannen inzake een reorganisatie van de NAVO worden toegeschreven, maar van concrete voorstellen heeft hy tot dusver niets gemerkt. By zyn recent bezoek aan de V8 beeft de minister met zyn Ameri kaanse ambtgenoot McNamara be sprekingen gevoerd ter verkryging van Amerikaanse medewerking by de bouw van een eerste Nederlandse door kernenergie voortgestuwde on derzeeboot. Eind november en in de cember als de minister elkaar weer entmoeten zullen deze besprekingen worden voortgezet. Een dergeiyke uiterst moderne onderzeeër ziet de minister als een noodzakelijke com ponent van het toekomstige onder zeebootbes trijdingsteam van de Kon. Marine. Het schip, dat 175 miljoen gulden gaat kosten, biedt vele voordelen bo ven een conventionele onderzeeboot. De voor dezelfde taken gebezig de groep Neptune-vliegtuigen kon onlangs met vier toestellen worden uitgebreid, door een tweede-hands aankoop ter waarde van f 900.000. Hierdoor zyn tevens de twee verlo ren gegane vliegtuigen afdoende ver vangen. Ten aanzien van de na 1970 ln dienst te nemen nieuwe tanks wordt meegedeeld, dat Nederland nauw contact onderhoudt met de Amerikaanse-Duitse ontwikkelings groep voor dit wapen en dat ons land zich heeft verzekerd van vroegtydige levering van een aantal exemplaren Oefenterreinen De beschikbaarheid van een vol doende aantal geschikte oefenterrei nen voor de landmacht biyft de mi nister zorgen baren. In eigen land worden de behoeften onvoldoen de bevredigd en buitenslands zyn de huurmogeiykheden gering. Met het huren van particuliere gronden voor tydeiyk gebruik, kan hoe succesvol proeven in deze richting ook zyn verlopen, evenmin volledig in de be hoeften worden voorzien. Als enige praktische oplossing ziet de minister De stand in de schaaktweekamp Tal—Spassky, waarvan de winnaar wereldkampioen Petrosjan mag uit dagen. is niet langer geiyk. Dinsdag gaf de met wit spelende Tal by de 17e zet de negende party gewonnen, die daags tevoren was afgebroken. Spassky nam daardoor een 6—4 voorsprong. itiMiBiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Salaris voor de dienstplichtigen Minister De Jong is bereid, indien de kosten van levensonderhoud daar toe aanleiding geven, de thans gel dende soldijen voor dienstplichtigen te verhogen. Hy Iaat de ontwikkeling van die kosten nauwlettend volgen- De bewindsman streeft er verder naar om met ingang van 1 januari 1967 de dagelykse soldijen te laten vervangen door een reëel maandeiyks inkomen, dat niet onaanzienlijk ho ger l'gt dan het huidige niveau. Be gin volgend jaar zal een regeling In gaan, waarby de dienstplichtigen ook in het eerste Jaar van hun diensttUd een vakantieverlof wordt toegekend. De minister kondigt dit aan in zyn memorie van antwoord op de defen siebegroting voor 1966. IIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIN het verwerven ln eigendom van en kele voor vrijwel onafgebroken ge bruik door rupsvoertuigen ingerich te regionale terreinen, doch ook hier zyn de problemen groot. Van de mogelijkheid tot voortij dige ontslagneming voor hogere be roepsofficieren is door 195 gegadig den gebruik gemaakt. 200 vertrek- kenden was het streefgetal van de minister, zodat hier van een volledig en vooral snel succes kan worden gesproken. De minister staat niet af wijzend tegenover het idee om vrij willigers voor hulp in de ontwikke lingslanden vrijstelling van militaire dienst te verlenen. Overleg met de minister zonder portefeuille hierover gaande. In Oslo SNOEK SLOEG ONDER GORDEL De Noors« bokser Bjame Lingaaa Is gisteravond in Oslo tot winnaar verklaard van *yn gevecht tegen de Nederlandse zwaargewicht Wim Snoek. Snoek werd ln de vyfde ron de door de Noorse scheidsrechter Kjell Svensson gediskwalificeerd. De party was op zes ronden vast gesteld De scheidsrechter maakte een einde aan de stryd, toen Snoek zyn tegenstander met een forse link se hoek laag op de maag trof. De Noor sloeg dubbel en moest, krim pend van pyn, naar zyn hoek worden geholpen. Llngaas had op dat ogen blik een duidelijke punten voor sprong. De zesduizend toeschouwers in de tentoonstellingshal jouwden Snoek uit. De Nederlander liep de ring rond en bood het publiek excuses aan voor de stoot onder de gordel. Hy was reeds tweemaal gewaarschuwd, eenmaal voor te laag slaan en een maal voor een kopstoot in de lies van de lange Noon' by het ontwy- ken van een serie stoten van Ling-

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 9