Cees van der Tooren (°SS): Clay binnenkort tegen Terrell WA TERPOLOCOMPETITIE One-man-show in Overdekte tegen De Sleutelstad2-8 Germano triomfeerde en finale 111 serie m V KARATE LEREN ITSCH00L LUITEN Toto-ton stimulans Jan Mulder verricht hattrick in Brussel Moet arbiter strijd staken als publiek gaat gooien „Ik heb mijn beste stoten uitgedeeld LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 24 NOVEMBER 1965 VIERDE BLAD SIMf IIT van vandaag 1 (Van onze waterpolomedewerker) Hij mag dan een jaartje ouder zijn geworden Cees van der 'ooren, een vos verliest óók slechts zijn haren en niet zijn streken. )e Goudse oud-international is een sf>eler, waarmee nog steeds ter tge rekening dient te worden gehouden. De Sleutelstad heeft dat isteravond echter niet gedaan. Maar de Leidenaars hebben dat it hun schade en schande ondervonden te verslaan. Landskampioen AZ&PC het Haagse HZ&PC, Neptunus Arn hem en vele andere sterke ploegen hebben in het verleden aan den lijve ondervonden dat tegen het geraffi neerde GZC-spel geen kruit is op gewassen. Sinds gisteravond bestaat daar ook by De Sleutelstad geen twijfel meer over. In het kleine, smalle bas sin van de Overdekte voelden de Py- penstadbewoners zich uitstekend thuis. Een hechte verdedigingslinie werd voor het doel van de betrouwbare Gert van Wingerden opgeworpen en „allesdoener" Cees van der Tooren deed de rest Vast ZES TREFFERS De Sleutelstad heeft zich in de verdekte op het gevaar Van r Tooren" verkeken. Aat Ka lian gaf de slimme, schotvaardi- aanvalsleider van GZC teveel \imte en slaagde er niet in hem iIdoende uit te schakelen. De ate 2-8 nederlaag van De Sleu- Istad is daarmee verklaard. Een tderlaag, die het resultaat was n de "One-man-show" van In der Tooren: zes doelpunten, n aandeel in de overige twee iffers en nog zeven schoten te- n de paal en de lat }ZC is in de wintercompetitie wa- polo altijd één van de sterkste legen van Nederland. Vooral in en water zijn de Gouwenaars niet Matcidorenprijs in Hilversum (Van c medewerker). de de finale van de Matadorenprys, a een ware sneeuwstorm gelopen ■d, had Anna Scotch, tezamen met astasia Hanover en Woudsnip S, kort voor de laatste bochl de lei- Germano was echter zeer dicht buurt gekomen, ging toen in rush over hen heen en triom- rde op zekere wijze in 1.25.3 km Pigh Life II lanceerde nog een laanval, doch kon Germano niet bereiken. Woudsnip S werd der- ór Anaconda. Oosting had met Germano .n de serie gezegevierd, in een ide 1.23.4 km tijd, Anna Scotch, prima partij gaf, moest de •ede plaats nog prijsgeven aan ih Life II. De eerste serie werd knappe zege voor Anaconda X. v. d. Veen), die Woudsnip m L'Espoir B gedecideerd klop- Jash Six (Glimmerveen) had wei moeite de openingsdraverij voor rekening te nemen vóór Cecilia gowan en Dientje Scotch, n verrassing bracht Xanno Hano- (Blokdijk) in de eerste afdeling de Amberprijs (w. f 11.50), die voor de streep Brutus Stuer- n en Conny Stuart het nabij ken llegonda's Juweel (A. Knijnen- g), die zeer lang op rust is ge- st, toonde in de tweede afdeling r capaciteiten en bedwong in .5 Bemadlne en Zippy Erebus op aende wijze. i koers voor leerlingen werd van af gewonnen door Billy Boy (A. Graaf). De favoriet David O n, zijn slotaanval wat laat inzette, d tweede vóór Acino Scotch, ariolain (B. Neef) nam de zeven- toers in 1.27.6 voor zijn rekening. uitschakeling van Calumet ster D wegens springen door het werd Zaida tweede. [atthijs Lange overmeesterde, met d. Lente in de Granietprijs 1.27.8 de koploper Zelda's Happi- zekere wijze. De favoriet rie Spencer (Wagenaar jr) stelde een derde plaats achter haar ainementgenoot zeer teleur. goede vorm van Bea (Vergay) k in de negende koers door op alle aanvallen te bedwingen en in Brilliant Heny en een verras- de Accarello V achter zich te hou- Uitslagen tnaragdprijs: 1. Cash Six (J. J. umerveen(1.30.7); 2. Dorthea Ma- c- Dientje Scotch. Tot. w.: 2,80, J,10, oov. 3.40, koppel 5.50. Bberprljs, eerste afdeling: 1 Xanno over (C. J. Blokdijk) (1.26.0); 2. tU6 Stuermann; 3. Conny Stuart. w.: 11.50. pl. 3.40. 1,90, oov. 4, »1 31,80. trio 291.50. a/t&dorenprljs, eerste serie: 1. Ana- k- tj. K. van der Veen) (1.24.8); isnip S; 3. L'Espoir B. Tot. w.: ,90. 1,40, 1,80, cov. 4.20, kop- Itog) c Scot< serie: 1. Germano (lr. J. (1.23.4); 2. Plgfc Life II; 3. >tch. Tot. w.: fc.10. pl. 1.20. i.-rv. cov. 3.50. koppel 3,60. iberprlis, tweede afdeling: 1. Al- «das Juweel (A. R. Knijnenburg) 18.52. Bernadlne; 3. Zippy Ere- Advertentie) O.l.V. Ihoogst gegradueerde (6e Dan) fanse karate instructeur )0R WERSKF.RKGRACHT 9. LEIDEN TELEFOON 23728 Aanmelden: dagelijks. bus. Tot. w.: 6.70. pl. 2.20, 1,40, 2,20, oov. 6,40. koppel 22.50. trio 204.10. Topaasprijsi 1'. Billy Boy (A. de Graaf» (1.30.2); 2. David O tl; 3. Aci no Scotch. Tot. w.: 6.70. pl. 2,10, 1.80, 3,70, cov. 6.40. koppel 6,10. Turkoolsprijs. eerste afd.: 1. Zarlolaln (B. Neef) (1.37.6); 2. Zalda. Tot. w.: 5. pl. 2.70, 2.90, cov. 5,60, koppel 32.20. Granietprijs: 1. Crony van de Lente (M. Lange) (1.27.8); 2. Belda's Happi ness; 3. Oherle Spencer. Tot. w.: 2,70. pl. 1,90, 2,60, oov. 6,10, koppel 19, trio 51,80. Turkoolsprijs, tweede afd.: 1. Bea (M. Vergay) (1.28.0); 2. Brillant Heny; 3. Acoarello V Tot. w.: 2,50. pl. 1,60. 1,80, 3,60, oov 5,20r koppel 11. Matadoresiprljs, finale: 1. Germano (lr. J, Oostlngi (1.25.3); 2. Plgh Life II; 3 Woudsinp S. Tot. w.: 1.70, pl. 1,10, 1.10, 1.20. koppel 2.60. cov. 2,30. Totale omzet f lo8.415.50. (Van onze correspondent) Uit het vijfde jaarverslag van de Stichting De Nationale Sporttotali- sator blykt, dat de nieuwe wet op de kansspelen. waardoor de hoofd prijs van 50.000 tot 100.000 gulden (netto) werd verhoogd, een bijzonder gunstige invloed heeft gehad op de deelneming. De eerste sporttoto met de tototon werd 10 januari van dit jaar gehouden en onmiddellijk na het bekend worden van de ruimer gestelde voorwaarden meldden zich tienduizenden voor registratie. In de >de van 15 januari tot 15 maart alleen al 70 000. De na 15 maart be gonnen registratie voor het nieuwe ien leverde bij het begin van seizoen 1965/66 het voor dat tijd stip ongekend hoge aantal van 747.179 deelnemers op en de mil joenste „begunstiger" kon reeds op september van dit jaar worden in geschreven. De hoogste inleg in dit boekjaar werd verkregen op 14 fe bruari 1965 toen 721.852 deelnemers f 1.065.072 inlegden. Van de totaal inleg van f34.418.770.20 bleef over na aftrek kosten en prijzen f 20.651.262.09, oftewel 60 procent. Dit bedrag werd volgt verdeeld: Nederlandse Sport Federatie f 8.604.692.53 (25 procent)medewerkende verenigin gen f6.883.754.04 (20 procent) en de Stichting Centraal Overleg Fond senwervingsacties f5.162.815,52 (15 procent) Tenslotte kan nog worden meege deeld, dat naast de voetbalvereni gingen het meest aan de sporttoto wordt meegedaan door de korfbal verenigingen, nl. 234 stuks, waarna de handbalclubs volgen met 201. De korfballers kwamen na de voetbal clubs tot de hoogste inleg nl. een bedrag van f 1.053.957,20. Kilborn evenaarde wereldrecord op 80 meter horden De Australische sprintster Pamela Kilborn, ex-wereldrecordhoudster op de 80 m. horden met 10,4 sec, heeft maandag tijdens atletiekwedstrijden in Melbourne het wereldrecord, dat de Russische Irina Press bijna een maand geleden in Tiflis op 10,3 sec. bracht, geëvenaard. De 10,3 sec van Pamela zal evenwel niet voor er kenning in aanmerking komen, aan gezien zy een rugwind van maar liefst 8 m/sec had. De maximaal toe laatbare windsnelheid voor record pogingen bedraagt slechts 2 m/; dan het Goudse doel. Wanneer er een foutje werd gemaakt of een overtreding begaan ging de bal naar oud-international Van der Tooren, die zich moeiteloos van de dekking van zijn directe tegenstander Ka- paan ontdeed en vervolgens Sleutel stad-doelman Van Rooyen kansloos passeerde. Alleen in het begin van de eerste periode heeft de blauwwitte Leidse aanhang hoop gekoesterd op een goed resultaat. Kort na het begin- signaal van scheidsrechter Van der Voet had de GZC-er Wientjes een schot van Bekkering voor zijn doel man Van Wingerden onhoudbaar van richting veranderd (10). Maar toen daarna Van der Tooren drie maal toesloeg en de Leidse doelman Van Rooyen ook nog een boogbal van Van der Broek door zijn handen liet glippen, was de strijd in feite reeds beslist: 14 Veilig In de resterende speeltijden heeft GZC zonder veel moeite de zege veilig gesteld. Zelfs de wisseling van Cees van Hooidonk voor Hans Hilk- huyzen kon De Sleutelstad de drei gende nederlaag niet doen ontgaan. Na enige malen tegen het houtwerk te hebben geschoten voerde Cees vaji der Toorn met drie doelpunten (waarvan één uit een straf worp) in de tweede en derde periode de stand tot 17 op en toen Wim Bak ker de Goudse voorsprong kort voor de laatste wisseling tot 18 ver hoogde, geloofden de Pijpestadbewo- ners het wel. Aat Kapaan mocht in het laatste gedeelte de Leidse ne derlaag een wat draaglijker aanzien geven en zijn fout van het missen van een strafworp goedmaken: 28. De stand in de tweede klasse van de wintercompetitie van de KNZB luidt: GZC DJK Nereus ESCA LZC Sleutelstad 4—7 SVH 3—6 HPC 4—6 UZSC 46 Nep. Za. 46 Rotterdam 44 Merwede Volleybalcompetitie Kangeroes 2 boekt kostbare zege De Kangeroes-reserves hebben een zeer welkome en wellicht kostbare zege behaald op het onderaan de ranglijst van de Overgangsklasse Distriet 14 bengelende Lycurgus Hygiea. Aanvankelijk leek het er niet naar, dat deze wedstrijd een Leidse pun- tenwinst. zou opleveren. De gasten begonnen weliswaar reeds in de eer ste fase van de stryd met te laten zien, dat zy niet tot de hoogvliegers de overgangsklasse behoren, zij hadden hun dwang dan de gastheren, die fout op fout maakten by het stoppen van de service en ook op het net geen vol doende voor het onderdeel „smash" konden verdienen. De score 152 voor Lycurgus Hygiea was dan ook alleszins reden voor sombere voor spellingen langs de lijn. Kangeroes 2 verbeet zich en voor elk puntje vech tend werd de setstand moeizaam ge lijkgetrokken, 1511, voor Wiebe Pera en zijn mannen. Duidelijker was het antwoord van Lycurgus Hy giea in de derde set, 15—8 en 21. De nederlaag diende zich aan voor de Kangeroes-reserves, maar juist toen kcndeu zy het hoofd koel hou den en al haalden de supporters pas bij het laatste fluitsignaal van de ar biter opgelucht adem. Kangeroes 2 hield fel spelend de winst in handen, beter in be- 15—12, 15—11 en 3—2. De Utrechtse eredivisieclub DOS bescheiden plaats op ranglijst heeft de hulp inge roepen van judo-keizer Anton Geesink. De wereldkampioen zal de Utrechtse „geeltjes" flink on der handen gaan nemen en hoe hij dat doet toont deze foto waarop Tonny van der Linden (boven) en Rooders bezig zijn elkaar dubbel te vouwen EUROPEES BEKERVOETBAL De van de Winschotense amateurclub WW overgeno men Jan Mulder maakte gister avond een prachtig debuut in het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. Met drie doelpunten, in zeven tien minuten tijds gescoord, was hij topscorer voor zijn Bel- sche club Anderlecht, die voor 30.000 toeschouwers in Brussel het Noordierse Derry City overklaste en met 90 (rust 3—0) won. Nadat Jurion, Van Himst en Puls x>r een 30 ruststand hadden ge zorgd, leidde Mulder in de eerste mi- van de tweede helft zijn on vervalste hattrick in. Twee minuten later scoorde hy opnieuw, in de 63e minuut volgde de derde treffer. Van Himst, Puis en Stockman voerden daarna de score op tot 90. De Noordieren, die zich aanvankelijk uit het toernooi terug wilden trekken, omdat de tweede wedstrijd niet op hun eigen, door de UEFA afgekeur de veld gehouden mocht worden, doch zich later bereid verklaarden op een ander terrein hun thuiswedstyd te spelen, verklaarden in Brussel na afloop toch maar van de return af te zullen zien. ,„Radi' „Radi", oftewel Radenkovic, de po pulaire doelman van München 1860, werd gisteravond luider toegejuicht dan ooit. In de returnwedstrijd tegen Goeztepe Izmir (Turkije) voor de tweede ronde van het toernooi om de beker voor Jaarbeurssteden, scoorde hij namelijk, zij het uit een strafschop. München kon gerust het risico nemen, dat Radi zou missen, want het stond op dat moment al met 71 voor. De eindstand werd 91, waarmee de Duitsers zich re vancheerden voor de verrassende 21 nederlaag, die zy in de uitwed strijd tegen de Turken leden. JA, ZEGT SIR STANLEY ROUS, NEE, ZEGGEN DE CLUBLEIDERS Moet een scheidsrechter een voetbalwedstrijd staken indien de toeschouwers de spelers beginnen te bekogelen? Deze drastische maatregel wordt aanbevolen door Sir Stanley Rous, de voorzitter van de internationale voetbal bond (FIFA). Het is een onderdeel van zijn plan om een einde aan de spelverruwing te maken. Rous is reeds gestoten op ver zet van Britse functionarissen. Joe Mears, de voorzitter van de Engelse bond, zei: „Dit zou tot ongewenste gevolgen kunnen leiden. De toeschouwers zouden op elk ogenblik een wedstrijd kunnen laten staken, indien het scoreverloop niet naar hun zin is". Don Revie, de manager van Leeds United, is het ook niet met het idee van Rous eens. „Veronderstel dat er 2.000 3.000 supporters van de bezoe kende club zijn en wij leiden met 21 of 20 en zij gaan rommel op het veld gooien. Moet dan de wedstrijd gestaakt worden?" Revie zei van mening te zijn dat één van de suggesties van Sir Stanley prima is. Deze houdt in, dat extra-politie aanwezig moet zUn om de toeschouwers in bedwang te houden. „Het zal de clubs geld kosten, maar het ls de manier om het probleem aan te pakken. Bij een grote wedstrijd moet er veel politie zowel binnen als buiten het stadion zijn. Ik zou willen dat rond het veld om de tien meter een agent zou zitten die de menigte en niet de wedstrijd in de gaten houdt", aldus Revie. Kris-kras door de SPORT HELMUTH RAHN stopt ermee Son bekend trok Hetz zich om stu dieredenen terug na de Olym pische Spelen in Tokio, waar hij op de 400 meter wisselslag een bronzen en op de 4 x 200 meter vrije slag een zilveren medaille won. Hij kwam nog wel uit bij de Duitse kampioenschappen, maar stond toen qua prestaties volkomen in de schaduw van Hans-Joachim Klein. Ook ver beterde hij voor zijn club de SV Hof nog enkele Duitse records. Afgelopen zomer onderging hy een keeloperatie en vernam men verder niets meer van hem. In de herfst deden reeds geruchten de ronde dat Hetz over een come-back dacht. GERHARD HETZ come-back De oude commissie-Son is op nieuw in het leven geroepen. Het sectiebestuur betaald voet bal van de KNVB heeft een dezer dagen de commissie belast met een onderzoek naar de ge volgen van volledig betaald voetbal in Nederland en naar de verhouding tussen clubs en contractspelers. Verwacht wordt dat de commissie zich ongeveer vijf maanden met dit onder werp zal bezighouden. Voorzit ter van de commissie is de Rot terdammer Son, die wordt bijge staan door de heren Van Rijn (Sparta), Lobsteijn (Hilversum). Van Gelder (PSV) en Burgwal (KNVB). De heer Huijbregts van de afdeling betaald voetbal van de KNVB is secretaris van deze Rahn De 36-jarige Duitse ex-inter national Helmut Rahn heeft besloten zijn voetbalcarrière te beëindigen. Rahn schreef zijn club Meidericher Sportverein dat hij de laatste Jaren zoveel blessures heeft opgelopen, dat hij het niet meer verantwoord acht met voetballen in de Duit se hoogste klasse door te gaan. Bovendien wil hij zich nu ten volle aan zijn zaak in gebruikte autos, in zijn woonplaats Essen, wijden. Rahn werd tussen 1951 en '60 veertigmaal als rechts buiten in het Duitse elftal opge steld. Met zijn 21 treffers in interlandwedstrijden was hij een van de beste Duitse schutters. Hij speelde ook enkele seizoenen in de Enschedese eredivisieclub Sportclub Enschede. Hetz Gerhard Hetz, de Europese recordhouder op de 400 meter wisselslag, heeft zich weer ter beschikking van de Duitse zwembond gesteld en zal de training hervatten om mogelyk zijn land op de Europese kam pioenschappen in Utrecht in 1966 te vertegenwoordigen. Zoals Complimenteus Cassius Clay en Floyd Patterson hebben gistermiddag een gezamen lijke persconferentie gegeven. Ze waren uiterst complimenteus te genover elkaar. De 23-jarige kampioen zei dat hij binnenkort bezoeken hoopt te brengen aan Rome, Saoedi-Arabië, Pakistan en Turkije, „zodat ieder een me kan zien". Clay vertoonde geen sporen van het gevecht van de vorige dag waarin hy zijn titel had behouden. Zoals gebruikelijk was hij verre van bescheiden. Hij hoopt over een maand of vier zijn titel voor de derde maal te verde digen tegen Ernie Terrell, de wereldkampioen van de World Boxing Association. „Terrell is lang niet zo goed als Floyd" verklaarde Clay. Patterson's gezicht was hier en daar nog wat opgezet. Hij had nog last van de spierkramp onder zijn ruggegraat, waardoor hij maan dagavond in de derde ronde werd getroffen. Hij weigerde dit aan te voeren voor het verliezen van het gevecht. „Ik ben maandagavond verslagen door een groot bokser", zei hij. Over zijn rugpyn zei hy nog: „De uitslag zou anders misschien het zelfde zyn geweest, maar de party zou misschien wat interessanter Verrassen Clay zei dat hij van te voren reeds had gezegd dat hU Patterson voor en na het gevecht zou verrassen. „De eerste verrassing was dat ik rustig was by het wegen, en de tweede dat ik na de party gunstig over hem spreek". Hy had ook veel commentaar op de kritiek dat hij Patterson had gespaard. „Ik heb hem niet gespaard. Ik heb hem zo vaak geraakt dat lk er moe van werd. Ik moest rust nemen anders had ik geen vijftien ronden kun nen volmaken. Ik heb myn beste stoten uitgedeeld en hij is overeind gebleven. Ze kunnen van hem niet zeggen dat hy een zwakke kaak heeft". Verdiend De beide boksers konden nog geen kennis nemen van het bedrag, dat zy verdiend hebben. De definitieve rekening moet nog worden opge maakt. Het ziet er naar uit dat de totale inkomsten de vier miljoen dollar zullen overschrijden. Clay krijgt waarschijnlijk 750.000 dollar voor het werk van één uur en Patterson omstreeks 375.000 dollar. De party werd bijgewoond door 8116 toeschouwers, onder wie do Hollywood-sterren Frank Sinatra, Dean Martin, Eddie Fisher, Cobert Ryan en Jack Palance. De ontvangsten in de zaal bedroegen meer dan 300.000 dollar, over de gehele wereld luisterden miljoenen naar de radio en nog meer zagen het gevecht op de televisie. Volgens een eerste schatting trokken „live"- bioscoopuitzendingen in de Ver. Staten, Canada en Engeland byna een half miljoen bezoekers. In zeven Britse bioscopen werd een bedrag van f. 450.000 ontvangen.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 7