„MOORD IS KINDERSPEL" JUNGHANS AANSLAG OP KENNEDY VERIJDELD Drie doden bij gevangenisoproer LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 24 NOVEMBER 1965 mijn lystje geschrapt toen ik een praatje met hem had gemaakt. Aar dige, bescheiden kerel. Maar waar het nu om gaat bij deze moordenaar tenzij ik my sterk vergis is dat hy Juist een aardige, bescheiden ke rel ral zyn. De laatste man die je ooit van een moord zou verdenken! Wat natuuriyk precies het idee is dat Thomas je geeft. Nou, laten wy het allemaal dan nog eens nagaan. Waarom heeft dokter Thomas Amy Gibbs ver moord? Het ïykt toch heus erg on- waarschyniyk dat hy dat gedaan heeft! Maar zy is die dag wel naar zyn spreekuur geweest en hy heeft haar inderdaad die hoestdrank ge geven. Als die nu eens werkeiyk oxaalzuur had bevat! Dat zou heel eenvoudig en heel slim zyn geweest! Wie werd erby gehaald, vraag ik my af, toen men ontdekte dat zy ver giftigd was Humbleby of Thomas? Als het Thomas was, hoefde hy al leen maar aan te komen met een oude fles hoedenverf in zyn zak, die onopvallend neer te zetten op de ta fel en brutaalweg beide flessen mee te nemen om ze te laten analyseren! Zoiets, dat was best te doen als Je koelbloedig genoeg was! Tommy Pierce? Weer kan ik geen waarschyniyke beweegreden vinden. Dat ls de moeiiykheid by onze dokter Tnomas de beweegreden. Er is zelfs geen beweegreden te verzinnen! Het is precies zo met Carter. Waarom zou dokter Thomas Carter uit de weg willen ruimen? Men kan alleen maar aannemen dat Amy, Tommy en de kastelein al len iets over dokter Thomas wisten dat ongezond was om te weten. Aha! Als dat iets de dood van mevrouw Horton nu eens was! Dokter Thomas had haar behandeld. En zy stierf nadat ze nogal overwachts was inge stort. Dat had hy gemakkeiyk ge noeg kunnen klaarspelen. En ver geet niet dat Amy Gibbs daar toen in huis was. zy zou wel iets gezien of gehoord kunnen hebben. Dat zou haar dood verklaren. Wy hebben uit goede bron vernomen dat Tommy Pierce een byzonder nieuwsgie rig Jongetje was. Hy was misschien ergens achter gekomen. Carter kan ik niet plaatsen. Amy Gibbs heeft hem iets verteld. Dat heeft hy moge lijk in dronkenschap herhaald, en toen heeft Thomas misschien be sloten ook hem de mond te snoeren. Dit is allemaal, natuurUjk pure ver- ontstelling. Maar wat kun Je andern doen? Nu Humbleby. Aha! Daar heb ben wy dan eindelyk een volkomen a«nnerf.«£yice moord. Voldoende be weegraden er on ideale gelegenheid! Als dokter Thomas zyn compagnon geen bloedvergiftiging kon bezorgen, wie kon het dan *>«1? Hy kon de wond opnieuw lnfectei<9 iedere keer dat hy ze verbond! Ik wou dat die voorafgaande moorden maai wat be ter te verklaren waren. (Wordt vervolgd) Zo mooi als deze hebben wij nog zesentachtig pendulettes U moet kunnen kiezen. Daarom maakt Junghan» uurwerken in zo'n grote en smaakvolle verscheidenheid. Een daarvan ia beslist de pendulette die u zoekt 1§|l de mooiste tijd De Braziliaanse politie Is erin geslaagd 'n komplot te verydelen om de Amerikaanse senator Robert F. Kennedy, oud-minister van Justitie en broer van wyien de president, een zuur in het gezicht te werpen. Er zyn drie studenten gearresteerd. Men zoekt nog naar twee andere. Het was de bedoeling de aanslag te ple gen tijdens Kennedy's bezoek aan de universiteit van Pemambuco in Re cife. Volgens de politie zou de aan slag het sein voor anti-Amerikaanse demonstraties in geheel Latyns- Amerika zyn. De gearresteerden zyn «-en Peruaan en twee Brazilianen. By een muitery van gevangenen m de Menardgevangenis by Chester, in de Amerikaanse staat Illinois, zijn gisteravond drie bewakers ge dood en drie gewond geraakt. De met messen gewapende muiters, slechts dertig van de in totaal 2500 gevan genen, hielden zich enkele uren ln de grote gevangeniskeuken ver schanst. In hun handen bevonden zich drie gegijzelde bewakers. De op roerlingen stonden toe, dat een van de gyzelaars ernstig gewond een bloedtransfusie kreeg toege diend, wat gebeurde door de tralies van de keuken. Later lieten ze hem vry. De muiters, die langere rustpau zen, meer radiotoestellen, beter voed sel en grotere medische faciliteiten eisten, gaven zich tenslotte over aan de honderden politiemannen en be wakers, die hen hadden omsingeld. DAGELIJKS VERVOLGVERHAAL Oorspronkelijke detective-roman door AGATHA CHRISTIE M) Nu de anderen. Amy Gibbs. Waar om heeft Ellsworthy Amy Gibbs ver moord? De voor de hand liggende reden zy maakte het hem lastig! Dreigde zy misschien een aanklacht ie zullen Indienen wegens verbreking ran trouwbelofte? Of had zy mee- jedaan aan een middemachteiyke orgie en dreigde zy daarover te zul len praten? Lord Whitfield heeft heel wat Invloed in Wychwood en roigens Bridget ls hy iemand die het reer nauw neemt met de moraal. Hl) zou misschien iets ondernomen hebben tegen Ellsworthy als deze Iets bijzonder onzedelyks had uitgehaald Dus Amy moest weg. Geen sadis- ilsche moord, denk lk. De methode raarvan gebruik ls gemaakt, duidt jaar niet op. Wie komt er dan Carter? Waar om Carter? Het ls onwaarschyniyk jat hy iets weten zou van midder- nachteiyke uitspattingen (of heeft Amy hem daarvan verteld? Had lie knappe dochter daar iets mee te naken? Was Ellsworthy begonnen ïaai het hof te maken? (Ik moet ,ucy Carter eens gaan bekyken). disrehien had hy Ellsworthy alleen naar uitgescholden ,en kon Ellswor- hy met zyn katachtige valse manier ran doen dat niet zetten. Als hy al tn t twee moorden bedreven had, vas hy misschien wel ongevoelig ge- loeg om er geen been ln te zien iemand om een heel onbetekenende eden uit de weg te ruimen. Nu Tommy Pierce. Waarom ver noor dde Ellsworthy Tommy Pierce? )at was gemakkeiyk. Tommy had neegedaan aan de een of andere niddemachteiyke ceremonie. Tom- ay dreigde erover te gaan praten, üsschien praatte Tommy er al over. iy moest hem de mond snoeren. Dokter Humbleby. Waarom heeft üllsworthy dokter Humbleby ver- noord? Dat ls de gemakkeiykste traag van allemaal 1 Humbleby was loktri, en het was hem opgevallen iat Ellsworthy's geesteiyk evenwicht liet al te best was. Waarschyniyk laakte hy aanstalten daar iets aan i doen. Dus was Humbleby ten dode {•geschreven. Maar nu vormt de lethode een struikelblok. Hoe heeft ïlsworthy het klaargespeeld dat de ekter aan bloedvergiftiging stierf? was Humbleby aan iets anders es tor ven? Was die zwerende vinger laar e*» bijkomende omstandig- ieid' Ten slotte. Juffrouw Pinkerton. De )p woensdag gaan de winkels vsoeg licht. Ellsworthy kan die dag best laar Lonaen zyn gegaan. Ik vraag nij af of hy een auto heeft. Ik heb lem nooit in een wagen gezien, naar dat bewyst niets. Hy wist dat U hem verdacht, en hy wilde het Isoco niet lopen dat Scotland Yard laar verhalen zou geloven. Mis- chien wisten zy toen al iets over Dat ls het bewysmateriaal tegen UswortliyI Nou, om te beginnen, ijj is zeker niet de man die juf rouw Waynflete dacht dat juf rouw Pinkerton bedoelde. Verder, hy lost niet helemaal by de vage ndruk die ik my gevormd heb. Toen U zat te praten stelde ik my een ïan voor en het was geen man eals Ellsworthy. De indruk die ik It haar woorden kreeg, was die van en ?oer normale man uiteriyk enmlnste de soort man die nie- nand zou verdenken. Ellsworthy ls !e soort man die je wèl zou ver enken. Nee, ik kreeg meer de ln- ruk van een man zoals dokter Thomas dan. Hoe staat het met homas? Ik heb hem meteen van DE WONDERLIJKE AVON TV REN VAN BRAM MET JE FOK 376. In de enkele ogenblikken, dat de twee schaatsers moesten beslissen, welke route zij verder zouden volgen, kon de Gemaskerde nog net zijn val voltooien. Haastig had hij zich beplakt met vaste, knapperige sneeuw. Als je niet al te nauwkeurig keek, kon hij best voor een sneeuwpop door gaan. Zó wachtte hij, met uitgespreide armen, zijn vijand Bram- metje af. Deze had intussen een beslissing genomen. Zijn medeschaatser wilde met alle geweld de richting volgen, welke door de pijl werd aangegeven. „Goed", zei Bram, „ik weet zeker, dat we de andere kant uit moeten. Dan scheiden zich hier onze wegen". ,JIeus, je gaat verkeerd", sprak de ander nog, die het niet zo prettig vond om alleen de barre tocht te moeten vervolgen. ,JJat merk ik dan wel", zei Bram zorgeloos. ,Jn ieder geval heb ik dan een frisse neus gehaald. Zo'n hele dag in huis zitten, is óók niks". De ander zuchtte even. Hij gaf er wat voor, als hij nu eventjes in huis kon zitten bij een bord warme erwtensoep of een dampende kop chocola. Maar omdat hij zich niet wilde laten kennen zei hij dus opgewekt „Ja, een eindje om doet een mens goed". Een korte groet, en daar vervolgden zij reeds hun tocht. Bram links en de ander rechts. En rechts wachtte de Gemaskerde schien is er een dienstregeling. Eens kijken of ik daar wijzer van word Nu, dat viel tegen. Weliswaar bevatte het bord een overzichtelijke tekening van het spoorwegnet, doch er stonden maar twee stations op! „Een duidelijk traject, wat?" zei iemand naast hem voldaan. „Is het geen pracht van een lijn?" .JMmmmm tja meneer de stationschef antwoord de Panda. „Maar ik vind er eigenlijk zo weinig lijn in zitten! Hij komt steeds weer op dezelfde plaatsen uit „O maar zo blijft het niet!" riep de Chef opgetogen. „We proberen van alles, zie je. Het net wordt nog om de haverklap veranderd af te vegen, edelachtbare! Hemel, het lijkt wel een handafdruk! Ja, waarachtig, een handafdruk in bloed!" „Inderdaad, Tsjiao Tai. Het is de afdruk van een bebloede hand!" Mevrouw Accacia heeft haar zakdoekje uit haar mouw gehaald en tracht de muur schoon te vegen. Maar hoe ijverig ze ook poetst, ze slaagt er niet in. Ze tast in haar mouw maar ze heeft blijkbaar niets bij zich om het bloed van het pleister te krabben. Ze schudt haar hoofd en keert zich om. Rechter Tie trekt Tsjiao Tai vlug van het venster weg. „Pas op!" sist hij, ,ze komt weer buiten! We gaan weer achter die boom staan, kom meel" PANDA EN DE MEESTER-MACHINIST 4386. Toen Panda had vastgesteld, dat ze weer op hetzelfde station waren teruggekeerd, sprong hij vlug op het perron en zette zijn conducteurspet op. „Nu eens zien wat de reizigers gaan doen", dacht hij. „Hm Maar wat moet ik zeggen, als ze me om inlichtingen vragen?" Maar dat deden de passagiers niet; ze schenen precies te weten wat ze wilden en liepen met doelbewuste passen naar de uitgang om via de ingang weer naar de trein te draven. Het is dan ook geen wonder, dat Panda er niets meer van begreep en geheel verward raakte. „Daar staat een mededelingenbord"mompelde hij suffig, mis- RECHTER TIE EN HET GEHEIM VAN HET LANDHUIS 26. Rechter Tie bevochtigt zijn vinger en maakt er een gat mee ln het papier dat op het raam naast de deur van Yie's kamer is ge plakt. Met Tsjiao Tai vlak naast hem kijkt hij naar binnen. Eerst houdt Accacia haar lantaarn boven het afgehaalde dubbele bed, dan laat ze het licht op de vloer daarvoor schijnen. „Ik geloof dat ze naar iets zoekt," mompelt de rechter. „Iets aan de rechter muur, want die bekijkt ze nu aandachtig". Tsjiao Tai heeft ook een kijk gat gemaakt. Opeens fluistert hij opgewonden: ,£e probeert er iets Posities Nederlandse schepen Zeesleepvaart

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 17