Weer onenigheid tussen Schroder en Strauss Betere bestrating en verlichting gevraagd Arbeidstijden in de beschutte werkplaats duren veel te lang BEURS VAN AMSTERDAM Rooftocht langs vier parochiekerken LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 15 NOVEMBER 1965 WMOER RONDOM AFFAIRE-HUYN Bondskanselier Erhard en minister van Buitenlandse Zaken chröder voelen zich opnieuw „openlijk uitgedaagd'' door Franz Dsef Strauss, de vroegere minister van Defensie en nu voorzitter in de Beierse zusterpartij van de CDU, de CSU. Dienstvergrijp Strauss heeft de 35-Jarige „hulp- ferent" op het ministerie van Bui- alandse Zaken, graaf Huyn, tot 1 persoonlijke referent benoemd, tjjl Huyn enkele dagen geleden or het ministerie van Schroder ghuldigd is van een „ernstig Bistivergrijp". Huyn nam na deze (huldiging ontslag. Hij werd met met open armen in de gelede- van de CSU in Beieren ontvan- Hij stond allang bekend als een iouwd vriend van een van de hcteuren van Strauss' officiële U-orgaan, de „Bayern Kurier". Adenauer begin van de affaire-Huyn tijdens de moeizame kabinets- patie van enige weken geleden. VOORSCHOTEA aarvergadering KVP jaarvergadering van de Ka- jüeke Volkspartij. afd. Voor- mocht zich verheugen in groot aantal bezoekers. Daar de verhandeling van mr. Ne- 1, lid der Tweede Kamer, niet lid aan. Na de pauze hield afgevaardigde een inleiding het kabinet Cals en de mil- innota. Hierover ontspon zich levendig debat en een geani- le discussie. irzitter N. J. A. de Boer deelde dat dit verenigingsjaar zeer ingrijk wordt door o.a. de ver gen voor Provinciale Staten en interaden. In dit verband deel- hij mede dat een grote leden- :tie wordt opgezet. Getracht worden de politieke belangstel onder de jongeren te stimule- De heer Rooswinkel, die zes bestuurslid is geweest o.a. dtter en vice-voorzitter, nam Èeid wegens drukke werkzaam- Et De heer de Boer dankte het dende bestuurslid voor het werk door hem verricht. By matie werd in het bestuur len de heer C. D. A. Mouwen. Door ziekte moet het toneelge- iap „Proloog" helaas op 17 no- verstek laten gaan by het Khotense Nut. Het bestuur van It heeft naar een zo goed moge vervanging gezocht en voor asdaga/vond 8.15 uur een film- Dd georganiseerd in het Green- •Theater. „The finest Hours" met iton Churchill zal worden ver- Ds. K. J. H. Burgy uit Den Haag eekt voor de leden van de Ned. lsten Vrouwenbond, afd. Voor- iten op woensdagdagavond over lovagetuigen". Voor de lezing it een ledenvergadering gehouden als belangrijkste voorstel: be- rsverkiezing. Mevrouw A. Riet- ier-van Citters en mevrouw J. M. ter-Kieboom zyn beiden aftre- I en niet herkiesbaar. Het bestuur als kandidaten mevrouw A. A. Berg-de Kogel en mevrouw M. Ijes-Karsemever. Als nieuwe pre- ite wordt voorgesteld mevrouw imit-Kassenberg. Aanvang 20 uur fie Werf". De Ver. van Huisvrouwen, afde- Voorschotcn houdt een filmmid- op donderdag in het Cultureel Irum, aanvang 2 uur. Vertoond den de films: „Er zyn zoveel we- „Kasteel Drakestein"; ,En a?e was niet meer" en „Con Mo- LEIDERDORP Parenwedstrijd van Op het laatste moment had toen oud-kanselier Adenauer nog gepro beerd zyn tegenstander Schroder de terugkeer tot zyn ministerie van Buitenlandse Zaken te blokkeren. Hy probeerde dit aan de hand van een vertrouweiyke mededeling, die van dit ministerie afkomstig was, en volgens hetwelk Schroder in het ge heim met Groot-Brit tannië een „consultatieverdrag" gesloten zou hebben. Toen Adenauer tydens de coalitie-besprekingen dit gerucht als een vermeende tydbom ter tafel bracht, bleek in werkeiykheid niet anders te zyn besloten dan dat tus sen Bonn en Londen gestreefd zou worden naar „versterkte consulta ties", zonder dat deze afspraak in enige vorm op schrift was gesteld. By het onderzoek op het minis terie van Buitenlandse Zaken naar het lek, bleek een van de 16 deelne mers aan een ambtenarenbespreking waarop over deze plannen gesproken was, te weigeren een verklaring te ondertekenen dat hy over het ge sprokene gezwegen had. graaf Huyn. Toen de graaf werd aangezegd dat hy zou worden ver volgd wegens een „ernstig dienstver- grijp" nam hy onmiddeliyk ontslag. De graaf beklaagde zich over een „inquisitie-achtig verhoor" dat hem zou zyn afgenomen, alleen om dat hy bevriend was met de redac teur van de „Bayern Kurier". Het CSU-hoofdkwartier in Mlin- chen bestreed de rechtsgronden van een onderzoek tegen hem. Een woord voerder dreigde ermee dat de zaak in de Bondsdag nog wel een staartje zal hebben. EEG Een nieuwe conferentie der Zes staat niet voor de deur, maar blyft wel tot de mogeiykheden be horen. Dat zyn de enige woorden van commentaar die minister Schro der na zyn tweedaags bezoek aan zyn Franse collega Couve de Mur- ville by zyn terugkeer naar Bonn heeft willen uitspreken. Een com muniqué is by het scheiden van deze Frans-Duitse markt evenmin uitge schreven. Die discretie bevestigt wel de ver wachting dat de beide bewindslieden slechts een nieuw proces-verbaal van hun vele meningsverschillen hebben Dit was kunnen opmaken. I RHODESIË Afrikaanse nationalisten hebben vandaag geprobeerd de fabrieksar beiders van Boelawayo (Rhodesië) tot staken te bewegen, zy lieten geen fietsen door en verboden de arbei ders van bussen gebruik te maken. Met geweren bewapende politie be val de arbeiders met de bus te gaan. Verreweg de meesten deden dat ook Enige Afrikanen zyn wegens intimi datie aangehouden. De passagierstrein van Salisbury naar Boelawayo is met stenen be kogeld. Verscheidene ruiten braken, maar niemand werd gewond. Pre- naar Boelawayo is met stenen be zoek gebracht aan de Britse gouver neur, Sir Humphrey Gibbs. die het verzoek van Smith om af te treden naast zich neer heeft gelegd. Het onderhoud heeft ruim een uur ge duurd. Byzonderheden zyn niet be kendgemaakt. bridgeclub de wekeiykse clubavond werden 11e en 12e ronde van de paren- I 'rijden gespeeld. Jlier volgen de lagen van de behaalde punten in ronden en de eindstand: 1 heren lch—Van Leeuwen 126, 97, 1467 2 dames Van Gelder--de Jong 113, 1438 pnt; 3 heren Jans— i 114, 120, 1408 pnt; 4 echtpaar Dl 116, 105, 1395 pnt; 5 heren Js-De Vries 79, 114, 1379 pnt; 6. tpaar Van der Pool 104, 125, 1392 ia ;7 heren Tyssende Winter 135, 1367 pnt; 8 heren van der Byl— iburg 117, 102, 1348 pnt; 9 r. Zwartsheer Karstens 90. 111, pnt; 10. echtpaar Van Klaveren 137, lil, 1324; pnt; 11 dames !*-v. Zonneveld 99, 153, 1314 pnt; ar Schutte 81, 131, 1298 pnt; xnen VeldhuyzenVan Vliet 90, 1262 pnt; 14 heren LoofWit- P 126, 85, 1252 pnt; 15 heren De Ung—Van Zonneveld 105, 97. 1246 16 echtpaar Van der Velden 112, 1241 pnt; 17 dames Hoogervorst dbergen 68. 105, 1191 pnt; 18 da- Van der BylZwanenburg 111, 1143 pnt; 19 echtpaar Verduyn J"90, 1076 pnt; 20 echtpaar Stok en 102, 63, 1047 pnt. H. L. Westrate voor a.r. kiesvereniging edenavond om 8.15 uur vergadert Leiderdorpse a.r. kiesvereniging kt Jeugdgebouw, Eikenlaan. keker is de heer M. H. L. 7( fr&te, oud-wethouder van ijl kringen en gecommitteerde van ftjjnmondraad over „Wat wilt Eén van de verdere agenda- J kn is het instellen van een fcganda-commissie. Als bezoeker van godsdienstoefe ningen in de .Koningskerk" (tussen haakjes, weet U waar die staat?) moet het my van het hart, dat ge durende 3 jaar. dat daar godsdienst oefeningen gehouden worden en jeugdwerk wordt verricht de bestra ting èn de verliohting van de toelei- dingswegen onnoemelijk slecht zyn. De Groenoordstraat is wel zó slecht dat de naam straat 'n aanfluiting is. Vóór de kerk, aan de Willem de Zwy- gerlaan, liggen trottoirbanden dwars over de weg, terwyi het by regen achtig weer hier en in de Konings straat een ware modderpoel is. Wel een reden om, als het kan, dit deel van Leiden Noord niet te bezoe ken. Ik mag toch wel aannemen, dat dit de betrokken autoriteiten bekend is gemaakt. Zo niet, dan wordt daar nu kennis van gegeven. Als ingeze tene van de gemeente Leiden, moet het mij van het hart dat het verschil met het zuidelyke deel onzer stad opmerkelijk groot is. Spelen hier so ciologische motieven een rol? Ik vrees dat er in deze tijd waarbij men de mond vol heeft van discriminatie op allerlei gebied het zó is, dat onze burgelyke gemeente daar hard aan meewerkt. De motieven, als zou de moediyk- heid in de verlenging van de Willem de Zwijgerlaan en de te bouwen brug De huurverhoging Met 1 januari a.s. mag de eigenaar van een huis van zyn huurder 7% meer huur verlangen dank zy de be slissing van de volksvertegenwoor digers. Een huis met een hypotheek er op, dus van schuld van de eigenaar kan men niet spreken. De schuld met rente laat hy de huurder betalen. Als men in het jaar 1929 h contact een huis kocht, heeft men in het jaar 1965 nog 6^o rente. Koopprijs huis f5500. Men mag deze huizen voor f 800 per jaar verhuren. Straatbelasting 57,98 Grondbelasting 37,06 Polderlasten 10, Onderhoud 200, Totaal 305.04 Men heeft dus een rente van f500 dus 6^ Nu mogen de huurders op last van de volksvertegenwoordigers 7% meer huur gaan betalen. Als men in het jaar 1929 in het be zit was van f 25.000 kocht men daar voor geen huis contant van f25.000 doch vyf huizen van f 8.000 en nam dan op voor ieder huis f3.000 hypo theek. dus men zat dan in de schuld voor f 15.000. Deze schuld liet men de huurders met rente betalen. Men wist op deze manier aan de bezitter van een huis wat te verdienen. Dit is de onbillijkheid van de huurverhoging. Het verschil tussen oudbouw en nieuwbouw is groot. Dit is weer voor deel voor de bezitter van een oud huis. Behalve dat de huurder de schuld en de rente betaalt, gaat de huurder de woning opknappen, byv. een douchecel laten maken, kamers uitbreken, schilderen en de eigenaar laat de huurders rustig hun gang gaan, immers het huis stygt in waar de. Dergeiyke praktyken heeft men ook in de woningbouwverenigingen. De huurder mag dan als beloning met 1 januari 7% meer huur gaan betalen dank zy de beslissing van de volks vertegenwoordigers. Ik kan my daar om best begrijpen dat men by een volgende verkiezing niet weet op wel ke party men zyn stem moet uitbren gen. W. F. K. DE KIEVIT P. de la Courtstraat 11, Leiden. over de Haarlemmertrekvaart schui len, ontslaat toch niet van de ver plichting om een behoorlyke entree voor bewoners en kerkgangers moge lijk te maken van ddt stadsdeel. Uit naam van die vele mensen vraag ik om aan die toestand, met voorrang, eeii einde te maken. Laten de Groen oordstraat, de Koningsstraat en de Willem de Zwygerlaan werkelyk weer straten worden. G. Schaap, Herenstraat 48, Leiden. ZOET ERW OUDE GOED SPEL VAN „LIEFDE VOOR TONEEL" In dc „Drie Eendjes" in Zoetcr- woude gaf de toneelvereniging „Lief- ue voor Toneel" zaterdagavond de eerste van de twee voorstellingen. Opgevoerd werd het spel „Jy bent een vreemde" van Jan de Beer van Belvet Dit ernstige stuk, waarin de humor toch niet ontbreekt, handelt over een aannemersgezin, waarvan de echtgenoot jong gestorven is. De bedrijfsleider neemt de leiding van de zaak over. Maar dit is niet het enige. Hij bemoeit zich ook met het gezin en dat levert al spoedig moei- ïykheden op, vooral van de zyde van de oudste dochter. Deze moeiiykhe- den "erergerden nog toen bleek, dat de man zich gelden had toegeeigend. Maar ja. moeilykheden zyn er om te overwinnen. Dat gebeurde ook in dit spel, dat door de amateurtonelis ten op zeer aanvaardbare wyze werd vertolkt. Zy oogstten een langdurig applaus. Voorzitter P. v. d. Geer, die in het by zonder de bouwpastoor en de ka pelaan had verwelkomd, gewaagde in zyn slot wóórd namens de aanwezi gen woorden van dank tot de tone listen en hoopte, dat zy zondag zouden I Vrouw van Britse kanunnik uit Zuid-Afrika In Zuid-Afrika is een uitwyzings- bevel uitgevaardigd tegen mevr. Col lins, echtgenote van kanunnik John Collins van de kathedraal van St.- Paul in Londen. Tegenover journalis ten verklaarde zy niets onwettigs te hebben gedaan Tijdens haar bezoek aan Zuid-Afrika ontmoette zy in ver scheidene steden de vertegenwoordi gers van de ..Defence and aid fund", voor welke organisatie het echtpaar Collins gelden inzamelt. De Zuidafrikaanse minister van Justitie, Vorster, verklaarde aan een verslaggever van het Afrikaanstalige blad „Dagbreek" dat mevr. Collins onder valse voorwendsels een bezoek aan Zuid-Afrika had gebracht, zy gaf voor met vakantie te zyn. maar in werkeiykheid kwam zy in op dracht van haar man een onderzoek instellen naar de werkzaamheid en de behoeften van het Defence and Aid Fund, aldus Vorster. SCHIETPARTIJ AAN DE GRENS V AN SIKKIM India heeft by China geprotes teerd tegen wat wordt genoemd een „niet uitgelokte schietparty" door Chinese troepen in de grensstaat Sikkim. De Indiase regering spreekt in een nota over „ernstige provoca ties door Chinese troepen", die de grens waren overgetrokken. Eén Indiër en twee Chinezen waren by de botsing gesneuveld. Ook wordt het terugzenden gevraagd van drie Indias? soldaten die in september door Chinese troepen zouden zyn ontvoerd Hot communistische persbureau Nieuw-China meldt daarentegen, dat zaterdag ruim honderd Indische mi litairen by Toengsjoe, naby de grens van Sikkim, op Chinees gebied wa ren doorgedrongen en met automa tische wapens het vuur hadden ge opend. De Chinese militairen waren gedwongen het vuur te beant woorden, aldus dit bericht. MARKTBERICHTEN Auto's botsten Op de hoek Oranjelaan—Nassaustr. in Zoeterwoude botsten zaterdagmor gen twee auto's tegen elkaar. De een zou de bocht te veel naar links heb ben genomen en de ander zou geen voorrang hebben verleend. Beide wa gens werden beschadigd. De rijkspo litie heeft de zaak in onderzoek. Dr. N. Speijer op vergadering van „Philadelphia" in Leiden Niets is funester voor de pupil dan wanneer de hem opgedragen werk zaamheden gemakkelijker zyn dan waartoe hij in staat is. Daarom moet de arbeid in de be schutte werkplaats zo uiteenlopend mogeiyk zyn. Dit zei de Haagse zenuwarts, dr. N. Speijer, zaterdagochtend in een rede, die hy in Leiden hield. De arts sprak op de algemene najaarsver gadering van Philadelphia, de Prot. Chr. Vereniging van ouders en vrien den van het afwykende kind. Teveel wordt overigens de nadruk gelegd op de arbeid voor de gehan dicapte mens, aldus dr. Speyer. Deze arbeid is niet het aller be - langrykste in de zorg voor de geeste- ïyk gehandicapte kind. Het uitein- delyke doel, dat men voor dit kind moet trachten te bereiken is een optimale sociale integratie in de maatschappy. Er moet integratie zyn zowel in het werk- als in het woon- en vrijetydsmilieu van het gehandicapte kind. Het is dus van grote betekenis, dal er voor de gehandicapte mens een optimale integratie in de maar- schappy is, maar dan moet de maatschappy deze integratie ook toestaan. Aan dit laatste ontbreekt volgens de Haagse zenuwarts nog heel veel. Wat de arbeid in de beschutte werkplaats betreft dr. Speijer was uitgenodigd om over de betekenis daarvan te spreken deze bestond nog niet zo lang geleden uit matten maken en borduren. Pas in 1950 kwam de „industriële revolutie" in de beschutte werkplaats. De matten en het borduurwerk maakten van dat ogenblik plaats voor industriële produkten. De betekenis van deze omschakeling is, dat met de indivi duele capaciteiten van de pupillen rekening wordt gehouden, waardoor zy meer zelfwaardering krygen. Dr. Speyer betreurde het ongeloof by velen, dat ook imbecielen voor- treffeiyk werk kunnen verrichten. Hy constateerde een ernstige onder waardering voor de geestelyke ge handicapte. De beschutte werkplaat sen zyn nodig, omdat er in tegen stelling tot het vrije bedryf rekening gehouden wordt met het tempo, de handigheid en het gedrag van de gehandloapte. Dr. Speyer uitte aan het slot van zyn rede kritiek op de arbeidsuren in de be schutte werkplaats, die volgens hem veel en veel te lang zyn. De bijeenkomst van Philadelphia werd geleid door de voorzitter, de heer J. J. Dondorp, en met een sym pathiek woord van waardering ge opend door de burgemeester van Leiden, mr. G. C. van der Willigen. LEIDEN. 15 nov. andyvle 40-65., snij bonen 250-276, kroten, gekookt 50. boe renkool 36-62, groenekool 22-35. prei 50-71. spinazie 85, spruiten 50-104. to maten 53-115, uien 15-25. winterpeen 18-20. witlof 102-179 per 100 kg, bloemkool 14-63, knolselderij 32-52, sla 6-21 per 100 st BARNEVELD. 15 nov. Vette kal- verenmarkt: aanvoer 656 stuks, handel traag. Prijzen: le kwal. 13.95-4.10, 2e kwal. f 3.75-3.90, 3e kwal. f 3.50-3.70. EDE. 15 nov. Coöp. Veluwse Eler- velllne Ede: aanvoer 299.430 st. Handel vlot. Prijzen per 100 st.: eieren van 39- 50 gr f 11.51-17.92. 51-55 gr f 18.41- 19.48, van 57-61 gr f 19.22-20.28, van 64-68 gr f 20.08-21.62. KATWIJK AAN DEN RIJN. 13 nov. Groenteveiling: waspeen per kist Al 5 50-6 40. A2 5.40-6.30. BI 4.40-6.20 B2 I 2.2J-2.40, Cl 4 40. C2 2.50-3.50, breek- peen per kist 4.50-4 60, bloemkool per 100 st., 6 st. per bak Al 62, A2 41, 8 st per bak Al 43-48, A2 21-46. B2 18-23. andijvie 1 21-33. ld. 2 15-17, boerenkool 35. knolselderle per 100 st. 16-29. Aanvoeren: waspeen 47.000 kg. bloemkool 2000 stuks. ROTTERDAM. 15 nov. Veemarkt: j aanvoer totaal 2081, vette koelen en ossen 1456. varkens 625 stuks. Prijzen ^extra, le. 2e en 3e kwal.): vette koelen (ct per kg) 405-440, 370- I 395, 325-355, 310-325; varkens (levend gew.) (ld.) 225-228. 223-225. 220-223, 1 21--220; stieren (ld.) 380-435; worst- koelen (ld.) 300-320; slachtzeugen 180-190. Handel: aanvoer vette koelen groter, handel redelijk, prijzen gedrukt; var kens korter, kalm. even hoger. RIJNSBURG, 13 nov. Troschry- santen Superform 100-115, Criterium 125, Golden SaU 90-105. Joseph 100- 105 Indianapolis 120-125. Roodkapje 165 Roze Bella 100-120, Tokio 130-135. Lvona 130-135. Popcorn 90-105. Little Ah erica 100-110 per bos. Sim rood 28- 3" roze 23-28. wit 20-26, Shocking 28. Dustv 26-28. Arthur 26, Deslré 27-28 per 100. Pieter van I Vollenhoven 7 december in dienst (Van onze Haagse correspondent) Pieter van Vollenhoven is vanoch tend door militaire artsen onvoor- waardelyk goedgekeurd voor alle diensten binnen de Koninklijke Luchtmacht. Op 7 december zal hy bü dit wapen worden ingelijfd. Een herkeuring was noodzakelyk geworden door de gecompliceerde beenbreuk, die de verloofde van Prin ses Margriet, zoals bekend, dit voor jaar tydens het skiën opliep. Van- ochtend is komen vast te staan, dat hy geen blyvend letsel aan dit onge luk heeft overgehouden. Bij de Kon. Luchtmacht stelt men zich op het standpunt, dat geen me dedelingen over de toekomstige adspi- rant-officier Van Vollenhoven wor den gedaan voor hy metterdaad deel uitmaakt van de Luchtmacht. Over de plaais, waar hij zal opkomen en bij welk onderdéel hy na zyn eer ste oefening zal worden Ingedeeld, wenste men dan ook niets te zeggen. Normaal komen dienstplichtigen voor de luchtmacht op in de oefen bataljons, die in Nymegen of Bus- sum zijn gelegerd. Fel gevecht bij Plei Me De Amerikaanse luchtmacht heeft vandaag een regen van napalmbom men laten neerdalen op de Vietcong- stryders die bij Plei Me in felle stryd zyn gewikkeld met eenheden van de Amerikaanse luchtcavaleriediviaie. Volgens een Amerikaanse militai re woordvoerder zou het aantal ge sneuvelde opstandelingen meer dan 300 bedragen. Hij schatte de sterk te van de tegenstander op drie ba taljons geregelde troepen, die waar- schynlyk uit Noord-Vietnam afkom stig zyn. De woordvoerder deelde voorts mee dat voor de derde maal een Zuidvletnamees dorp bij vergissing door Amerikaanse vliegtuigen is ge bombardeerd. Het dorp ligt In de gedemilitariseerde zone die Zuid- Vietnam van het noorden scheidt. In een Amerikaans militair com muniqué werd een opsomming gege ven van het aantal Amerikaanse militairen, dat zich op II november j.l. te middernacht in Vietnam be vond. De grondstrijdkrachten zyn met 99.000 man vertegenwoordigd, de mariniers met 37.500. de lucht macht met 16.350, de marine met 8 000 en de kustwacht met 250 man, hetgeen neerkomt op een totaal van ruim 161.000, aldus het communiqué. T oestemmingswet in Eerste Kamer Uit de voorlopige agenda van de Eerste Kamer biykt, dat het in de bedoeling van Kamervoorzitter mr. J. A. Jonkman ligt om de toestem- mingswet inzake het huweiyk van Prinses Beatrix met Claus von Ams- berg in de Senaat te behandelen op dinsdag 7 december, zonodig met voortzetting op woensdag 8 decem ber aanstaande. Ook het ontwerp van wet tot naturalisatie van de heer Von Amsberg zal op dezelfde dag (en) ln de Eerste Kamer aan de orde worden gesteld. REURSOVERZÏCHT Iets lagere markt AMSTERDAM, 14 november Het Damrak heeft vanmiddag de nieuwe beursweek ingezet met een licht verdeelde stemming voor de internationale waarden. De handel was uiterst kalm. temeer daar de arbitrage internationaal niet veel kon uitrichten. Men bleef afwach tend in verband met de gebeurtenis sen in Rhodesië. Philips had enige verkooporders voor Amerikaanse rekening te verwerken, waardoor de prvs daalde van f 118,70 tto f. 118 tegen vrijdag f. 118,70 als slotprijs. Unilever was 40 cent lager op f. 121,80 Kon Olie hield zich goed op f. 152.90 (f. 152.10». AKU daalde een punt tot 382. terwyi voor Hoog ovens 494 (onv.) als advleskoers werd opgegeven. Over het algemeen ls de beurs gunstig te spreken over het grote uitbreidingsplan van Hoogovens. Voor Kon Olie bestond lokale belangstelling. Na een onregelmatig koersverloop sloot Wall Street vrydag hoger. De koperfondsen lagen er vast in de markt. De Nederlandse fondsen ble ven er goed pryshoudend. Gebrek aan kooporders was oor zaak dat de koersen ln de Scheep vaartsector beneden die van vrydaer bleven. De daling bedroeg 1 tot 2 punten. Van de leidende cultures werd Deli lager geadviseerd. De Staatsfondsenmarkt gaf geen ver anderingen van betekenis te zien. Ook hier waren de omzetten mini maal. In de lokale afdelingen werden aandelen Lyempf hoger geadviseerd. In de buitengewone vergadering ls medegedeeld, dat het exploitatie resultaat tot dusver niet. onaanzien- ïyk hoger is dan vorig jaar. De voor gestelde 20% bonus in agio-aandelen is volkomen gerechtvaardigd. De directie zal belangrijk worden ver sterkt. Een onveranderd dividend van 10% over het verhoogde kapitaal ligt in de lyn der verwachtingen De 6% obligaties Kon. Zout 'Ket.len kwamen voor het eerst in de notering. De advleskoers was 99%%. geiyk aan de uitglftekoers. Maandag, 15 november 1965 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g 1.000.- Dieven opereerden in de Kempen (Van onze Eindhovense correspondent) In ïer Kempense parochiekerken werden door dieven, die van een snelle wagen gebruik hebben gemaakt, inbraken gepleegd, waarbij twee cibories en een miskelk werden geroofd, terwijl tevens de offerblokken werden gelicht. De inbraken hadden plaats in Dommele:Westerhoven, Borkel en Schaft en Achel, welke laatste plaats precies over de Nederlandse grens is gelegen. In Dommelen en Achel kon den alleen de offerblokken worden geleegd. In Westerhoven vonden de dieven een miskelk, die in de sacristie gereed stond voor de eerste ochtend dienst. In Borkel en Schaft hadden de dieven het nog gemakkeiyker. De sleutel van de tabernakel lag in de sacristie voor het grijpen, zodat ze zonder moeite de goude vaten konden meenemen. De geconsacreerde hos ties werden door de dieven over het altaar rondgestrooid. De cibories waren echter geborgen in een good afgesloten tabernakel, doch deze kluis werd opengebroken. De cibories zyn volgens de 54-jarige koster A. Koch buitenom van zilver, doch binnenin van zuiver goul. „Toen ik zaterdagmorgen de kerk betrad schrok ik werkelyk. De offer blokken zyn ook vernield, doch daar zat niets in, omdat ik ze telkens na iedere heilige mis leegmaak". De die ven moeten wel met handschoenen aan hebben gewerkt, want nergens werden vingerafdrukken gevonden. Wel heeft men sporen aangetroffen. Doch deze zyn erg onduidelyk. Toestand kritiek in stad Thakek De Laotiaanse regering heeft 'n een communiqué bekendgemaakt dat de militaire toestand by de stad Thakek aan de Mekong ln midden- Laos kritiek is en dat „de troepen van de Pathet Lao en Vletminh" de stad dreigen in te sluiten. Op de bevolking wordt een beroep gedaan de kalmte te bewaren. Gisteren waren volgens het communiqué zware gevechten geleverd tussen de royalistische troepen en de aanval lers, die op verscheidene punten tot staan konden worden gebracht. vorige slotkoers koers v. heden Ned. '65 II 5% 98% 98% Ned. '65 5% 98 H 98% 1 Ned. '64 5% 93% 93% Ned '64 5 91% 91A Ned. '58 4% 90% 90% Ned '59 4% 89 A x 89% Ned '60-1 4% 89% 90A Ned '60-11 4% 88% 88% Ned '59 4V4 88A 88% Ned. '60 4% 86,»« 86% Ned. '61 4% 86 86% Ned. '63 4% 85% 85% Ned '62 4 83% 83 H 1 Ned '47 3% ...4 78 78 Ned '53 I-II 3% 85 85 Ned '48 3% 76% 76% Ned. '50 I-Il 3y4 77% 77% Ned. '54 I-II 3% 79 80 Ned. '55 1 3y4 79% 80 Ned '55 n 3% 82% 83 Ned *37 3 83 5 83% Ned Gb obi '46-3 84% 84% Ned dol. in. '47 3 89t7« 89A Ned Inv cert 3 97 96% Indië *37 A 3 88% 88% Ned. wonbl '57 6 99Ü 99 VB N. wonbl '58-'59 88 >8 88 y4 Ned wonbl. '60 4% 89 89 ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 100% 100 Ver. HVA-my/.. 133% 134% A.K.Ü 383 382 Deli My cert 109.70 108.10 Hoogovens cert 494 494 Philips gem bez. 118.70 117.75 Unilever cert 122.2C 121.45 Dordtse petr 697% 696 Kon P (50 f 20) 152.10 152.65 Holl. Amer. Lyn 125% 124% Java China Pak. 189% 187% K1.M 242.50 240 Kon Ned 8t.boot 123% 121% Kon Paket M1J 194 194 Stoomv My Ned 134% 134% Nlev Goudi cert 102% 101% v Ommeren cert. 222 220% Kon. Rott Lloyd 153 152 N Scheepv Unie 149% 147% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov en Gem leningen A'dam '47 3% 88 A'dam '48 3% 87% 87% R'dam *52-1 4V4.. 88 86% Bankwezen Bank N.G. '65 6 IOOA 100% idem '65 5% 98% 98A Idem *65 6% 94% 94% Idem '58 5% 93% 93% idem '64 5% 91% 91% 90% 90% idem '64 5 89% 90 d. N W_B *52 4% 89% 90 BVG Rspbr '52.. 164% 164% BVG Rspbr f500 146% 146% tndustr Obligaties Philips DoL *51 83% 83% VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten Gedaan en bieden Premieleningen Alkmaar 58 2% 77% 78% A'dam '53 3 115% A'dam Ïl-I 2%.. 82% A'dam '56-1 2%.. 80 80% A'dam '56-11 2% 86% 86% A'dam '56-UI 2% 86 86 A'dam '59 2% 83% 83% Breda *54 2% 75% 75% Dordrecht '56 2% 77% 77% Eindhoven '54 2% 83 82 Enschede '54 2% 75% Den Haag I '52 2% 87% 89 Idem U 2% 88% 87% R'dam '52-1 2% 90% Idem U 2% 89% 87% Idem '57 2% 86% 85% Utrecht *52 2% 103% Z.-Holl 1957 2% 87% 86% Zuld-HolL *59 2% 88 87 MET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Ln terunie t50,- Nefo f50,- Robeco 221 Oill tas f50.- 471 Ver Bez v 54 f50 117 Europa I 10 pb 488 Alg Bank Ned 280 Amro f 20,56 Cultuurbank Hol] Bank U eert. 225 Ned Mld.bank R VS eert 564 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 656 Berkei's Pat 222 Borsumy 60% Calve Delft eert 892 Van Gelder Pap 117% Kon Ned Grofsm 119 De Gruyter prei b 134% Holl Constructie Ing Dur B-nyv Internatio v Kempen en Beg Kon Zout Ketjen LeidSv WolsxU MUller en Co NB Ned Kabelfabr... Philips prei Rott Droogd My E-M.S 215% Ver Machiabr... Ver Touwfabr Vihamy Walvisvaart Wernlnk's Betmy Wilton Feyenoord v. wyk - Heringa Zaalberg Mijnbouw en petroleum Bill!ton 2de r396 Kon Petr (f20) 150 97.50 103.50 370 147 x 279% 133% 810% 329% 328% 342% 42.60 205% 138 300 171 161% 134 93% 97.50 56.80 660 b 370 x 278% 139% 92% 150.40 Amer. rondten Can ad Pacific R Intern NlckeJ Anaconda Betheiehem 8teel Cities Service Gen Motors Kenneoott Republic Steel Shell OU Union Pacific Un States 8teel... Ex dividend Exclaim Laten 101% 100% 79H 80% 37A 37% 85% 85% 106% 108% 121% 123% 43 47% 65% 42% 42 A 53 A 50% 42 A

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 13