Duitse interesse voor Alarik: echt en onecht i Zilveren medaille oor J. H. Bekkering Lening kerk Geleerde uit Parma zal zoeken in het voorjaar hervatten EERTIC JAAR KIEVIETKERK L. G. Menijn krijgt kon. onderscheiding BEURS VAN AMSTERDAM Weer twee jaar tegen directeur geeist tertig jaar trouw ti gemeente Leiden Weer (lode vis op Noordzeestrand Specialisten van het Rijksinstituut voor Visserij onderzoek te IJmuiden stellen een onderzoek in naar de oorzaak van het feit dat opnieuw veel dode vis op het Noordzeestrand tussen Petten en Zandvoort ligt. De directie Visserij van het ministerie van Landbouw en Visserij te Den Haag deelde hedenmorgen mee, dat de oorzaak naar alle waarschijnlijk heid niet moet worden gezocht in de richting van explosies in de Noord zee ten behoeve van het seismogra- fisch onderzoek met betrekking tot het zoeken naar aardolie of aard gas in de Noordzeebodem. Intussen wacht de directie het rapport van het Rivo af over de re cente vissterfte. LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 12 NOVEMBER 1965 LEIDERDORP Van heden af staat de inschrijving open op nominaal f. 600.000, 6 1/4 pc. 30-jarige obligaties 1965 tot de koers van 99% pet ten laste van de Geref. Kerk alhier. De opbrengst der lening geldt voor gedeeltelijke financiering van de bouw van de kerk. De bouwkosten, inclusief grond vergen f. 1,07 mil joen uit eigen middelen, plus sub sidie wordt f. 470.000 bijeengebracht. Ook dit jaar zal er in Wasse naar een oecumenische kerstzang avond worden georganiseerd en wel op dinsdagavond 21 december. De gezamenlijke Wassenaarse zangkoren zullen weer hun medewerking ver lenen. In het roulatie-systeem, dot sinds enige jaren wordt toegepast is nu de Dorpskerk aan de beurt. Piëta in Italië terug De Piëta van Michel Angelo is In Napels teruggekeerd uit New York, waarheen het zeven jaar na de ont dekking van Amerika geschilderde kunstwerk, op 5 april 1964 is gezon den om te worden tentoongesteld in het Vaticaans Paviljoen op de New- yorkse wereldtentoonstelling. De Paus heeft inmiddels vastge steld, dat grote kunstwerken van het Vaticaan, zoals de Piëta, in V toe komst niet meer zullen worden uit geleend of verscheept. Het kunstwerk, dat vanmorgen in Napels is uitgeladen, is onderweg Medische diensten Leiderdorp: dokter P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 30070; zuster Van Leeuwen, Bonifaclusstraat 15, Zoe- terwoude, tel. 34673. Voorschoten: dokter T. van Schaik, Jul. van Stolbergenlaan 62, tel. 3344; tandarts Ch. Kengen, Kon. Wilhel- minalaan, melden 9.30 uur apotheek, Centraal, Breestraat 74, Leiden, tel. 20552. Warmond: dokter Bots, Voorhout, tel. 02532—7393; zuster Konijn, Kerk- dam 2, Warmond, tel. 250. Wassenaar: dokter J. A. Römer, Lange Kerkdam 56, tel. 2501: dokter H. S. Boogaart, Storm van 's-Grave- sandeweg 1, tel. 4466; apotheek Was senaar, Schouwweg 32, 2402. Scholen gesloten in midden-Java Alle scholen onder communitisch beheer zijn op last van de autori teiten van midden-Ja va tot nader order gesloten, zo meldt het persbu reau Antara. Deze maatregel geldt ook voor de onderwijsinstellingen van de organisatie van burgers van Chinese afkomst (Baperki). De auto riteiten hebben de particuliere en staatsscholen opgedragen, geen leer lingen van de gesloten scholen toe te laten. ten gesierd kereltje met een blonde j snor en varkensoorgjes, echt een I voorbeeld van een ,,edel-Ariër". „Lustwaffe" heer J. H. Bekkering (65) heeft imorgen de zilveren medaille rende by de Orde van Oranje iu gekregen wegens 40 jaar re en ijverige dienst by de ge le Leiden. dens een korte plechtigheid in Stadhuis, waarbij behalve de enote van de jubilaris ook te- oordig waren wethouden P. S. nsen en ir. Y Ykema, directeur de Stedelijke Fabrieken voor en Elektriciteit feliciteerde bur- ester mr. G. C. van der Wil de heer Bekkering met zijn tjubileum. In lovende bewoor- rn maakte Leidens eerste bur- van de plichtsbetrachting fie goede eigenschappen, welke ubilaris in de lange reeks van getoond heeft. een kort dankwoord van de on- heiden jubilaris bleef het gezel- enige tijd onder het ge- van een kop koffie in het ïuis bijeen, waarna te omstreeks ur de huldiging in het bedrijf ecteur Ykema ging hier uitvoe- op de staat van dienst van de Bekkering, die als schakelbord- - de man die de stroom- WASSBNAAR de morgendienst van 10 uur ondag in de Hervormde Kieviet- worden herdacht, dat de kerk lar geleden in gebruik genomen Na afloop van de dienst is er ieder gelegenheid de kerkeraad dit jubileum geluk te wensen, idat reeds vanaf 1919 voor de we ingezetenen, die zich in het elyk deel van de gemeente ves- sn regelmatig hervormde kerk- sten werden gehouden in de steliike lagere school, die zich aan de Zijdeweg bevond, werd iet begin van de twintiger jaren Dien tot het stichten van een hervormde kerk in villapark Kieviet. De directie van de Ex- atiemaatschappij De Kieviet stel- de grond kosteloos beschikbaar Khonk bovendien het orgel, ter- de directeur van deze maat- ppy, de heer Joh. Mutters als it*ct optrad. In september 1925 kerk ingewijd met een 1st door ds. Donszelmann, die tevoren zijn intrede in Wasse- gedaan had als opvolger van 'a De Veij Mestdagh-. Geruime tijd in de wijkgemeente De Kieviet l gedaan door hulppredikers, at in 1932 voor het eerst een vas- redikant werd aangesteld: ds. W. ten Kate, die tot 1950 hier I kzaam zou blijven. Hij werd op- '!d door ds. W. van Wijngen, p zijn beurt in 1952 opgevolgd door de huidige predikant ds. Wiersma. werd een grondige res- wie en vernieuwing in het kerk- R^uw doorgevoerd, terwijl in 1963 hieuw orgel in gebruik genomen :stig jaar getrouwd Pt echtpaar J. B. Zonneveld der Kleij, Molenplein 1 viert 14 november het zestigjarig jksfeest. De bruidegom, en de bruid, 83 jaar, zijn bei' geboren en geto- De heer Zonneveld exploiteert 'eeds 43 jaar een eigen groente- [fruithandel aan het Molenplein. D'as een van de eerste groente- jdelaren in Wassenaar, die zijn Pten per auto ging bedienen. De Zonneveld is al ruim 50 jaar van het collectantencollege van Willibrordparochie. Onlangs, [tjjn gouden jubileum als collec- werd hem de pauselijke onder- Pro Ecclesia et Pontifice is er om half 10 's mor- in de St. Willibrordkerk een phtige H. Mis. 's Middags van drie tot half vijf is er gelegen- d het diamanten paar geluk te in het Verenigingsgebouw 1 de Kerkstraat. De burgemeester reikt de zil veren medaille aan de jubilaris uit. (Foto L.D./Holvast) kraan naar Leiden en omgeving moet I open houden werk verricht, waar voor een grote dosis accuratesse en plichtsbetrachting wordt vereist. Tenslotte overhandigde de directeur de jubilaris een bedrag onder cou vert. Na de heer Ykema werd nog het woord gevoerd door twee chefs Bekkering, ir. H. W. Brooshooft en ir W. van Tussenbroek. Bij monde van de heer T. Wiersma, plaatsver vangend voorzitter van de personeels vereniging, bood het gezamelijk per soneel eveneens een bedrag onder couvert aan. W. Wijnhclt uit produktscliap De heer W. Wynbelt, vertegen woordiger van de visconservenindus- trie in het dagelijks bestuur van het Produktscliap voor Vis en Vispro- dukten, heeft zich uit het bestuur van het schap teruggetrokken. In een brief heeft htf uiteengezet, dat hij zich niet kan verenigen met het financiële beleid in het produkt scliap. Het knelpunt is voor de heer Wijn belt de verdeling van de heffingen, die dienen om het schap te laten functioneren. Volgens de begroting 1965 was de lastenverdeling zodanig, dat de handel en de verwerkings industrie voor 60,29 procent zouden moeten opkomen en de aanvoerders voor 39,71 procent. Evenals een aan tal andere vindt de heer Wijnbelt deze verdeling niet billijk. (Van onze correspondent in Rome) Het is opvallend hoezeer de Duitsers steeds belangstelling hebben getoond voor de Gothen- koning Alarik. die in 410 Rome plunderde en wiens graf waar schijnlijk eerlang wel zal worden gevonden. In zekere zin is die belangstelling wel te verklaren. De Westgothen waren een Ger maans volk, als men wil een „Duitse stam", zoals de histori- ricus L. Schmidt in het eerste deel van zijn in 1910 in Berlijn verschenen „Geschiedenis der Duitse stammen tot het einde der grote volksverhuizing" hen noemt. Zij mogen dan al geen deel hebben gehad aan de vor ming van het huidige Duitse rijk en zich definitief in Spanje heb ben gevestigd, germanen waren zij ongetwijfeld. En Alarik, al was hij hoofd van een uiterst barbaars volk, heeft in de geschiedenis grote betekenis, niet alleen omdat hij de eerste barba- renheerser is geweest, die het waag de de glorie van Rome met voeten te treden en de stad, die gedurende ruim acht eeuwen vijandige vreem delingen binnen haar muren nooit anders had gezien dan als gevan genen in de triomfen der Romeinse keizers en van hun legerscharen, op deerlyke wijze te plunderen, maar omdat hij zijn nomadevolk tot on derdeel van het geordende Romein se ryk wilde maken. In het voorjaar zal prof. Siboni van de universiteit van Parma met zijn medewerkers het zoeken her- Deze man was eerst een tamelyk verlegen soort boekenwurm, maar al gauw ontpopte hy zich als iets ge heel anders. Het instituut werd meer en meer bezocht door jonge vrouwen, die beslist niets met oud- vatten naar de schatten, welke Ala- j heldmmde te maken hadden, maar rik uit Rome meevoerde en die vol- j vecl m,et de voorbereiding gens de schrijver van de Latijnse ?«"de oorlogsmaatregelen Onze kroniek „Oorsprong en handelingen '*ndgenoot. prof. dr H M R Leo- der Gothen" tezamen met de ko- f°1d' w!ens se"e boe^ ;ült de nir.g werden begraven nabij Cosen- eeracho01 ïan de spade tenminste - - I twee generaties van Nederlanders liefde te t de oudheidkunde hebben de bedding van de daartoe verlegde rivier de Busento. Het bo venaangehaalde boek, dat wij dan ken aan een (Gotische) schryver, waarschynlyk een monnik, dateert uit het jaar 552 en is opgedragen aan paus Vigilius (de laatste „paus", of juister bisschop van Ro me, die in de catacomben werd be graven, in 555). Het belang van het slecht geschreven en wat onsamen- hangende boek bestaat daarin dat ker« zou behelpen. De Duitse In- het teruggaat op een verloren werk vaslf In zdn hevelingsbiblio heek bygebracht, wat sedert byna dertig jaren een der trouwste bezoekers van het instituut geweest. Een paar weken na de installering van de Duitse „professor" vertrouwde hy ons toe, dat hy het niet meer over zich kon krygen die biliotheek te bezoeken en zich voortaan met an dere bibliotheken en zyn eigen boe- nen en om de in het nog „neutrale" j Italië gevestigde Franse, Engelse, i Poolse en andere diplomaten gehei men te ontfutselen. Dat was Hitlers i en Himmlers idee van een onder- zoek naar het graf van Alarik Lijdensweg In liet vroege voorjaar van 1944, toen Zuid-Italië door de geallieerden was bezet en Rome met geheel mid den- en noord-Italië door de Duit sers, ontpopte zich de kleine, blon- snorrige „professor", die waarschyn lyk wel degelijk een man van stu die was, als een niet te versmaden kenner van kunstvoorwerpen. Hy droeg nu net uniform van officier der SS en ging als Alarik te werk. By honderden vertrokken de vrachtwa gens uit Pome, die de kunstschat ten van geheel zuid Italië en van de hoofdstad wegvoeren voor de pri vé-verzamelingen van - Hitier en vooral Goering. De lydensweg van die kunstwerken is een lange ge weest, tot zij tenslotte door de geal lieerden werden aangetroffen in oude zoutgroeven in Oostenryk. Het heeft jaren geduurd voor alles, of althans byna alles, weer in de Italiaanse musea, bibliotheken en verzamelin gen was teruggekeerd. Een zekere samenhang tussen Alarik en Himmler blykt dus toch te hebben bestaan „Het is zo plezierig als je in een bedrijf mensen hebt, waar je op kunt rekenen", zei burgemeester mr. G. C. van der Willigen hedenmorgen op 'n by eenkomst in het bedryf van Nieu- wenhuizen Conservenfabriek N.V. tot de heer L. G. Menyn, Morsstraat 43 in Leiden, die bijna 42 jaar in dit bedryf heeft gewerkt. De burgemeester bracht namens het gemeentebestuur de hartelijke dank over voor alles wat de heer Menyn in het belang van het bedryf heeft ge daan. Ook de echtgenote van de ju bilaris werd in de huldiging betrok ken. „Ik hoop, dat U door uw voor beeld veel jongeren zult inspireren" besloot burgemeester Van der Willi gen zyn toespraak. Hierna speldde dhr. Menijn de bronzen ereme daille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De directeur van het bedryf, de heer Nieu wenhuizen. dank te met enige woorden de scheidende heer Menyn en bood hem enkele ge schenken aan. De heer Menyn begon zyn loopbaan als werkmeester op de afdeling tafelzuur. Hy deed zyn werk evenals zyn laatste functie (portier' nauwgezet en vol plichtsbetrachting. De heer Menyn gaat nu met welver diend pensioen. teruggaat op een verloren van de grote Cassiodorus, de „Histo- ria Gotherum". En Cassiodorus, een Calabreës, die leefde van 480 tot 575, was vele jaren lang gouverneur van de landstreek, waar zich Cosenza en de Busento bevinden. Hy was een groot historiucs en een diplomaat van de eerste rang. We hebben dus waarschynlyk niet te doen met een legende, maar met een historisch feit. Cassiodorus heeft de nakome- j iingen van Alarik gekend en ver keerde aan hun hof. Dubieuze belangstelling O c Op die oude boeken gaat het be- kende gedicht terug van August j graaf Von Platen-Hallermunde, de eerste Duitser, die werkelyk grondig veel grondiger dan Goethe ge heel Italië heeft doorreisd. Het doet een beetje vreemd aan. dat deze het is geweest, die Rome heeft geplun derd en dat waarlyk niet de Ro meinen de op buit beluste indrin- aringers waren Wanneer hy uit roept. „Keines Romers Schnöde Habsucht sol dit je das Grab ver- sehren" (nooit zal hebzucht van Ro meinen 't overspoelde graf onteren) gelooft men zyn oren nauwelyks. Maar goed, Platen was een Duitser, en, al zou hy het zelf hebben tegen gesproken, een romanticus. Zolang zich de Duitsers alleen als historici en dichters met de Gothen - koning bezighielden en op de hun eigen wat dweperige manier in hem een groot Duitser wilden zien, kon ieder er vrede mee hebben. Maar wy herinneren ons een andere en veel vreemdere belangstelling voor koning Alarik. In 1938 bezocht Hitier fascistisch Italië en zijn oude leermeester Mus solini wist daar zulk een „show" aan te verbinden, dat Hitier gewel dig onder de indruk kwam. Vooral de Italiaanse vloot leek hem iets formidabels, dat hy, weinig met zee zaken vertrouwd, geen ogenblik meer twyfelde of met zulk een bond genoot aan zyn zijde moest het een kleinigheid zyn zich meester te ma ken van Europa en „de nieuwe orde" in te stellen. En ook Hitier bleek be zeten van bewondering voor Alarik de Gothenkoning, ook al ging hij niet naar het uiterste zuiden om te I zien, hoe de Busento er uitzag. Himmler in Rome Hy deed iets heel anders. Hy stel de aan Mussolini voor, dat een Duit se missie zich met de opgraving van ae schat van Alarik zou bezighouden. 1 In die rijd was men er in Italië hei lig van overtuigd, dat, wanneer het op kennis der oudheid aankwam, de Duitsers onovertrefbaar waren. Mus- j solini, die op dat gebied totaal on wetend was, vond het kennelyk ook niet vreemd, dat het hoofd, van de oudheidkundige missie werd aange steld Heinrich Himmler! Himm- ler kwam inderdaad, kort na het vertrek van Hitier, naar Rome. Zoals vanzelf spreekt stelde de na- zibeul en opperbevelhebber van de S.S. niet het minste belang in oud heidkunde. Maar dit belette hem niet zich gedurende enkele dagen te in stalleren in het „Germanische Insti- tut", een instelling, die ondanks de naam slechts zeer ten dele Duits en overwegens Italiaans was. In dat Instituut vond en vindt men de rykste bibliotheek op oudheidkundig gebied in Rome en waarschynlyk in de wereld. Himmler bleef er niet lang en hy dacht er natuuriyk geen ogenblik over naar Calabrië te reizen. Maar hy liet een „professor" ach ter, een klein, met veel zomersproe- stuitte hem te zeer tegen de borst. Hij vroeg zich af, waarom het een soort pension moest worden voor tal van secretaressen. Later, toen de oorlog werkelyk was uitgebroken, begreep hy, dat men ir het oudheidkundig instituut de „I.usfwaffe" had georganiseerd, een aantal bijzonder knappe, blonde jonge vrouwen wier bekoorlijkheden moesten dienen om hoge Italiaanse heren voor het nazi-ideaal te win- WISSELKOERSEN Amsterdam, 12 november. Londen 10.09%10.10%; New York 3.60A—3.60,7«Montreal 3.34%-3.34% Parijs 73.5073.55; Brussel 7.25% 7.26%; Frankfort 90.04—90.09; Stock holm 69.60—69.65; Zürich 83.38%— 83.43%; Milaan 57.65%—57.70%; Ko penhagen 52.23%52.28% Oslo 50.42%50.47%'Wenen 13.94% 13.95% Lissabon 12.60%—12.61%. BF.IJRSO VERZICHT Stemming viel mee Amsterdam 12 november Evenals Wall Street gisteren heeft ook het Damrak vandaag zich wei nig aangetrokken van de gebeurte nissen in Rhodesië. De stemming voor de internationale waarden viel mee. Weliswaar was de omzet in de hoofdfondsen gering mede door het naderende weekeinde, doch de koer sen bewogen zich rond het voor gaande slotniveau of daarboven. Kon. Olie ontmoette enige vraag uit Zwitserland waardoor dit fonds kon oplopen van f 151,80 tot f 152,20 (f151). Philips bleef goed prijshoudend op f 119. Unilever werd ex f2,53 interimdividend verhandeld op f 122.30, tegen gisteren als slot- prijs f 124,05 cum dividend. De beurs vraagt zich af wat de inschrijvings- koers zal worden voor de aangekon digde 6% obligaties Unilever. Van de gisteren aangekondigde lening groot f300 min gaat een fors bedrag naar het buitenland voor Unilever. Een grote concurrent voor deze le ning, is de reeds aangekondigde 6% lening BNG k pari. AKU en Hoog ovens bleven vrywel ongewyzigd op resp. 383% en 490 als advieskoers. Een groot uitbreidingsplan van Hoogovens waarmede circa een mil jard gulden is gemoeid werd ter beurze gedurende de ochtenduren wel druk besproken doch er is in die tyd niet één stuk Hoogovens verhandeld. KLM lag iets beter. In de scheepvaartsector ging heel weinig om. De stemming was nau welijks prijshoudend. Van de lei dende cultures lag Deli iets ge makkelijker. De stemming in de Staatsfondsenhoek was wederom lusteloos met afbrokkelende koer sen. Voor de inschryving op de 6 1/4 obligaties kerk van Leiderdorp tegen 99% bestond grote belangstelling Ook gisteren is in EMS weer veel omgegaan nom. f 300.000 tegen een onveranderde koers op 216. Synres werd iets lager geadviseerd op de minder gunstige gang van zaken. Areli - zaak Het Haagse Gerechtshof heeft vandaag in hoger beroep de straf zaak behandeld tegen de 51-jarige ex-directeur van de failliete NV Arch, die door de Haagse rechtbank wegens het dubbel financieren van huurkoopcontracten en het verval sen van de Arch-boekhouding is ver oordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek. De ex-arch-directeur ging van dit vonnis in hoger beroep. Op de vraag waarom antwoordde hy vandaag aanvankelyk, dat hy voor de recht bank te nerveus was geweest om zich goed te verdedigen, niet dat hy ten onrechte zou zyn veroordeeld. Bij nadere navraag door de presi dent van het hof verklaarde hy, echter min of meer schoorvoetend zich met zyn advocaat mr. Korthals Altes op het standpunt te stellen dat hem geen dubbele financiering kan worden tenlastegelegd, omdat destyds bij het overdragen van de huurkoopobjecten, noch de eerste keer noch de tweede keer, was vol daan aan de wettelijk gestelde eisen voor eigendomsoverdracht, aangezien geen formele akten waren opge maakt. Procureur-generaal mr. baron van Voorst tot Voorst meende dat het rechtbankvonnls door het hoge hof moest worden bevestigd. „Er zyn in en door Arch grote fouten gemaakt, in de eerste plaats door verdachte, die zich daardoor aan verschillende misdryven heeft schuldig gemaakt", aldus de procu reur-generaal, die voorts opmerkte, dat by het ineen storten van Arch zeer velen de dupe zyn geworden, omdat deze N.V. mede werd gefinan cierd door middel van de openbare kapitaalmarkt. Als enig lichtpunt in deze zaak zag de procureur-generaal dat ver dachte niet gepoogd heeft enig per- sooniyk voordeel te behalen. „Dat hy er veel voor over had te trachten Arch uit het slob te krygen kan ik me voorstellen, maar hy koos de verkeerde middelenhy handelde onoirbaar, onrechtmatig en bepaald ook misdadig", aldus mr. Baron van Voost tot Voorst, die zich tenslotte volledig aansloot by de overweging in het rechtbankvonnis, volgens welke, door de financieringsmaat- schappyen op hoogst lichtzinnigs wyze is nagelaten de nodige controle uit te oefenen. Vrijdag, 12 november 1965 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g 1.000,- vorige slotkoers koers v. heden Ned. '65 II 5% 98%' 98% S Ned. '65 5% 981« 98}g Ned. '64 SVa 93% 93% 91% 91% Ned. '58 4% 90% 90% Ned. *59 4% 89% 89,3« x Ned. '60-1 4% 90 89% Ned. '60-11 4% 88% b 88% Ned. '59 4 ¥4 88% 881% Ned. '60 4% 86% 86,3g Ned. '61 4% 86% 86 Ned. '63 4% 85 Vi 85% Ned. '62 4 83% 83% Ned. '47 3% 78% 78 Ned '53 I-II 3% 847s 85 Ned '48 3% 77 76% Ned. '50 I-Il 3V4 77i»« 77% Ned. '54 I-II 3% 80 79% Ned. '55 i 3V4 79% 79% Ned '55 II 3% 82% 82% Ned. '37 3 84 83% Ned Gb obi '46-3 84''4 84% Ned. dol. In. '47 3 89% 89,7« Ned. Inv cert. 3 97 Indië '37 A 3 89 5 88% Ned. wonbl '57 6 99% 99{| N. wonbl '58-'59 88 88% Ned wonbl. '60 4% 89 89 Premieleningen Alkmaar '58 2% A'dam '53 3 A'dam '51-1 2%.. A'dam '56-1 2%.. A'dam '56-11 2% A'dam '56-in 2% A'dam '59 2% Breda '54 2% Dordrecht '56 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag I '52 2% Idem n 2% R'dam '52-1 2% Idem II 2% Idem '57 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl 1957 2% Zuid-Holl. '59 2% 87% 88% 103% 88 87% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 101% 100% Ver. HVA-mij 133% 133% A.K.U 383% 383 Deli My cert 110.90 109.70 Hoogovens cert 490 494 Philips gem bez. 118.90 118.70 Unilever cert. 124.10 122.20 Dordtse petr 687 697% Kon P (50 k 120) 151. 152.10 Holl. Amer. Lyn 125% 125% Java China Pak. 190 189%. K.L.M 241.50 242.50 Kon. Ned St.boot 124% 123% Kon. Paket My.. 193 194 Stoomv My Ned. 135 ¥4 134% Niev Goudr cert. 102 1027# v. Ommeren cert. 223% 222 Kon Rott Lloyd 153% 153 N Scheepv Unle 149% 149% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov en Gem. leningen A'dam '47 3% 88 Bankwezen Bank N.G. '65 6 100 100A Idem '65 5% 98% 98% idem '65 5% 94 94% Idem '58 5% 93% 93% idem "64 5% 91% 91% idem '58 5 91 90% idem '64 5 90 89% d N WB '52 4% 90% 89% BVG Rspbr '52.. 164% 164% BVG Rspbr f500 146% 146% Industr Obligaties Philips Dol '51 83 "4 83% VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten Gedaan en bieden Bieden b NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interlinie t 50,- 191 191 Nefo f50,- 98 97.50 Robeco 221 221 Unitas f 50.- 475 471 Ver Bez v 54 f50 117.— 117 Europa 1 10 pb 488 488 Alg Bank Ned 281 280 Amro f 20.- 57 56.80 Cultuurbank Hol] Bank U eert. 225 225 Ned Mid.bank 103.550 103.50 R VS eert 568 564 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 650 656 BerkeJ's Pat 221 222 Borsunhj 6414 60% Calve Delft eert. 880 892 Van Gelder Pap. 118 117% Kon Ned Grofsm 121 119 De Gruyter pref b 134% Holl Constructie 370 Ing bur v B.nyv 147 x Internatio 279 279% 133% 133% 32! 331 340 Kempen en Beg Kon Zout Ketjen 815 LeidSv. Wolsj-y Mtliler en Co NB Ned Kabelfabr.... Philips pref 42 Rott Droogd My 209 E.M.S 216 Ver Machfabr... 140 Ver Touwfabr Vihamy 176 Walvisvaart 90 V Weralnk's Betmy 1717 810'- 163 Wilton Feyenoord v. Wyk - Heringa 131% Zaalberg 89% Mijnbouw en petroleum Billiton 2de r399 Kon Petr (f 20) 149.5( Am er. fondsen Canad Pacific R 68% Intern Nickel Anaconda Bethelehem Steel Cities Service Gen Motors Kennecott Republic Steel Shell OU Onion Pacific Un States Steel... Ex. dividend Exclaim Laten 101 ¥4 101% 79% 79j* 37 37A 86% 85% 104% 106% 121% 121% 43Z 43 65% 65% 42 A 4211, 49% 50%

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 9