[Jeugdparlement keurt de koningskwestie af Bij krappe aanvoer was handel prijshoudend Heftige betogen Wegen naar vrede f Verontrusting over personeelsaspect Leidenaar 25 jaar bij Oostlioek-Zoeterwoude LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 6 NOVEMBER 1965 TWEEDE BLAD Geen waardering voor pacifistischenota hts 1 Het Leidse Jeugdparlement heeft gisteravond in de raadzaal uit voerig gediscussieerd over een door het P.S.P.-lid Cees Walle ingediende nota over de monarchie en het a.s. huwelijk van Prin ses Beatrix met de heer Claus von Amsberg. Cees Walle verde digde het bekende, radicale standpunt van de P.S.P., t.w. het af- t wijzen van de monarchie ,,zij past niet meer in het huidige tijds bestek" en een duidelijk ..neen" tegen de goedkeuringswet, [welke volgende week bij het parlement in behandeling komt De A.R.P. vond, dat het begrip faeisme te pas en te onpas in de nota- Walle wordt gebruikt. „De no ta is op z'n zachts gezegd zinloos". Van socialistische zijde werd nog opgemerkt, dat de koningskwestie niet acuut is. De Pv.d.A-woordvoer der zei niei in te zien waarom de monarchie juist nu uit de tijd zou NJ Cees Walle legde het jeugdparle- I ment een motie ter goedkeuring Roti voor. waarin o.a. werd gesteld, „dat pa< de monarchie haar bestaansrecht ontleent aan een niet-democratisch K2 j systeem en dat het koningschap niet langer gezien kan worden als een j. symbool van eenheid". Voorts „dat Svarj hew Von Amsberg zich nimmer het nationaal- socialistische regiem >pr. en in ons land geen vooraanstaande tola< positie behoort in te nemen". Na heftige betogen over en weer "'de vergadering duurde ruim drie uur werd de P.S.P.-nota door alle ove rige partijen verworpen. De C.P.N. was weliswaar tegen de goedkeu- ringswet, maar zij wilde in elk ge val de kwestie monarchie of repu bliek op dit ogenblik niet aan de nJ orde stellen zijn De V.V.D.-ers spraken van „mis selijke eenzijdigheid", zij achtten het onderwerp te subjectief benaderd. Hun woordvoerder maakte van de gelegenheid graag gebruik om de nota-Walle ..te analyseren, te kri tiseren en vervolgens te verwerpen". De K.V.P.-ers konden zich in het algemeen met de standpunten van de andere fracties conformeren. „De aantijgingen aan het adres van het koninklijke huis zijn meer dan wal gelijk", zei een der afgevaardigden tot slot. Gevangeniswezen Het Jeugdparlement komt 25 no vember a.s. weer bijeen, op welke datum gedebatteerd zal worden over het gevangeniswezen in ons land. Motie Onder auspiciën van de ..Leidse commissie voor internationale samenwerking" werd gisteravond in de Remonstrantse kerk de eerste van een serie van drie bijeenkomsten gehouden, die het motto draagt ..Wegen naar vrede". Ingeleid door ds. J. Th. Mac kenzie sprak drs. Chr. N. van Wijngaarden, voorzitter van de Wereld Federalisten Beweging Nederland en president van het internationale uitvoerende comité van deze organisatie. V.N. ombouwen tot wereldsezagsorgaan O O O Een door de A.R. ingediende en alle andere partijen, op de ranj P.S.P. na, ondertekende motie werd echter met grote meerderheid van lapj stemmen aangenomen. Het jeugd- ,rt j parlement sprak in deze motie zijn afkeuring uit over „de inhoud en de bedoelingen van de nota-Walle betrefende het vraagstuk al of Jcelijkheid. niet monarchie". De P.S.P.-fractie zelf onthuld zich in dit geval van stemming. De heer Van Wijngaarden, die op een rijke internationale ervaring kan bogen, belichtte speciaal de werke lijke politieke situatie van thans zo als die tot stand is gekomen na de tweede wereldoorlog. Uiteraard stond hij stil bij de kernbewapening wat hem deed opmerken, dat we thans onder een zeer moeilijk han teerbaar evenwicht leven. Het ,dank zij de atoombom hebben we geen oorlog" is een gevaarlijk argument anderzijds een politieke toer- Discussies Wat ae discussies, die af en toe een wat verward karakter dreigden aan te nemen, aangaat, maakte de afgevaardigde van de C.P.N. ernstig bezwaar tegen „het door elkaar ha len van twee zaken". Zijn fractie ver klaarde zich tegen de goedkeurings wet. omdat „Vom Amsberg als prins gemaal niet acceptabel is", maar de communisten voelden er aan de andere kant in het geheel niet voor cm nu te gaan praten over het vraagstuk monarchie of republiek. De C.H.U. -vertegenwoordiger noemde de nota „onbeschaamd" en „een verdraaiing van de feiten''. „Al le denigrerende opmerkingen ten van het koningshuis zijn in strijd met de grondwet, omdat het koninkijlk huis geen we derwoord kent", zo luidde het stand punt van het C.H.-lid. Huisvrouwen voorgelicht over groente Voor de afdeling Leiden van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen verzorgde het produktschap voor groenten en fruit gistermiddag in de Stadsgehoorzaal een voorlich tingsmiddag. 2 demonstratrices van het produktschap maakten de Leidse huisvrouwen duidelijk, dat er in Nederland in vergelijking met het buitenland veel te weinig groenten en fruit worden gegeten. Om dat euvel te verhelpen vertelden de beide dames op welke manieren groenten en fruit in de maaltijd op smakelijke wijze kunnen worden verwerkt. Zij lichtten hun smakelijke praatje toe met even smakelijke dia's en het bleef niet alleen beperkt tot de theorie: in de pauze konden de dames genieten van heerlijke groen teslaatjes. Na de pauze vertoonde het produktsohap voor groenten en fruit twee propagandafilms. Uit de ene bleek hoe gezond genoemde artikelen wel zijn en de tweede film liet zien. dat doperwtjes ook aan leiding kunnen geven tot heel wat (liefdes) verwikkelingen. Na een en ander te heben gezegd over de de-kolonisatie (wil gelijk schakeling van alle volkeren ook zeggen, dat ze sociaal-economisch, cultureel en levensbeschouwelijk de zelfde rechten hebben?), schonk de heer Van Wijngaarden aandacht aan de enorme invloed van de massa communicatiemiddelen. Eén van die invloeden: de grote verschillen die op de wereld bestaan worden niet meer geaccepteerd. Daartegenover staan de Verenigde Naties in welk instituut de overwin ning van de Tweede Wereldoorlog wordt belichaamd. Voor miljoenen op de wereld belichaamt het insti tuut der V.N. het begin van de wereldgemeenschap. De V.N. kennen een merkwaardige regel: één land, één stem, onver- schillig hoe groot of klein dat land HeereJe^1361* is. In de toekomst zal dit misschien een onhoudbare afspraak worden maar tn wezen gaat het hier om het symbool van de gelijkheid. De V.N. hebben veel praktisch nut opgeleverd Suezkwestie) Politiek gezien leven we momen teel niet alleen in de dreiging van de kernwapens maar ook in een schaakmattoestand. Er is telkens een aftasten van: hoe ver kunnen we gaan. De universaliteit vergt, dat alle staten lid behoren te z^n van de V.N. al is communistisch China, het grootste land ter wereld, momenteel wat dit betreft een heet hangijzer, er zal een oplossing voor moeten wor den gevonden. Ten slotte bepleitte drs. Van Wijngaarden een langzaam ombou wen van de V.N. tot een wereldge zagsorgaan met voldoende middelen en bevoegdheden om de vrede te handhaven. MR. J. VAN SOEST LECTOR IN HET BELASTINGRECHT Bij K.B. is mr. J. van Soest, lec tor aan de Gemeentelijke Universi teit te Amsterdam, aan de Leidse universiteit benoemd tot buitenge woon lector in de faculteit der rechtsgeleerdheid, om onderwijs te geven in het belastingrecht. Mr. J. van Soest, die in 1929 te Rotterdam is geboren, heeft aan de Leidse univeriteit rechten gestu deerd. Na voltooiing van zijn studie was hij een aantal jaren werkzaam als belastingconsulent te 's-Graven- hage. Van 1958 tot 1961 veiwulde mr van Soest een lectoraat te Utrecht: in laatst genoemd jaar aanvaardde hij een lectoraat aan de Gemeentelijke Universiteit in Amsterdam. Mr. van Soest heeft twee studies van wijlen prof. mr. W. J. de Lan gen, wiens assistent hij is geweest, voltooid, resp. heruitgegeven. Daar naast heeft hy vele artikelen ge publiceerd in tijdschriften als „Eco nomisch- Statistische Berichten". „Weekblad voor fiscale winstbepa ling" en „De Naamloze Vennoot schap". OUD-STADGENOOT HOOGLERAAR V.U. Onze oud-stadgenoot, dr. D. C. Mulder, benoemd tot gewoon hoog leraar aan de Vrije Universiteit in de faculteit der godgeleerdheid om onderwijs te geven in de geschiedenis en de fenomenologie der niet-chris- telijke godsdiensten, heeft gistermid dag zijn ambt aanvaard door het uit spreken. in het Woestduincentrum. van een rede getiteld „Theologie en godsdienstwetenschap". Dr. Mulder, die aan de V.U. stu deerde, promoveerde in 1949 in de fa culteit der letteren en wijsbegeerte op een onderwerp uit de Islamitische filosofie. Var- 1950 tot 1962 was dr Mulder docent a'an de theologische school te Jogjakarta. Vanaf 1956 hoogleraar aan de christelijke uni versiteit te Salatiga. Van 1962 tot 1965 was hij hoogleraar aan de theo logische hogeschool en aan de chris telijke universiteit te Djakarta. kÉÈAi ARKA HIELD JAARVERGADERING IN LEIDEN De landelijke sub-groep sociale verzekering van de Algemene Rooms- Katholieke Ambtenarenvereniging (Arka), die gisteren in Leiden in jaarvergadering bijeenkwam, heeft telegrammen gezonden aan de minis ter van Sociale Zaken en Volksge- KerkeIijk Leven r N'unspeet (4e pred. pl Genemulden. Geref. Kerkei te Poortugaal I. Vergeet sens. Bedankt Ruiter te Harkema-Opeinde. Geref. Kerken (vrljgen Pernis t Riet te Lioes- Het was gisteren vijfentwintig jaar I Na begonnen te zijn als geleden, dat de heer A. Smit uit Lei-man-modelmaker werd de jubilaris den in dienst trad bij het houtwaren- J na de tweede wereldoorlog baas over bedrijf van de firma Oosthoek in alle technische diensten. In 1960 Zoeterwoude. Daarom werd hij in de werd hij benoemd tot calculator, morgenuren in het directiekantoor in i welke belangrijke functie de heer Alphen aan den Rijn op hartelijke Smit thans nog vervult. Na 1945 wijze gehuldigd. heeft hij nog deel uitgemaakt van de Een van de eersten, die de zilve-1 Weidse noodgemeenteraad, ren jubilaris toesprak was de direc- Voor filatelisten zijn er weer nieuwe Russische postzegels. De zegels brengen de onderzoekin gen en het beheersen van de Noord- en Zuidpool in beeld. teur, ir. F. H. Kotter. Deze herinner de aan de moeilijke beginjaren. De heer Smit was slechts voor drie we ken aangenomen, maar door de emo- tie's van het oorlogsgeweld werd ge woon vergeten hem te ontslaan. Dat dit destijds niet gebeurd is heeft zo wel de directie van het bedrijf als kennelijk ook de jubilaris speten. LEIDSE VEEMARKT (Advertentie) gouden verlovingsringen Constant, Love, Anjer, Desiree. Juwelier v. d. WATER heeft ze Haarlemmerstraat 181. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt U wachten en zonder kostenverhoging. ALTIJD VOORDELIG. Als stoffelijk blijk van erkentelijk heid overhandigde ir. Kotter namens namens het bedrijf een geschenk on der couvert: mevrouw Smit ontving een fraai bloemstuk. Ook werd aan de jubilaris de oorkonde met legpen ning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel door ir. Kotter overhandigd. Directeur ir. P. Kolk sprak even eens zeer waarderende woorden tot de heer Smit, die hij prees om zijn vakbekwaamheid en zijn nimmer af latende belangstelling voor zyn col lega's. Ook de bedrijfsleider de heer J. C. de Vrijer richtte zich in dezelf de geest tot de jubilaris. Mevrouw Oosthoek-Kolk sprak woorden van dank namens de familie Oosthoek, waarna de heer Smit, mede namens zijn echtgenote, be dankte voor de hartelijke huldiging (Van een deskundige medewerker) Het mooie najaarsweer, dat in de achter ons liggende week onderbroken is geweest door storm- en regenbuien, wist zich te herstellen, zodat ook gis teren de Leidse veemarkt weer opnieuw by mooie weersomstandigheden kon worden gehouden. WOLVEE LAG, STUG IN DE MARKT Het slechte weer aan het begin van de week had tot gevolg dat de beginmarkten iets ruimere aanvoe ren te zien gaven, waardoor de me ning kon post vatten, dat de grote herfstuitstoot en het opstallen van vee een aanvang had genomen. Zo niet aan het einde van de week. Ook gisteren waren de aanvoeren op de veemarkt nog steeds aan de krappe kant, zodat zich in het totaal-beeld van de markt niet veel wijzigde. Over het geheel genomen was daardoor de handel iets gemakkelijker en prijs houdend met uitzondering van de afdeling wolvee waar het zeer stug toeging bij iets lagere prijzen. De slachtrunderen daarentegen waren iets stijver in prijs, terwijl de vette kalveren opnieuw duurder en vlot verhandeld werden. In totaal werden 3059 dieren aangevoerd. Gebruiksvee. Zowel de afdeling melk- en kalfkoeien als varekoeien gaven bij een gelijke aanvoer als vorige week een rustige tot kalme handel te zien bij stabiele prijzen. Door het gunstige weer bestaat er nog steeds weinig animo tot het opstallen, hetgeen vanzelfsprekend de handel beïnvloedt. Goede kwaliteitsdieren en geschik te koeien met melk zijn nog wel goed te plaatsen, doch is er verder nog maar weinig vraag. Notering: melk en kalfkoeien van f 1000— tot f 1250.— en f 1350.—. enkele prima klasse-dieren tot f 1500.Varekoeien van f575.— tot f900.— en f1200.— met een enkel best dier boven no tering tot f 1400.—. Vette koeien. De aanvoer van vette koeien bedroeg Iets minder dan vorige week „en had de handel een redelijk en iets gemakkelijker ver loop. De betere soorten werden er vrij vlug uit verhandeld tegen iets stij vere prijzen. De afloop van de han del was iets kalmer, doch alle die ren werden verkocht en ook de min dere soorten wisten zich op de oude prijzen te handhaven. Notering per kg. geslacht gewicht: vette koeien van f 3.30 tot f 4.en f 4.40 met enkele luxe dieren tot f 4.50, slachtstieren van f 3.80 tot f 4.35, worstkoeien van f 3 tot f 3.20. Jongvee. Het aanbod van jongvee, zoals pinken, graskalveren en fok- stiertjes was eveneens nog niet groot. Hoewel een mooie gebruikspink voor de fokkerij nog wel goed te plaatsen is, bestaat er momenteel voor deze diersoorten nog niet veel belangstel-# ling, zeker niet in deze contreien. De' handel gedroeg zich dan ook zeer kalm. Notering: pinken van f 475.tot f600.en f700.— luxe dieren bo ven notering. Graskalveren van f 250 tot f 375.en f 450.Fokstiertjes van f500.— tot f725.— en f900.—. Vette kalveren. Het aanbod wan vette kalveren, dat nagenoeg gelijk was als de vorige week, wat te kort voor de ruime vraag. De handel ver liep dan ook heel vlug met opnieuw hogere prijzen. Notering per kg. levend gewicht: van f3.40 tot f3.70 en f4.— enkele prima dieren, waarvan er niet veel waren, brachten tot f 4.20 op. Mestkalveren. Weinig aanvoer doch niettemin een rustige handel bij verminderde prijzen. Notering van f 175.— tot f 240—, Wolvee. Het wilde gisterey op de afdeling wolvee niet vlotten. De aanvoer was voor de tijd van het jaar ncfg steeds niet groot, doch de handel werd weer sterk beïnvloed door de grote invoer van Ierse en Engelse lammeren, welke per kg. geslacht gewicht minder gelden dan de Hollandse lammeren. Hoewel de kwaliteiten van de ingevoerde lam meren niet met de Hollandse lamme ren concurreren kunnen, beïnvloe den deze toch wel de prijzen op de binnenlandse markten. De weinige kopers hadden de handel, die stug verliep, dan ook helemaal in de hand en brachten de dieren iets min der op. Er waren op de markt nog maar enkele koppeltjes fokschapen aangevoerd, waarvoor nog maar weinig belangstelling bestond. Notering: vette schapen van f90.- tot f 105.— en f 115.enkele beste dieren tot f 125.vette lammeren van flOO tot f125.— en f140—, enkele prima dieren boven notering tot f145.fokschapen van f110. tot f130.— en f145.—. Varkens ((voor fok- en mesterU). De afdeling varkens gaf opnieuw een goede ruime aanvoer te zien en ook de belangstelling was even beter dan vorige week. waaraan de hoge re prijzen voor slachtvarkens niet vreemd zullen zijn. De handel was dan ook levendig en de prijzen ze ker niet minder. Notering: drachtige zeugen van f300.— tot f375.— en f425.—. Schrammen van f 85.tot f 95 en f 105.Biggen van f 56.tot f 60.— en f62.—. Slachtvarkens (buiten de markt). Tegenover de grote vraag voor ex port was het aanbod te gering, waar door in de afgelopen week de bin nenlandse handel het moeilijk te verduren had en opnieuw hogere pry - zen moest betalen. Toch was er aan het einde van de week wel een ten dens te bespeuren ,dat de topprijs bereikt was. Voor slachtzeugen was iets minder vraag voor export, die dan ook niet in de prijsstijging deel den. Prijzen per kg. levend gewicht: lichte slachtvarkens van f2.18 tot f 2.20 en f 2.22, zware varkens minr der. Slachtzeugen van f 1.70 tot f 1.75 en f 1.80, fijne lichte zeugen tot f 1.85 1 lemmermeer werd tot hoofdingeland Hoogheemraadschap van Rijnland In verband met de periodieke af treding per 1 januari 1966 van hoofdingelanden en hoofdingelanden plaatsvervangers, vertegenwoordigen de het ongebouwd eigendom, vonden in een aantal kiesdistricten van het Hoogheemraadschap Rijnland verkie zingen plaats. Deze hadden tot re sultaat. dat in het 3de district i hoofdplaats Haarlemmermeer-Hoofd dorp) tot hoofdingeland werd verko zen de heer P. Bos te Vijfhuizen, tot dusverre hoofdingeland-plaatsvervan ger voor dat district. De heer J. J. Meijer te Hoofddorp, die voor ge noemd district. aanvankelijk als hoofdingeland-plaatsvervanger, later als hoofdingeland zitting had, zal na 1 januari 1966 geen deel meer uitma ken van Rijnlands bestuur. Tot hoofdingeland-plaatsvervanger werd verkozen de heer C. J. Blom te Halfweg In het 7de district (hoofd plaats Haarlemmermeer-Nieuw Ven nep) werden de zittende hoofdinge land. de heer N. van Reeuwyk Jzn. te Abbenes, en de hoofdingeland plaatsvervanger. de heer A. P. W. Stokman te Abbenes, herkozen. In het 10de district «hoofdplaats Alpher\ aan den Rijn) werden eveneens de zittende hoofdingeland en hoofdinge land-plaatsvervanger, resp. de heren M. Visser té Alphen aan den Rijn en C. Kempenaar te Aarlanderveen her kozen. Li het 9de district (hoofd plaats Nieuwkoop) vond een tussen tijdse verkiezing plaats ter voorzie ning in de vacature van hoofdinge land, welke in 1964 was ontstaan floor de benoeming van de heer B. Plomp tot hoogheemraad. De heer B. C. Hijkoop te Zwammerdam zag zich in genoemde functie verkozen. Per 1 januari 1966 zullen eveneens aftreden een aantal hoofdingelanden en hoofdingelanden-plaatsvervangers vertegenwoordigende het gebouw1 eigendom. Door of namens de be trokken Colleges van Burgemeester en Wethouders vonden de volgende benoemingen plaats. Voor de groep der gemeenten Aalsmeer en Haar- De tekst van het telegram aan minister Veldkamp luidt: „De lan delijke sub-groep sociale verzekering van de Arka, heden in Leiden in jaarvergadering bijeen, heeft kennis genomen van het verzoek van de samenwerkende centrales van over heidspersoneel tot een onderhoud. Vestigt uw aandacht erop dat reeds in januari 1965 een advies inzake het personeelsaspect van herzieningen der sociale verzekeringen als resul taat van overleg tussen de Sociale Verzekeringsraad, uitvoeringsorganen en personeelsorganisaties aan u werd voorgelegd. Dit advies is direct of indirect van grote betekenis voor meer dan 5500 ambtenaren bij de SVR en de Raden van Arbeid. Zal gaarne op de kortst mogelijke ter mijn worden ingelicht omtrent het resultaat van uw bemoeienissen". Het andere telegram luidt: „De landelijke sub-groep sociale verzeke ring van de Arka spreekt verontrus ting uit over het feit. dat de perso neelsorganisaties niet vertegenwoor digd zijn in de werkcommissie over gang personeel. Verzoekt alsnog daarin te voorzien. Vestigt uw aan dacht op vacatures bij ziektekosten regeling Rijkspersoneel. Acht het onjuist indien gekwalificeerde func ties worden vergeven buiten de kring van het bij de SVR en de Raden van Arbeid af be vloeien personeel. Stelt uw antwoord op prijs". Minister Veldkamp is bestuurslid geweest van deze sub-groep in de Arka. Het ministerie heeft meege deeld dat de zaak de bijzondere aan dacht van de bewindsman heeft en dat hy spoedig tot een beslissing denkt te komen. Onze stadgenoot, de heer N. van Ginkel jr., slaagde aan de Tech nische Hogeschool te Delft voor het doctoraal examen voor civiel inge- MUZIEKFEEST IN STADSGEHOORZAAL Op 13. 14. 20 en 21 november be legt de Algemene Nederlandse Unie van Muziekverenigingen in samen werking met de plaatselijke Leidse muziekverenigingen De Burcht. Kunst en Genoegen. Nieuw-Leven en de N.Z.H. Harmonie, in de Stadsge hoorzaal een muziekfeest. Ruim veer tig korpsen nemen aan dit feest deel. Het wedstrijdelement (promotie en degradatie) speelt ook nu een be langrijke rol. Rechtzaak over zaak-Raspoetin j niet geseponeerd Rechter Waltemade van het opper ste gerechtshof van de staat New York heeft gisteren geweigerd de eis tot 5 miljoen gulden schadevergoe ding te seponeren, die prins Felix Joessoepow tegen een t.v.-maatschap- pij (CBS) heeft ingediend. Hij be sliste dat de kwestie moest worden voorgelegd aan een Jury bestaande uit negen mannen en drie vrouwen. De 79 jaar oude Joessoepow had de eis ingediend, omdat hij meende dat een t v.-spel van de C.B.S. inbreuk had gemaakt op zijn privacy. Dit spel gaat over de moord op de mon nik Raspoetin m het paleis van Joessoepow op 16 december 1916. Waltemade verklaarde dat het in de huidige zaak niet om een open bare functionaris gaat, maar een particulier wiens individuele rechten niet bloot moeten staan aan open bare vergelding. „Het recht van een particulier om naar eigen wil in af zondering te leven vrij van het in dringende oog van de t.v. is even be langrijk als het recht van de t.v. om de handelingen van openbare func tionarissen te verslaan en daarop commentaar te geven". Ds. J. van Drie heeft gisteravond in gebouw „Irene" aan de Hoofd straat in Leiderdorp de bazaar voor benoemd de heer mr. F. Th. Dijck- meester te Haarlemmermeer, thans hoofdingeland-plaatsvervanger, die de heer G. G. Loggers te Aalsmeer als zodanig zal opvolgen. Laatstgenoem de vervulde de functie van hoofdin geland vanaf 1958. De heer H. P. Th. Kolk te Aalsmeer wefd voor ge noemde groep benoemd tot hoofdin geland-plaatsvervanger. het orgelfonds van de in de Zyllaan- en Meyepolder te bouwen nieuwe gereformeerde kerk op wel zeer origi nele wijze geopend. Met een schaap kwam hij de gezellig ingerichte zaal binnenwandelen. „Als er één schaap over de brug is, volgen er meer", zei Leiderdorps bouwpastor, die hoopte dat deze bazaar in alle opzichten zal slagen. Daarna gingen de attracties „draaien" .Er is van alles te koop en men kan er schieten, balgooien etc. De bazaar is vanmiddag en van avond nog geopend. Foto LD/Holvast.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 3