Vier „nieuwe" Canadezen voor Hokij Coopvaett Minister mr. M. Vrolijk reikte 20 Edisons uit Tegenstanders Wereldrecord uvs-svw UVS en SVW strijden om de eerste plaats Kangeroes (d) klopt KVC TURK BLIJFT IN ARREST Inschrijvingen voor Utrecht Coopuaert Klaas Nuninga in Ajax 2 ENGELS TEAM GEWIJZIGD EZRA POUND 80 JAAR Bridgenieuws Nationale competitie met twee afdelingen LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 30 OKTOBER 1965 VIERDE BLAD Jeugd gaat krachten met elkaar nieten (Van sportredactie) Er is weer wat leven gekomen in het Nederlandse ijshockey. Nadat deze sport tot voor enkele jaren alleen nog maar in Den Haag werd beoefend, is er een geleidelijke opbloei gekomen. Dit jaar wordt er voor het eerst een nationale competitie in meerdere klassen gehouden. De teams zijn ingedeeld in een eerste- en een tweede divisie, terwijl daarnaast ook de jeugd in twee afdelingen strijd gaat leveren. Seizoen start komende iveek Aan de nationale competitie nemen dit seizoen, dat volgende week van start gaat. teams deel van HIJS- Hokij, Amsterdam, Deventer. Tilburg, Rotterdam en 's-Hertogenbosch. Ver schillende van deze clubs zijn het voorbeeld van H.LJS-Hokij gevolgd en hebben buitenlandse spelers-trai ners aangetrokken. Amsterdam komt uit met tenminste twee Canadezen, Tilburg heeft één Canadese spel er- coach en Den Bosch, waar begin de cember de baan gereec^ komt, denkt neens hard aan het engageren buitenlandse trainer. Moeite Het heeft Hokij-voorzitter Hopman overigens wel de nodige moeite ge kost om opvolgers te vinden voor Pat Adair, Charles Foster, Hudson en Brown, het viertal dat de Haagse ploeg vorig seizoen versterkte. Niet minder dan zo'n tachtig Cana dese ijshockeyers hebben „gesollici teerd" naar een contract voor de win termaanden. Uiteindelijk zijn de vol gende vier spelers uitverkoren: doel man Bruno Forlin (25 jaar, speelde 2 jaar voor The Rossland Worriors en S jaar voor het Canadese kampioens- De komende week begint het jshockeyseizoen 19651966. En noewel het wedstrijdprogramma voor het Haagse Hokij nog niet geheel „rond" is, vermeldt de lijst van wedstrijden reeds een aantal interessante duels. Zo zullen in Den Haag o.a. de teams van de Canadese marine (1 nov.), Oslo (3 nov.), Grenoble (10 nov.), Kutzbühel (24 nov.), The Arrows (1 dec.), The Rai ders (8 dec.). Boedapest <5 jan.) en Kladno (10 en 11 jan.) tegen H.IJ.S. Hokij op het ijs komen. team The smoke trail eaters), Nick Murray (26 jaar, speelde o.a. als ju nior voor The Montreal Canadians, verder als senior voor The Sudberry Wolves en drie jaar als prof Springfield), Bob Brooker (26 jaar, speler van Noranda en teamgenoot van de vroegere Haagse Canadezen Joe Mc Quire en Joe Richard) en De- nis Mercier (20 jaar, diverse aanbie dingen van profclubs, maar Europa lokte hem en zijn vrouw meer aan). Naast de wedstrijden voor de natio nale competitie waarvoor niet alle Canadezen op het ijs komen en 's zaterdags worden gehouden werkt de Haagse vereniging haar wedstrijdprogramma met sterke bui tenlandse clubs af. Deze ontmoetin gen worden 's woensdags op de Hokij gehouden. Alleen de eerste wedstrijd 'maandagavond tegen een Canadees marine-team) wijkt van deze regel af. GEWICHTHEFFEN De Russische kampioen Vladimir Haloenow heeft gisteren bij de we reldkampioenschappen gewichtheffen in Teheran een nieuw wereldrecord bij het stoten. Hij bracht ,5 kilo omhoog. Advertentie ZONDAG 2.30 UUR de belangrijke wedstrijd In het Brusselse Sportpaleis is gisteren een talrijk publiek getuige geweest van de opening van het ze ventiende internationale concours hippique international van de Bel gische hoofdstad. In het eerste in ternationale springconcours legde onze Hilversumse topruiter Anton Ebben met Prins Ajax beslag op de vijfde plaats. VOETBALPROGNOSES UVS-SVW is het eerste grote tref fen in de eerste klasse B. De eerste plaats vormt de inzet. Voor de blauwwitten is de ploeg uit Gorin- chem, die momenteel de lijst aan voert, altijd een lastige tegenstan der geweest, vooral de geslepen vete raan-stopper Duizer, die dë Schut terij van UVS nogal eens te glad af was. Vorig seizoen passeerden onze stadgenoten hem op het Kikkerpolderveld overigens twee maal. Tempo en de jeugdifee UVS-ploeg kan dat draaien zal in de strijd van morgen het be langrijkste, waarschijnlijk doorslag gevende wapen zijnAls de UVS-defensIe ook in de beginfase het hoofd koel houdt, zit er voor de blauwwitten winst in dit top- duel. M'nder spectaculair, maar toch wel uiterst belangrijk zijn de wedstrij den in de tweede klasse A. Roo- denburg en LFC hebben na zes wedstrijden reeds vier punten voor sprong op het als derde geklas seerde Laakkwartier. LFC gaat morgen bij de roodzwarte Hage naars op bezoek en wanneer de ka naries er evenals Roodenburg in slagen Laakkwartier te verslaan, wordt de strijd om de eerste plaats een nagenoeg geheel Leidse zaak. Immers, de kans dat Roodenburg een punt verspeelt bij hekkesluiter Quick is bijzonder klein. De papieren van de derde Leidse tweede klasser, Lugdunum, staan wat minder hoog genoteerd. De groenwitten ontvangen het Rotter damse De Spartaan '20 en met een puntenverdeling is men in het Leidse kamp al best tevreden. Maar of dit resultaat ook uit de bus komt In de derde klasse A bezet Alphen met Olympia en Wilhelmus de eer ste plaats. In deze situatie zal na de wedstrijden van morgen wel geen wijziging komen. Alphen krijgt het thuis tegen het laagge klasseerde Van Nispen waarschijn lijk niet al te moeilijk, terwijl Olympia (thuis tegen HVV) cn Wilhelmus (uit tegen VIOS) ook wel de volle winst zullen veroveren. Altior kan de koplopers op de voet blijven volgen door bij Tonegido de volle winst te veroveren. Voor Al- phia is er een kansje om van de laatste plaats te komen. De uit wedstrijd tegen VCS kan de oran jehemden tenminste een punt op leveren. Docos staat in de vierde klasse A voor de lastige opgave het vorige week op Concordia verspeelde punt goed te maken. De Leidse rood wit ten kunnen morgen in ieder geval de volle winst veroveren, al dient hekkesluiter Nic. Boys niet te wor den onderschat. Concordia heeft thuis tegen Warmunda niet al te veel moeite twee punten rijker te worden. De overige wedstrijden in deze afdeling DOSR-SJC, VVSB -ZLC en Foreholte-Lisse zullen weinig krachtsverschil te zien LDWS heeft er in 4B tot nu toe nog maar weinig van terecht gebracht. De Leidenaars moeten, willen zjj althans niet in een hopeloze situa tie komen, punten veroveren en morgen krijgen zjj aan de Boshui- zerkade hiervoor de kans. Spoor- wijk. dat op bezoek komt, behoort ook niet tot de hoogvliegers. Was senaar gaat b|j koploper RKDEO op bezoek. Wanneer de groenwit ten deze wedstrijd verliezen, zijn de kansen op de eerste plaats aan zienlijk in waarde gedaald. De uit slag zal waarschijnlijk niet ver van een gelijkspel liggen. ASC dat naar RKWIK trekt heeft zich gespecialiseerd op gelijke spelen. Van de zes wedstrijden eindigden er reeds vier in een puntenverde ling. De kans. dat het morgen de vijfde wordt, is dan ook niet al leen maar denkbeeldig. De 25-jarige Bruno Forlin. hier nog in het tenue van zijn oude vereniging, zal het komen de seizoen het doel van het Haagse HIJS-Hokij verdedigen. Volleybalcompetitie In de militaire sporthal werden gisteren twee wedstrijden gespeeld de competitie in de overgangs klasse, te weten KangeroesKVC dames) en Kangeroes 2KVC (he en). Op hoog niveau stonden deze vedstrijden niet. Bij de dames verraste de Katwijkse formatie met behoorlijk aanvalsspel, dat Kangeroes, bepaald niet in vorm, voor grote moeilijkheden stelde. Die moeilijkheden resulteerden in een omstreden vijfde set, die tenslotte Kangeroes met de hakken over de sloot bracht, via 1411 en 1412 naar 15—12. Bij Kangeroes was alleen Kitty Kosto in haar normale doen en met haar scherp serveren en her haaldelijk goed stoppen van de Kat wijkse service kon zij haar team net zoveel ruggesteun geven als nodig was om KVC terug te wijzen. De setstan den waren 12—15, 15—10, 1614. 13—15 en 12—15. Bij de heren was het snel bekeken. By de Kangeroes-reserves wilde niets lukken. De stop van de service gaf de spelverdelers nagenoeg geen bespeel bare bal en het kostte de Katwijkers dan ook bijzonder weinig moeite om de eerste set met 153 te winnen. In de tweede set vlotte het wat beter, maar na 77 kwam er weer een ge weldige inzinking bij de Kangeroes- ploeg en da} resulteerde in een 159 setwinst van KVC. In de derde set eindelijk meer strijd, via 86 voor KVC en 14—8 werd met 14—12 en 1512 voor de Katwijkers. Hoe komt mijn club uit? UVS Vermeer, Balkhoven, Van der Kay, Koren, Lardé, Leget, Tes- ke, Kantebeen, Désar, Witteman, Van Schoot en. Roodenburg Keereweer, Ooijen- dijk. De Jonge, Van Weerlee, Hensen, De Klerk, Van Leeuwen, De Vos, Heymans, Den Os, Van der Broek. LFC De Hoed, Sira, Van der Zeeuw, L. de Jong, H. Sira, P. de Jong, Van der Heyden, De Wit, Riet. kerken, Van der Starp, Nieuwenburg. Lugdunum Peeters, Van Mey- gaarden, Crama, Bavelaar, Teeuwen, B. de Roo, De Oler, W. de Roo, Krijgsman, Collé, Vermond. Altior Koeleman, Zwirs, B. Ouwerkerk. B. Sassen, Van der Jagt, Van Tol, Bos, A. Ouwerkerk, Zeven hoven, Jansen, P. Sassen. ASC Onvlee, W. Spiering. Van der Waals. Bekkering. Zwanenburg, Key, Oppenheimer, Van Aken. De Goey Raaphorst, Kemp. DOCOS G. Dubbeldam, Vrise- koop, Brasker, Kamphues, Van Zijp, B. van Dinten, Krom, A. van Dinten, Montanus, Van Marwijk, P. Dubbel- deman. Warmunda Schavemaker, Van Noort, Vergeer, Westrop, Van Grie ken, Van Rijn, Volkers, Ritzen, Mul der, Meskers, Tromp. By de tenniskampioenschappen van Queensland hebben de organisa toren Tom Okker als vijfde geplaatst by ae buitenlandse spelers. Eerste is de jonge Amerikaan Arthur Ashe, tweede de Australiër Ken Fletcher, derde de Amerikaan Marty Riessen en vierde diens landgenoot Cliff Richey. Zaak Bouwmeester (Van onze correspondent) De Bredase politierechter, mr. E. Thijssen heeft voor de derde maal I binnen zeer korte tijd laten mer- I ken. dat hy het niet eens is met I de procedure, die het openbaar mi- nisterie te Breda in snelrechtzaken volgt. Reeds tweemaal maakte de politie rechter op de zitting bezwaar tegen het beleid van o.m. en gisteren weigerde hij de zaak tegen de 25- jarige Turk A. Z. N.. die ervan wordt verdacht, dat hij afgelopen zondag de beide Feijennoordspelers Bouwmeester heeft mishandeld, te behandelen. De officier van Justi tie, mr. J. Peijenburg, legde de Turk poging tot doodslag subsidiair po ging tot zware mishandeling ten laste, maar de verdachte heeft al tijd ontkend. De beide voetballers konden ook niet met zekerheid verklaren, wie de slag met het bierglas had gegeven. Alleen de barhouder had de buiten landse werknemer zien uithalen en op grond van deze verklaringen vond de politierechter dat deze zaak zich niet leende voor een snelle be rechting. Omdat de termijn van in verzekeringstelling gistermiddag om drie uur afliep vorderde de officier een bevel tot gevangenhouding. De rechter commissaris willigde dit verzoek in, verlengde de gevangen houding met zes dagen. In die tijd verhoort de rechter commissaris de getuigen opnieuw, waarna de zaak door de politierechter behandeld wordt. ZWEMMEN Drie landen hebben het organisa tiebureau van de Europese zwem kam pioenschappen in Utrecht reeds be richt te zullen deelnemen aan de ti- telwedstrijden zwemmen, waterpolo en schoonspringen, die volgend jaar augustus in het zwemstadion Den Hommel worden gehouden. Vooruitlopend op de officiële in schrijving heeft Hongarije meegedeeld met een ploeg van 35 tot 40 dames en heren te zullen deelnemen aan alle drie onderdelen. Zweden heeft aangekondigd met 24 zwemmers en zwemsters, 2 tot 5 schoonspringers en springsters, 12 waterpolospelers en 10 officials te zullen komen en van Italië is bericht gekomen, dat dit land 40 heren en 12 dames, inclusief de officials, naar Utrecht zal .zenden. DOUWE EGBERTS DOUWE EGBERTS 'SP*" j Zachte geurige pijptabak (Van onze correspondent) Ajax heeft zyn „dure" prof Klaas Nuninga opgesteld in het reserve team. De rood-witte reserves spelen in Schiedam tegen S.V.V. met de ex- Groninger in de aanval. Nuninga, die vorige week niet geheel fit was en werd vervangen door de 18-jarige Johan Cruyff, is nu dus echt gepas seerd door de succesvolle Ajax-junior, die zün debuut in het eerste tegen DWS met twee doelpunten afsloot. KLAAS NUNINGA dure reserve De Engelse coach Alf Ramsey heeft voor de wedstrijd tegen Ierland op 10 nov. het elftal, dat met 2—3 van Oostenrijk verloor, op drie plaatsen gewijzigd. Midvoor Alan Peacock, die wegens een blessure niet beschikbaar was voor de wedstrijd tegen Oostenrijk, neemt de plaats in van Barry Bridges die niet in vorm is. In het doel wordt Ron Springett vervangen door Gor don Banks en op de rechtervleugel neemt Peter Thomson weer de plaats in van Terry Paine. De opstelling luidt: Banks (Lei- cester); Cohen (Fulham), Wilson (Everton); Stiles (Manchester U.), Charlton (Leeds U), Moore (West Ham); Thompson (Liverpool), Grea ves (Spurs), Peacock (Leeds U), R. Charlton (Manchester U) en Con nelly (Manchester U).. De Zweed Hary Bild zal op za terdagavond 6 november zijn eerste wedstrijd spelen voor Feijenoord. De Rotterdamse club komt op die datum in het eigen stadion uit tegen het stedelijk elftal van Oslo. Grand Gala du disque classique De beroemde Amerikaanse dichter Ezra Pound is vandaag 80 Jaar ge worden. Hy is Jongere dichters nog altyd behulpzaam en hU hoopt nog steeds eenmaal terug te gaan naar zdjn vaderland, hoewel hU daar we gens hoogverraad is veroordeeld. HU zal zUn verjaardag vieren bU vrienden in ParUs. Het is zUn eerste bezoek aan de Franse hoofdstad se dert hy zeven Jaar geleden is ontsla gen uit ene inrichting voor geestes zieken in Washington, waar hU 12 jaar heeft doorgebracht na zijn ver oordeling. Sindsdien woont hy weer in Italië. Vrienden van hem hebben hem de reis naar Parys aangeboden. De minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, mr. M. Vrolijk, heeft tijdens de gisteravond in het Concertgebouw te Amsterdam gehouden Grand Gala du Disque classique" een 20-tal Edisons aan de bekroonden of hun vertegenwoordigers uit gereikt. Het aantal toegekende Edisons was veel groter, namelijk 27, volgens de minister een gevolg van het zeer grote aantal gram mofoonplaten, dat een hoger peil heeft bereikt. Dit jaar waren twee byzondere Edisons door de uit mevrouw dra H. E. Kokee-v. d. Berge en de heren Ralph N. Degens, Cor P. Molenbeek, Joop Schrier en Klaas A. Posthuma bestaande jury toegewezen aan pla- tencassettes, de serie „Winstons Churchill, his memores and his speeches 1918-'45" en de in Neder land uitgebrachte reeks „Nederland 1940 45". welke een authentiek beeld geeft van de toestanden in ons land tydens de tweede wereldoorlog. Mevr. Mary Soames, dochter van wylen Winston Churchill, nam de edison voor de op haar vader's be roemde toespraken gebaseerde serie in ontvangst, drs. R. L. Schuursma deed dat voor de Nederlandse casset te. Tot de onderscheidenen, die per soonlijk aanwezig waren, behoorden voorts de Nederlandse violist Herman Krebbers, de violist Arthur Gru- miaux, dirigent Carlo Maria Guilinl, de sopraan Emmy Ameling, trompet tist Adolf Scherbaum, de violiste Su zanne Lautenbacher en dirigent An- dré Cluytens. De prUsuitreiking werd'omlyst door het eerste optreden in ons land van het New Philharmonia Orchestra on der leiding van Carlo Maria Giuilini Minister Vrolijk reikte gis teravond in het Concertgebouw te Amsterdam twintig Edisons uit. Mevrouw Mary Soames-~ Churchill ontving de Edison voor de platenserie met memoi res van Winston Churchill. met als solisten de zangeres Rita Streich en de violist Arthur Gru miaux, die voor hun prestaties mei ovaties werden beloond. De party tussen de titelhouder Raymond Ceulemans en de Argen tijn Enrique Navarra zal de beslis sing moeten brengen in de stryd het wereldkampioenschap biljarten drie-banden. Na de zevende ronde hebben beide spelers evenveel pun ten.maar het gemiddelde van de Belj is beter. Schilderijenveiling By de kunsthandel Christie's In Londen zyn gisteren schilderyen ge veild voor een totaalbedrag van 335.674 pond (byna 3,4 miljoen gul den). Het betrof werken uit de nala tenschap van captain E. G. Spencer- Churehill. Een gezicht op de St. Bavo in Haarlem van de 17de eeuwse Vlaamse meester Gerrit Berckheyde bracht 13.000 guineas (f 14.000) op. In 1833 is het doek door Lord Norwick ge kocht. voor 21 en een halve guinea (f 225). Een rivier- en bosgezicht van de schilder Johan Lag oor bracht 11.000 guineas (f 12.000) op. VOG Uitslag derde ronde vier tallencompetitie: Team Boogaard- team Van den Berg 5—1; team Raar- team Caro 6—0; team Galjaard— team Smit 5—1; team Planje—team Braakman 5—1team De Tombe—De Nie 5—1; team Gromméteam Bos scha 4—2.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 7