SS LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 28 OKTOBER DAGELIJKS VERVOLGVERHAAL rr Oorspronkelijke detective-roman door AGATHA CHRISTIE 1) Harry Carter: Geen bekend ver- and. Was dokter Thomas in Whych- rood op de dag dat juffrouw Pinker- naar Londen is gegaan? Luke zuchtte en begon onder een ileuw hoofd: Maneer Abbot: Mogelijke argu- ttenten tegen hem. (Heb het gevoel dat een advocaat jeslist een verdacht persoon is. Mo- elfjk ben ik bevooroordeeld). Zijn jn rondborstige, jov: aoet je altijd verdenkt ik is geen boek r hen H. tartte Abbot, lrtlfveer voor iemand met gekrenkte ;eestvermogens. Vijandschap had ge- uakkelijk kunnen zijn opgemerkt loor juffrouw Pinkerton. Tommy Pierce? Deze snuffelde in Ibbots papieren. Ontdekte hij iets lat hij niet weten mocht? Harry Carter? Geen bepaald ver- tand. Amy Gibbs? Geen bekend verband, loedenverf klopt volkomen met Ab- ots mentaliteit ouderwets in zijn pvattingen. Was Abbot uit het dorp reg op ae dag dat juffrouw Pinker- on is doodgereden? Majoor Horton: Mogelijke argu- ïenten tegen hem. Geen bekend verband met Amy iibbs, Tommy Pierce of Carter. Wat betreft mevrouw Horton? )ood maakt de indruk veroorzaakt zijn door arsenicumvergiftiging, locht dat juist zijn, dan zouden de ndere moorden daarvan het gevolg n zijn chantage? N.B.: Thomas was de behandelende ge- leesheex. (Ziet er weer verdacht uit Thomas) "Meneer Ellsworthy: Mogelijke ar- umenten tegen hem. Raar ventje doet aan zwarte nst. Zou temperament van sadis tische moordenaar kunnen hebben, perband tussen hem en Amy Gibbs. Enig verband met Tommy Pierce? Carter? Niets daarvan bekend. Hum- bleby? Deze was misschien achter Ellsworthys geestestoestand gekomen, puffrouw Pinkerton? Was Ellsworthy bit Wychwood weg toen juffrouw Pinkerton is overreden? Dominee Wake: Mogelijke argu menten tegen hem. I Zeer onwaarschijnlijk. Mogelijk godsdienstwaanzin? Een roeping om te doden? Vrome oude dominees zijn herdachten in boeken, maar (zoals heeds eerder gezegd) dit is de werke- hikheid. N.B. Carter, Tommy, Amy [ilemaal bepaald onaangename per- Uit de weg geruimd op godde- |jk bevel? Meneer Jones. Feiten geen. Amy's verloofde. Had waarschijnlijk alle redenen Amy te doden maar dat hij blonde haar Hij was een Jongeman met een misleidend uiterlijk. Hoewel hij over de dertig was, zou Je hem, na een vluchtige blik, even in de twintig hebben gegeven, of zelfs on der de twintig. Zijn ruige nogal weerbarstige kop met blond haar, zijn :te gelaatsuitdruk- gelaatskleur ga- onweerstaanbaar uiterlijk. Hoe mocht uitzien, de hij zojuist had gesteld bijna precies overeen met die welke nog geen week geleden was geuit door een eminente specialist uit Har- „Dank u", zei Luke. „Nou, ik vind het een hele opluchting dat u denkt dat het met een elktrische behan deling genezen kan worden. Ik heb niet veel zin om op mijn leeftijd in valide te worden". Dokter Thomas glimlachte jon gensachtig. „O, ik geloof niet dat daarvoor ihte op nieuw. „Gaat u maar als u zich dan zeker der voelt. Het is trouwens altijd goed de mening van een deskundige te horen". „Nee, ne trouwen ir „Eerlijk vikkelds ik heb het volste ïgd is er niets inge- het hele geval. Als u m\in raad opvolgt, ben ik er zeker van dat u er geen last meer van zult hebben". „Ik wes al bang dat ik misschien •ntsteking zou krijgen en niet meer zou kunnen ver lacht. Luke zei vlug: „Mannen worden gauw bang als het om hun gezond heid gaat. Dat is zeker uw ervaring ook? Ik denk vaak dat een dokter zich een soort „medicijnman" moet voelen een soort tovenaar, voor de meeste van zijn patiënten". „Het vertrouwenselement speelt een grote rol". „Dat weet ik. „Dat zegt de dokter" is een opmerking die altijd met een zekere eerbied wordt gemaakt!" Dokier Thomas haalde de schou ders op. „Als de patiënten alles eens wis ten!" mompelde hij schertsend. over toverij, nietwaar, meneer Fitz- william?" „Koe weet u dat nu?" riep Luke uit, met misschien wat overdreven verbazing. Dokter Thomas keek geamuseerd. „Och, mijn beste meneer, nieuws doet heel vlug de ronde in zo'n kleine plaats als dit. Wij hebben zo weinig om over te praten". „Mijn BOLSKAYA VODKA leeft in vreedzame co-existentie' met andere dranken 1" zegt de oude Lucas Bols Mijn Bolskaya vodka is volkomen neutraal en daarom internationaal. Hij wordt gerectificeerd en daarna gefiltreerd door vele lagen geacti veerd houtskool totdat hij zó zuiver en verfijnd, zó helder en reukloos is dat hij de ideale basis vormt voor vele mix-drinks. Daarom gaat hij in vrede samen met tonic of soda, met tomaat- of sinaasappelsap. Op dus naar uw slijter. En niet vragen om ,/n vodka" maar om Bolskaya vodka, de discrete vodka I Prof dr. Idenburg voorzitter Raad voor de Kunst Prof. dr. Ph. J. Idenburg is be noemd tot voorzitter van de Raad voor de Kunst als opvolger van mr. J. M. L. Th. Cals, aan wie wegens zijn optreden als minister-president eervol ontslag is verleend. Prof. Iden burg was tot nu toe voorzitter van de afdeling Filmkunst van de raad. De hierdoor ontstane vacature moet nog worden vervuld. Voorts zijn benoemd tot leden van de raad mr. A. M. I. M. Baeten, lid van de Tweede Kamer, te Maastricht (afdeling Algemene Zaken), J. H. A. Bedaux, architect te Goirle (afdeling Beeldende Kunsten en Bouwkunst) en Chr. Burgers, directeur van het Operagezelschap Forum te Enschede (afdeling Opera en Danskunst), zulks in de vacatures die waren ontstaan door het overlijden van resp. de heren Th. B. M. van Eupen, C. H. de Bever en P. Pella. pijn kiuam hij op de grond te zitten. id. „Sjonge, ik model-maten! kant Afijn laat ik ir. Toen hij het gat in Rechter Tie en het geheim van het Landhuis 3. Rechter Tiegeheel in zijn rol van ambtenaar bij de volks telling, heeft de sergeant beleefd om nieuwe paarden verzocht. Terwijl de soldaten de paarden gereed maken, vraagt de rechter hoever ze nog van Lai's landhuis af zijn. De sergeant kijkt hem eens onderzoekend aan. „U zult het nog wel voor het donker wordt halen, meneer. Als u het bos door bent, dan ziet u al gauw het enige dorp in deze streek. Daar zullen ze u wel de kortste weg door de velden wijzen". De sergeant trekt eens aan zijn snor en jt er dan bij: „Met de goede paarden die ik u geef, bent u er in een uur of drie". Tsjiao Tai heeft zichzelf nog een in ingeschonken, want het smaakt hem best. ..Gezond heid, sergeanti Je soldaten zien er keurig uit. maar zijn die zes lui alles wat je hier hebt?" „Dat is meer dan genoegbromt de sergeant. „Het is een saai leven hier. Rovers of bandieten zijn hier niet. want we liggen hier ver van het drukke handelsverkeer Bovendien is de volgende post de grenswachten daar ligt een met veertig man cavalerie. Rechter Tie vindt dat de er wel intelligent t l intelligent uitziet en daarom vraaat hii zo lanas zijn neus weg: Wat is er eigenlijk loos met dat landhuis van Lai? Ik heb gehoord dat het een soort vesting is!" De wonderlijke avonturen van Brammetje Fok 353. Zelfs de geur van het drankje, dat door de tovenaar was gebrouwen, bleek al heilzaam te werken. Zodra de lucht tot de Aeke Koning der Winden doordrong sloeg hij de ogen op en een flauwe glimlach verbreidde zich over zijn uitgeputte gelaat. Bij de eerste slok moest hij nog ondersteund worden. Bij de twee de slok kon hij zelfs rechtop zitten. Bij de derde slok stond hij naast zijn bed en toen hij het drankje eenmaal ophad, was hij iveer nèt zo fit als hij vroeger geweest ivas. De lach stierf echter weg op zijn gezicht, toen Bram met een sst n nsi'xzzz?

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 27