eheim BVD-rapport lag ussen de oude kranten Wethouder C.Meerburg constructief denker eraad maatregelen tegen ambtenaar P Waardering voor bijna zestigjarige In WASSENAAR 917 woningzoekenden BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 26 OKTOBER 1065 hilariteit in Tweede Kamer WATERTOREN TE KOOP (Van R'damse correspondent) Hans Knappertsbusch - 77 - gestorven Beroemd componist onze parlementaire redacteur) ministers van Justitie en Binnenlandse Zaken hebben brief aan de Tweede j Jier bevestigd dat de publi- het geheime B.V.D.- >ort over het plaatsen van istermicrofoons, te wijten is slordigheid van een hoge :enaar van het ministerie Justitie. Beide ministers fken in dit verband van een imbtelijk opzicht laakbare (irgvuldigheid. Ihun brief aan de Kamer delen {tide ministers mee, dat het hier het archief-exemplaar van iterne nota van het ministerie titie, gewijd aan een advies B.V.D. over het plaatsen van ïicrofoons. Het advies zelf, de twee ministers, is niet in handen gekomen. De in- nota is op 4 oktober jL gereed Zy bestond uit 3 exempla- exemplaar is op 5 oktober ;ks ingeleverd by de secre- minister Samkalden. Op fde datum is een afschrift ge- de secretaresse van de -generaal van het depar- Justitie. Het derde ex- 5 bestemd voor de be- hoofdambtenaar. aldus de beide ministers, mede ge geven aan kinderen die kranten aan de deur inzamelden. Nog diezelfde dag kwamen de kranten terecht by een groentehandelaar vlak by de hoofdambtenaar. Een knecht van deze groentehandelaar moet de ge heime nota 's middags omstreeks kwart voor zes gevonden hebben tus sen de stapel oude kranten. Deze man heeft inmiddels verklaard, dat hy het stuk mee naar huis heeft genomen en dat hy volgende dag telefonisch contact heeft gezocht met „De Telegraaf", die daarna het stuk by de man liet afhalen. Geen kast nemen maatregelen zal beraden zo dra het onderzoek helemaal is afge sloten. Voorts wordt nog meegedeeld, dat de beveiliging van de B.V.D.- stukken is geregeld in beveiligings voorschriften, daterend uit het jaar 1961 en dat bovendien de in aan merking komende ambtenaren op nieuw gewezen zyn op de voorge schreven behandeling. In dit ver band is extra aandacht gevestigd op de behandeling van interne nota's. By het onderzoek is voorts geble ken, dat enige ambtenaren, die hier geregeld deze stukken in handen heb ben, nog niet de beschikking hebben over een stalen archiefkast. De mi nisters delen mee, dat maatregelen zyn genomen om in dit gemis spoe dig te voorzien. De ministers Sam kalden en Smalienbroek menen, dat hierdoor de beveiliging zo goed mo- geiyk gewaarborgd is. Apparaten Aan het slot van hun brief delen de ministers mee, dat de regering van plan is een wet in te dienen ter be scherming van het telefoongeheim. Onderwerpen als het gebruik van af- luisterapparaten, telelenzen en ver borgen camera's vormen een veel in gewikkelder materie, die zich op dit ogenblik nog niet leent voor concrete voorstellen. De brief van de ministers van Bin nenlandse Zaken en Justitie verwekte vanmiddag in de kamer nogal wat hilariteit. De socialistische fractielei der Nederhorst, die had aangekon digd de regering over deze zaak te zullen interpelleren, trok zijn aan vraag in onder het motief, dat hy reeds een antwoord op zyn vraag had gekregen. De heer Nederhorst vroeg om een aanvullend rapport van de minister van Justitie over de resul taten van het onderzoek dat door deze wordt ingesteld. Ook de christeiyk-historische frac tieleider mr. Beernink leek geen be hoefte te hebben aan het stellen van vragen zoals hy zich aanvankelijk had voorgenomen. Nadat de liberale fraotieleider mr. Geertsema had aan gekondigd bij de plenaire behande ling van de begroting van Binnen landse Zaken op de zaak te zullen terugkomen, werd de brief door de Kamer voor kennisgeving aangeno- In Hellevoetsluis staat sedert vrij dag een watertoren te koop: 21 me ter hoog met mooi uitzicht op Voorne en het Haringvliet. Wie biedtf De eigenaar, de drinkwater- leiding in Rotterdam, denkt sen de tien ën twaalf mille krijgen. bed gestorven. De toren, in 1898 gebouwd, werd n,n„ lh_,., j i Zi n gezondheid ging sterk achter- verdrongen door het nieuwe pomp- i station, dat dertig meter druk levert uit, nadat hij verleden jaar in zyr Men verwacht dat vooral horecabe-1 hulg vie, en een dybeen brak Hans Knappertsbusch, een voor aanstaand exponent van Wagner, die veel van de beroemdste orkesten in Europa dirigeerde, is gisteren op te 77-jarige leeftyd na een lang ziek- BEURSOVERZICHT Gedrukte markt AMSTERDAM, 26 oktober. enigingen belangstel ling zullen hebben. Particulieren mogen ook meedingen, maar of de gemeente Hellevoetsluis een woon vergunning geeft, is nog niet zeker. Kantoorhouder PTT pleegt fraude (Van onze Groningse correspondent) Hy was sinds 1909 verbonden aan net Wagnerfestival in Bayreuth. Van 1934 tot 1938 van het orkest var ter in München. Daarna had hy de leidmg van de Weense Staatsope ra. Deze functie vervulde hy tot 1953. In de afgelopen jaren was hy gastdlrigent by verschillende voor- aarstaande orkesten zoals het Am sterdamse concertgebouworkest en de Weense Filharmonie. De beurs heeft vanmiddag een teleurstelling moeten verwerken in de vorm van een flauwe stemming voor het Philipsaandeel. Op 121.50 daalde dit fonds circa f. 3.— t.o.v. het voorgaande slotniveau. Deze plotselinge vry scherpe koersval moet hoofdzakelyk worden toegeschreven aan hernieuwd aanbod voor Ameri kaanse rekening. Het wordt in ver band gebracht met het feit, dat maandag in een lager gesloten Wall hy dirigent I Street de aandelen in fabrieken van het Staatsthea- de kjeuren televisie flink werden aan geboden. "Ter h< Burgemeester Gallas in vergadering van Leiderdorpse raad Uit archief onderzoek, dat direct na de ie in „De Telegraaf" is in- wees uit dat het archiefex- niet meer aanwezig was in chief van het ministerie van Uit de publikatie bleek ver bat alleen maar uit dit exem- I geciteerd kon zyn. Voor zover 1 (onderzoek intussen heeft uit- is het archiefexemplaar in Joning van de hoofdambtenaar oude kranten terecht geko- Op 20 oktober zyn deze kranten, LEIDERDORP Burgerlijke Stand f Engelen. Sandra, d.v. L. Beek- G. Cornelissen. Timon, z.v i Tol. lertrouwd: L. Wenning. nan. 22 Jr J. Ouusuwrn, A. M. van den Berg. 24 Jr. H. J. M. Castelein, 25 Jr. J. M. Kop. 23 Jr. VOORSCHOTEN oningbouw in „Boschgeest" IN SEPTEMBER Aanvankelijk was de Newyorkse beurs vast gestemd door aankopen van staalaandelen en die van auto waarden Philips daalde er 3 8, doch Kon. Olie verbeterde er 3/8 dollar. Eerst op het verlaagde niveau werd vanmiddag in de Philipshoek enige steun geboden, 's Morgens werd als hoogste prijs voor Philips nog f. 122.80 betaald. Voor Kon. Olie be stond enige vraag voor buitenlandse rekening doch dit verhinderde niet dat de olie-aandelen een paar dub beltjes lager werden verhandeld op f. 149.80 Dit door overheersend lokaal aanbod. Unilever gaf 60 cent prijs bij een verhandeling op f. 134 60. Aan de koersdaling van de vorige beursdagen in de AKU-hoek kwam ook vandaag geen einde. Na een ruim 5 punten lagere opening op 386 zakte de koers verder in tot 383'.. Hoog ovens werd 4 punten lager geadvi seerd op 496, KLM was nauwelyks prijshoudend op 235. De handel in gekomen. Een automobilist uit Oegst- alle hoofdfondsen was uiterst kalm geest, die uit de richting Alphen met de aantekening, dat in Philips voldoende op het te- nog het meest om ging. Een 46-jarige kantoorhouder van de PTT in Makkinga is dezer dagen door de postale recherche gearres teerd. De man wordt ervan verdacht enkele duizenden guldens te hebben verduisterd. De malversaties kwamen aan het licht tydens een controle. Door verschuivingen van posten had Ue »vhf van de E.E.G. hebben de kantoorhouder getracht de gaten ln communique Frankryk uit- de stoppen die waren ontstaan door genodigd tot een politieke conferen- het wegnemen van geld. De fraudes £wfld aan de crisis in de E.E.G. duurden al enige jaren. De kantoor houder is inmiddels al voorgeleid I voor de officier van Justitie en wacht nu in voorarrest op zyn be rechting. Op het kruispunt Herenweg- LEVEN DUURDER *™t bU Woubrugge zUn Vijf nodigen Frankrijk uit op basis van het plan-Spaak. Auto kantelde Het landeiyk prysindexcyfer j het le\«nsonderhoud hand- en hoofdarbeiders, zoals gemoet komende verkeer hebben ge let, waardoor hy, toen hy naar links gezinnen wilde gaan. werd aangereden door auto. die uit Ripingerhout kwam. Direct na de opening van de openbare vergadering van de Leiderdorpse raad. richtte burgemeester, mr. R. M. Gallas, zich gisteravond tot wethouder C. Meerburg. Namens de raad wilde hij deze al vast geluk wensen met zijn 60ste verjaardag, die hij deze week hoopt te vieren. Grote waardering hebben wij allen, al dus de eerste burger, voor het werk, dat u nu al zovele jaren asl wethouder voor de gemeente verricht. Werkzaamheden als wet houder kan men vergelijken met werk, dat onder water wordt gedaan, af en toe ziet men er een spits van. U hebt vele talenten gekregen, maar woekert er ook mee. de directie an N.V. te Voorschoten heeft tollege van B. en W. overeen- hing kunnen bereiken omtrent pvoering van een bouwplan van gezinswoningen, zulks met toe- be van de Premie- en bijdra- thikking woningbouw 1960 in naamde categorie B. alsmede garages in het complex Bosch- li bent van beroep bouwer en aan nemer. vervolgde mr. Gallas, en denkt typisch constructief, uw ge dachten richten zich altyd op op bouw. Daarnaast werkt u altijd van uit en met sociale bewogenheid. Kortom, zo besloot de burgemeester: u. grijpt het leven, waar het is (citaat Goethe, red). Met de wens, dat de heer Meerburg nog vele jaren voor deze gemeente zal mogen blyven wer ken, bood de burgemeester hem een kist sigaren aan. getrof- woningen zullen voor verhuur id zyn en voor toewyzing aan aanmerking komende rden ter beschikking van de te worden gesteld. Voor rea- het bouwplan is nodig ïrceel bouwterrein van ca. de grondprijs bedraagt per m2. heeft het Bouwbedryf ma N.V. verzocht in koop te i ontvangen een tweetal per- grond voor de bouw van 8 zinswoningen met 2 garages vrye-sector. Het betreffen per bouwgrond ter grootte van U|tn2 en 760 m2, de grondprijs is eveneens f 62,50 per m2. B. en J ellen de raad voor tot verkoop duiten. Raadsagenda gemeenteraad van Voorschoten vry dagavond om 8 uur in are vergadering by een in het huis. De agenda vermeldt o.a. I tellen van B. en W. tot voor- - vaststelling van de bedrijfs- ingen en de gemeenterekening .het dienstjaar 1963; tot verho- K der reinigingsrechten: inzake werking met betrekking tot g van het vak handenarbeid St. Jozefschool en meubile- .jvan de hal en de hoofdenka- Tan de St. Mariaschool; inzake «fluorideren van drinkwater; in- wyziging leveringsvoorwaarden Iciteit, gas en water; tot het van namen aan de in het Jcomplex „Bydorp" geprojec- 5 straten en aan de in het complex „Noord-Hofland" ge- teerde straten; tot verkoop een in het complex „Bosch- aan de Maduroweg gelegen bouwterrein aan de heer M. C. Ydo te Amsterdam; tot 1 op van enige in het complex chgeest" aan de Veeneklaaslaan lakkersdreef gelegen bouwter- aan Bouwbedrijf Niersman N.V. Oorschoten. De heer Meerburg 6. fen te zyn door deze woorden waardering. Nu acht jaar geleden werd hij raadslid en al spoedig wet houder. Hy zei. deze taak aangenaam te vinden en om de goede geest, die in het college heerst, en om de pret tige samenwerking met de raad. De avondvergaderingen van B en W vroeger, zijn nu dagvergaderingen geworden, en hi zei te hopen nog Jaren zyn krachten aan de gemeente te mogen en te kunnen geven. In vlot tempo werkte de raad ver volgens de agenda af. Alle voorstellen LEIDERDORP nDe door de NOVIB georgani seerde amti-honger-actie in Leider dorp heeft f 643.50 opgebracht. VOORSCHOTEN Raadsvoorstellen Het R.K. Schoolbestuur St. Lau- rentius verzocht B. en W. om mede werking te verlenen voor de invoe ring van het vak handenarbeid voor de eerste vier leerjaren van de St. Jozefschool. Deze invoering vraagt een uitgave van f. 1.700, Tevens verzoekt het schoolbestuur meubilair voor de hal en de hoofden- kamer van de Sancta Mariaschool. Dit zal f. 570,gaan bedragen. B. en W. stellen de raad voor de gevraagde medewerking te verlenen. B. en W. geven de raad in overwe ging te verkopen tegen f. 72,per m2, een perceel bouwterrein aan dr. ir. Ydo in Amsterdam. Het bouwter rein, groot 440 m2 ligt aan de toe komstige Maduroweg en is bestemd voor de bouw van een woonhuis met garage. R.-K. Danies-Contactclub opent het seizoen De eerste clubavond zal vanavond gehouden worden van de R.-K - Dames-Contactclub in Voorschoten. De avond wordt ingezet met een H. Mis in de St. Laurentius, waarna er een gezellige bijeenkomst is in het Bondsgebouw. De heer E. W. Taal uit -Voor- schoten slaagde voor de examens staathuishoudkunde en statistiek m.o. Grond voor bungalow By het voorstel grond in het Essen- park te verkopen aan de heer W. F. C. Boon in Leiden voor het bouwen van een bungalow, vroeg de heer A. H. Kleiss (KVP) in hoeverre Leider dorpse gegadigden voorrang hadden. De voorzitter antwoordde, dat de verschillende gevallen door het col lege bekeken waren, en dat, deze ge gadigde uit de bus was gekomen Wethouder J. Nievaart vulde dit antwoord nog aan, door te zeggen, dat enige Leiderdorpers, by nader in zien. toch hadden afgezien van de grondaankoop. Tot hoofd van de tweede openbare lagere school, die in aanbouw is aan de Leeuwerikstraat, werd met alge mene stemmen benoemd de heer J. Scherphof te Terschelling. Bejaarden won ingen By het voorstel om f 500.000 te le nen aan de Prot. Interkerkelijke Stichting voor Bejaardenverzorging te Leiderdorp voor de bouw van 18- bejaardenwoningen kwamen de ton gen nog wel even los. Ir. R. Poels (VVD) zei, dat zyn fractie dit voor stel met gemengde gevoelens had ge lezen. Het is bekend, dat de bewo- of de eisen ruimer gesteld zouden kunnen worden, nu er gebouwd zal worden met overheidsgelden. De heer P. J. M. Evers (KVP» me moreerde het raadsbesluit van augus tus 1963 toen besloten werd in de Z.H.-polder 72 bejaardenwoningen te bouwen, voor alle gezindten. Bij de verkoop aan de Stichting is de af spraak gemaakt fifty-fifty, d.w.z. 9 woningen zullen bewoond worden door echtparen van herv. of geref. gezindten en 9 woningen zullen door het college worden toegewezen. De heer Evers vroeg of de eei groep, dan buiten de tweede groep worden gehouden. Ook informeerde hy of uitbreiding van dit contingent ter plaatse mo gelijk was. De heer W. v. d. Sluys (C.H.U.) zei, dat nu de Stichting geen financiële mogelijkheden kon vinden de bouw van deze woningen in de premie-sector te realiseren, het juist was, dat de overheid zou helpen, maar hy wilde de fifty-fifty-verde- ling aanhouden. de bestuurder en de naast hem zitten de damr konden de wagen die zwaar beschadigd weggesleept moest wor den. ongedeerd verlaten. Het twee de voertuig liep slechts lichte schade op. het Centraal Bureau voor de Sta- j eerste wagen kantelde, tisliek dat maandelyks samenstelt op 1 basis 1959 '60 is 100. is gestegen van 121 medio augustus tot 123 me dio september. Hiermee kwam het op hetzelfde niveau als medio juni. Het indexcyfer voor voeding steeg van 123 tot 125. Het indexcyfer voor kleding en schoeisel is gestegen van 113 tot 114. Daarnaast stegen de prijzen van vaste brandstoffen. Het indexcyfer inclusief verplichte sociale verzeke ringen en loonbelasting steeg van 117 medio augustus tot 119 me dio september. Kolendamp GEZIN AAN DOOD ONTSNAPT WISSELKOERSEN Amsterdam. 26 oktober Londen 1009%1009%; New York 3.60A— 3.60,»,; Montreal 3.353.3514Patrys 73.4373.48%Brussel 7.24%-7.25% Frankfort 90.05—90.10; Stockholm 69.57%—69.62%; Zürich 83.36%— 83.41%; Milaan 57.63%—57.68% Ko- I penhagen 62.22 -52.27 Oslo 50.40% 50.45%; Wenen 13.93%—13.94%; Lissabon 12.60%—12.61%. De Scheepvaartsector was licht verdeeld doch merendeels lager. Dit op de te verwachten concurrentie van de Amerikaanse reders. Alleen Kon. Boot kon zich een weinig ver beteren, Evenals gisteren lagen de leidende cultures er vandaag ver laten bij. De stemming in de Staats- fondsenhoek was pryshoudend r^et sterk afnemende zaken. In de lokale afdelingen werden aandelen Fokker iets hoger geadvi seerd. Dit op het overnemen van de Belgische vliegtuigfabriek ..Sabca via een bod op de aandelen Gunsrig bedrijfsnieuws van machinefabriek Breda en Gebr. Stork bracht vrij wel geen verandering in de koers van de aandelen van deze maat schappij. Nu een bod van 100'" door een bankiershuis op de VL AM-aandelen algemeen bekend is, kon men ter beurze over dit bod tevredenstellende geluiden vernemen. Een Dordts gezin is op het nip pertje aan de dood door kolendamp vergiftiging ontsnapt. Doordat een 2% maand oude baby begon te hui len, werd de moeder wakker. Zy voelde zich direct onwel. De vader stond even later op en viel terstond bewusteloos neer. Na twintig minu ten kwam hy weer by en zag toen zyn vrouw naast zich op de vloer liggen. Sociale taak Met aI zö" kraehten sleepte hy zich naar buiten om de buren te wees naar de toe- waarschuwen. Het hele gezinnetje is n ons blad behan- Mr. Gallas v lichting (reeds deld), zei bly te zijn, dat deze pre miewoningen nu toch gebouwd kun nen worden en wees op de sociale taak van de overheid. De heer J. W. Boot (A.R.) ten slotte wekte alle raadsleden op. de handen in één te slaan, opdat men uit particuliere initiatieven, en niet alleen zoals nu van interkerkelyke zyde, zou komen tot meerdere be jaardenverzorging, hetgeen ook in Leiderdorp een urgente en voor de toekomst belangrijke zaak is. Tenslotte zei de burgemeester deze discussie niet te willen afsluiten, zonder woorden van waardering en dank aan het Stichtingsbestuur, dat belangeloos toch zo heel veel werk. de jaren door vóór en met de bouw van het bejaardencentrum De Dil lenburg en nu weer met de 18 be jaardenwoningen heeft verricht. Als gast woonde de heer Kroes, die dertig jaar geleden naar Zuid- Afrika emigreerde, en nu voor het eerst weer in ons land is, de vergade- ning van deze bejaardenhuisjes I ring by, waarvoor burgemeester Gal stringent ls gebonden, en hy vroeg 1 las hem hartelijk dankte. WARMOND In verband met Allerheiligen zal volgende week het huisvuil in War mond niet op maandag 1 november maar op dinsdag 2 november worden opgehaald. Vanavond komt de raad van de gemeente Warmond in openbare ver gadering by een. Op de agenda staat onder meer ten voorstel tot verpach ting van de boerdery aan de Burg. Ketelaarstraat in Warmond. WASSENAAR Jaarvergadering Groene Kruis het 90% 88% 88R Het aantal woningzoekenden in Wassenaar bedraagt op het ogen blik 917, dat is ruim 100 hoger dan vorig jaar. Dit biykt uit een door B. en W .by de begroting aangebo den overzicht. Het grootste aantal tan deze woningzoekenden, namelyk 387, wacht op een huis met een huurprys tussen f 76.- en f 100,- per maand. 188 gegadigden wensen in aanmerking te komen voor woon ruimte die tussen f 51,- en f 75.- per maand kost, terwijl 46 gegadig den staan ingeschreven in de huur- groep tot maximaal f 50,- per Voor het eerst is in de „ho gere" huurgroepen een onderverde ling aangebracht. Vorig jaar werden alle woningzoekenden, die inaanmer- king wensten te komen voor een huurhuis van f 100,- of meer per maand in een categorie onderge bracht. Nu ls deze groep in drie ge deelten gesplitst. 187 gegadigden staan ingeschreven voor een huis tot f 135 per maand. Tot f 165 staan 63 woningzoekenden inschreven en met een huur van meer dan f. 165 per maand 46 gegadigden. Wanneer men de woningzoekenden indeelt in groepen naar de samen stelling van het gezin, dan biykt dat de groep van jonggehuwden of Dc Wassenaarse afdeling Groene Kruis houdt op woensdag avond 10 november om half 8 d< algemene ledenvergadering in hei wykgebouw aan de Heerenweg. Reserves dekken begrotingstekort van f360.000 De begroting van de gemeente •'assenaar, die in de eerstvolgende ïrgadering van de gemeenteraad op 8 november zal worden aangeboden. 91 woningen vol- jongelui, die Hóllen trouwen het sluit met een tekort van f360.000 grootst is namelyk 292. Gezinnen, die Dit tekort kan geheel gedekt wor- niet over voldoende woonruimte den door een beroep te doen op de beschikken zyn er 179 gegadigden zogenaamde saldi-reserve. Deze reserve was het vorig jaar Tot en met 19 oktober zyn er dit vrywel geheel uitgeput. Dank zy een aantal ..meevallers" in het afgelopen jaar zal de reserve op 1 Januari 1966 vermoedeiyk nog ruim f900.000 be dragen. In vergeiyking met het vo rig jaai zullen de uitgaven van de gemeente f 1.4 miljoen hoger zyn. Daartegenover staat een bedrag aan Inkomsten. dat ruim f 1.3 miljoen hoger is dan voor 1965 geraamd was. De styging van de uitgaven wordt voor een belangrijk deel veroorzaakt door hogere salarissen. Waf de gemeentebedrijven betreft, worcit er voor het gasbedrijf een winst verwacht van f 50, voor het elektriciteitsbedrijf f45.000 en voor het waterbedrijf f 10.000. Uitgedrukt in percentages van de omzet beteke- jaar tooid. terwijl bouw zyn. Van de voltooide wonin gen behoorden er 30 tot de woning wetwoningen. 18 tot de premiewo ningen en 43 tot de vrye sector. In aanbouw zyn: 143 woningwetwonin gen. 59 premie won ingen en 86 wo ningen in de vrye sector. Er zyn plannen gereed voor 38 woningwet woningen, 23 premiewoningen en 233 woningen in de ongesubsidieerde sec tor. Ir» het laatste getal is echter een aantal wooneenheden inbegre pen voor het bejaardencentrum „De Burcht". Sedert 1945 zyn er in Wassenaar in totaal 2204 woningen gebouwd, waarvan 683 woningwetwo ningen. 715 premiewoningen en 806 woningen in de vrije sector. Dinsdag, 26 oktober 1965 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g 1.000.- Ned. '65 5% Ned. '64 5% Ned. '64 5 Ned. '58 4% Ned. '59 4% Ned '60-1 4% Ned. '60-11 4% Ned. '59 4V« Ned. '60 4% Ned. '61 4V4 Ned. '63 4% Ned. '62 4 Ned. '47 3% Ned '53 I-II 3% Ned '48 3% Ned '50 I-II 3V4 Ned. '54 I-II 3% Ned. '55 I 3V4 Ned '55 n 3% Ned. '37 3 Ned. Gb obi '46-3 Ned. dol. ln. '47 3 Ned. Inv cert. 3 Indië '37 A 3 Ned. wonbl '57 6 N. wonbl '58-'59 Ned wonbl. '60 4% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 101% Ver. HVA-my. 134% AiC.U 391% Deli My cert108 Hoogovens cert 500 Philips gem. bez. 124.50 Unilever cert. 135.20 Dordtse petr692% Kon P (50 k f 20) 150.20 Holl. Amer. Lyn 124% Java China Pak. 187% K.L.M236 Kon. Ned St.boot 117% Kon. Paket Mij216% Stoomv Mij Ned 139% Niev Goudr cert. 103v4 Ommeren cert. 134% 384% 108.60 495 121.50 134.85 690% Kon. Rott Lloyd 15374 154 5 N Scheepv Unie 147% 146% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. leningen A'dam '47 374 88% 88% A'dam '48 3% 88% 87% R'dam *52-1 4%.. 89 88% Bankwezen Bank N.G. '65 6 101H 101H idem '65 5% 98% 98% idem '65 5% 96% 9674 Idem '58 574 95H 95H idem '64 5% 93% 83% idem -58 5 92% 91% idem '64 5 91 fi 91% d. N.WB '52 4% 90% 90% BVG Rspbr '52.. 164 16474 BVG Rspbr f500 147% 147% Industr. Obligaties Philips DoL '51 83% 83% VERKLARING DER TEKENS deze winsten resp. ruim 5 Gedaan en bieden 2.3% en 7.C 7 IBieden b| Laten Premleleningen Alkmaar '58 2%79% 78 A'dam '53 3 118 A'dam '51-1 2%.. 118% A'dam '56-1 2%.. 83 79 A'dam '56-n 2% 78% 86% A'dam '56-m 2% 86 85% A'dam '59 2% 85% 82% Breda '54 2%82% 75% Dordrecht '56 2% 75% 77% Eindhoven '54 2% 82 80% Enschede '54 2 81%- 7»; Den Haag I '52 2 88 89 Idem H 2% 87% R'dam '52-1 2% 90% 89% Idem n 2% 877-g 87% Idem '57 2% 86% 87 Utrecht '52 2% 1037» Z.-Holl 1957 2% 85% 85% Zuid-Holl. '59 2% 87% 88 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen [nterunie 150,- 194 194 Nefo f50,- 99 98 50 Robeco 228 227 Unitas f50,- 452.50 450 x Ver Bez. v 54 f50 118.50 118. Europa I 10 pb 490 490 Alg Bank Ned 289 282 Amro f 20.57.10 57.1( Cultuurbank 1974 19 Holl Bank eert. 228% 228 Ned Mid.bank 10350 103.5( R.V.S eert550 530 Industrie Ondernemingen Albert Heijn 645 649 Berkel's Pat226 227% Borsumy 58% 58% Calvé Delft eert. 927% 925%» Van Gelder Pap 120 118% Kon Ned Grofsm. 127 126 De Gruyter pref b 137% Holl Constructie 381 378 Ing bur v B.nyv. 150 Internatio 289 289 v Kempen en Beg. 123 137 Kon Zout Ketjen 845 840% Leids^ Wolsj-y 335 x 325 x MUller en Co NB 330 331 Ned Kabelfabr342 340 Philips pref 45 49 Rott Droogd My 217% EMS 183 180 Ver Machiabr143 142 Ver Touwfabr Vihamy 182 182% Walvisvaart 86% 86% Wernink's Bet.my 17'174 Wilton Feyenoord 166% 167% v Wyk - Heringa 130 Zaalberg 92% 92% Mynboow en petroleum Billlton 2de r392% 392% Kon Petr (f20) 147.50 147 50 Amer. fondsen Canad Pacific R. 68% 67% Intern Nickel 98% 97% Anaconda 8474 Bethelehem Steel 38% 38% Cltiee Service90 89 Gen Motors 111*4 111 Kennecott 124% 125 Republic Steel 45 44 Shell OU 63% 63% Union Pacific 407^ 40% Un States Steel... 49% 48 t Ex dividend Exclaim

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 13