Dubbele Kangeroes - winst John Snrtees: \i-ha GOED SPEL IISKAMER-ORGEL GOUDEN KLANK f 2375.- I0SSEL VERSTEEGE N.V. Korfbalstanden „Volgend jaar kom ik naar Canada terug.. PER BRANCARD NAAR LONDEN Truus Cruiming naar Bataven Engelse „clubreuzeir' worden dwergen in nationaal shirt KRISKRAS DOOR DE SPORT Jeugdinterland tafeltennis Drie overwinningen van Van der Helm PERSCOMMENTAREN: „Zwitserland heeft in Bern overwinning voor het grijpen KRANTENBEZORGER GEVRAAGD BADMINTONCOMPETITIE Tweede nederlaag voor Veglo (3-5) I Mexico'"68 Bokstumult Natuurzuivere LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 19 OKTOBER 1965 VIJFDE BLAD lEIDSE DAMES VERSLAAN i BLOKKEER IN VIJFDE SET I -pgÖS>^D50É>lC>§oe>P§©fi>iPÊ©fc>iD&D#DiDSQ«>K>§^^ l RESERVE-TEAM STERKER DAN AMSTERDAMS ARMADA l <^0SOH^Q§aK9©S<3H^eScKi$c8a&<«o3oH«0§aK®0^ (Van onze volleybalmedewerker) Kangeroes heft gisteravond in de militaire sporthal aan de Mors- :1 een goede oogst binnengehaald. De Leidse dames boekten derde zege in successie op het geduchte Blokkeer en de Kan s-reserves haalden de eerste punten binnen met een 3-1 zege Armada. set, maar kwam teg en'n in deze fase onweerstaanbaar spelend Kangeroes, I waarin het hele team bleek een set- dat het I up te kunnen afmaken en werd kansloos weggespeeld: 152. Op de rand van de winst kwamen de pupil len van coach Hugo Lieuwens in de vierde set; 1514 op de eigen ser vice. Blokkeer vocht zich naar 1515 en finishte met 1715. Daarmee had den de Haagse dames evenwel hun kruit verschoten. Kangeroes kwam het overigens alleen de overwinningen waren de beide Kangeroes-formaties, reden tot juichen gaven, maar meer nog het vertoonde spel. De ingeroes-dames begonnen voortref- ijk tegen de nog niet warm ge- ulde Haagse ploeg. Uitstekende smashes van Kitty Suus Verhoekx, met als ba- n het hele team prima veld- i dito stoppen van de Blok- ï-service, gaven Kangeroes een 4 4—2 en 63 voorsprong. Maar i was Blokkeer ingespeeld en liet de Haagse aanval zich niet on- -Xuigd. Kangeroes moest alle zeilen letten om de strijd met setwinst te sluiten. Dat lukte door beheer- ffeffers aan het net van Adri van Pias-Smit en Ilonka Kruts: r sloeg in de tweede set met elfde cijfers terug (1510) en 5 meteen doorgaan in de derde Advertentie et opzienbarend nieuwe met de ijelijks vrijblijvende demon- itie in onze showroom. Dit iader van electronisch vernuft U o.a. eigenschappen van orgels uit ■ee- tot driemaal hogere prijs- isse. stereo Hi-Fi weergave ïnagalm 5 voetmaten op 1 aiujaal, totaal 33 registers vi- ato naar wens intonatie-re- iing* vereenvoudigde bespe- gkleine afmetingen en fluis- rachte bespeling, dus ook ge- liktvoor kleine flatwoningen, njsgeheel compleet, incl. bank Overgangsklasse B Haghe 6—10 SVK fengen 6—10 Eindhoven Kenboog 6— 8 HKV 2 Oriëntis 67 Kg Zaand. 56 Sperwers Z.-W. le-kl. taaiden ft—10 Fluks abern. 2 6—7 OSCR 66 De Algem. 6— 6 Swift 612 Raven 43 to Stand 58 Overkantera ft—2 toy 5—7 Wion 4—1 tiedam 65 Houtsn. 4—0 nog wel met de nodige inspanning op 87, maar daarna domineerden Suus Verhoekx c.s.: 158 en 32. Reserves De Kangeroes-reserves leken door het voorbeeld van de dames geïnspi reerd, want met gaaf aanvalsspel lie ten zü het Amsterdamse Armade geen schijn van kans: 31. Peter Kwestroo, Wie be Pera en Teun de Reede sloegen met Impone rend gemak de set-ups van Frank Bonte langs het Armada-blok, 151. Dat wordt een vluggertje" zei een Kangeroes-supporter verheugd. Het zou inderdaad geen vijfsettere wor den, maar evenmin een vluggertje, want de Amsterdammers hadden ras begrepen, dat al lag technisch gezien het overwicht bü Kangeroes. deze ploeg tactisch nog wel de nodige risi co's had. Prikballen over het net le verden de Amsterdammers een 1614 setwinst op. Weer domineerden daar- iia het aanvalsspel van Kangeroes (154 en 21), maar Armada gaf zich niet gewonnen. In een vooral van coach Frans Pasman veel aan beheersing vergende vierde set Frank Bonte deed met enkele riskan te set-ups achterover uit moeilijke positie zijn team bijna de das om zagen de mannen van Wiebe Pera toch kans om een vijfde set te voor komen. De prikballen van de Am sterdamse aanvallers sorteerden in de laatste fase van de strijd geen suc ces meer en met 1513 had Kange roes 2 de eerste (verdiende) winst binnen. De Britse coureur John Sur tees is in Londen aangekomen, waar hij verder zal worden be handeld voor de zeer ernstige verwondingen, die hij heeft op gelopen, toen hij bij trainingsrit- ten voor de Grote Prijs van Ca nada verongelukte op 24 septem ber. Surtees heeft letsel aan de rugge- graat, een bekkenbreuk en een nier- beschadiging. Zijn brancard was vastgeschroefd aan de vloer van het vliegtuig, dat hem van Canada naar de Britse hoofdstad bracht. Voor zijn vertrek zei Surtees, dat hij terug zal komen om volgend jaar aan de Grote Prijs van Canada mee te doen. Het was de eerste aanwijzing, die Surtees ATLETIEK De Leidse dames-atletiekvereni ging De Bataven zal een geduchte versterking krijgen. Truus Cruiming. dit jaar Nederlands kampioene op de 200 meter en tweede op de 100 meter, heeft overschrijving aange vraagd naar De Bataven, aangezien zij zich na haar huwelijk in Leider dorp zal vestigen. De 22-jarige atlete woont op het ogenblik in Wassenaar. Zij werd op haar twaalfde Jaar lid van de vereniging WIK en ging pas enige jaren geleden over naar het Haagse Celebes. Zij staat nu een Jaar onder .supervisie" van KNAU- trainer Jan van Heek en een nauw gezette training bracht haar een glorieus seizoen met toptijden van 11.8 (100 meter) en 24.2 (200 meter). Wereldkampioenschap voetbal 1966 Als de spelers van het nationale Engelse team het vol gend jaar in het wereldkampioenschap voetbal dezelfde wil om te winnen tonen als zij voor hun clubs doen. dan maakt Engeland een goede kans op de wereldtitel. Het En gelse clubvoetbal is dit seizoen sterk. Het bewijs is de vorige week geleverd in Liverpool. gin? Everton won met 21 Duitse club Nürnberg naar de tweede ronde van het toernooi om de jaarbeurssteder Liverpool versloeg Juventus uit Turijn en ging over naar de volgend^ ronde van het toernooi der bekerwinnaars. Engeland heeft aan alle vier wereldkampioenschappen van na de oorlog deelgenomen, maar is nooit verder gekomen dan de kwartfinales. Van de 14 wed strijden die het speelde werden er maar drie gewonnen. Dit is een droeve staat van dienst. Het lijkt erop, dat Engelsen die reu zen zijn in hun eigen clubs, dwergen worden als zij het witte hemd van Engeland aantrek ken. JIMMY GREAVES veel groter Alf Ramsey, de manager van Engeland, weet ook dat als het nationale elftal met hetzelfde vuur zou strijden als een club zoals Liverpool, Engeland de wereldtitel zou kunnen winnen. De Engelse voetbalster Jimmy Greaves, die zaterdag voor Tot tenham Hotspurs een prachtig doelpunt maakte, zei in dit verband: „Ik geloof, dat we in het verleden harder voor Enge land gevochten zouden hebben als we dezelfde vechtlust had den getoond die we voor onze clubs aan de dag leggen. Ik weet niet wat de reden is, maar de geest en het vuur die de spelers van Engeland in hun clubs tonen, zyn veel groter dan zij in het nationale elftal laten Zes klassen De internationale Judobond heeft in Rio de Janeiro het be sluit genomen in de toekomst wereldkampioenschappen te houden in zes gewichtsklassen, namelijk in het licht-, weiter-, midden-, half zwaar- en zwaar gewicht, benevens in de open Schorsing De World Boxing Association heeft de schorsing van Cassius Clay opgeheven. Dit houdt ech ter niet in dat de WBA Clay nu als wereldkampioen erkent. De W'BA had Clay vorig jaar ge schorst en hem van zijn titel vervallen verklaard omdat hij een revanchewedstrijd tegen Sonny Liston had gebokst. De W'BA erkende toen Ernie Ter rell ais wereldkampioen bij de zwaargewichten. Enkele weken geleden tijdens een vergadering in Madrid was overeengekomen dat de WBA Clay's schorsing zou opheffen wanneer de wereldkampioen daarom zou vragen en wanneer hij tevens verklaarde zijn titel CASSIUS CLAY schorsing opgeheven tegen Floyd Patterson te willen verdedigen. De winnaar van het gevecht ClayPatterson zou daarop tegen de winnaar van een gevecht tussen Ernie Ter rellGeorge Chuvalo (Can.) uitkomen om uit te maken, wie zich wereldkampioen mag noe men. De moeilijkheden rond de kroon van de zwaargewichten souden daarmee dan definitief ri)n opgelost. Verzekering De Australische tennisbond heeft de Davis Cup, de grootste tennistrofee ter wereld, tegen beschadigingen door eventuele oorlogshandelingen laten verze keren. De waarde van de enor me „slaschaal" werd daarbij getaxeerd op 20.000 Australische ponden (ruim f. 160.000). Valerengen uit Oslo heeft giste ren met 01 verloren van Heart uit Midlothian in de eerste wedstrijd van de tweede ronde van het toernooi om de Europabeker voor Jaarbeursste den. De Zwitserse pers toonde zich giste ren tevreden over het gelijke spel dat de nationale ploeg bevocht tegen Nederland, Over het alge meen bleek men nogal verrast over het gunstige resultaat, „La Suisse" schrijft bijvoorbeeld, dat „Zwitserland een zeer goede wed strijd speelde tegen een Neder landse formatie, waarvan wij de offensieve kracht vreesden, maar die tegen het einde meer verdedi gend speelde dan de onze". De Geneefse krant meent voorts dat in de op 14 november in Bern te De Australische tennisbond heeft gisteren beslist dat de interzone finale voor de Davis Cup tussen Spanje en India op 5*6 en 7 novem ber in Barcelona wordt gespeeld. Zoals bekend zou deze finale oor spronkelijk in Calcutta worden ge speeld, maar door de onzekere toe stand in India weigerde de Spaanse bond de Davis Cupploeg naar Cal cutta te sturen. De Russische gewichtheffer Vla dimir Beljajew heeft gisteren tijdens de Oekrainse kampioenschappen in Zaporojie het wereldrecord tweehan dig stoten in het middengewicht op 178.5 kg gebracht. Het. oude record stond met 178 kg op naam van zijn landgenoot Viktor Kurentsow. Bert van der Helm, de Zoeter- woudse speler van het Leidse Scylla, heeft gisteravond een bijzonder groot l aandeel gehad in de 4-1 overwinning van het Nederlandse jeugdtafelten- nlsteam op Wales. Van der Helm won zijn belde enkelspelen en zege vierde ook met Henny Stolk in het dubbelspel. Bert van der Helm startte uitste kend. Dennis Samuel werd in de eer ste partij van de in Rijswijk gespeelde Jeugdinterland met 21-18. 21-8 en 21-17 verslagen. Nadat Henny Stolk van Jeff Morgan had verloren 'in vijf games) boekte Van der Helm zijn tweede zege. Morgan kreeg met 21-14, 21-15, 23-25 en 21-11 weinig kans. Stolk versloeg daarna ook Samuel en de Nederlandse zege stond toen reeds vast. Het werd uiteindelijk nog 4-1, want Van der Helm en Stolk ble ven met 23-21. 21-11, 12-21, 19-21 en 21-6 de meerderen van Samuel en Morgan. Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1 - Leiden „De 00 van Amsterdam mag als een overwinning worden be schouwd", meent de „Gazet van Lausanne", die de prestatie van de Nederlanders nogal teleurstellend vond. „De lichamelijke conditie van onze tegenstanders was goed, beter dan die van de Zwitsers zelfs. Zij waren snel ln duels, beschikten over een droge demarrage en toon den over het elgemeen een supe rieure koptechniek. Hun spel bleef echter langzaam en de aanvallen strandden meestal bjj de voor- waartsen, die al even zwak speel den als de onzen". Kruiver en Keizer waren volgens deze krant uit Lausanne de enige Nederlandse aanvallers, die er nog lets van te recht brachten". „Zjj maakten vaak fouten als be ginnelingen", schrijft de „Tribune van Lausanne" over de Nederlan ders. Dit blad prijst daarnaast de goede wil en de moed van de Zwit sers, die „nimmer versaagden ln hun pogingen een resultaat te be reiken, dat nog uitzichten biedt op een plaats in d* eindronden van het toernooi om het wereldkam pioenschap". (Van onze badmintonmedewerker) Veglo heeft in de landelijke tweede klasse van de badmintoncompetitie haar tweede nederlaag In successie geleden. Veglo werd bedwongen door het bijzonder sterke Amstelstad (3-5). Smash deed het daarentegen tegen Stoka 3 heel wat beter en won met 6-2. AmstelstadVeglo 5-3 De Lei den aars kregen in Amstelstad een bij zonder sterke tegenstander. In de Leidse formatie viel het spel van N. C. Fea tegen. Hij verloor zijn eerste enkelspel met 15-4, 15-6 van W. Knaap. D. P. van Wijk moest zijn meerdere erkennen in J. Petiet (15-2, 9-15, 0-15). Alleen de dames Diep straten en Van Balgcoy wonnen hun partijen. Zij versloegen in het dames- dubbel mevr. Manuel en mej. De Wisser met 15-6 en 15-9. Stoka 3Smash 2-6 Hier werden de twee h.e. bijzonder snel ln winst omgezet. Bosman verloor met 2-15, 6-15 van Spadon, terwijl Bekkum he lemaal geen shuttel aan de grond kreeg tegen M. Hofstede 3-15, 0-15. Alleen het tweede damesenkeLspel en het damesdubbel werden door de Am sterdammers gewonnen. District In de districts-com petitie verloor Metro (R'dami vorige week met niet minder dan 8-0 van Veglo 2. Zon dag haalde Veglo 2 dat kunststukje opnieuw uit tegen MVO 3. Alleen de damesenkelspelen werden in drie seta beslist. Veglo 3 won met 7-1 van Kor- tenaer 4. De Leidse badminton vereniging deed het echter heel wat minder goed. LBV 3 kon het in Den Haag tegen het sterke Mariahoeve 3 niet bolwerken en verloor met 8-0. LBV 4 deed het tegen Excelsior 5 niet veel beter 1-7. Alleen E. Visser bracht het tegen B. van Kampen tot een over winning. BERT VAN DER HELM Bij een overzicht van de resul taten bij de kleine Olympische Spelen in Mexico is in het alge meen op ten minste een punt overeenstemming bereikt: Als de Olympische Spelen in 1968 in Mexico worden gehouden, zullen de records op de korte af standen waarschijnlijk worden gebroken, ondanks de 2.500 meter hoogte waarop Mexico City is ge legen, maar de tijden op de lan gere afstanden zullen wellicht minder goed zijn. Er waren experts die het daar niet mee eens waren. Er was ech ter meer onenigheid over de vraag hoe lang een sportman nodig heeft om zich bij de omstandig heden op grote hoogte aan te pas sen. Officials en sportlieden plegen overleg over deze vragen. De dis cussies zijn gebaseerd op de pres taties, tijdens de kleine Olympi sche Spelen die een iveek hebben geduurd en zondag zijn geëindigd. In totaal 215 dames en heren uit zestien landen hebben, samen fnet ongeveer 200 Mexicanen in zes takken van sport strijd gele verd. Op de 48 nummers bij het wiel rennen. zwemmen en atletiek zijn 34 van de 48 nationale Mexicaan se records gesneuveld. De amateur bokswedstrijden, die promotor Theo Hulzenaar gisteren ln het Haagse Amicltla organiseerde, hebben een tumultueus slot gekregen. De oorzaak lag ln een op rich onbe langrijk handgemeen, dat achter in de zaal. tijdens de voorlaatste partij was ontstaan. frisse King Pepermunt, het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 15