X I» I! I! T Wereldkampioen Tom Simpson: Kjell Johansson opvolger van Alser die teveel wil Grootse zege in klassieker van de „vallende bladeren" Tweede plaats voor Gerben Karstens Voorin Uitslagen-Standen Amateurs Reserves KNVB VOETBAL IN ENGELAND Manchester U door Spurs overspeeld CW winl Zilveren Bal Roodenburg haalt eindstrijd niet LISSE KLOPT ZLC MET 1-0 Niet eerste maal OOK RUSSEN NAAR LONDEN KRANTENBEZORGER GEVRAAGD UVS gelijk met jeugd Feijenoord LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 18 OKTOBER 1965 VIERDE BLAD De Britse wereldkampioen mmy Simpson gaat zegevie- id over de eindstreep van de iste wielerklassieker van het ir, de Ronde van Lombardije. De 24-jarlge Engelse atleet Jim inston heeft zaterdag in Walton- Thames in het graafschap Surrey wedstrijd over 30 km gewonnen i nieuwe wereldrecordtijd van 1 •12 min. 34.6 sec. Het oude record d sinds 17 oktober 1964 met 01.8 op naam van de Schot Jim et, die achter Johnston als twee- finishte en met zijn tijd van 1 uur min. 51.6 sec. eveneens beneden wereldrecord bleef. De Britse wereldkampioen op de weg, Tommy Simpson, heeft de zaterdag gehouden Ronde van Lombardije over een afstand van 266 km gewon nen in 6 uur en 47 min. Simpson had een voor sprong van 3 min 11 sec. op de Leidenaar Gerben Karstens, vorige week winnaar van Parijs-Tours. Simpson heeft in deze 59ste Ronde van Lombardije. de ..klas sieker van de vallende bladeren" en het besluit van het internatio nale wegseizoen, vrijwel de ge hele wedstrijd in het voorste ge lid gestreden. Weliswaar was de Brit er niet bij. toen na 45 kilometer de Belg Deams en de Italiaan Zilioli uit het peloton vluchtten het was de eerste keer, dat een van de talrijke ontsnappings pogingen succes had maar wel be hoorde hy tot het elftal renners, dat de jacht op hen opende. Kopgroep Bij de beklimming van de 738 me ter hoge Sormano viel Deams reeds terug, maar op de top had Zilioli een voorsprong van anderhalve minuut. Ook op de Ghisallo kwam hij nog als eerste door, maar in Lecco (100 km) zou zijn avontuur eindigen. De „Raad van elf" had hem tot de orde geroepen en nam hem in zijn mid den op. Bij de beklimming van de Ballissio velen Casati en Thielin uit de kopgroep weg; hun plaatsen zou den worden ingenomen door Bitossi en de Zwitser Hagman. In Cortenova (123 km) had de kopgroep, met be halve Simpson o.a. Anglade, Massig- nan, Enzo Moser, Fontana en Fou- cher, een voorsprong van 1.30 op het peloton. Ondanks lekke banden wis ten Motta en Simpson zioh vooraan te handhaven. Tegenaanval In het peloton bereidden echter enkele kopsttukken, onder wie An- quetil en Poulidor, een tegenaanval voor en toen deze werd ingezet, ble ven de gevolgen niet uit. Alleen Motta, Simpson, Massignan en Poggiali wisten voorop te blijven, tot van dit viertal ook Massignan en Poggiali moesten „lossen". In gezel schap van Dancelli, Wolfahohl en Süablinski zetten Poulidor en An- quetil opnieuw een achtervolging in op de twee leiders. Op 32 km van de finish bedroeg de afstand tussen de tandem Motta/Simpson en de nu al leen jagende Poulidor anderhalve minuut. Poulidor zou de kloof echter niet kunnen overbruggen. Op de San Fermo zou Simpson trachten af te rekenen met Motta. Het gelukte met enkele machtige demarrages en als op vleugels spoedde de Brit zich naar de finish, die hij met ruim drie minuten voorsprong op zijn concur renten als eerste zou bereiken. Motta werd ingelopen door Poulidor. Bitos si, Stablinski en Gerben Karstens, die in de eindfase nog een belang rijke rol zou vervullen in een ster ke eindsprint naar de tweede plaats snelde. Uitslag De uitslag luidt: 1. Tom Simpson (GB> 266 km in 6 uur 47 min (gem. 39.213 km/u) 2. Gerben Karstens (Nederland) op 3 min 11 sec; 3. Sta blinski <Fr>; 4. Bitossi (It); 5. Motta (It); 6. Poulidor (Fr) alle dezelfde tijd als Karstens 7. Dancelli (It) op 3 min 33 sec; 8. Anquetil (FY); 9. Magnaini (It): 10. Monty (Belg); 11. Zimmerman (Fr); 12. Aimar (Fr); 13. Wolfshohl (Did); 14. Jacquemin (Fr); 15. Zilioli (It). De Fransman Raymond Pou~ I van de klimmen in de Ronde van lidor (links) in actie tijdens één Lombardije. EERSTE KLASSE A AFC—UW 3—0 EERSTE KLASSE B CW—Vlissingen 2—2 DERDE KLASSE B DHL—GDA 3—1 VIERDE KLASSE A Nic. BoysForeholte 22 Lisse—ZLC 1—0 DOCOS 59 Teijlingen 53 Concord. H 47 Foreholte 53 VVSB 5—7 ZLC 4—2 Lisse 57 Warmunda 42 SJC 5—6 Nic. Boys 4—1 DOSR 4—3 AMATEURS Res. eerste klasse: ADO 3Over maas 2 4—2, VCS 2—Gouda 2 0—3. Res. derde klasse A: Olympia 2— Woerden 2 21. ZATERDAGVOETBAL Res. tweede klasse: CSVD 2Zwa luwen 2 1—0, Zwart Wit '28 2—'s-Gra- venz. SV 2 40, Heerjansdam 2 RVVH 2 2—4, Quick Boys 2—DOTO 2 41, Noordwijk 2Barendrecht 2 5—1. Res. derde klasse A: Rijnsburgse Boys 2—ARC 2 4—5, RCL 2—Monster 2 42, Lisser Boys 2Die Haghe 2 04, Noordwijk 3—Quick Boys 3 24. Res. derde klasse B: Quick Boys 4 —Ter Leede 2 3—1, RAS 2—Excelsior M 2 2—2, Jodan Boys 2—ARC 3 6—0, Zwaluwen 3DUNO 2 10. Sheffield United heeft de eerste plaats in de eerste divisie van de Engelse league behouden door een overwinning (32) op Stoke City. Met een gelijk aantal verliespunten, maar een wedstrijd minder gespeeld, blüft Leeds United op de tweede plaats volgen. Het won met niet min der dan 61 van Northampton, dat nog steeds op de eerste overwinning wacht. De wedstrijd van de dag was Tot tenham Hotspur—Manchester United die bijna 60.000 toeschouwers trok. Het werd een pijnlijke dag voor de Mancunians en niet in het minst voor Matt Busby, die deze dag juist twintig jaar bij Manchester United als manager in dienst was. Hy had er zo op gehoopt, dat zijn ploeg op zijn „verjaardag" het trotse record van de Spurs in 32 wedstrijden op eigen veld niet te zijn verslagen zou breken. (Van één onzer redacteuren) foor de vierde maal in successie [ft CW het toernooi om de Zil- frn Bal gewonnen. De Rotterdam- R, die met hun reserve-team aan- den, versloegen achtereenvolgens iflaan '20 (10) en De Musschen Roodenburg, de enige Leidse welke de voorronden had over al werd in de halve finale door Musschen uitgeschakeld: 10. loodenburg heeft zaterdagmiddag Rotterdam, waar de uitgestelde tot rij den werden gespeeld, de kans in het bezit te komen van cTe erde) Zilveren Bal geheel in eigen ad. Van de vier elftallen, binnen de lijnen kwamen, was l Leidse team technisch veruit het He. De blauwzwarten misten ech- midvoor Aat Heymans en met was ook de schotvaardigheid het elftal verdwenen. De Klerk 0 de plaats van Heymans in, ter- Kijk in de Vegte als rechtshalf team completeerde. Beslissing De beslissing viel reeds in de acht- 1 minuut van het tweemaal een M uur durende voetbalgevecht. 1* in de Vegte had, nadat de wat Ifelend opererende doelman Kee per reeds was verslagen, de door •hoor De Graaf ingeschoten bal 11 de doellijn gekopt. Rechtsbuiten trok het leer echter opnieuw het Leidse doel en voor de *de maal herhaalde zich het fereel. Doelman Keereweer greep s«n Kyk in de Vegte kopte de 101 Boogaards ingekopte £2.1 uit het De Roodenburger stond nu zelf achter de doellijn h), De Leldenaars hebben in de reste- 1 speeltijd (52 minuten) nog van 1 geprobeerd om de achterstand te werken. Het lukte echter niet. Jerzijds omdat het allemaal juist •te lang duurde en anderzijds ^t de Roodenburgers bleven vol- "Jkfl in het hoog door het midden *'en- En juist daar stond steeds boomlange Rotterdamse stopper 'to Luik. De Rotterdammers waren zelfs nog dichter bij een doelpunt dan de Leldenaars, want in de zesde minuut van de tweede helft was het eerst De Graaf, die tegen de paal schoot en even later Visser, die zijn ingeschoten bal van de doellijn zag gekopt door spil Hensen. Voetbal in de vierde klasse Het kleine inhaalprogramma, dat gistermiddag in de vierde klasse A is afgewerkt, heeft een grote verras sing opgeleverd: hekkesluiter Nic. Boys veroverde het eerste puntje. De Nieuwveners kwamen op eigen terrein tegen Foreholte verdienstelijk voor de dag cn deelden na een spannende wedstrijd de winst (22). ZLC stel de in Lisse wat teleur door in de slotfase het gelijkspel uit handen te geven10. Lisse—ZLC 10 (00 Lisse heeft het gelijkopgaande, maar bij zonder matige duel tegen ZLC in haar voordeel beslist. De beide hard werkende ploegen wogen volkomen tegen elkaar op en een puntenverde ling zou dan ook de juiste uitslag zijn geweest. Een foutje in de Leidse achterhoede, waarin Ruud de Groot uitblonk, stelde de attente midvoor Siem Nederpelt tien minuten voor het eindsignaal van scheidsrechter Kielliger echter in staat om de bal uit een vrije schop van linksbuiten Koos Baak achter ZLC-doelman Wim de Koning te koppen (10). Daarvoor had de Leidse aanvalslei der Henk de Bolster een fraaie kans gemist door tegen de goed uit zijn doel gekomen Lefeber op te schieten. Nic. Boys—Foreholte 2—2 (0—2) In Nieuwveen hebben Nicolaas Boys en Foreholte de punten na een matige wedstrijd gedeeld. De Voor- houtse ploeg was voor de rust wel Zweden beheersen internationale tafeltenniskampioenschappen Desillusie Bij de internationale tafeltenniskampioenschappen van Nederland in Den Haag, werd de Zweed Hans Alser als titelhouder afgelost door diens 18-jarige langenoot Kjell Johansson. Het is niet de eerste maal, dat de namen van deze beide Zweden in de annalen van een belangrijk kampioenschap onder elkaar kwa men te staan. Bij de Europese kampioenschappen was dat even eens het geval. De 24-jarige me thodist van het tafeltennis, Alser, was titelhouder in 62, Kjell Jo- hanssen, zijn zes jaar jongere sparringpartner, werd Europees kampioen in '64. Alser en Johansson hebben door hun optreden de 14de internationale KJELL JOHANSSON geweldenaar iets sterker, maar na de hervatting kwamen de enthousiaste Nieuw veners sterk opzetten en werd de 02 achterstand geheel weggewerkt. Midvoor Frits van Tol gaf Foreholte een kwartier na het beginsignaal van qpheidsrechter Van der Pot uit een voorzet van Hans Kppen de lei ding en nog voor de rust voerde Jo- han Raade de Voorhoutse voorsprong tot 02 op. Na de wisseling scoorde de overigens goed spelende Fore holte-spil Mart van Dyk in eigen doel (12). Tien minuten voor het einae zorgde de Nieuwveense doel man Jan van Dam uit een strafschop voor de verdiende gelijkmaker; 2—2. kampioenschappen van Nederland ge. heel beheerst. Alser was ongetwijfeld de meest complete van de twee. Fan tastisch voetenwerk, goed inticiperen en een bliksemende reactie. Alles bij een goed genoeg voor de eindoverwin ning. De kortharige Zweed eiste ech ter door inschrijving op drie onder delen teveel van zijn uithoudings vermogen. Bij een voorsprong van twee games in de halve finales tegen de taaie Tsjech Janoslav Stanek kwam de inzinking. In de vijfde game vocht. Alser nog even hand (terug (18-16), maar een uiterste poging om door te drukken rèsulteerde in vijf misklappen (21-15, 21-15, 11-21, 15-21, 18-21» en de Tsjech stond onver wacht in de fiale. Geweldenaar Kjell Johansson, de geweldenaar onder de forehandsmashers, had op dat moment de grootste moeilijkhe den al achter de rug. Vlasta Miko, in taienit minstens gelijkwaardig aan zijn landgenoot Stanek, was in de kwartfinales slechts twee slagen van een overwinning op de Zweed ver wijderd geweest. Met dezelfde fana tieke wil. waarmee hij Frans Schoofs de enige Nederlander onder de laatste 16 iin drie games had uit geschakeld, was de roodgehemde Tsjech Andersson tegemoet getreden. De lange Zweedse tiener, wiens voe tenwerk nauwelijks gecoördineerd is, verloor de eerste twee games kans loos. Maar hij redde zich nog juist door een geweldige smashkanonnade in de beslissende fase: 14-21, 13-21, 21-18, 21-17. 22-20. Johansson liet zich verder niet ver rassen. Met forehandsmashes die nauwelijks meer te zien zyn, laat staan te houden waren, schakelde hij in de halve en hele eindstrijd achter eenvolgens de Britse hoop Chester Barnes en Jaroslav Stanek uit. De cijfers van de finale waren: 21-17, 21-16. 18-21 en 21-8. De damesinschrijving miste dit Jaar kwaliteit. Kampioene werd de Hon gaarse Sarolta Lukacs, die in de fi nale een licht geblesseerde Agnes Si mon met 21-11, 21-10, 21-13 de baas bleef. Agnes Simon, de ex-Hongaarse, die enkele jaren in Nederland woon de, liet later op de avond verstek gaan bij de finale van het gemend dubbelspel, zodat dit onderdeel een FRANS SCHOOF oude garde Omlaag Het optreden van de Nederlanders demonstreerde weer eens hoezeer het Nederlandse spelpeil dat nooit van hoge klasse was in de afge lopen twee seizoenen omlaag is ge tuimeld. De 17- en 18-jarigen, die onder de aanprijzing „veelbelovend" achter de tafel werden gezet, haalden in de meeste gevallen de tien punten per game niet eens. En dat, terwijl er bij de Zweden een 14-jarige junior Rolf Andersson meespeelde, die routi nier Jan Scheffer in een handom draai aan de kant zette. De onlangs als opvolger van Cor du Buy ge- installeerde bonds trainer Ton Hoef- nog Het Nederlandse tafeltennis heeft jarenlang gesteund op Frans Schoofs en Bert Onnes. Schoofs stelde ook nu niet teleur. Zijn overwinning in de tweede ronde op de Deense kampioen Ramberg was zeker te loven. Bert Onnes ontbrak daarentegen. Wel stond zün portret groot afgedrukt bij een advertentie in het programma boekje. Maar spelen was er niet bij. De NTTB heeft de eigengereide Am sterdammer voorlopig het uitkomen in internationale evenementen onmo gelijk gemaakt. Men zou denken, dat we in Nederland klassespelers te over hebben. Nog enkele uitslagen; Herendubbel, finale; Alser/Jo hansson(Miko/Stanek 21-12, 21-8, 21-15. Damesdubbel, finale: Simon/Bucch- holzSeidel/Lang 21-19, 21-11, 21-16. Het Russische elftal heeft zondag middag In Kopenhagen een 31 over winning behaald op Denemarken in een wedstrijd in de voorronden van het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal en zich daarmee ge plaatst voor het eind toernooi, volgend jaar in juli in Engeland. Alle doel punten werden in de eerste helft ge maakt. Nadat de Russen een voor sprong van 30 hadden genomen door doelpunten van Metreveli, Mala- feyev en Sabo, maakte Broelsen voor de Denen het enige tegenpunt. De stand in groep 7 luidt nu 5 5 0 0 10 18— 4 5 2 0 3 4 9—13 4 10 3 2 5—6 4 1 0 3 2 4—13 Rusland Griekenland Wales Denemarken Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1 Leiden Welk een desillusie is het gewor den de Spurs wonnen met 5—1 Van het moment dat de Schotse in ternational Alan Gilzean in de 25ste minuut het eerste doelpunt voor Tottenham scoorde, zakte de tegen stand van Manchester United ineen. Nog geen kwartier later voerde de jonge Neil Johnson met zijn eerste doelpunt in leaguevoetbal de stand op tot 20. Kort voor de rust moest Denis Law zich wegens een been blessure laten vervangen door John FTtzpatrick, wat ook weinig bevor derlijk was voor de eenheid in de Manchester ploeg. Met twee doel punten in twee minuten van resp. Jimmy Greaves en Eddie Clayton velden de Spurs al vroeg in de tweede helft het vonnis over hun tegenstan ders. Pas nadat Jimmy Robertson de stand op 5—0 had gebracht, kon Bobby Charlton het enige tegenpunt maken. Met Bumley, dat Leicester City versloeg (1—0), en Liverpool, dat met 2—0 Newcastle United de baas bleef, deelt Tottenham nu de derde plaats met drie punten ach terstand op Sheffield United, maar één wedstrijd minder gespeeld. De uitslagen luiden: Aston Villa- West Bromwich Albion 1—1; Black burn Rovers—Chelsea 0—1; Black pool—Arsenal 5—3Fulham—Ever- ton 32; LeedsNorthampton 6l; Leicester—Burnley 0—1; Liverpool- Newcastle United 2—0; Sheffield United—Stoke City 3—2; Sunderland —Nottingham Forest 3—2; Totten ham Hotspur—Manchester United 5—1; West Ham—Sheffield Wednes day 4—2. (Van één onzer redacteuren) UVS en de betaalde Jeugdploeg van Feyenoord hebben gistermiddag de punten gedeeld. Voor zo'n vijftien honderd op goed voetbal uitzijnde toeschouwers scoorden beide elf tallen tweemaal. Maar toch zijn die voor een vriendschappelijke wedstrijd vele toeschouwers met een wat onbevre digend gevoel huiswaarts gekeerd. Want wat UVS één van de leiden de ploegen in de eerste klasse B Feijenoord koploper in de compe titie van de betaalde jeugdteams er van maakten was nu niet bepaald „topvoetbal". Er was duidelijk te zien, dat er weinig op het spel stond. Het tempo lag veel lager en de spelers wil den er teveel een „one-man show" van maken. Vooral bij de blauwwit- ten gebeurde dit nogal eens. UVS met Kantebeen, maar zon der Van der Kaay, voor wie De Bruin meespeelde kwam zes minuten voor de rust met 0—1 achter. De Rotterdamse midvoor Boskamp was door Wim Jansen goed vrij gespeeld en via de handen van doelman Ver meer en vóór de toestormende Balk- hoven verdween de bal in het net. Na de wisseling in de Leidse ploeg waren inmiddels de lichtgebles- seerde Kantebeen en Thoeng vervan gen door Witteman en Van der Star pakte UVS de zaken wat resoluter aan en het resultaat bleef niet uit. In de twaalfde minuut viel de gelijk maker. Van Schooten had de bal naar de vrijstaande Désar gespeeld, maar voordat de Leidse linksbinnen kon schieten werd hij onderuit ge haald. Even later maakte Désar van af elf meter geen fout: 1—1. UVS bleef sterker en elf minuten voor het einde kopte de zeer goed spelende invaller Bram van der Star de bal uit een hoekschop achter doelman Van Haaren. Twee minuten voor het einde maakte Feijenoord gelijk. Wim Jansen, die vooral na de hervatting maar weinig kans had gekregen van A ad Kooren, nam de tweede Rotter damse treffer voor zijn rekening.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 7