Katwijk verliest T.V. - interland Vele duizenden op verlichte en versierde marktplein „Wij willen dansen" LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 18 OKTOBER 1965 DERDE BLAD I NEDERLAND 1 BEVOLKING SLEEPT MET 134 BEDDEN (Van één onzer redacteuren) Een half uur nadat de strijd was gestreden. Katwijks eerste burger H. Duiker, voorzitter van het actiecomité uit de vis sers- en badplaats, kwam met de Raad van Tien de raadzaal, met de imposante schilderijen van Koningin Juliana en vissers voor de kust, binnen. Hij was na de nederlaag in de T.V.-In terland KatwijkHeist niet ge deprimeerd. „We hebben met 18-28 ver loren", zei de heer Duiker, „maar we hebben gewonnen. Zo n zeven miljoen televisiekij kers kregen een indruk van onze familiebadplaats en ze hebben ook iets kunnen zien van de saamhorigheid onder de bevol king. Het was geweldig. Een enorme propaganda voor ons dorp' Directeur Chris Verplancke van de Vereniging voor Vreemdelingenver keer, die op het spel (markt) terrein zetelde en verantwoordelijk was voor het op het juiste tijdstip aanwezig zijn van de deelnemers, drukte het zo uit: ..Het was een leuke avond, een enorme propaganda voor ons als badplaats, als visserijgemeenschap en als exporterende gemeente van land en tuinbouwprodukten, in het bij zonder waspeen en bloemkool. Naar mijn mening hebben we niet verloren maar de zege behaald". Hij beklem toonde daarmede de woorden van burgemeester Duiker. Mr. Jan van der Plas, wethouder, voorzitter van de V.V.V. en lid van de Raad van Tien, was beslist niet j ontevreden. Hij had het gebeuren op het marktplein slechts ten dele op i het scherm gezien, want alle aan- dacht moest worden gericht op de beantwoording van de door Heist ge stelde vragen. Zijn oordeel formu leerde hij aldus: „De vragen, die de Belgen ons stelden waren veel moei lijker, dan die van ons aan de tegen standers. We hadden de medewerking velen. Spontaan! Er was slechts dissonant. Naar aanleiding van die vraag over de wandelzesdaagse Amerika probeerden we ons licht op te steken bij een bekend sport journalist. Hij volgde de uitzending j en was ook niet bereid om zijn archief de naam van de deze tocht op te zoe- NTS: Nieuws in het kort. NTS Voor de kleuters. Klaas Vaak Soldatenleven, Comedy Caper Openbaar Kunstbezit Magilla Gorilla, tekenfilm NTS-journaal Politieke uitzending Anti Honger Aktie 1965 Inburgeren, documentatie Het mysterie der gesmoorde stemmen I NTS-journaal Sluiting. NEDERLAND 2 aan de Belgen, ze leefden mee met vader en moeder Ravensbergen. die met zoon Nicolaas Comelis <18» en dochter Johanna Gerarda (16) ver loren van de familie D'Hondt en ze lieten een luid „Och, och, wat jam mer" horen toen kelner Willy met plateau, kopjes en al languit ken nismaakte met de „keitjes" van het Heister marktplen. Dat was pech, na het snelle kuipen van Buis. het succesvolle sprinten van Wilfred, en het feilloos werpen van de volleybal door Gerard. Ook verlies dus! Redden ken!' Dat de vx-agen van de Belgen moei lijker waren, is alleen maar een compliment waard aan de stellers. Zü waren intelligenter (moeilijker) dan die de Katwijkers (Nederlan ders) ingezonden hadden. Aan de selectie zal het niet gelegen heb ben. want we nemen als vaststaand aan, dat men in Katwijk uit de vele vragen ook de meest moeilijke heeft gekozen. Kortom Heist zege vierde! Alle vragen goed beant woord. Katwijk kwam tot diie juiste antwoorden. Op marktplein Op het verlichte en versierde marktplein, dat zich uitstekend leent voor zo'n manifestatie, heerste een „geladen" stemming. Door middel van de talloze „kijkkastjes" konden de duizenden de verrichtingen van het 9000 inwoners tellende plaatsje Heist, dat „hulpkrachten" uit om liggende gemeenten had moeten aan trekken om het spel te kunnen spe len, mee beleven. Ze zagen tot hun leedwezen, dat de damesfietsploeg door een „ge blokkeerd" stuur de eer moest laten In Katwijk was. evenals in België, voor de toeschouwers, het meest spectaculair de bevolkingsvraag om zoveel mogelijk bedden aan te voeren. Men begreep deze (niet duidelijk) gestelde vraag eerst niet goed. Tien tallen kwamen aandragen met ma trassen. Dat was (zoals later werd medegedeeld) de bedoeling niet, want matrassen, luchtbedden en brancards werden niet toegelaten. Bert van der Plas en Gijs Schaap hadden het juist begrepen. Zij waren de eersten, die het marktplein op renden met bed, matras en dekens. Dit snelle tweetal kreeg een ere- plaatsje, doch kwam helaas niet in het beeld, want de Belgische pre sentator Jan Theys had (begrijpelijk) meer aandacht voor twee Katwijkse schonen die onder de „wollen" deken meer dan een half uur hadden lig gen wachten, in de hoop. dat zij in het beeld zouden komen. Hun wach ten werd beloond. Heel Nederland en een zeer groot deel van België zag de blozende gezichten van deze char mante meisjes. Het werd 33. Maar toen de Belgische presentator tien bedden liet horen was Katwijk reeds over de honderd heen Beter zou daarom zijn geweest als men aan de vraag had toegevoegd: wie het eerst Zoon voor Jane Mansfield De actrice Jane Mansfield heeft gisteren in Hollywood het leven ge schonken aan een zoon van 7 pond en drie ons. Het was het eerste kind voor Jane en haar derde echtgenoot, de regis seur Matt Cimber '29). De 32-jarige Jane Mansfield heeft reeds dne kin- deren uit vorige huwelijken. Zij en Paul Mansfield, van wie zij in 1956 scheidde, hadden een dochter. Uit haar huwelijk met Mickey Hargitay sproten twee zoons voort. Dat huwe lijk werd in april 1963 ontbonden. Jane en Cimber traden op 24 septem ber 1964 in het huwelijk. Toon Hermans gaf korte honderd bedden op het plein heeft is winnaar. Katwijk was met 134 ver de meerdere. Gelachen is er ook bij die „weeg- wedstrijd". Talrijke zwaargewichten gingen op de kollossale schaal staan. Wanneer er een zwaardere kwam. dan ruimde een van de anderen spor tief plaats. Er zou onder hen zelfs een Amsterdammer geweest zijn, die deze avond Katwijk als uitgaanscen trum had gekozen. In dit onderdeel zegevierde de vissers- en badplaats overtuigend: 1032 kg tegen 962 kg. De lichtgewichten van de Kat wijkse Reddingsbrigade moesten het (duidelijk) afleggen tegen de veel sterkere tegenstanders uit Heist en de voetballers eindigden hun schiet- duel met een 11 gelijkspel. De (houten» figuren van internationale vermaardheid in de doelmond Nicolay, Groot. Moulijn, Coppens, Lenstra, JuiTion. Van Himst en Pie- ters Graafland hielden de balans in evenwicht. Tot slot traden met karretje en e< gekleed echtpaar 1 haring verkoper in het Katwijks zoontje Slotshow Met de slotshow maakte Katwijk een goede beurt. Het werd een mach tig twee-en-een-halve minuut-optre den. waarin aan de kijkers de drie economische pn'lers van deze kust- gemeente werden getoond: toerisme, visserij en land- en tuinbouw. Repre- Zij prezen het specifieke pro- dukt Hollandse Nieuwe aan. Smakelijk verorberden ze een harink je. Een voorbeeld, dat twee leden van de drumband te machtig werd Toen Chris Verplancke deze slotshow (voor het karretje) presen teerde, traden zij uit het gelid, verschalkten voor het oog van de camera's een haring en renden toen op bevel van de tamboermaitre met nog een half visje in de mond naar hun aangetreden korps. En terwijl, tegen de achtergrohd van een toren met het woord Kat wijk. een wagen met land- en tuin bouwprodukten, badcabines met de woorden „Wij groeten Heist" en een zeilschip van „Skuytevaer", ten- nisters, gymnasten, volleyballers en andere sportlieden hun kunnen toon den. had Jan Theys nog een kort gesprekje met de in klederdracht ge stoken vissers- en badplaatsbewo ners. Het waren slechts enkele woor den. want Dick van Bommel en Nest Jansen in het Amerika Theater in Brussel hadden „eindsignaal" gege ven. De interland was ten einde! one-man ■show Een van de Katwijkse voet ballers in actie. Zijn schot was n'"ef raak. (Poto L.D./J. V. Duin, Katwijk aan Zee) (Van onze Venlose correspondent) Gaby Hermans uit Zandvoort. de negenjarige zoon van de grote Toon Hermans, steekt zijn vader al naar de „populaire" kroon. Hoe populair de iongen bu het Nederlandse pu bliek is, na zijn t.v.-debuut in het Grand Gala du Discque, bleek za terdagavond in Sittard. Met zijn vader was hu te gast op de grote gala-avond ten bate van het monu ment voor in de tweede wereldoor log gevallen mariniers. Van burge meester Dassen kreeg Gaby een öittarclse Edison een geboetseerd beeiaje en van de carnavalsvereni ging een hoge onderscheiding. In de foyer tan dc- schouwburg deelde de jongen later handtekeningen uit. Zun voornaam in grote hoofdletters vond hü genoeg. Voor papa Hermans zat er niet veel anders op dan het protocol van gastvrouwe Teddy Scholten te door breken om een korte one-man-show te geven. Hu vertelde over zijn Ame rikaanse belevenissen. Toen hij aan de vleugel zijn eigen pianist ontdek te. trakteerde hij het Sittard- se publiek ook nog op een aantal liedjes. Limbürgr liedjes natuurlijk. Katwijk presenteerde zich aan het slot van de Interland met een show, die de drie economi sche peilers in beeld bracht: toe risme. tuinbouw en visserij. (Foto LD. J. v. Duin. Katwijk aan Zee) Veel dank In de raadzaal van het Katwijkse gemeentehuis heeft burgemeester Duiker na afloop, tijdens een bijzon der charmante ontvangst, dank ge bracht aan de NCRV, de medewer kers en allen, die de uitzending tot een succes hebben gemaakt. Gerard Oskamp was de tolk van deze radiovereniging toen hij het gemeentebestuur en de Katwijkers dankte voor hun steun en regisseur Benavente bracht een heildronk uit op burgemeester Duiker. Katwijk had verloren. Met ere ech ter. Heist had reeds tweemaal voor een dergelijke vuurproef ge staan in een nationale competitie, zoals Jan Theys vertelde. Gewonnen ook, want deze T.V.-Interland is een machtige propaganda geweest voor de familiebadplaats. Dat zal voor zitter mr. Jan van der Plas en direc teurs Chris Verplancke van de VVV goed hebben gedaan! 10.00 1 10 10 1 10.15 1 UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: 9.10 uur Muziek van 10.50 uur Om en om: I HILVERSUM 2: „Man met baard" „Man met paard en donkere s bril", kondigde Elisabeth Mooy H aan. die zoals bekend een ver- Ij woed paardrijdster is. In wer- s kelijkheid ging het om een man H met baard in het televisiespel 1 dat regisseur Walter van der J Kamp in opdracht van de AVRO g had geschreven. Het was een M heel lang stuk (anderhalf uur), s waarin naar schatting voor drie 2 kwartier thriller-elementen za- ten. terwijl de resterende drie kwartier gevuld werden met wat 1 het beste omschreven kan 2 worden als Hilversum-folklore. 2 De Hilversumkijkers zullen alle 2 plekjes waar gefilmd werd zeker 1 herkend hebben, en voor de 2 televisiemedewerkers in Hilver- 2 sum en in Bussum was het he- lemaal een mooi feest, vol her- 2 kenningsmelodietjes, zowel voor 2 het oog als voor het oor. De 2 moordenaar bleek Johan Chris- 2 pün, de parlementair redacteur. 1 De grote, uiteindelijke man ach- 2 ter de schermen, bleek echter 2 prof. Vlasakker, gespeeld door Johan Kaart, die in zijn ac- 2 teurscarrière wel vaker met de politie in aanraking is geweest. H Deze ontknoping was waarlijk 2 verrassend. 2 Van der Kamps grootste ver- gissing is echter geweest, dat hij dacht met dit stuk een humo- l! ristische thriller te hebben ge- 2 schreven. Voor de „jongens on- 2 der elkaar" in Hilversum onge- 1 twijfeld wel, voor de kijkers echter niet NCRV: Nieuws in het kort, NTS Dieren kijken Drie sterren, een begrip, tv-film 't Is zo bij de luchtmacht, tv-film Amsterdams Kunstmaandorkest Attentie, actualiteiten Hans Tiemeyer leest voor NTS-journaal Sluiting. Een in Katwijkse klederdracht ..gestoken' 'echtpaar met zoontje verscheen ook op het scherm. (Foto L.D./J. v. Duin, Katwijk aan Zee) HULDE VOOR TWEE TROUWE MEDEWERKERS Twee ambtenaren van de gemeen te Katwijk hebben zich in de afgelopen veertien dagen bij zonder veel moeite getroost om de uitzending van de T.V.-In- terlandKatwijkHeist vanuit Katwijk op ..rolletjes" te laten verlopen. Het'zijn de heren mr. G Feenstra en H. van der Schee. Zij hebben daarvoor vrijwel al hun vrije tijd opgeofferd en stonden ieder, die inlichtingen wilde hébben met raad en daad terzijde. Daarom willen wij dit tweetal er waren velen die medewerkten met name noe- Furgemeester Duiker en de heer G. Oskamp van de N.C.R.V. brachten hun voor deze spon tane medewerkingtijdens de in het raadhuis gehouden „nabe trachting", hartelijk dant Raad van tien „opgesloten" De raad van tien van Kat wijk. die de door Heist gestel de vragen moest beantwoor den. was zaterdagavond van zeven uur af van de buiten wereld afgesloten. Hij zetelde irt een van de lokalen van het gebouw van Openbare Wer ken aan de Zeeweg. Het enige comunicatiemid- del was een twaalftal tele foonlijnen, dat beschikbaar was om de deskundigen te raadplegen. Daarvan werd door de „opgeslotenen" na tuurlijk '11 dankbaar gebruik gemaakt. Van de vijf inkomende lij nen werd bijna niet geprofi teerd. Er waren van buitenaf wenig mensen, die de raad van tien opbelden om een antwoord te geven. Waar schijnlijk waren de vragen voor de meeste kijkers ook te moeilijk België won „interland" Zelfs Homerus doet wel eens een dutje. Dat geldt ook voor Balan- 2 chine, wiens ballet „Stars arid 2 stripes" weinig meer voorstelde dan een perfect revueballet. En 2 ook Bob Spaak heeft zaterdag- g avond gedut, door op Neder- 2 land II zijn sportrubriek te vul- 1 len met een buitenlands filmpje g over een zeiltocht, terwijl de dag g daarop Nederland moest voet- 2 ballen tegen Zwitserland, een 2 wedstrijd waarvan de kijkers toch al slechts tien minuten te g zien zouden krijgen. Zaterdag- 2 avond was er verder de premie- g re van „Interland", nog iets g chaotischer dan „één tegen g allen", maar ondanks de scha- 2 keiproblemen tussen Nederland g en België technisch gesproken g een geslaagd programm.. België 2 won ruimschoots, wat bij dit 2 soort spelletjes misschien niet 2 eens tegen ons hoeft te pleiten, g De serie ..Huwelijksvoorwaar- den" moet ook zijn bestaans- recht nog bewüzen. Mieke Bos g en Maxim Hamel acteerden nog 2 wat onwennig, en er zat in deze g „Arthur en Eva" net iets te- 2 veel Stiefbeen-produktie. „Uit" g tenslotte, was weer even flitsend g en vindingruk bij elkaar gezocht g als altijd. Het is een van onze g weinige constant-goede televi- g sieprogramma's. lllllllllllllllllllllllltlllllllllllUIIIIIIIWII dacht met Fine Kens wil. 18.00 Orgel- spel. 18.20 Uitz v. d. A R P. ..Nabe- radio. 10.00 Gevar schouwing" Spreker: De heer B Rooi- vindt. voorzitter v. d A R.-Tweede Ka- merfractte 18.30 Meisjeskoor 18.50 Openbaar Kunstbezit 19.00 Nws. en weerbericht. 19 10 Vandaag, radiokrant 19.30 Verzoekprogr 19.55 Op de man af. praatje 20.00 Lichte mm. 20.20 Licht orkest. 20 30 Plucl hoorspel. 21.24 Gevar. n Vlooi en piano: mod 1. 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7 10 Het levende 8 30-8.32 Nws.). 8 40 Voor nuisvr. 9 35 Waterstanden. 9.40 School- Duizenden jongeren waren bij een rond het marktplein in Kat wijk toen de T.V.-Interland Kat wijkHeist speelde. Voor de uit zending waren ze wat rumoerig, maar daarna hebben zij zieh van hun beste zijde laten zien. Ze wisten dat de raad van tien met als voorzitter burgemeester II. Duiker zich in het gebouw van Openbare Werken bevonden. Daarom toog een groot aantal van hen na afloop daarheen. Ze hadden één wen»: Wij willen dansen in Katwijk! Daarop kre gen ze begrijpelijk geen antwoord. Toen de autoriteiten in het raadhuis aangekomen wa ren, gingen de jongeren daar heen en ook nu weer klonk de wens: Wij willen dansen in onze gemeente. De raadhuisdeur was hermetisch gesloten en we be twijfelen het of buiten de bode iets van deze hartekreet van de Katwijkse jongeren heeft ge hoord. Burgemeester Duiker was op dat moment aan zyn dank woord bezig 23 55-24.00 Nws AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Radiojourn v. a. strijdkrachten 19 45 Overheirts- oorlichtlng: Den Haag aan de lijn. 1.00 Nws. 20.06 Weet lk rijdprogT 20.30 Licht inst 1 zangsol 1st. 20.55 Inleidtm slkale lezing. 2 Bewaarplaats praatje. 12.00 Angelus. 12.03 Licht vocaal en tnstr ensemble. nieuw, godsdienstig progr. 15.00 Licht muz.progr. en zang. 16.00 Voor de zie ken. 16.40 Onderweg: godsdienstig pro gramma voor oudere luisteraars. 17 00 voor de Jeugd. 17.40 Voor de padvin ders 17 50 Overheidsvoorlichting. Met Columbus op ontdekking. Spreker: mr. begrip: muzikale lezing. 21.10 Gr.pl- progr. 2150 Bewaarplaats voor moei lijkheden. hoorspel. 22.30 Nws. 22.40 Act. 23.00 Licht tnstr. ensemble. 23.15 Almanak: act-progr. uit de universi taire wereld. 28.30 Mod. kamermuziek. 23.55-24.00 Nieuws G RAMMOFOON PLATEN PROG R AMM A DRAADOMROEP Hilversum 2. 298 m. AVRO: 7 00 Nws. 7.10 Ochtendgymn 20 Lichte gr.muz. VPRO: 7 50 Dag opening. AVRO: 8 00 Nws 8.10 Llcht< 7.20 Lichte gr.muz. VPRO: 7 50 Dag- TRQ; 8 00 Nws 810 Lichte 25 De groenteman). 8 45 morgenwijding. 8 55 Klas. gr.muz. 9.00 Voor de zieken. 10.00 Voor de kleuters. 10 10 Arbeidsvitaminen. lil .00 Nws: 11.02 Radio-Volks - U n 1 ve relte 11Voor bereiding op de ouderdom, door mevr. dr. Elsa Pereira-D'Ollvelra)12.00 Lich te ork.muz. 12 27 Meded. t.b.v. land en tuinbouw. 1230 Overheldsvoorllch- Voor de landbouw. 12,4 Debussy. 1. Suite berga- masque Pi'^lude Menuet. Clalr de lame. Passepied. Jörg. Demus, plano. 2. Clnq poèmee de Charles Baudelaire Le balcon Harmonie Colette Herzog. sopraan, Jac ques Févrler. piano. 3 Drie preludes, j irkestmuzlek. 13.00 Nws 13.10 Radio- ournaal en beursberichten. 13.30 't I. Bariton en plano: Joegoslarie 16.15 Voor Trieste: Darlo De Rosa, plano; Renato Zanettovltch. riool; Libero Lana, cello. (Louise de VUmorln). La pan: licht muz.procr 12 00 Nws. 12 02 i Orgelspel 12.30 De Top Tien van deze 7 progr. 14.00 Nws. 14 02 Zing. zing, m.ig: lichte vokale muziekjes. 15.00 Nws. 15.02 Muziek bij dc thee: lichte gr.muz. 16.00 Nws 16.02 Tienen ma: platenshow voor tieners NRU'VARA: 17 00 Nws 17 02-18 00 Dansorkest en Vloion Fleurs. Colette Herzog. sopraan; Jacques Févrler, plano 2 La courte paille (Maurice Carème). Le sommei 1. Quelle aventure! La reine de coeur. Ba. Be. BI. Bo. Bu. Be Les anges mu- slciena Le carafon. Lune d'Avril. Co- lette Herzog. sopraan; Jacques Févrler. 3 Sonate voor hobo en plano Leden van de Katwijkse Red- lingsbrigade. die hun collega's tit Heist en omstreken als meer- zren moesten erkennen. (Foto L.D./J. v. Duin, Katwijk aan Zee) NTS NOT 10.45-11.35 Schooltelevisie. 19.00 Nws. In het kort. 19 01 Klaas Vaak 19 05 Journaal voor Gehoorw- stoorden. 1953 Engelse lee (3) E 20 45 Svalbard. ftlmreportage Spitsbergen 2135 Jazzproer 22.00 Vanavond ln Nieuwspoort NTS: 22.25 Journaal. 2250-22 45 Pauze. 22 45-23.15 Teleac: Samen leven nu en morgen. Nederland II. MTS: 2000 Nws AVRO: 20.01 Lui paard op schoot: fllmreportage over Florida. 20.25 De schone heks TV- fllm. 20.50 Sportpanorama 21 25 Ar- beldsschaarste en de gehuwde vrouw, documentair progr NTS: 22 10 Journ. Kerken: 22.-16-22 40 Bh bel «-oor alle-

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5