Record-deelneming aan de toto f" Chelsea gemolesteerd DUINDIGT Auto voor de miljoenste deelnemer gaat naar Nieuwkoop (TV. v. d. Zwet) In Glasgow scoorde Celtic maar eenmaal KRANTENBEZORGER GEVRAAGD Er komt toch schot in de afwerking van sportpark „Noord" uvs LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 8 OKTOBER 1965 ZESDE BLAD De miljoenste deelnemer aan de Sport-toto in middels zijn het er al weer 55.000 meer de heer ÏN. van der Zwet uit Nieuwkoop heeft gisteravond in Gouda uit handen van de -directeur van de pSport-toto de heer Muijlenberg een nieuwe perso nenauto aangeboden gekregen. De heer Van der Zwet had zich op 22 september laten in schrijven voor de Sport-toto als lid van de vereniging N.S.V. te Noorden, welke vereniging deelneemt aan de competitie's van de Afdeling Gouda van de K.N.V.B. dat er wekelijks nog steeds duizenden bijkomen. Daarna gaf de heer Muij lenberg een uiteenzetting van hetgeen er met de beschikbaar komende gel den wordt gedaan. Hieruit kwam dui delijk naar voren, dat er zowel in het belang van de sport als in het belang de algemene volksgezondheid veel goeds wordt bereikt. Hij ver wachtte. dat nog voor het einde van het jaar de 20 miljoen gulden aan deze afdeling de heer M Slingerland. ruimschoots zal zijn overschre- Hij wees op het feit. dat naast deze den prachtige auto in het verleden reeds i Sïneerdere grote prijzen aan leden van j«ja overhandigen van het sïeu- e bij de afdeling aangesloten sportver- teltje van de auto werd er een hed_ lenigingen zijn uitgereikt. Eenmaal dronk uitgebracht op de heer en me- l pelfs ook de hoofdprijs. vrouw Van der Zwet, die beiden nog i De heer Muijlenberg gaf als direc- geen rijbewijs hebben. Zij zijn echter .--i-i.reeds aan het lesnemen geslagen en hopen binnen niet al te lange tijd j zelf achter het stuur te mogen plaats nemen van hun eigen auto. Wekelijks komen er nog duizenden inschrijvers bij De leiding van deze avond was dan i de voorzitter i Jeur van de toto een overzicht mgroei van het aantal deelnemers in de jwaren, dat de toto nu draait. Hieruit ufcleek duidelijk, dat niemand van de stichting het kon vermoeden, dat eens jen miljoen deelnemers zou worden geregistreerd. Nu is dit aantal al weer met 55.000 overschreden. De heer Muijlenberg wees er voorts nog op. Competitie CKB •1 Het ziet er niet naar uit. dat er wijzigingen zullen komen aan de kop van de ranglijst van de hoofdklasse West. Leider PKC gaat bij VEO op bezoek en hoewel het krachtsverschil niet groot zal zijn, verwachten we ^och wel winst voor PKC. Voor Pernix wordt het een hele toer om niet verder terrein te verliezen. De ,aieidenaars zijn (hoewel niet uitge ef proken) favoriet op eigen veld legen Excelsior. Kinderwij k zal mln- Btens één plaats zakken, want het bezoekende VES zal de gemaakte fouten goed gaan maken. Bij HKC— uVriendenschaar en BolnesRotter dam-Zuid behalen de bezoekers de >olle winst. M Het programma luidt: Hoofdklasse West: VEOPKC; PernixExcelsior (15.30 uur); Kin derdijk—V.E.S.; H.K.C Vrienden schaar; BolnesRotterdam-Zuid. Eerste klasse AFluksOns Eiland: Fiks—KVS; VES 2—Ijsvo gels: WarmondVelocitas. Tweede klasse A: Pernix 2Tonego 2 (15.30 uur): ODS—Tempo; VEO 2 —Fiks 2; Pernix 3Velocitas (15.45 Mur). Junioren: SEV—TOP; Fiks—War mond. In de eerste wedstrijd voor de openingsronde van het Europese toernooi voor bekerwinnaars heeft CSKA uit Sofia donderdag in Dublin met 21 gewonnen van de Ierse vereniging Limerick. 'vl> Dit is de Zweedse internatio- nal Harry Bild, die, zoals wij rengisteren reeds meldden, binnen- Êkort waarschijnlijk de kleuren J van Feijenoord zal gaan verde digen. De 28-jarige Zweed staat Mfnomenteel nog onder contract bij FC Zurich. Go Ahead kwam er goed af Celtic-manager Jock Stein heeft gedeeltelijk ongelijk gekre gen in de returnmatch voor de Europese beker voor bekerwin naars tussen het Deventer Go Ahead en Celtic. Na het schuttersfeest van een week geleden in Deventer (het werd 60 voor de Schotten) hadden de Go Ahead-bestuurders bedenkelijk ge keken en zich afgevraagd, of er nog een mens interesse zou hebben voor de return-match in Glasgow. „Na tuurlijk wel", was het optimistische antwoord. „De toeschouwers komen om doelpunten te zien. Die hebben we gemaakt. En in Glasgow schieten we er nog een paar in. Zo zien onze sup porters het graag". Toeschouwers Nu, in Glasgow ging het aantal toe schouwers de 20.000 niet te boven. Een wedstrijd waarbij niets meer op het spel staat, trekt geen publiek. Ook de vaste stadion-clan en dege nen, die op een nieuw schuttersfeest hadden gerekend, gingen teleurge steld heen. Celtic won, dat wel. Maar de cijfers, 10. waren nauwelijke het vermelden waar. De fanatieke inzet waarmee de Schotten Go Ahead in Deventer te lijf waren gegaan, ont brak. Toen na twaalf minuten mid- voor McBride met een kopbal uit een vrije trap van linksback Gemmell de openingstreffer had gescoord, vloeide de kracht uit de aanvallen weg. rust schroefden de Schotten het tem po omhoog. Maar toch ging de bal niet zo feilloos van man tot man als in Deventer. Niettemin moest van Zoghei redding brengen bij schoten van Johnstone en Clark. Eenmaal zelfs raakte Chalmers de paal. Het Celtic-offensief dwong Go Ahead prompt in de verdediging. De Deven- ter-ploeg. die allang de onmogelijk heid had ingezien om een verschil van zeven doelpunten weg te werken, verwaarloosde gedurende lange perio des de aanval geheel en wist zodoen de een nieuwe debacle af te wenden. Als kijkspel was de wedstrijd natuur lek bijzonder onaantrekkelijk. Toch kreeg Go Ahead bij het laatste fluit- s-gnaal een applausje. Het Schotse publiek honoreerde daarmee de spor tiviteit van de Nederlanders, die hun superieure tegenstanders nooit met unfaire middelen te lyf gingen. De heer Muijlenberg (rechts) overhandigt de heer Van der Zwet het sleuteltje van de auto. (Foto Leidsch Dagblad) BASKETBALL Moeilijke start voor Bona Stars Na twee maanden intensief trainen spelen de Leidse Bona Stars zondag ac eerste competitiewedstrijd tegen het Haagse Survriki. Evenals het vo rige seizoen hebben de Stars ook nu een redelijke kans om als eerste te eindigen. Daarover mag men slechts fluisteren, want het geheel uit Suri- namers bestaande Survriki is al een gevaarlijke outsider. Survriki heeft aan kracht gewonnen door twee nieu we aanwinsten van AMVJ (Rotter dam». Maar coach Kallenberg heeft zijn plannen al gemaakt en rekent er op. dat Survriki in de gymzaal van The Bona Stars haar Waterloo zal Vinden. Aanvang 15.00 uur. De opstel ling luidt: K. Pley, H. v. Mameren, C. den Hollander. A. en P. de Jong, H. en W. Stol. H. Kaper. Th. Bark. F. v. Kins. Emerson zegt weer „nee" tegen Kramer c Voor de zoveelste maal in zijn tenniscarrière heeft Wimbledon kam pioen Roy Emerson nee gezegd tegen promotor Jack Kramer op diens voorstel prof te worden. De Austra liër, die een week geleden in Brisbane terugkeerde na een wereldtournee van vijf en een halve maand, ver klaarde dat hij nog twee jaar met tennis wil doorgaan en dan zal stop pen. „Als ik bij de profs zou gaan (Rosewall, L&ver, Gimeno, Gonzales enz.), zou ik nog tenminste vier jaar moeten tennissen om er wat aan te verdienen". Volgens het aanbod van Kramer had Emerson in één jaar 100.000 dollar kunnen verdienen. De tennispromotor wilde van zijn kant dit bedrag echter niet van tevoren garanderen. Ann Packer, de Britse atlete die vorig jaar in Tokio Olympisch goud won op de 800 meter, heeft het leven geschonken aan een zoon. De vader Robbie Brightwell die de Britse atletiekploeg in Tokio leidde, ver klaarde na de geboorte dat het kind op zijn vader leek en dat het wat hem en zijn echtgenote betreft later best aan atletiek mag doen. RENBAAN WASSENAAR COURSE- AGENDA zaterdag 9 oktober half twee woensdag 13 oktober half twee zaterdag 16 oktober half twee Tom Dogherty fvon Italiaanse voetbalclubs vraagt uitsluiting Vrijheid De Deventer ploeg kreeg meer be wegingsvrijheid. Op het middenveld werden een serie aardige aanvallen opgebouwd. Veenstra had zowaar een goede kans op de gelijkmaker, maar doelman Simpson wierp zich languit m de baan van het schot. Tegen de Wereldtitel dammen De Russen Tsjegolew en Koepor- man hebben gisteren de zesde partij in de tweekamp om het wereldkam pioenschap dammen gespeeld. Tsje golew. die met wit speelde, paste voor de eerste maal een internationale toernooien weinig gebruikelijke- en weinig bestudeerde opening toe. Er ontwikkelde zich een bijzonder In teressante strijd met gecompliceerde manoeuvres aan beide zijden. Tsjego lew kon uit de stelling echter geen winst halen en bood bij de 50ste zet remise aan. De stand is nu 75 in het voordeel van Koeperman Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Wilte Singel 1 Leiden Kris kras door de sport Het zal niet lang meer duren of de misère op het sport park ..Noord'' na elke flinke regenbui modderige paden en grote plassen is achter de rug. Gemeentelijke des kundigen zijn bezig het terrein vóór het clubhuis en de loop paden naar de tribunes af te graven waarna er zand op komt en de zaak vervolgens gedeeltelijk verhard, gedeeltelijk be tegeld wordt. LFC „Het is wel even een grote rommel, maar om van die over last af te raken hebben we dat er graag voor over", vertelt een tevreden Roodenburg-vooraitter Henk Uiterdijk. Geheel anders weer bekijkt men de arbeid van de Sport stichting bij de vereniging LFC, welke veel aan zelfwerkzaam heid doet. „Wij hebben geen klachten, wel wensen natuur lijk", zegt voorzitter Frits van Waveren. „Ik ben een voorstan der van de open gesprekken zo als de heer Coers (de oud-voor- zitter van de Sportstichting) die vroeger hield. Zulke gesprekken kunnen verhelderend werken en bij de verenigingen begrip kwe ken voor de moeilijkheden welke de Sportstichting op haar pad vindt. Ik denk bijvoorbeeld aan het verkrijgen van vergunnin gen. een eventueel tekort aan personeel. Voor de voorzitters van „zelfwerkende" verenigin gen wordt het dan bovendien wat gemakkelijker om de leden duidelijk te maken waarom werkzaamheden, welke eigenlijk door de Sportsttichting verricht moeten worden, door de club mensen zelf moeten worden uit gevoerd HENK UITERDIJK nu tevreden Goed nieuws dus voor de kij kers op „Noord". De heslaarzen kunnen thuisblijven. Maar ook voor de spelers is er een prettig bericht. De Sportstichting heeft laten weten, dat de Lichtfabrie ken binnenkort, beginnen met het aanleggen van een gaslei ding naar de kleedkamers. Na een jaar wat stroef draaien van de ambtelijke molens zullen bin nenkort de spelers na afloop van hun wedstrijd dus gebruik kun nen maken van een warme douche, wat in ons klimaat wel zo prettig is En daarmee ia voor Rooden- burg de koek nog niet eens op. want de heer Uiterdijk heeft ook nog vernomen, dat er een kansje is dat de toestemming voor de (uitgestelde) bouw van de hoofdtribune wel eens sneller zou kunnen afkomen dan ten stadhuiae werd verwacht, By Roodenburg nu dus tevre den gezichten over de activitei ten van de Sportstichting, bij UVS is men daar momenteel minder goed over te spreken. „Wjj hebben zo het gevoel, dat de Sportstichting niet meer die activiteit aan de dag legt zoals wij die in de voorgaande jaren hebben meegemaakt", lezen wij in het jaarverslag van de blauw witte eerste klasser, die domici lie ihoudt in het gemeentelijk sportpark „De Kikkerpolder". „Wij wijzen slechts op de meer dan vuile toestand van de tribunes en de grote gaten in de toegangswegen naar onze vel den. Ook de verzorging van de lichtinstallatie laat veel te wen sen over". Het jaarverslag be sluit met. het uitspreken van de wens „dat er in de toekomst ho- penlijk meer activiteit van de Sportstichting mag worden ver wacht In een publikatie „Deutscher Sportbund" koepelend sportlichaam in West- Duitslandwordt berekend dat jaarlijks vijftien miljoen mark f 13.500.000door contributie schuld van sportbeoefenaren, verloren gaan. Uitgaande van het feit dat ieder lid van de zes miljoen personen omvattende georganiseerde sportwereld in West-Duitsland gemiddeld twee mark (f 1.80) per maand con tributie betaalt, bedraagt de omzet jaarlijks 144 miljoen mark. Hiervan is dus vijftien miljoen niet inbaar. Vijftien sporthallen zouden, aldus de DSB, van dit bedrag kunnen worden gebouwd. Er is geen reden te veronder stellen. dat dit bedrag van 1964 een uitzondering in de na oorlogse jaren zou vormen. Met andere woorden, gedurende de twintig jaren na 1945 zijn op deze wijze enkele honderden miljoenen marken door niet te innen contributie verloren ge gaan. Alleen in Milaan publiek eorrect Chelsea zal de FIFA vragen alle Italiaanse voetbalclubs met uitzon dering van Internazionale en A.C. Milaan uit te sluiten van internatio nale ontmoetingen. Tom Dogherty, de technische directeur van Chelsea, zei dit van daag voor het vertrek naar Londen naar aanleiding van de incidenten woensdag bij de ontmoeting van zijn club tegen Roma in de Europese competitie voor Jaarbeurssteden. In de tweede helft van de wedstrijd, waarin Chelsea Roma uitschakelde, vleugelspeler Boyle van Chelsea een flesje tegen het hoofd. Hij was drie minuten buiten bewust- Na de wedstryd bekogelde een honderdtal Romeinse supporters de bus met de Chelsea spelers. De rui ten van de bus sneuvelden, maar geen van de spelers werd gewond. Vijf supporters werden gearresteerd. Dogherty zei dat de wedstrijd van woensdagavond de slechtste was die hij ooit gezien had. „De incidenten begonnen zelfs al voor de aftrap. Al mUn spelers werden gewond". Dogherty zei. dat hij een uitzonde ring voor de twee clubs in Milaan maakte, omdat Chelsea daar gespeeld heeft en weet dat „alle supporters in die stad weten wat echt voetbal is". Onder een regen van rotte eie ren en tomaten zoeken de spelers van Chelsea na afloop van de wedstrijd tegen Roma een goed heenkomen. Chelsea zaJ de volgende week In Milaan een vriendschappelijke wed strijd spelen tegen een combinatie van Internazionale en Milaan. De Italiaanse kranten hebben ook geklaagd over de manier, waarop de toeschouwers zich gisteravond gedra gen hebben. De wedstrijd eindigde in een 00 gelijkspel, terwjjl Chelsea de vorige maand thuis reeds met 41 van Roma gewonnen had. Duitse deelneming Olympische Spele/i Het IOC wist liet zelf niet meer Na een discussie van vier en een half uur gingen donderdag de j deelnemers aan het 63ste IOC- congres in Madrid uiteen zonder een beslissing te hebben genomen inzake het probleem van de Duit- j se deelneming aan de Olympische i Spelen. Twee stemmingen over de I vraag of er in Mexico weer een gecombineerde Duitse ploeg dient !e worden ingeschreven, zoals on der andere in Rome en Tokio het geval ivas, of dat Oost en West Duitsland apart zullen mogen inschryven, eindigde voortijdig of zonder een beslissende meerder heid. By de vraag: moet er eigen lijk wel gestemd worden, staakten de stemmen 26—26. Aan het eind van de vergadering wist men nauwelijks meer, of het ging om de erkenning van Oost-Duitsland als volioaardig lid of om de vraag een gecombineerde ploeg in Gre noble winterspelenen aparte vertegenwoordigingen in Mexico City Czomerspelen) te vormen. De zaak werd tot vrijdag aangehou den, nadat koning Konstantijn van Griekenland had gewaar schuwd, dat men voor zulk een probleem niet in de allerlaatste minuten van een vergadering even een oplossing kan bedenken. Een recente opname van de Russische wereldrecordhouder hoogspringen Valeri Brumel. Hij brak. toen hij met zijn motor te gen een boom reed, zijn rechter been. Gisteren werd hij in Mos kou geopereerd. De operatie slaagde maar het ziet er naar uit, dat Brumels grootste wens ooit nog eens 2.30 meter te springen, niet meer in vervul ling zal gaan.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 19