Ze zijn vlot bij tie film" Gé Hofenk Radio en tv zijn actief met jeugdprogramma's Ensehedese schone yaut in Rome filmen met „Lm I.olio" 99 Beat it S. J. organiseert F 65 in Anne Frank-lmis Jongeren-akademie start in oktober TOl'PERS isss (Van onze Ensehedese correspondent) ..Mijn ouders vinden het maar zeer matig dat ik bij de film werk en dat ik verloofd ben met een Italiaanse arts, staat hen nog minder aan. Zij hadden liever gezien dat ik netjes op een kantoor was gaan zitten en tezijnertijd was getrouwd met een Nederlan der. Voor hen was dat waarschijnlijk prettiger geweest, maar geef mij mijn leventje maar zoals ik dat nu heb'' Deze woorden komen uit de mond van de 23-jarige Truus van Sark. mannequin, foto model en filmster, werkterrein Rome en Madrid, eigenaresse van een zilvergrijze sportwagen en een flat inJRome. We ontmoeten haar bij manege ..De Rutbeek" in Boekelo. waar ze op het ogenblik rijlessen heeft voor haar rol in een Westernfilm, waar in ze optreedt met niemand min der dan Gina Lollobrigida. Ze is een vriendelijk meisje, een knap blondje gekleed in rijbroek en groene truin. Het opmerkelijkste aan haar is dat ze volkomen ver stoken is van ster-allures, iets waaraan andere jonge actrices nog wel eens lijden en dat hen onuit staanbaar maakt. Truus van Sark is eerder een beetje stil en praat niet gemakkelijk over haar werk. Moeilijk .Ik ben nog een beetje suf van het paard", veronschuldigt ze zich. „Daarom zeg ik zo weinig. Ik heb hier nu tien dagen les gehad en het is ontzettend moeilijk. De eer ste dagen kon ik gewoon niet meer zitten. Nu gaat het wel weer. „Hoe het komt dat Truus uitgerekend in Boekelo les heeft? Ze is gebo ren en getogen Boekelose. Ze is ei genlijk vanzelf in het wereldje van de „glamour" binnengerold. Toen ze nog in Enschede op de mulo zat was ze in haar vrije tijd foto model en mannquin bij Ensehede se textielfabrieken. Het begon al lemaal heel klein. Maar Truus werd zo enthousiast, dat ze na het behalen van het mulodiploma naar Amsterdam verhuisde. Daar kreeg ze al gauw door middel van het bureau „Toptelefoon", contacten met fotografen en op zeker mo ment ze was net 19 zat ze in Spanje met een contract voor een badpakkenshow. Vandaar naar de film was nog maar een klein stap je. Ze heer veel héél kleine rolle tjes gehad. „Ik heb ze niet ge teld. Ze waren zo klein dat ik er nauwelijks twee dagen mee bezig was", zegt ze bescheiden. „Geluk kig heb ik ook iets grotere rollen gehad. Precies zeven. Maar dit is m'n eerste grote rol. Met Gina Lol lobrigida en Walter Chiari. De naam van de film is nog niet be kend en ik weet nog niet precies wat ik moet doen. Ik heb al met Gina gesproken. Ze is heel vrien delijk. Ik speel helaas maar weinig met haar samen". Overigens vindt Truus alle mensen die zij bij de film ontmoet aardig. „Ze zijn vlot een beetje nonchalant en maken zich nergens druk over. Dat mag ik wel". Anders Het filmen is trouwens wel heel anders dan het lijkt", ,,'s Morgens om 6 uur zit ik zal in de studio en dan mag ik bly zijn als ik om streeks twee uur eens iets mag doen. Dan zit ik maar weer te zit ten tot een uur of zes. In totaal werk je zo'n 20 minuten per dag en dan wordt er van het gefilmde nog maar heel weinig gebruikt. Maar dat kan me niet zoveel sche len. Het werk levert in ieder geval goed op. Zonder dat je er veel voor hoeft te doen. Wat voor rollen ik meestal heb? Ik ben altijd een soort seksbom. Een beetje op com mando flirten met de hoofdrolspe ler. Het is de eerste keer een beet je vreemd, maar het went wel gauw", zegt ze nuchter. Wanneer de opnamen voor deze film klaar zijn dat zal nog wel een maand of twee duren gaat ze zich weer op het modewerk bij het huis Fon- tana storten. In de boutique van de gezusters Fontana een van de duurste zaken van Rome, showt ze de meest fantastische creaties voor heel rijke clientele. Een „moord- baan" lijkt het zoals ze er over vertelt in haar jeugdig enthousias me. Er is maar een nadeel, ze heeft niet veel vrije tijd. Maar je kunt nu eenmaal niet alles hebben. Als ze eens vry heeft raast ze in haar snelle Porsche naar het strand om er heerlijk bruin te bakken. En verder gaat ze veel uit. Toekomstplannen heeft ze eigenlijk niet. Het liefst zou ze op dezelfde voet verder gaan. Met steeds een iets grotere rol. Een Londense koffie-bar heeft het volgende bord boven de ingang aange bracht: Beatniks worden niet toegelaten tenzij vergezeld van contanten". Dave Berry in Nederland Truus van Sark tijdens haar rijlessen in de manége ..De Rutbeek" in Boekelo. Twenty Society start vanavond Al enige tijd worden de week einden voor heel wat Leidse jonge ren wat opgevrolijkt door de feest avonden die de „Twenty Society" geregeld organiseert. De bezigheden van deze actieve Leiase jongeren organisatie ondergaan de laatste tijd een flinke uitbreiding doordat een bekend muziekblad zijn mede werking bij het organiseren van feestavonden heeft toegezegd. Van avond om acht uur wordt in het St.-Anthonius Clubhuis in Leiden de eerste avond van het nieuwe seizoen georganiseerd. Daar zullen onder meer optreden de bekende Baarnse beat-groep Les Baroques en de band „The Outsiders" uit Amsterdam. ir In het Anne Frankhuis in Amsterdam wordt van 2 tot en met 10 oktober de expositie ,.F'65. het fascisme van vandaag" georganiseerd door de Socialistische Jeugd van Nederland, in samenwerking met het weekblad Vrij Nederland, de Anne Frank stichting en het Dokumentationszentrum des Bundes Jüdischer Verfolgter des Naziregimes onder leiding van ir. Simon Wiesen- thal. De S.J.. die dit jaar vijf jaar bestaat wil met deze expositie aantonen, dat de oprichting van de Klu-klux-klan in Engeland en van de Nazi-partij in Denemarken, het aan het licht komen van een nazi-complot in Zweden, niet opzichzelf staan. ..F 65" is ge combineerd met een éveneens in het Anne Frankhuis onder aus piciën van de S.J. te houden tentoonstelling van anti-fascistische en anti-oorlogse kunst, welke gedurende een maand zal zijn te bezichtigen Aan deze kunstexpositie wordt medewerking verleend door het Stedelijk Museum van Amsterdam en het Joods His torisch Museum. De jongeren-akademie „De Gracht", gevestigd Keizersgracht 717 in Amsterdam, wordt begin ok tober geopend. Deze akademie is een project van het jeugd- en jon gerencentrum „Ruimte". De alge mene leiding berust bij Ton van Ingen. Vakdocenten geven van maandag t/m vrijdag aan jonge i 26 tot 30 jaar lessen in diverse menselijke expressievor men: mime en pantomime, moder ne dans (ballet), beeldende kuns ten, muziek, toneel en fotografie. De lessen worden worden 's avonds gegeven. Er worden nog mogelijk heden onderzocht voor het vak ca baret en de vorming van een ex perimentele werkgroep klank-ge luid-beweging-toneel. JWTOPTIENJWTOPTIENJWTOPTIEN Oh 1) Help (The Beatles) fj—2) Satisfaction (The Rolling Stones) 1 3 3) Eve of destruction (Berry McGuire) d) !~7 4) l'nehianed melody (Righteous Brothers) U pzj 5) I got you babe (Sonny and Cher) ii 6) Laugh at me (Sonny) L1J fr-1 7) Like a rolling stone (Bob Dylan) 8) Universal soldier (Donovan) 9> You've got your troubles (The Fortuns) 10) Look to any window (The Hollies) Q N3IldOTMlN3Iid01MlN3ITd01MJ DE ZAAK VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Muziek- en grammofoonplatenhandel HAARLEMMERSTRAAT 66 Dave Berry is sinds zijn "strange effect" een ge vierde tiener ster in Ne derland geworden. In En geland ivas hij dat al eni ge tijd. Zijn optreden tij dens het Grand Gala du Disque, dat morgenavond op de Nederlandse televi sie te zien is, zal wel flink bijdragen in zijn populari teit in ons land. INieuwe herfst, nieuw geluid t t Birgitta Stenberg. een leerlinge van de kunstacademie J in Stockholm, heeft de uitdaging van haar leraar, de beeld- f houwer Palle Pernevi. volledig aangegrepen om met behulp J van kousen kunstvoorwerpen te scheppen. Zij vulde katoe- f nen kousen met gips. Dit was het resultaat. 4 was eigenlijk een, wat vreemde ver dwijning. zo maar op het hoogte punt van zyn roem. maar de op volger van de zwaarst emmige logge beer. Klaas Vaak, blijkt een even gezellige creatie te zijn. Bij de AVRO heeft men een aantal nieuwe programma's met handhaving van de oude jeugdprogramma's. Het door Jack Good geproduceerde .Shindig", waarvan men de afge lopen zomer al een voorproefje heeft gehad wordt voortgezet. Ook Rooster" gaat een nieuw seizoen in. Dit programma gaat het eerste lustrum vieren, een unicum voor een tv-programma. Een nieuw programma, dat de sfeer van het theater ademt, is „Studio Stalles". Sprookjes Jonge aitiesten krijgen daarin de gelegenheid hun kwaliteiten te to nen. Het woensdagmiddagprogram ma voor de kleintjes krijgt een nieuw gezicht. „Kajak" is de titel van dat programma en tevens de naam van de club, waarin de jeug dige kijkers veel leuke dingen zul len leren en de nodige avonturen zullen beleven. Voor de „Kajakker van de maand" is er een kajakspel- tje. dat een felbegeerd kleinood be- loot te worden. De succesvolle auteur H. M. Meijer jr. heeft voor de zaterdag middag een nieuwe serie sprookjes geschreven over hebbelijkheden en onhebbelijkheden, die ter sprake komen tussen Sam Par does en het vriendelijke heksje Vrouwtje Bezemsteel. Op zaterdag middag zullen verder afleveringen worden uitgezonden van een teken filmserie over de Beatles. Ook in het komende seizoen zullen de jeug dige (en minder jeugdige) kijkers het niet zonder de avonturen van Robin Hood en Popeye behoeven te stel'en. Ook de KRO laat haar jon ge luisteraars en kijkers aan hun trekken komen. Naast „Coda" op de vrijdagmiddag komt er 's zaterdags „Carionca", een magazine voor tie ners. Een ander tienerprogramma wordt „Sjook". Ronnie Tober en Anneke Grönloh gaan voor de KRO-televi- sle in het komende seizoen eigen programma's verzorgen. De eerste Anneke Grönloh-show werd dit weekeinde uitgezonden. Een nieuwe herfst, een nieuw geluid. Deze variatie op het al oude spreekwoord gaat op voor. de radio en televisieprogramma s die de Nederlandse omroepverenigingen het komende winter seizoen speciaal voor de jeugd gaan produceren. Er is een aan tal opvallende veranderingen. Een van Nederlands meest geliefde tienerprogramma's verdwijnt zoals bekend -van de tv-scher- men: Herman (Top of Flop) Stok maakte enige tijd geleden zijn laatste door duizenden tieners gewaardeerde programma. De VARA laat haai' jeugdige luis teraars en kijkers echter niet in de steek Fanclub" is de naam van een geheel nieuw programma voor tie ners en twens. Het programma zal worden gepresenteerd door Astrid Engels en Judith Bosch. Een ander nieuw programma van de VARA is „Tieners van toen", een uitzen ding voor moeders en dochters en aders en zoons. Dit programma wordt gepresenteerd door tv-om- roepster Elles Berger. Rob de Nijs en de zijnen komen ook weer terug voor de VARA-televisie, zij het dan zonder Marijke Merckens: die heeft het te druk bij de Haagse Comedie. Zij krijgt in 't programma van Rob de Nijs geen vaste opvolgster: men zal elke keer een beroep doen op andere gasten. Opvallend Een heel opvallende wijziging in de programma's voor de kleuters heeft zich inmiddels al voltrokken: Barend de Beer is verdwenen. Het

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 21