VASTE PREDIKANT VOOR ACADEMISCH ZIEKENHUIS 10 D. 15 Anderson jaar het na verlaat L.P.M.G. zom Gymnastiekzalen voor Rijnstreek Classis Leiden bijeen Vorming van een classis Alphen? LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG SO SEPTEMBER 1965 TWEEDE BLAD Aristoteles-teksten Leiden heeft een bescheiden aandeel I dere kerkdienst Open Deur-dienst) Bijzondere kerkdienst in de vertalingen De Nederlandse Organisatie voor Zuiver-Wetenschappelijk Onderzoek heeft enkele jaren geleden dr. H. De classis Leiden van de Hervormde Kerk heeft zich gisteren in het Zendingshuis te Oegstgeest op allerlei fronten beziggehouden met de vraag, hoe de kerk in onze moderne wereld kan functione ren. Dat was uiteindelijk het kernpunt, of er nu gesproken werd over de verhouding van de Raad van de Zending tot de Gerefor meerde Zendingsbond binnen de hervormde kerk. over de verhou ding tot andere kerken, met wie de N.-H. Kerk door bijzondere [relaties verbonden zijn of over de vraag, of de huidige classicale indeling van gemeenten wel aan zijn doel beantwoordt. dat ze de wens uitsprak, dat deze voor 1 januari 1970 tot stand zal komen. Oecumene De twintigste eeuw is wel de eeuw van de oecumene genoemd. Het ge scheiden voortbestaan van kerken wordt hoe langer hoe meer een on mogelijke situatie. Als er nog geen directe hereniging plaats kan vinden, bestaat dan wel de mogelijkheid dat een predikant van een andere kerk binnen de hervormde kerk bevoegd is tot de bediening van woord en sacrament of tot de inzegening van een huwelijk? Kan hij een beroep aannemen naar een hervormde ge- Festival-film hoogtepunt van gezellige avond bij politie Kwartje per ziel Reeds lang is er binnen de classis gesproken over de mogelijkheid om te komen tot het beroepen van een vaste predikant, verbonden aan het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Op het ogenblik worden patiënten uit gemeenten binnen de classis pastoraal begeleid door hun eigen predikant. De verzorging van de zieken uit plaatsen buiten de classis wordt waargenomen door drie predi kanten, wier gemeente deze neven- arbeid toelaat. In de praktijk bleek een vaste kracht echter onmisbaar te zijn. Op alle kerkeraden werd een beroep gedaan om een kwartje per ziel (in de kerk spreekt men over zielen, red.) voor dit doel bij te dra gen. De quaestor, de heer C. v. d. Wijn gaard uit Leiden deelde op de clas- sisvergadering mede, dat zoveel ge meenten positief hebben gereageerd, dat tot de stichting van een predi kantsplaats voor de geestelijke ver zorging van de zieken in het Acade misch Ziekenhuis kan worden over gegaan. Deze ontwikkeling werd al gemeen met grote voldoening be- Zending De uitwendige zending in de her vormde kerk is voor buitenstaanders een ietwat vreemde aangelegenheid. In de vorige eeuw is de zending nooit een zaak van de kerk als geheel ge weest, maar werd beoefend door verschillende verenigingen. Het heeft tot na de oorlog geduurd voordat de kerk zelf in haar Raad voor de Zending de verantwoordelijkheid voor het apostolaat voor haar reke ning nam. Een moeilijk punt was, dat de Gereformeerde Zendingsbond een zelfstandig bestaan bleef voeren. In een overgangsbepaling bij de kerkorde werd de verhouding van de Raad voor de Zending tot de Geref. Zendingsbond telkens voor vijf jaar geregeld. Ook thans diende deze ver- La houding weer verlengd te worden. Hoe lang nog? In de overgangsbepa- ling is sprake van een niet genoemde IJ,^ BeenT betrok ook datum, waarop de Gereformeerde Anderson in de hulde: hi] overhan- Zendingsbond deze taak aan de digde haar een vorstelijk boeket. De meente. wanneer hij dezelfde belofte aflegt als zijn hervormde collega of kan b.v. een emeritus-predikant van een andere kerk bijstand in net pastoraat worden in een hervormde gemeente? Om dit alles in de toekomst ge makkelijker te maken, werd door de synode een voorstel ingediend, dat als een raamwet dienst zou kunnen doen. Wanneer men met een bepaal de kerk tot hechtere gemeenschap wil komen, zullen de mogelijkheden daartoe tenminste gereed dienen te zijn. De synode zegde echter toe van geval tot geval altijd eerst de be voegde instanties te zullen horen. De classis Leiden ging met dit voorstel akkoord, alleen nam men een amen dement van de gemeente Lisse-West over. waarin deze regeling mogelijk gemaakt werd met kerken, waarmee men een bijzondere binding van be lijdenis of geschiedenis heeft. Te groot 1 Naar aanleiding van een gehouden enquête over de werkwijze van de classicale vergaderingen werd lang durig stilgestaan bij de vraag of de classis Leiden niet te groot is. Ds. Irik van Oegstgeest. die zich met ds. Honnef van Leiderdorp in deze materie verdiept had. kwam tot een voorstel, om ter betere bearbeiding de classis te splitsen in een classis Leiden, die de ringen Leiden, Katwijk en Lisse zou omvatten en een classis Alphen, waartoe de ringen Alphen hoofdambtenaar voor Aristotelische studies aan de Rijksuniversiteit in a. d. Rijn en Ter Aar zouden gaan behoren. Hierbij werd uitgegaan van het aantal predikantsplaatsen, dat tot de classis behoort. Op het ogen blik 66. Wanneer men bedenkt, dat elke gemeente 2 afgevaardigden naar een classicale vergadering zendt, zal ieder begrijpen, dat dit aantal te eroot is om tfficivnl bvsprekinfen tv Mlkdnr.n T,„ blsche' I^tjjnse. Hebreeuwse gehouden onder leiding van dr. P. L. Schoonheim. Bij de boekentafel kunnen de be zoekers vóór en ook na de dienst enkele foto's bekijken. Het zjjn op namen van het Van der Werf-monu- ment en van de uitbeeld'ng van Corn. Joppensz, met zijn hutspot, op het plein tegenover het Lammen- Leiden, subsidies verleend Londen. Oxford en Cambridge onderzoek in te stellen naar m I scripten met teksten van Aristoteles i flenst Ara- beslissingen lr classis Leiden is dan ook op één na de grootste van de gehele hervormde kerk. Het voorstel werd tot een vol gende vergadering aangehouden. Tenslotte werden nog mevrouw Canard in Leiderdorp tot lid van de zendingscommissie en ds. Wapenaar van Leimuiden tot voorzitter van de classicale commissie voor het jeugd werk benoemd. Vraag het jaarprogramma aan van K. an O. (gratis). Plantsoen 25, tal: 31841 de gemeente Lei- De heer Anderson was zichtbaar ontroerd. Vijftien jaar lang j hmering^^ heeft hij zijn krachten gegeven aan het Leidse Politie Muziek Ge- de^^nin de avond „^veerde ook zeischap en zijn vakmanschap bracht het korps in die vijftien jaar de njeuwe dirigent van het l.p.M.G., naar de hoogste afdeling, die de fanfaremuziekwereld in Neder- j Albert Hilkhuizen, die werd verwel land kent: de vaandelafdelinq. Gezondheidsredenen nopen de heer j Komd door de heer Beens en door D. Anderson zijn functie als dirigent neer te leggen en daarom l werd er gisteravond in de kantine van het Leidse politiebureau se pubiiek dat het l.p.M.G. al- hartelijk afscheid genomen van deze sympathieke politieman- tijd zeer hoog heeft staan kan het korps onder de nieuwe leiding musicus. De heer Anderson ontving uit han den van de voorzitter van het Leid se Politie Muziek Gezelschap de heer E. Beens het ere-lidmaatschap van het korps en het was duidelijk, dat het ook hem aan het hart ging dat de Leidse muziekwereld een voortref felijk dirirgent gaat verliezen. De generale synode zal overdragen. De classis Leiden achtte de noodzaak van de integratie echter zo groot, Aanwijzingen voor 1 en 2 oktober De commissaris van politie te Lei den brengt ter kennis, dat het bij po litieverordening verboden is op de openbare weg vertoningen te geven (acrobatiek e.d.), aapjes, marmotten en dergelijke dieren te vertonen, ver lotingen te houden of gelegenheid te geven tot deelneming aan hazardspe len. Bij constatering van overtreding zal proces-verbaal worden opge maakt, terwijl de voorwerpen, waar mede het feit is gepleegd, inbeslagge- nomen zullen worden. De Eerste Hulpdiensten zijn als volgt geregeld: Vrijdag, 1 oktober: Lunapark Schuttersveld van 20.0024.00 uur post aanwezig in school Schutters veld. In de taptoestoet lopen EHBO- Zaterdag, ,2 oktober: Voor het Lu napark Schuttersveld is van 9.00 uur tot afloop een post aanwezig in de school Schuttersveld. Bij de uitdeling van haring en wittebrood, koraalmu- ziek en middagoptocht zijn voldoende EHBO'ers aanwezig. Beide dagen functioneert de Eerste Hulpdienst normaal. ZOEKT O EEN GOUDEN RING voor dame of heer JUWELIER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft hem. Ook Id briljant. ALTIJD VOORDELIG, 's Maandags de gehele dag GESLOTEN gezellige bijeenkomst was tevens be doeld als afsluiting van de viering van het 45-jarig bestaan van het L.P.M.G. Hoogtepunt in die viering was uiteraard het grote nationale politiemuziekfestival, dat Leiden op dit jaar omtoverde tot politiemuziekstad. Het was dan ook geen wonder, dat er gisteravond langdurig werd teruggeblikt op deze geslaagde manifestatie. Dat „terug blikken" was heel letterlijk, want de heer J. C. Hofstede had een voortreffelijke kleurenfilm vervaar digd van alle activiteiten van die zonnige 20ste mei, toen honderden musicerende politiemannen de Leid se straten vulden. Zijn vaak gees- Benoemingen Leidse Universiteit Bij besluit van curatoren der Leid se Universiteit zijn benoemd: dr. S. J. Lenselink, wetenschappelijk hoofd ambtenaar A in tijdelijke dienst bij de faculteit der letteren, voor het tijdvak van 1 september 1965 tot 1 september 1966 wederom in deze functie: dr. J. van der Linde, weten schappelijk ambtenaar le klassse in tijdelijke dienst bij de organische chemie, voor het tijdvak van 1 sep tember 1965 tot 1 september 1966 we derom in deze functie: drs. J. W. Mo jet, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de opvoedkun de, voor het tijdvak van 1 september 1965 tot 1 september 1966 wederom in deze functie: dr. J. J. Schipperheyn, voor het tijdvak van 1 augustus 1965 tot 1 augustus 1966 tot wetenschap pelijk medewerker le-klasse in tijde lijke dienst bij de fysiologie; mej. drs. L Spiele, wetenschappelijk ambte naar in tijdelijke dienst bij de facul teit der letteren, voor het tijdvak van 1 september 1965 tot 1 september 1966 wederom in deze functie: jkvr. dr. M. W. Stoop, wetenschappelijk ambte naar le klasse in tijdelijke dienst bij de archeologie, voor het tijdvak van 1 september 1965 tot 1 september 1966 wederom in deze functie; mej. drs. L. K. N. Tjoa, wetenschappelijk ambte naar le klasse in tijdelijke dienst bij de bibliotheek, met ingang van 16 juli 1965 inlaste dienst; drs. E. Wis se, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de elektronen- microscopie. voor het tijdvak van 1 september 1965 tot 1 september 1966 wederom in deze functie en drs. H. van Zwet, wetenschappelijk ambte naar in tijdelijke dienst bij de orga nische chemie, voor het tijtdvak van 1 september 1965 tot 1 september 1966 l wederom in deze functie. tige film oogstte veel waren zelfs i prise vroegen. het eerst beluisteren op 2 ok- ische vertalingen van teksten deze wijsgeer. In dit verband zij op gewezen, dat onlangs een c Aristoteles commentaar van Nicolaus tendering Damascenus is verschenen, dr. Drossaart Lulofs uit het Syrisch werd vertaald en door hem van een inleiding en aantekeningen is voor zien. Deze Nicolaus, die aan het einde van de laatste eeuw voor Christus en in het begin van de eerste onzer jaartelling leefde, was destijds raads man van Herodes de Grote, opvoeder van de (vroeg vermoorde kinderen van Antonius en Cleopatra en later in Rome de vertrouwde van keizer Augustus. Op het ogenblik is de uiterst Inge wikkelde vertaling van de logische geschriften van Aristoteles reeds ver schenen. Leiden neemt in deze ver talingen een bescheiden aandeel voor zijn rekening, namelijk een gedeelte van de dierkundige verhandelingen, alsmede van een aantal kleinere tek sten. waarvoor dr. Drossaart Lulofs thans medewerkers zoekt, Dr. Drossaart Lulofs zal zelf de Hebreeuwse tekst, die over ..De Plan ten" („De Plantis") gaat, voor publi- katie bestuderen. Dit geschrift is niet van Aristoteles. maar 'n bewer king door Nicolaus Damascenus. De Griekse tekst ls verloren gegaan en van de Syrische ls alleen een geha vende pagina over. die zich eveneens in Cambridge bevindt. Een Arabische vertaling, op vier bladzijden na com pleet, is destijds in Istanboel ont dekt, De Arabische versie is in slecht Latijn, maar in goed Hebreeuws ver taald. De interpretatie van „De Plan tis" is pas goed mogeliik geworden sinds de Aratrsohe vertaling gevon den werd. maar de tekst, van dat ma nuscript kan herhaaldelijk verbeterd worden aan de hand van de He breeuwse vertaling. Bejaarden bijeen De Algemene Bond van Bejaarden hield gisteren zijn najaarsvergade ring. De huishoudelijke zaken werden vlot afgehandeld. De heer Beekman zag zidh als bestuurslid gekozen. Me vrouw Kromhout en de heer Wal- laart namen zitting in de kascom- missie. Na de koffiepauze sprak de heer Veer uit Haarlem over de al gemene Bijstandswet. De foto's hebben op zichzelf geen bijzondere waarde. Zij worden ge bruikt om het onderwerp van de zondagavond te illustreren. I namelijk de vraag in hoeverre Bijbel j en geschiedenis verbonden mogen worden. Deze vraag zal kritisch worden be- i licht. De beantwoording is van be lang voor de traditionele Drie-Octo- tevens voor een gang i bare geschiedenisbeschouwing in het algemeen. De dienst begint zeven uur en eindigt kwart voor acht. Aan de bezoekers wordt bij het binnenkomen een liederenblad voor de samenzang uitgereikt. LEIDEN LEENT 3 1/2 MILJOEN b en W hebben een aanbieding ontvangen voor de verstrekking van geldleningen tot een totaalbedrag van f 3.500.000,tegen een rente van 6% per jaar. b en W achten deze aanbieding bij de huidige rentestand I aanvaardbaar en stellen de raad voor j om tot deze lening over te gaan. KaHR'S zweeds parket Geen boenwas, vochtig af te Geluidsabsorberend Te plaatsen op elke ondervloer b.w. mozaïk parket Diverse houtsoorten Weinig onderhoud. mutters n.v. interieurverzorging Piet Heinplein 5 Den Haag Tel. 333950 De parade - half werk Bij „de 3-oktober-viering" wordt de laatste jaren ook -een militaire parade gehouden. Dat een volks feest tegenwoordig zoiets nodig heeft. :s voor ons een veeg teken. Het maakt ontegenzeglijk een fascine rende indruk om flinke jonge man nen te zien marcheren; daar wordt voor geoefend, daar zit ritme in; de muziek stimuleert en het publiek kijkt opgewekt naar „de troepen". Bij wat er op volgt, tanks enz., wor den de gezichten ernstiger, dat spreekt vanzelf. Want we zien de eerste klei ne stap op een ongewenst, maar mo gelijk oorlogspad. We hébben al veel al kan niet alles vertoond worden. Atoombommen en hun ontzettende uitwerking, daar wordt nu niet aan gedacht en niet op gewezen. Maar ze zijn or wel. Scheidende inspecteur L. Schipper met goed nieuws op inspectiedag in Leiden D. ANDERSON Binnen afzienbare tijd worden in het rayon Alphen aan den Rijn van de Inspectie Lager Onderwijs zeven nieuwe gymnastiekzalen gebouwd. Dat was het plezierige nieuws, dat de inspecteur van dat rayon, de heer L. Schipper vanochtend in de Leidse Stadsgehoor zaal vertelde aan honderden onderwijzers en onderwijzeressen uit de Rijnstreek. Zij hielden vandaag de jaarlijkse inspectiedag. De voorzitter van de festivalcom missie. de heer R. F. J. Voerman keek in zijn openingswoord op het festival terug in termen als „zeer geslaagd, de stemming zat er in" en dergelijke. Hoe goed die stemming (in hoog en laag...) erin zat bleek uit de film, die de heer Hofstede met assistentie van de heren Th. Wandt, J. L. Koster en Bontje heeft opge nomen. De heer E. Beens bracht dank aan gemeentebestuur, de fes tivalcommissie, de programmacom missie, de commandant van de Koksschool, kol. Th. H. Wessels en de filmploeg, waarna hij uit handen van de heer Voerman de festival film kreeg aangeboden. Burgemees- der Willigen De zeven nieuwe gymnastiekloka len zullen worden uitgevoerd in sys teembouw. Waar de zalen zullen ko men kon de heer Schipper vanoch tend nog niet meedelen. Het heug lijke nieuws bereikte hem pas giste ren van het ministerie van Onder wijs en Wetenschappen. De heer Schipper sprak vandaag voor het laatst in zijn functie van inspecteur voor het rayon Alphen aan den Rijn na ruim 11 jaar gaat hij het inspec- tiewerk in dat gebied verlaten om een nieuwe functie te aanvaarden in Delft. In zijn openingswoord wierp de heer Schipper een korte terugblik op zijn jaren in de Inspectie Alphen aan den Rijn. „Plezierige jaren", was zijn oordeel al ls lang niet alles tot. stand gekomen wat hij zich wel had ge wenst. Zo vestigde de heer Schipper nog eens de aandacht op de slechte toestand waarin nog veel scholen in zijn gebied verkeren. Hij dankte de verschillende gemeentebesturen die ook ruim vertegenwoordigd waren Terugblik op de ^spectiedag voor de plezie- rige samenwerking evenals de hon derden onderwijsmensen waarmee hij prettige contacten onderhielden. Biologie Dr. J. C. van der Steen weten schappelijk hoofdambtenaar A, do cent in de biologie aan de universi teiten van Leiden en Utrecht hield vandaag voor de vergaderende onder wijzers een lezing over het probleem „Hoe kan biologie-onderwijs in het tijdperk van kernsplitsing en ruim tevaart voor de jeugd van betekenis zijn?" Hij merkte onder meer op, dat de biologie in een steeds nauwere re latie met de chemie en de natuur kunde komt te staan en dat de rol van deze wetenschappen in de toe beschermheer van het L.P.M.G. I komst van zeer groot betekenis voor was duidelijk in een goede bui. toen I het welzijn van de mensheid gaat I hij de festivalcommissie een her- worden. „De enorme bevolkingsgroei over 35 Jaar is de wereldbevolking verdubbeld eist van de biologie de oplossing van belangrijke problemen als lnsektenbest rij ding bestrijding van de luchtverontreiniging, opvoeren van de voedselproduktie en derge lijke", zei dr. Van der Steen, die een grote taak voor het biologie-onder wijs ook op de lagere scholen, aag weggelegd. Dr. Van der Steen verduidelijkte zijn betoog met een belangwekkende demonstratie. Na de lunch hebben de honderden onderwijs-mensen genoten van een uitstekende voordracht door de be kende acteur Jules Croiset die „Een avond in het oude Rusland" op de planken van de Stadsgehoorzaal bracht. Er was op deze inspectiedag gelegenheid persoonlijk afscheid te nemen van de heer L. Schipper en zijn echtgenote. Iets, waar velen ge bruik van hebben gemaakt. Wanneer je van een toneelstuk het eerste bedrijf met belangstelling hebt gevolgd, dan verwacht je ook de vol gende. en het slot geeft de ontkno ping. Wanneer er aan het eind van de parade nu ook eens de gevolgen van een oorlog (afgebeeldi werden meegevoerd, verwoeste steden, ver minkte mensen, miljoenen doden, en de enorme verliezen tegenover de on waarschijnlijke winsten, 'oorlog ia bet enige spel waarbij beide partijen verliezen) dan zou de parade de men sen aan het denken kunnen zetten en de eenzijdige voorlichting, die wij op dit gebied meestal krijgen, even kunnen doorbreken. Mogen en kun nen mensen, christenen en niet-chrls- tenen, dit alles zonder protest naar zich toe laten komen? Een betere, menswaardiger oplossing van de in- tornaitdonaJe geschillen, waar veel grote denkers zich mee bezig hiel den en houden is een urgente zaak. Die verdient de medewerking van ons allen. In vele binnen- en buitenlandse bladen, tijdschriften en brochure® werd reeds op zulke wegen gewezen. Wanneer u zaterdag staat te kij ken, bedenkt u dan dat dit het be gin van het eerste bedrijf is. Inlichtingen hierover worden ga&r- verstrekt door de ondergeteken den DS. H. POST GEREF. JEUGDZORG PREDIKANT IN LEIDEN Ds. H. Post, gereformeerd predikant te Rijnsburg. die door de Geref. Kerk te Leiden was beroepen als jeugdzorgpredikant, heeft dit beroep aangenomen. Ds. Post. die in 1900 werd geboren, aanvaardde op 7 december 1930 te Ambt Vollenhove/St. Jansklooster de evangeliebediening in de Geref. Kerk. Op 27 augustus 1939 verwisselde hij deze gemeente met zijn huidige standplaats, welke hij vorig jaar een kwart eeuw als predikant diende. Ds. Post is de nestor van de Rijnsburgse predikanten. Officiële publikaties UITBREIDINGSPLAN. De Burgemeester van Leiden brengt er openbare kennis, dat Gedeputeerde itaten der provincie Zuid-Hofland bij 5 augustus 1965 1964, hebben goedgekeurd, zonderiiTg van enige bepalingen van de bij dat plan behorende bebouwings inzage ter gemeentesecreta rie. afdeling Openbare Werken (Stad huis. kamer 112) Lelden. 30 september De Burgemeester Het komt in kerkelijke kringen maar zelden voor. dat een predikant op 65-jarige leeftijd nog een beroep naar een andere gemeente aanvaardt. In Leiden is ds. Post de eerste gere formeerde predikant, die zich uit sluitend met het jeugdzorgwerk gaat bezighouden. BURGERLIJKE STAND VAN I.EÏDEN Liesbeth J„ d.v Monique, d.v. C. Van der Willigen. T, J. Rljsbergen oollne, d.v. L. .leen Jan. a.v. J. de Vogel i L. W. Neuteboom en H. C. De. H. van Bilderbeek, Voorzitter van de Doopsgezinde Vredesgroep Houtlaan 19. G. Perdeck-Bonnet, de Laat de Kanterstr. 32, Secr. v. d. Afd. Leiden van „Kerk en Vrede". Loslopende honden Leiden, 29-9-'65. Het was een wys besluit van de ge meente Leiden om het loslopen van honden op openbare wegen te verbie den. In de eerste plaats is dit los lopen een enorm gevaar voor de men sen. vooral voor automobilisten, mo torrijders en fietsers. Maar ook de dieren zelf zijn er allerminst door ge diend en lopen grote kans anders te verongelukken, te meer waar het voor ons mensen al een hele toer is om on beschadigd thuis te komen. Ook het verbieden van het laten loslopen van honden in openbare par ken en plantsoenen is een wijze maatregel. Het laten loslopen van deze dieren is oa. een grote ellende voor mensen, die in die parken of plantsoenen hun hond netjes aange lijnd houden. Dit voorkomt allerlei gevechten van honden onder elkaar, welke vechtpartijen allesbehalve aan genaam zijn voor iemand, die zijn aangelijnde hond (en zichzelf) eens een ogenblik frisse lucht gunt. Vooral in het Van der Werfpark wordt dit losloop-verbod weinig nage leefd, terwijl er zeer veel onbehoor lijke mensen zijn, die zich op dit ge bied aan niets storen, zoals ik een dezer dagen zelf moest ondervinden Iemand, die er een hond op na houdt. zal veelal dierenvriend zijn en die moet er zeker op toezien, dat zijn dier niemand overlast bezorgt. Dus hondenbezitters: houdt U aan de wettelijke regels en toon een heer in het verkeer te zijn. Dr. Mr. W. HUGENHOLTZ Oud-voorzitter van de Ned. Ver. t.b.v. Dieren en oud-President van de Wereldfederatie t.b.v. Dieren. C. W. Hulbere. 39 jr.. ff

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 3