Mém M GAATU EENS EEN HOEDJE PASSEN ue scnoen van deze tijd I Ém voor jongens van deze tijd De schoen van deze tijd c SUPRA SOLID met 6 maanden schriftelijke garantie vanaf 17.90 maten 28 t/m 43 in zwart en bruin Posities Nederlandse schepen 4985. Zodra Joris een verzekering had afgesloten, begaf hij zich naar het loket van de kassier. „Bent u daar alwéér?" vroeg deze. „Ik heb u toch gezegd, dat kwetsuren die u vóór afsluiting van de verzekering reeds had. geen recht op schadeuitkering geven?" „Dat weet ik", antwoordde Joris. „Uw keuringsarts heeft reeds alle bestaande schade vastgesteld en van verzekering uitgesloten. Het is dus uitsluitend voor nieuwe kwetsuren, dat ik een beroep op uw kas ga doen". „Heeft u die dan al?" vroeg de kassier ontsteld. „Nog niet", antwoordde Joris. „Maar ik kan ze elk ogenblik verwachten. Zet uw geldkist dus maar vast klaar". „Wat een onzin", bromde de kassier. „Alsof u vooruit kan zeg gen. wat u boven het hoofd hangt en Op dat ogenblik kwam een stenen kleuter, die deel uitmaakte van een zinnebeeldige voorstelling, met een dreun op het hoofd van Joris neer. zodat deze met een zucht door de knieën ging. „Z-ziet u?" sprak hij. toen hij weer wat bij stem was. „Een splinternieuwe buil! Uitbetalenkassier! Grijp in uw kas! „RECHTER TIE EN HET LEVENDE LIJK" door Robert van Guli|f DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 330. Bram sprong nu ook op de zandbank en hij schudde de scheepskat heftig door elkaar. Orak Orak riep hij steeds, maar de kat verander de niet in de bootsman. Tenslotte gaf Bram het op. „Wat kan dat zijn?" vroeg hij zich af. „Ben je ziek of zoiets?" „Ik voel me lekker als kip", zei de poes. „Dan is er maar één oplossing mogelijk", zei Bram beslist. „Je bent indertijd door de tovenaar betoverd. Als dat niet meer werkt dan is er iets met de goede tovenaar. En dat betekent, dat we hem snel te hulp moeten komen". „Maar hoe komen we van de zandbank af?" vroeg Karo nieuwsgierig. Trrrekkenriep Tutu en hoewel hij het zelf niet wist had hij gelijk. Als ervaren zeeman was Bram niet gauw verslagen. Hij wierp het anker uit. sloeg er een kabel en een takeltje aan en begon hevig te trekken. Het was zwaar werk. maar Bram wist niet van opgeven. Angst om het lot van zijn vriend, de tovenaar gaf hem reuzenkrachten. En centimeter voor centimeter raakte de Kokanje los. „Op weg", zei Bram. 83) Ja, inderdaad, zei Ethel, kijk eens wat ik van u gevonden heb. Ik wist wel dat artiesten nonchalant zyn, maar zo Wat hield ze daar voor me? Hoe was dat mogelijk? Het was mijn portefeuille Die vond ik in mijn kamer, zei Ethel, met de kiekjes die u mij hebt laten zien, er nog naast. Juf frouw Drost lachte hartelijk om het gezicht, dat ik trok. Ha ha ha!, hij staat te kijken als Jut over het landhek. Ik lachte ook maar, bedankte Ethel enigszins onthutst en be schaamd en vroeg toen: Is jonker Louis er al? Jawel, zei Drost maar of u eerst even by inspecteur Pieck in de ontvangkamer wilt wachten. Daar zit nog een oude dame. Nu ja, dat we even zouden moeten f wachten was niet zo vreemd, maar bet werd toch weer raadselachtig, toen ik in de ontvangkamer, behalve inspecteur Pieck, ook Mie Kekkerlak aantrof, terwijl twee ma rechaussees op de achtergrond by het raam stonden. We hebben op u gewacht, myn heer Vermaele, zei Pieck, gaat u mee? U ook, madame? De mare chaussees volgden zwygend. Het was de eerste maal, dat ik Pieck min of meer nerveus zag. Wat betekende dat allemaal? Zal ik u niet eerst even aan dienen? vroeg Drost. Nee, mynheer Drost, antwoord de de inspecteur kortaf. We gingen de trap na, de inspecteur voorop en zo kwamen we voor de deur van de studeerkamer, waar op dit moment de onderhandelingen plaats vonden: Lo aan de ene en twee Engelse heren aan de andere zyde ten overstaan van notaris Dorgelo. Pieck inspec teerde het gezelschap achter zich met een snelle blik en gaf toen drie har de kloppen op de deur. Uit de kamer klonk een verstoorde stem: Ja, wie is daar? De inspecteur wierp de deur open en sprak luid: „Jonkheer, hier zyn enige goede kennissen van u. Hy wenkte ons bin nen te komen. Brandend van onge- duld en nieuwsgierigheid trad. ik binnen en keek in het gezicht van Fnüje Perrault Decosse. oftewel f Zwarte Gerrit! Mie Kakkerlak sloeg de handen voor de ogen en snikte: 1 „Zjeraarke, myn jongen, hy lééft. I De beide Engelsen en de notaris 1 keken elkaar verschrikt aan, maar S Zwarte Gerrit, als door de bliksem I getroffen, vloog overeind. Z'n stoel 7 viel om, maar zyn poging om met de ïug tegen de muur te gaan staan mis lukte, omdat een van de marechaus sees al achter hem stond. Een revol ver, die hy plotseling ophief, werd hem door de andere marechaussee uit de hand geslagen, zodat het wapen met een harde klap op de parket vloer viel. Terwyi het overige gezelschap spra keloos toekeek, werd hy geboeid en weggevoerd. Z'n gezicht zag asgrauw en ik denk, dat hy my voor zyn verrader aanzag, want de blik die hy my in het voorbygaan toewierp zal ik niet licht vergeten. Madame Rozenschoon was flauw gevallen, maar inmiddels door Drost naar be neden gebracht. Ik begreep er nog niets van, maar toch bekroop me een angstig voorgevoel. Waar was nu Lo Bax? Het spyt my, zei Pieck, dat ik de heren een droeve tyding moet brengen. Jonkheer Louis van Beu- kenstein leeft niet meer! Wie hem in die bewuste nacht in een auto heeft afgehaald, zal u nu misschien duidelyk zyn, meneer Vermaele 1 Dagelijks vervolgverhaal Mon dieu, ik geloof, ja ik vrees, dat ik het begryp Wat een schurk, zei de notaris. Als de koop door was gegaan, zou hy met het geld naar het bui tenland zyn verdwenen en geen haan had er naar gekraald. Knap werk, inspecteur Pieck, myn compliment". Kom, mynheer Dorgelo, we had den hem toch wel gekregen, maar ■zo ging het gemakkelyker. Van het begin af kwam het me vreemd voor, dat alt ordinaire type een Beuken- stein zou zyn. Toen viel het my in dat de moord op Zwarte Gerrit plaats had in diezelfde nacht waarin dit heerscnap hier verschenen was en wel op de route, die zyn auto had moeten nemen. Dit bracht my op een spoor en zie hier myn ontdek king. Hy wierp twee foto's op de tafel. Deze foto is een portret van Lo Bax, de ware jonkheer Van Beu- kenstein. Ik kreeg het van de fa milie Van Driel, op wier erf zyn atelier stond. De andere is het portret van Zwarte Gerrit, dat ik by de Ant werpse politie haalde. De Engelsman had ondertussen zyn paperassen opgeborgen in zyn aktentas en de ander, een oude heer, zat met een vragend gezicht van de een naar de ander te kyken, wach tend op een verklaring. En toen de notaris hem die gegeven had, schud de hy het gryze hoofd, stond op en zei: Horrible, most horrible! Daarna namen ze afscheid. En nu is de beurt weer aan my, zei notaris Dorgelo, ik zou nu graag de heer Blackfield hier willen hebben om een nadere afspraak te maken, want zyn moeder, de weduwe Blackfield, is nu erfgename. Nu Ja, wat zal ik er verder nog aan toevoegen. Toen alle bezoekers vertrokken waren, nam ik afscheid van de fam. Drost in de keuken. Reginald en Ethel ontvingen me in hun salon. Maar dat was dan ook de eerste en laatste keer, dat ik offi cieel op de Beukenstein ontvangen werd. EINDE Nederlander verongelukt Gisteren s een uit Nederland afkomstige auto Westmalle tegen een boom gereden. Een der inzit tenden, de heer J. Botman uit Deven ter. kwam bij dit ongeval om het le ven. De bestuurder van de auto, de uit Tilburg afkomstige heer P. Sohe- vernels, en een derde inzittende, de heer J. Boss uit Geleen, werden ern stig gewond. 'MANNEN-X»JM ONDERL. ££M h\0£.OJEL TC VANGEN Verbeteringen voor doorgaand verkeer in Den Bosch De twee beruchte verkeerspleinen in de Bossche traverse waar al het noord-zuid-verkcer zich sinds jaar en dag doorheen moet wringen zyn verdwenen. Een maand eer der dan gepland, zyn de rotondes ge reconstrueerd tot brede wegen met duidelyke opstelstroken en 50 ver keerslichten, die het doorgaande ver keer mogelyk moeten maken sneller dan tot nu toe hun weg te kiezen. Hoewel deze reconstructie slechts een noodoplossing is Den Bosch wacht immers met smart op het Jaar 1970 als al'het verkeer uit de rich tingen Tilburg, Eindhoven, Utrecht, Rotterdam en Nymegen vla de in aanleg zynde ryksrondweg om de stad wordt heen geleid hoopt het gemeentebestuur, dat zich tot de kostbare tydeiyke oplossing zag ge dwongen door de onmogeiyke ver keerschaos van de laatste Jaren, dat de enorme filevornrng en de daar mee verband houdende lange wacht- tyden voor het doorgaand verkeer tot het verleden zullen behoren. Van daag wordt het werk opgeleverd, de verkeerslichten zullen binnen twee weken functioneren.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 25