.Voor jeugdbuitencentrum Ylietweg 1/2 miljoen aan Ned. Roode Kruis reikt onderscheidingen uit VOORSTELLEN AAN LEIDSE RAAD Drie slaapzalen met in totaal 76 bedelen Jongeman kneep moeder keel dicht Voor de Leidse kantonrechter j „Dagelij ks tientallen wrakken langs de weg"' Vrouw mishandeld en van vrijheid beroofd? MULDER WINKELIERS HAMSTEREN BLIKGR0ENTE LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 28 SEPTEMBER 1965 Nu het nog slechts enkele jaren aan de Korte Vliet (Voorscho- terweg) gevestigde gemeentelijke jeugdbuitencentrum binnenkort zal moeten worden afgebroken in verband met een aldaar te graven kanaal (vaarweg rond Leiden, Red.), stellen B. en W. de raad voor om voor de aanleg van een nieuw jeugdbuitencentrum aan de Vlietweg onder Zoeterwoude een krediet van f 492.000 beschik baar te stellen. CENTRUM VOORZIET IN GROTE BEHOEFTE In hun motivering van dit voorstel, brengen B. en W. de raad onder het oog, dat het hui dige buitencentrum in beheer van de Stichting Leidse Jeugd- verblijven dient als een een voudige overnachtingsgelegen heid voor jeugd- en jongeren groepen. Daarnaast biedt het een permanent onderdak aan een padvinder sgroep. In de korte periode van zijn be staan heeft dit buitencentrum, al dus B. en W., bovendien bewezen, dat het in een zeer grote behoefte voorziet. Het is voor het houden van kampweken, kaderweekends, kleine conferenties e.d. bij de Leidse vereni gingen zeer ln trek, terwijl ook re gelmatig groepen van buiten onze gemeente van het centrum gebruik maken. B. en W. achten het daarom gewenst dat het centrum te zijner tijd door een elders te bouwen nieuw Jeugdcentrumwordt vervangen. Een goede plaats voor een nieuw Jeugdbuitencentrum menen B. en W. te hebben gevonden in het terrein ter weerszijden van de Vlietweg te Zoeterwoude. welk terrein eigendom is van de gemeente Leiden en be hoort tot de strook grondgebied van Zoeterwoude, die. bij aanvaarding van het desbetreffende wetsontwerp, bU het territoir van de gemeente Leiden zal worden gevoerd. Dit ter rein leent zich door zijn ligging aan het water en de landelijke omge ving uitstekend voor het onderhavige doel. B. en W. van Zoeterwoude heb ben zich in principe bereid verklaard voor het bouwen van een jeugdbui tencentrum op de aangegeven plaats een bouwvergunning te verlenen. Indeling van centrum Het bestuur van de Stichting Leid se JeugdverblUven heeft in overleg met het Leidse College van B. en W. voor de bouw van een nieuw jeugd buitencentrum een plan opgesteld. Het plan omvat een hoofdgebouw met conciërgewoning, na amovering van de bestaande opstallen (de voor malige boerderij Vlietweg 20) te bouwen op het terreingedeelte ten noorden van de Vlietweg, terwUl ten zuiden van die weg een k am peer- terreintje voor een beperkt aantal tenten en een eenvoudig sportveld zijn geprojecteerd. Het hoofdgebouw bevat op de be gane grond een recreatiezaal an nex eetzaal, die door middel van een harmonicawand in 2 delen kan wor den gesplitst, een kleinere tweede re creatie-eetzaal voor het geval 2 groe pen tegeiyk van het centrum ge bruik maken, een keuken met dien keuken. een hal en de nodige bU- ruimten. Op de verdieping bevinden zich 3 slaapzalen met een capaciteit BURGERLIJKE STAND VAIN LEIDEN OuveLier. Edwin. dijk. Ba- velaar en A. Braxhoven. Gerardus A. z.v. G. A. Siera en M. C. Kijk ln d< Vegte. Wilhelmus Q. Th. M., z.v. G. M Doïferhoff en C. Krom. Nicole, d.v. 8 Fruneaux en E. E. Velt. Anja. d.v. W van der Plas en A. J. van der Plas Petra. d.v. W. van de Plas H. Hendrik, z.v. H. Boometra Rooijen. Bert, i H. Devermann. Marll< lil Rietkerk - mas z.v. W. C. Endstra en H. H. M. Wulf Johannes A. M., z.v. J. L. P. de Groot en E. H Bras. Afra H. Th R. A. KeIjzer en A. A. Kemper W z.v. de Wit en T. A. v Petronella M., d.v. G. de Wit Kruk. Tho- Montler. SRntle J.. d. ker en J. J. Plug. nlellsz en A. Stellt T. O. Petra. d.v. L. Da- GETROUWD: en W. N. Lantrok. F. W. M. M. W. Wisse. P. Hoo- rbrug en A. M. G. H. den Uyi. C. P Dors en J. VBlbrtef. W. S van der Heijden en H. M. van der Laan. M. M H. Drummen en C. H. P. van den Bout, B. E. M. binders en J. H. Nouwens. J. G. J. Verhoeven OVERLEDEN: J. Sprlk. G. H Wanders. 40 Jr.. 00 Jr., man. T. KaaJjk, Prins. F. J. Kozijn. 64 Jr.. 73 Jr.. w.v. H. Nleruwenhuljs de Velde. 30 Jr., man. M. C. 85 Jr., Zon, 47 Jr., man. tr. J. Plug. R. Verwey. jwenhuljsen. P. van io jr., »i«an. M. C. znir Ley#. W. T. Jonker. H. Hulecher. l. W. J. Mlzee. 66 Jr.. man. in. 90 Jr.. vrouw. A. Regeer. 87 jr.. man. M. E. van Ryn. 70 Jr. éochter. w'. Vermeer. Adam, 74 Jr.. van in totaal 76 bedden, eep leiders kamer, alsmede garderobe-, toilet-, was- en bergruimten. De conciërge woning zal een woonkamer met keu ken (begane grond) en 3 slaapka mers (verdieping) bevatten. In het plan is geen plaats ingeruimd voor permanente huisvesting van jeugd groepen; voor de padvindersgroep die thans een onderkomen heeft in het Jeugdbuitencentrum Korte Vliet, wordt reeds nu naar een andere hulsvestingsmogeiykheid omgezien. Het is de bedoeling, dat het plan onder directie van de Stichting Leid se Jeugd verblijven zal worden uit gevoerd. Het toezicht op het werk zal worden uitgeoefend door een com missie uit het bestuur van die Stich ting. De kosten van het project worden, zoals gezegd, geraamd op f 492.000. Verbetering sportveld Leidse Hout Het tweede voetbalveld in het sportpark Leidse Hout, dat in beheer is bU de Sportstichting, is gedurende de 20 jaren dat het veld in gebruik is geweest, door de lange en inten sieve bespeling dermate ln kwaliteit achteruitgegaan, dat het veld op nieuw gedraineerd, geëgaliseerd en van een nieuwe grasmat voorzien moet worden. B. en W. achten het gezien het tekort aan sportvelden van belang, dat tot verbetering van het tweede veld wordt overgegaan. De daarmee gemoeide kosten worden geraamd op f 27.300. Kerstbomenmarkt op Schuttersveld Nu na een in 1963 en 1964 gehouden proef gebleken is, dat de kerstbo menmarkt op het bestrate gedeelte van het Schuttersveld een succes is geweest, stellen B. en W. de raad voor aan deze plaats een definitief karakter te geven. Gezondheidscentrum kost 4 ton meer Op 28 november 1960 besloot de raad een krediet van f 213.400 be schikbaar te stellen ten behoeve van de bouw en inrichting van een Ge zondheidscentrum in Leiden-Noord. Door het uitblijven van de RiJks- goedkeuring heeft de totstandko ming van dit centrum belangrijke vertraging ondervonden. Voornamelijk als gevolg van de ge durende de laatste Jaren sterk geste gen bouwkosten zal het voor het on derhavige doel uitgetrokken bedrag met f 376.600 worden overschreden. B. en W. stellen de raad, die a.s. maandagmiddag bijeenkomst, voor om dit krediet alsnog te verlenen. Miljoen voor financiering aardgas Ten behoeve van de financiering van de overschakeling op aardgas in de periode van 1 juli 1965 tot en met 30 Juni 1966 ls het leningplafond voor de gemeente Leiden verhoogd met f5.000.000,—. Hieraan werd de voorwaarde ver bonden, dat uiterlijk 15 september 1965 goedkeuring aan Ged. Staten der provincie Zuid-Holland zou zijn ge vraagd op de besluiten tot het aan gaan van de leningen, nodig om deze verhoging te realiseren. Aan deze voorwaarde is voldaan. Om het volledige bedrag van L 5.000.000,— te kunnen verwerken dient thans, naast de reeds beschik baar gestelde kredieten, ten bedrage van onderscheidenlijk f 1.000.000,en 1 3.000.000,—. nog een aanvullend kre diet te worden verleend van 1.000.000 gulden. Mede in aanmerking genomen de regelmatige voortgang van de werk zaamheden by de overschakeling op aardgas, welke de verwachting wet tigt, dat tegen 1 juli 1966 reeds rond 30.000 aansluitingen zullen zijn be handeld geven B. en W. de raad in overweging om nog een bedrag van één miljoen voor deze overschakeling beschikbaar te stellen. Verhuur complex Van Wijk Zoals bekend besloot de raad inder tijd tot aankoon van het fabrieksge bouwencomplex van Van Wijk en He ringa, gelegen tussen de V es testraat en de Uiterstegracht, zulks in ver band met de voorgenomen sanering van dit stadsdeel. Bedoeld complex ls tot 31 december 1959 ln gebruik gebleven bij de vorige eigenaar en is daarna verhuurd aan de Royal McBee Nederland N.V. Met ingang van 1 Juli 1965 ls de verhuur aan laatstgenoemde N.V. overeenkomstig haar verzoek be ëindigd. In verband met het onderbrengen van bedrijven, welke in het kader van de stadssanering moeten worden ver plaatst, en het tekort aan ruimten voor culturele verenigingen, verdient het naar het oordeel van B. en W. e anbeveling opnieuw tot verhuur van de in het voormalige fabriekscomplex aanwezige ruimten over te gaan. Met het oog op het gebruik en de toekomstige bestemming van het on derhavige gebouw stellen B. en W. voor een minimum-huurprijs aan te houden van rond f 36.700,in totaal per jaar. Verkeersmaatregelen Op de Langebrug, gelegen tussen de Zonneveldstraat en het Rapenburg, doen zich als gevolg van de geringe rijbaanbreedte herhaaldelijk ver keersmoeilijkheden voor. Naar de me ning van B. en W. ls het gewenst in deze situatie verbetering te brengen door op het gedeelte van deze weg, tussen het Rapenburg en perceel no 105 (gelegen naast de dienstuitgang van de politiegarage), éénrichting- verkeer in te voeren, tegengesteld aan dat van de Breestraat. Beperking van het éénrichtingsverkeer voor het gedeelte van de Langebrug vanaf per ceel 105 achten zij noodzakelijk ter voorkoming van tijdverlies bij het uitrukken van politie- brandweer- en L .H.D.-voertuigen Het ligt in het voornemen van B. en W. om, indien de raad tot de voor gestelde maatregel besluit, voor het genoemde weggedeelte tevens een wacht ver bod vast te stellen aan de zijde der oneven huisnummers zulks met intrekking van de thans ter plaatse geldende wachtverboden. staande en gelegen aan het Pieter Huibertshof 22; een krediet van f286.000.— be schikbaar te stellen ten behoeve van de verbouwing en restauratie van het paviljoen mannen C van de psychia trische inrichtingen „Endegeest" ca.; aan J. Treur te Leiden te ver kopen het perceel bouwterrein gele gen aan en nabij de Rooseveltstraat en de Telderskade te Leiden; de vestiging van een erfdienst baarheid ten gunste van het perceel Witte Singel 41 ten laste van de gewone dienst van de begroting voor het dienstjaar 1965 een bedrag van f 19.500,be schikbaar te stellen voor het verwij deren van het hekwerk langs de oost zijde van de Potgieberlaan, het aan leggen van een groenstrook en het plaatsen van een draadafzetting op de, aan de N.V. Nederlandse Spoor wegen toebehorende grond tussen ge noemde laan en de ten oosten daar van gelegen spoorweghaven; O het oninbaar verklaren van vorderingen tot een totaal bedrag van f4245,—; de aankoop van onverdeelde aandelen in de voormalige brandgang, gelegen tussen Boerhaavelaan en Mariënpoelstraat; ten behoeve van aan het pand Pieterskerkgracht 9. dat in gebruik is bij „Ars Aemula Naturae", te tref fen voorzieningen een krediet van f 6.100,te verlenen. BENOEMINGEN IN LEIDSE RAAD In de zitting van de Leidse raad van as. maandagmiddag komen de volgende benoemingen aan de orde: de heer H. Th. van der Lans tot tij delijk leraar in de algemeen vormen de vakken aan de Gem. Bedryfstech- nische School; de heer R. J. Breuer tot tijdelijk leraar in de Duitse taal- ëaitfën "ge"nome"ië (Van onze Groningse correspondent) De Groninger politie heeft een 24-Jarige man uit Groningen aan gehouden, die wordt verdacht van een poging bot doodslag op zijn moe der. Gisternacht probeerde de jon- geman, die de laatste tijd in Amster- j dam verbleef, zijn 53-jarige moeder I ln haar woning in de Groningse Rembrandt van Rijnstraat te wur- gen. Haar hulpgeroep alarmeerde buren, die direct de politie waar schuwden. Nabij de woning van zijn moeder kon de man worden aange houden. Hy werd overigens niet direct wegens poging tot doodslag op het hoofdbureau van politie inge sloten. De moeder, die geheel over stuur was, vertelde in eerste instan tie namelijk niets over de poging van haar zoon haar van het leven te be roven. Ze deed alleen aangifte van vernieling. Pas gisteren, toen zij voor een nadere verklaring op het politiebureau door de recherche werd verhoord, kwam naar voren dat haar zoon haar de keel had dichtgekne pen. De jongeman was kwaad gewor den, omdat op zijn bellen niet direct werd opengedaan. Hij had toen een ruit ingeslagen en zich naar binnen •gewerkt. ATTENTIE II. II. Adverteerders In verband met de viering van de 3 oktoberfeesten op zaterdag a.s., zal ons blad die dag niet verschijnen. Advertenties voor 1 VRIJDAG 1 OKTOBER dienen uiterlijk donderdagmiddag 3 uur in ons bezit te zijn. i later bereiken kunnen wij tot Advertentieafdeling LEIDSCH DAGBLAD. „Er rijden dagelijks nog tientallen «rakken gaan ryden demonstreren wrakken langs de weg, die een groot gevaar voor het wegverkeer beteke nen. Automobilisten, die met dezi (Van Roermondse correspond.) zijn zaak in Maastricht reed. heeft Ook op het gedeelte van de Yrou- wensteeg, gelegen tussen de Apothe- en letterkunde aan het Rembrandt- kersdijk en de Haarlemmerstraat, lyceum; mevr. A. M. Zaayer-Eldridge voor welk weggedeelte een gesloten- tot tijdelijk lerares in de biologie aan verklaring geldt voor motorrijtuigen i de Louise de Coligny-h.bs.; tot leden op meer dan twee wielen en a Een in Gronsveld wonende Maas trichtse opticien is door de Rijks politie van Maastricht aangehouden en ingesloten omdat hij een Rotter damse serveerster (37) zou hebben mishandeld en een nacht lang van haar vrijheid zou hebben beroofd. Ook tegen de echtgenote van de op- ticiën en twee zoons van 16 en 17 jaar, ls proces-verbaal opgemaakt. De serveerster heeft de politie ver telt dat zij vrijdagavond na haar dienst naar Gronsveld was gegaan om een oude sohuld van de opticiën los te krijgen. Bij de bungalow in Gronsveld, waar zij na middernacht aankwam, wachtte zij tot de familie thuiskwam. Dat gebeurde om half een. En voor de serveerster de reden van haar nachtelijke bezoek kon vertellen, werd zij naar binnenge- ;leurd en daar door de familie onder BI au we plekk en De vrij talrijke auto's die door dit gedeelte van de steeg in de richting van de Apothekersdijk rijden, veroor zaken herhaaldelijk gevaarlijke situa ties, zowel in de steeg zelf als op de splitsingen met de Haarlemmerstraat en de Apothekersdijk. Het College acht het daarom raad zaam dit weggedeelte ook ln de rich ting van de Apothekersdijk gesloten te verklaren voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen. Voorts doen zich op de Wassenaar- seweg ter plaatse, waar het rijwielpad wordt onderbroken door de oprit naar de hoofdingang van de Poliklinieken voor Inwendige Ziekten van het Aca demisch Ziekenhuis, nog al eens ver keersmoeilijkheden voor. Voor een deel konden deze moeilijkheden wor den ondervangen door voor de oprit een wachtverbod vast te stellen, waartoe B. en W. enige tijd geleden hebben besloten. Daarnaast verdient het aanbeveling voor de twee door gangen tussen de hoof dry baan en de oprit een zodanige regeling te tref fen, dat de westelij ke doorgang alleen gebruikt mag worden voor het inrij- den en de oosteiyke doorgang alleen voor het uitryden. By de westeiyke doorgang zal dan tevens een gevaars teken worden aangebracht, waarop staat aangegeven, dat op de oprit rekening moet worden gehouden met ry wiel verkeer in beide richtingen. B. en W. geven de raad in overweging om in deze geest een besluit te ne- Voorts komen in deze zitting de volgende voorstellen aan de orde: voor de stichting van de ln de tweede serie systeemscholen opgeno men r.-k. u.l.o.-8Chool Surinamestraat een krediet van f2.193.000 beschik baar te stellen; Aan het bestuur van de Ver. voor Chr. Onderwys, alhier, medewerking te verlenen voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen voor het 1ste leerjaar ten behoeve van zyn g.l.o.- school aan de César Franckstaat 5; aan het bestuur van de Stich ting voor Montessorie-Onderwys te Ledden en Omgeving, alhier, mede werking te verlenen voor de aan schaffing van speel- en w er km a e- riaal en meubilair, alsmede voor het treffen van enige voorzieningen, ten behoeve van zyn kleuterschool aan de Zoeterwoudsesingel 22; in het belang van de volkshuls- vesting aan te kopen: het huis met pakhuis aan de Oranjegracht 9/9a en het huis met erf en ondergrond, Advertentie SHERRY „GOLD MEDAL" PALE DRY trouwe afnemers. Thane 2 fleesen voor 7.95 NIEUW STEE O 33 LEIDEN TEL^fOON 20610 Talrijke blauwe plekken en een de Commissie Woonruimtewet de blauw oog onderstreepten haar ver heren J. Ravestein, P. C. A. ten i haal aan de districtsrecherche van Broek, N. Langezaal, W. Zwikker, J. j de Rykspolitie. Tot half acht 's mor- J. Meerburg en B. de Kier (herbe- gens heeft de opticiën haar in zyn noeming). woning vastgehouden. Toen hy naar ontstellend gebrek aa-n verant woordelijkheidsgevoel en verdienen een gevoelige straf. In dit geval sneuvelde er gelukkig alleen maar een lichtmast, maar er zou evengoed een mensenleven mee gemoeid kun nen zyn". Met dit op zeer scherpe toon uitge sproken requisitoir en de eis van twee geldboeten van resp. f 25 en 500 alsmede een week h echten is- straf met een proeftyd van één jaar luchtte de officier, mr. KL J. F. Zand- huis, gisteren zyn verontwaardiging over het gedrag van een 31-jarige metselaar uit Leiden. hy de serveerster meegenomen onderweg uit zyn auto gezet, opticien houdt tegenover de politie Hoewel verdachte geen geldig ry- vol. dat de serveerster vrywillig in bewys bezat had hy zich toch een zyn woning heeft, overnacht en ook tweedehands auto aangeschaft. Op vrywillig die nacht een verklaring <?en avond in mei verloor hy op het heeft getekend waarin ze afziet van alle vroegere geldschulden. De politie heeft de bungalow onderzocht en een aantal getuigen verhoord naar mogelijke bewijzen van mishande ling en vrijheidsberoving. Metaalkoerier (Van onze Haagse correspondent) De MetaaJkoerier. het vakbonds blad van de A.NM.B., zegt ln een commentaar over de stijgende prij zen van groenten in blik, dat er, toen de prijzen nog laag waren, grote voorraadvorming door de winkeliers heeft plaatsgehad. Er zyn winkeliers, aldus het blad, die 20.000 blikjes heb ben opgeslagen, zy hopen deze voor raad van de rijke en laaggeprijsde oogst van 1964 tegen de kerstdagen met grote winst te verkopen, meent de Metaalkoerier. Het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis heeft de Landsteiner- plaquette (20 maal bloed geven) resp. de Landsteinerpennlng (5 maal bloed geven) toegekend aan de hierna ge noemde bij de Bloedtransfusiedienst van de Afdeling Leiden en Omstre ken van het Nederlandsche Roode Kruis ingeschreven donors. Deze onderscheidingen zyn de donors rechtstreeks toegezonden. LANDSTEINER PLAQUETTE AarlanderveenA. van Dolder. Alphen aan den Ryn: R. v. d. Bos, J. Karman, H. G. Keizer, H. J. Voogd. Hazerswoude: E. G. v. Bennekom, N. A. Boere, C. J. C. v. Dyk. Hille- gom: JP W. J. v. Haaster. Katwyk: W. Coorn, J. C. v. Hartingsveldt, C. Houwaard, D. Houwaard, L. A. Kreft, mej. M. J. v. Ryn. Koudekerk: R. Guldemond, J. Verbree. Leiden: J. v. d. Boogaard, J. G. Boogaards, G. A. N. Cornelisse, I. Coster, H. W. Egter van Wissekerke jr., J. B. Emmelen- kamp, mej. M. Grasman, G. J. Kik kert, P. F. v. d. Kley, H. Kroeze, H. v. Polanen, mej. A. M. Rysbergen, L. J. van Schagen, H. Schoonderwoerd, W. P. M. Segaar, P. Singeling, R. A. Theelen, I. Veilbrief, B. J. Verdoes, mevr. T. T. Vermeulen—Meyers, W. F. J. Wolters. Leiderdorp: C. E. Bronwasser, A. de Haas, H. F. v. Leeuwen, mej. W. Los, J. Maryt, M. de Mos, C. L. v. Teyiingen. Noord- wyk: P. Barnhoorn, mevr. W. A. v. d. BergRuigrok, C. P. Bierman, L. G. v. d. Meer, mevr. M. G. Waas dorpv. d. Berg, P. J. v. d. Zalm. Noordwykerhout: J. C. v. d. Bent, Pater A. C. G. Bogers, mevr. H. v. Dyk—De Wit, P. Kaptein, J. J. v. Rynbeek, mevr. C. C. v. d. Zwetv. d. Klugt. Oegstgeest: F. A. M. v. d. Brink, J. C. v. Rys. Roelofarends- veen: mevr. J. A. A. v. d. Haak—v. Veizen. Rynsburg: G. Hogewoniiig. Sassenheim: B. G. J. Berntzen, F. J. M. Gozeling, L. H. v. d. Hulst, mevr. M. J. KapteinArentshorst, J. Th. v. d. Klugt. VoorhoutBroeder Augustinus, C. A. v. Beek, P. Th. v. Beek, C. P. v. d. Berg. mej. G. M. Berkhout, J. D. Berkhout, J. G. v. Duin, mej. P. J. v. d. Geer, W. v. Kempen, N. Chr. v. Leeuwen, B. v. d, Nouland, O, P, d, Poel, H. P. Werkhoven. Voorschoten: D. H. tienkamp, J. de Wyn, P. v. 't Zelfde, Bakker, G. Verboom. Zoeterwoude G. W. F. de Boer, J. A. v. Diemen, A. Dorrepaal, J. G. Hockx, P. H. C. Paardekoper, P. Rotteveel, C. I. de Vogel. LANDSTEINER PENNING Aalsmeer: H. de Vos. Ter Aar: P. Akkerman. L. A. Sassen, A. L. v. Tol. Alphen aan den Ryn: J. de Blanken. L. v. Eersel. B. Janszen. F. E. Odyk, W. F. Rynsburger. 's-Gravenhage: R. M. v. Steenbergen. Hazerswoude: W. J. Cok, Th. Kraan. J. v. 't Wout. Hlllegom: mej. Fr. J. M. de Groot, mej. G. J. Koppers, mej. B. J. M. Spierings. Hoogmade: W. M. Hooge- boom, J. P. v. d. Pouw Kraan. Kat wyk: M. P. Durieux. A. Grootoonk, J. H. Haasnoot, P. Hoek, T. P. Meirink, A. v. d. Plas, M. v. d. Plas, mej. P. v. d. plas, C. G. Pronk, K. Schaap, I. Schad- dé v. Dooren, J. Verdoes, IJ. Verdoes sr., J. v. Vliet. Koudekerk: W. B. J. Heemskerk, J. v. d. Hoeven, L. C. v. d. Post, W. P. v. Wetten. Lelden: J. A. M. v. Agt, C. v. Baarle, mevr. J. M. Beugelsdyk—Beyk, S. Bloem, mevr. E. BuisBeierse, C. R. Burg graaf. G. Burgy, J. Chaudron, C. A. W. Citteur, mej. L. C. Colpa, mevr. E. A. CornelisseBoomsma, J. C. v. Deth, C. A. G. Dolstrav. Leeuwen, mej. M. H. Douwens, G. Duyzend, Tj. Dykstra, F. J. Dysselbloem. C. v. d. Ent. L. P. v. Es. A. P. J. M. Fei ten, P. M. Feiten jr., B. Gardenier, P. v. d. Geyn, J. A. Graafmans, M. C. v. Hemert, J. H. F. HUlenaar, A. A. M. Hocks, J. E. Hoekstra, J. Hol lebeek Jr., W. v. d. Hoven, J. Jansen, J. Jongeleen, S. P. v. Kins, K. Kiyn, N. Kors, mej. Th. M. Kreuger, J. A. Kriest, A. v. Leeuwe, G. H. L. v. Leeu wen, mej. J. v. Leeuwen, mej. A. M. J. Mank, H. J. F. Mayer, mej. Y. Y. v. d. Meer, C. Mekking, mej. J. M. Moerel, mej. J. B. v. d. Poel. J. P. v. d. Pompe, J. Th. v. d. Putten, K. Ravensbergen, D. A. v. d. Reyden, H. v. d. Reyden, L. C. P. Rynbeek. P. L. C. A. Rynbeek, A. J. Schepers, mej. W. M. v. Schie, mevr. H. W. v. Schooten—Roggeveen. G. T. Schreu- der, H. M. Severijns, mej. H. H. Smit, mej. C. H. M. Talens, C. P. Turk. J. Veilbrief, mej. J. Visser, mej. G. J. Vry, J, J. Vyibrief, W. A. M. Wa- J. G. v. d. Zon. Leiderdorp: M. Bor- reman, mej. A. de Graaf, A. Over- beek, mevr. G. H. RubenSomer, J. F. W. Truijers. Leimuiden: mej. M. C. BeulT, J. v. Vliet. Llsse: E. W Kapiteyn, C. P. Kortekaas, J. de Kraker, J. C. C. M. Langeveld, P. Teunissen. Nieuwkoop: mevr. I. L. Zekveld-Bekkering. Nieuwveen: Chr. Beun. Noordwyk: mej. W. A. M. Al kemade. mej. H. Baard. mej. M. W. v. d. Bent, P. J. A. Buschman, R. A. de Groot, H. J. v. d. Gugten, mej. G. v. Harten, mej. S. M. M. v. d. Holst, L. A. J, M. Hoogeveen, G. J. v. d. Meent. H. A. Schokker, J. G. v. d. Spek, J. C. v. Went. Noordwyker hout: H. C. Bemelman, L. v. Duyn, H. A. V. Duivenvoorde, J. W. Dui venvoorde, H. W. M. Heemskerk, broeder Joachim, M. C. v, Keeken, mej. G. M. C. Kerkvliet, B. v. d. Werken. Oegstgeest: mej. L. E. Ab- bestee. Oegstgeest: mevr. E. A. M. JosselinOlivier, A. Mulder, mej. J. C. v. d. Perk. Oude-Wetering: L. W. v. d. Hoorn. Roelof arendsveen: mevr. A. v. Klink—Verhaar, mevr. M. W. de Koning—Vesseur, mej. M. C. M. Vesseur. Rynsaterwoude: C. Zwart. Runsburg: C. v. Delft, mej. N. G. v. Delft, H. A. Heemskerk, P. v. Iterson, C. v. Vliet. Rypwetering: mej. A. J. M. Juffermans. Sassenheim: Mej. E. L. W. Beckers, P. C. Bladel, C. A. Grotenhuls. A. J. Langelaan, W. Pe reboom. mej. J. M. v. d. Ploeg. J. E. W. v. d. Wiel. Schevenlngen: J. F. ten Hove. Voorhout: mej. C. J. A. M. v. d. Berg, J. C. Th. v. d. Berg, J. P. M. v. d. Berg. mevr. J. J. Does—v. d. Hulst, broeder Gabrlël, B. C. P. Hermans. C. H. W. M. Hilgersom, J. L. v. d. Plas. Voorschoten: F. J. v. Heyningen, mevr. C. M. v. d. Mark- Lamme, L. P. Niersma, F. W. Velt- man, mevr. B. M. de VisserStout. Warmond: J. J. Duivenvoorden, R. G. A. Kurvers. Warmond: J. A. M. Morel, G. J. M. Nieuwveen. mej. D. M. L. v. d. Ploeg, B. J. M. Smit, mej. H. L. C. v. d. Vooren, J. P. Vos. Wassenaar: J. J. Amosz, L. P. Belle - kom, D. J. W. Dompeling, M. de Groot, mevr. B. Kraayenbrink—Kas telein. mej. S. Veldman. W. A. G. Verhart. Woubrugge: J. de Lange, J. S. M. Langeslag. Zoeterwoude: mej. A. M. H. Elderhorst, P. C. v. Goozen, F. A. v. Huls, mevr. M. C. P. v. d. Kley—Vreeburg, C. A. Mooy- mon, J. F, f, Ryn. Utrechtse Veer de macht stuur tengevolge waarvan zyn pas en voor f 1000 verworven bezit een lichtmast ramde. Een deskundig po litie-onderzoek bracht aan het licht, dat het „koopje" een wasiyst van ge breken had. Ook werd ontdekt, dat de metselaar geen geldig rybewys bezat. „Ik moest uitwyken voor een wiel- ryder, die geen voorrang verleende en kon die lichtmast niet meer ont- wyken", verklaarde verdachte zyn vreemde schuiver. „Hiervan heeft U niets tegen de politie verklaard en de getuigen zwijgen ook over een wielrijder, die uw weg kruiste, „ont dekte de kantonrechter, mr. R. de Bruyn in het proces-verbaal. Ver dachte liet die onbekend gebleven wielryder toen maar van het toneel verdwijnen. Wat het ontbreken van een geldig rybewys trof. ver klaarde hy nog: „Ik had wel een Duits rybewys en haalde een week later m'n Nederlands rybewys". Laatstgenoemd bewys toonde hy triomfanteiyk. Zo ook een bewysstuk waarin tot uiting kwam, dat zyn auto na enkele reparaties weer met goed gevolg een deskundig onderzoek kon doorstaan. Daar de officier van mening was, dat verdachte zich die avond om welke reden en met welk doel dan ook niet met het vehikel op de weg had mogen wagen, kwam hy tot zyn strenge eis. Nadat verdachte uiterste clemen tie had bepleit „de schade heb ik ook volledig betaald" liet de kantonrechter het feit, dat verdachte zyn auto inderdaad de enkele ver nieuwingen had laten ondergaan als een strafverlichtende omstandigheid gelden. Hy vonniste met een totale geldboete van f 150 subs. 30 dagen en liet de voorwaardeiyke hechtenis- straf ditmaal nog achterwege. Portier Een 26-Jarige expediteur uit Lei den stond terecht voor een niet alle daags geval van onachtzaamheid, dat nogal schadeiyke gevolgen had. Toen hy nameiyk na een lading te hebben ingenomen met zyn bestel auto op de Oude Vest wegreed sloeg het achterportier tegen een in halende auto. Door de klap liep de auto schade op. „Omdat ik langs de kant moest la den stond m'n auto wat scheef op zyn wielen en daardoor is by het wegrijden de grendel vermoedelyk losgeschoten", aldus de enige verkla ring, die verdachte kon geven. De officier wees verdachte erop, dat hU in dit geval extra aandacht aan de afgrendeling had moeten gesteden. „Er was nu alleen maar materiële schade, doch het had voor de be stuurder ook anders af kunnen lo pen", merkte hy voorts nog op. Zyn eis luidde f 35 boete subs. 7 dagen. „Ik kan dat portier toch niet ieder ogenblik vastbinden", aldus verdach- tes laatste woord. Waarop de kanton rechter scherp repliceerde: „Stelt u zich eens in de plaats van die be stuurder als er plotseling een portier tegen Je auto opslaat". Met een knik gaf verdachte dit feit toe. Hy zal voor zyn onachtzaamheid f 25 boete moeten neertellen. Afstand „Er stak niemand over en er was voor hem dus geen enkele reden om te stoppen", aldus het oordeel van een 21-Jarige lasser uit Leiden, die zich moest verantwoorden, omdat hy met zyn auto achterop een stil staande auto was gereden. De be stuurder van deze auto was gestopt voor een voetganger, die op een ze brapad de Korevaarstraat overstak. „Er stak volgens de getuigen wel de- geiyk een voetganger over en ook indien dit niet het geval zou zyn geweest was dit voor u geen reden om tegen die auto op te ryden" re pliceerde de kantonrechter. „Hy stopte bovendien zo plotseling, dat lk wel tegen hem op moest ryden", gooide verdachte zyn verdediging over een andere boeg. „Dan had u maar voldoende afstand moeten be waren". bracht de officier hier tegen in. Hy eiste vervolgens f 30 boete sube. 6 dagen. Het vonnis werd t 25 subs 6 dagen.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 9