Voorschoterweg wordt belangrijk verbreed Nieuwe computer voor. Leidse Universiteit Tuimel voor fietsers en voetgangers Nieuw gebouw voor reinigingsdienst LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 28 SEPTEMBER 1965 TWEEDE BLAD f wnm*» Universitaire benoemingen P. B. K. VERSTEEG NEEMT AFSCHEID Advertentie In verband met zijn aanstaand ver trek naar Oosterhout is de heer P. B. K. Versteeg, sinds acht jaar di recteur-pachter van de Stadsgehoor zaal, al enige dagen aan het afscheid nemen. Nam het Leidato-bestuur on langs reeds afsoheid van zijn pen ningmeester. gisteravond deed dit het personeel van de Stadsgehoorzaal. Tijdens deze bijeenkomst werd gewe zen op de prettige samenwerking met de heer Versteeg en diens grote ver- De Voorschoterweg, (lie voor Leiden een belang- q -ijke functie als invalsweg vervult wordt in de toe komst aanzienlijk verbreed. 1 DUBBELBAN1G Teneinde t.z.t. te kunnen ovev- tot reconstructie en verbre ding (het dubbelbanig maken <an deze provinciale weg, ge- 'egen tussen de Zilverafbriek en Trekvlietbrug, heeft de pro- incie Zuid-Holland indertijd de Clangs die weg gelegen voormali- e trambaan aangekocht. Tussen \de provincie en de gemeente ■AVoorschoten is overeenstemming ajbereiAtf over de voorzieningen, te ^treffen aan het wegvak tussen de Zilver fabriek en de Hooghka- rbrug. Daarbij is onder meer or zien in een verbetering van de splitsing Voorschoterweg Leidseweg (richting De Vink). Het op Leids grondgebied gelegen ri wegvak loopt van de Hooghkamer- ♦brug tot de Trekvlietbrug, waar de ^tV oor sc hot er weg aansluit aan het 1 jLammenschansplein, dat door de ojprovincie is aangelegd. Het voornemen van de provincie om de Voorschoterweg, spoedig te re construeren en te verbreden, moet al dus B. en W. aan de raad, alleszins worden toegejuicht, vooral met het op de voortschrijdende bebou wing langs die weg. Er komt ook een wijkpark Aan de noordzijde zal nog een aan tal woningen worden gebouwd, ter wijl aldaar tevens een wijkpark voor het zuidwestelijke stadsdeel is ge projecteerd. Aan de zuidzijde van de zijn de zweminrichting De Vliet, ,een jeugddorp, enkele sportvelden en rioolwaterzuiveringsinrichting i.Allemansgeest" gereedgekomen c.q. inleg. Voor een goede ontsluiting de betrokken terreinen is een verbreding van de Voorschoterweg van groot belang. Ged. Staten hebben vopr de re constructiewerkzaamheden een plan overgelegd. Met dit plan, dat door de Provinciale Waterstaat in overleg met de Dienst van Gemeentewerken is ontworpen, kunnen B. en W. zich verenigen. Het voorziet in een weg met twee rybanen, elk breed 7 m, ge scheiden door een 10 m brede mid denberm. Ter weerszijden van de rij banen zijn fietspaden met een breedte van 3 m geprojecteerd, die door een berm van de rijbanen gescheiden zijn. Aan de noordzijde van het noordelijke fietspad is een voetpad van de Trekvlietbrug tot de te ma ken aansluiting van de Brahmslaan. Bij deze aansluiting, alsmede bij de aansluitingen van de Churchil- laan en de Rooseveltstraat, zullen ten behoeve van het afslaande ver keer rijstroken worden aangelegd voor het z.g. voorsorteren. De kosten van realisering van het onderhavige plan, exclusief de voor de gemeente komende, doch door de provincie afzonderlijk te subsidiëren kosten van verlichting, worden ge raamd op f 1.100.000. Met Ged. Sta ten zijn B. en W. in beginsel over eengekomen, dat de provincie en de gemeente deze kosten zullen dragen in de verhouding 65 35. Voor de ge meente betekent dit een bijdrage van f 385.000. Gezien het grote belang, dat de gemeente, mede door de aan sluiting van drie gemeentelijke stra ten bij de reconstructie heeft, me nen B. en W. dat deze bijdrage alleszins aanvaardbaar is. In de toekomst zal de provincie overwegen de Trekvlietbrug te ver breden, ter verkrijging van een meer vloeiende aansluiting aan het Lam menschansplein. De Hooghkamer- brug zal in het kader van de aanleg van de nieuwe vaarweg nabij de Korte Vliet door de provincie wor den vervangen door een beweegbare brug, waarvoor de gemeente reeds een financiële bijdrage heeft ver leend. De meerdere kosten van de bouw van een beweegbare brug als gevolg van de Verdubbeling van de rijbaan van de Voorschoterweg zal de provincie geheel voor haar rekening Tunnel kost drie ton door middel van een verkeerslichten installatie nabij de Churchilllaan. Deze installatie is steeds gedacht als een tijdelijke maatregel, in afwach ting van de totstandkoming van een tunnel. Thans is ter plaatse voor de fietsers en voetgangers een tunnel ontworpen. Na de verwezelijking van dit plan zullen de huidige oversteek plaatsen nabij de Churchilllaan kun nen vervallen. Daar de hellingen vrij steil zullen moeten worden, zijn op ritten ontworpen, die bij gladheid zullen worden verwarmd. Ofschoon de noodzaak van een tunnel in hoofdzaak een gevolg is van gemeentelijke activiteiten ter weerszijden van de Voorschoterweg, achten Ged. Staten bij de totstand koming van die onderdoorgang zo danige provinciale belangen betrok ken, dat zij bereid zijn 50% van de kosten van aanleg voor rekening van de provincie te nemen. Aangezien de totale aanlegkosten worden geraamd op f 300.000 betekent dit voor de ge meente een uitgave van f 150.000. Ged. Staten stellen voor om de eigendom en het beheer van de tun nel, met inbegrip van de te instal leren pompen, de verwarming en de verlichting, bij de provincie te laten, en het onderhoud van de tunnel, de pompen en de verwarming door de provincie te doen verzorgen. Het onderhoud van de verlichting zou door de gemeente moeten geschieden. Voorts menen Ged. Staten, dat de exploitatiekosten van de pompen, de verwarming en de verlichting voor rekening van de gemeente dienen te komen. Met de voorgestelde regeling kan volgens B. en W. worden inge stemd. Door de Dienst van Gemeentewer ken zal een aantal kleinere werk zaamheden moeten worden verricht ten behoeve van de reconstructie van de weg en de aanleg van de tunnel. De daaraan verbonden kosten zullen naar raming f 25.000 bedragen. Voorts zullen in verband met de reconstruc tie c.a. tussen de provincie en de ge meente grondtransacties moeten plaatsvinden. Transportriool Op de voorgrond het Lam- menschansplein. met daarop aansluitend de Trekvlietbrug. In het verlengde van deze brug, welke vermoedelijk verbreed zal worden, de huidige Voorscho terweg. (Foto L.D./Holvast) lemansgeest" moet worden afgevoerd, zal een gedeelte de Churchilllaan na bij de aansluiting aan de Voorscho terweg kruisen, terwijl een ander deel de laatstgenoemde weg zal krui sen. n.l. bij de Brahmslaan. Nabij de Churchilllaan ligt weliswaar reeds een deel van het bedoelde trans portriool, doch dit is verzakt en des wege niet meer bruikbaar. Het ter vervanging daarvan te leggen riool gedeelte moet onder de tunnel wor den doorgevoerd. Voorts zal een ge deelte van de duiker bij de aanslui ting Churchilllaan-Voorschoterweg moeten worden omgelegd. Het is ge wenst de desbetreffende werkzaam heden uit te voeren in het kader van de reconstructie van de Voorscho terweg. De kosten van uitvoering worden geraamd op f -270.000. De Verkeerscommissie heeft van het plan kennis genomen en gaat ermede akkoord. Officiële publikaties SLUITINGSUUR VERGUNXINGS- EN VERLOFSLOKALITEITEN OP Bij onderscheiden besluiten van curatoren der Leidse Universiteit zijn benoemd of herbenoemd: mevr. drs. E. S. AlbanTroost tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Farmacie; me vrouw mr. H. H. Bloembergenvan der Most tot wetenschappelijk amb tenaar in tijdelijke dienst bij de fa culteit der Rechtsgeleerdheid (crimi nologie) mevr. T. A. CohenMat- thijsen. arts, tot wetenschappelijk 1 antwoordelijkheïdsgevoel hoofdmedewerker in tijdelijke dienst ken goed te laten verlopen". Namens bij de Kindergeneeskunde; mej. drs. j het personeel werd de heer Versteeg Bibliotheek: drs. A. G. M. Gribnau tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Biochemie; drs. R. P. Kamphuis tot wetenschap pelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Kindergeneeskunde; drs. W. J. Kanissen, tot wetenschappelijk ambte naar in vaste dienst bij de faculteit der Letteren; dr. B. van Linge tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienrt bij de Orthopedie; drs. D. H. D. MacGillavry, wetensch. ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Psychodiagnostiek tot wetenschappe lijk medewerker: drs. N. G. Minnaard tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Organische Chemie; dr. W. J. Rietveld, weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Fysiologie tot wetensch. medewerker le klasse; mej. drs. E. C. Rodbard, tot wetenschappelijk amb tenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Psychiatrie. Paanebier aan Churchill-laan Het bereiken van het hoogste punt van het flatgebouw voor alleenstaan den, dat het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten aan de Leidse Churchill laan bouwt, is gistermiddag met een korte officiële bijeenkomst op het bouwterrein (en een wat minder offi ciële in restaurant Van der Heijden) gevierd. Medio 1964 begon het Bouw fonds Nederlnadse Gemeenten met de bouw van dit flatgebouw, dat 126 flats bevat. Wethouder Piena - van openbare werken wees in een korte toespraak nog eens op het belang van dit gebouw voor de grote groep al leenstaanden in Nederland. „Dit ge bouw gaat voorzien in een grote be hoefte", vond de wethouder die daar om de wens uitsprak dat de afbouw even voorspoedig zou verlopen als het bereiken van het hoogste punt. De heer L. van der Mijden, directeur van het Bouwfonds .afdeling Den Haag en Rotterdam, prees de goede samen werking met het gemeentebestuur, het gezelschap het hijsen de vlag op het hoogste punt ga- Het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten heeft al meer dan 400 woningen in Leiden gebouwd deze hulde werd betrok ken, ontving als aandenken aan haar Leidse tijd een echt Leids geschenk: een koperen hutspot met inhoud en een fraai boeket bloemen. Hedenoch tend is de heer Versteeg ontvangen in het College van B. en W. Kynologenvereniging „Rijnland" Goed begin De Kynologenver. „Rijnland" zette het seizoen gisteravond goed in met een drukbezochte bijeenkomst in café-restaurant „Zomerzorg", waai de heer C. Langhout, dierenarts te Eist, een met grote aandacht gevolg de causerie hield over „De voeding van de hond". Deze voordracht vorm de min of meer het vervolg op een bezoek, dat de Leidse Club onlangs bracht aan de kennel van de heer Langhout en waarbij onze stadgeno ten een bijzonder gastvrije ontvangst ten deel viel. Een groot aantal vragen getuigde van de belangstelling waarmede de inleiding was gevolgd. De bijeenkomst werd bij ontstente nis van de presidente, mevr. drs. C. van BuurenVeenenbos geleid door de vice-presidente, mej. J. van Oppen uit Voorburg. P.T.T.-DIENSTEN OP 2 OKTOBER Op 2 oktober zullen de postkanto ren in Leiden en Oegstgeest tot 10.00 uur zijn geopend voor de dienstuit voering zoals die op zaterdag ge bruikelijk is. De postagentschappen zullen die dag gesloten zijn. De lichting van de bij brievenbussen zal om 09.00 uur geschieden. Aan het hoofdkantoor zal de laatste lichting om 12.00 uur plaats vinden. De eerste briefpostbestelling za normale wijze worden uitgevoerd. De openstelling voor de Telegraaf- Telefoondienst blijft ongewijzigd. Tijd voor de bollen Plant NU de voorjaars pracht van straks. Kies een goed sortiment. Dan begint het voorjaar vroeger, duurt de lente langer. Raadpleeg uw hovenier. Hij kent de „grond-wet" van uw tuin. Voor een tuin vol plezier raadpleeg uw hovenier Familieberichten (ontleend aan andere bladen) Geboren: Van Lier, Jas, dr. Am sterdam; Loudon, Steengracht van Oostcapelle, zn., De Bilt; Catz, Lin, zn. Amsterdam. Treep Hoffmann, dr. Capelle a. d. IJssel; Vaandrager-Ta- selaar, dr. Voorschoten; Zonme-Snik- kers, dr.. Oostburg. Getrouwd: M. D. Ph. van der Werf en F. J. A. Struik, Schalkhaar; M. Bozzone en L. R. Dam, Rome. Overleden: W. A. Zeijdner, man, R otterdam; P. Bokma, man, 94 jr., Leeuwarden; A. F. A. van Roy en- Albrechtma; K. Visser, man, 73 jr., Naarden; D. L. J. Spaling, man, 79 jr, Bloemendaal; J. C. J. van Kalmthout, man 83 jr., Meerssen; A. G. van Dijke. man, 60 jaar, Goes; B. Gruys, vr.. 77 jr., Rotterdam; M. M. Smalt-Bok, vr., 78 jr., Zeist. zondag 3 Houders oktober 1965 tot Met de bouw van de vuilverbrandingsinrichting vandaag werd het hoogste punt bereikt en ging de vlag in top op een terrein nabij de Haarlemmertrekvaart, is men thans zo vergevor derd, dat deze inrichting vermoedelijk in de nazomer van 1966 in gebruik zal worden genomen. OP TERREIN VAN VUILVERBRANDING (Advertentie) Zoekt een gouden armband of collier voor f 70.- en f 100.- of f 300.- en f800.-. Juwelier v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft ze. Grote keuze in alle prijzen. ALTIJD VOORDELIG, 's Maandags de gehele dag GESLOTEN Aangezien destijds reeds reke ning is gehouden met een toe komstige algehele verplaatsing van het reinigingsbedrijf van de Noorderstraat naar dit terrein, stellen B. en W. de raad thans voor om een bedrag van 15.000 te voteren voor het vervaardigen van een schetsplan voor een nieuw gebouw. Het complex aan de Noorderstraat. I dat meer dan 50 jaren in gebruik is, j is in vele opzichten verouderd, te I klein en mede door zijn ligging voor een goede taakuitoefening minder geschikt geworden. De voordelen van het concentreren I van het gehele reinigingsbedrijf op één plaats zijn evident. Naast de gunstige omstandigheid, dat de directie over het bedrijf in dat geval doelmatiger kan worden gevoerd, staat het voordeel, dat door het com bineren van functies met betrekking tot de vuilverbrandingsinrichting en de overige onderdelen van het be drijf, zoals de werkplaatsen, de garage en de administratie, het aan tal leidinggevende ambtenaren zo beperkt mogelijk kan zijn. Verder is het personeel van de werkplaats in voorkomende gevallen onmiddellijk beschikbaar om eventuele reparaties aan de vuilverbrandingsinrichting te verrichten. Voorts behoeft minder personeel te worden aangesteld voor controle e.d. van het dooa- omliggende gemeenten aan te voeren huisvuil. Ook voor de burgerij is het van groot belang, dat men zich voor alle aangelegenheden betreffende de rei nigingsdienst tot één adres kan wen den. Voor het betalen van stortgel- den e.d. door particulieren en bedrij ven, die zelf de afvalstoffen aanvoe ren, kan bij een concentratie van het bedrijf een eenvoudige regeling wor den getroffen, waardoor het vervul len van tijdrovende administratieve handelingen kan worden voorkomen. De totstandkoming van een garage voor de huisvuilauto's aan de perife rie van de stad biedt voorts het voor deel, dat deze auto's tijdens de spits uren niet meer alle in de binnenstad behoeven te rijden. Tenslotte kan worden verwacht, dat een concentra tie van het gehele reinigingsbedrijf tot betere bedrijfsresultaten zal lei den. Voor het oude complex zal ongetwijfeld te zijner tijd een pas sende bestemming kunnen worden gevonden. B. en W. zijn dan ook van oordeel, dat thans de eerste stappen moeten worden ondernomen ter venvezen- lijking van het beoogde doel. Het schetsplan zal een kantoorgebouw, garage en werkplaatsen omvat ter openbare kennis, dat door hem c heffing is verleend van het sluitings uur voor vergunning®- en verlofsloka- l'i'tetten in de naoht van zaterdag 2 op tot 01.00 uur. Ingen mogen geaurencie genoemue nacnt tot dat tijdstip muziek ten gehore doen brengen. BLEN IN' VERBAND MET I)E 3 OKTOBER FEESTEN. Burgemeester en Wethouders vai Leiden brengen ter openbare kennis: I. dat van 29 september te uur tot 4 oktober 1965 te 20.00 u a. het Schutterveid gesloten het i i trekdieren i alle i inhaal verbod voetgangers, lm ringen; gedurende een aa vóór en na de afsluiting zal se een tljr"-""- kracht zijn; b. behoud de, de geslotenverklaring timg van de Blauwpoc Steenstraat en de Rijnsburgerbrug nle zal gelden; H. dat op 1 en 2 oktober 1965: a. de wegen, waarop de 3 oktober- markt wordt gehouden, gesloten zijn aiie verklaard de, dat de afsluiting op 1 oktober i zal gelden voor het verkeer ten b. wachtverboden ziln vastgesteld i 2 oktober 1965 - motorriltul- Voor het dooreaande de volgende routes besch 3. van de Haarlemmerweg, via Oegst geest en verder als onder 2 aangege- 4. van de Hoge Rllndilk lanes de Zoeterwoudse Singel, de Witte Singel en de Haag-weg; 5. van de Haagweg als onder 1 aan- geeeven. Het ls Experimentele afstandsbediening Het Centraal Reken-Instituut van de Leidse Universiteit zal in de loop van het volgend jaar de beschikking krijgen over een IBM 360, model 50 computer. De IBM 360/50 is een middelgrote tot grote computer, die zal worden gebruikt voor al het omvangrijke rekenwerk aan de Universiteit, alsmede voor de verwerking van administratieve gegevens. De machine is in staat verscheidene be rekeningen tegelijkertijd uit te voeren. Teneinde de toegankelijkheid vaninstellingen te vergroten, zullen ex- de computer voor de verschillende perimenten gedaan worden met be over de stad verspreide universitaire diening op afstand. Dit is mogelijk door een schrijfmachine via een te lefoonlijn rechtstreeks aan de com- putor te koppelen. Voorlopig zullen twee van deze schrijfmachines wor den opgesteld, één op de Sterrewachfc en één op het Reken-Instituut zelf ten behoeve van de studenten. Die kunnen dan zonder in de eigenlijke computorruimte te komen, probleem pjes op de machine draaien, terwijl de computer tegelijkertijd aan andere problemen werkt. Indien deze expe rimenten gunstig verlopen, ligt het in de bedoeling deze bedieningssta tions in een groot aantal laboratoria en instituten op te stellen. (Advertentie) ■boden ln bovengenoemd >en voertu' sluiting geldt, penbare Deze voertuigen niogen, w dende verb" '-" geplaatst lm de zijstraten voertuig, X geldt. 1 stad op de openbare weg tn te nemen Deze voertul., behoudens geldende verboden, worden de Herensingel, ÈelÖZl!eldl, een zodanig voe den toegelaten. de Mare- m de Wit ten. tot 3 oktober 1965 klaard (uitgezonderd handwagens, rijwielen motorrijtuigen ge--"— mmje fj de richtingen. voertuigen ljwlt wielen) SPAAR ME! Als u mij ziet hebt u een duizendje in handen. En bezit u me in meervoud, dan is het de hoogste tijd om over me te gaan praten bij de N.M.B. Daar doen ze een boekje over me open (een bank- of termijnboekje bijvoorbeeld). Of ze adviseren u hoe u me in effecten kunt beleggen! NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! Leiden: Breestraat 61-63. Sassenheim: Postwijkkade 1

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 3