I j Royal Club REMMEN Willibrordustegen nieuw loonbeleid Leemans voorzitter Europees Parlement Hotelrat in arrest 1' LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 25 SEPTEMBER 1965 VOORUIT Russisch voorstel rrr i heb verrassing van de pessimisten hebben India en Pakistan ge hoor gegeven aan de eis van de Vei ligheidsraad der Verenigde Naties de strijd op woensdag j.l. te staken! Men herinnert zich, dat de Raad, vooral op aandrang van Nederland, gevolg had gegeven aan het voorstel van secretaris-generaal Oe Thtmt het gezag van de volkerenorganisa tie in de waagschaal te werpen. Dat was een riskante onderne ming. In de eerste plaats omdat Thant al was hijzelf niet zonder hoop met een lege akten tas van zijn reia naar de strijdende partijen leek te zijn teruggekeerd. En twee maal nul is nog altijd gelijk aan mil. Borend ien kan men niet zeggen, dat de wereld ervan opschrikt als de V.N. zich in deze of gene kwestie la ten gelden. Meestal betekent dit, dat één min één eveneens gelijk is aan nul: als Amerika vóór is, staat de Sowjet-Unie aan de andere kant en als Moskou zich pro verklaart, stemt Amerika tegen. Maar ditmaal heeft het resultaat niet lang op zich laten wachten, waardoor het gezag van „New York" waarvan, zoals de Chicago Daily News het aardig uit drukte, „te velen te veel en te snel suooes verwachten" ongetwijfeld in niet onbelangrijke mate is geste gen. Voor India en Pakistan moet dat een grote mate van zelfoverwin ning hebben betekend. Want India was er Juist in geslaagd de Paki staanse aanval op Jamooe te ver hinderen toen op 6 september In diase tankcolonnes de grens tussen Amritsar en Lahore overschreden en daarmee voorkwamen, dat de vijand de verbinding verbrak tussen het Indiase leger in het dal van Kasj mier en de bases in India zelf. Een dreigende vernietiging was daarmee veranderd in een winstpunt. Ander zijds betekent de wapenstilstand ook voor Pakistan een .fitter". Het werd immers gedwongen de strijd te sta ken zonder de zekerheid te krijgen, dat aan zijn eis van een volksstem ming in Kasjmier gevolg zal worden gegeven. In het eerste stadium van de beëindiging van de oorlog hebben belde partijen dus een veer moeten laten. Maar toch, belangrijker dan dit was het terugkrabbelen van Rood-China. Eerst bleek Peking be reid zijn ultimatum aan Nieuw- Delhi met drie dagen te verlengen en daarna kwam het met het rieuze nieuws, dat India aan het ultimatum had voldaan door de vijftig militaire posten op Chinees gebied in het geheim af te breken. Een vreemd bericht, want het ver onderstelde, dat Indiase soldaten zich met stilzwijgende toestemming van de tegenstander op diens grond hadden begeven. India verklaarde dan ook van niets te weten onderstelde, dat de Chinezen zelf voor het nakomen van het ultima tum hadden gezorgd. Hoe dit zij: zonder zijn gezicht, te verliezen kon China zijn eis aan Nieuw Delhi laten vallen en daarmee leverde het, om welke reden dan ook, een belang rijke bijdrage tot het afnemen van de spanning. Zag Peking aankomen, dat de oorlog tussen India en Paki stan ten einde liep en kon het daar door de druk op Sjastri verminde ren? Of zag het zich de kans ont glippen om in troebel water te vissen? Duidelijk is dit alles nog niet. Misschien ook heeft het reke ning moeten houden met de toena dering tussen Amerika en de Sowjet- Unie. Want het opmerkelijkste feit van de afgelopen dagen is toch wel, dat Moskou op een ogenblik, dat het, samen met China, had kunnen pro fiteren van de Aziatische tweespalt, er de voorkeur aan gaf samen met het Westen de rust te helpen her stellen! over kernwap ens Een belangwekkende vraag is nu, of die „samenwerking" met het Westen de huidige leiding in het Kremlin niet zal opbreken. Want in feite ging het hier om i loochening van zijn revolutionaire reputatie. De reden was duidelijk; Moskou wenste niet, dat Peking de mooiste vruchten zou plukken het egharrewar tussen India en kis tan en dat het zelf met wat af val genoegen zou moeten Maar hoe sterk is de positie redelijken, die ditmaal hebben ge triomfeerd? Er zijn namelijk nog dere krachten in het Kremlin dan de evenwichtige, die in dit geval de toon hebben aangegeven. Daartoe behoren de conservatieven, die dich ter bij het „revolutionaire elan" van Peking staan dan Kosigin en Brezj- new blijkbaar doen, en de militai ren, die van mening zijn, dat de de fensie voorrang dient te hebben bo ven de verhoging van het levenspeil en de produktie van consumptiegoe deren. Het huidige duo in de Sow jet-Unie zit dus zeker niet op rozen. In dit verband is het een nogal on gunstig teken, dat de „Prawda", het blad van de communistische partij, een nieuwe hoofdredacteur heeft ge kregen. Tot voor enkele dagen be rustte de leiding bij Alexei Roe mantsjew, die, omdat hij een hart aanval zou hebben gekregen, is ver vangen door Michael Simjanin, on derminister van Buitenlandse Zaken. Roemantsjew stod bekend als een z.g. „liberaal", die nog onlangs in een opvallend hoofdartikel een pleidooi voerde voor grotere vrijheid van uit drukking van de Russische schrij vers. Scherp viel hij andere kranten aan, o.a. het regeringsorgaan „Izwes- tia", wier houding hij „dictatoriaal" noemde, hetgeen onmogelijk nuttig kon zijn voor de leiding van het Russische volk. Daarmee is hij blijk baar over de schreef gegaan. Volgens de mening van sommige „kremli- nologen" (kenners van de verhou dingen in de Russische topleiding) plegen schrijvers méér vrijheid te ge nieten in een periode, waarin het Kremlin zich vol zelfvertrouwen voelt, dan in een tijd, waarin zich moeilijkheden voordoen. Het verdwij nen van de „liberale" Roemantsjew zou er dus op wijzen, dat de leiders in het Kremlin al genoeg zorgen heb ben om zich bovendien nog kritiek van de schrijvers te laten welgeval len. Die zorgen zijn duidelijk: Rood- Chlna laat geen gelegenheid voorbij - De Russische minister van Buiten landse Zaken, Andrej Gromiko, heeft gisteren in de Algemene Vergadering der VN een ontwerp-verdrag tegen de verdere verspreiding van kern wapens voorgesteld. Kernmogendheden zouden derge lijke wapens op geen enkele wijze mogen overdragen, direct noch indi rect via derde staten of groepen var statuten. Dan alleen zou een ver drag waarde hebben. De Amerikaan se voorstellen dienaangaande noemde de Russische minister een list achter het verlangen naar kernwa pens van de Westduitse militaristen schuil gaat. De niet-kernmogendheden zouden zich moeten verplichten geen kern wapens te vervaardigen en zich op geen enkele wijze met kernwapens in te laten. Het verdrag zou voor alle staten open moeten staan en van onbeperk te duur moeten zijn. De Sowjet- Unie is bereid onverwijld een derge lijk verdrag te ondertekenen. Het verdrag zou, hoe belangrijk en ur gent ook, geen doel op zichzelf kun nen zijn, maar wel een grote stap zijn in de richting van een verbod en vernietiging der kernwapens. Het zou geen methode mogen zijn om alleen maar het aantal kernmogend heden te beperken en aldus 't kern monopolie der huidige kernmogend heden officieel te bestendigen. Gromiko stelde voor dat midden volgend jaar in Genève of elders een internationale ontwapeningsconfe rentie wordt gehouden waaraan alle staten, ook niet-leden van de VN, deel kunnen nemen. Voorts sprak de Russische minister zich uit voor aanvaarding door de al gemene Vergadering van een verkla ring „over de ontoelaatbaarheid inmenging in de binnenlandse aange legenheden van staten en over d< waarborging van hun onafhankelijk heid en soevereiniteit". De uiteenzetting van Gromiko werd in de volle zaal van de Assemblee door de meeste delegatieleiders met aandacht aangehoord. De minister deed voorts een aan val op de Amerikaanse politiek je gens Vietnam en hij zei dat de Sow jet-Unie 't Vietnamese volk zal blij ven helpen. Hij hekelde „derde par tijen" die munt willen slaan uit het conflict tussen India en Pakistan over Kasjmier. De Europese na-oor- logse grenzen noemde hij definitief. Jolie voor hedendaagse mensen met gevoel voor echte schoonheid. In juwelieispleet (P 20) en edel- staal (S 20) verkrijgbaar bij de juwelier. KenlnkJijka Van Kempen Befleer Zeist Oecumenisch initiatief in Zwitserland In Zwitserland is een merkwaar dig oecumenisch initiatief genomen door drie bisschoppen in het Zwit serse kanton Waadt, die de r.-k. gelovigen hebben opgeroepen voor fusie van de „nationale" en de „vrije" protestantse kerken te stem- De „nationale" protestantse kerk is staatskerk, zodat het gehele kiezers korps zich voor of tegen het samen gaan moet uitspreken, zoals bij elk vraagstuk gebeurt dat van belang is voor de gemeenschap. Dat moet in dit geval op 2 en 3 oktober gebeu ren. De rooms-katholieken vormen 30 procent van de kiesgerechtigden. De twee betrokken protestantse kerken hebben zich vorige eeuw van elkaar gescheiden. De synodale raden deze kerken zijn de laatste tijd bijeen geweest en zijn daarbij tot de slotsom gekomen dat er een mo gelijkheid tot verzoening bestaat. De drie r.-k. bisschoppen van Waadt vragen hun gelovigen „een gebaar van solidariteit met hun protestantse broeders te maken" door voor het ontwerp te stemmen. „Wij wensen uit heel ons hart dat dit initiatief slaagt, want alles wat in de rich ting van eenheid gaat, beantwoordt aan Christus' wil", aldus de oproep. Geveilde percelen In het Venduhuis der Notarissen werden de navolgende percelen ge veild: t.o.v. Not. J. C. van Eek: woonhuizen Molenstraat 1/la t.m. 7/7a en van Hogendorpstraat 2/2a te Leiden voor f42.102,— door dhr. Raaphorst q.q. T.o.v. Not. W. S. Jongsma: winkel huizen Nieuwe Rijn 18 te Leiden voor f 91.000,door den Haan q.q.; heren huis Cobetstraat 11 door T. Beeuwkes q.q. voor f38.050,woonhuis Sophia straat 32 te Leiden voor f 12.500, door v. Beukering q.q. Pakhuis met bovenwoning Mare 75'75a te Leiden voor f16.900,— door De Leeuw q.q. Woonhuis de la Reystraat 20 te Leiden voor f 2650,door dhr Kühn q.q. De percelen de la Reystraat 18 en 22 werden uit de hand verkocht. T.o.v. Not. F. K. Lagerwey werd het perceel Garenmarkt 48 te Leiden uit de hand verkocht. Indonesië wil peper zelf uitvoeren Indonesië zou zelf de prijzen vi peper op de wereldmarkt moeten vaststellen in plaats van de buiten landse tussenhandel, zo heeft de In donesische minister van Handel, bri gade-generaal A. Joesoef, gisteren in Djakarta verklaard. De minister had een bezoek gebracht aan het district Lampong in zuid-Sumatra, waar, near zijn zeggen, ongeveer zes tig procent van de wereldprodiuktie van peper vandaan komt. Joesoef zei verder, dat op korte ter mijn onder de naam „Lada Indone sia" (Indonesië peper) een organisa tie in het leven zal worden geroepen, die het mogelijk zal maken, dat In donesië als alleenexporteur van peper optreedt Volgens Joesoef is de confrontatie politiek, die Indonesië voert tegen Maleisië, in zoverre gunstig, dat pro- dukten als peper, koffie en rubber nu door bedrijven in Lampong kunnen worden verwerkt. Eerst werden deze produkten verwerkt door maatschap pijen in Singapore. „Typisch Veldkamp-produkt" De voortzetting van een loonbeleid, zoals de regering blijkens de advies aanvrage aan de S.E.R. wenst, be tekent een voortzetting van een vol komen onaanvaardbare discriminatie tussen volkomen gelijkwaardige in komens vormen. Dit meent de voorzitter van de ka tholieke bond van werknemers in in dustriële bedrijven „Sint Willibror dus", de heer H. M. de Groodt, die op de gisteren in Den Haag gehou den bondsraadsvergadering van zijn organisatie aandacht schonk aan het toekomstig loonbeleid. De adviesaanvrage van de rege ring over de loonpolitiek is een ty pisch Veldkamp-produkt", zo oordeel de heer De Groodt. „Van allerlei brand in de oude dorpskern van Zaandijk is gistermiddag een schade van naar schatting drie ton aangericht. Een vemisinrich- ting brandde totaal uit. Andere panden liepen ernstige brand schade op. gaan om de leiding van de Sowjet- Unie aan te wrijven, dat zfj onder één hoedje speelt met de „Westerse kapitalisten". En dat is nog altijd verwijt, dat heel zwaar weegt de Sowjet-Unie. Volgens China worden de Russen geleid door „paci fisten zonder beginselen". En nu kan men wel zeggen, dat Moskou die beschuldigingen aan zijn laars kan lappen, maar zo eenvoudig is het niet: er zijn diverse stromingen, waarmee de leiding wel degelijk re kening moet houden. Het is dus de vraag hoe lang het kan duren, dat Moskou en Washington één lijn trekken. China zal er wel op uit zijn dit in zijn ogen „onheilige bondge nootschap" te doorbreken temeer, om dat het in een volgende ronde zal willen bewijzen, dat het geen „pa pleren tijger" is, een indruk, die het deze affaire toch wel gemaakt heeft in sommige Afro-Aziatische landen. De Belgische christen-democrati sche senator V. Leemans is gisteren tot voorzitter van het Europese Par lement gekozen, met de stemmen de socialistische afgevaardigden te gen. Leemans, die 64 jaar is, volgt zijn Waalse collega Duvieusart (die onlangs bij de Belgische verkiezin gen niet herkozen is) op voor de rest van diens ambtstermijn als Europees voorzitter, dat wil zeggen tot maart volgend Jaar. De verkiezing van Leemans, die de enige kandidaat voor de opvolging was, geschiedde in tegenstelling tot het gebruik niet bij acclamatie. Als gevolg van recente verklaringen van de vroegere Belgische verzetsbewe ging over Leemans' politieke verle den voor en tijdens de oorlog. Lee mans kreeg 58 stemmen op een to taal van 97. Vroeger toch water op de planeet Mars Twee Amerikaanse geleerden heb ben de opvatting in twijfel getrok ken van het ruimtevaart-bureau Nasa volgens welke de foto's die de Mariner IV heeft gemaakt de mo gelijkheid uitsluiten dat Mars eens de oppervlakte water en een dichtere atmosfeer heeft bezeten. Dit zijn de allereerste eisen om leven mogelijk te maken. Het bureau zei dat de foto's had den aangeduid dat Mars nooit nen of andere bronnen van oppervlaktewater heeft gekend en dat dit het minder waarschijnlijk gemaakt heeft dat er ooit leven is geweest op de rode planeet. Maar in het tijdschrift „Science' komen Edward Anders en James R. Arnold met de theorie, dat de kraters van Mars nieuw zijn vergeleken met die van de maan. Daarom zou er in de eerste drie en een half miljard Jaar van de geschiedenis van de planeet water geweest kunnen zijn, dat daarna verdwenen is. 1 De Nederlandse socialistische sena tor P. J. Kapteyn verklaarde voor de stemming namens de Europese so cialistische fractie, dat zijn groep zich niet in staat acht de kandida tuur van Leemans te ondersteunen, ook niet onder de politieke druk die men op het laatste ogenblik heeft ge probeerd uit te oefenen. Juist in de huidige situatie waarin de gemeenschap zich bevindt, moet het Europese Parlement een voorzit ter van volkomen onbesproken po litiek gedrag hebben, zo verklaarde de heer Kapteyn. Leemans heeft enkele jaren gele den vooral in Nederland in de be langstelling gestaan, omdat hij als eerste in het openbaar mededelingen deed over de omvang van de aard gasvondsten in Groningen. uiteenlopende standpunten een stuk je overnemen, iedereen een beetje zUn zin geven, dat in elkaar flansen tot een geheel en het vervolgens pre senteren als een volkomen nieuwe eigen vondst. Bovendien het dan nog trachten op te dringen met een stok achter de deur: als men het Veld kamp-systeem niet aanvaardt, zal het veel langer duren voor er nieuw loonsysteem komt, omdat in dat geval wetswijziging noodzakelijk is". De heer De Groodt noemde minis ter Veldkamps visie innerlijke tegen- strijding, omslachtig en verstan-end. De minister heeft volgens spreker zijn systeem teveel geplaatst in sfeer, die de vakbonden benauwt het dwingt tot medeplichtigheid j een onwaarachtig spel, dat de leden niet kunnen volgen. De minister schuwt verantwoordelijkheid toont een voorzichtigheid, die een j l.'ticus met zijn ambitie onwaardig zo meent de voorzitter van „Sint Willibrordus". De voorkeur, die mi nister en regering tonen voor lang lopende contracten wordt door Sint Willibrordus niet gedeeld. Daarvoor zijn de onzekerheden te groot, zeker het nieuwe kabinet van plan is het leven duurder te maken. Het werkgeversrapport over de ver- mogensaanwasdeling noemde de heer De Groodt een krampachtig en ge kunsteld toeredeneren naar een reeds van te voren vaststaand „neen". De werkgevers deinzen er volgens hem zelfs niet voor terug aan het einde van hun rapport een berekening op te nemen, die zelfs voor een kind zichtbaar boerenbedrog inhoudt. Met een „prettige sfeer" tussen werkge vers en werknemers, waaraan som migen zulk een grote waarde hech ten, komen wij er beslist niet AKKOORD OVER PANAMAKANAAL President Johnson heeft gisteren bekendgemaakt dat met Panama een akkoord is bereikt inzake het Pana makanaal. Het verdrag van 1903 ver valt en de V.S. en Panama zullen besprekingen gaan voeren voor een nieuw verdrag, dat de soevereiniteit van Panama over de kan aal zóne erkent. Het nu bereikte akkoord bevat de volgende punten: 1. He»t verdrag van 1903 vervalt. 2. Het nieuwe verdrag erkent de eidóe C^Tcfenda ZATERDAG Antonlus Clubhuls: Feestavond Smit Röntgen Ontspanningsvereniging. Den Burcht: Concert Vivace, de cordlona's en Jong Con Brio. 8 u. Leldse Volkshuls: Jazzconcert Louis van Dijk/Cees Nlx. 8 uur nm. In den Morlaen: Openingsbal m.m.v. „The Marquees" 8 uur n.m. ZONDAG Café Elgenzorg (Stationsweg 29) Geünieerde Loge van Theosophen. 11 uur v.m. Dr. Van Voorthuljzenschool (aula) Pinkstergemeente. 3 uur nm. Gerecht 10: Eredienst Soefl-bewe ging. Spr. mr. C. A. baron Bentlnck „De Invloed van onze houding". 11 uur vm. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's Getuigen. 4 en 6.30 n.m. Openbare lezing 2.45 uur n. Janvossensteeg 17. Volle Evangelie- zending. Spr. de hr. J. zyistra. 10 r der Leeden. 3 dagen. Spr. dhr. Diender. 10.3 Duitse portier besteelt gasten (Van onze correspondent) Een 37-jarige Duitse portier-recep tionist is in Rotterdam gearresteerd. De Duitse politie had verzocht een onderzoek naar deze man in te stel len, daar hij er van wordt verdacht in een Hamburgs hotel, waar hij vo rig Jaar werkzaam was, verscheidene hotelgasten te hebben bestolen. Zo zou hij zich in oktober. 1964 2000 gulden hebben toegeëigend, die hij gast in bewaring had gekre gen. Uithoofde van zijn beroep be schikte hij over de sleutel van de brandkast, waarin geld en kostbaar heden werden bewaard. Van Ham burg is hij naar Zürich gevlogen. In deze Zwitserse stad ging hij eveneens in het horecabedrijf werken sloeg de hotelrat toe. Verder ging het. Stam-Fllmer. 8 Waaggebouw: Repetitie koraalo 3 October-Ver. 8 uur nam. Zomerzorg: Ledenverg. Kynol ver. „Rijnland". Spr. C. Langho DINSDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergai van Jehovah's getuigen. 7.25 i Janvossensteeg 17: Volle Evaié I zending. Spr. de hr. J. Zeegers. Stadhuis (wachtkamer trouw Zitting Bouwfonds Ned. Gemeen Stadsgehoorzaal Causerie dr. G. vi Antillen. 8 uur n.i (foyer) n Weng soevereiniteit van Panama op deLonden. Parijs, Rotterdam. In al de huidige kanaalzone. Het nieuwe verdrag zal over een bepaald aantal jaren vervallen, op de dag waarop een nieuw ka naal op zeeniveau wordt geopend. Een van de voornaamste doelein- van het nieuwe verdrag is poli tieke, economische en sociale in tegratie van de kanaalzóne met de rest van de republiek Panama. deze plaatsen zou hij hotelgasten hebben bestolen. Op 31 augustus een man, die in een Rotterdams ho tel logeerde, 820 gulden kwijt. De Duitser was in dat bedrijf werkzaam. Aanvankelijk ontkende de man hardnekkig, maar later gaf hij toe dat hij in de reeds genoemde steden heel wat geld in de wacht heeft ge sleept. AdverteocM IndianJonic ft „it" - heeft pit maakt fit! Nu ook in grote (lest MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Vondeling naar New York De mi- „Ister van Financiën, dr. Ir. A. Von deling, ls gistermiddag per KLM van Schipnol naar New York vertrokken om daar de Jaarvergadering van het Internationaal Monetair Fonds en de Wereldbank bij te wonen. De directeur van de Nederlandse Bank, dr. M. W. Holtrop. Is reeds eerder vertrokken. Mi nister Vondeling zal In New York voorganger en partijgenoot, Lleftlnck. die Immers lid va rectle van de Wereldbank ls, de di- Zwitserse ambassadeur Tot am bassadeur van Zwitserland in Neder land is benoemd Pierre Dupont, sinds 1961 ambassadeur ln Polen. De tegen woordige ambassadeur ln Nederland, Jean Mermlvod. aal zijn land ln gelijke rang gaan vertegenwoordigen In Co lumbia en Ecuador. Vonnis C en A uitgesteld De eco nomische politierechter ln Arnhem heeft z\Jn uitspraak ln de zaak tegen de N.V. C en A Brennlnckmeyer ln Arnhem wegens overtreding van de ultverkopenwet een week uitgesteld. De officier van Justitie had een boete van f 26.000 geëist, waarvan f 25.000 bedoeld als schadeloosstelling wegens onrechtmatig verkregen voordelen. De politierechter had gisteren schriftelijk vonnis zullen wijzen. Sinaasappels De EEG heeft gis- bescherming beslissing een hogere r Italiaanse sinaas- appelproduktie tegen het cltrusfruit van bulten de gemeenschap een week uitgesteld. Met uitzondering van Italië bleken ln het beheerscomité van de Zee alle landen tegen een zodanige be scherming alleen de prijs van sinaasappels de komende winter aanzienlijk zou gaan stijgen, maar bovendien moeilijkheden zouden ontstaan met naar de EEG ex porterende landen, zoals Spanje, Israël. Marokko en Tunesië. Bedrijfsongeval Gistermiddag is ln een zlnkfabrlek ln Budel een 64- Jarige man onder stalen schermen van elk 50 kilo, die door een bulldozer werden omvergetrokken, geraakt. De man werd zwaar gewond overgebracht naar het ziekenhuis ln Weert, waar hij bij aankomst reeds bleek te zijn over leden. Engelsman zoek Sinds maandag avond ls taal noch teken meer verno men van de ln Amsterdam wonende Engelsman Claude Berkeley, fllmdlrec- eefc tie gevraagd keley, die ln Amsterdam woont", "ls 30 Jaa Hij verbleef al ongeveer vllr Ji 'beurd. heeft de Amsterdamse ian op te sporen. Schipperegracht r rdam woont, ls 30 laar BUITENLAND Familiedrama In DInslaken In de Westduitse deelstaat Noordrljn-Westfa- len heeft zich donderdag een familie drama afgespeeld dat aan het leven heeft gekost. Een gepensio neerde mijnwerker sloeg met een bijl zijn vrouw, 18-Jarige dochter en 26- Jarlge schoonzoon dood en sloeg daar na de hand aan zichzelf. Stammentwist Na een strijd bus sen twee stammen op Australisch Nleuw-Gulnea heeft een rechtbank in Lae ruim honderd stamleden tot een half Jaar gevangenisstraf veroordeeld. De stammentwist, die onlangs op een vierdaagse veldtocht uitliep, duurde al vier Jaar en ging om het bezit van een varken. BIJ de gevechten werd een krijger gedood en velen gewond. Voor de gesneuvelde krijger eist diens stam nu schadevergoeding60 varkens Agenda De Algemene Vergadering heeft gisteren alle voorgestelde kwes ties op de agenda geplaatst. De kwestie van de Chinese vertegenwoordiging werd zonder discussie of commentaar definitief opgenomen. Het vraagstuk zal rechtstreeks door de voltallige ver gadering worden bestudeerd, zonder een commissie te passeren. De kwestle- Cyprus werd op het programma van de politieke oommissie geplaatst, die bovendien de ontwapeningskwestie moet behandelen. Waaggebouw: Repetitie koraaln 3 October-Ver. 8 ur~ Willem de Zwygerlaan 105: ft gespreksavond. 8 uur nm. DONDERDAG Geref. Jeugdhuis (Breeetraat löl J. A. Smlnik. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Diens bvergai van Jehovah's getuigen. 7.25 uur, Pieterskerk: K. en O. Orgelcd Jlrl Ropek. 8.15 uur nam. Rijksherbarium (Schelpenkadé Dia-avond Kon. Ned. Natuurhlsto» Ver. 8 uur nam. Zulderkerk. Gesprekskrlng nlsche Raad. Spr. prof. dr. hof over ,X>e oecumene en king". 8 uur nam. VRIJDAG. Oude Vest 13: Evangelisatie fl tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Dag. 10-4 uur; Legermuseum Pesthuis laan uitzondering van zaterdag van 10 (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum voor Volkenke (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u; aags 18-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden: fa UJks 10-6 uur: zond 1-6 uur Rijksmuseum voor de geschit. der natuurwetenschappen: Dagj'1- "ur; zond 1-4 uur. fj( BIOSCOPEN Iti Rex: „zy waren naakthc Dageiyks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Z< 2.30. 4.45. 7.16 en 9.15 uur. Camera: „Oorlog en vrede". 14 li gelijks 2 en 7.30 uur. Luxor: „Ik was een manneiyke bom" 18 Jr. Dagelijks 2.30, 7 ei uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.11 Woensdag: 08/15 (slot). f i Lldo: „La Pupa", 18 Jr. Dal JO, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, Dagelijks 2.30," 7 i 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Geen service by de Service", 14 Jr. Dagelyks 280.' 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en „Tarzan trekt i Avond- en nachtdienst der apotl t Geopend voor spoedeisende gev 'r: apotheek Tot Hulp der Mensc! ii' Hooigracht 48, tel. 21060. De dienst van apothee Breest Smal len burg ln LeldAfi wordt van vrijdag 24 septembe»; vrijdag 1 oktober waargenomen Apotheek Tot Hulp der Menschhjli De Oegstgeestse Apothee: theek Voorschoten zijn geopend, ZONDAGSDIENST DER dagmiddag 12 uu gen 8 uur bereid doktoren Sastrowijoto. Toscanli 18. tel. 34779: Langezaal, Witte l tel. 24855; De Jong. Hoge R( lik Singel 4, tel. 32505. Te Oegstgeest dokter j holtz, tel. 51390. BM geen gehoor van m specialist (of diens waar op dokterstelefoon 22222. Nk HAAGS AGENDi ZATERDAG 25 SEPTEMBEB Dlllgentla, 14.15 uuxt Toneel Kwestle-Tibet D gaderlng van de V.N. heeft gisteren besloten de kwestle-Tlbet op de agenda van haar huidige zitting te plaatsen. De stemverhouding was 41 tegen 26 stemmen, bij 46 onthoudingen. De VS en Engeland stemden voor. de Sowjet- Unie tegen en Frankrijk onthield zich van stemming. Bespreking van de kwestie was aanbevolen door de Phi- lippynen, Nicaragua en El Salvador. I AlKon. sche Comedle, De vervolging moord op Marat. Gem. Museum. 15.00 uur, M tentoonstelling, klavierbespeling. ZONDAG 26 SEPTEMBER Kon. Schouwburg, 14.00 en 20.1 Haagsche Comedle. De vervolging en de moord op Marat. MAANDAG 27 SEPTEMBER Pauluskerk, 20.00 uur, Orgelco door Plet ter Burg. DINSDAG 28 SEPTEMBER Kurhaue Paviljoen, 20.15 uur. Pfl 1 Perlemoer. Kon. Schouwburg .20.15 uur, Rotterdams Toneel. Op blote voel het park. WOENSDAG 29 SEPTEMBEB Kon. Schouwburg. 20.15 uur, landse Comedle, Niet als bewys laten Kurhaus Paviljoen, 20.15 uur, P en Perlemoer. DAGELIJKS: Dlllgentla, 20.15 uur. Nieuwe 1 die, La double lnconstance.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2