Hartelijk afscheid van onderwijzeres Lage voor prijzen bollen Eerste paal voor negen huizen in Zoeterwoude Meisje door auto gedood ONDERSCHEIDING VOOR J. SCHULTE uffrouw Gerritsen reeg veel cadeaus n Koningin en Prins op weg naar de West Parkschool in Voorschoten 32 jaar tromv en met toewijding gediend ri ert ba Leidse dahlia's in Frankrijk J. M. Ballego onderscheiden Op de Jaarlijkse Salon du Dahlia georganiseerd door de Société Natio nale d'Horticulture de France heeft de firma J. G. Ballego Zonen te Leiden, met veel succes geëxposeerd. De inzending verwierf de Grand Prix dUonneur; van de 16 geïntro duceerde soorten, werden 14 met het Getuigschrift van Verdiensten be kroond. De klelnbloemige variëteit Madeion Ballego verwierf het Certi- ficat de Mérite Supérieur. Ten tijde van de Salon du Dahlia, ie Epernay, Frankrijk, is onze stadge- noot de heer J. M. Ballego benoemd u e w ng op weg w tot Chevalier de Mérite Agricole. Op de provinciale brug over het Uitwateringskanaal in Katwyk is gis- termiddag omstreeks een uur de tienjarige Josepha Vennix, wonende in de Suurmondstraat, door een uit de richting Den Haag komende per sonenauto aangereden en vrijwel op slag gedood. Het ongeval gebeurde toen het meisje, dat van de ouder lijke woning op weg was naar school, plotseling de weg overstak. Veertig jaar bij Warmonds bloem bol len bed rijf In tegenwoordigheid van de direc tie en het voltallig binnen- en bui- tenpersoneel is de heer J. Schulte. hoofdvertegenwoordiger van de firma G. B. de Vroomen en Zn., bloembol lenkwekers en -exporteurs in War- ïond, op even spontane als hai Knobelsdorff van Sassenheim. in welke gemeente het exportbedrijf van de firma gevestigd is. Deze wees er op, dat Sassenheim er trots op is. dat de firma, die op het gebied van de bloembollenhandel zulk een uit stekende naam heeft, in deze ge lijke wijze gehuldigd ter gelegenheid meente haar hoofdkantoor heeft. veertigjarig jubileum Tijdens veiling in Hollands Bloembollenhuis in Lisse deze firma. Namens de directie werd allereerst het woord gevoerd door de oudste frimant. de heer Th. R. die op humoristische wijze zicht gaf van de loopbaan Uit de woorden van de heer De Vroomen, aldus de burgemeester, heb ik kunnen beluisteren, dat de heer Schulte een zeer grote bydrage heeft geleverd voor de groei en ontwikke- f I ling van het bedrijf. Dat ook de '^e officiële instanties hiervoor grote jubilaris. HU wees er op. dat gedu- j rende al deze jaren er steeds Éi v het feit. dat het H.M. de Koningin heeft behaagd aan de jubilaris de eremedaille in zilver verbonden aan de orde van Oranje Nassau toe te w i „arm uao 11UB kennen- niet welke verdiende onder- lang zal kunnen blijven profiteren ik ,U van harte sehikwe prettige king heeft bestaan hetgeen het b' drijf zeer ten goede is gekomen. De firma hoopt van harte, dat zij nog tige verstandhouding zal blijven e.?.n ^scheiding op de rever van de voortbestaan. Hierna bood hij de ju- Ju 1 ans bilaris een geschenk onder couvert Namens het personeel bracht de aan heer Th. Weijers de heer Schulte Vervolgens werd het woord gevoerd dank voor alles wat hij gedurende burgemeester J. baren vai Ontschoten nam gistermid- d in het Cultureel Centrum lcU en vr°hjk maar toch met een ttje weemoed afscheid van 'n derwijzeres. Niet zo maar ''■•'der meer een onderwijzeres, jjrar dé onderwijzeres, die na 32 aan de Parkschool met vro- rTEL h /MARKTBERICHTEN ;r aar, 24 september. Kassnijbo- -1.93, idem stek 69 81, snij- tuur 30, stambonen kas 1.45 Jln 38, spinazie 43, groene kool 19 Tode kool 30, augurken CD 75. uien lilies per kilo. Tomaten binnenland: 1.80 2.30. idem B 2.05—2.45. idem 1.80, idem bonken 1.80—2.60 alles bakje van zes kilo, sla A 15 27, -oi B 5 13. komkommers 13 29. ii 16 per bosje, stoofsla 60 per kist leien: James Grieve 35, Lombart'" atwP idem B 4.40, idem C C 4.20 alles per 'M 170, "kort 120, Am. anjers oze 13, gemengd 13 per stun, plant klein 11080, idem idem per bos 300 290—180. Durandii 350 per bos, idem drlk 40, idem Le Coultre 26 ituk, Sedum Neboldl 15, Dahlia 65, mea 50, Nlmpf 180-190, kort 70- Carol 65. Polyantha 260-210-130, t 90-55. Else Poulsen 190 65, t 38. Anne Wheatcroft 90, Sweet- Jt 150-65, kort 40-29, Valeta 300 140( kort 50. Fire King 450—210 30. kort 95 53. Marion 47. Tros- geel 51—63. idem brons 53 idem lila 90. tIJNSBURG, 24 i sept. -1700, tg., bospeen 4800, tIJNSBURG, 24 sept. Flora. Gladiolen 40 400 650, Am. Anjers: wit. Sim rood, Sim G.J., gemld- 800-1200, Desiré, Bella, Tange- 1200—1600. Geplozen chrysanten -60. enkele Asters 30-45 per l 5ATWIJK A/D RIJN, 24 sept. oenteveiling: waspeen (per kist): Al 0-3,40, A2 3,20-5.80. BI 3,10-4,30, B2 1, C-2 1.30-2,40. bospeen (per 100 35.00-46,00, breekpeen (per kist) 1-3,50, bloemkool (per 100 v A-extra 82,00. Al 5 )-67.00. 8 st. per ba) „.00. Al 43.00-61,00. A2 29.00- BI 48.00, B2 32.00-48.00. Dl 00-38.00, andijvie 28.00-33.00. groene al 22,00-27,00, rode kool 18,00, kom- mers (per 100 st.) 32,00-60.00. kro- (per kist) 2.20-3.60, prinsessenbo- fper kg.) 1,55-1,95, sla (per 100 9,00-19,00, spitskool 57,00, tomaten Ier bakje van 6 kg) 4.20-4,90. uien kist) 3.60-4,60, radijs (per 100 18,00, knolselderle (per 100 st.) .00-22,00. selderie (p. 10(5 bos) 15.00- - 100 bos) 16.00- bloemkool 27.000 stuks. waspeen 74.000 lijkheid en een zeldzaam gevoel voor humor gewerkt te hebben, Voorschoten verlaat, vlak voor haar pensionering, omdat zij na dat zij ongeveer 2.000 kinderen onderricht heeft gegeven, ge trouwd is met de heer Van der Klaauw uit Amsterdam. Gisteren drukte Voorschoten de hand van mevrouw J. v. d. Klaauw Gerritsen, door wethouder Schra- ma „juffrouw Gerritsen" genoemd, door het hoofd van de school, de heer J. H. Krooshof „Ko" en door het hoofd der Hervormde School, de heer J. Schut „Koba" genoemd. „Dit is een groots gebeuren", sprak de wethouder van Onderwijs, de heer G. Schrama, „daarom is het voltallige college van B. en W. aan wezig. Vijfenveertig jaar werkzaam zijn in het onderwijs is reeds bij zonder, 32 jaar lang een en dezelfde school trouw blijven valt onder het hoofdstuk „witte raven". Voorscho ten is juffrouw Gerritsen veel dank verschuldigt. daarom overhandigt het gemeentebestuur U het boek „Het Ambacht Voorschoten", een boek. dat alleen gegeven wordt aan personen, die zich zeer verdienste- Burgemeester van Urk betuigt zijn spijt over het conflict Een verklaring van burgemeester K. Bossenbroek inzake het conflict tussen hem en de bevolking van Urk over de houding van de havenmees ter van Bridlington (Engeland) is door de raad geaccepteer I. De bur gemeester verklaarde, dat hij zich niet voor de volle honderd procent gerealiseerd had, dat wat hjj heeft gezegd, verkeerd zou worden uitge legd. Hij heeft nooit bedoeld z|jn ge meentenaren in een verkeerd daglicht te stellen en drukte er zijn spijt over uit, dat hjj niet vooraf met de vissers had gesproken. De heer Visser verklaarde namens de grootste fractie, de A.R. dat hij genoegen nam met de verklaring van de burgemeester. De heer Koffeman, (gemeentebelangen) wees de burge meester er nadrukkelijk op, dat hij als eerste burger de belangei der ge meente moet bevorderen en bU het Wethouder G. Schrama over handigt de scheidende onderwij zeres het boek ,,Het Ambacht Voorschoten". (Foto L.D./Holvast) Voor- De inspecteur van het onderwijs, de heer L. Schipper, maakte geheime stukken openbaar en sprak over grote ijver en grote toewijding, op voortreffelijke wijze lesgeven, pret tige sfeer in de klas, keurig lokaal en keurig bordwerk. Het hoofd van de Parkschool, de heer J. H. Krooshof. zei „Blij zijn we. dat je bent gaan trouwen, je gaat nu niet alleen de toekomst tege moet. Eigenlijk was je nooit alleen, want Je had steeds je kinderen. Je hebt een diep gevoel voor het kind en een groot gevoel voor humor. De humor is je kenmerk, de liefde voor het kind was steeds zo typerend, dat het iedereen is opgevallen". De heer Schut schetste op zeer hu- moristsche wijze de band welke er steeds bestaan heeft tussen hem en jufrouw Gerritsen. Koba is het ge weest, aldus het hoofd van de Her vormde School, die als een schakel heeft gefungeerd tussen het open baar en bijzonder onderwijs. Onder de genodigden bevonden zich burgemeester L. de Kool. wethou der J. Dekker, ós. E. Saraber en echtgenote, leden van de ouder commissie en vele speciale vrienden Niet alleen op onderwijsgebied was de scheldende onderwijzeres zeer actief, maar ook de hervormde ge meente wist haar te vinden als „klusjesvrouw". zy regelde onder meer het vervoer van ouden van dagen naar de kerk. „Ik ben er weer eens ingevlogen", sprak mevrouw Van der Klaauw tijdens haar dankwoord, ..ik heb dit nooit vermoed". En zo nam Voorschoten officieel af scheid van een onderwijzeres, die haar stempel op de Voorschotense jeugd heeft gednxkt en dit nog lang zal doen door middel van de ouders. Na het officiële afscheid kregen de oud-leerlingen en leerlingen een kans. Zy. kwamen, zeer velen, en de geschenken, als teken van dank baarheid stapelden zich op. Nog steeds staan elke dag weer duizenden nummers In de catalogus van Hollands Bloembollenhuis in Lisse en nog steeds komen veel ex porteurs of hun inkopers een hoe veelheid bloembollen kopen. Het gaat allemaal wel rustig aan, maar er blij ven toch nogal wat bloembollen de I grenzen over stromen. Men kan nu voor weinig geld beste bollen kopen. Niet alles, want er zijn ook rassen, die men nergens meer vinden kan. omdat ze doodgewoon zijn uitverkocht. Ze hebben dan meestal wel wat geld gekost, omdat men nu eenmaal graag soortecht pleegt te leveren. Buitenlanders in boomkwekerijen Evenals in vele andere Nederland se bedrijven, bestaat in Boskoop een tekort aan arbeidskrachten, met name in de boomkwekerijen. Voor Boskoop doet zich bovendien de bU- zonderheid voor, dat de Rijks Mid delbare Tuinbouwschool bezocht wordt door leerlingen van verschil lende nationaliteiten. Wanneer deze mensen in de boomkwekerij werk zaam zijn, betekent dit veelal een vorm van stage lopen, die ongeveer een jaar omvat. Op deze wijze ?ijn momenteel 40 buitenlanders in Boskoop werkzaam, afkomstig uit Engeland 9, Frankrijk i, Zwitserland 7, Duitsland 15, In donesië 5, U.S.A., 1, Noorwegen 1 en Turkije 1. Thans wordt ook getracht door en kele firma's in de boomkwekerij om Marokkanen aan te trekken, die evenals elders als normale werk nemers in de boomkwekerij moeten worden aangemerkt. Van deze na tionaliteit hebben zich 7 personen ge meld. Door deze samenloop van omstan digheden wordt het al moeilijker om voor deze mensen onderdak te vin den; immers voor de leerlingen van de Rijks Middelbare Tuinbouwschool, die van elders komen, was het reeds moeilijk een kosthuis te vinden, de andere buitenlandse werknemers maken het probleem nog groter. Door deze samenloop van omstan digheden wordt het al moeilijker om voor deze mensen onderdak te vin den; immers voor de leerlingen van de Rijks Middelbare Tuinbouwschool, die van elders komen, was het reeds moeilijk een kosthuis te vinden, de andere buitenlandse werknemers maken het probleem nog groter. Bovendien hebben deze rasse pische karaktereigenschappen, dermate opvallend zyn dat er moei lijk wat anders te sturen is. Prins van Oostenrijk, Gen. de Wet, Prins Carnaval, Princeps, Prominence, ze kosten allemaal tussen de twintig en dertig cent per stuk. Bij de narcissen zijn er ook nog die uitschieters, maar de lijst I ef deze veertig jaren voor hen heeft gedaan. Gij bent. zei hij, een amicaal iemand en gij hebt steeds een open oog gehad voor de sociale belangen van het personeel. Het is mij dan ook een bijzonder voorrecht u, namens dit personeel, een geschenk (bestaan de uit een prachtige krisstallen vaas en asbak» te mogen overhandigen in de hoop. dat dit geschenk u steeds 2111 blijven herinneren aan de sym- en waardering, die het per- toedraagt. Aan mevrouw prachtige boeket „Niet langs elkaar heen praten" Dr. Lukas Vischer, de Wereldraad van Kerken bij het I concilie bespreking van schema 13 in het I sonëel hiervan wordt met de dag kleiner. I Nederl. Doe, Centrum in Rome de schulte werd narcissen neemt klacht er teveel langs het i bloemen aangeboden overigens vrij snel af Bij de aanvoer wordt het aandeel van de restanten uit de exportschu- ren steeds groter. Deze restanten brengen over het geheel veel minder op dan de exporteur aan het begin van het seizoen heeft moeten beta len. De winst op de inkoop is door de lage prijzen, groter geweest, dan men schatte, maar deze wordt dan weer grotendeels geconsumeerd door het verlies op de verkoop. Er staan zo nu en dan nogal lange lijsten met flinke aantallen in. En de afslager zegt vele malen' het woordje „op". Bloembollenmensen spreken niet graag voor doorgedraaid, dat klinkt zo onherroepelijk, opge houden houdt nog een kans op ver koop in. Straks misschien. Niemand heeft veel voordeel by lage prijzen in een seizoen. Vandaar dat men met enige jaloezie kijkt naar de pryzen van het zgn. bijgoed, kro kussen, irissen, sneeuwklokjes, blau we druifjes, enz. Die zün nog steeds zeer redelyk tot hoog. Er blijft niets >che probleem heen wordt. Sprekend over „de kerk' men eigenlijk alleen de eigen kerk. Men moet niet alleen samen praten maar ook samen handelen, vooral in de internationale organisaties. De kerken doen teveel elk voor zich of zij alleen de waarheid in pacht heb ben. Natuurlijk moeten zij het Evan gelie aan de wereld verkondigen maar daarnaast toch intern een vra gende gemeenschap blijven. Anders vallen zij terug op eigen zekerheid en komt er van oecumene niets meer terecht. Evenals in kringen der bisschop pen reeds is opgemerkt, vond hü dat schema 13 te weinig spreekt over het kwade in de wereld en naief op- De heer Schulte dankte in de eer ste plaats de burgemeester van Sas- 5. I senheim voor de aan hem toege kende onderscheiding, die hjj ojahoge prys stelde en hy verzocht de burge meester zijn dank hiervoor ter be- voegder plaatse te willen overbren gen De sprekers betoonde hy zijn erkentelijkheid voor de aangeboden geschenken en de vriendelijke woor den tot hem gericht. In mijn loop baan, aldus de heer Schulte, heb ik altyd de volle steun en medewerking van de firma gehad, waardoor ik mijn taak steeds op de meest aangename en prettige wijze heb kunnen ver vullen, hetgeen ik zo lang mijn ge zondheid dit toelaat, nog hoop te kunnen biyven doen. De heer A. L. A. van Wieringen, ambtenaar ter secretarie in War mond is door burgemeester en wet houders bevorderd tot adjunct-com- Van de gelegenheid om de jubila ris te complimenteren, werd een zeer druk gebruik gemaakt. Vooral vele vakgenoten kwamen de jubilaris de hand drukken, waarbij als gebruike- lük, veel herinneringen aan lang ver vlogen jaren werden opgehaald. Het is voor de heer Schulte een mooie en onvergetelijke dag geworden. 'Mm Van Schiphol vertrokken het Koninklijk Paar tillen zulke heerlijke landen. Het zal de rRksdelen in de West is i spreken in het openbaar zyn mede- ochtend om Hen uur begonnen. Uit burgers niet in opspraak moet bren gen, zy het dan ongewild. Het conflict is hiermede gesloten. Hedenavond zal de burgemeester voor de vissersvereniging dezelfde verklaring afleggen. LEIDERDORP Burgerlijke Stand Maria A., d v. H. B. Bon- I. van den Akker. Robert ïume en C. H. I. Elling N. de Jong. 23 Jr Getrouwd Kroon. 24 Jr. Overleden e.v. W. G. Demmendal, Klootwijk, 68 Jr., bijzonder interessant zyi I veranderingen waar te nemen en een heleboel vooruitgang. Het is heer Lijk j om iedereen weer terug te zien. Ik Irene en Prins C&rel) draaide de hoop de groeten over te brengen t KLM-DC-8 „Admiraal Richard Byrd" het platvorm af en zette koers naar San Juan op Puorto Rico, waar het konlnkiyk gezelschap nog van daag zal aankomen. Vanaf Puorto Rico zal de rei gen naar Willemstad worden gezet aan boord t Zeven Provinciën". Hert Konlnkiyk Paar wordt op deze reis, die 3 weken zal duren, verge zeld door de vice-minister-president, mr. B. W. Biesheuvel en diens echt genote. „Wy verheugen ons heel erg op deze reis", zei de Koningin voor het vertrek. „Het is al weer een hele tyd geleden, dat wy er zyn geweest. Elk voor zich zyn Suriname en de An- het Nederlandse volk." Prins Bernhard maakte het heel r j kort: „Ik heb hier eigeniyk niets aan - toe te voegen", zei hy, „We hebben I grotendeels een apart programma, •- zodat we de werkzaamheden geluk- .-1 kig kunnen verdelen en samen meer de kruiser „De kunnen doen". Er was ditmaal bij het vertrek voor een bijzonder scherpe afzetting ge- Ook liet men alle koffers en ver dere bagage van het chartervliegtuig, waarin het uit circa 20 personen be staande gezelschap de reis maakt, te voren nauwkeurig onderzoeken, op dat een anoniem „bom-telefoontje" op het laatste moment genegeerd zou kunnen worden en het vertrek niet zou worden vertraagd. Wethouder P. van Hofwegen (Openbare Werkenheeft gister middag op een perceel grond aan de Zuidbuurtseweg in Zoeterwou- ae de eerste paal geslagen voor de bouw van negen woningen. Het betreft het plan „Zonnegaarde". Ha dit complex zullen nog der tien huizen worden gebouwd aan de Zuidhof. Het bouwplan is ontstaan door het initiatief van de heer C. G. Groen uit Voorschoten. Daarom ivordt het genoemd het .jPlan Groen". Hij kreeg ongeveer 2'/2 jaar geleden het idee om zelf te gaan bouwen en wilde daarvoor andere jeugdigen interesseren, die ook trouwplannen hadden en over een eigen woning wilden beschik ken. Omdat er voor premiewonin gen geen bouwcontingent be schikbaar ivas en het aantal ge gadigden niet groot was, iverd contact opgenomen met een aan nemer, waardoor het plan kon worden uitgevoerd. Voordat de eerste paal de grond in ging dankte de heer Sunder- meijer van het architectenbureau Treffers uit Waddinxveen het voltallige college van B. en IV*. voor zijn aanwezigheid en voor de medewerking bij de realisering van de bouwplannen. Hierna verzocht de heer Sun- dermeijer aan wethouder P. van Hofwegen of hij de eerste paal in de grond wilde heien. Dat ge schiedde op zeer vlotte wijze, want na een tiental slagen was de paal op de vereiste diepte. Onder veel hilariteit van de aanwezigen dreven de vijf heiërs het laatste gedeelte van de paal de grond in: die laatste slagen gingen gepaard met explosies! Aan het slot van deze plechtig heid dankte de heer Sundermeijer wethouder Van Hofwegen voor het slaan van deze eerste paal Het verheugde hem, dat de wet houder daartoe, ondanks zijn ver jaardag, nog gelegenheid had ge vonden. Ook de aannemers, de firma J. Bosman en Zn. uit Zoe terwoude, bracht hij dank. Op de foto: wethouder P. van Hofwegen slaat de eerste paal: links van hem burgemeester J. A. Detmers.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 17