MM Brazilië opnieuw voor wereldtitel favoriet voetbal van Straf punten zijn ondergeschikt belang UVS FAVORIET BV DUEL MET GOUDA UVS - GOUDA ^'n0NAM^ BELEG'^f% 'A? T YT LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 25 SEPTEMBER 1965 KWALIFICATIESTRIJD OM DE COUPE JILES RIMET W ORDT KOMENDE WEKEN BIJZONDER FEL Twintig duels vijf weken Zestien landen zullen slechts worden toegelaten in liet eindtoernooi oin het wereldkampioenschap Voetbal, dat in een aantal steden in Engeland van 10 tot en met 31 juli 1966 wordt gehouden. Brazilië, als huidige titelhouder en Engeland, als organiserend land, hebben zich zonder meer ge plaatst. Veertien plaatsen blijven dus over en aangezien het aantal I inschrijvingen vele malen groter I is móet Engeland '66 dus via diverse kwalificatietoernooien I „verdiend'* worden. De komen- i de vijf weken gaat dit groot scheepse voortoernooi een be slissend stadium in. I Meer dan 20 wedstrijden zullen j worden gespeeld en daarna zal de - stand van zaken ongetwijfeld heel wat duidelijker zijn. Overigens hebben Argentinië. Uruguay en Mexico zich inmiddels zonder al te veel moeite g geplaatst. Vijf landen staan dus vast: Brazilië, Mexico, Uruguay, Engeland, Argentinië. De situatie in enkele an- dere kwalificatiegroepen daarentegen II is nog bijzonder onduidelijk. Nederland Onze landgenoten moeten de beide wedstrijden tegen Zwitserland (17 ok tober in Amsterdam en 14 november in Bern» winnen en eindigen dan op 9 punten. Noord-Ierland heeft nog de niet-gemakkelijke uitwedstrijd tegen Albanië voor de boeg. Winnen de Noordieren en daar is uiteraard alle kans op dan zal een beslis singswedstrijd noodzakelijk blijken. In enkele andere groepen zijn de verrassingen niet uitgebleven. Tsje- cho-Slowakije, finalist In 1962 in Chili, wordt naar alle waarschijnlijk heid gewipt. Portugal is in deze groep nauwelijks van de eindzege af te hou den. Ook Spanje Is allerminst zeker van een plaatsje bij de elite van het wereldvoetbal. Nadat Syrië zich uit deze groep had teruggetrokken zou een thuis- en uitwedstrijd tussen de Spanjaarden en de Ierse republiek de Het Braziliaanse team. dat in 1962 de wereldtitel veroverde. VOETBALPROGNOSES Het gaat UVS goed. De blauwwitte eersteklassers spelen snel en fris voëtbal en steeds meer kijkers gaan de weg naar de Kikkerpolder (terug) vinden. Negen doelpunten vóór en geen enkele treffer tegen onderstrepen duidelijk de stoot kracht van de voorhoede en de soliditeit van. de defensie. Morgen treden de UVS'ers aan tegen Gouda, dat teruggekeerd is in de eerste klasse, maar in de eerste twee wedstrijden nog geen succes boekte. Opnieuw staan de papieren voor UVS dus hoog genoteerd. Men blijve echter met beide benen op de grct.d! Ilussies zijn snel ge maakt. maar worden dikwijls even snel weer doorgeprikt. We hebben Met woensdagavond nog gezien in Madrid De drie Leidse tweede klassers gaan evenals vorige week moeilijke uit wedstrijden tegemoet. Lijstaanvoer der Roodenburg trekt naar Was senaar waar Blauw Zwart onge twijfeld voor een warme ontvangst zal zorgen. Een derde kleine over winning in successie moet er voor de Leidenaaxs echter wel inzitten. Vooral, omdat de drie nieuwelin gen in de blauwzwarte voorhoede (Aat Heymans, Maarten de V06 en Martien van der Broek) ver leden week tegen Westlandia voor de zo broodnodige stootkracht zorgden. Lugdunum is hard op weg haar oude reputatie als „club van de gelijke spelen" nieuwe eer aan te doen. De eerste twee duels eindigden reeds Surtees overkomt Tour de France '66 ernstig ongeluk start in Nancy J v .f V-; Ml in een puntenverdeling en ook in Leidschendam tegen RKAW zit er voor de Kikkers wel weer een puntje in. LFC zal waarschijnlijk niet tevreden zijn met een gelijk spel tegen Westlandia. Het zal voor de geelzwarten echter heel moei lijk zijn om in Naaldwijk de volle winst te veroveren. In de derde klasse A trekt de derby AlphenAlphia de volle aandacht. Hoewel de krachten elkaar niet veel zullen ontlopen, heeft de thuis club de beste kansen. Altdor moet op eigen veld van Bergambacht kunnen winnen. In de vierde klasse A doen DOC OS en SJC het opmerkelijk goed. De Leidenaars kunnen in Voorhout bij Foreholte opnieuw de volle winst veroveren en ook SJC heeft de beste papieren in de uitwed strijd tegen Lisse. Bij WSB Teylingen en ZLCWarmunda zullen de krachten elkaar niet veel ontlopen, terwijl Concordia H wel te sterk zal zijn voor Nic. Boys. Bij LDWS zal men in 4 B tegen DONK beter voor de dag moeten komen dan in de voorgaande duels, wil men niet nog vaster op de laatste plaats worden gedrukt. Vooral in de voorhoede zullen de Leidenaars uit een ander vaatje dienen te tappen. Wassenaar, dat verleden week verrassend verloor, kan zich in Den Haag tegen Paraat herstellen. ASC heeft in de vierde klasse D opnieuw een kansje op een winstpunt nu morgen in Delft tegen Wippolder wordt gespeeld. beslissing brengen. De Ieren de eerste wedstrijd met 10 ben dus op 27 oktober aan een gelijk spel genoeg voor een plaats bij de laatste zestien. de Coupe Jules Rimet voor de derde zuilen wij voor een nieuwe inzet zor- heb- j maal en dus definitief te ver- gen. Mooier nog dan de huidige. Ik De president van de Brazili- zou het persoonlijk op prijs stellen Verrassend Italië en Joego-Slavië, beide beho rend tot de naties waar het beste voetbal gespeeld wordt, zijn ook nog niet zeker van de overwinning in hun groepen. De Italianen moeten nog tweemaal tegen Schotland spelen. De Schotten beschikken over spe lers van wereldklasse als Denis Law, Jimmy Baxter, Alan Gilzean en Wil lie Henderson en vooral als het weer tegenzit kan het in november in het Hampden Park voor Italië wel eens een te zware opgave blijken. Ook de Joegoslaviërs hebben het moeilijk. Hun sensationele 30 nederlaag te gen Noorwegen heeft hun taak nog lastiger gemaakt Na vier wedstrijden hebben zij evenveel punten (6) als Frankrijk, zodat de ontmoeting in het Pare des Princes op 9 oktober van doorslaggevend belang zal zijn. Een andere sleutelwed6trijd is die tussen Zweden en West-Duitsland, die zon dag in het Rasunder Park in Stock holm wordt gespeeld. De Zweden zijn er in geslaagd de Westduitsers in „eigen huis" een 11 gelijkspel af te dwingen. Vraag De Duitsers hebben sinds heugenis geen uitwedstrijd tegen Zweden meer gewonnen. Het is dus zeer de vraag of „die Mannschaft", wereldkampioen ln 1954, er In Enge land bij zal zijn. Het derde land in deze groep, Cyprus, speelt uiteraard slechts een figurantenrol. Een van de favorieten voor de nieu we wereldtitel is volgens vele Honga rije. De Magyaren beschikken, met nieuw aanvallend talent als Albert en Bene, over een zeer homogene en goed voetbalspelende ploeg. Zij ver sloegen met veel vertoon van macht zowel uit als thuis Oostenrijk en be haalde in Oost-Duitsland een ver dienstelijk gelijkspel. In Zuid-Amerika zijn dus alle drie landen bekend, die zich hebben ge kwalificeerd: Brazilië, Uruguay en Argentinië. In groep 12 zijn Chili en Ecuador gelijk geëindigd: zij zullen een beslissingswedstrijd moeten spe len. België moet nog tweemaal tegen Bulgarije uitkomen. Het derde land in deze groep, Israël, heeft al enkele nederlagen geleden. De wedstrijden tussen Australië en Noord-Korea zijn nog steeds niet vastgesteld. De FIFA zal nu zelf bepalen wanneer de ont moeting tussen deze bescheiden naties j keimans. Braun, plaatsvinden. Van Hal, Jac aanse sportfederatie, Joao Havelange, heeft al verklaard: „Warïneer wij er ;n slagen de Coupe Jules Rimet defi nitief mee naar Brazilië te nemen, Danlontoernooi De uitslagen van de tweede ronde in het 10de Danlon - d am essch aak - toernooi luiden: Jovanovic—Rinder 10; Vreeken Lazairevic 01; HeemskerkEtlek afg.; Zatocibws- kajaNicolau afg. Stand na 2 ronden: 1. K. Jovano- vic (Joego-Sl.) 2 pt; 2. T. Zatoelows- kaja (Rusl.) 1 en 1 afg.; 3. M. Laza- revic (Joego-Sl.) 1 pnt; 4/5. E. Bilek Hong.) en 1 afg., A. Nicolau (Roem.); 6. F. Heemskerk (Ned.) 0 en 2 afg.; 7. M. C. Vreeken (Ned.) 0 en 1 afg.; 8. F. Rinder (West Did.) 0. Intussen is ln Engeland het organi serend land favoriet. By de bookma kers in Londen is de situatie momen teel: Engeland favoriet zes tegen een, BraziLië vyf tegen twee. Maar ook Blazilië, dat de voorbe reiding ditmaal weer met een verbluf fende ernst heeft genomen, is verre van kansloos. De Brazilianen bewe zen met de resultaten in Rio en tij dens hun Europese trip. toen zij on geslagen bleven, dat zij volgend jaar in Engeland wederom als e belangrijkste kanshebbers He»t is er Brazilië veel aan gelegen Abrahams, Pen. Hoe komt mijn club uit? UVS Vermeer, Balkhoven, Van der Kaay. Koren, Lardé, Leget, Thoeng, Kaïrvtebeen, Oésar. Teske, Van Schooten. Roodenburg Keereweer, Ooyen- dijk, De Jonge, Van Weerlee, Hensen, De Klerk, Van Leeuwen, De Vos, Heymans, Den Os, Van der Broek. Lugdunum Honsbeek, Van Weerlee, Van Meygaarden, Van As, Krijgsman, B. de Roo, De Cler, Collé, Redel, Klinkhamer, Vermond.. LFC De Hoed, D. Sira, Van der Zeeuw, L. de Jong, H. Sira, P. de Jong, Van der Heyden, De Wit, Rietkerken, Van der Starp, Nieuwen- burg. Altior Van Zoest. Zwirs, B. Ouwerkerk. B. Sassen, Van der Jagt, Van Tol, Bos, A. Ouwerkerk, Zeven hoven, Jansen, P. Sassen. ASC Onvlee, W. Spiering, Bek kering, Oppenheimer, Van der Waals, Zwanenburg. Hins, G. Spiering, De Goey, Hoope, Raaphorst. DOCOS G. Dubbeldeman, Bras- ker, Van Zijp, B. van Dieiten, Kamp- hues, Van Polanen, Vrisekoop, J. M. van Marwijk, A. van Dinten, Stuif zand, P. Dubbeldeman. Foreholte D. van Dijk, Morits, P. van Dijk, Van Wouw. M. van Dijk, Van der Ploeg, Van Zuilen, Van der Bent, Borst. Koppe, Rade. LDWS Blilcman. Van der Mey, Van Rossen. A. Sira, H. Keijzer, Van der Born, Van Tongeren. Bhup, G. Keijzer, Wesselman. De Ridder. SJC Van Gerven, Caspers, Bre- van Kesteren, K es teren, Hiep, Kuipers, Jansen, Van Houten. Teylingen Hoogervonst, Van Vliet, Wolvers, Van Leur, Boekei, Juffermans, Vink, Van Dam, Wie- ring, Noorder meer, Eijkens. WSB Van der Voorn, Slinger land, Heemskerk, A. v. d. Ploeg, H. van Paridon, B. v. d. Ploeg. D. Oost- dam, Jac. van Paridon, A. Oostdam, Rotteveel, Van der Voort. Warmunda Schavemaker, Van Noort, Vergeer. Westrop. Van Grie ken, Van Rijn, Vólkern, Ritzen, Kop pers, Mesker, Tromp. ZLC De Koning, De Groot, De de I Jong, De Koning, Van der Reijden, starten. De Wetering. Weber, De Bolster, Engeland Advertentie WL beleg .n Interunie A ^Nationaal beleg N.V. Internationale Beleggmgs deze nieuwe cup genoemd werd naar Winston Churchill". De Brazilianen houden dus letter lijk overal rekening mee. Tweemaal achter elkaar wereldkampioen wor den is een schitterende prestatie. Maar Italië en Uruguay deden dat al eerder. Nooit echter is in de geschiedenis van het wereldkampioenschap voet bal, die dateert van 1930, een land er in geslaagd een hattrick te verrich ten. Ondanks alle optimisme van de Engelsen, die bovendien beweren dat de Europese landen het eindtoernooi zullen beheersen, blyft Brazilië de grote favoriet. Advertentie Zondag 2.30 uur John Surtees. de ooureur die vorig seizoen wereldkampioen werd, is ge wond geraakt toen zyn wagen van de baan vloog bij de trainingsritten voor de Grand Prix van Canada, die vandaag wordt verreden in Mosport. Een woordvoerder van het zieken huis in Toronto, waar SUrtees is op genomen. heeft verklaard, dat de coureur een gebroken ruggegraat. een bekkenbreuk en inwendinge kneuzin gen heeft. Hij zou in levensgevaar verkeren. Peter Post neemt wraak in Brussel Tijdens baanwedstryden. die gis teravond in Brussel werden gehou den. versloeg een Belgische profploeg een buitenlandse ploeg met 4 tegen 8 punten. De Belgische ploeg, die be stond uit Van Looy, Seis en Merckx won de puntenwedstrijd, de achter volging. de afvalrace en de kilometer met staande start. De buitenlandse ploeg (Simpson, Jo de Roo en Peter Post) kon daar geen enkele winning tegenover stellen .Later op de avond nam Peter Post wraak door de wedstrijd om de Coupe Interna tional des Routiers te winnen. De uit slag was: 1. Post iNed.) 26 pnt. de 60 km in 1.16.8: 2. Simpson (GB) 14, 3. Merckx (Belg) 14; 4. Van Clooster (Belg.) 13. Koersen Duindigt De uitslagen van de gisteren gehou- (J. Wa- Gaasterlaradprijs: 1. I «naar Ir.) (150.5); 2. Clara Williams. Tot. w. X). gek. ■SSn :h Masi 127.1); 2. Dorothea Tot. w.: 5, pl. 1,10, C Damascus B (V 1,30, 1,60, 1,40, gek. 4,40, cov. 6,40, 70,80. Streekprijs: 1. Dlomedea S (C. Kooy- mani (136.8); 2. Browny H; 3. Benny HOllandlaTot. w 7.50. pl. 3.50. 2.20. 3.80. gek. 11.50. cov. 6.40. Graafschap prlj a slhorst Jr. Woudsnip .30. gek. 2,50 Betuweprijs 1.80, pl. 1,30, 150. gek. 2,50, cov. 2,90. weprijs: 1. Cprla Groenewegerf) 1 nde K; 3. Barones Julia H. Tot. 2.60, pl. 1,60. 2.40, 2.20. gek. 4.60, cov. 6,10. trio 175.80. Laoigstraatprljs: 1. Amigo (M. Ver- ly) (1.31.7); 2. Anastaela Hanover; 3. pi. 1,30. 150. 4.8); 2. Bon gay) (131.7) Apollo H. Tc 1.50. gek. 4,10, cov. 3,20, Blesboschprtjs: 1. Lively Rodney (J. in Dooyeweerdi) (153.12. Yberflöte; 3. Winston Hanover. Tot. 1,60. 1,80. 2,40. gek. 14,20. oov. Totailsatoromzet f 84.013,50. De organisatoren van Frankrijk l'Equlpe en Le Pari- sien Libere, hebben voor het evene ment in 1966 Nancy als startplaats gekozen. De Nederlandse hockeyteams BMHC en de Batavieren zorgden gis- steren in Oxford voor successen. BMHC zegevierde met 62 over de Tramps en de Batavieren won nen met 6—0 over het team van Cambridge University. Tydens een training op de Nür- burgring is gisteren de Duitse mo torrenner Manfred Koenig uit Main- burg met zijn BMW tydens een in haalmanoeuvre uit de bocht gevlo gen. Hij liep zware verwondingen op en overleed ter plaatse. Koenig was pas 27 Jaar geworden. De O.V.B. heeft de 24-Jarige linksbuiten van Noordster (eerste klasse C amateurs) voor tien jaar geschorst. Deze speler werd op 5 september uit het veld gestuurd en sloeg by het verlaten van het ter rein scheidsrechter A. Hilbrant (Gro ningen) een kaakfractuur. Noordster heeft zyn linksbuiten zelf reeds als lid geroyeerd. t Voetbalsupporters hebben de reputatie om hun favorie- t te Qlub altijd trouw te blij- ven. Eduardo Milone, een Ar- gentijn met bescheiden mid- t delen, was één van hen. En f zijn liefde ging uit naar Es- tudiantes de la Plata. r 4 Negen jaar geleden werd j Milone bijna gedood tij diens t een wedstrijd van Estudian- f tes, doordat een fles naar be- t i nenden werd geworpen. Ze- f ven jaar geleden stortte het f i overvolle stadion van Estu- f t diantes in waarbij 24 toe- f schouwers werden gewond. f Milone was één van hen. f f Hij verloor een been, maar f hij bleef Estudiantes trouw, f Hij kwam op krukken naar f f de wedstrijden. f i Tuee jaar geleden stierf de J moeder van vrijgezel Milone. f Daarom maakte hij aan Es- f tudiantes haar deel van het f huisje over waarin zij samen f woonden. De vorige week is f Milone gestorven. In het tes- J f tament dat gisteren de wet- J telijke goedkeuring kreeg f f heeft Milone Estudiantes de f f andere helft van het huis en f de rest van zijn bescheiden f aardse middelen gegeven Nederlandse motorrenners spreken alleen nog maar over heelhouden Op de voorlaatste dag van de internationale motorzesdaagse op het eiland Man kenden de vermoeide, vrijwel uitgeputte over blijvers van het Nederlandse contingent slechts één devies: heel houden. Frits Selling uitgevallen Heelhouden en vandaag de eind streep halen. Over straf punten werd niet meer gesproken, laat staan over bonuspunten. Al die zaken zijn van ondergeschikt belang geworden in de barre woestenij, waardoorheen de Britse motorsportbond de rijders ter gelegenheid van de veertigste zes daagse stuurde. Aan de eindstreep wenkt het brons. Voor goud en zilver komt geen van de vyf overgebleven rijders meer in aanmerking. Trouwens ook weinig buitenlanders mogen nog hoop koes teren op edel metaal Het aantal uit te reiken gouden medailles voor de genen die de zesdaagse zonder straf - punten beëindigden) zal de tien niet overschrijden. En dat op een aantal van 300 gestarte deelnemers. Einde Het restant van de Nederlandse vertegenwoordiging redde zich gis teren niet onaardig, vyf van de zes kwamen binnen de tydslimiet bin nen. Alleen Frits Selling de ster- ryder van het Nederlandse team ontbrak aan de finish. Tweehonderd meter na de start was zyn motor afgeslagen en wat de Amsterdammer ook probeerde, er kwam geen geluid meer uit. By ver dere demontage bleek de oorzaak: een gebroken krukas dat bete kende het definitieve einde voor een man, die achtmaal de motorzesdaag se met een gouden medaille afsloot. Stef van der Sluis en Jan van der Hoek kregen te maken met ontste- kingsmoeilykheden. een euvel dat welhaast onafwendbaar is ln de da genlange regen, die de motoren te verwerken hebben gekregen. Beiden repareerden, reden, en repareerden I opnieuw. Het kostte tyd, maar toch niet zoveel dat ze uit de wedstryd I moesten worden genomen. Rudl J Boom verloor by een slipparty een voetsteun en liet hem clandestien aanlassen. Ook hy kreeg straf punten evenals Sikkema en Jan van Dobben. Niemand Het hadden er nog veel meer kun nen zyn, maar 's middags toen een miezerige regen het zicht in de heu vels weer tot enkele meters terug bracht, neutraliseerde het wedstryd- comité een gedeelte van de route. Het was geen van de deelnemers ge lukt zonder hulp van buitenaf een moerassig bospad in het Foxdale door te komen. Dat vonden de Brit. ten. die echt wel van een beetje ruige sport houden, te gortig. Ze schrapten het bewuste stuk, evenals een steile afdaling naar de kust, waar op de gladde rotsen de motoren meestal zonder berijder naar beneden waren gekomen. De Oostduitsers reden ook op deze vyf de dag weer met een verbluffende allure, zy beperkten hun aantal strafpunten tot 87 en behielden een grote voorsprong op West-Duitsland, dat met 203 strafpunten tweede staat. Hoe groot de slachting de afgelopen dagen Is geweest, wordt het best ge ïllustreerd door het feit, dat het Ne derlandse B-team, met nog slechts één rijder (Rudi Boom) in de klas sering voorkomt op de twaalfde plaats van de in totaal 21 teams, Nederland A staat achtste. F RITS SELLING

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 13