ïaal vermogensaanwas niet uit het bedrijf' Mende's SPD spon geen zijde bij successen E VRIES CENTRAMARKT i. Middelhuis: Partijleiding (niet ontmoedigd) rekent op een nieuwe rol Tal van snufjes van de moderne techniek op „Het Instrument' OORLOGSDREIGING URK-BRIDLINGTON IS AFGEWEND Bezoek Cyrankiewicz aan Parijs versterkt Frans-Poolse banden Beschuldigingen tegen Speidel en Heusinger BIJVERDIENSTE KOUN - OLIE POLYGAS aarlemmersfraaf 164 - Leiden LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1965 oor vermogensaan pg, maar voor mij staat t, dat je de vermogens- niet zomaar uit het be- g halen. Laten we voor- ssen dat we de kip die cn moet leggen, niet t de heer J. A. Middelhuis, jaar afgetreden voorzitter .Nederlands Katholiek Vak- in het blad van de katho- i van werknemers in het n elektrotechnisch bedrijf j". De heer Middelhuis is ge weken commissaris van as. voorstander van, met de saanwas nieuwe arbeids- scheppen. Hy acht dit van g voor de werknemers, die, :edse regering idt telegram Prytz geheim eedse kabinet heeft na een onder voorzitterschap van nstaaf Adolf gehouden bü- besloten, de tekst geheim van het telegram, dat de jarige oud-diplomaat Prytz 940, toen hy Zweedse ge jndcn was, aan het Zweed- rie van Buitenlandse Za- gezonden. eeft verleden week in een jeede wereldoorlog gewijde radio-uitzending verklaard nservatieve lord Butler op 1940 tegenover hem heeft de Britse regering het nam dat de Engel- andse politiek „door het erstand en niet door een n dapperheid" moest wor- Volgens Prytz had Butler, Under-minister van Buiten gas, belast met parie aangelegenheden, hieraan Doordrijvers tot het s Churchill mogen Enge- beletten een compromis- Duitsland te sluiten", ige, socialistische Britse eeft „als gevolg van een de pers" gepoogd ophel- ver Prytz' uitlating te hetgeen dus mislukt is. se produktie et in 1970 hoger zijn ministerie van Econo- ken heeft vandaag een e blauwdruk gepubliceerd verwachting wordt uitge- t in 1970 het aantal men- 'erkzaam is bij bouwwer- nebouw, ambtelijke instan- snstverlenende industrieën Irittannië zal zyn toegeno- 1.400.000. Daarentegen z$l arbeiders in de landbouw, szen en het binnenlandse net 400.000 afnemen, port voorziet dat in 1970 auto's gefabriceerd zullen ;en 8.500.000 in 1964. Tien gezinnen zullen dan de over twee auto's hebben, t wordt dat de Britse be stijgen met 2.500.000 bo- lidige 52 miljoen, port zegt dat de produktie iet 25 procent verhoogd zal De minister van Eco- Zaken wijst er in zijn voor dat deze stijging beslist Wil Groot-Brittannië uit de irkel van financiële moei en beperking van produk- van omlijning conomie in owjet-Unie berichten uit communisti- zal het Centrale comité bche communistische partij, ege! de richtlijnen voor het beleid vaststelt, omstreeks tnber geduren waarschijn- of drie dagen bijeen ko- de bijeenkomst zal worden |i over een ingrijpende her in de Russische industrie. A wordt dat het Kremlin pingen treft voor het open ga van plannen, die voor een stroomlijning van de economie. Hieraan is reeds sinds het ontslag ven low, in oktober 1964 De (voorzien in een doelmatiger staatsfabrieken en het schaal gebruik maken van lotief waarmee men een uktiviteit en een betere der afgeleverde goederen verkrijgen. hem, niet de dupe mogen worden van vermogensaanwasdeling die in feite inflatiedeling zou zijn. Overigens zou hij aan verbetering van de pensioenregelingen prioriteit willen geven boven doorvoering van vermogensaanwasdeling. Een winst- delingsregeling vindt de heer Middel huis uitermate belangrijk: „Zou de economische situatie namelijk gunsti ger blijken dan was voorzien, dan is winstdeling een goede mogelijkheid om correctie achteraf toe te passen". Breedband In het artikel („De commissaris vertelt") geeft de heer Middelhuis ook zijn mening over de verkoop van Breedband aan Hoogovens. Hij ge looft, dat deze twee bedrijven zozeer by elkaar horen, dat niemand commerciëel gezien de fusie kan betreuren. Hij vindt het juist, dat de staat niet nog meer zeggenschap bij Koogovens heeft gekregen dan nu het geval is. De Hoogovens hebben een bedrijfsleiding nodig die soms la minute belangrijke beslissingen moet kunnen nemen en hij betwijfelt, of dat gemakkelijk met nationalisatie te rijmen. Steekpartij na ruzie (Van onze Groningse correspondent). Wat aanvankelijk een burenruzie over een hond was, is later uitgelopen op een gevaarlijk handgemeen tussen een 23-jarige man en zijn 33-jarige buurman uit Drachten. Na wat heen- peer-geschreeuw over de hond iedereen aanvankelijk zijns weegs gegaan. Maar een half uur later wachtte de jongste zijn oudere buur- op. De ruzie laaide opnieuw op, waarbij de jongste een stiletto trok er de ander mee bedreigde. Die greep een knipmes uit zijn zak en stak de Jongste in de hals. Beide nen zijn door de politie aange houden en ingesloten. Woningnood In dit verband merkt de heer Mid delhuis op, dat nationalisatie van de wonlngproduktie misschien wel goed zou zijn. Als we, zo zegt hy, spreken van volksvijand nummer één, moeten we die vyand ook als volk tegemoet treden. Volgens hem mag alle ellende die de woningnood veroorzaakt best aanleiding zijn tot het onder staats toezicht stellen van de woningbouw. Samkalden bevestigt VAN TIENEN IN SPANJE Minister Samkalden van Justitie heeft meegedeeld over aanwijzingen te beschikken, dat de oud SS'er P. van Tienen, die enige tijd geleden in Utrecht tot zes maanden gevan genisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk is veroordeeld, zich na zijn veroordeling naar Spanje heeft begeven, hoewel hij niet in het bezit van een geldig Nederlands pas poort. De minister, die dit verklaarde in antwoord op schriftelijke vragen, voegden hieraan toe, niet over aan wijzingen te beschikken, dat Van Tienen daarbij geholpen zou zijn door fascistische organisaties in pan je of elders. Minister Samkalden merkte nog op, dat voor het strafbare feit, waar- r Van Tienen veroordeeld werd tegen welk vonnis hij, evenals de officier van Justitie hoger beroep heeft aangetekend, geen preventieve hechtenis mogelijk is. Mocht blijken dat Van Tienen zich, na het on herroepelijk worden van een even tuele veroordeling bij verstek in ho ger beroep aan zijn straf wil ont trekken, dan zal zijn opsporing wor den gevraagd. IS BEN BELLA ERNSTIG ZIEK? Ex-presidtnt Ben Bella van Alge rije lijdt aan een „vreselijke kwaal" en heeft gedeeltelijk zijn gehoor ver loren. Dit werd gisteren gezegd in een aan de nieuwe Algerijnse leider, kolonel Boumedienne, gerichte open brief in het Franstalige linkse week blad „Liberation", dat in Marokko werd uitgegeven. De politie nam de nummers van het weekblad in be slag. In de open brief werd Boume dienne verzocht Ben Bella de me dische verzorging te geven die hij dringend nodig had. De brief was ondertekend door Hafid Ibrahim, een doctor in de me dicijnen aan de medische facul teit in Parijs. Het epistel verscheen gisteren ook in het linkse, Arabisch- talige blad „El Moeharrir". Volgens „El Moeharrir" zou president Arif van Irak op de Arabische topconfe rentie in Casablanca kolonel Boume dienne om inlichtingen over Ben Bella's toestand hebben gevraagd. Boumedienne zou hebben geant woord, dat dit een Algerijnse bin nenlandse aangelegenheid was. De kleine Vrye Democratische Par- heeft doen byten, zal by de algemene tij (FDP), die als een soort moderne verkiezingen van a.s. zondag voor David drie Goliaths van de West- haar leven moeten vechten, diutse politiek (ex-kanselier Ade- De resultaten van enquêtes hebben nauer, ex-minister van Buitenlandse uitgewezen, dat zij de keuze is van Zaken Heinrich von Brentano en de niet meer dan 5Ci> van de kiezers, «x-minister van Landsverdediging, KrUgt zy zondag een geringer per- Franz Joseph Strauss) in het zand centage van het aantal stemmen, dan verliest zy al haar zetels in het parlement als gevolg van een bepa- Visserij-incident in haven storm in een glas water Vredesmissie van burgemeester K. Bossenbroek (Van i Londense correspondent) Op de tweejaarlijkse tentoonstel ling „Het Instrument", die van 14 en met 22 september in de Irene- Marjjkehal van de Jaarbeurs in Utrecht wordt gehouden, zijn vele voorbeelden te zien van wat weten schap en techniek in de afgelopen jaren hebben gepresteerd. Zo is er een miniatuurmicroscoop die niet groter is dan een pakje si garetten en toch het normale ver- grotingsberelk heeft „volwassen" microscopen. Dit instrument, dat zeer geschikt is voor „fieldwork", biedt bovendien mogelijkheden voor com binatie met televisie. Ook op het gebied van de chirurgie speelt „miniaturisatie' 'een rol. De chirurg heeft bijv. bij oog- en oor operaties, vaak te maken met kleine objecten, die hij zonder hulp van een microscoop niet duidelijk genoeg kan waarnemen. Voor dat doel worden stereomicroscopen gebruikt, waarbij beide ogen het object vanuit een ver schillende gezichtshoek zien zodat normaal ruimtelijk beeld ont staat. Een op „Het Instrument" ex poserende firma heeft de „diplo- scoop" geconstrueerd, die het moge lijk maakt dat een tweede persoon (een student bijvoorbeeld) hetzelfde •.htsbeeld waarneemt als de chirurg en dat onafhankelijk scherp kan stellen. Voorts wordt een apparaat ge toond waarmee de arts in het lichaam gedrongen glassplinters kan opsporen. Tot nu toe kon men wel metalen voorwerpen zoals kogels lo- caliseren met een hoog-frequent- detectlesonde (een soort mijndetec- tor), maar wat dit betreft bestonden or glassplinters, die bij auto-on gelukken vaak diep indringen, weinig mogelijkheden. By de nieuwe inrich ting wordt de chirurgische tang of sonde bevestigd in een akoestisch handstuk zodat de chirurg de nabij heid van een glassplinter kan „ho ren". Dit apparaat kan ook worden gebruikt bij het verwijderen van gal stenen, beensplinters e.d. Een ander snufje waarvoor o.a, medici belangstelling zullen hebben is de „automatische kraan", die het ellebogenwerk overbodig maakt. De wastafel voor medisch gebruik met de zich automatisch openende kraan werkt volgens hetzelfde principe als de deuren in warenhuizen en grote gebouwen die automatisch opengaan ?r iemand nadert: het lichaam onderbreekt een lichtstraal die door lamp op een fotocel wordt ge projecteerd, waardoor de fotocel stopt met het leveren van stroom en en elektrisch „openingssysteem" in werking stelt. minuut ruim 1300 getallen van zes tien cijfers schryft.' evenals trou wens voor de „kleurvergelykingsme- ter", bestemd voor de beoordeling van de kwaliteit van vlees aan de hand van de helderheid van kleur. De collectie instrumenten voor het opsporen van gaslekken is uitgebreid met een apparaat dat veel weg heeft van een grote, op een auto gemon teerde stofzuiger, een deel van de vlak boven het wegdek opgezogen lucht wordt geanalyseerd. Hierbij wordt een selectief systeem toegepast, waardoor voornamelijk koolwater stoffen worden geregistreerd. Deze methode is bijzonder gevoelig. In Duitsland, waar dit nieuwe systeem al is toegepast, bleek het apparaat zelfs bij een veertig centimeter dikke bestrating met bitumengrind nog uit stekend te werken. Klaas Bossenbroek, Urks burge meester, kan sinds gisteren in de Britse badplaats Bridlington een potje breken. Was er vorige week een kleine orolog uitgebroken tussen de vissers van Urk en de havenmeester van de badplaats, gisterenwerd Klaas' „vredesmissie" naar de „vy and" beklonken in de jachtclub van de badplaats, het „for he is e very good fellow", was niet van de lucht. Begin vorige week kwam Urk in het Engelse en Nederlandse nieuws toen Urker vissers met het bericht terugkwamen dat zij toen zij wil den schuilen voor de zware storm door de havenmeester van de Britse badplaats Bridlington de haven uit waren gestuurd en dat aan de haven - kant een woedende menigte hen uit schold. T>e trossen van een van de vissersschepen werden zelfs gekapt. In „Visserswereld", een vakblad voor de visserij, werd de vraag ge steld of het niet nodig was een lijst op te stellen van Engelse havens waar Hollanders „niet gewenst" zijn en waar havenmeesters het recht hebben trossen door te kappen. Zelfs tot het Haagse Binnenhof is het inci dent doorgedrongen. In de Tweede Kamer stelde men de vraag of de uitwijzing niet in strijd met het zee recht was. Gerustgesteld De burgervader van Urk zag hierin voldoende aanleiding snel een bezoek aan zijn Britse collega te brengen en opheldering te vTagen. „Ach", zo zei Er zijn in de week, dat het bezoek openbaar de tact opgebracht de ge- de Poolse premier Cyrankiewicz aan Frankrijk heeft geduurd, we derzijds vele hartelijke woorden ge sproken, die de betrekkingen tussen beide landen onmiskenbaar hebben verbeterd. De Poolse premier heeft generaal De Gaulle tweemaal vrij langdurig ontmoet en verder met zijn ambtgenoot Pompodou uitvoerig van gedachten kunnen wisselen. Vol gende maand zal de Franse minister van Fianciën Giscard d'Estaing een tegenbezoek aan Warschau brengen voor de ondertekening van een nieuw handelsakkoord waardoor ook de economische relaties tussen Frank rijk en Polen een aanzienlijke ver betering zullen ondergaan. Men spreekt al van een toeneming van 30 procent der in- en uitvoercijfers. De besprekingen in Parijs zijn vooral in Bonn met veel aandacht en met nog meer wantrouwen ge volgd. De Poolse premier heeft bij herhaling onderstreept, dat zijn land Frankrijk bij traditie als een be trouwbare en goede vriend be schouwt, en dat ondanks ideolo gische verschillen, beide naties nog steeds hecht naast elkander staan in hun opvattingen en ambities. Cy rankiewicz. een forse man met een kaal hoofd, die tot de weinige Polen behoort die de Duitse concentratie- de nieuwe „printer" die in één kampen overleefde, heeft het meenschappelijke Frans-Poolse angst voor een herleving van het Duitse gevaar niet al te zwaar te onderstre pen. Frankrijk is niettemin het enige Westelijke land dat de Oder-Neisse- grens tussen Polen en Duitsland heeft erkend. Ook op die erkenning, waar over generaal De Gaulle, terwille van zijn vriend dr. Adenauer, inder tijd het zwijgen toe deed, is in het slotcommuniqué over de Pools- Franse besprekingen geen nieuwe toespeling gemaakt. Officieel hebben de Westduitsers, zelf in deze ver kiezingsdagen, dus weinig redenen zich buitensporig ongerust te maken. Niettemin heeft Bonn in Parijs ge in form eer d. welk politiek gewicht aan het bezoek van de Poolse premier moet worden toegekend. Voor Frankrijk ligt dit bezoek in de lyn van de Gaullistische politiek, die de tegenstellingen tussen Oost- en West-Europa geleidelijk poogt te ove bruggen. Die overbruggingspolitiek tussen Parijs en Warschau houdt echter in dat men in beide hoofd steden met de Duitse hereniging geen overdreven haast denkt te maken. Maar het is natuurlijk juist die con sequentie die de Westduitsers in de koorts van hun verkiezingscampagne nu liever niet zo heel duidelijk onder hun ogen hadden zien gebracht. een gerustgestelde Klaas Bossen broek nu, „Het is allemaal een storm in een glas water geweest. De ha venmeester had inderdaad gelijk. De haven was vol, er lagen meer dan 70 jachten. En volgens de instructies mag hy trossen kappen, als zijn be velen niet worden opgevolgd". „Bovendien werden onze mensen daardoor niet direct aam de woeden- ten. die de hoofdrol hebben gespeeld in de politiek sinds dit land is ont staan uit het westelijke gedeelte van het oude Duitse rijk. Leider van de Vrije Democraten is de 48-jarige Erich Mende, een man, knap van voorkomen en goed van de tongriem gesneden, die in de oorlog aan het Russische front heeft ge streden. De partij heeft tijdens de verkie zingen van 1961 haar populariteit zeer vermeerderd door Adenauer te bestrijden als te oud hij was toen 85 te star en te dictatoriaal: Zy kreeg 13'- van de stemmen tegen 7% in 1957 en met 67 van de 499 afgevaar digden in de Bondsdag zat z' op de wip tussen de Christen-Democraten van Adenauer en de Sociaal-Demo craten van de Berlijnse burgemeester A Willy Brandt. Het eerst werkte de party toen Von doel heeft het vormen van splinter partijen tegen te gaan. De politieke beginselen van de vrije democraten vertonen in velerlei opzicht overeenkomst met die van de Amerikaanse Republikeinen, zy zyn voorstanders van de verantwoorde lijkheid van het individu voor zyn eigen welzyn. Zy richten zich tot de middenklasse, zakenlieden, boeren en hoofdarbeiders. De laatste vier jaar maakte de party deel uit van een coalitie met de Christen-Democra- Vliegbasis Twenthe: Tien dagen groot alarm (Van onze Enschedese correspond.) Zondagavond zal voor de man schappen van de vliegbasis Twenthe het signaal groot alarm klinken. Dat wbetekent voor hen het begin van een de elementen blootgesteld. Voor dereahteitsoefening. waarby haven bevindt zich nog een grote, be schutte baai waar het uitstekend an keren is, maar de gemoederen waren verhit, omdat twee schepen naar bin nen wilden om de vissers te laten passagieren". „Ze trachtten, zei hy, „te ankeren bij een steiger, die met vloed onder water staat, zodat er enorme schade zou kunnen ontstaan wanneer het eb werd. Daarop kapte kapitein Spear eigenhandig te trossen". Volgens Urks burgervader Is er geen sprake van jaloezie over de mo derne vissersmethoden van de Ur- kers. „De Bridlington-ers zyn aardige mensen en we zullen spoedig weer goede vrienden zyn". Koninklijk bezoek aan de West Koningin Juliana en Prins Bern- hard zullen van 25 september tot 16 oktober een officieel bezoek aan de Nederlandse Antillen en Suriname brengen. Op hun reis door de West zullen zy worden vergezeld door mi nister mr. B. W. Biesheuvel. Tot het gevolg van de Koningin zullen behoren: mevrouw G. J. van Wickevoort Crommelin, grootmeeste res van de Koningin, baron van Lyn- den .grootmeester van het huls van de Koningin, mevrouw W. A. Repelaer van Driel, dame du palals, luitenant-generaal vlieger H. Scha per, chef van het militaire huls en mr. J. van der Hoeven particulier secretaris. Tot het gevolg van Prins Bern- hard zal behoren de heer E. Ver- nede, particulier secretaris. Verder zullen met het vorsteiyk gezelschap meereizen luitenant-kolo nel G. N. Tack adjudant van de Ko ningin, majoor H. J. Holthuis, adju dant van de Prins, luitenant ter zee eerste-klasse H. E. Rambonnet, eveneens adjudant van Prins Bern- hard. uitgaat dat er zo mogeiyk op de vliegbasis zelf geconcen treerd moeten zyn, opdat op die wyze by eventuele aanvallen op de basis zo weinig mogehjk slachtoffers zullen vallen. De oefening zal tien dagen duren. Gedurende deze tien dagen (en nachten) zal iedereen, die op de vliegbasis gemist kan worden onder gebracht zyn in een viertal grote legerkampen in de directe omgeving tl Enschede. Dit betekent dus dat tydens de oefening veelvuldig mi litaire colonnes op de weg zullen zyn. Maar ook daar zullen zy niet met rust worden gelaten. Speciale leger onderdelen zyn gecharterd als over alcommando's die van tyd tot tyd by nacht of by dag aanvallen zullen ondernemen op de kampen. Omwo nenden van deze kampen zullen er dan ook rekening mee moeten hou den dat zy weieens in hun rust ge stoord kunnen worden. Ook zal ty dens de oefeningen meer gevlogen worden dan normaal, 's Nachts wordt niet gevlogen. Nederland schenkt schip aan Nigeria De Nederlandse regering heeft in juli 1963 het door de Kon. Marine in bruikleen afgestane patrouille vaartuig .Queen Wilhelmina" thans aan de Nigerlaanse regering ten ge schenke aangeboden. Het schip was een geschenk van president Roose velt, die het op 6 augustus '42 aan Koningin Wilhelmina aanbood de buitenlandse politiek niet was dan de boodschappenjongen van Adenauer en dat dit nergens toe leidde. Zy hielp Schroder op de zetel van de minister van Buitenlandse Zaken en steunde hem in een nieuwe politiek, gericht op meer handel met en grotere welwillendheid ten op zichte van communistisch Oost- Europa. Vervolgens brachten de vrye demo craten Strauss, de grootste man van de half autonome Beierse vleugel van de partij van Adenauer, ten val. zy beweerden dat hy misbruik maakte van zyn ambt en op ondemocratische wyze optrad. Tenslotte volgde in oktober 1963 het aftreden van Adenauer, nadat hij 14 jaar kanselier was geweest. De meerderheid der Christen-Democra ten was er toen van overtuigd, dat de tyd voor een verandering gekomen was en stemde met de kleinere coa litieparty op Ludwig Er hard. De overwinningen waren groot, maar de resultaten voor de party De Vrije Democraten verloren hun aantrekkingskracht voor christen democratische kiezers, die zich slechts tegen de oude leiding hadden willen verzetten. Als deelgenoten in de coalitie bleek het voor hen steeds moeilyker, een eigen karakter te be houden. Pogingen daartoe door open lijk van mening te verschillen met de Christen-Democraten hadden tot ge volg, dat de coalitie een zwakke en ondoeltreffende indruk maakt. De genen, die er zyde bij sponnen, waren de Socialisten. Mende en zyn party weigeren evenwel zich te laten ontmoedigen, zy citeren hun oude vyand, Adenau er, die heeft gezegd, dat altyd 7% of 8% van de kiezers op een derde party zal stemmen. Zij voorspelden ruim vyf ministers in het kabinet en toe neming van hun vertegenwoordigers in staatsregeringen en gemeentebe sturen. zy betogen dat zij. al moge het hun de laatste tyd niet zo goed gaan, zeker meer dan 5% van de stemmen zullen krygen en dus een rol ln het politieke leven van West-Duitsland zullen biyven spelen. LINKSE POLITICUS UIT: De VVestduitse openbare aanklager in Bonn heeft zich vandaag bereid verklaard een linkse politicus te ho ren die twee vroegere Duitse gene raals van oorlogsmisdaden heeft be schuldigd. Het gaat om de gepen- gepensioneerde generaal Speidel, ge wezen voorzitter van het militaire comité van de NAVO en de eveneens gepensioneerde generaal Speidel, ge wezen commandant van de NAVO- landstrijdkrachten in de centrale sector van Europa. Een vooraanstaand lid van de Duitse Vredesunie, Knorr, verwyt hun medeplichtigheid aan massa moord ln de laatste wereldoorlog Knorr verzekert dat zyn beschuldi ging berust op onweerlegbare docu mentatie .waaronder verslagen van processen tegen oorlogsmisdadigers. Een lid van het bureau van de openbare aanklager zei dat het een routinekwestie is om degene te ho ren die een beschuldiging naar voren brengt, teneinde vast te stellen of een onderzoek gewettigd is. In de deelstaat Sleeswyk-Holstein worden na een onderzoek door een parlementaire commissie negen ho ge politiefunctionarissen van oor logsmisdaden verdacht. In Oost- Duitsland is de arts dr. Fischer aan gehouden op beschuldiging van mis daden in Auschwitz, zo meldt het Oostduitse persbureau. Tweede proces Eind november begint in Frank fort het tweede proces tegen voor malige nazi-functionarissen in Auschwitz. De rechtbank zal dit keer slechts drie beklaagden berechten, in tegenstelling met de twintig in het eerste proces dat op 20 augustus eindigde. Het zyn Gerhard Neubert 55), de SS-arts in het kamp. Wil helm Burger (61), lid van de kamp administratie en Josef Erber (56), lid van de Gestapo van het kamp. Het bureau van de openbare aan klager heeft inmiddels bekendge maakt dat de voorbereidingen van een derde Auschwitz-proces zyn vol tooid en dat later dit jaar formele beschuldigingen zullen worden ge daan. Is vroeg opstaan voor U geen bezwaar? Beschikt U in uw gezin over hulpvaardige han den? Dan hebben wy mis schien een aantrekkeiyke by verdienste voor U. Voor ons agentschap Leiden Noord zoeken wy een actief gezin, dat in staat is ons ochtendblad tydig en correct te bezorgen. Brieven aan Inspecteur W. J. de Groot. GalHeiplantsoen 75, Amsterdam Oost. Telefoon 020—55909. Héél kilo DRUIVEN (blauw of wit) 1,45 Beurré, rijpe handperen, I kg. 1,45 James Grieves, I V2 kg1,25 Bananen, per kilo 0,98 Tomaten, per kilo0,65 Zoete handappelen, 2'/2 kg0,98 Handappelen, zacht zuur, 2'/z kg. 0,89 DE SUPERMARKT 'DE VRIES, CENTRAMARKT) HAARLEMMERSTRAAT 164 - LEIDEN Bijverwarmingskachcls. Snelle levering. Fa. H. E. v. Haasteren en Zn. DINSDAG 21 SEPTEMBER GROOT IVIEEWS Lees daarom onze advertentie in het Leidsch Dag blad van maandag 20 september. Doe het Het is Uw voordeel, daardoor ook ons voordeel. Wat wij U bieden is uniek veer Leiden en omg.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 13