IIo's „plan voor de lange adem" Katwijks raad eens met ontruiming vuurbaak Van kajuitjongen tot staatshoofd (III) Onderhandelingspositie door eigen gelederen ondermijnd? Burgemeester: Veel omheen gefantaseerd Langdurige discussie over wegverbreding Kotter door drijvende bok te water gelaten India verliest twee steden in Kasjmier LEIDSCH DAGBLAB VRÏJBAG 3 SEPTEMBER 1965 In het patroon van het moderne communisme wordt Ho Tsji-minh onderscheiden door drie eigenschappen: hij is een voormalige bolsjewist, rechts georiënteerd en een Aziaat. Hij was lid van de generale staf" van het internationale communisme in een periode waarin Kosigin, Mao en Ulbricht nog laaggeplaatste functiona rissen of onbekende studenten waren. Hij stond op goede voet met Stalin en Trotzki, met Zino- wiew en Boecharin. Zeker, deze historische vriendschappen hebben in de laatste tien jaar aan belangrijkheid ingeboet. Toch was het niet onrechtmatig dat Ho aan het eind van de dra matische bijeenkomst van de 81 communistische partijen in Moskou in november 1960, toen de kloof tussen de Russen en de ,,700 miljoen Al banezen" groter werd, aanbood op te treden als bemiddelaar tussen de twee partijen. In feite be hoort hij tot beide kampen. LIEVER EEN ANDERE BUUR Ho staat aan Moskou's kant vanwege zijn eigen geschiedenis. Zijn herinneringen hinden hem met de oude hoofdstad van de revolutie en scheiden hem van China, waar hij een leven leidde van wrede gevangenschap en afmattende avonturen. Bovendien is Ho voor verzoening en „revisionisme"Hij heeft een natuurlijke afschuw van alle dogmatisme, dat geen andere pretentie heeft dan een leerstel ling te zijn van het Marxisme. Maar Ho is ook een Aziaat, onder bescherming van en met ver plichtingen aan Mao Tse-Toeng. Men kan er zeker van zijn, dat als hij van huur kon veranderen, hij het zou doen. Maar Ho zit nu een maal met deze opgescheept en moet hierin berusten. Grootste probleem zyn grootste probleem is, natuur lijk, de oorlog in het zuiden die hij waarschijnlijk probeerde uit te stel- lar waarvoor hy nu de ver- Weinig uitgelekt Hoewel er weinig uitlekt over de meringen die de beide mannen over elkaar hebben, is het geen geheim dat tijdens partijbijeenkomsten op hoog niveau van de communistische Lao Dong, Ho consequent de poli tiek \an de Sowjet-Unie heeft ver dedigd. Wat Mao betreft, toen hij in mei 1963 een deputatie van de Franse Nationale Vergadering ont ving die haar voornemen aankondig de Hanoi te bezoeken, antwoordde hij vinnig: „Waarom gaat u naar Vietnam? Het is daar niet al te best. U had er beter aan gedaan naar Noord-Korea te gaan. Daar is het volk serieuzer en op weg de proble men van het socialisme op de juiste wyze op te lossen". Zware industrie Maar dankzij de Chinezen niet dankzij de Russen, de Tsjechen of de Oostduitsers kan Noord-Viet- nam zich vandaag beroemen op het bezit van zware industrie. Van China ook kon Noord-Vietnam 10% van de benodigde rijst kopen in de Jaren 1954-1962. Nu melden betrouwbare Franse waarnemers dat Vietnam van zijn eigen rijstproduktie in leven kan blijven. Maar ervan in leven blijven is nog niet ervan leven, zelfs niet in een communistische staat. Hanoi heeft rijst nodig uit het zuiden, zowel om zijn bevolking een behoorlijke le vensstandaard te geven als om in staat te zijn onafhankelijk van China te blijven ingeval van een nieuwe voedselcrisis. Ho heeft nog andere moeilijkhe den, buiten het feit dat hij wat tem perament betreft rechts, maar uit aardrijkskundig oogpunt gezien links moet worden genoemd. Antiquair dient aanklacht in wegens laster De antiquair W. van Bokhoven in Delft heeft een aanklacht wegens las ter ingediend tegen het college van B. en W. van Katwijk, dat de huur van de door hem geëxpoliteerde vuur baak in Katwijk aan Zee heeft op gezegd, hij voelt zich aangetast in zijn goede naam door verklaringen van de burgemeester van Katwijk, de heer H. Duiker, over gebeurtenissen in de Vuurtoren. De heer Van Bokhoven zegt, dat de Katwijkse politie nimmer aanleiding heeft gehad om in te grijpen. De po litie heeft een rapport opgesteld over de feestjes. Hieruit blijkt, aldus de Delftse antiquair, dat er geen sprake is van orgiën en dat er geen onaan vaardbare dingen zijn gebeurd. Polderbestuur heeft grote pl annen Het polderbestuur heeft plannen om de brug in de Aalsmeerderdijk bij RUsenhout te slopen. De brug is een grote „bult" in het wegdek en veel te smal om het huidige ver keer te kunnen verwerken.Volgens de polder verkeren de plannen in een vergevorderd stadium en is het wachten alleen nog op toestemming van Rynland. De Haarlemmermeerpolder heeft trouwens nog vele plannen, welke binnen niet al te lange tijd zul len worden verwezenlijkt. Zo zal on dermeer de westelijke Hoofdweg tus sen rijksweg 4 en de Lisserweg spoe dig onder handen worden genomen. Deze verbetering geschiedt met inbe grip van de Hoofdweg gelegen in de bebouwde kom van Abbenes. Ook de Spieringweg tussen Schip- holweg en Vijfhuizen staat op het programma van nog dit Jaar uit te voeren v/erken, terwijl ook de verbe tering van de Hillegommerdijk met de opnt van de Venneperweg op stapel staat. I Jean Lacoutre, de Franse cor- a jl respondent in Vietnam van het (i toonaangevende Franse blad „Le x i Monde", is de schrijver van een x i drietal artikelen waarvan x f hier het laatste over het le- ven en de politieke oogmerken van de Noordvietnamese presi- x t dent Ho Tsji-minh. x t Lacouture, die ten tyde van A Dien Bien Phoe persattaché f was van generaal Leclerc, geldt i deskundige op het ge- bied van Vietnam. antwooidelijkheid op zich heeft moe ten nemen. De Vietcong, een organisatie die in maart 1960 als dochter van zui- haar hoofd heengingen? Of werd dit Van die tijd af werd de Vietcong gedaan door de pro-Chlnese groep door Hanoi geholpen met generaal Oiaps munitie, bij de verbindingen en in zekere mate bij het ontwerpen van plannen. Hoewel Hanoi zijn eigen vijfde kolonne heeft in de Vietcong, is de politieke autonomie van deze organisatie aanzienlijk. Voor de Vietcong is Ho een natio nale held, hoewel hij een man uit het noorden is. In het bijzonder geduren de de oorlog hebben de rebellen Ho, de Lao Dong en Noord-Vietnam no dig. Maar toch trachten zij op alle mogelijke manieren te tonen dat zij onafhankelijk van Hanoi zijn in hun strijd om „een zelfstandig Zuid-Viet nam" te scheppen. in Hanoi, die op deze wijze probeerde Kcsigins initiatief te saboteren? In elk geval raakte Ho in moeilijkheden. Oogmerken Maar wat wil Ho? Wat zijn zijn oogmerken? Ho Tsji-minhs plan kon wel eens bestaan uit drie étap pes. Zeer waarschijnlijk wenst hij een snel begin van internationale onderhandelingen naar het voor beeld van die van Genève (die hij graag had gezien voor dat hij onder de druk van Amerikaanse bombar dementen kwam te staan), waarbij het Nationale Bevrijdingsfront van Zuid-Vietnam zou zijn vertegenwoor digd. De tweede fase behelst voor het aanhang Vietnam w inog verscheidene jaren te verlengen. 1>Ö nwTklem ic^t int"dra zijn "ïj*8 '«d «el!de" noemde Ho. "n Niet comfortabel Ho leidt de Vleteone niet. H() be- |NBP- dan het vindt zich in de positie een sleutel- voor ^eo, de deling figuur te zyn in een oorlog waar- schuld niet was. Het is een weinig comfortabele positie, hetgeen nog eens duidelijk bleek by het bezoek dat de Russische premier Kosigin in maart aan Hanoi bracht. Geen bezoek zou Ho een groter genoegen hebben kunnen doen. Het was een nieuwe bevestiging van de Russische aanwezigheid in het Chi nese „rijk", dat hij kon gebruiken als een politieke troefkaart om door on derhandelingen een oplossing voor het Vietnamese conflict te vinden. Maar op dezelfde dag dat Kosi gin aankwam, werd de Amerikaanse basis by Pleikoe aangevallen. Was deze actie door de Vietcong op touw gezet om de grootmachten af te hou den van onderhandelingen die over Geen feiten geconstateerd om politie te laten ingrijpen Voor de vergadering van de Katwijkse gemeenteraad, die gis teravond onder voorzitterschap van burgemeester H. Duiker werd gehouden, bestond zeer veel belangstelling. De publieke tribune was overvol en een groot aantal toehoorders moest met een staanplaats genoegen nemen. De oorzaak hiervan was het voorstel tot het voeren van een rechtsgeding tegen de heer W. van Bokhoven uit Delft inzake de ontruiming van de voormalige Vuurbaak. Zij die meenden sensationele onthullingen te mogen vernemen, kwamen bedrogen uit. Uit de discussies bleek over duidelijk, dat de gehele kwestie van bepaalde zijde buiten pro portie was opgeblazen. Het voorstel werd hierna In stem ming gebracht en met 19 tegen 3 stemmen aanvaard. Tegen stemden de heren dr. G. W. Overdykink <CH/ Zee), J. J. Timmermans (CH Ryn) en A. C. Berkhey (CH Zee). nujn aanwezigheid, vyftien jaar, maar misschien heeft hy nu meer haast. Hij zou er op aandringen een ver- bindings commissie in te stellen voor de twee zones of republieken, hoofd- zakelyk om handelsbetrekkingen te delijke vaders ter wereld kwam, werd in september van hetzelfde jaar door de Lao Dong als petekind aanvaard en sindsdien gesteund. Motorteams naar het buitenland Het Nederlandse motorteam dat aan de motorzesdaagse op het eiland Man <van 20 t m 25 september) gaat deelnemen bestaat uit: A-ploeg: Van Dobben. H. van Olst, Frits Selling en H. Wendelgeest; B-ploeg: Jan van den Hoek, K. van Rijssel Jr., Simon Schram en H. Zij - demans. Vyftien landen-equipes nemen voorts deel aan de motorcross om de Trophee des Nations in Payerne (Zwitserland) op 5 september. Per land komen 5 renners uit en voor Ne derland zyn dat: Ton van Heugten, Pierre Karsma&ers. Jo Lammers, Wiebe Ploetz en Frits Selling. KORFBAL Competitie CKB De competitie van de Christeiyke Korfbalbond vangt morgen aan met het volgende programma: Hoofdkl. West: Pernix—Vrienden schaar (4.15); V.E.S.Bolnes; H.K.C. P.K.C.; ExcelsiorKinderdyk; Rot terdam ZuidV.E.O. le kl. A: Velocitas—Ons Eiland ,3.45); FiksFluks; Excelsior 2 Warmond; K.V.S.—Ijsvogels. 2e kl. A: Pernix 3Velocitas 2 <2.30)T.O.P.—Tonego 2; O.D.S.— Tempo. In het Pentathlon biljarttoer- nooi te Antwerpen won Tini Wijnen donderdag met 6-4 van de Belg Cle ment van Hassel. Wijnen toonde zich de sterkste in het libre, het kader 71/2 en het driebanden, verloor ech ter het kader 47/2 en het bandstoten. GEEN KWAAD... In een interview met het Belgi sche blad „Het Laatste Nieuws" (donderdag j.l.) heeft Gerard Berg- holtz het volgende gezegd: „Ik wil geen kwaad zeggen van mijn gewezen club, maar hier (by Anderlecht) ben ik een onderdeel van een geoliede machine geworden. Ook het clubleven is hier anders. In ver gelijking met het Astridpark is Feyenoord een leuke amateurskring waarvan de verantwoordeiyken nog in de 19de eeuw levenAldus de naar Brussel verhuisde Bergholtz, die geen kwaad wil spreken van Feyen- Basketball De indeling voor het seizoen 1965 1966 is bekend. The Bona Stars, de enige Leidse basketballvereniging is ingedeeld in de landeiyke klasse B. De Leidenaars zullen het op moeten nemen tegen AMVJ (Rotterdam), Argus (Den Haag-, Rotterdam Zuid, Sureriki (Den Haag, HOG (Haarlem FAC (Den Helder, Fortuna, Sloter- meer en Thor (Amsterdam). Als voorbereiding op de komende competitie zal TBS zondag in Am sterdam deelnemen aan het door Giants georganiseerde toernooi. Naast TBS en Giants komen ook de ere-divisieclubs EBBS 's-Herto- genbosch) en Flamingo's (Haarlem) in dit toernooi uit. Een op volle sterkte verschenen Ajax heeft donderdag in het Ny- meegse Goffertstadion voetballes ge geven. De Amsterdammers versloegen het in de eerste divisie uitkomende NEC met 4-1. Raad van Haarlemmermeer bijeen Beinsrlorp krijgt nieuw dorpshuis Zoals wel te verwachten was, werd tydens de raadsvergadering van Haarlemmermeer, welke donderdag middag gehouden werd, lang gespro ken over het voorstel, betreffende de verbetering van het wegennet bin nen de gemeenteiyke grenzen. Het betrof hier in hoofdzaak de verbre ding van de oostzyde van de Hoofd weg tussen Hoofddorp en Badhoeve dorp. Op 5 november 1964 werd een be sluit genomen dat de gemeente een samenwerking zou aangaan met de polder en dat genoemde weg op een breedte zou worden gebracht van 7.20 m. Nu werd het besluit herroe- In de Oude Rijn in Alphen Dr. G. W. Overdijkink (CH/Zee) was van oordeel, dat de feiten, die zich hadden voorgedaan, een zo strenge maatregel als door B. en W. werd voorgesteld niet wettigde. Dat de exploitant in stryd met de huur overeenkomst heeft gehandeld is na tuurlek juist, doch hy was van oor deel, dat men het voorlopig wel by een ernstige waarschuwing zou kun nen laten. Het was dr. Overdijkink niet duidelijk waarom, gezien het feit dat de heer Van Bokhoven reeds zeer lang als huurder optreedt, plot seling nu ineens aanleiding tot klach ten aanwezig zou zyn. De heer A. C. Berkhey (CH/Zee) achtte het wys het voorstel terug te temen en verder niet veel meer over de zaak te praten. De heer J. Berg- (CH/Ryn) meende wiet veel waarde te moeten hechten aan de geruchten, die naar aanleiding van het voorstel in omloop zyn gebracht. Hij vroeg zich wel af hoe bepaalde feiten in de openbaarheid konden komen. Overigens was hy van me ning dat, al mogen dan geen straf bare feiten zyn gepleegd, het karak ter van de voormalige vuurtoren zich niet verdraagt met het daarin geven in feestjes. De heer J. J. Timmermans (CH/ Ryn) achtte zich niet in staat, zon der een nadere toelichting, een oor deel te vormen of de gronden, die t voeren van een rechtsgeding worden aangevoerd, inderdaad juist zyn. Hy vroeg voorts of de exploitant tevoren gewezen was op de bezwaren, die B. en W. tegen het gebruik van het gebouw hadden. De heer J. van Dyk (SGP) stelde zich ten volle ach ter het voorstel. Geen verantwoordelijkheid Burgemeester Duiker begon zyn beantwoording met de opmerking, dat B. en W. geen enkele verant- woordeiykheid dragen voor de publi- katies, die over deze zaak zyn ver schenen. Hier is uitsluitend sprake van een niet-naleving van de huur overeenkomst door de huurder. Het gebouw is nameiyk verhuurd om te worden gebruikt als uitzichttoren en expositie- en verkoopruimte. Gehele of gedeeltelijke onderverhuur of in- gebrulkgeving op andere wyze Is, zonder toestemming van B. en W., niet toegestaan. Op grond hiervan kan de gemeente de overeeenkomst als ontbonden beschouwen. Het gaat om een zuiver civielrechteiyke kwes tie. Wat er verder in de vuurbaak ge beurd mocht zyn staat hier geheel buiten. Er zijn trouwens geen feiten geconstateerd die aanleiding gaven tot een politieel ingrypen. Wat hier omheen gefantaseerd is blijft geheel voor rekening van hen, die dit heb ben gedaan. B. en W. voelen er voorts niet voor om het voorstel terug te De heer A. Pronk (CH/Zee) meen de dat B. en W. voor een zo drasti sche maatregel te nemen, de huurder er op hadden moeten wijzen, dat hy buiten de orde was. Dr. G. W. Over dykink (CH/Zee) gaf als zyn oor deel te kennen dat, als er geen on- oirbare feiten konden worden aange toond, aangenomen moet worden, dat deze ook niet hebben plaats gehad. dan ook verbaasd waarom plotseling zo'n strenge maatregel moet warden genomen en vroeg zich af of B. en W. wellicht andere plan nen met de vuurbaak hebben. Dit ontkende burgemeester Duiker ten stelligste. Mocht de gemeente het proces winnen, dan zal alsnog moe ten worden bezien welke andere be stemming aan het gebouw zal wor den gegeven. Hy verklaarde voorts, dat tot 1964 geen enkele aanleiding tot klachten tegen de huurder heeft bestaan. Veel te streng De heer Overdykink vond, dat in dit licht bezien de maatregel veel te streng was en pleitte voor het geven van een ernstige waarschuwing. De heer J. J. Timmermans (CH/Zee) was het hiermede eens en verklaarde tegen het voorstel te zuilen stemmen. De heer J. Bergman (CH/Ryn) ooncludeerde uit de uiteenzetting van de voorzitter, dat in het gebouw geen losbandigheden hebben plaats gehad, hoe spy tig dat wellicht ook voor ve len mag zyn. Wel handhaafde hy zyn standpunt, dat het geven van feestjes hoe onschuldig ook, in strijd is met de waardigheid van de vuurbaak. Op deze grond wilde hy dan ook het voorstel steunen. De heer A. C. Berk hey (CH Zee) erkende het recht van B. en W. om de huur van de vuur baak op te zeggen. Hy achtte het echter niet verstandig om nlerover pen. Het polderbestuur had voorge steld de Hoofdweg 5.50 m. breed te maken. De heer J. Keizers (VVD) opende de debatten. Hy wees op het feit, dat er destyds was toegezegd, dat een overeenkomst zou worden uit gewerkt, opgesteld door de Unie van Waterschap-sbonden. „Wy hebben nog steeds niet gehoord hoe het daar nu met staat", aldus de heer Keizers. Hy betreurde het, dat hoe wel de regeling er nog niet is, toch al plannen gemaakt worden, waar- by hy opmerkte van mening te zyn oat de gemeente geen enkele zeggen schap heeft en zich door de polder alles laat opdringen. Volgens hem zou 5.50 m voor de Hoofdweg veel te smal zyn. De heer A. J. Visser (A.R.) en G. van Beem (C.H.U.) wa ren het grotendeels met hem eens. Ook de heer B. Duwel (KVP) was teleurgesteld over het uitbiyven van de regeling. Alleen de heer G. J. H. Jongelie (P.v.d. A) kon zich zonder meer met het voorstel verenigen en zei, dat men blij moest zyn dat er ten minste gewerkt wordt en dat de Hoofdweg beter zal worden dan hy nu is. Het voorstel werd verdedigd door wethouder C. Bos. zyn uiteenzetting muntte niet uit door duidehjkheid. Wethouder A. v. d. Zwaard, die de financiële kant belichtte, ging daar om ook op de technische kant in. De voornaamste reden, dat de eerste kende samenwerking tussen polder en gemeente. Ook in tweede instantie werd nog lang cvei dit voorstel gesproken. Ge concludeerd kon worden dat het me rendeel van de raadsleden een gevoel onbehagen hebben aangaande de samenwerking tussen polder en gemeente. De heer C. Blom (KVP). die be halve raadslid ook zitting heeft in het polderbestuur, kon de medede ling doen, dat binnen zeer korte tyd de uitgewerkte overeenkomst van de Unie van Waterschapsbonden bin nen zal zyn. Hoewel min of meer met een bloe dend hart stemden de raadsleden tenslotte toe. De heer J. Keizers (WD) vroeg ten aanzien van het voorstel een krediet van f 57.000,- beschikbaar te stellen voor het bouwen van twee kamertjes en vernieuwing van de centrale verwarming in de ambts woning van de burgemeester, of dit bedrag wel niet wat erg hoog was. Wethouder Van der Zwaard sprak dit tegen. Hy zei, dat het een voor lopige begroting betrof en dat er te vens onderhoudskosten in zitten. De raad ging akkoord met het voorstel een krediet van f3.845.000,- beschikbaar te stellen voor het bouwrypmaken van gronden begre pen in het uitbreidingsplan in on derdelen Hoofddorp-Kalorama. Door de heer C. Avis (XXD i werd ge wezen op de daar aanwezige indus trie (patat-bakkerij), die nog al wat stank veroorzaakt en in de toekomst mogriyk narigheid kan veroorzaken. Wethouder C. van Stam, zei hierop, dat met de eigenaar reeds is gespro ken om het bedryf te verplaatsen. Het uitgeven van grond in erf pacht voor het bouwen van een dorpshuis in Beinsdorp, kon de goed- kering van alle raadsleden onmid dellijk wegdragen. Op een vraag van de heer M. Arensman (Pv-d.A) wat gebeurt met de overgebleven plannen zyn gewyzigd is zuiver de grond naast het toekomstige dorps- tinanciéie zyde. „Zowel de polder als de gemeente hebben geldgebrek. Wy zyn biy, dat wy tenminste wat kun nen doen". Hy sprak pertinent te gen. dat de polder de zaak „er door drukte" en benadrukte de uitste- huis, antwoordde wethouder Van Stam, dat dit momenteel wordt be keken. „Mogeiyk dat het een speel weide wordt De overige voorstellen konden zonder moeliykheden met een ha merslag worden afgedaan. Klacht over gebruik van Amerikaanse ivapens India heeft verklaard dat Pakt- severht eeleverd. Een In Amerika Om de bewoners van de wonin gen, gelegen aan de overzijde van de (smalle) Oude Rijn tegenover de scheepswerf D. en Joh. Boot N.V. aan de Wilhelminakade in Alphen aan den Rijn te vrijwaren van wateroverlast, werd gisteren de kotter „Berenice" op specta culaire wijze te water gelaten: met de grote drijvende bok „Jum bo" van Rederij Goedkoop uit Amsterdam. Normaal duurt het enkele se conden voor een schip van de hel ling afglijdt, maar nu had men anderhalf uur nodig voordat deze werf geen schip meer te wa ter worden gelaten, want men heeft voldoende opdrachten voor het ombouwen van schepen. De kotter „Berenice" wordt ge bouwd in opdracht van een Zuid- Afrikaanse rederij' die het vaar tuig zal gebruiken voor de visserij op kreeften. Met het oog daarop is de „Berenice" ingericht met een diepvriesinstallatie van -35 graden, een diepvriestunnel en een vriesruim van -23 graden Het schip is van alle moderne naviga tie- en radio-apparaten voorzien heeft een akkomodatie voor 24 de kotter in zijn element lag. Om bemanningsleden, negen uur begonnen de voorberei- Op de foto de kotter in de ta- dingen en om kwart voor elf was kels van de drijvende bok gum men gereed. Voorlopig zal ------ staanse piloten in Amerikaanse straalvliegtuigen aanvallen hebben gedaan in Kasjmier. Pakistaanse grondtroepen zouden acht km op India's gebied zyn doorgedrongen on der bescherming van in de Verenigde Staten gefabriceerde tanks. Er is officieel toegegeven dat Indi ase troepen twee steden. Tsjamb en Dewa, hebben moeten prijsgeven. Een tegenaanval van Indiase troepen zou de Pakistaanse aanval wel vertraagd, maar niet tot staan hebben gebracht. De aanvalsmacht van Pakistan zou bestaan uit 3.000 man en 70 tanks. Tenminste dertien tanks zyn ver nietigd of ernstig beschadigd door aanvallen van de luchtmacht van India, aldus een woordvoerder. Der tig tot veertig andere zware voer tuigen zouden onherstelbaar zyn be schadigd nadat de Pakistanen de internationale grens en de bestands- ïyn ven de V.N. hadden doorbro ken. De Juiste situatie op het slagveld ls nog al tyd vry duister, maar het is duideiyk dat de regering in Nieuw-Delli zich voorbereidt op het ergste, mogeUjk zelfs op een con flict op grote schaal met Pakistan. Een van de aspecten van de poli tiek van India 6chynt te zyn het uitoefenen van druk op de Verenig de Staten wegens het feit dat Paki stan Amerikaanse militair mate rieel zou gebruimen. dat voor ver dedigingsdoeleinden is verstrekt. i ge maakte F86 Sabre-jet. bestuurd door een Takistaanse piloot werd neerge schoten, aldus deelt India mee. Het ministerie van Defensie in Nieuw Delhi zegt, dat de Pakistanen met Amerikaanse F 104 toestellen en Sahrcs een aanval deden. Beide ty pen ziin Pakistan verstrekt onder het Amerikaanse militaire hulppro gramma. India zegt geen toestellen verlo ren te hebben in dit luchtgevecht, het derde sedert vyandelykheden op grole schaal woensdag in zuidwest- Kasjmier uitbarstten. ASTRONAUTEN ONTMOETTEN GEZINNEN De astronauten L. Gordon Cooper en Charles Conrad hebben hun vier dagen van besprekingen van hun ruimtereis op Kaap Kennedy beëin digd. zy zyn naar Houston vertrok ken voor een kort bezoek aan hun gezinnen. De twee mannen zagen er ontspan nen en uitgerust uit toen ze aan boord van het vliegtuig gingen dat hen in drie uur naar Houston zou brengen. Na hun ontmoeting met hun gezinnen wordt hun medisch en ander onderzoek in Houston voortge-

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 9