Nu snel bouwen aan het vakantieoord Van Harte P. de Ruwe voorzitter Nat. Omroepsticliting Amerika weigert een uitvoervergunning Papandreoe woont de kroonraad bij LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1965 DERDE BLAD L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Zwakzinnige kinderen kunnen volgend jaar al ongestoord met vakantie (Van onze Haagse correspondent) Het recreatieoord voor zwakzinnige kinderen en hun ouders, waarvoor VARA's radioprogramma „Van Harte" afgelopen maandagavond van kwart over 6 tot half 8 een actie heeft ge voerd, wil men in het voorjaar van het volgend jaar van de grond hebben. Presentator Henk van Stipriaan en belangrijkste man achter de scher men Kees Buurman zagen kans in vijf kwartier tijd een bedrag van (dat bleek gisteravond) meer dan 65.000 gulden bij elkaar te praten. „Dat is slechts tien procent van wat nodig is", vertelde tijdens een persconfe rentie in Nieuwspoortde voorzitter van de intussen in het leven ge roepen stichting „Recreatiecentrum Van Harte", de heer J. van den Bent. Men weet waarschijnlijk waar het omgaat. Mevrouw G.J. van der Riet- C-voct uit Hengelo, onderwijzeres aan een blo-school, heeft het nooit goed kunnen verdragen, dat geeste lijk minder valide kinderen en hun ouders in onze maatschappij een ge- isoleerde plaats innemen. Die isole ring is het sterkst voelbaar tijdens de vakantie in hotels en op cam pings Omdat mevrouw Van der Riet iets aan die situatie wilde verande ren, nam zij can tact op met Kees Buurman en ontvouwde een plan, dat Buurman echter niet uitvoer baar achtte. Hij kwam zelf met het idee van het recreatiecentrum, dat zou moeten worden gebouwd op een 2 a 3 hectaren groot terrein, waar over een 20-tal bungalows zouden worden verspreid en dat plaats zou bieden aan 50 a 60 geestelijk gehan dicapte kinderen, hun ouders en het personeel. De kosten: bijna één mil joen gulden. De ouders van die zwakzinnige kinderen zouden op die manier eindelijk eens in een andere omgeving kunnen verkeren. voor kinderen riepen een stichting in het leven om de actie af te ma ken. KRO. NCRV. AVRO. en Radio Veronica hebben hun steun toege zegd. Henk van Stipriaan. de coördina tor m Hilversum, erkende gisteren voor ae aanvang van de uitzending gevreesd te hebben, dat de actie niet naar wens zou verlopen. „Ik noemde een street bedrag van 50.000 gulden, maar dat was een slag in de lucht. Ik was bang voor „Open het dorp". Dat de mensen zouden zeggen: dat hebben we drie jaar geleden al eens meegemaakt en er zit nog steeds geen schot in. Ik bedoel dit niet als kritiek, maar ik zou me kunnen voor stellen dat het publiek zo reageert. Maar mijn vrees bleek ongegrond". Niet alleen VARA Van Stipriaan wees er nog eens mee nadruk op, dat men „Van Har te" geenszins moet beschouwen als een VARA-aangelegenheid. Welis waar zendt de VARA het program ma uit, maar de maandelijkse radio- acties zijn van nationaal karakter. „Van Harte" oogste reeds opzien barende successen met het Haagse koetshuis en „De goede Duitser". Men schat het aantal geestelijk minder valide kinderen in ons land op 200 000 a 300.000. Daarom geven we hierbij nog even het gironum mer op6 0 9 3 0 0, „Van Harte", Hilversum. Toezeggingen Het succes van maandagavond is bekend. Er kwam een fors beginbe- drag binnen, maar bovendien deden velen toezeggingen om te zorgen voor: tekeningen, sanitair, verf, schil derijen, servies, gips. margarine, elektriciteit, etc Er is grond be schikbaar gesteld, vermoedelijk in de Achterhoek of in de buurt van Hen gelo. De 6 belangrijkste verenigingen c;> het gebied van zwakzinnigenzorg Bijna 30 dollar per seconde De Beatles hebben gisteren hun Amerikaanse toernee in San Francisco besloten met een optre den in een afgestampt vol Cow Falace. Dit laatste optreden leverde het langharige kwartet ruim 1.700 dollar op voor elk van de 35 minu ten, die zij op het podium ston den. Geraamd ivordt, dat hun toer nee langs acht Amerikaanse ste den het kwartet ruim een miljoen dollar heeft opgeleverd. Geheel zonder incidenten verliep het optreden niet. Hoewel het toneel zwaar door politie bewaakt werd, wisten zeker twaalf meisjes door het kordon heen te breken en het toneel te bereiken. Een politieman, de 43- jarige John Edwards, raakt in de verdrukking en werd bewusteloos. Hij kwam op tijd bij om deel te nemen aan een veldslag tegen krankzinnig geworden jonge vrouwen, zo vertelde hij later. De Beatle McCartney deed een be roep op het publiek rustiger te wor den. „Wordt rustig, het wordt nu ge vaarlijk", zei hij. Elf meisjes vielen flauw. Ze werden weggedragen en in een aparte kamer in het gebouw neergelegd. Sommigen kwamen hui lend bij. Zwemmen op tv De zwemsportliefhebbers, die dit jaar te Brunssum aangenaam wer den verrast door de overwinning van Nederland op West-Duitsland, doch vorige maand werden teleurgesteld om de afstraffing van de Nederland se equipe in de zweminterland tegen Hongarije te Boedapest, krijgen op maandag 13 september van 20.30 tot 21.25 uur via Nederland 2 een door de AVRO-televisie uit te zenden nieuwe zweminterland rechtstreeks gepresenteerd. In het prachtige, enkele maanden geleden geopende zwembad te Rijs wijk vindt de wedstrijd tussen Neder land en Rusland plaats, met van Russische zijde onder andere Tamara Sosnowa (vrije slag), Tatjiana Sawlj- jewa (rugslag) en Tatjiana Dewj- towa (vlinderslag), die deel uit maakten van de Russische wissel- slagploeg, welke derde werd in Tokio, Georgy Prokopenko (schoolslag), die een tweede plaats behaalde tijdens dezelfde Olympische Spelen 1964, Ga- lina Prozoemensjtjikowa (schoolslag) winnares van het Olympische goud in de Spelen 1964. Walintin Koezij- min (vlinderslag), vijfde in de eind strijd tijdens de Spelen in 1964 en Swetlama Babanino (schoolslag), winnares van het brons te Tokio. Voor het commentaar zorgen Plet Muléer ee Jean Smits. Als hoofdredacteur van Televisier" afgetreden De heer P. A. G. de Ruwe Is afge treden als hoofdambtenaar van het weekblad Televizier, de uitgave van de N.V. Rotogravuremaatschappij in Leiden, dat onder zijn leiding in en kele jaren tijds van 60.000 naar ruim een half miljoen abonnees klom. De heer De Ruwe heeft zijn taak als hoofdredacteur neergelegd om zich ten volle te kunnen wijden aan de Nationale Omroepstichting Radio en Televisie Nederland (RTN). Hij blijft echter adviseur van Televizier. De Nationale Omroepstichting is nog ln oprichting. De heer De Ruwe is voorzitter van het voorlopig stich tingsbestuur en heeft de dagelijkse leiding van het organisatiebureau, dat aan de Honthorstsstraat in Am sterdam is gevestigd. De redactionele leiding van Tele vizier is thans voorlopig in handen gelegd van de redactiechef, de heer R. F. J. H. van Rooy uit Leiden. De bedoeling is, „Televizier" als vrij en onafhankelijk familie- en te levisieweekblad normaal te laten blijven verschijnen. De thans uit vrije nieuwsgaring gepubliceerde programma's zullen te zijner tijd plaatsmaken voor de officiële pro grammagids van de RTN, die teza- Russische leiders begin 1966 naar president Nasser De Russische leiders hebben een uitnodiging van president Nasser voor een tegenbezoek aan Egypte aanvaard, aldus is gisteravond in Moskou bekendgemaakt. Het bezoek aan Cairo zal begin volgend jaar plaats hebben. Gisteravond boden de Russische leiders hun Egyptische gasten in het Kremlin een ontvangst aan. De Egyptische president sprak zich uit voor een „radicaler optreden" om de „agressie" in Vietnam tot staan te brengen. Hij zei zich daarvoor met anderen te zullen inspannen. Deze uitlating werd gezien als een beves tiging van Egyptische berichten vol gens welke Nasser aan een initiatief inzake Vietnam zou denken. HU liet zich niet uit over zijn besprekingen met de Russische leiders. Eerder had de Russische president Mikojan op een Russisch-Arabische vriendschapsbüeenkomst o.m. het terugtrekken van alle Amerikaanse militairen uit Vietnam de enige basis voor een oplossing van de kwestie genoemd. ONGELUK OP OVERWEG Een dodelijke aanrijding heeft van nacht plaats gehad op een met auto matische halve overwegbomen bevei ligde overweg tussen Lage Zwaluwe en Zevenbergen. BU deze aanrijding kwam de 31-jarige bestuurder van een personenbusje om het leven. Het was de heer C. J. van Stokkum uit Made. HU stond omstreeks half twee van nacht voor de gesloten ahob te wachten, toen hij door een achterop komende vrachtwagen werd aange reden. Door de kracht van de bot sing werd het busje op de overweg gedrukt, waar het door een goede rentrein die van Rotterdam op weg was naar Roosendaal in de flank werd gegrepen. De chauffeur, de enige inzittende van het busje, werd uit zijn auto geslingerd en gedood. Beide sporen zyn tot ongeveer drie uur vannacht versperd geweest. P. DE RUWE men met Televizier beperkt verkrijg baar zal worden gesteld. De bedoeling is overigens, dat de RTN zich geheel onafhankelijk van Televizier zal ontplooien. Daar in de komende beschikking van overheids wege het dubbele lidmaatschap is toegestaan, rekent zy op een grote ledenformatie. Ten aanzien van structuur en programmaplan wordt gezegd, dat daarbij een ontwikkeling is voorzien „in nationale zin, dwars door de politieke, religieuze, geogra fische en maatschappelijke verschil len in ons volk heen". Adellijke vakbond In Londeu is een nieuwe „vak bond" opgericht: van 600 hertogen, markiezen en graven, die kastelen en landhuizen bezitten. De openingsbij eenkomst wordt op 27 oktober ge houden. Doel van deze merkwaar dige vakbond is het zoeken van nieu we manieren om bezoekers voor hun bezienswaardigheden aan te trekken. De bezittingen worden thans per jaar door naar schatting zes miljoen toeristen bezocht. NEDERLAND 1 KRO 7.00 uur Nieuws in het kort, NTS 7.01 uur Klaas Vaak, voor de kleuters 7.06 uur Bergbewoners, documentaire 7.35 uur Van onze sportredacteur 8.00 uur NTS-journaal 8.20 uur Lieverdjes, vakantiefilm 8.45 uur Buitengewoon verlof, tv-spel Brandpuntpost Epiloog NTS-journaal Sluiting. NEDERLAND 2 AVRO 8.00 uur Nieuws in het kort, 8.01 uur Leven in de brouwerij, speelfilm Operette USA Sluiting. 9.45 i 10.15 i 10.25 i 10.30 i 9 20 i 10.10 i 1 UIT HET RADIOPROGRAMMA ff Hilversum 1 8.00 uur Metropole Orkest 8.30 uur Omroep Kamer Orkest 1 Hilversum 2 8.05 uur Grand Gala i 8.50 uur Disco festival en gióteren t De actuele situatie rond f de Berlijnse Muur en een daar neergeschoten vluchte- i ling vormen de achtergrond l van het televisiespel ..Bui- tengewoon verlof' van Gerd Oehlschlegel. dat vanavond j op Nederland 1 komt. Hier- in wordt niet de politieke f situatie maar een menselijk conflict naar voren gebracht, f Het conflict, waarin de l jonge Oostduitse grens- t wacht raakt, wanneer hij een vluchteling heeft neer geschoten. als beloning daarvoor buitengewoon ver lof krijgt, en zich gaat af vragen hoe plicht en mense lijkheid zijn te rijmen. Op de foto: Fritz Wep- per en Hilde Ziegler in de rollen van de grenswacht Rolf Scheller en het meisje Renate. dat ondanks alles van de jongeman blijft hou den. BURGEMEESTER VAN WOERDEN OVERLEDEN Op 55-jarige leeftyd is dinsdag avond plotseling overleden burge meester H. H. C. Vos van Woerden. De heer Vos had reeds enkele Jaren geleden zyn werk ty del ijk moeten neerleggen in verband met hart klachten maar kon zich moeilijk de matiging in zijn werk opleggen, die zijn gezondheidstoestand eigenlyk vereiste. Hij wijdde zich geheel aan de belangen van de gemeente Woer den en kwam er onder meer deze zomer nauwelyks toe om enkele da gen vakantie te nemen. Burgemeester Vos werd geboren op 26 april 1910 in Apeldoorn en ver vulde na het behalen van het h.b.s.- diploma verschillende functies by het bankwezen. Onder andere bij de Ne- derlandsch-Indische Handelsbank in Amsterdam. In 1946 ging hy als majoor en com mandant van 2/7 regiment infante rie naar Indonesië waar hy bij een actie rond Semarang in dat jaar ernstig gewond werd. Na zyn herstel werd hy voor verdere militaire dienst afgekeurd. Hy bekwaamde zich in het eerste half jaar van 1947 als vo lontair ter gemeentesecretarie van Enkhuizen voor het diploma gemeen- tefinanciën. Per 1 juli 1947 werd hij benoemd tot burgemeester van Waar der. Barwoutswaarder, en per 1 sep tember 1951 tot burgemeester van Woerden. Burgemeester Vos was onder meer vice-voorzitter van het Gasbedrijf Centraal Nederland en gold als des kundige op dit gebied. Hij heeft in Woerden de woningbouw zeer gesti muleerd. Ook werd tijdens zyn be stuur de Oude Ryn gedempt. „ONGELUKKIG EN ZINLOOS" Ambtenaren van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken hebben een beschuldiging van pre mier Lie Loean-Joe van Singapore ontkend els zouden de Verenigde Staten hem eens een bedrag van drie miljoen dollar aan steekpennin gen hebben aangeboden. Bij een interview in Singapore be weerde Lie, dat het geld hem via een bemiddelaar was aangeboden. Hij moest dan het stilzwUgen bewaren over de arrestatie van een agent van de Amerikaanse inlichtingendienst die had getracht inlichtingen te ko pen van een van een agent van de inlichtingendienst van Singapore. De ambtenaren spraken er hun spyt en verwondering over uit dat Lie het nodig heeft gevonden een dergelyke verklaring tegenover de pers af te leggen. Hij is in Washing ton altyd beschouwd als een solide en opbouwende leider, die heeft voor komen dat de regering van Singa pore door communisten is overge- De uitlatingen werden betreurd als ongelukkig en zinloos. Volgens het State Department speelt Lie op deze wyze Indonesië in de kaart, dat Singapore en Maleisië wil „verplet teren". Jodenvervolging schokkend In twee programma's over Ne derland II stond gisteren het be- gr.p jood centraal. Eerst was daar ,.De lange weg", een in dringende documentaire over de lijdensweg die het joodse volk had te gaan eer het op 14 mei 1948 kon juichen om de uitslag van de stemming over de re solutie in de V.N.: er zou een re publiek Israël komen. Later gaf prof. dr. David Flusser, hoogle raar aan de Hebreeuwse univer siteit im Jeruzalem, zyn inter pretatie van het Nieuwe Testa ment. waarin hij ernstig, maar tegelyk begrijpelijk inging op het verband van Jezus en het joodse leven van zijn tijd. „Nooit tevoren ben ik zo ge schokt geweest" zei Eisenhower toen hij werd geconfronteerd met de levenloze mensenmassa's voor wie de bevrijding van de concentratiekampen te laat kwam. Wat heeft het voor zin deze taferelen nogmaals te to nen, vraagt tegenwoordig een groot deel van de mensheid zich af. Misschien deze: dat wordt aangetoond dait de tweede we reldoorlog de climax was van een 2000 jaar lange pelgrims tocht van het joodse volk, waar bij wij onder joden dienen te veitstaani, allen die zich jood voelen. Onder het nazi-regime heeft de jodenvervolging vormen aangenomen, die ons bevattings vermogen te boven gaan, maar David L. Wolper, die deze film produceerde spaart ook de En gelsen niet, die hen met scheeps ladingen vol terugstuurden van de kust van Palestina, en even min de Arabische volken, die de immigranten aanvielen met Duitse geweren. Na al deze wanhoop en haat, ook al werd die dan tenslotte ook bekroond met hoop en vreugde, viel des te meer op de rust en de devotie waarmee prof. Flusser sprak, zonder ook maar een moment prekerig te worden. Voor hem is Jezus een van de grote figuren in de geschiedenis van zijn volk. Lichte toets De VPRO had het op het eer ste net hoofdzakelijk in een lichte toets gehouden. Jaap van de Merwe, „de vriendehjkste ke rel van de wereld" kwam een half uur zyn niet steeds nieuwe, maar vaak wel spitse teksten brengen op zyn bekende schuch tere manier. De presentatie blijft bij hem het zwakke punt, maar een liedje als .Pluizen in de wind" is mede door de wisselen de stemmingen toch wel fyn. De VPRO had hem weinig in de weg gelegd waar het zijn voor liefde op lange tenen trappen betreft. Adèle Bloemendaal as sisteerde hem daarbij gewillig. Glen Tetley's ballet „De ana tomische les", geïnspireerd op het gelyknamige doek van Rem brandt. werd door het Ned. Dans Theater gedanst met de geladenheid die ook in het thea ter zo"n indruk maakt. De me ningen over dit werk zijn ver deeld, maar het contrast tussen de dode, Jaap Flier, en zUn om geving is uitgewerkt op een ma nier, die telkens weer aan spreekt. programma. Het Spektrum. lezing, ren met blokfluitensem- door A. C. W. van der Vet. 19.00 Nws, 19,10 Radlokrant. 1930 Muz. v. Het Leger dee Hells. 19.50 We- Ondanks de aanwezigheid van Novas en Tsiriinokos Friendships voor Indonesië Amerika voelt er nu heel weinig voor om aan Fokker mo toren te laten leveren voor toe stellen, die voor Indonesië zijn bestemd. Gisteren was er in Washington een duidelijke aan wijzing, dat de Amerikanen geen vergunning zullen geven om de gevraagde motoren uit te voe ren. Die aanwijzing was op te maken uit een brief van de onderminister van Buitenlandse Zaken Douglas Mac Arthur aan de Republikeinse senator van marine Margaret Chase Smith. Zij had zich bezorgd getoond over ge ruchten over de hervatting van Ame rikaanse militaire steun aan Indo nesië. MacArthur ontkent in de brief een dergelyke hervatting en schrijft, dat alleen toestemming zal worden verleend voor normale commerciële aankoop door Indonesië van radio apparatuur voor drie stations, die In- donesië's militaire positie tegenover Maleisië naet zouden versterken. Als nadere uitleg schijft MacArthur dan verder: „Dit is in overeenstemming met ons huidige beleid om een wet tige handel met Indonesië toe te staan, zolang het niet gaat om han del in goederen, die bruikbaar zouden zijn voor de militaire confrontatie te gen Maleisië' Aanwijzing Aangezien vloegtuigmotoren als derdelen van vliegtuigen zonder twij fel vallen onder de formule „bruik baar voor militaire confrontatie tegen Maleisië" lijken MacArthurs woorden oen duidelijke aanwyzing, dat de Amerikaanse regering niet zou voe len voor een verlening van een ex portvergunning voor de vliegtuigmo toren. In Washingtonse regeringskringen wordt dit trouwens wel toegegeven, al houdt men een slag om de arm aangezien de houding zou kunnen verander- n als puntje bij paaltje komt en Fokker, via de Nederlandse regering officieel op een exportver gunning zou aandringen. Voorlopig zyn de Amerikanen er evenwel kennelijk op uit dergelijke officiële stappen te ontmoedigen. De 77-jarige oud-premier Pa pandreoe heeft besloten de kroonraad bij te wonen, die door Koning Constantijn voor van avond bijeen is geroepen voor overleg over de politieke crisis. Eerder had hy bezwaar gemaakt tegen het feit dat ook de beide laat ste premiers, Novas en Tsirimo- kos, aanwezig zouden zyn, hoewel zij niet het vertrouwen van het par lement hebben gekregen. Uitgenodigd zyn alle premiers sinds de laatste oorlog en de mees te partyleiders. Vermoedelyk is al leen de leider van de uiterst linkse EDA niet uitgenodigd. De kroonraad is bedoeld om de si tuatie onder ogen te zien en de mogelykheden te bespreken om uit de moeilijkheden te geraken. De raad neemt geen beslissing, maar geeft de vorst een ruimer inzicht in de toestand. Papandreoe neemt op het ogenblik het standpunt in dat de enige oplos sing het houden van onmiddellyke verkiezingen is. Hij wil dat een in- tPrim-regering wordt benoemd die binnen 45 dagen te houden verkie zingen voorbereidt. Dc koning zou. als er geen ande re oplossing met medewerking van het parlement mogelijk zou blijken, van plan zUn een interim-regering j te benoemen zonder zich aan een datum voor verkiezingen te binden. Verkiezingen kunnen op een wille- I keurig tydstip voor februari 1966 worden gehouden, de datum waarop Papandreoe vier jaar aan het bewind Izou zyn geweest. Betoging In de Griekse plaats Saloniki woon den 10.000 personen gisteravond een bijeenkomst ten gunste van ex-pre mier Papandreoe bij. De bUeenkomst was belegd door verscheidene vak verenigingen. Er werden verkiezingen geeist en tydens een later door de stad ge maakte mars werden leuzen geroepen ais: „Het volk zal winnen". Een rechtse betoging, die eveneens in Saloniki werd gehouden, werd door enkele honderden personen bUge- woend. Er is geen melding van in cidenten gemaakt. Protest tegen de saaiheid van de welvaartstaat Psychiaters en jeugdleiders zyn van mening, dat de explosie van ge welddadigheid onder de jeugd in Stockholm en Oslo een protest Is te gen de burgerlijkheid en saaiheid van het leven in een welvaartsstaat. De jongelui zijn trots op de sensatie die zij in de pers verwekken. Een Noorse jurist is van mening, dat de tieners in toenemende mate tegen hun ouders ln verzet komen en dat die houding wordt overgedragen op de autoriteiten in het algemeen De politie in Oslo heeft gedreigd j dat er geen rijbewyzen en paspoorten zullen worden verstrekt aan tieners! die by relletjes worden aangehou-1 amusementsmuz. 20.30 i 6olisten: klas. hart. lezing. 22.00 Lichte ork.n 2230 Nws. en SOS-berichten. 2(2.40 AvondoverdenMng. 22.55 Mod. muziek. 23.15 De Stevenisten, Ier. 2330 Li oh- VARA: 18.00 Nws. 18.15 Meded. of grmuz. 18.20 Uitz. v. d. G.P.V.: Wat mm rifer O Kln< Voor de Jeugd. 1930 Artistieke Staal kaart. 20.00 Nws. 20.05 Licht orkest. 2035 Socialistisch commentaar. 2030 Disco Festival: lichte gr muz. 22.00 schappen ln Madrid. 2230 Na-s. 22.40 Radlophilharmonisch sextet: Moderne muz. 23.10 Jazzmagazlne. 23.55-24.00 Nws. DONDERDAG 2 SEPTEMBER Hilversum 1, 402 m. KRO: 7.00 Meditatie. 7.05 Llohte er - muz. (730-7.40 Na-s.; 8.00-8.05 Over weging). 8.30 Nws. 8.40 Lichte gr muz met Inform, v. d. vrouw. <9.00 Weer- overzicht; 9.35 Waterstanden). 10 00 Sextuool: klas. gr.progr. (1030 Weer. overzicht). 11.00 Voor de zieken VPRO: 11.45 Klas. gr.muz. 12.10 Leven het land, gesprek. 12.27 Meded 12.4 uu*. «"XL. Deze week, praatje. 12.45 In 12.30 Nw», i klas. kamermu». de zomer uit: wetenswaardigheden Pn muziek. 13.15 Lichte gr.muz 13.45 -*-s vroua-, NC 1435 Klas - a-erken. 15.25 Mod. e.. 16.00 Bijbeloverdenking 16.30 Lichte 17 0? ,Klas- _Few muz- 1715 Lichte gr muziek v. d. tienere. 17.50 Sportrubrlek. Hilversum 2, 298 m. n Nws- 710 Dcbtendgymn. 7.20 Lichte grmuz. VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Lichte grmrua. (Om 8.25 De Groenteman, praatje v. d. vrouw). 8.45 Morgenwijd. 8.55 Klas. gr muz. 9.00 Mod. muz. 9 35 Voor de vrouw. 10.00 Voor de kleu ters. 10.10 Lichte gr .muz. (Om 11.00 Nws.). 12.00 Licht ork. en zangsoliste. ïo'oZ t.b.v. land- en tuinbouw. iiJr en ausgrollsten. 13.00 Nws. 13.K) Act. en gr muz. 13 35 Beurs berichten. 13.30 Mod. muz. 14.15 Huis houdelijke zaken, praatje. 14.30 We reldkampioenschap Wielrennen op d» Vi .de we* ,n Sa*1 Sebastian. Licht instr. trio en zangsoliste. É'2? -1* Kunst, klankbeeld. IciS gr-muz- (Om 16.00 Na-s.). 16-30 Klein radiokoor: Oude gewild» muz. 17.00 Voor de Jeugd. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. NCRV: 15.00-15 35 Voor 1ïrs,:,19 00 Nws- ln het kort. L?t2LVc?r-de kleuters. 19.06 De Verre kijker, internat, jeugdjournaal. 19.15 Van gewest tot gewest, regionaal wee k - 19 35 De Lucy Show NTS: 20.00 Journaal. 20.20 Socutera.' NCRV: 20.25 Op-Slgnoorke muzikale ®£?w- ,20.55 Attentie. 21.20 Bartleby. TV-spe' 22.50 Dagsluiting. NTS: 22.55- 23.00 Journaal. u- NTS: 20 00 Journaal 20.01 Improvisatie: maandelijks lazz- progr. 20.25 Burkes Law - De zaak Madison Cooper. TV-film (niet ge kykers). 21.15 10 Achter* het

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5