Feijenoord Grimmig DOS plukt' sterren van Ajax ZWAARGEWICHTEN Ook zonder Henk Groot en Bergholtz nog niet dood en begraven LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 23 AUGUSTUS 1965 Competitie betaald voetbal start met met een knalnummerXerxes klopt Holland Sport met 7-0 vervelend voor alle zwartkijkers Het grote circus, dat competitie be taald voetbal heet, is zaterdag in Rotterdam gestart met een knal- nummer, want tienduizend Rotter dammers hebben gezien hoe Denis Neville's Holland Sport door Xerxes Maar Xerxes is slechts" eerste divisie en onze belangstelling gaat natuurlijk in de eerste plaats uit naar de zwaargewichten. niet 7-0 werd opgepeuzeld. De coach van bet Nederlands elftal zag er zon dagmiddag toen hij Feijenoord— PSV kwam bekijken nog grauw dwars zette. Dit akkevietje werd door Aarts opgeknapt, die ook even voor rust gelijk had gemaakt. La- seroms tenslotte moest nog alles op alles zetten om Bouman de ge lijkmaker te presenteren. En Madsen Nee, die hebben de Rotterdammers bot hun verdriet en de Hagenaars bot hun ietwat schampere vreugde niet gezien. Nog niet Profs Drietjes de eredivisie en van hen hoe kan het anders rieten onder de favorieten: Ajax. naar de favo- MAGERTJES Wanneer wij dan de uitslag bekaken (21 tegen DOS) doet deze wat magertjes aan, maar Henk Groot had het al voorspeld: „We zullen het niet gemakkelijk krijgen". Wel nu de Utrechters hebben het de Amsterdammers inderdaad niet ge makkelijk gemaakt. Ko Prins had in oud-DWS'er Aarts een soort privé-detective, die niet van zijn zijde week en tegen het einde vormde DOS een soort van levende muur, die niet van wijken wist. Enfin Prins maakte toch het eer ste doelpunt, Loffeld maakte gelijk en het was tenslotte Sjakie Swart, die Ajax' eerste overwinning in de nieuwe competitie veilig stelde. ring als kanonniers van drie ge duchte doelpunten. En daar kon Pietje Giesen met ook nog een En dan moeten we toch echt snel naar de echte profclub DWS en de hattrick van Geurtsen, waardoor de jonge aspiraties van een Jong Fortuna '54 een gevoelig knauwt je kregen. Joosten of Huub Adriaans zal nu wel spijt hebben dat zij de nieuwe trainer Schirschln hadden geïnstrueerd om eigen-kweek Ja cobs en RIOS-aanwinst Harry Goldstein in de wei te brengen, want- zij werden tegen het gerouti neerde DWS voor de wolven ge worpen. Opvallend was dat beide ploegen met een bekend sigarettenmerk op de trainingsblouses aantraden. Bogaarts van DWS is hier 'icht bij een doelpunt. Fortuna- loelman Vogels zal zich echter aanmoedig op de bal werpen. Ole Leo En dan Sparta, dat de nieuwe com petitie ook met grote verwachtigen is begonnen. Welnu in 't Haag se Zuiderpark was het tegen ADO nog geen „Ole Madsen", maar „Ole Leo". Onze eigen Leo Horn gaf weer eens sen eigen nummertje weg met twee penalties. De eerste was bestemd voor Sparta na een zoekplaat je wat Villerius wel kon hebben gedaan, waarvan Bosveld dankbaar profi teerde. De tweede was een cadeautje aan ADO, toen Laser om s met een vol komen correcte sliding zijn oude clubmakker Van Miert de voet Er waren in de eredivisie nogal wat drietjes. Zo moest Elinkwijk van MW ervaren, dat het ook nu nog op de titel van „Koningin de gelijke spelen". Doelpunten van Van Straalen en Van Egdom werden beantwoord met treffers van Geurtsen en Bergstein. FC Twente en Telstar deden het met treffers over en weer van Carlos en Ter Mors, idem kiem by GVAV Heracles door toedoen van Van Veen en Van Tilburg. Willem 2 tenslotte startte met een overwin ning op Go Ahead doordat Butter in eigen doel trapte. Monsterzeges De monsterzeges waren voor de eer ste divisie. Xerxes heeft zaterdag avond de nieuwe competitie inge luid met een 70 overwinning op Holland Sport- De grote triomfator op het Rotterdamse Kasteel was de leider van het betaald voetbal, Piet Hoogenboom, die intuïtief op de valreep nog de ex-midvoor van het Zuidslavische elftal, Radovic, aan zijn stal heeft toegevoegd. Niet alleen maakte hij twee doel punten. maar als „spielmacher" bracht hij de benjamins in de eerste divisie tot grote daden. Allang voor de rust (60) was Holland Sport een geslagen ploeg. Geschut Over grof geschut gesproken: Sittax dia had er een dag later naai lemdam ook iets van meegenomen 19. Schrale troost voor de Vo lendammers, dat zij nog de eex den door het eerste doelpunt te scoren. Sittardia beleefde machtig veel plezier van haar nieuwe kopen v. d. Linden ex-Helmon dia, 4 doelpunten Netten, NOAD, 3 doelpunten Mares, MW. 1 doelpunt-, De grote zondebok was de Volen dam se keeper Kemper. De wijd broeken zullen nu wel spijt hebben dat zij Tol niet hebben geruild voo Plekker van ZPC. Daarbij steeki het gelijk spel van NAC tegen RBC maar minnetjes af. SC Cambuur startte ook niet slechts door het altyd lastige Velox op eigen erf te verslaan. Wolkbreuk De aspiraties van FC Zaanstreek om nu eindelijk eens door te stoten in de tweede divisie, zijn tegen Wage- ningen letterlijk in het water ge vallen. Want 'n wolkbreuk maakte het de Zaankanters al heel moeilijk om een 1—0 achterstand weg te werken, laat staan om te winnen. De grootste overwinning uit de tweede divisie A kwam op naam van Heerenveen. dat Tubantia met 5—2 versloeg. Terwijl een club als De Graafschap die Feijenoord versloeg gelijk moest spelen te gen HVC. In de tweede divisie B zorgden RCH en FC Den Bosch voor de opmer kelijkste wapenfeiten door respec tievelijk Roda JC en Helmandia '55 te verslaan. DFC startte matig met een gelijk spel tegen Wilhel- mina, terwijl het pas gedegradeerde Excelsior zijn eerste wedstrijd al verloor tegen SW Nieuwe mensen moeten aan elkaar wennenzoals de rechts buiten van Feijenoord Weering, die hier in duel is met de nieuwe doelman van PSV, Strich. Op woensdagavond 1 september zal in het natuurbad te Soestduinen een waterpolowedstrijd worden ge- j speeld tussen de Kikvorsen en het Japanse studentenzevental. Feijenoord Tja, dan Feijenoord. Het is vervelend voor alle zwart kijkers in Nederland, maar Feije noord is ook zonder Henk Groot en Bergholtz nog niet dood en begraven. 51.000 Toeschouwers (tel uit Je winst) zijn er we mogen wel zeggen: dolgelukkig getuige van geweest, dat de Rotterdammers ook nu nog meetellen. Het zag er tegen het met Daan Schrijvers en de Duitse doelman Strich versterkte PSV even somber uit toen Van Wissen al vrij snel scoorde, maar na rust brak een ouderwets Rotterdams geweld los, met Frans Bouwmeester en Wee- Voetbaluitslagen Kwartfinales districtbeker: Bergambach tESDO 0-1, Goud a- Blauw Zwart 1-2; OvermaasSpar taan '20 2-2 (Spartaan wint na str.); Slikkerveer—Flakkee 0-0 (Slikker veer wint na str.) De verloofde van Ole Madsen Spartaleefde intens mee met het debuut van de Deense inter nationaal op de Nederlandse velden. De andere toeschouwers op de ADO-tribune hadden schik om Dorte Daan Schrijvers obstakel in PSV-verdediging Attente Frans Geurtsen verricht een Hattrick Onvriendelijke stemming bij ADO-Sparta: 2-2 BOMBARDEMENT VAN FRANS BOUWMEESTER FeijenoordPSV 32, Van Wis sen 01, rust, Bouwmeester 11 en 2—1, Weering 3—1, Giesen 3—2. Scheidsrechter V. Aavens. Toeschou wers 51.000. De basis, die Van Wissen reeds in de derde minuut met een goed doel punt legde uit een kopbal, waarop de verkeerd opgestelde Pieters Graafland misgreep, is voor de Eind- hovenaren niet stevig genoeg geble ken om hierop een goede prestatie te bouwen. De kansen waren er in het begin wel, toen de Feijenoorders elkaar nog moeilijk konden vinden en steevast stuitten op de onverzet telijke Daan Schrijvers in het cen trum. PSV wist er echter niet van te profiteren en toen Feijenoord meer en meer in de aanval kwam, bleek de PSV-verdediging op de flanken kwetsbaar. Het juiste schot ontbrak echter nog voorlopig in de Rotter damse vuurlinie, waarin vooral Bouwmeester zich weerde. Drie mi nuten voor de rust trof hij wel de roos, maar in buitenspelpositie. In de tweede helft zette Bouwmeester zijn bombardement voort en het succes bleef nu niet uit. Een schot via de voet van Kemper betekende de gelijkmaker en in combinatie met Weering scoorde Bouwmeester het tweede doelpunt. De tegenstand van PSV was gebroken en toen Weering met een prachtig diagonaal schot de stand op 3—1 bracht, was de strijd beslecht. Feijenoord ging op haar lauweren rusten en Giesen profi teerde hiervan door nog een tweede eindhovens doelpunt te scoren. Grimmig zeker, maar alleen Tonny van der Linden en een enkele maal Loffeld waren gevaarlijk. Prins die het hard te verduren had en Muller waren de animators in het Ajax team en het doelpunt, waarmede Prins na een klein kwartier zijn ploeg de lei ding gaf. was van goed kaliber. Van der Linden was hierna de grondlegger van de gelijkmaker. Lof feld kreeg van de oud-internationaal de bal op maat en plaatste het leer langs de kansloze doelman Bals. Na de hervatting pakte de Ajax- aanval de zaken nog energieker aan AjaxDOS 21, Prins 10, en slechts met de grootste moeite Loffreld 1—1, rust. Swart 21. konden de Utrechters nu vaak met Scheidsrechter Dorpmans. Toeschou- negen man in de defensie stand 25.000. houden. Een klein kwartier voor het I einde kwam de beslissing, toen Henk Groot een prachtige pass gaf de Ajax-doelman Bals niet al- overwinning op Go Ahead, dat in en- kele weken nog heel wat aan zijn vorm zal moeten byschaven om op 29 september ook maar enige kans te 1 ebben tegen Celtic, de eerste rivaal in het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. Willem 2, dat kennelijk geen last had van planken koorts, speelde vooral in de eerste helft een technisch gaaf en beweeg lijk spelletje voetbal, waarvan Go Ahead niet terug had. Het ontbrak de Tilburgers achter aan een .killer" en daarom leverde het veelbelovende aanvalsspel niet meer op dan één doelpunt. Go Ahead's rechtback But ter werkte een voorzet van Timmer mans in eigen doel. De wapenfeiten van Go Ahead ble ven beperkt tot enkele harde schoten Het is er niet uitgekomen wat de toeschouwers hadden verwacht van de „sterrenaanval". De Ajax-aan- hang had op een stevige zege gere kend, maar daarvoor heeft DOS zich te grimmig verdedigd en was het spel vaak te hard in de Utrechtse defen sie die konsekwent de dekking van de Ajax-aanvallers ter hand had ge nomen. Zo was de „bewaker" van Prins Aarts niet van de Ajacied weg te branden. Toch werd er niet slecht gespeeld. Want als Henk Groot, Nuninga en Piet Keijzer even vrij kwamen, dan volgden er sublie me pases. De afwerking was echter niet altijd even gelukkig. Bovendien verrichtte Ruitenbeek prachtig werk in het Utrechtse doel. Daarentegen Swart die In volle ren het leer met de buitenkant van de voet onder Ruitenbeek door schoot. Onvriendelijk ADOSparta 22. Bosveld (strafschop) 01. De Zoete 11, rust, Aarts (strafschop) 21, Bou man 22. Scheidsrechter Hom. Toe schouwers 21.000. Een puntenverdeling was de beste uitslag voor deze meermalen in een onvriendelijke stemming gespeelde wedstrijd. Villerius stelde Sparta door Bosveld in de gelegenheid om door een strafschop de score te ope nen toen Horn een aangeschoten hands iets te zwaar beoordeelde (0-1) I Toen Van Miert zich voldoende inge speeld had in zijn nieuwe milieu, kwamen de Hagenaars los. In de 26e minuut veranderde Lazeroms een schot van de goed spelende De Zoete van richting, zodat doelman Does burg tevergeefs dook (1-1). In de stromende regen na rust bleek van Jochems en De Zoete op het midden veld een dermate stuwende kracht uit te gaan dat ADO gevaarlijker kon worden hetgeen Indirect in een doel punt resulteerde toen Lazeroms Van Miert bij een goede scoringskans in het strafschopgebied ten val bracht en Aarts de strafschop benutte (2-1). Toch zou Sparta nog tot een gelijk spel komen toen kort voor tijd Vil lerius royaal miste en Bouman ge makkelijk kon scoren. Rentree Willem 2Go Ahead 10, But ter (eigen doel) 10, rust- en eind stand. Scheidsrechter Van Oostrom. Toeschouwers 10.000. Boekestein, Veenstra en Greving Na de rust gaf de Deventer ploeg aanvankelijk beter partij en Willem 2 werd af en toe zelfs onder druk ge zet. Maar de Deventer aanvallers hadden hun kruit waarschijnlijk al verschoten in de afgelopen woensdag met 60 gewonnen oefenwedstrijd te gen Blauw Wit. Teleurstellend FC Twente '65—Telstar 1—1, Carlos 01, rust. Ter Mors 11. Scheidsrechter Brouwer. Toeschou wers 17.000. FC Twente en Telstar zijn de nieu we competitie niet imponerend be gonnen en dat was na de goede oefenwedstrijden die beide ploegen hebben gespeeld nogal teleurstellend. De Velsense ploeg vormde een slui- tender geheel dat voor de rust tot uitdrukking kwam in de wijze waar- cp het binnentrio Dikstaal, Carlos en De Vries geregeld de oostelijke verde diging tot paniekerig ingrijpen dwong. Met een uitstekend doelpunt van de Braziliaanse midvoor uit een knappe trekbal van Clement als hoogtepunt. Na de pauze trok FC Twente wat feller ten aanval. Nadat Kohn, die met schieten weinig succesvol was, een keer op de doelpaal had gemikt, lukte het Ter Mors beter na een schitterende pass van de uitblinkende Bulatovic. Toch gebeurde dit in een periode waarin Telstar weer het beste van het spel had en Carlos nog een keer keihard tegen het houtwerk schoot. Problemen GVAV—Heracles 1—1, rust 00, Veen 01, Van Tilburg 11. Scheidsrechter Van der Berg. Toe schouwers 11.000. De hoop van GVAV dat een ingrij pend gewijzigde voorhoede de geringe produktiviteit van de Groningers zou opvoeren is niet in vervulling gegaan. De noordelijken hadden zelfs een do sis geluk nodig om op de valreep naast Heracles te komen, want zon der dat Van Tilburg er zelf veel van wist trok zijn hoge bal vier minuten voor het einde via de paal en het lichaam van Van der Wint doel. Daarvoor had de aanvalslinie zonder veel kracht en ook zonder inzicht vergeefs getracht een duidelijk over wicht in de score vast te leggen. In de massale verdediging van Heracles vielen wel gaten, maar ook met en kele fraaie kans wist GVAV geen raad. Zelfs niet met een strafschop die Van der Wint 20 minuten voor het einde veroorzaakte door zijn vroe gere clubgenoot Van Nee bij een hoekschop tegen de grond te werken .Beuvink schoot de bal over, zodat de straf uitbleef. Vijf minuten na de rust had een ï-eeks fouten in de verdediging van GVAV wel konsekwenties, want de met veel inzicht spelende midvoor Veen werkte de bal van dichtbij over de lijn. Een minuut later verscheen dezelfde speler nog eens alleen voor Van Leeuwen, maar nu nam te veel tijd voor een schot, waardoor de Groningse doelman kon redden. Veel meer mogelijkheden heeft Heracles overigens ook niet gehad, zodat er voor beide ploegen na afloop van de weinig aantrekkelijke wedstrijd nog wel een aantal problemen is overge bleven. Routine zijn beroemde afstandschoten waren de makers van de doelpunten. De spanning bleef gehandhaafd en toen Brokamp de lat boven De Bree trof en de goed meegekomen Duitse aanwinst van de Maastrichtenaren, Bergstein, het beslissende tikje gaf, zelfs nog een beetje opgevoerd. Tot een beslissing kwam het echter niets Hattrick Fortuna '54—DWS 13, Geurt sen 01, Coenen 11, rust, Geurtsen 12 en 13. Scheidsrechter Byieveld. Toeschouwers 21.000. DWS heeft in een matige wedstrijd zich de betere ploeg getoond. Nadat de rust door doelpunten van Geurt sen en Coenen met een 11 stand was ingegaan, schakelden de Amster dammers in de tweede helft op een hogere versnelling en verkregen aldus een veldmeerderheid. Omdat Geurt sen en Temming veel switchten en ook Vonhof onvermoeid zijn voorhoe de stuwde, ontstonden er kansen voor de Amsterdammers. De druk op het Fortuna-doel werd sterker en de al tijd attente topscorer Geurtsen vol tooide in de 60ste en de 65ste minuut een knappe hattrik. Dezelfde Geurt sen miste nog eenmaal tegen het einde een goede kans op een nog hogere score toen hij, vrij voor Vo gels, net naast schoot. De overwin ning van de fullprofs was in alle op zichten verdiend. ElinkwykMW 2—2, Geurtsen 01, rust. Van Straalen 11, Van Egdom 21, Bergstein 22. Scheids rechter Bus. Toeschouwers 8500. Slechts één kwartier heeft Elink wijk nodig gehad om zich aan te pas sen aan het meer geroutineerde spel van MW. Toen de Utrechters een maal waren ingewerkt, had de MW- defensie haar handen vol. Dat werd duidelijk onderstreept door Midvoor Van Egdom, die met zijn keiharde schoten zeer gevaarlijk was en de uitblinkende Chiel Baenen tot vol ledige waakzaamheid noopte. Voor de rust trof Van Egdom slechts de lat. MW sloot deze periode af met een voorsprong door een doelpunt van rechtsbuiten Geurtsen. Direct na de hervatting toog Elink wijk ten aanval en na een kort offen sief werd de achterstand binnen twee minuten omgebogen tot een 21 voorsprong. Van Straalen met een kopbal en Van Egdom met een van TRAINER SLOEG ARBITER NEER (Van onze correspondent) De KNVB heeft blijkens zijn offi ciële mededelingen in de „Sportkro niek", de licentie van de heer J. Zwartkruis, trainer van de op zater dagmiddag spelende vereniging CJVV te Amersfoort, ingaande 10 augustus 1365 tot 10 augustus 1966 dus voor een jaar ingetrokken omdat hij tij dens de op 7 juni j.l. gespeelde wed strijd CJVVKWA de scheidsrech ter geslagen heeft, waardoor dezf tijdelijk het bewustzijn verloor. De heer Zwartkruis is ook trainer van het Nederlands militaire elftal de heer Zwartkruis is beroeps militair (sergeant-majoor by de! luchtmacht) welke functie hy kan biyven vervullen, omdat de KNVB' daarmee geen bemoeienis heeft.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 6