Nederland is aansluiting met de Europese top kwij Kasten in tweede ronde S I' II I! T Kampioenschappen van Emmen leerden: KNCB-team weerstaat Free Foresters: draw tot zeven Jeugd vooruitgegaan Training Nederlandse tenniskampioenschappen Krantenbezorger LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 10 AUGUSTUS IMS Si .-V tSük-'jWAalilï.." (door Erica Terpstra) Eerste wedstrijd De nieuwe trainingsopzet van de KNZB die vooral op de verdeling in leeftijdsklassen grote nadruk legt, poet velen grote verwachtingen heb ben voor de toekomstige snelle voor uitgang van deze groep. En terecht. Want reeds de jeugdtrainingen van het afgelopen jaar hebben in Emnien duidelijk resultaat gehad. Het is frappant dat juist de meisjes op alle fronten veel sneller zijn vooruitge gaan dan de jongens. COBI BUTER tmpioene op 100 meter i Dok de derde etappe van de Ronde b Belgisch-Luxemburg, die giste- i werd verreden, is geëindigd in k duidelijke Nederlandse triomf. pm Schepers won de eindsprint C de 140 km lange etappe van belles naar Vaux-les-Rosieres. Rn Holst werd tweede, Eddy Beu- S vyfde, Wim Dubois zevende, rry Steevens achtste en Rini (gtmans elfde. de algemene rangschikking, die rat aangevoerd door Harry Stee ls, zijn de eerste drie plaatsen ff Nederlanders. De laagstgeklas- De zwemsters onder 12 jaar gingen vaak sneller en nagenoeg even snel als de jongens onder 12. Vooral de tijden gemaakt op de 50 meter Vlinderslag (Toos Jordan 37.9 en de zeer talentvolle Ellen van Rheenen 38.8) en op de 50 meter vrije slag (Truus Maat 33 en wederom Ellen van Rheenen 33.1zijn zeer goed te noemen. I Daartegenover staan matige jongenstijden van 38.2 en 38.7 op de I vlinderslag, en 32.2 en 32.3 op de vrije slag. Gelukkig werd de snelste vlinder slag tyd 38.2 gemaakt door de pas 10- jarigel!) Rob Muller, die door zijn leeftijd dan ook de jongenseer op dit redt. Het Engelse touringteam de Fr»e Foresters is in de eerste wedstrijd van zijn zevendaagse tournee door Nederland, waarvan de tweedaagse interland die zaterdag 14 en zondag 15 augustus op het HCC-terrein in Den Haag wordt gespeeld het hoog tepunt is, niet verder gekomen dan een draw. Op het terrein van Hermes DVS bereikte een vertegenwoordigend KNCB-elftal gisteren een onbeslist. De Engelsen sloten op 187 voor 3. Toen de speeltijd verstreken was gaf de Telegraaf 167 voor 7 aan voor het KNCB-team. De gedetailleerde uitslag luidt: BattingcUfers Free Foresters: Dob- son 46. White 51. Thackara 11, Dog- gart 53 no., Dundekar 25. Bowling- cijfers KNCB: Huider (HBS) 1/34, Beekman (HCCi 1/33. Geuka (Ex celsior) 1 60. Battingcijfers KNCB: Van der Breggen <VOVC) 18. Ram- bocus (SCHC) 32. Meyer (Hermes DVS) 53 n.o.. Sbahlie -Hermes DVS) 24. Mulder (HBS) 21 n.o. Bowling- cijfers Free Foresters: Dundekar 4 55. White 3/33. (die hiermee slechts de Engelse Bar- ner (1.13.6) voor hoeft te laten gaan, j krijgt onze jeugd-wisselslagestafette i samen met de snelste schoolslag van I Rita Tigelaar een goede eerste 300 In de groep onder 14 is verreweg de beste tijd gemaakt door de 12- jarige Marjan Janus (1.24.7 op de 100 meter schoolslag) die hiermede zelfs by de dames geen gek figuur zou hebben geslagen. Samen met de 12— jarige Yvonne van Kuilenburg (1.09 op de vrije slag en 1.16.9 op de vlin derslag) en de 13-jarige Annelies Kaanders op de rugslag heeft de zwemwereld er 3 grote talenten voor de toekomst bijgekregen. Stimulans de pe Nederlandse ploeg bezet de lende plaats. Uitslagen (e uitslag van de derde etappe t: 1. Schepers 3.23.53; 2. Holst [54; 3. Willems (Fr.) 3.23.55; 4 Ihelm (Belg.); 5. Beugels; 7. bois; 8. Steevens; 11. Wagtmans b in 3.23.55. De algemene rang- Ikking na de derde etappe: 1. levens 10.27.35: 2. Wagtmans 17.40; 3. Beugels 10.27.47 4. Flaba te) 1057.54; 5. Holst 10.29.00 6. lepers 10.30.03 7. Dubois 10.30.59. Roy Emerson heeft weer een mooizege aan zijn erelijst toege- kd. In de finale van het in Glen fe (New York) gespeelde toernooi fcvierde hij met 6—4, 11—9. 7—5 l de Amerikaan Chuck McKinley. Marjan Janus en Yvonne van Kui lenburg zijn dan ook opgesteld in de jeugdploeg t.m. 15 jaar, die in Barce lona op de jeugd-olympiade zal star ten. Het is niet, te verwachten dat zij in Barcelona een finale-plaats zullen bereiken, maar het zal zeker een goede stimulans zijn tot nog betere prestaties. Bij de jongens ook 2 na- die wij in de toekomst veel zul len horen. De 13-jarige Richard Veer startte op talloze nummers, waarvan zijn tijd maar vooral zijn manier van imen op de 4 maal 50 meter wis selslag persoonlijk (2.44.2) hoopge vend is. Internationaal is hij er ech ter nog lang niet. Evenmin als de 13- - jarige Paul Spangenberg (1.03.5 op de vrije slag). Maar ook in potentiëel talent doet veel verwachten. Onder 16 jaar Meer internationaal vergelijkings materiaal is er voor de groep zwem- ners en zwemsters onder 16 jaar. Zo- Is bekend heeft de Nederlandse jeugdploeg in Padernborn en in Sy- ie twee nederlagen geleden tegen Engeland, Duitsland, Italië en Frank- Uk. Verheugend is het te constateren, dat juist in de laatste maand voor de kampioenschappen de prestaties van deze groep zo zijn verbeterd, dat een 5-landenwedstrijd tussen bovenge noemde landen nu wel degelijk an ders zou uitvallen. Vreemd is het niet wanneer men bedenkt, dat meer dan bij de 4 andere landen, de training specifiek was afgestemd op deze kam pioenschappen en dat het trainings schema ten behoeve van de inter lands nauwelijks is onderbroken. On ze tegenstanders hebben dit wel ge daan. Vooral Engeland en Frankrijk hebben speciaal naar deze landen- ontmoeting toegetraind, en hierdoor zijn niet alleen hun resultaten beter geweest dan de onze, maar mag men erop rekenen dat zij de laatste maand minder snel zijn vooruitgegaan. Wan neer men de gemaakte tijden in Pa- der born en in Syracuse van buiten landse ploegen vergelijkt, met die van onze jeugdploeg in Emmen, dan komt men vooral bij de meisjes tot zeer plezierige uitkomsten. Op de 200 me ter schoolslag bezet Rita Tigelaar (met haar in Syracuse gemaakte tijd van 2.56.5) de bovenste plaats. Ook Tineke van Rheenen is haar rivalen uit al de vier de landen nu met 3.00.3 de baas. Hierna pas volgen de snelste zwemsters van Italië (3.01.1), Duits land (3.01.3) en Engeland (3.02.1). In de toekomst zal de zo verrassend goed zwemmende Miriam van Hemert (1.05.4) of wel de even talentvolle Ina Mulder (1.05.9 op de kampioenschap pen, maar in Paderborn nog 1.04.9 in de estafette) een volwaardige wissel slag-ploeg completeren, die slechts van Engeland tegenstand hoeft te verwachten. Op de sprint zijn bedde zwemsters slechts langzamer dan de 2 Engelse borstcrawl-zweansters (1.04.1 en 1.05.3). Frankrijk, Duitsland en Italië vormen op dat nummer de achterhoede. Ook op de 400 meter vrije slag zijn de Nederlandse meisjes sterk. Slechts de eerste Franse zwem ster (5.08,2) is beter. De snelste zwemsters van de overige landen ma ken tijden, die zelfs lager liggen dan onze tweede tijd. Kan men nu over onze meisjesploeg best tevreden zijn, over de jongensploeg onder de 16 moet men helaas minder enthousiast zijn. Weliswaar hebben we aan de 14- jarige Herman Beekens op de 2000 meter rugslag een jeugdzwemmer van internationaal formaat (met 2.265 samen met de Engelse Roy Rogers een eerste plaats), op de 100 meter mgslag kan hij slechts de Duitse rug- slagzwemmer passeren. Onze tweede rugslagzwemmer evenwel, zal volko- achteraan eindigen. Zo ook is de situatie by de wisselslag persoonlijk vrije slag. Ron Verroen is met de 5.22.6, die hy in Paderborn maakte, by de 3 snelsten van Europa. En ook grootste jeugdzwemmer van dit ogenblik Johan Schans bezet met 58.2 op de 100 meter. 2.08.6 op de 200 me ter en 4.34.7 op de 400 meter, een eerste plaats. Maar de tweede zwem mers van ons maken tyden. die met zeer weinig punten beloond zullen worden. Om maar niet te spreken van de jongenstyden op de schooi en vlinderslag. Weliswaar zyn de jongens nationaal een flink stuk vooruitgegaan, internationaal zullen zy slechts op de allerlaatste plaatsen eindigen. Wonderiyk is het dat de resultaten en vergeiykingen van deze jeugdploegen vrijwel paralel lopen met die van de A-ploeg. Middelmatig Eigenlijk is er weinig verandering gekomen in het algemeen beeld, die de A-ploeg dit seizoen heeft geleverd. Slechts op enkele nummers hebben wy ons aansluiting met de Europese top. En deze zyn zo gering in aantal, dat de landenwedstryd tegen een rriddelmatig land vrijwel zeker ver loren zou gaan. De verwachtingen voor de inter land tegen het zo sterke Hongarije aanstaand weekeinde zyn dan ook niet erg hoog gespannen. Hoe sterk de Hongaarse ploeg wel is, bleek wel uit de overwinning die deze ploeg be gin juli tegen Engeland behaalde. Zeer verheugend was de prima tyd die Toos Beumer op de 100 meter vrije slag maakte (1.02.4) op de kam pioenschappen. Wellicht zal zy het presteren de Hongaarse kampioene die twee weken geleden het Europese record (1.01.5) egaliseerde, te ver slaan. Talent en conditie staan er in ieder geval borg voor, dat zy een zeer snelle tyd zal maken. De vrye slag- estafette zal gezien de bui t enge- matige, om niet te zeggen slechte tyden van de andere sprint sters vrywel zeker verloren gaan. Op de andere nummers zyn onze da- ADA KOK nog steeds bij Europese top mes niet geheel kansloos. Want Hon gaarse tyden als 5.04.3 en 559.0 op de 400 meter vrye slag, 1.09.8 op de vlinder, en 5.35 op de wisselslag zyn zeker niet onbereikbaar voor onze kampioenen. Tweede zwemster Zeer belangrijk voor de puntentel ling zullen dan ook op alle nummers de prestaties van de tweede zwem sters zijn. By de heren ziet het er ronduit hopeloos uit. Dobay, die reeds sinds „mensenheugenis" zwemt, sprint de 100 meter in 55.5, de vlin derslag wordt in Hongarije in 2.17 en 2.18 gezwommen en op de 1500 meter is Katona nog altijd goed voor 17.57. Wanneer men evenwel ddt sombere beeld over het afgelopen seizoen schildert, moet men echter een groot punt niet uit het oog verliezen. Veel kon men by de topzwemmers, na de kampioenschappen de kreet beluiste ren „het valt me erg mee, als Ik vol gend jaar ga trainen zit ik in Utrecht dik onder myn tyd hier". Het ls een feit dat velen slechts matig hebben getraind. Een complex van factoren spraken hier een woordje mee. Wei nig trainingaenthousiaeme na het vo rige vermoeiende Olympische jaar. Veel examens en weinig belangryke wedstrijden. Maar de trainingspro gramma's van Rob van Kerkhoven zullen de prestaties volgend jaar wel zeker een heel stuk beter zyn. Of Utrecht het tweede Leipzig zal wor den is alsnog zeer sterk te betwyfe- len. Zuid-Afrika wint Zuid-Afrika heeft volgens de ver wachting de tweede testmatch tegen Engeland, die in Nottingham w»rd gespeeld, gewonnen. De „Aussies" versloegen de Engelsen, wier laatste acht wickets 309 punten moesten opleveren, met 94 runs. Zuid-Afrika nam op de eerste innings een voorsprong van 29 runs. Vervolgens zorgden de Zuidafrikaan- se batslieden voor een tweede in- ningstotaal van 289. Engeland, dat zaterdag in de middag naar de wickets trok en op die dag niet ver der dan 10 runs voor 2 wickets kwam, was gistermiddag voor 224 all out. De eerste wedstrijd tussen de beide testteams, op Lord's In Landen ge speeld. eindigde in een draw. Hele competitie in Madrid Een tipje van de sluier, die nog steeds om het Europees horikbalkam- ptoenBOhap, dat van 28 augustus tot 5 september in Madrid wordt gehou den, hangt is dit weekeinde door de Spaanse organisatoren opgeheven. Voor de strijd in Madrid waar Nederland gaat proberen voor de zevende achtereenvolgende maal de titel te veroveren, hebben nu defini tief ingeschrevenSpanje. Italië, Duitsland en Nederland. Er zal ln de Spaanse hoofdstad een hele competitie worden gespeeld, waardoor het toernooi veel aan aan- trekkeiykheld heeft gewonnen. Een speelschema fe evenwel nog niet be kend. De Engelse batsman R. C. White in actie op het Hermes DVS-terrein. White scoorde 51 Op de dertien banen van het Metscomplex in Scheveningen •zijn gisteren de eerste partijen gespeeld voor de Nederlandse tenniskampioenschappen 1965. Beschenen door een mild zonne tje had het geheel iets weg van een parktoernooi, vriendelijke steer, wat flaneren rond de banen en weinig zaken, die werkelijk de aandacht vroegen. Volwaardig Dank zy de uitstekende tijd van Heila Rentema op de 100 meter rug slag, waarop zy reeds 1.14.8 maakte. aarmee zy de Europese top aar dig benaderd en de zeer goede 1.15.4 vlinderslag-crack Toty Heukels Overige Leidse spelers(sters) uitgeschakeld De geplaatste heren liepen in het nette pak, omdat het wedstrijd- schema hen in de 1ste ronde een bye had toegedacht. De grote favoriet Tom Okker was zelfs nog niet gear riveerd. Hij speelt vandaag tegen gebruiken- Verscheidene jeugdspelers demon streerden een goede service-beweging en een behoorlijk slagenrepertoire. In de meeste gevallen misten zy ech ter het tactisch Inzicht een wedstrijd te winnen. Twee meestbelovende Jeugdspelers plaatsten zich voor de tweede ronde. Het waren Peter Soeters (6—0, 8—6 tegen Jan Tulp) en de Letdenaar Richard Kasten (64, 61 tegen Cees Coen) gevraagd. If ijt/ Leeftijd 16—50 iaar. femelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1, Leiden I Henk de Zoete (Zeist) Met uitzondering van Trudy Groenman (eerste geplaatst) moes ten de geplaatste meisjes wel iets doen om een ronde verder te komen. Het gelukte ze allen, al had Betty Stöve drie sets nodig tegen Marian Knoppers (Hilversum)6—3, 6—8, 6—1 en Marijke Jansen eveneens drie tegen Annemieke Blom (Rotterdam 7—5. 46. 62. Het Haagse meisje, dat haar racket steeds verpakt en dus een dubbele forehand heeft, kwam elgenlyk naar de baan om uit stel te vragen. Ze had zaterdag ln het clubtoernooi van Leimonias een val van belroos gekregen, hetgeen ge paard ging met hevige koorts. Zon dag nog had ze 39.4 en ook gisteren was ze niet koortsvrij. Geen uitstel verordonneerde het wedstrijdcomite, omdat anders het schema ln de war zou komen. Dus speelde Maryke een beetje wankelend weliswaar haar party uit. De Katwykse Roomburg speelster O verdij kink had geen kans tegen Jenny Ridderhof: 6—0, 6—1 Siebe Huizinga tegen Huub Weyer- man. Huizinga's shirt wapperde weer als een vlag om hem heen. maar Weyerman trok zich er niets van aan. Tenslotte kent hy zyn stadge noot langer dan vandaag. Hij won met 6—4, 4—6, 6—3. De twee andere Leidse vertegen woordigers in deze titelstrijd, Didi Bouwman en Cees Koole verloren beiden. De Hagenaar Hans Haaks klopte Bouwman met 6—0, 6—2 en Koole ging tegen de Eindhoven aar Jaap Arends met 6-4, 6-3 ten onder. De Katwyker J. de Groot werd in de - I eerste ronde uitgeschakeld door Dlck Btrasmeyer: 61, 62. Nederlands elftal tegen Oostenrijk Het Nederlandse elftal zal tn hel najaar van 1966 de Oostenrijkse voet* balploeg in een uitwedstrijd ontmoe ten. De wedstrijd zal zaterdag 17 sep tember in Wenen worden gespeeld. Het is de tweede ontmoeting tussen beide teams op Oostenrijks grondge bied. De eerste was de beruchte „Slag in het Prater" van mei 1957. Buding en Kuhnke winnen dubbel Ingo Buding en Christian Kuhnka hebben gisteren op de voor-laatste dag van de internationale tennis kampioenschappen van West-Duits- land, in Hamburg voor een complete sensatie gezorgd. In de halve finales van het herendubbelspel schakelden zy de Wimbledon-kampioenen John Newcombe en Tony Roche de Aus traliërs waren als eerste geplaatst in vyf sets uit. Voor de eerste maal sedert 1952 be reikte een Duits dubbel daardoor dn eindstryd. Ook in de finale toonden Buding en Kuhnke hun kracht. In drie sets werden de Australiërs Owen Davidson en Warren Bowrey versla gen. Tevoren hadden Margaret Smith en Lesley Turner de titel in het da- mesdubbelspel op hun naam ge bracht. De beide Australische speel sters hebben de eindstrijd tegen Ma ria Esther Bueno en Fran?oise Durr volledig beheerst. Maria Bueno. die dit jaar samen met de Amerikaanse Billie Jean Moffitt het dameedubbel spel van Wimbledon won, kreeg te weinig steun van het Franse partner. Vooral aan het net verspeelde Fran- ?otse Durr veel punten ELLY KROCKÊ gemakkelijke zege In het heren dubbelspel kwam Richard Kasten met Peter Soeters een ronde verder (6—2, 6—0 zege op Hoogendoorn/Tulp)Bouman met Van Rooyen) en Koole (met Van Baarle) werden ook in het dubbel- I spel in de eerste ronde gewipt. IIBouwman en Van Rooyen gingen lieren I met 9—7, 6—2 ten onder tegen Wel- achen/De Zoete en Van Baarle' Bij de heren leek de techniek iets I Koole verloren met 6—2, 6—2 van beter te zyn dan een Jaar geleden. Kemmeellng Ter Meulen. Renbaan Dubbelspel j DUINDIGT j Wassenaar Morgenmiddag half vier Speciale Vakantie Courses sterk verlaagde entree pryzen: Heren f2.—; Dames f 1.kinderen onder geleide. GRATIS TOEGANG. HONDERD PAARDEN AAN DE STARTS

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 7