Boelen en Enters konden niet at S fII li T ZEILEN BIJNA ONMOGELIJK winnen ours Kansen waren op de Bosbaan niet gelijk Titels devalueerden Zoetemelk mist zege REVANCHE VOOR ANTON GEURTS ''/A- „.v ftSroSCH DAGBLAD MAANDAG M IVM MEIKE DE VLAS onbedreigde zege Boei vijf en zes konden geen kampioen opleveren. Dat was, in en kele woorden het draina dat de slot dag van de Nederlandse roeikam- pioenschappen heeft beheerst. De tot stormkracht toegenomen wind zorgde in het hijzonder bij de znide- De Willem 3-ers Boelen en Enters, alsmede skiffeur Jan Wie- nese. wisten al voordat er een meter was geroeid, dat de titel niet op de rechtervleugel zou worden veroverd. Wienese kreeg ten minste nog de kans, als gold het een sprintwedstrijd, een betere positie te vinden. Wisselprijs voor „Vliet"-dames De wisselprijzen, verbonden H aan de Nederlandse roeikam- u pioenschappen, zijn dit jaar als volgt verdeeld: de „Van der Ploeg-beker" voor de club, die volgens de telling H van de Coupe Glandaz in de H herennummers het beste re- z sultaat heeft behaald kwam B in het bezit van Nereus. J De „Sevres-vaas" voor de club die het beste resultaat m behaalde bij de damesnum- a H mers werd veroverd door het U u Leidse De Vliet. De „Ebbo van Wezenbeek- beker" voor de winnaar van het skiffnummer was voor H Jan Wienese. lijke oever van de Bosbaan voor wit- gekuifde golven, waarin de ranke boten soms ten onder dreigden te gaan. Willem 3 protesteerde, toen werd besloten de wedstrijden te her vatten. Het baatte niet. Finish foto Hij verliet baan zes en koerste naar het midden van het roeiwater, waar ongetwijfeld meer mogelijkhe den waren. In een enerverend duel, waarin op de laatste kilometer, 2'2 lengte moest worden goedgemaakt, greep de Amstel-roeier nog juist het kampioenschap. Een finish-foto „de beste die ik ooit heb gemaaktwas het com mentaar van de fotograaf, toen ner veuze officials zijn werkstuk in ogen schouw namen moest de beslissing brengen. Het was een kwestie van centimeters geweest, het moment van de „inpik" had de beslissing ge bracht. Snoeken Enters en boelen, die bij de eind strijd van de ongestuurde tweeën slechts een baan konden opschuiven en op boei vier door de finish gingen, waren minder fortuinlijk. In het woe lige water slaegen ze snoek na snoek en op de 1000 meterlijn waren de Amsterdammers eigenlijk al kansloos. Een troost heeft het Olympisch duo. Joop Zoetemelk heeft gistermiddag in de Ronde van Ulicoten naast de overwinning gegrepen. De Rijpwete- ringse nieuweling moest in de eind sprint van een kopgroepje van zeven renners zijn meerdere erkinnen in dc snelle Amsterdammer Jansen. Van Velzen legde op de vijfde plaats be slag. De slag viel in de zesde ronde. Met een felle demarrage onsnapten met Joop Zoetemelk. Harrie Jansen, Ton Mayenburg en Leo van Velzen, en kele renners uit het peloton. De voor sprong, die zij toen veroverden stonden zij in de resterende kilome ters niet meer af. De Nederlandse kampioen Huysmans won de sprint van het tot 21 renners geslonken pe loton en eindigde als achtste. De uitslag luidt: 1. H. Jansen (Am sterdam) de 70 km in 1 uur, 50 mi nuten en 10 seconden; 2. J. Zoete melk (Rijpwetering)3. F. Huismans (Kook a/d Zaan)4. T. Mayenburg (Wilnis); 5. L. van Velzen (Zoeter - woude)6. W. Breukel (Rozenburg); 7. H. Bodt (Oude-Tonge)8. W. Huys mans (Achthuizen). de wedstrijden te hervatten met op vallend weinig sympathie ontvangen. Erg logisch was die beslissing inder daad ook niet. Om twee uur werd immers besloten tot uitstel, waarna de weerkundige diensten van Schiphol en het vlieg kamp Valkenburg werden geraad pleegd. Volgens de meteorelogen zou de wind tegen vijf uur afflauwen. Die zienswijze bleek echter te opti mistisch, want op dat tijdstip leerde een enkele blik op de „branding" van de Bosbaan dat er nauwelijks van weersverbetering sprake was. Deson danks werd, na overleg met de coa ches, besloten de races niet verder uit te stellen. Om dat overleg erg veel zin heeft gehad blyft een vraag. Dat hier partijen in het geding zijn bleek bij voorbeeld overduidelijk bij de twee zonder stuurman. Degenen wier pu pillen op de vrij gunstige eerste of tweede baan roeiden waren voor her vatting van het programma, de coa ches van de ploegen op boei vier en vijf wilden daarvan beslist niet we ten. schappen van Duisburg, kunnen de Willem III-ers morgenavond nog revanche nemen op de ongestuurde Nereus-twee. Het was een teleurstellend slot van de nationale kampioenschappen. Te meer, omdat de slotwedstrijden van het Nederlandse seizoen belangrijker waren dan ooit. In het bijzonder aan de hand van de prestaties tijdens de titel wedstrijden geleverd, zou immers worden beslist welke ploegen naar Duisburg zouden worden uitgezonden. Geen sympathie ZWEMMEN Wereldrecords De britse zwemploeg heeft dc vrij dag opgelopen achterstand van drie punten iti de interlandwedstrij den tegen West-Duitsland zaterdag cp de tweede dag geheel weggewerkt en z»lfs omgezet in een ruime voor sprong. Groot-Brittannië won ten slotte met 133118 punten, vooral door hel doorbreken van de supre matie. die de Duitse herenploeg vrij dag aan de dag legde. Hoogtepunten van de tweede dag waren de nieuwe wereldrecords van de 17-jarige Linda Ludgrove op de 110 yards rugslag dames met Gelijk De beslissing was lang niet gemak kelijk. Indien de wedstrijden zouden zün verschoven hadden diverse ploe gen zich om redenen van praktische aard moeten terugtrekken. Maar juist omdat de FISD en de Nederlandse roeibond steeds verkondigen, dat het belang van de sportman bij het roei en moet preveleren en dat de kansen van elke ploeg gelijk dienen te zijn, was er maar één oplossing mogelijk. Door het hervatten van het program ma devalueerden de titels die op de laatste dag werden behaald. Dat laatste geldt echter beslist niet voor het kampioenschap van de ach ten, rond half negen in de avond ver werkt. Eindelijk was de wind gaan liggen. Eindelijk vertoonde de Bos baan slechts flauwe rimpels. In een grootste race greep toen de B-acht van Nereus, die de favoriete topploeg van de Amsterdammer een halve lengte achter zich liet, de titel. Mede door de wind in de rug kwam de ploeg tot een bijzonder goede 5 min. 55.07 sec. Helaas zelfs de prachtige prestatie van de B-acht van Nereus kon de wedstrijden om de nationale kampioenschappen niet meer redden. l i (slagen iLuynenburg, Van Montfrans) 6 min. 7.23.34. Skif heren: 1. Wienese (Am- stel) 7.14 62; 2. Krijgsman (Nautilus) 7.14.78; 3. Van Dis (Willem ID) 7.17.67. Skif dames: 1. Meike de Vlas Willem III> 3.59.21; 2. Friedy Klaas- se (RIC) 4.05.40. Dubbel-vier dames: 1. Nautilus 3.42.54, 2. Nereus 3.43.27. Dubbel-twee dames: 1. De Vliet (Van der Veen. WestnO row over 3.44.82. Acht dames: 1. Argo 3.15.19, 2. De Vliet 3.24.56. Achten heren: 1. Nereus 3 5.57.07 2. Nereus 1 5.58.92; 3. Njord 6.07.07. MET de intocht van de 4-daagse te Nijmegen op vrijdag 30 juli i hoogtepunt bijwoning mars. Vertrek 08.00 1 Dagtocht richting Arnhem-Nijmegen met als de intocht van deze jaarlijkse wandel- f 11.incl. consumptie. ELTOURS TOURINGCARBEDRIJF/REISBUREAU Zoeterwoudseweg 11a Lelden - Telefoon 01710—22445, b.g.g. 40569 Nederlandse ploeg voor Duisburg Het bestuur van de Nederland se roeibond heeft na afloop van de nationale kampioenschappen de equipes samengesteld, die Ne derland op de Europese kam pioenschappen op de dicht bjj Duisburg gelegen Wedaubaan sullen vertegenwoordigen. Voor de dameskampioenschappen, die van vrjjdag 20 tot en met zon dag 22 augustus zullen worden verwerkt, werden vier ploegen aangewezen: t.w. de vier met stuurvTouw van De Vliet (C. S. den Boogert, L. E. P. Niks, W. Wacht, M. Kemp en H. ten Doesschate)de skiffeuse Meike de Vlas Willem III) de dubbel vier van Nautilus en de acht van Argo. De equipe voor de titelwed- strijden bij de heren, die van donderdag 26 tot en met zondag 29 augustus worden gehouden, is als volgs samengesteld: vier met stuurman: Nereus; skif: Jan Wienese; twee met stuur man: Laga; vier zonder stuur man: Nereus. Voorts zal een twee zonder stuurman naar de wedstrijden op de Wedaubaan worden afge vaardigd. Dubbele zege van Ineke Tigelaar Internos '62, de Haagse rolhockey club, heeft in Heilbronn een interna tionaal toernooi gewonnen. De Hage naars versloegen achtereenvolgens Oberramstadt (met 5-1), Darmstadt met 7-1 en tenslotte Heilbronn met 5-1. Ex-wereldkampioen Michael Tal heeft de eerste partij van de twee kamp tegen Bent Larsen voor de hal ve finales van het toernooi om het wereldkampioenschap schaken ver loren. De Rus gaf het duel zonder verder spelen op. Tal behoefde zich niet al te veel zorgen te maken over het gewonnen geven van de eerste partij, want zaterdag had hij inmid dels het tweede duel in zijn voordeel beslist. INEKE TIGELAAR Ineke Tigelaar heeft dit weekeinde de opnieuw een dubbele overwinning behaald. Zaterdag was het Hilver- sumse zwemstertje in het Meer van Abcoude de snelste dame in de 3 km- wedstrjjd en gisteren zegevierde zjj in de 3 km-wedstrijd in Oosterhout. De uieslagen luiden: Abcoude 3 km dames: 1. Ineke Tigelaar (Robben) 46.36.6 2. Tineke Lagerberg (Naar- den) 46.38.3; 3. Margriet Schimmel (Naarden) 47.55.2. Heren. 1. Bob Wal ter (DJK) 45.07.0; 2. Hans Arendsen (IJ) 45.09.3; 3. Jef Schillemans (Dol fijn) 45.36.4. Oosterhout 3 km dames: 1. Ineke Ti gelaar (Robben) 45.58.42. Corry Mulder (Merwede) 45.59 3. T. Knegt (Robben' 50.18. Heren: 1. Tino Jan sen EZPC) 41.11.2; 2. Joop Schou ten HVGB» 43.19; 3 Chris var. Lint (PSV) 43.21. O De voormalige wereldkampioen boksen halfzwaargewicht Freddie Mills is gisterochtend vroeg, terwijl hij achter het stuur van zijn auto zat, doodgeschoten. Dit geschiedde in een straat in de nabijheid van zijn nachtclub Freddy Mills Nite Spot in het Lor.dense West End. De Hengelose tweede divisieclub Tubartia heeft zaterdag in het sta dion Veldwijk een 2-4 nederlaag ge leden tegen de Duitse Regionalliga- club VBL Bottrop. tijd 9.5 de uit Hans-Joachim Klein, Olas von Schilling, Wolfgang Kremer en Hol der Kirschke bestaande Westduitse estafetteploeg op de 4 x 220 yards vrije slag met een tijd van 8 min. 11.2 sec. Strijd om kano-titels In Helmond zijn gisteren onder slecnie omstandigheden de Neder landse 500 ni. kanokampioenschappen gehouden In de K-l senioren bleef Anton Geurts ditmaal zijn concur rent Paul Hoekstra de baas, al was het verschil bijzonder gering. Samen bleef dit duo ook in de K-2 onbe- 1 reisbaar voor de overigen. De uitslagen luiden: heren: K-l senioren: 1. Geurts (Beatrix) 1.58.30; j 2. Hoekstra <TWV> 1.58.50; 3. Bun- schoren (Quo Vadis) 2.00.10. K-2: J 1. Geurts/Hoekstra (Beatrix/TWV) j 1 48 90; 2. Knuppe/Muussen (Quo Vadis'' 1.51.20; 3. Runeman/Van der j Ster «Quo Vadis) 1.53.00. K-l adspi- rantcn: 1 Boers (DKV) 2.10.20. K-2 j adsi-ira.iten: 1. BoersDe Rooi DKV 1 1.57.50. Meisjes: K-l adspi- I rantcn: 1. De Groot (Quo Vadis) 2.49.00. m Alleen de grotere boten startten op de eerste dag van de 24ste Nieuw I.oosdreclu week De organisatoren van de 24ste Nieuw Loosdrecht-week ston den zaterdag, op de openingsdag van deze vijfdaagse zeilweek, voor een dilemma. Urenlang werd het wedstrijdcomité op de starttoren bezig gehouden met de vraag, of men de wedstrijd al dan niet zou laten doorgaan. De wind blies met zoveel kracht uit zuidwestelijke richtingen over het water, dat zeilen bijna onmo gelijk was. Het werd na drie uur uitstel ten slotte starten, maar dan alleen voor de grotere boten en dus hoofdzake lijk de meer geroutineerde deelne- De kleinere en de B-groepen ble ven in de veilige haven. Zelfs voor de meeste geroutineerde zeilers werd het echter een hopeloos gevecht tegen de elementen en sommige stuurlieden moesten het bekopen met averij of met een nat pak. litslagen m mm I - Drie In de internationale Flying Dutchmanklasse bonden slechts vijf deelnemers de strijd aan met de wind. Drie van hen haalden de fi nish. Van hen was Fred Imhoff duidelijk de sterkste. Na drie rak ken had hij al een enorme voor sprong opgebouwd. Als een speed boot stoof hij over de Loosdrechtse plassen en vele minuten voor num mer twee finishte hij. Bij de Valken had Bosma van het Witte Huis bijzonder veel pech. En kele meters na de start knapte na melijk zijn mast als een lucifer houtje af. Arie Klein had lange tijd de leiding, maar kreeg niet de eer ste plaats, omdat hij op protest van Egon Rolf van den Baumen werd uitgesloten. Rolf va werd nu zelf eerste kenier. Mes Hans van der Eist, die ons land volgende maand zal vertegenwoordi gen op de Europese Finnjollenkam- pioensohappen in Portugal, heeft op Loosdrecht weer eens aangetoond uit het goede hout gesneden te zyn. Aan de stuurmanskunst van deze Utrechtse sportleraar werden bijzon der hoge eisen gesteld. Lange tijd lag hij op kop, maar halverwege het 15 km lange parcours passeerde hij zijn omgeslagen concurrent Otto juist op het moment, dat het roer van diens Finn boven water kwam. Als een mes flitste het roerblad door de onderkant van het zeil van Van der Eist. De Utrechter gaf echter Eerste dag ran de Nieuw Loosdrecht-week: strijd tegen de elementen niet op. bleef met zijn moeilijk han teerbare schip doorvaren en werd tenslotte nog derde. Doordat Van Heusden. die als tweede binnen kwam. werd uitgesloten, schoof hij nog een plaatsje op. Flving Dut-schmanklasse: 1. F. H. Imhoff, 2. A. van der Hout. 12 m2- klasse: 1. J in der Maur, 2. D. Kuin jr. Valkenklasse- 1. E. Rolf van den Baumen. 2. M. Pon. 16 m2-klasse: 1. J de Ruijter. 2. A. W. Endstra. Flying Juniorklasse: 1. J. Kersbergen. 2. P. J. Lankrijer, Finn-klasse: 1. K. H. Swierenga. 2. H. van Eist. Vrij heidsklasse: 1. P. R. Ossendorp. 2. B. J. van der Laan. Pampusklasse: I. O. P. Bess°ling. 2. W. Knoppers. I Soloklasse: 1 F. H. A. Beek, 2. I. ONE TON CL P Het tweede en voorlaatste onder deel van de wedstrijden om de ..One ton cup één van de belangrijkste z-e.:ei)evenementen in Europa, heeft gisteren in Le Havre een zege opge leverd voor het Deense jacht Diana III De drie Nederlandse deelnemers brachten het er minder gunstig van af dan op de eerste dag. De Fair wind van Schutter jr. werd zelfs tot op gave gedwongen. Hestia (Van Beu- rangen) eindigde als vijfde en de Alladin van Van der Stadt als ze vende. In het klassement na twee races leidt Diana III voor Hestia. dat de tweede plaats moet delen met de Franse Giraglia. Vandaag is een rustdag, morgen wordt met een 40 miilenrace de „One ton cup" beslist. Na de zaterdagmiddag gespeelde partijen in de vijfde ronde van het IBM-schaaktoernooi luidt de stand in de hoofdgroep: 1. Donner 4; 2. Parma 34; 3 4 Szabo. Trifunovic 3; 5 Barendregt 24 en 1 afgebr 6 F:- lip 24; 7. Zuidema 2; 8. Langeweg 14; 9. Bouwmeester 1 en 1 afgebr.; 10. Karaklaic 1.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 7