Tom Okker uit verloren positie naar knappe overwinning Strijd bij Regenbogen is beslist Krantenbezorger jj Internationale kampioenschappen Hilversum Voor Rol) Heemskerk is 10.4 nu normale tijd Kamerlid Berkhouwer stelt minister vragen Zo vlogen de duiven LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 22 JULI VIERDE BLAD (door mr. F. R. Bonte) Voelbaar was gistermiddag de teleurstelling rondom het centre- court toen het nationale tennis-idooi, de Haarlemmer Tom Okker, de eerste set van de Amerikaan Dell met 26 verloor, kansloos verloor. Dell had meteen het goede gevoel voor lengte, terwijl Okker telkens weer faalde op de backhand. Zijn serveren was in deze fase van de wedstrijd al evenmin overtuigend en zelfs zijn meest verstokte supporters moesten toegeven, dat Dell met zijn niet briljante, maar wel solide allround tennis de verkregen setvoor- sprong dubbel en dwars verdiende. Noorvvegen-Benelux in Oslo onbewogen kijkende Okker kon zich gaan voorbereiden op de kracht proef in de kwartfinale tegen de geduchte Australiër Tony Roche. De laakte had met de Indiase Davis- Cup speler Mukerjea korte metten gemaakt, 64, 61. Het was van Toche esn prestatie om die winst met puur power-play te bereiken, want de banen waren door de vele attenties van Pluvius bepaald traag geworden. Natuurlijk mag van Ok ker niet worden verwacht dat hy ten koste van Roche de halve finale in het H.E. zal binnenstappen. Neale Fraser, de oud Wimbledon-kampioen, stait.te overweldigend tegen de Ame rikaan Verksman. Zijn nog altijd vervaarlijke, linkse service, was al- tnans in de eerste set voor Werks- rnan onbespeelbaar. 6—1. Laatstge noemde draafde echter- met zoveel enthousiasme over het gravel, dat Fraser in zijn verlangen de party co snel mogelijk te beëindigen een hele reeks onnodige fouten ging slaan. Pas bij 1513 kon de Australiër als overwinnaar van de baan stap pen. Voor heden staan op het pro gramma voor het H.E. de wedstrij den Fox— Bcwry, derde ronde, uitge stelde partij wegens ziekte van de Amerikaan. NewcombeBuding, KuhnkeHewitt en RocheOkker, alle achtste finales. Sterk Naast het succes van Tom Okker mag zeker niet onvermeld blijven het goede resultaat van Els Spruyt tegen de Argentijnse kampioene Nor- ma Baylon, 1—6, 64, 2—6 voor Baylon. Het was vooral de sterke Ar gentijnse service die een beetje doet denken aan die andere Zuid- cmerikaanse tennisvirtuose, Maria Bueno, die de doorslag gaf in dit treffen. Zeker evenwel is dat Els Spruyt momenteel op zijn minst als de gelijke van Trudy Groenman moe: worden beschouwd. Trudy moest gisteren haar meerdere erken- Na de wedstrijd een frisse dronk voor Els Spruyt (rechts) en de Argentijnse Norma Bay lon. nen in Pam Walkden (Rhod.). 63, 46, 2—6. De laatste acht worden in het D.E. gevormd door Turner, Euding, Tegart, Baylon, Van Zijll, l.esh, Durr en Walkden. Naar onze verwachting zullen daaruit de vol gende halve finales komen. Tur- ner—Tegart en Van ZijlDurr en tenslotte de finale Turner—Van Zijl Tom Okker boekte gisteren nog een tweede winst, namelijk in het H D met de Zuidafrikaan Mc. Millan. Dit sterke Zuidafrikaans-Nederlands duo het de Australisch-Zuidafri- kaanse combinatie HiggingsSaul met een stroom van fijne touch-vol- lies en listige returns op de service met 61, 62 volkomen kansloos. Een halve finale tegen de Ameri kaanse formatie Dell—Fox zit er, dachten we, wel in. De klap op het circuit Verre van vro lijk Zou dan de enige Nederlander, die zich met de buitenlanders kon me ten, in de derde ronde al verdwij nen? De gezichten van de toeschou wers en ook van de organisatoren stonden verre van vrolijk. Tom Ok ker heeft het gevoeld later in de kleedkamer zei hij dat ook met zo veel woorden: „Ik weet het, ik moet iets waar maken, ik moet laten zien dat Nederland meetelt. Daarom speel ik waarschijnlijk zo moeilijk voor eigen publiek, dat wil zeggen dat ik als het ware eerst een gevecht tegen mezelf moet leveren voordat ik dat met mijn tegenstander doe". Hoe het zij, in de eerste game van de tweede set bleek al, dat de na tionale tennisheld zich aan het her stellen was Uitstekend won hij met fraaie vollies Dells service op 15, 1-0. De Amerikaan echter nam wraak er brak dadelijk daarop door de service van Okker, 11. Ontij dig reageren van het publiek deed Ckker. met 32 voor, wederom ook zyn service Dell had in de vijfde game dc zijne na twee deuces ten tweede male prijs moeten geven verhezen. De kans om te scoren na fraai voorbereidende cross-court werk werd met( benut door de ah's en oh's van dc kijkers. Tom Okker ging nu steeds beter en Dell kwam langzaam - het defensief. Toch zou de sterk geconcentreerde Amerikaan op i game afstand van de zege ko- n. Okker verloor na een verove- i van de Amerikaanse service, -3, prompt de zijne weer, 44, Kon daarna Dell niet beletten diens even daarvoor gemaakte fout te herstellen, 54. Met de nederlaag zicht, zette de Haarlemmer ein delijk alle „bibbers" van zich af. Met w:epende smash, de eerste, die echt goed zat, maakte hij op de eigen service 55 en voor Dell was dat net begin van de afgang. De steeds meer mopperende Amerikaan >or weer de eigen service, 65 Okker en zag in de volgende game de aanvankelijk met zo veel succes bestookte backhand Tijdens de partij Trudy GroenmanPam Walkden gut ste de regen uit de hemel. De strijd werd gestaakt en Trudy vluchtte met een handdoek op haar hoofd van de baan. Dominerend Sterk domineerde hierna Okker rnet zijn soepele aanvallende spel. Tot 5—1 liep hij uit. Dell wilde zich nog niet gewonnen geven, vocht ver beten, won nogmaals Okkers service, 5- -2, maar moest na 53 door de net-aanval van deze onvoorwaarde lijk capituleren, 6—3. Een uiterlijk Het tweede-kamerlid de heer Berk- houwer (VVD) heeft de minister van Justitie gevraagd of het waar is, dat de Engelse ambassadeur, de Engelse consul-generaal te Amster dam en de Commissaris van de Koningin in Noord-Holland hebben getracht te bereiken, dat de in- verzekeringsstelling van de Engel se race-manager Colin Chapman, die „niet minder dan een volle nacht en een halve dag heeft ge duurd", eerder zou worden beëin digd. De heer Berkhouwer wenst, dat de minister mededeelt, waarom het openbaar ministerie een inverze keringstelling heeft bevolen, althans deermee heeft ingestemd, waar het naar de mening van het kamerlid toch een uiterst eenvou dig handgemeen en dispuut betrof, ontstaan in de nerveuze hitte van een emotioneel sportgebeuren. Moet de minister niet beamen, zo vraagt de heer Berkhouwer, dat aan deze zaak door het politionele en justi tiële optreden van het vervolgend orgaan een ophef en onaangenaam gerucht is gegeven, welke in geen enkele verhouding staan tot de ernst van de ingeding zijnde al dan niet gepleegde wetsovertreding. Het kamerlid wil weten, of de mi nister van Justitie niet tevens moet erkennen, dat door een voorval als dit voet wordt gegeven aan de op vatting volgens welke ten onzent te spoedig wordt overgegaan tot het toepassen van inverzekering stelling en voorlopige hechtenis. Tenslotte vraagt het tweede-kamer lid of de minister mogelijkheden ziet om te bevorderen, dat bij de justitiële instanties, welke betrok ken zijn bij de behandeling van zaken als deze. door een meer takt- vol en evenwichtig optreden voor komen kan worden, dat gerucht makende „affaires" als die, welke zondag 18 juli te Zandvoort is ontstaan, zich voordoen. Tennis in Katwijk Nieuwe triomf voor Van As Wout van As, de stijlvolle winnaar van het H.E.B. van het toernooi van de Leidsche Hout lijkt op weg naar een volgende triomf. Gisteren liet hij in Katwijk tegen Muller weer een gave partij tennis zien. Met 6-1, 6-3 werd Muller, bepaald niet zo'n zwak ke broeder, aan de kant gezet. Een zware concurrent krijgt Van As behalve aan De Groot, die zijn eigen banen uiteraard kent als zijn broekzak hij bewees dat met een winst op Paets, 6-2, 6-1 aan de Duitser Thoms, in Katwijk geen on bekende. Thorns won van Verhees met 6-2, 6-1. Een evenzo duidelijke zege, die meer relief krijgt, wanneer men daarbij bedenkt dat Verhees in eigen omgeving speelt. In de compe titie komt hij uit voor de Katwijkse L.T.V. 1. Verrassend was in het D.E.B. de nederlaag van Annelies Heijmans tegen Els de Groot, 6-3, 8-6 voor de speelster van de Munnik. In het D.D.B. behaalden de gezusters Heij mans, een van de favoriete com binaties in dit nummer, een 6-4, 6-3 zege op het duo mevr. Sauerbren mevr. V. d. Graaf. In het zonovergoten Bislet- stadion van Oslo, waar de Au straliër Ron Clarke precies een week geleden een nieuw wereld record op de 10 km vestigde, heeft de Benelux atletiekploeg zich woensdag op de eerste dag van de wedstrijd tegen Noorwe gen goed weten te handhaven. Het verschil tussen de twee teams bedraagt slechts vier pun ten (55 51) en dat is aanzien lijk minder dan een jaar geleden, toen de gecombineerde ploeg de eerste dag afsloot met een nade- I liger saldo (59*^—45^2). Het zal de kleine Nederlandse kolo nie op de tribunes, waar ruim 9000 luchtig geklede Noren hun landgeno ten hartstochtelijk aanmoedigen, vooral goed gedaan hebben, dat Rob Heemskerk en de nationale 4 x 100 meter ploeg deze avond opnieuw uitstekende prestaties leverden. Heemskerk liet al op het eerste num mer. de 100 meter, zien dat tijden van 10,4 sec. tot zyn normale prestaties gerekend moeten worden. De 4 x 100 meter ploeg revancheer de zich voortreffelijk voor het falen van Groningen. De wissels waren nu goed, hoewel nog niet messcherp, maar met 40.4 sec. kwam het kwartet Tamminga - De Winter - Popma - Heemskerk toch al dicht in de buurt van het Nederlands record, dat nu bijna een maand op 40.1 staat. Ook nu weer was Heemskerk de grote man. Fred van Herpen, die een enigszins vermoeide indruk maaktede Lim burgse Groninger heeft de laatste weken wel wat zware wedstrijden ge had moest op de 400 meter zijn nieerdere erkennen in de krachtige Karl Frederik Bunaes. De Noor bleek op de laatste 50 meter over iets meer „inhoud" te beschikken dan onze landgenoot Bunaes finishte in 47.2 Van Herpen kwam 0,2 sec. later over de streep. Indruk Van de Belgen maakte de Olym pische kampioen Gaston Roelants in druk. Roelants won de 10 km na een snel begin gemakkelijk. In zijn opzet om het Belgische record te verbeteren slaagde hij echter niet. Met 29.07.6 kwam hij toch nog tot een goede tijd. Pietje Beelen, die zijn zinnen had ge zet op een tijd beneden de dertig mi nuten, kon zijn plannen (nogi niet verwezenlijken. Nadat hij Roelants zeer verstandig al direct had laten gaan kwam de kleine atleet uit Lisse na ruim 4 km helemaal alleen te lo pen omdat de Noren ook zijn tempo niet konden volgen. Toen na 5 km (14.57.0) bleek, dat een tijd van bin nen een half uur niet te verwezen lijken viel, liep Beelen uitsluitend op het behouden van zijn tweede plaats. Uitsla gen 100 meter: 1. Heemskerk (Ned.) 10.4 sec., 2. Skarstein (Noorw.) 10.5, 3. Tamminga (Ned.) 10.8, 4. Simonsen (Noorw.) 10.9. 400 meter: 1 .Bunaes Noorw. 47,2 sec., 2. Van Herpen (Ned.) 47.4, 3. Voor de derde heer grepen de Kaagzeilers niet groot verschil de overwinning De Friese regenboogzeilers zijn er ook woensdag niet in ge slaagd hun Hollandse collega's te verslaan. Voor de derde keer grepen de Kaagzeilers met groot verschil de overwinning. Met 33.1 pnt., die hun totaal op 102,3 brachten tegen Friesland 63. zijn de Hollanders zeker van de overwinning. Dit keer was het Krijn Tol. die de overwinning behaalde met op de tweede plaats Bouw van Wijk. Tussen dit tweetal bevond zich lange tijd de Friese kopman Alberda, die echter door Van Wijk tenslotte ge decideerd naar achteren werd verwezen. Ook ir. G. A. Bakker ging de gedesillusioneerde Fries nog voorbij. Derde zege voor Bouw van Wijk de teamwedstrijd der Okker langs de lijn triomferen, 7—5 j Regenboogklasse is de strijd set-gelijk. open wedstrijden reeds beslist door GEVRAAGD. Leeftijd 1650 jaai tz Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1, Leiden een derde overwinning van Bouw van Wijk, wie het fortuin toelachte, toen Jac. de Wilde aan kop liggend by het ronden van een boei ruimte moest geven aan een Vryheidje. De be stuurder van dit schip liet daarna Bouw van Wyk voorgaan, hetgeen de zeiler uit Woubrugge de leiding be zorgde, welke hij niet meer afstond. Heike Blok kwam gemakkelijk tot zijn tweede overwinning in de FD- klasse, waarin hy zondag verstek had moeten laten gaan. Jurre de Jongh behield een goede kans op de tweede plaats door opnieuw als tweede over de eindstreep te komen. Door de spreiding van de wedstrij den vielen er gisteren ook al enkele beslissingen. De eerste daarvan kwam in de Vrijheidsklasse, waar de laat ste wedstrijd eindelijk weer eens werd gewonnen door H. Korswagen, maar waar de hoofdprijs werd veroverd door P. R. Ossendorp, die slechts als zevende over de eindstreep kwam. maar met de totaal-resultaten van 6-14-1-7 op 106 punten kwam, daar door twee punten voorbleef op B. A. van Heuveln en vier op E. P. Slij per. Beter bewijs van de vinnige strijd die in deze klasse geleverd werd, is moeilijk te geven. Gemakkerlijker In de O.K. Jollenklasse kwam E. Verharen met drie ovenvinningen en een derde plaats gemakkelijker tot de eindoverwinning en hij bleef daar door niet alleen door zijn overwin ning in de laatste wedstrijd, maar ook over het geheel ver boven F. Lachotzki. Met drie overwinningen in de Span- kerklasse had B. Brinksma blijkbaar genoeg punten verzameld voor de hoofdprijs, want hy startte in de laatste wedstrijd niet meer. De over winning in de laatste wedstrijd was voor P. Keijzer, maar de tweede plaats in het eindklassement ging naar J. G. Lelieveld. In andere klassen blijft de strijd tot de laatste wedstrijd voortduren. Zo b.v. in de Finnjollenklasse, waar Koos de Jong met drie punten de lei ding had op A. J. M. Otto en met vier op zijn zoon Henk. In de wed strijd van gisteren ging het er weer vinnig toe, zo vinnig zelfs, dat vader De Jong in zyn strijd tegen zjjn zoon overboord sloeg om tenslotte als derde binnen te komen achter H. F. van der Rest en zoon Henk. Door deze uitslag heeft v. d. Rest zich te vens opgeworpen als mede-kansheb ber in de strjjd om de eindoverwin ning door met één punt voorsprong te i De Jong de leiding Spankerklasse: 1. P. Keyzer, 2. J. G. Lelieveld. 3. J. Westerbeek. Regenboogklasse: 1. B. van Wyk, 2. J. de Wilde, 3. W. van Staveren. Pampusklasse1. J. B. Lucas, 2. G. Biesot, 3. drs. J. Bastiaans. Henk v. d. Rest deed evenwel nog meer, want in de middag startte hy als bemanning bij J. B. Lucas in de Pampusklasse en deze, die in de twee eerste wedstrijden met de plaatsen 11 14 genoegen had moeten nemen. kwa de eindstreep vóór G. Biesot, drs. J. Bastiaans, R. van Asten en Henk de Ruyter. Uitsla gen 12 M2 Sharpieklasse1. W. Gulde- mond, 2. J. Dickhout, 3. E. Boom. Finnjollenklasse A: 1. v. d. Rest, 2. H. J. de Jong, 3. J. H. H. J. de Jong. Vrijheidsklasse A: 1. H. Korswagen, 2. R. Numan, 3. B. A. van Heuveln. Flying Juniors A: 1. mej. M. L. van Duyl, 2. R. W. Bijl, 3. G. W. A. Lams- velt. Schakelklasse A: 1. P. van Wyk, 2. M. van Pelt, 3. C. Smit, O.K. Jollenklasse: 1. E. Verharen, 2. F. Lochotzki, 3. H. L. Schaaf. Soloklasse AI: 1. A. F. van Vemde, 2. J. H. Menten, 3. H. Wilton. Soloklasse A II: 1. F. H. A. Beck, 2. B. R. de Vries, 3. A. Janssen. Flitsklasse: 1. P. de Rooy, 2. L. J. Brouwer, 3. H. P. A. de Jong. 12 Voetsjollenklasse A: 1. P. J. M. Bulters, 2. F. Daniëls, 3. W. Stouten- beek. Flying Dutchmanklasse1. H. C. Blok, 2. A. Jurre de Jongh, 3. J. Smit. *^B HEEMSKERK weer 10.4 Van Denwijngaarden (Belg.) 48.2, 4. Ingvaldsen (Noorw.) 48.4. 400 meter horden: 1. Geeroms (Belg.» 51.9 sec. 2. Skjelvaag (Noorw.) 52.1, 3. Gulbrandsen Noorw.) 52.5, 4. Van Cauwenbergh (Belg.) 54.2. Speerwerpen: 1. Thorslund (Noorw.) 79.34 meter, 2. Os (Noorw.) 70.64, 3. Van der Heijden (Ned.) 65.10, 4. Van Zeune (Belg.) 64.92. 1500 meter: 1. Allonsius (Belg.) 2.42.7; 2. Kvalheim (Noorw.) 3.45 9; 3. Solberg (Noorw.) 3.51.2; 4. Snep vangers-(Ned.) 3.56.8. Hinkstapsprong: 1. Jensen (Noorw.) 15.33, 2. Paulsen (Noorw.) 15.56. 3. Herbrandt (Bel.), 4. Joop Kant 'Ned.) 13.32. Kogelstoten: 1. Andersen (Noorw.) 17.26 meter, 2 .Lorentzen (Noorw.) 16.54, 3. De Decker (Belg.) 15.44, 4. Van Wees (Ned.) 15.20. 10.000 meter: 1. Roelants (Belg.) 29.07.6 minuten, 2. Piet Beelen (Ned 31.00.6, 3. Lien (Noorw.) 31.24.0, 4. Benum (Noorw.) 31.57.4. Hoogspringen: 1. Sletten (Noorw.) 2.03, 2. Herbrandt (Belg.) 1.95, 3. Theisen (Belg.) 1.95, 4. Hytten (Noor wegen) 1.90. 4 x 100 meter: 1. Nederland 40.4, 2. Noorwegen 41.1, P.V. „De Reisduif" Wedvlucht vanaf St.-Denis. In concours 47 dui ven. Aankomst 1ste duif 17.35.12. Uitslag 1, 7 A. Pracht. 2, 4. 6 P. Mooten. 3 S. Koster. 5, 9 A. Siera. 8 H. de Haas. Wedvlucht vanaf Vilvoorde. In concours 220 duiven. Aankomst lste duif. 8.59.05 uur. Uitslag 1. W. Doesburg. 2. 9 D. Bey. 3, 7 A. Pracht. 4 B. Hubers. 5. 8 W. Tolboom. 6. N. v. d. Dop. 10. T. v. Duuren. Leidse Postduiven Club Wed vlucht St.-Denis. Gelost 11.15 uur. Eerste duif: 17.42.54 uur. Uitslag: 1 en 2 H .van Alphen, 3 en 7 Van Dijk-v. d. Hoogt, 4. J. van Alphen Sr., 5. W. v .d. Nieuwendyk, 6. F. v. d Zeeuw. 8 en 9 L. v. d. Nieuwendyk. 10. W. Teske. Wedvlucht Vilvoorde (137.678 km). Gelost 6.50 uur, eerste duif 9.04.06 u. Uitslag: 1. P. Langhout, 2. 5, 8 J. van QUICK BOYS KLOPT ZWEEDS TEAM: 2-1 Het Zweedse Sandarne Sport was gisteravond op Nieuw-Zuid de gast van Quick Boys Aanvankelijk lukte het by de Katwijkers goed en twee gave doelpunten van Leo Pluimgraaff waren het resultaat daarvan. Daarna traden er in het Quick Boys-elftal evenwel vele tekortkomingen aan het licht, met name in de voorhoede. Floor van Duyn mocht dan trachten met z'n zwoegen wat lijn in het aan- valsspel te brengen, het bleef bU trachten want hij bleek toch niet meer die spirit te hebben van enige jaren terug. Hy kon dan ook weinig goeds uitrichten. Bovendien waren de leugels zwak bezet, zodat, behoudens dat eerste kwartiertje, Quick Boys aanvallend maar zeer pover voor de dag kwam. De gasten, spelend in de tweede divisie amateurs, konden zich tegen de sterke Quick Boys verdediging wei nig kansen scheppen. Het enige Zweedse doelpunt ontstond (voor de rust) toen een vry tam schot door een Quick Boys verdediger van rich ting werd veranderd en toen kon Koos de Hollander het niet meer redden. Hoewel na de rust spelend met de wind in de rug zakte het Kat wijkse aanvalsspel nog meer af. Er werd dan ook niet meer gescoord. Waterpolonieuws Het dameszevental van De Sleutel stad heeft gisteravond het kampioen schap van de derde klasse B in de zomercompetitie waterpolo van de KNZU *nog) niet kunnen veroveren. De door invalsters verzwakte Leidse dames gingen in de uitwedstrijd te gen het Heemsteedse HPC verrassend ten onder- 2-1. LWV 1— ZCR 1 ging n.et dcor omdat de Hagenaars niet over voldoende spelers konden be schikken. Alphen Sr.. 3 L. v. d. Nieuwendijk, 4 H. van Riet. 6 W. Teske, 7 J. De gen. 9 H. J. Abraham. 10 H. van Alphen. De Rynklievers Wedvlucht Vil voorde .Eerste duif 9.03.21 uur. Uit slag: 1. H. Bonneur, 2. Chr. v. He- mert. 3. A. G. A. Rysbergen, 4 H. Vecht. 5. J. v. Alphen, 6 J. Wassen- burg, 7 N. v. d. Linden, 8 en 10 A. v d. Dop en Zn, 9 J. v. Lierop. Wedvlucht St.-Denis. Eerste duif 17.52.14. Uitslag: 1. A. v d. Dop. 2. J. Wassenburg, 3. P. v. Griensven. 4 Chr. v. d. Pluym, 5, 6, 7 en 9 Gebr. Kok, 8. J. t. d. Wal, 10 H. Bonneur.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 7