SLANK SLANK word en blijf met kan niet öe winö RICHARD MASON PANDA EN DE BRON YAN DE RIJKDOM LETDSCH DAGBLAD DONDERDAG 22 JULI Geautoriseerde vertaling van C. van Eijsden „We kunnen beter stil blijven zit ten. Het transport kan binnen twin- tik minuten hier zijn". Dezelfde vogel van eerst krijste venijnig. Hij zat ergens in de tak- fcen, die over de weg hingen. Ik tuur de ernaar en liet mijn blikken lang- iaam over de openingen tussen de jladeren gaan. Ik kon de vogel niet lien, en evenmin een Japanner. Maar ik wist dat die vogel daar zat. Manning haalde zijn sigarettenko ker voor de dag, opende die lang- iaam en presenteerde ons ieder een ligaret. Mijn hand beefde licht; Ik trok de sigaret haastig naar me en ttak die met gewilde nonchalance in mijn mondhoek. De Sikh zei beleefd: „Dank u, wij Sikhs roken niet". De majoor stak een lucifer aan en ook het vlammetje beefde. Man ning leunde naar voren en zoog het in zijn sigaretteeindje. Hij liet zich weer achterover in zijn hoekje zak ten en blies een lange, peinzende ■ookwolk uit. Toen zei hij kalm tegen ie majoor: „Ik zou willen voorstellen, sir, dat üs dit werkelijk een val is, we 't ransport kunnen verhinderen erin e lopen". „Omkeren en teruggaan, bedoelt f „Dat zou ons belachelijk maken, Is we ons vergist hadden". „Wat voor de duivel bedoelt u lan?" brulde de majoor nerveus en ingeduldig. „We zouden boom opzij kunnen Chulven en als er niets gebeurt, loorrljden". „Opzij schuiven?" „Het is maar een lichte boom. Eén ïan kan dat karweitje opknappen". „En wat gebeurt er als er moei- jWieden komen?" „We kunnen maar één ding doen. )e wagen met de grootste snelheid eren en met een vaart terug over e weg rijden, totdat u denkt dat u eker bent van uw zaak; dan kunnen e het transport tegemoet gaan". „Misschien doen we al die moeite »r niets", zei de majoor. „Ja, dat is mogelijk". luitenant in het kamp zei, hier geen Jappen in de buurt Ze zouden ze zeker van de af houden". wildernis is groot. Daar kun- ze zich best verschuilen". dan. We zuilen de boom zou ik graag willen doen, zei de Sikh, „als u me wilt toe dat ik uitstap". Komt er niet op aan, wie het We zitten allemaal in hetzelfde „Ik geloof dat u het beter aan mij overlaten", zei Manning. „Ze de chauffeur eens gevangen nemen". Manning kan het beter doen", de motor aan", zei Manning, keer de wagen. Hou je voet op u dan?" vroeg de majoor. Als er iets zou gebeuren, aarzel geen seconde, want als u dat is er geen schijn van hoop voor Rij weg zo vlug u kunt. Hebt u begrepen?" vroeg hij de chauf- sl sir". goed. Daar gaan we dan. een paar minuten zullen we waarschijnlijk een paar idio- een melodrama vinden", hoop het", zei ik. had een revolver, evenals wij. deze uit de holster, opende en sloeg het achter zich toen hij was uitgestapt Met stappen wandelde hij naar de van de wagen. HU was heel en liep kaarsrecht. HU had zijn achtergelaten en zyn haar krul- verward. De sigaret hing hem steeds uit zUn mond. We hoor- alleen maar het geluid van de puffende motor en de lokroep van de vogel, die ons bUna gek maakte We zaten allemaal in ver lammende spanning naar Manning te ldjken. We zagen hem een meter of tien naar de boom lopen zonder naar links of rechts te ldjken. HU beschouwde de boom een ogenblik, stapte eroverheen en keerde zich met het gezicht naar ons toe, ter wijl hij een Frans gebaar maakte, dat wil zeggen, hy haalde zyn schouders op en hief een hand met gespreide vingers omhoog, alsof hU zeggen wilde: „Waar hebben we ons zo druk over gemaakt?" En zo stond hU nog, toen de kogel hem raakte. We hoorden het schot; het kwam van zo dichtbU, dat mijn lichaam zich krampachtig samen trok door die plotselinge, oorverdo vende knal. En tezelfdertUd leek Manning in zyn gebaar te verstar ren. Het kan maar een seconde heb ben geduurd, maar het scheen een eeuw, dat zyn lichaam daar dood stil bleef staan, als een bewegende gestalte, die in een snapshot wordt vastgelegd. Toen viel de revolver uit zyn hand en de sigaret uit zUn mond. Hy scheen zich langzaam achter waarts te bewegen, zyn benen vouw den zich dubbel en hU viel onder steboven. De wagen slingerde, toen de Sikh de starter intrapte en de versnelling inschakelde. We begon nen wild de andere kant uit te manoeuvreren en zwaaiden zigzag over de weg, en tegelUkertUd klonk het dodelyk geknetter van een ma chinegeweer. De voorruit werd ver nield en het stuurwiel draaide rond in de handen van de Sikh. Toen hel de de wagen naar ..chteren, over de wegrand en ik dacht, dat we al lemaal in het ravyn zouden storten. Ik hoopte het, want de klap zou in enkele ogenblikken voorbU zyn. Maar de voorwielen bleven aan de weg hangen. De motor pruttelde en sloeg af en we bleven staan zoals we stonden. OnmiddellUk kwamen er kleine kaki gestalten met geweren en bajonetten op ons toegerend. MUn eigen revolver was op de vloer van de wagen gevallen. Ik zocht er met één hand blindelings naar, maar ik wist dat het te laat was. De majoor vuurde in het wilde weg één schot af Toen zagen we een dozyn flik kerende lemmeten, die dreigend door de ramen werden gestoken, en even veel wazige gezichten. (Wordt vervolgd). verregend De zweminterland of seml-lnter land zo men wilt tussen de Neder landse B-ploeg en de nationale Zwit serse vertegenwoordiging is in tweeërlei opzicht teleurstellend ver lopen. De tweedaagse wedstrijd die in het mooie zwembad De Koerbelt in Rys- sen werd gehouden is op beide avon den totaal verregend, waardoor noch de zwemmers, noch de weinige toe schouwers er veel vreugde aan heb ben beleefd. De stortbuien die zich woensdagavond boven het bad ont laadden waren zo hevig dat de zwemmers nauwelijks meer zichtbaar waren In de tweede en belangrijkste plaats is wel gebleken dat zelfs voor da Nederlandse B-zwemploeg deze Zwitserse tegenstand te gering was om ook maar enige spanning te kun nen opleveren en het heeft dan ook geen zin, om deze wedstrijdenserie in de toekomst voort te zetten. Nederland B won met 120 tegen 75 punten. Dames: 100 meter rugslag: 1. Cobie Buter (Ned.) 1.13.4; 2. Ursula Wittmer (Zwitserland) 1.18.5; 3. Beatrice Fuille (Zwitserland) 1.22.5. Marga Feenstra (Ned.), als tweede gefinisht in 1.16.5, werd gediskwalificeerd. 100 meter vrye slag: 1. Fiemeke Winkel (Ned.) 1.06.5; 2. Corry Mul der (Ned.) 1.07.2; 3. Franzy Zonalarl (Zwits.) 1.10.7; 4. Ursula Sieber (Zw.) 1.151. 400 meter wiselslag: 1. Els Hulsebos (Ned.) 5.50.9; 2. Lida Snel (Ned.) 6.16.9; 3. Karin Mueller (Zw.) 6.30.2; 4. Eveline Panchau (Zwiits.) 6.37.2. 4 x 100 meter vrije slag: 1. Neder land B 4.30.8; 2. Zwitserland 4.47.8. 4 x 100 meter wisselslag: 1. Neder land B 5.01.6; 2. Zwitserland 5.22.8. Heren: 400 meter vrye slag: 1. Pano Ca- peronis (Zwits.) 4.43.4; 2. Tino Jan sen (Ned.) 4.46.2; 3. Rob Gruppelaar (Ned.) 4.55.8: 4. Ronald Schlatter «Zwits.) 5.06.0. 200 meter vlinderslag: 1. Hans van Hemert (Ned.) 2.31.4; 2. Patrick Schibli (Zw.) 2.32.0 (nieuw Zwits. re cord); 3. Werner Hofmann (Zwits.) 2.40.1; 4. Rob Bakker (Ned.) 2 410. 200 meter rugslag: 1. Peter Jonker (Ned.) 2 28 3; 2. Gerrit ter Beek (Ned.) 2.32.1; 3. Peter Hoehn (Zwits.) 2.38.0; 4. Beat Groeflln (Zwits.) 2.38.1. 200 meter schoolslag: 1. Hans Fooy (Ned.) 2.52.2; 2. Raoul Fatio (Zw.) 2.52.8: 3. Martien Swinkiels (Ned.) z.t.; 4. Nicolas Gillard (Zw.) 2.53.8. 4 x 100 meter wisselslag: 1. Neder land 4.30.6; 3. Zwitserland 4.34.4 (nieuw Zwitsers record). 4 x 200 meter vrye slag: 1. Neder land B 9.08.4; 2. Zwitserland 9.09.7. De 1500 meter, dinsdag voortydig beëindigd wegens het zeer slechte weer, werd niet meer gezwommen en telt ook niet voor de einduitslag. De Nederlandse kampioen Jan Maathuis was met het paard Flie- gette, waarmee hU zaterdag in Bla- ricum ook de titel behaalde, de suc cesvolste ruiter van het woensdag in StompwUk gehouden nationale con cours hippique. Hy won het Paryse springconcours, dat pas in de vijfde barrage met de hoogste hindernis op 1.70 meter werd beslist en waarvoor zyn enig overgebleven concurrent Willy Scheeren zich terugtrok, en plaatste zich in het springconcours MA tweede en derde respectievelUk Fliegette en Philip. Woensdag is de Ronde van Joego-Slavië begonnen, waaraan amateurs uit tien landen deelnemen. De Nederlandse equipe speelde in de eerste etappe, een 135 km lange rit van Ljubljana naar Portoroz, geen vooraanstaande rol. De overwinning was voor de 21-jarige Joegoslaaf Cvetko Billc, die een tyd maakte van o uur, 6 min. 57 sec. Billc had een voorsprong van tien sec. op de Ita liaan Garanzind, die als tweede fi nishte. 53 Op bevel van Joris staken de dwergen de gouden speren, messen en bijlen in de pijl. Meneer Drom. die dit alles bezorgd aanzag, gaf Joris stiekum een wenk. „Niet teveel!" fluisterde hij. Anders bederft U ons plannetje". „Waarom niet?" vroeg Joris. „Ge denkt toch niet. dat ik al dit kostelijke goud hier wil achterlaten?" „Maar de pijl wordt te zwaar", hield de ontdekkingsreiziger vol. Hij scheurde een blaadje uit zijn reisjournaal en vervolgde: „Ik heb berekend, hoe groot het maximum gewicht is. dat de boog over de rotswand kan schieten. Kijk zelf maar hierop staan mijn becijferingen Nee. op de andere kant van het blad!" Maar Joris had geen belangstelling voor de cijfertjes. Met grote ogen tuurde hij op de andere zijde van het blaadje, waarop de ont dekkingsreiziger een kaart van het eiland had geschetst En hier op stond de Bron van de Rijkdom duidelijk aangegeven! „Ei ei. tut tut!" sprak hij tenslotte. .Naar die bron heb ik zo naarstig gezocht en gij hebt hem doodleuk in kaart gebracht!" „De kluizenaar heeft hem mij gewezen", verklaarde meneer Drom. .NIaar U wilt nu toch niet „Genoeg!" viel Joris hem in de rede. „Ik kan niet vertrekken zonder die bron te hebben bezocht. Het iou me mijn hele leven kwellen!" Hij wendde zich tot de dwergen en vervolgde: .Stop! Wegens weersomstandigheden wordt de lancering tot nader order uitge steld!" RECHTER TIE EN DE ANTIEKE DOl K door Robert van Gulilc DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN KRAMMETJE FOK 270. In de tijddat Tutu en Karo al aan boord bij Bram waren, hadden ze wel geleerd zich niet gauw meer te verbazen. Maar dit was vreemder dan alles, wat ze ooit tevoren hadden meegemaakt. Goeie grutten-met-stroop"stotterde Karo. ,JHoe bestaat het. Columbus op weg om Amerika te ontdek ken en wij zijn precies in de buurt terecht gekomen. Wat een toeval". Misschien is het wel helemaal geen toevalzei Bram. want we mogen niet vergeten, dat het gebeurde toen jij de diamant van Sinbad wreef. Dat is natuurlijk een wonderdiamant „Alles goed en wel", zei Karo klaaglijk „maar hoe komen we ooit nog terug? Ik heb helemaal geen zin om in het jaar 1492 te blijven". „Waarrrrom niet?" vroeg Tutu. „Omdat toen het kattenbrood nog niet was uitgevondenzei Karo en hij begreep niet. dat de anderen daarover moesten lachen „Hoe we terugkomen is van nader zorg", zei Brammet je opge wekt. Voorlopig zullen we eens zien. of we de Santa Maria kun nen helpen." Hij vormde van zijn handen een toeter om zijn mond: „Ahoy" Santa Maria! Kunnen we iets doen?" Wilt ge ons hieruit trekken?" vroeg een zeeman in ouderwetse kleding. Maar dat was voor de Kokanje een onmogelijke taak Zeesleepvaart Zweminterland Holena p 20 Gyon n Fedali Henny 1 20 ta Whltatabla Hanny T 22 ta Flnaburg varwacht Nederlandse schepen

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 15