GROTE voorsprong Hollanders in Regenboogstrijd tegen Friezen 'Professor' Siebe zorgt weer voor Huizinga sensatie Glijpartij van 3% uur Krantenbezorger Veel zon w"l"i op derde dag Kaagweek Internationale tenniskampioenschappen Topvorm Europese titelstrijd damesturnen 1967 LtlD^CH UAOBLAÜ D1N»DAG 20 JLLI Hoe mooi het weer gisteren op de Kager- ilassen ook was bij de opening van de derde van de Kaagweek, het was troosteloos te i hoe de deelnemers aan de Holland-Fries and Regenboogwedstrijd trachtten zich voort bewegen. De algehele windstilte deed hen iaar lijdelijk afwachten wanneer aan dit hope loos gedoe een einde zou komen. Moeizaamde Olympiajollen, gleden de schepen over het bladstille water tot- "~wf- dat tenslotte op het Norremeer. terug van de Dieperpoel, het einde kwam, want met het oog op het feit, dat de Regenboogklasse 's middags tegen half twee weer aan de start moest ver schijnen. werd eindelijk om 1 uur afgeblazen. Aardig succes boekten voorts vader en zoon De Jong in de Firinjollenklasse, waar vader eerste en zoon tweede werd. Zij zul len deze dagen nog wel meer van zich doen horen. Uitslagen De resultaten van de persoonlijke wedstrijden zijn: Finnjollenklasse A: 1. J. H. H. J. de Jong; 2. H. J. de Jong; 3. H. F. v. d. Rest. Olympiajollen: 1. C. A. A. Vis ser: 2. K. F. Jansen; 3. J. M. Wilkens. Vrijheidsklasse A: 1. E. P. Slijper; 2. E. W. L. Jansen; 3. J. Bol. Schakel klasse A: 1. P. Korstenbroek; 2. Q. F. Tetteroo3. P. van Wyk. O. K. Jollenklasse1. E. Verharen; 2. F. Lachotski. Soloklasse A II: 1. D. L. Seret; 2. B. R. de Vries; 3. J .R. Kors- wagen. 12 Voetsjollenklasse A: 1. P. L. v. d. Elshout; 2. F. Daniels; 3. me vrouw M. E. PlantengaTims. Fly ing Dutchmanklasse1. H. C. Blok; 2. J. van Eisen; 3. A. Jurre de Jongh. Valkenklasse A: 1. E. Rolf v. d. Bau- men; 2. P. van Buren; 3. J. Havekotte. Spankerklasse: 1. B. Brinksma; 2. P. Keijzer; 3. L. A. M. Wehmeijer. Re genboogklasse: 1. B. van Wijk; 2. ir. G. A. Bakker: 3. J. de Wilde. 16 M2 Streepklasse A: 1. G. C. Vegter; 2. F. Jansma; 3 .J. Visser. Pampusklasse 1. D. Veerman; 2. H. J. de Ruyter; 3. P. J. Zaayer. Sternklase A: le wed strijd: 1. E. Cancrinus; 2. A. J. M. Wachter; 3. D. van Veldhoven. 2e wedstrijd: 1. T. Theunissen; 2. mej. S. J. Hozee; 3. E. Cancrinus. Vau- rienklasse A: 1ste wedstrijd: 1. B. J. Wilton; 2. R. J. Tromp; 3. G. A. M. Sarabèr; 2e wedstrijd: 1. A. J. Sa- rabèr; 2. R. Meijer; 3. G. A. M. Sa rabèr. Jeugdklasse: 1. E. Koning; 2. L. Boom; 3. G. J. Krediet; 2e wed strijd: 1 .G J. Krediet. Wielernieuws Onze landgenoot Jan Janssen heeft de „Ronde van Seignelay", een wegwedstrijd over 100 km in Auxerre. gewonnen met een voorsprong van zeven seconden op Jacques Anquetil, die als tweede over de eindstreep gmg. De Fransman Ferrer eindigde als derde op 1.09 en Anglade plaatste zich op 1 min. 13 sec. De jongste van de Van Esten, Piet ïWim is enige tijd geleden met fietsen gestopt", heeft maandag in een criterium in het Belgische Duffel, na lange tijd weer eens een overwin ning behaald. Van Est was in de slot fase de Belgische prijsspurters te slim af en zegevierde na 160 kilome ter met enkele tientallen meters voorsprong op Hugo Hellemans. Het peloton, dat 20 seconden na de Bra bander finishte, had een achterstand van 20 seconden. Van Est's tijd was 4 uur er Spanjaard „open" so i lfkampi ïoen De Spaanse prof-golver Angel Mi guel. is maandag op de links van Golfclub Toxandria in Dorst bij Bre da open Nederl. golfskampioen ge worden. Na een driedaags toernooi eindigde Miguel met een zelfde totaal 278) als zijn landgenoot Jaime Be nito. In de „barrage" bleek Miguel de sterkste, waardoor hij beslag legde op j de eerste prijs van 3500 gulden. I De beste Nederlander was de Hil versummer Gerard de Wit, die met I een totaal van 283 op de vijfde plaats beslag legde. De uitslag luidt: 1. Angel Miguel j <Sp.) 278; 2. Benito «Sp.» 278; 3. j O'Green «GB> 279; 4. Sebastio Mi guel «Sp.» 280; 5. Gerard de Wit Uit vijftig deelnemers ls de Belg van Weyere «winnaar geworden van de maandag in Nieuwerkerken in Belgisch Limburg gehouden wieler ronde voor professionals over 170 km. Van de Weyere, die de afstand afleg de in 4 uur en 10 minuten, versloeg m de eindsprint de Duitser Wilfried Boelke en de Nederlander Jan Hu- Een officieus Twents waterpolo- team was maandag in Hengelo kans loos tegen Australië en leed een 2-10 nederlaag. de. Hugens werd derde. Peter Post won de sprint van het peloton, dat een achterstand van anderhalve mi- gens. met wie hij de kopgroep vorm- nuut had op de winnaar. (Van onze zeilmedewerker) In de SVz uur geduurd hebbende glijpartij had ir. G. A. Bakker aan- nkehjk de leiding, maar na de boeien op het Ziveiland, kwam A. A. kker op gelukkige wijze aan kop, doordat hij zijn drie voorgangers niet stuurboord volgde, maar een slag over bakboord waagde. En het 'c was met hem, want als eerste dreef hij rond de boei op het Norre- Maar ook dat duurde niet lang, want in het rak naar Dieperpoel, ?n verschillende tegenstanders langs hem en weer was het ir. G. ikker, die aan kop kwam om, toen er eindelijk een zuchtje over het wa ging, nog flink uit te lopen. Bij het afkorten van de baan had het Hol- de volgende plaatsen: 1. ir. G. A. Bakker; 2. J. Hofland; 3. A Bakker; 6. K. J. Tol; 7. B. van wijk, tezamen met S6.1 pnt., terwijl de ezen de volgende plaatsen innamen: J(. H. de Vries, 5. Jac. de Wilde, H. H. Röfekamp, 9. J. Alberda, 10. M. Oppenhuizen, met tezamen 19 19 uiten, zodat er in de komende dagen nog heel wat strijd geleverd zal oeten worden Open wedstrijden Ook de open wedstrijden leden in ochtend aan windstilte, maar 's iddags liep het behoorlijk en zo nden toch aardige wedstrijden ge- ild worden. In de Flying Dutchmanklasse was lukkig Heike Blok ditmaal van de rtij. Hij voerde het kleine veld al- er dadelijk aan en ging met ruime orsprong als eerste over de eind- reep, gevolgd door J. van Eisen er Jurre de Jongh, terwijl N. Tas, die venwicht te brengen. Opnieuw heftig was de strijd in de Valkenklasse, ditaal met E. Rolf v. d. Baumen aan kop en P. van Buren en E. Hoppe als zyn belagers. Maar Rolf v. d. Baumen hield nu stevig vol, kwam zelfs nog in duel met Hoppe bij het ronden van een boei, waarbij de laatste een protest tegen zich kreeg, dat door Rolf v. d. Baumen werd gewonnen en dat Hoppe dus de derde plaats kostte. Door zijn over winning in de tweede wedstrijd kreeg Rolf v. d. Baumen tevens de leiding in het klassement, maar de strijd is hier nog lang niet ten einde. Sterkste De persoonlijke wedstrijd in de Re genboogklasse leverde weer een fraaie zege op voor Bouw van Wijk, die op het ogenblik wel tot een der sterkste zeilers van deze klasse gerekend kan worden. De tweede plaats was voor ir. G. A. Bakker, derde werd de Fries Jac. de Wilde, vierde werd K. J. Tol de vijfde plaats was voor mr. A. van der Werf uit Sneek. De rust in de 16 M2 Streepklasse is hersteld, want de zeilen, Waterpolonieuws Het dameszevental van LZC heeft in de laatste wedstrijd voor de iterpolocompetitie van de KNZB en winstpunt kunnen veroveren. De eds gedegradeerde Leidse dames en in Poelmeer kansloos tegen sterke SZC: 0-6. De LZC-reserves jsten met 2-4 hun meerderen er- nen in het Zaandijkse Nereus 2. Centrale training hoekey-elftal 9 Op dinsdagavond 31 augustus wordt het Wagener-stadlon in Aanstel en de centrale training van het derlandse hockey-elftal hervat. De lining is voorlopig gericht op de ide interlandwedstrijden, die voor tober op het programma staan, die a 17 oktober in Poznan tegen Po- van 23 oktober in Chelmsford ?en Engeland. De volgende 15 spelers zijn voor de lining uitgenodigd: Baks (Amster- ai, Brederode (HHIJC), Eikelboom attern». Elffers (HGC), Fokker nationale turnfederatie (FIG), u., aren», Hylkema (SCHC), De Key- ter gelegenheid van de Gymnaestrada (Breda), Leemhuis (SCHC), Pol- 111 Wenen wordt gehouden, is be- (DSHC), N. Spits (Amsterdam),, s,oten de organisatie van het Euro- Spits (Amsterdam), Van Vroon- Pees dameskampioenschap voor 1967 (SCHC). Westdijk «Kampong», toe vertrouwen aan Nederland. Zweerts (SCHC) en Zylstra (Kie- I Het Koninklijk Nederlands Gym- Inastiekverbond had zich met Tsjeoho- Drijvende Regenbogen op de Kaag. v.l.n.r. Van Wijk. De Wilde en A. Bakker. gemeten door de NNWB, onder auspiciën van het grote Verbond zelf. Het bleek dat de Molenaarzeilen de gewoonte hadden later uit te rekken, zodat zij niet meer de vereiste maten hadden. Dat hield in, dat de eerste wedstrijd in deze klasse niet ongeldig verklaard kon worden. Alleen mogen de nu afgekeurde zeilen in die niet meer gebruikt worden. Intussen, de tweede strijd is inmiddels gestre den en al of niet afhankelijk va gebruikte zeilen: de uitslag was toch wel verrassend te noemen. Immers, J. de Ruijter, die zondag de eerste race had gewonnen en de laatste tijd al meer op de voorgrond was g men, eindigde nu als 22ste. Men houde het ons ten goede: het kan louter toeval zijn, maar dat zullen de nog komende wedstrijden wel le ren. Gisteren behaalde G. C. Vegter de overwinning vóór Fokke Jansma, J. Visser, L. Willemsen en A. Dekker. Levendis In de Pampusklasse is de strijd al dadelijk zeer levendig geworden .want D. Veerman slaagde erin Henk de Ruyter op de tweede plaats te houden dat belooft wat, omdat deze dit niet onder zich zal laten. P. J. Zaayer eindigde als derde, J .W. Lemson werd vierde en de vijfde plaats was voor mej. W. Strietman. In de Vaurienklasse met 25 deelne- ers belooft het ook interessant te worden, want in de tot heden gezeilde twee wedstrijden was er slechts één, die beide malen in de prijzen viel. Dat was A. J. Sarabèr, zondag vierde, gisteren overwinnaar. R. Meijer en mej. R. Sarabèr kwamen gisteren resp. tot de tweede en derde plaats. Drie zeilers waren er, die tot heden twee overwinningen behaalden. Dat waren E. Verharen in de matig be zette O. K. Jollenklasse, J3. Brinksma r twijfel was gerezen, zijn opnieuw in de Spankerklasse en Cas Visser i (door mr. F. R. Boute) „Tom Okker heeft eeu ongunstige loting gehad Dit grapje vond gisteren op het knusse tennispark van de HLTC, waar de internationale tenniskam pioenschappen van Nederland worden gespeeld, 'n dankbaar gehoor. In de tweede ronde van het toernooi ontmoet de nationale kampioen namelijk reuzendoder Siebe Huizinga De Amsterdamse student bewaart kennelijk zijn topvorm voor de inter nationale kampioenschappen van Nederland. Versloeg Huizinga vorig jaar de geduchte Zuid-Afrikaan Diepraam, gisteren bond hij de In diase Davis Cup-reserve Misra aan de zegekar. De Indiër, duidelijk door Krishnan geïnspireerd, had niet terug van de forehand-vegen, die Huizinga op hem afvuurde. Hij verloor de eer ste set met 6—3. Het leek alsof don kerbruin gebrande Misra in die set even de kat uit de boom had gekeken om daarna eerst goed uit te pakken. Een serie wonderlijk zuivere drop shots waren zelfs voor de op alles lopende Huizinga niet te halen en met 63 werd het setgeiyk. Dat zou het einde betekenen, dacht men langs de lijn, van de Festina-speler. Deze echter gooide er nog een schepje bo venop en met forcerende forehands ging hij onweerstaanbaar naar de winst, 63. Misra bleef uiterlijk bewogen na deze tegenvaller, n toen men hem in het clubhuis HLTC, waar 8 landen wel vertegenwoordiger of -ster hebben zitten, wachtend op een te spelen partij of daarvan uitrustend, vertel de van het echec van Diepraam, leef de toch zichtbaar op. Professor IN NEDERLAND: Tijdens het congres van de inter- Leeftijd 1650 jaar. tuimelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1. Leiden Slowakije kandidaat gesteld voor deze kampioenschappen. Bij de stemming behaalde Nederland met 18 tegen 6 stemmen een ruime meerderheid. Als definitieve data voor de wereld kampioenschappen. die volgend jaar in Dortmund worden gehouden, werd de periode 19 tot 25 september vast gelegd. Bij de dames wordt zoals ge woonlijk de Olympische achtkamp en bij de heren de twaalfkamp gehou den. Beide onderdelen worden als in dividueel en teamnummer verwerkt. Nieuw is de instelling van de z.g. categorie B, voor turnsters waarin landen kunnen uitkomen, die zich nog niet sterk genoeg achten voor het .grote" kampioenschap. Men heeft deze z.g. B-categorie, waarin alleen individuele turnsters mogen uitko men, ingesteld om deze gymnastes de gelegenheid te geven ervaring in gro te wedstrijden op te doen. Er wordt in de B-oategorie wel een puntentel ling opgemaakt maar geen titel of medailles toegekend. Natuurlijk gelooft niemand ernstig in een bedreiging van Okker door „Professor" Huizinga een bijnaam die de Amsterdamse student heeft gekregen omdat hij na vrijwel elke game het stalen brilletje even afzet, zorgvuldig droogwrijft en vervolgens weer even secuur op de neus zet maar wel is men de mening toege daan dat deze partij een nuttige warming-up voor de jonge Haarlem mer kan z{jn. Amsterdam heeft zich op deze eerste toernooidag overigens best geweerd. Huizinga's teamgenoot uit Festina 1, J. Barth, gaf de Aus traliër Larkham meer werk dan deze hef moet zijn geweest, getuige de vele kreten van ergernis van de laatste tijdens de wedstrijd. De twee Amster dammers lijken de forehand van el kaar te hebben afgekeken. Het is niet te zeggen wie het patent op die slag heeft, maar zeker is de gecopiëerde slag weinig of niets onderdoet voor de oorspronkelijke. Barth bracht met dit wapen Larkham telkens weer in de grootst mogelijke moeilijkheden. Had hij een beheerster gebruik gemaakt van de kansen, die hij zich met die forehand wist te scheppen, er zou een tweede buitenlander in de eerste ron de reeds zijn uitgerangeerd. Nu won de Australiër, die elke misser op een geheide kans van Barth, met een dankbaar gesteun aanvaardde, 63, 57, 63 voor Larkham. Kranig O Ondanks kranige tegenstand ging Het Europees herenkampioenschap de Dash-speler Wederman kansloos wordt in 1967 in Finland gehouden, tenonder tegen de Zuidafrikaanse ongetwijfeld minder atletische kwa liteiten dan de krachtmens Hajer, maar bepaald meer tennisaanleg, Daarby komt dat ook al speelt hij wel eens onbeheerst, Schneider tij dens het spel het „koppetje" beter laat werken dan Hajer. Als dubbel zijn Hajer/Schneider, mits beiden in vorm, door geen andere combinatie in ons land te genaken. Zij zorgden gis teren voor een goede afsluiting var de dag op het centre-court door de Canadezen Carpenter/Fauquier met 62, 63 afdoende te kloppen. Tenslotte mag niet onvermeld blij ven de uiterst eervolle nederlaag die Frans Boelens, in 't afgelopen week einde nog in aktie op het toernooi van de Leidsche Hout, H.D. B met Jan Holleman, leed tegen de geduch te Zuidafrikaan Saul, 86, 62 voor Saul na een pittige strijd die met een tikkeltje meer veine van de jonge Hagenaar zeker setwinst zou hebben opgeleverd. O.L toch een bewijs dat er aan het opsporingsapparaat van jong talent by de KNLTB wel iets hapert. Vorig jaar n.l. kwam deze zelfde Boelens tegen de Zuidafrikaan Summers op matchpunt! Men dient hierbij be denken dat deze Zuidafrikanen het hoofdtoernooi van Wimbledon bin nenstappen zonder kwalificatie-wed- strijden te hoeven spelen en voorts dat zij zich ook niet zoals de reeds arrivé zijnde groten als b.v. Diep raam, een nederlaag tegen een onbe tekenende Nederlander kunnen ver oorloven. Daarmee zou hun marktwaarde voor komende toernooien aanzienlijk dalen. Géén ander toernooi betekent géén onderdak, géén kost en dus re sulteert dat in een voortijdig afzwaai en huis-toe. Gilletjes EVERT SCHNEIDER goed begin Daviscupspeler Frew Mc. Millan, met Diepraam een succesvolle dubbel in de zaterdag in Parijs bevochte 4—1 zege op Frankrijks duo Darmon- Barthes. De slanke, soepele Zuid- Afrikaan joeg zijn dubbelhandige backhands en forehands, wanneer hy de punten bepaald maken wilde, zo flitsend en zuiver langs de lijnen en de hoeken, dat het iedere objectie toeschouwer van meetaf duidelijk zal zijn geweest dat Wederman een verloren strijd streed. 61. 4—6, 6—1 x>r Mc Millan. De Zuidafrikaanse successen wer den gebroken door Evert Schneider, die in een afwisselend gevecht vol hoogtepunten, maar eveneens diepte punten. Phillips met 7—9. 6—2, 6—3 terugwees. Na in de eerste set een 6—1 voorsprong door de snelvoetige Phillips te hebben zien omzetten in een setverlies, 7—9, en zelfs op 0—2 te komen in de tweede set, kwam de Leimonias-speler onweerstaanbaar terug met goed allround tennis, dat den van de ontsierende wilde missers, toch zeker van goed Euro pees niveau moest worden geacht. Jam mer Jammer dat i.p.v. Hajer niet Schneider de tour naar Australië beeft gemaakt. De Hagenaar heeft PAARDESPORT Drafinterland Voor de 31ste draversinterland tus sen België en Nederland, die zondag a.s. in Kuurne by Kortrijk wordt ge houden hebben de Nederlandse en Belgische drafsportorganisaties zeer sterke équipes samengesteld. Nederland: 4-jarigen: Carlos Pluto, C. Alkestis van E, Crony v. d. Lente, Comte du Commerce; 5-jarigen: Bru no, Barry Williams, Bravour S, Baro nes Spencer K; 6-jarigen en ouder: Z The Saint, Anton, Attila, YYV. België: 4-jarigen: Vaudreuïl G, Ve lasquez, Verte Campagne. Vite Willi ams; 5-jarigen: Ultimatum, Ulysse Volo, Unité, Uranus; 6-jarigen en ouder: Roi de France, Rijkeboer, Sa bena, Sylver D. Van de tot nu gehouden dertig dra- vtrinterlands won ons land er zestien, éénmaal eindigden de wedstryden in een gelijk puntenaantal. Ajax Flamingo's winnen van Kievieten-HDS Na een verloren toss werd Ajax (1) naar de wickets gezonden. H. de Jongh (16). D. Eldering 36 (1x6. 4), E. Sluyterman 27, G. Hekster als no. 9 met 22 not out alsmede Extra 21 brachten het Leidse to taal op 142. D. Eldering bleek „the man of the match" te zijn. Zijn bowlingcUfers 6-38 bleken öe goed voor de Hagenaars te zyn. Ook E. Sluyterman 3-12, alsmede T. Eldering 1-21 zorgden er voor. dat de Haagse 5. P. MISRA slachtoffer van Huizinga ducerende Viorien Wiggill (Zd.-Afri ka) in de eerste set in gevaar. De kleine Vivien bleek over uitstekende passeerslagen te beschikken en de blonde Rotterdamse had óf last van zenuwen óf haar conditie liet te wen- want zij stond soms letterlijk op haar benen te trillen. Ze won echter met inzet van alle kracht de set met 119 en was daarna, tot rust geko men. duidelijk sterker in de tweede set, 6—3. Sportsplinters Na een gedwongen rustpauze van vijf maanden wegens een bles sure aan de achillespees zal Uwe See- ler van de Hamburger S.V. en aan voerder van het Duitse elftal op 30 juli weer in een (vriendschappelijke) wedstrijd van zijn club uitkomen. De tegenstander in deze wedstrijd is het Londense Chelsea. De Japanse volleybalploegen (dames en heren), die een tournee door Europa zullen maken, spelen op 1 september as. in Hengelo een wed strijd tegen Nederland. Op 2 septem- bergt volgt een wedstrijd in Woerden en op 4 september in Delft. Sir Stanley Matthews zal vol gend seizoen als .general manager" van de Engelse vierde divisieclub Port Vale gaan fungeren. Maandag accepteerde de legendarische Mat thews de voorwaarden. Ook Frankrijk een 12-mijls zone Onlangs is in Boulogne een comité van vissers opgericht met het doel om te pleiten voor een 12-mijlsvis- serijzone voor Frankrijk. Dit in na volging van Engeland. Indien dit werkelijkheid zou worden, zou dit zeer nnmWnoHo -nadelige gevolgen hebben voor de Combinatie met verder ktram dan i>6 Hollandse haringvissers die in no- runa Vandaag speelt het Flamingo vember en december op de Franse XI van Ajax tegen het sterke VUC. I kust vissen.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 7