OMYL OMYL OMYL Nederlandse ploeg doet gooi naar finaleplaats Vrouwelijke James Rond-film ITALIË EN FRANKRIJK ZWAK Lekkere kaas'\ zegt Dakota Staton g Klacht wegens fraude tegen kapelaan LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 13 JULI DERDE BLAD L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. H NEDERLAND I AVRO jJ (Van een speciale verslaggever) De Nederlandse Knokkeploeg staat er goed voor. Gisteravond -op Het songfestival zongen Italië en Frankrijk tegen elkaar. Italië jwerd toen het land, dat het er het slechtst heeft afgebracht: 342 punten, tegen Frankrijk met 373 punten. Nederland torent daar boven hoog uit, met het hoogste puntenaantal van 400. De ver- wachtingen voor vanavond, als Nederland weer aantreedt, nu j tegen Engeland, zijn daarom hooggespannen. Het zal voor het quintet van Van •\IRees geen kleinigheid zijn om in de J 'strijd tegen Engeland even voortref - lelijke resultaten te boeken als afge lopen zondagavond tegen het wel erg zwakke Duitsland. Per slot van re- oor kening beschikt Engeland over voor- geilaanstaande sterren als Dave Barry ooi (hoog genoteerd aan het Britse hit- tio-firmament) en de swingende Joy looiMarshall. Samen met de donkere ?k" Eleonor Toner, de springerige Adrien- celffië Poster (pas 16 jaar) en de OUd- Art verten tie f 3 65 - F -I CS EEN ORGANON PRODUKT Vliegen? Spannend De Nederlandse equipe maakt een spannende tyd door. Op het allerlaat ste ogenblik wie had kunnen den ken dat het zondag zo prachtig zou gaan heeft Lou van Rees alles in het werk gesteld om op tijd met een zo sterk mogelijk programma tevoor schijn te komen. Dat heeft tamelijk veel voeten in aarde gehad. Omdat Lou van Rees aanvankelijk niets bijzonders van het Knokkefestival verwachtte, had hij direct maar zondags het beste ma teriaal in de strijd geworpen. Nu hy echter van mening Is en mèt hem een groot aantal buitenlandse dag bladen dat zijn ploeg een gooi doet naar een plaats in de finale, heeft iej. _5 De oud-voorzitter van de r.k. Am- .heeft gelijktijdig een open brief A sterdamse vakantieschool „Licht 'lucht" en hulpkoster van de Chris tus Koning-parochie in Amsterdam- 1 oost, de 68-jarige heer J. H. Bok, ie"heeft bij de officier van Justitie in Amsterdam een klacht wegens ver- fluistering van ongeveer 3000 gul- J-den ingediend tegen de geestelijk "Ljadviseur van de vereniging, een 39- ■3;jjarige kapelaan. Volgens de klacht zou de kape laan in de boeken van de vereniging gefingeerde uitgaven hebben opge nomen en de ontvangsten hebben ge drukt. De indiener van de klacht GEDWONGEN STERILISERING IN INDIA? Bij het parlement van de Indiase staal Mahardsjtra is een wetsont werp aanhangig gemaakt, strekken de tot verplichte sterilisering van li chamelijk en geestelijk invaliden. Her onafhankelijke lid van het parlement, Lamaye, heeft het wets ontwerp ingediend onder het motief, dat ,.in het algemeen belang van de maatschappij is, te voorkomen dat zulke mensen kinderen krijgen". de bisschop van Haarlem, mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard. gezonden, onder de titel „Zo niet, monseigneur". In de brief wordt gesproken over „de onverkwikkelijke gebeurtenissen, die zich bij het kwasi onderzoek naar de malversaties door enkele geeste lijken en door hen ingeschakelde adviseurs, rijksaccountants enz. hebben voorgedaan en die er toe lei den dat onschuldigen voor de schul digen worden aangezien". Volgens de heer Bok heeft hij de klacht ingediend om zich te kunnen rehabiliteren tegenover de parochia nen, die niet de kapelaan maar hem als de fraudeur zouden beschouwen. „Dit praatje ontstond, toen ik on vrijwillig mijn ontslag als voorzit ter van de school kreeg, omdat ik tegen de zin van de kerkelijke auto riteiten op overplaatsing van de ka pelaan naar een andere parochie bleef aandringen. De kerkelijke auto riteiten hebben de zaak echter trachten te sussen". hij het repertoire voor vanavond be langrijk gewijzigd. Zo zal Liesbeth List bijv., behalve Ramses Shaffy's „Doe het maar" tegen de Britten niet haar lievelings song „So young" brengen, maar het Franse „Voyage de noce", Eigenlijk zou zij dat op een andere avond in een Nederlandse vertaling (huwelijks reis) hebben gezongen, maar Van Rees dacht dat de tekst op sommige plaatsen een wat al te frivole indruk maakte, wat weer punten zou kosten. Te goed „So young" vindt de Nederlandse ploegleider gewoon te goed. Hij be waart dat liever voor de eventuele finale. Voor „Voyage de noce" heeft Charlie Nederpelt in alle haast van nacht een arrangement voor groot orkest geschreven. „Nu spaar ik kos ten nog moeite", roept Van Rees uit, een beetje over zijn toeren door de onverwachte successen. „We moeten alles doen om die 15.000 gulden in de wacht te slepen". Zowaar, de Nederlandse kijkers zul len vanavond via het tweede net de verrichtingen van de Engelse ploeg I kunnen volgen. Maar de K.R.O. heeft (Van onze rtv-medewerkster) het niet te bont willen maken: U zult maar moeten raden hoe het team Dakota Staton is in ons land. Sa- van Lou van Rees het doet. Want men met het kwartet van Frans van na de Britten vindt de K.R.O. het Eisen maakt zij vandaag en morgen welletjes. Arm Bussum opnamen voor een t.v.-programma (AVRO), dat onder de regie van Bob Rooyens 21 juli via Nederland 1 de lucht in gaat. Twaalf nummers gaat Dakota zingen voor de Nederlandse t.v„ o.a.: „Summer time", „Foggy day", „My funny Valentine". Haar manager is tevens haar echt genoot, Haggy Dawud, een bescheiden man. Hij is trompettist, speelde in al le grote bands. o.a. bij Armstrong, maai- heeft nu zijn handen zo vol aan de zakelijke belangen van zijn vrouw, dat er van actief muziek beoefenen weinig meer komt. Alleen arrangeren doet hij nog en dan voornamelijk voor zijn eigen Dakota. Nieuws ln het kort Barend de Beer Journaal voor gehoorgestoorden Walter en Connie. Engelse les Eva's herinneringen, documentaire Journaal AVRO's Televizier Theater „Domino" Je zult me nooit terugzien, film Journaal Tour de France (NTS) I NEDERLAND II KRO 8.55 uur Nieuws in het kort De legpuzzel, natuurfilm 700 jaren, documentaire Solistenconcert Onze man in Washington Internationaal Songfestival sieland?, documentaire. RADIO HILVERSUM I HILVERSUM II Film van .Zivaneiimeer, De Amsterdamse cineast Hans van den Busken gaat een half uur durende televisiefilm van het ver maarde ballet „Het Zwanenmeer" maken Dit ballet werd vier maan den geleden voor het eerst in Neder land integraal uitgevoerd door het Nationaal Ballet. Hans van den Busken gaat de hoogtepunten van dit ballet in vier akten verfilmen. Tevens geeft hij een kort historisch overzicht van het beroemde avondvullende bal let vanaf de première in 1895 in het Marynskitheater in Leningrad en ae evolutie tot heden. De titelrollen in de film worden gedanst door Olga de Haas als de zwaan en Sylvester Campbell als prins Siegfried. Ook de overige rol len worden gedanst door leden van het Nationaal Ballet. De opnamen zullen plaats hebben op 15, 16 en 19 juli in de Stadsschouwburg in Amsterdam. De produktie is bestemd om te worden uitgezonden via de televisie in Nederland en het bui tenland. Legersterkte van Rusland en V.S. Volgens de inlichtingendienst van het Pentagon komt de sterkte van de Russische landmacht op het ogen blik overeen met veertig Amerikaan se divisies, zo meldt deze week het blad „Newsweek". De Verenigde Sta ten kunnen daar ongeveer vijfen dertig gevechtsklare divisies tegen over stellen, aldus het blad. Dakota werkt nooit met een eigen trio of kwartet, omdat ze daar vol gens eigen zeggen geen geld voor heeft. Ze zingt al van haar zevende jaar af „zoals alle kinderen dat doen, thuis bij de radio, gewoon in je eigen omgeving." In 1954 werd ze ontdekt: in een nachtclub in de wijk Harlem van New York en dat was het begin van haar showcarrière. Na „What do you know about love" heeft ze inmid dels al zestien langspeelplaten ge maakt. Furieus Als ze hoort, dat wij ook hier weten dat sommigen van haar zeggen, dat ze te commercieel is, wordt ze fu rieus. „Wie dat vindt, komt dan maar niet. Ik ben geen instrument maar een mens. En het lijkt me toch echt niet zo dwaas om zo te zingen, dat de mensen tenminste weten dat ik be sta." Woensdagavond gaat Dakota Sta ton met haar man op de achter grond terug naar Londen: ze gaat er enkele t.v.-opnamen maken. Daar na gaat ze weer naar New York. Hoe ze Holland vind? „Een fijn land ge loof ik, ze hebben hier lekkere kaas". 10.00 uur en gisteren f4 95 EEN ORGANON PRODUKT Regie-assistent" en „gangsterleider' John Blaming geeft Monica Vitti judoles Het ontwerp komt deze maand in behandeling, maar gemeld wordt, dat de regering van de staat wei- jgert het te steunen. Volgens de bepalingen van het ontwerp zou de staatsregering in elk district een raad van vier genees kundigen benoemen, die ongezonde personen voor een onderzoek zou op roepen en hen bij meerderheidsbe- slissing tot gedwongen sterilisering zcu kunnen verplichten. Ieder, die tot sterilisering zou worden veroor deeld, zou binnen 21 dagen in be roep kunnen gaan. De wet voorziet in automatische 1 sterilisering van lijders aan me laatsheid, syphylis en tuberculose alsmede van geestelijk gestoorden. Miljoenen in India lyden aan deze Kickten en storingen en de maatre- gelen voor hun verpleging en be handeling zyn volkomen ontoerei- ker d Breuk groter tussen Mapai en Ben-Goerion Oud-premier Ben Goerion en zes 1 andere rebellerende leden van de i Israëlische socialistische Mapai-par- tij hebben de voorzitter van de Knesseth (het Israëlische parle- ment) verzocht, hen als een afzon- dcilyke, los van de Mapai staande j tractie te erkennen. De mapai be schikt in hel parlement over 42 van de 120 zetels. Zoals gemeld werd Ben- Goerion zondagnacht door het cen trale comité van zijn partij te ver staan gegeven dat hij zich als uitge stoten kon beschouwen wanneer hy zijn plan om by de algemene ver kiezingen van november met een aparte kandidatenlijst uit te komen doorzette De zeven „rebellen", tot wie onder meer nog een voormali ge minister behoort, willen hun par tij „Israëlische arbeidersfractie" noemen. Sinds filmregiseur Joseph Lo- sey vrijdag zijn intrede in Am sterdam heeft genomen, lijkt de lounge van hotel l'Europe in Amsterdam het hoofdkwartier van een leger op veldtocht. En gistermiddag landde op Schip hol Terence Stamp; op het Cen traal Station arriveerde zondag avond de schone Monica Vitti. Het zijn Losey's naaste mede werkers in zijn nieuwste film- operatie „Modesty Blaise". Verrassingen Een veelbewogen periode in de geschiedenis van ons vorsten huis vond gisteravond de af sluiting in het dankwoord van de Koninklijke familie en Claus von Amsberg. De korte verschij ning van de Koningin en Prins, Prinses Beatrix en de heer Von Amsberg gezeten aan een tafel in paleis Soestdijk, bracht nog even de dagen in herinnering van het interview van Felderhof en de Engelsman Harris van de rijtoer buiten de paleishekken, v. 't drukke Den Haag, de dagen waarin bijna iedereen de t.v. een mooi instrument vond en het toestel in miljoenen huis gezinnen uren aanstond. Het zal waarschijnlijk wel tot het huwelijk van Prinses Beatrix duren eer eenzelfde (nationale) situatie zioh voor doet. Bij de NTS zit men er overigens al aan te denken, hoe alles dan gere geld moet worden. Het lijkt onnodig aandacht te besteden aan wat er gisteravond op het eerste net te zien was. De hoofdfilm deed flauwig, zoet en ouderwets aan, hoewel het paard waar het verhaal om draaide erg mooi was en zo ver standig, lief en menselijk, dat je het betreurde dat het niet af en toe wat zei. De VPRO bezette het tweede net met een prachtig afgewogen programma, zoals we dat van haar gewend zijn, misschien iets „te hoog van standing" of te „cultureel" maar dat moet dan maar eens een keer! Twee verrassingen. In de Amerikaanse serie waarin Leo nard Bernstein jeugdconcerten dirigeert bleek de aflevering over de componist Mahler te slecht van kwaliteit zoals de omroepsber vertelde. Inplaats daarvan zond men waarschijn lijk de volgende aflevering uit: „Jazz in de concertzaal". Er werd o.m. een soort toneel stukje in muziek uitgevoerd, „Peter en de wolf in jazz", zei Bernstein, waarin het verhaal verklaard werd van een jongen die trompet gaat spelen en van de jazz leert houden. Bij de combo die voor deze gelegenheid het Newyorks Symphony Or chestra versterkte was ook de onlangs overleden saxofonist Eric Dolphy. Veel jazzliefheb bers hadden waarschijnlijk wel willen weten, dat dit programma uitgezonden zou worden. De tweede verrassing: „Schets voor een portret" een toneel- programma rond de vertaler, kinderboekschrijver, liedjesma ker en dichter. Hans Andreus. Het bleek een volledige literaire ontmoeting te zijn en zelfs een hele goede. Er was een originele, speelse regie, precies passend bij het klaterende sprankelende werk van Andreus. Het gesprek tussen samensteller Dolf Ver spoor en de dichter gmg over een duidelijk onderwerp (voor kinderen is alles nog mogelijk, voor een dichter moet ook alles nog mogelijk zijht. Voorts was gezorgd voor veel afwisseling o.a. door Liesbeth List (nu in Knokke) die heel goed twee liedjes van Andreus zong en door enkele scènes uit een klas op een middelbare school, waar Andreus behandeld werd. Twee (literaire) nieuwtjes die ln dit programma te horen waren: er komt een eenakter van Andreus op het toneel, ge titeld „De Witters" en in het najaar verschijnt van hem °en bundel gedichten over weten schappelijke ontdekkingen in deze eeuw. OOR DINSDAG 13 JULI R.V.U Yvette Guilbert Chansoa, door drs. G. R. Kruisstn/k. 19.00 Nws. 19.10 Act 19.30 Metropole 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Ëpi- Lichte gram. 23.55-24 00 Nws 3.15 Act. 18.25 gramma. 21.35 Nabeschouwing Tour de JOHN BLUM1NG .gangsterleider „Modesty Blaise", gespeeld door de in films van haar echtgenoot Anto nio beroemd geworden Monica Vitti, is de hoofdfiguur van de ge lijknamige strip van Peter O'Den- nell. Zij is een soort combinatie van James Bond en diens heupwerpende tegenstandster in Goldfinger, wier wilde avonturen in Nederland be ginnen en in Napels en op Sicilië hun hoogtepunt vinden. Tot degenen met wie Monica Vitti het in Neder land aan de stok krijgt, behoort de 32-jarige karateman John Bluming. Bluming: „Ongeveer een maand geleden werd ik 's avonds laat opge beld en vroeg iemand me of ik aan een film wilde meewerken. Ik dacht dat ik in de maling werd genomen, omdat toen Geesink aan het filmen was en ik hield een slag om de arm. Maar die man zei, dat het echt geen geintje was. Eerst zou ik adviseren voor de vechtscènes, maar toen ze vroegen of ik mee wilde doen, zei ik natuurlyk ja", Geen geintje Bluming is de hoofdfiguur van een trio Nederlandse gangsters. De twee anderen zyn Lex Schoorel en Blumings leerling Jan Stapper. De Nederlandse gangsters heten Walter, Günther en Hans. Het trio zal o.a. proberen de vriend van Mo nica onschadelijk te maken en haar zelf te ontvoeren, waartoe Bluming uit een naburig huis aan een touw een raam van de als café ingerichte woning van Jan Rosinga aan "de Prinsengracht zal binnenzwaaien. Hoewel in de film zijn tegenstand ster, zal Bluming als technisch advi- ■fa De Britse acteur Terence Stamp met Monica Vitti. de vrouwelijke Bond. kwartet: mod. muziek. 23 55-24 00 N\ NCRV: 7.00 Dagopening. 710 Goede manieren Lichte gram. 8 15 Gewijde muz. 8.30 Nws. 8.40 Lichte gram. 0 00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Klavecimbelrecital: klass. muz. 10.30 Geref. studlodlenst 11.00 Geestelijke liederen. 11.30 Licht instr. kwartet. 11.50 Twaalfuurtje: cabaret- progr. 12.00 Touring-Clubprogr, v. d. toeristen. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Gram 12.50 Licht orkeet. 13.10 recitalklass. r de microfoon 14 45 Plano- 7.00 Licht instr trio 17 15 II. 298 m. 9.00 Van alle markten muit*, praatje 9 05 Klass. ork werken. VPRO: 9 40 De eenzame getuigen van God. lezing. VARA: 10.00 Romantische ork werken 1100 Nws. 1102 Geknipt voor herhaling: gevar progr 12 00 Rit misch strijkorkest 12 27 Meded t.b.v. .12.30 Voor het platte- i I amusmuz 13.45 Moordenaarswerk, le- I zing 14 00 Koren. Kunstmaandorkest en solisten: moderne Joodse muziek, j 15 00 Dag Meester', progr voor en over j Jonge vakantiegangers. 16.00 Nws 16 02 j Modern strijkkwartet. 16 30 V. d. zie- j ken 17.00 Wegwijzer: tips Monica Vtfcti d« Ipoopje? vanlooplein. de Karateklappen moeten bijbren gen. Bluming is ook regie-assistent. Hij zal namelijk assisteren in de, wat hij noemde „arme buurten" .om dat het bij een vorige gelegenheid al is voorgekomen dat filmers wer den lastig gevallen en zelfs in het water gegooid. In totaal zijn te be ginnen met vandaag drie weken uitgetrokken om op 15 plaatsen in Amterdam opnamen te maken, waar onder op het onverwoestbare Water- Het Amerikaanse demonstratie- schip Claude van Ricketts is in april in de Middellandse Zee vyf dagen lang gevolgd door een Russische tor pedoboot jager. „Het was wel leuk om hem in de buurt te hebben", zei commander Fortson, de kapitein van de Ricketts, een torpedoboot jager die met gelei de projectielen is uitgerust. Volgens Fortson had het Russische schip, eveneens een torpedobootja- ger met geleide projectielen, zeer goede zeemanieren. De Rus pro beerde hoegenaamd niet hinderlijk te zijn. Fortson dacht dat hy alleen maar nieuwgierig was. Op een gegeven ogenblik hebben de bemanningen van beide sche pen elkaar via de luidspreekinstal- laties aan boord op muziek vergast „Zy speelden Amerikaanse jazz voor ons en wy speelden een Don-Ko- zakkenplaat", aldus Fortson. „Zy zei den van de muziek te houden, maar de keuze niet erg goed te vinden. i snipperdagen en gram 17.50 Nederland I: NCRV: 17.00-17 35 V d kind NTS: 19 00 Nieuws ln het korh 19.01 Barend de beer. 19 06 Apen: In fflde serie People like A ~1b met de 20.00 Journaal VARA:20.20 Ach te. nieuws. 20 45 Quatorze Julllet!: Vlve la Dick Powell Theatre: Ge- i Tour de Prance ederfland II: NTS 20 00 Journaal. 2 05 Meditatie. 22.10 Einde. Motten? 5 EEN ORGANON PRODUKT

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5