Een eindeloze dag in het land van de Beaujolais... Hoppe verloor terrein bij Valken Krantenbezorger Bedankt9 lieve Franse mensen9 bedankt namens Jacques Goddet Druppeltje proeven Circus 'I WANDELING I Reserves De Zijl kampioen 3A TOERNOOI LEIDSCHE HOUT J.Holleman „gaf diep jongen ook een game s BRAASSEMWEEK TOUR IN CIJFERS GEVRAAGD. Leeftijd 1650 jaar. Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1. Leiden (door Fred Racké) Bedankt, lieve Franse mensen, bedankt na mens Jacques Goddet. Waar was het toch? Was het al in Temand, of in Chamelet? Of later, in La Clayette of Le Guidon of Saint Honoré-les- Bains? Ach, eigenlijk was het overal, in al die dorpjes die zó Clochemerle zouden kunnen he ten. Eigenlijk was het overal feest voor de Tour in het land van de Beaujolais. En daarom: be- Bedanktaardige mannen en vrouwen langs de weg. Voor al die kleine stalletjeswaar de karavaan, sukkelend, puffend, kon neerstrijken en een klein druppeltje kon proeven van al die miljoenen liters kostelijke wijn, die geboren is uit de prachtige zon boven de groene hellingen. Al die mensen in de karavaan hebben het zo fijn gevondenop deze maandag. Ze hebben de rode en de witte wijn gedronken, ze hebben de ham gegeten, die zo gul gesneden was op dikke plakken brood. Ze zijn telkens weer gestopt, de journalisten, de fotografen, de technici, die uren soms vooruit reden, weg van die rennersgroep, die maar niet wilde rijden, maar heel veel sneller kun- dankt, lieve mensen, voor al dat enthousiasme, voor al die uren wachten op sukkelende luie renners, op dat groepje gekleurde truien, dat zo langzaam reed, dat zo heel erg niets wilde doen. Omdat Jacques Goddet nu eenmaal zo graag een verre, lange, warme, waardeloze etappe in de Tour de France wil hebben. Jullie stonden daar, Frankrijk. Jullie stonden daar al uren want de Tour, de grote Tour, zou door jullie dorpje trekken. Jullie hadden bepaald, dat deze maandag een feestdag moest zijn, omdat het circus voorbij zou trekken. En jullie hadden spandoeken gemaakt met „welkom" erop en er waren planken op schragen met al die flessen wijn erop en al die mooie hammen en die soorten kaas, die alleen maar be stemd zyn voor de fijnproevers in alle andere landen buiten Frankrijk. Er was feest in al die dorpen en iedereen feestte mee. Iedereen, die door de dalen reed en die zich wel moest vervelen, omdat de wielrenners van Goddet zich ook verveelden, want de driehonderdste kilometer was nog lang niet in zicht. De Brit Wright (in dienst van een Belgische brouwerij) passeert juichend de finish in Auxerre. Roep Begrijpend Wat waren jullie toch gastvrij, en begrijpend, jullie wijnbouwers uit het land van de Beaujolais. Begrij pend, omdat mannen die al veel meer dan twee weken verbeten door het Franse land razen, die al zo lang scheldend op telefoonverbindingen wachten, die al die dagen opnieuw zwetend achter nieuws, nieuws, Prteuws jagen, omdat die mannen ook zo graag eens naast jullie willen staan Omdat ze ook zo graag eens mee willen proeven van de wijn, de ham en de kaas. Er was voor ge zorgd, het kon op deze dag. want de vriendelijke agenten, die anders zo nors de weg afzetten, die vrolijke veldwachters, wezen nu de oases aan. En ze riepen het alle mensen in al die auto's toe: „daar, daar vieren wij feest, daar staat ons dorp, de burge meester, de notaris, de apotheker en allemaal staan ze daar. Er is feest, vandaag bij ons, doe mee. De Tour zal toch straks passeren? Daar staat onze wijn, daar staat Frankrijk". Ze gehoorzaamden allemaal, die roep. Allemaal: de Belgen, de Italianen, de Zwitsers, de Nederlan ders. En ook die twee Engelse jour nalisten, die steeds hèèl kleine stuk jes schrijven en hèèl korte telefoon gesprekjes voeren omdat de kranten in Engeland maar o zo weinig ruim te hebben voor een Tour de France. Ja, ook de Engelsen proefden en ge noten. En ze wisten nog niet, dat juist zij, die twee rossige mannen, op deze Tour-dag zouden triomferen omdat, zowaar, één van die drie En gelse wielrenners een etappe ging winnen en omdat een andere ge woon niet meer kon, al die 300 warme kilometers lang. het toch al weer, waar van het dorp feestneuzen •hadden opgezet en zich vreemd had den verkleed, omdat het feest was. -feest? En was het ook daar, dat Raymond Boisserie eindelijk eens zün stoel stapte? Raymond Bois- Hij was het, die eindelijk alle belangstelling kreeg. Ja, Raymond Boisserie, de accordeonist, „de pla ten miljonair", de „wereldkampioen zonder weerga", die boven op een auto zit, omdat het comité van Fran se bananenimporteurs dat zo heeft gewild. Raymond Boisserie, die bo ven, hoog boven op de gele wagen speelt en speelt, lang voordat de ren ners passeren. Raymond, die wereld kampioen is en die bij elke bocht van de weg speurt naar nieuw pu- biitk, naar nieuwe mensen die zo graag de andere Raymond willen zien. Raymond Poulidor, maar die eerst even moeten luisteren naar de muziek, die neuzelend uit de gele wagen komt Ja, dit was de dag voor Raymond Boisserie. Want het was feest in de streek van de Beaujolais en de Bourgogne en bij feest hoort muziek En de andere Raymond reed lusteloos voort, 300 warme kilometers Geen Raymond Boisserie speelde, want er was geen nieuws vandaag. Ray mond zat vastgebonden op de gele wagen en liet af en toe de vermoei de armen zakken, even maar. Dan gingen zijn vingers over de knoppen en de toetsen, want achter de vol gende bocht van die kronkelende weg door het land van de wijn stonden weer mensen en ze wachtten al zo lang, en ze moesten nog zo lang in die warme zon staan, omdat Jacques Gcddet het circus 300 warme kilo meter voorzet. Raymond werd wèl heel erg moe, op deze lange maan dag. Tenslotte: bedankt, lieve Franse mensen, voor dat uitbundige applaus en voor al dat enthousiasme voor „Dédé". Voor de öude André Darri- gade, d'e dacht, dat hij eindelijk deze etappe toch wel zou mogen winnen. Jullie hebben hem toegejuicht, die oude man, die het hoofd zo opval lend heeft bedekt nu de zon zo warm was en zijn blonde haren zo dun werden. Jullie hebben zo gehoopt, dat die vergane glorie nog eenmaal zou herleven, in de laatste kilometers van deze wai Mis Maar alweer greep die oude André mis. Alweer wilden al die anderen, die zo lusteloos al die uren hadden gereden in het prachtige land, alweer wilden ze die oude André geen bloe men gunnen. Nee, in die laatste, dolle kilometer, toen de karavaan verza digd was van al het moois dat V De 20-ste etappe van de Tour P. duurde 300 kilometer en d< nersgroep, die groter is dan Jac- i V ques Goddet zich had kunnen V voorstellen, wilde er slechts X wandeling van maken, omdat V het op deze maandag zeei Het peloton bleef heel erg lang bijeen, om precies te zijn tot aan de 232-ste kilometer. Toen lan- eeerde Darrigade een aanval, weer wilde het veld de Franse veteraan geen ritzege 1 toestaan. De grote groep kwam byeen :n wachtte tot 20 kilometer voor de streep met het verdelen van de prijzen. Toen sprongen de Engelsman Michael Wright en de Fransman Grain weg en ach- ter hen probeerden Njjdam de Fransman Milesi het nog. 1 Wright klopte Grain in de sprint A tegen een laatste heuveltje mid- Z' den in Auxerre en Nijdam (der- de) deed hetzelfde met Milesi. •Aj Jan Janssen won de sprint van g1 het peloton en kreeg daarmee w de groene trui vaster om d •ft moeide schouders. Frankrijk had te bieden, in die ogen blikken mocht Frankrijk niet juichen. Weer verdween André Dar rigade in de groep der naamlozen toen dan eindelijk de 300ste kilome ter was gekomen. Er was toen nog alleen maar feest voor die twee En gelse journalisten, die Michael Wright de eindeloze etappe zagen winnen. En voor de Nederlanders, die Jan Janssen na een gewonnen pelo tonssprint hartelijk feliciteerden met zyn ruime voorsprong in het pun tenklassement. En toch, nogmaal, al lemaal bedankt die Fransen, die op deze eindeloze dag Jacques Goddet zo prachtig hielpen bij de opzet van zijn Tour-circus. DUIVENSPORT „De Blauwkras" Wedvlucht met jonge duiven vanaf Duffel. In •ours 315 vogels welke gelost werden om 7.50 uur. Eerste vogel .19,20 uur. Uitslag: W. Siera 1, 4. 5. 8; P. J. de Haas 2, 3; W. Ravensber- Het Russische sabelteam heeft de wereldtitel veroverd. De Russische sabreurs versloegen maandag in Parijs Italië in de finale met 97. Frankrijk kwam gemakkelijk aan de bronzen medaille, omdat Hongarije (boos) zich voor de strijd om de derde en vierde plaats terugtrok. Bert van Heerikhuizen, de 21- jarige doelman van Rigtersbleek, die in het afgelopen seizoen enkele maanden reserve stond voor Nederlandse amateurelftal, heeft een contract getekend met Heracles. WATERPOLO (Van waterpolomedewerker) frpojol n. ij p vend ra t -L Gouwe heeft, nu de waterpolo] competitie bijna is verstreken, vorm gevonden. De Waddinxvened boekten gisteravond tegen DWR d vierde overwinning in successtó 68. De Zyl 2 veroverde door ee: 2—3 zege op AZ '70 3 het kampioen! schap in de res. derde klasse A. H* damesteam van De Zijl ging tegej RZV ten onder (3—1). Hannekj Uittenhout redde de Leidse eer. Bi Meeuwen 3—LZC 2 liet s^heidsrechj ter Breevoord verstek gaan. 1 op bo1 j «URee De regen mocht dan gisteren ook weer in stromen vallen, er kon tussen de vele attenties van Pluvius door toch nog worden gespeeld op het ten nispark De Leidsche Hout. En niet alleen op de Leidsche Hout. Ook op de banen aan de Haarlemmertrek vaart, domein van Unicum, werden de nodige partijen van het wedstrijd schema afgewerkt. Voorbeeld van de goede verstandhouding die er mo menteel heerst tussen de Leidse ten nisverenigingen. Dat is wel eens an ders geweest! De inschrijving mag dit jaar niet alleen kwantitatief, maar ook kwali tatief enige naam hebben. Vooral het H.E. B. telt enkele goede bekenden, als Madera, die zijn vorig jaar ver overde titel in dit nummer verdedigt, Holleman, Van Baarle, Van As, de tot onze verbazing niet geplaatste De Groot van de Katwijkse L-.T.V.. Bröring, Pasma, Urlus, Blommen dal, etc. Dat belooft dus strijd. Bijna was op de eerste dag van het toernooi al een kapitale verrassing gevallen in het H.E. B. Jan Holleman en Harry Meyer van Unicum speelden in het stuk van de dag de hoofdrol. Holleman stond met 60, 20 voorker toen een van de toeschouwers tegeiaar hem zei: „kom geef di» jongen oo»(hc een game". De oud-voetbalinternatio-firr nal, zeker van de winst, gaf gehooiMa aan het verzoek van het „publiek"Ele althans hij veroorloofde zich enkekne fantasie-slagen. De Unicum no. 1 greep de hem geboden kans met beide handen, werkte zich niet alleen langszij, maai F ging door, won de set, 63 en leek op I een onbedreigde zege af te gaan in I ce derde set, 5—2. Holleman kreeg I zyn slagen toen eindelijk weer wat I ender controle en vechtend voor elk 1 puntje kon hij juist op tijd de bakens verzetten: 75. „Dat overkomt me nooit weer" aldus Holleman na af-~~ loop. In het D.E. B won Annelies Heijmans de eerste set van Els Enge- I lenburg, 86, om daarna geen bal I meer te slaan, 06. 26 voor laatst genoemde speelster. Uitsla: gen Dames enkelspel B: mevr. Voor hammej. I. Kengen 62, 61; mej. E. Giberiusmej. Kenken 68, 75, 1 63; mej. E. Engelenburgmej. A.stt Heymans 6—8, 6—0, &—2. Heren enkelspel B: J. HollemanLj. H. Meyer 6—0, 3—6, 7—5; R. Kerne-C lingJ. C. Mulder 63, 63; J.^i NoordmanJ. v. d. Nat 64, 60:^u o. de GrootG. Pasma 61, 61; J.^e VreeburgP. Krijgsman 62. 6l;af] U. R. BehnK. Schaberg 108, 63; ja S. WalenkampM. Harteloh 64, 6—4. (Van onze zeilmedewerker) Gelukkig hebben op de derde dag van de Braassemweek de zeilers gelegenheid gekregen hun wedstrijden op meer nor male wijze af te werken, dan op de eerste dagen, toen zij meer uit waren op behoud van schip en tuigage. Dat bracht mee, dat er hier en daar weer fel werd gestreden om de beste plaatsen, althans voor zover de koplopers zulks toelie ten. Immers, verschillende hun ner wisten hun leiderspositie weer te verstevigen. Dat deed Bart Kraan in de Flying Dutchmanklasse, want opnieuw slaag, de hij erin na een doordacht goede race de overwinning te behalen, zo dat er al heel rare dingen zullen moeten gebeuren, om hem van de eindzege af te houden. Na hem was J. J. Bark weer de beste, hetgeen hij bewees door opnieuw als tweede te eindigen. Een andere kandidaat voor de hoofdprijs is H. J. de Ruyter in de Randmeerklasse, die eveneens tot zijn derde overwinning kwam. Eenzelfde situatie vinden we in de Spanker klassewaar P. C. Kroes door zijn derde overwinning ook al onbe reikbaar voor zijn concurrenten is ge worden. F. Brinksma kwam ditmaal als tweede over de eindstreep. Spannender Spannender gaat het in de Valken klasse toe, want de stryd tussen Ed. Hoppe en E. Rolf v. d. Baumen nam weer in hevigheid toe. De laatste kon door een goede overwinning iets van zijn achterstand afknabbelen, temeer daar Hoppe ditmaal op de vierde plaats eindigde. Via het indienen van een protest tegen ir. Kolff van Oos tenrijk, die volgens Hoppe een boei geraakt zou hebben, poogde Hoppe nog een plaats te klimmen, doch de protestcommissie die meer werk had dan de beide vorige dagen kon slechts tot een „onbeslist" ko men. zodat de uitslag gehandhaafd bleef. In de Regenboogklasse slaagde Bouw van Wijk erin op fraaie wijze de overwinning te behalen. Daar leek het aanvankelijk helemaal niet op, De uitslag van de 20ste etappe (LyonAuxerre, 298,5 km) luidt: 1. Wright (G.B.) 8 uur 42 min. 3 sec. (met bon. 8.41.03); 2. Grain (Fr.) 8.42.05); met bon. 8.41.35); 3. Nijdam (Ned.) 8.42.23; 4. Milesi (Fr.) 8.42.29; 5. Jan Janssen (Ned.) 8.42.48; 6. Reybroeck (Belg.) z.t.; 7. Beheyt (Belg.) z.t.; 8. Karstens (Ned.) z.t.; 9. Van den Bergh (Belg.) z.t.; 10. Bachelot (Fr.); 11. De Roo (Ned); 12. Aerenhouts (Belg.); 13. De Haan (Ned.); 14. Van Dongen (Ned 15. Durante (It.): 36. Wouters (Ned.); 61. Harings (Ned.); 80. Lute (Ned.); 95. Maliepaard (Ned.) allen in de zelfde tijd als Janssen. De Brit Simpson (Plaud) heeft de strijd Klassementen Algemeen klassement: 1. Gimondi (It.. Pezzi) 109.38,02; 2. Poulidor (Fr., Magne) op 1.12; 3. Motta (It., Alba- ni) op 8.38; 4. Lebaube (Fr., Gemi ni ani) op 9.59; 5. Perez Frances (Sp., Pla Sanchis) op 10,26; 6. Anglade (Fr., De Muer) op 10,39; 7. De Rosso (It., Baldiniop 12.09; 8 Kunde (Did, De Kimpe" op 15,00; 9. Jans sen (Ned., De Muer) op 15,01; 10. Brands 'Belg., Driessens) op 15.22; 11. Gabica (Sp., Langarica) op 16.46; 12. Pingeon (Fr., Plaud) in 17.56; 13. Fontona (It., Bandind) op 21.39; 14. Uriona (Sp., Lanigarica) op 21.54; 15. Duez (Fr., Plaud) op 222,3; 29. Wouters (Ned., Pellenaars) 110.17.21; 32. Harings (Ned., Pellenaars) 110.20.47; 51. Nijdam (Ned., Pelle naars) 110.37.17; 52. Maliepaard (Ned.. Pellenaars) 110.37.46 54. De Roo (Ned., Pellenaars) 110.39,16; 61. Karstens (Ned., Pellenaars) 110.48,21, 62. Lute (Ned., Geminiani) 110.48,51; 78. De Haan (Ned., Pellenaars) 111.09,33: 89. Van Dongen (Ned., Pellenaars) 111.20,19. Het ploegenklassement van de 20ste etappe luidt: 1. De Kimpe 26.07 39; 2. Geminiani 26.07.41: 3. Pellenaars 26.07.59; 4. Rémy 26.08.05; 3. Driessens 26.08,24. Algemeen ploegenklassement: 1. Langarica 329.09,18 2. De Muer 329.25.15; 3. Albani/Baldini 329.26,49; 4. Plaud 329.28,10; 5. De Kimpe 329.41.36; 9. Pellenaars 330.01,33. Bergklassement: 1. Jimenez (Sd.) 133 pnt; 2. Brands (Belg.) 74 pnt; 3. Galera (Sp.) 68 pnt. Puntenklassement: 1. Janssen (Ned.) 134 pnt; 2. Gimondi (It.) en Reybroeck (Belg.) beiden 114 pnt. want na de twee eerste rakken lag hij nog in de achterhoede, maar met de leus „alles of niets" maakte hij in hert lange kruisrak naar de Turf schuur dadelijk na het ronden een slag over stuurboord, hetgeen hem op de meest fortuinlijke wijze aan de kop bracht. Eenmaal daar was het voor hem een koud kunstje om alle hem belagende concurrenten achter zich te houden. Tweede in deze race werd C. van Staveren, derde Hof land en vierde Kist. Ir. G. A. Bak ker, de belangrijkste concurrent van Van Wijk, kon niet verder komen dan de zesde plaats, waardoor hij enkele honderden kostbare punten verspeelde. Jammer is het voor A. J. M. Otto, dat hij zondag in de Finnjollenstrijd niet geklasseerd werd, want met zijn tweede overwinning (gisteren) be wees hij een der besten van het Finn- jollenveld te zijn. Er resten voor de laatste dag evenwel nog twee wed strijden, zodat alle kansen nog niet verkeken zyn. (Foto Leid6ch Dagblad) Uitslagen Flying Dutchmanklasse: 1. B. Kraan, 2. J. J. Bark. 3. N. Tas, 4. C. F. A. Gimpel jr.. 5. C. Snijders. Val kenklasse: 1. Rolf v. d. Baumen, 2. ir. A. R. Kolff van Oosterwyk, 3. Jac. Kraan, 4. E. J. Hoppe (met protest tegen ir. Kolff v. Oostenrijk). 5. A. J. Klein. Randmeerklasse: 1. H. J. de Ruyter, 2. L. Amons, 3. J. H. Mat thias. Regenboogklasse: 1. B. van Wijk, 2. C. van Staveren, 3. J. Hof land, 4. C. W. Kist, 5. Do v. d. Hulst. Spankerklasse1. P. C. Kroes, 2. F. Brinksma, 3. P. Keyzer, 4. F. Rys- dijk. Finnjollen1. A. J. M. Otto, 2. F. G. v. d. Want, 3. F. van Vliet, 4. M. Jurgens, 5. G. van Maanen. Olym- piajollen: 1. K. F. Jansen, 2. Mej. P. van Roessel, 3. J. H. Krom, 4. W. van der Voort, 5. T. Molenwijk. 16 M2 Streepklasse: le wedstr.: 1. J. de Ruijter, 2. W. Barzilay, 3. H. J. Worst, 4. J. Bisschop, 5. J. van Rietschoten; 2e wedstr.: 1. W. Spaargaren, 2. J. de Ruijter, 3. J. Bisschop, 4. G. Ver sloot, 5. G. Hegie. Vrijheidsklasse1. J. J. H. Hellemans, 2. T. Hattem, 3. M. Molenaar, 4. A. Spaargaren, 5. A. Wesdorp. Soloklasse I: 1. I. Damste, 2. D. L. Seret, 3. G. J. Ritman, 4. B. R. de Vries, 5. Gilbert Smith (M. Y. C. Engeland). Soloklasse II: 1. W. H. Korver, 2. M. de Weers, 3. C. Toete nd jr., 4. W. W. van Vliet, 5. mej. H. Ritman. 12 Voetsjollenklasse1. P. J. M. Bulters, 2. J. L. ten Berg, 3. J. L. J. Gaillard, 4. W. Stoutenbeek, 5. A. P. Burgel. Sternklasse: 1. F. Can- ertnus, 2. R. E. Vrolyk, 3. K. Krijer, 4. J. Keip, 5. M. Berkhout. Flying Juniorklasse: 1. G. W. A. Lamsvelt, 2. M. A. de Haan, 3. mej. M. van Duyl, 4. B. J. LodewiJks, 5. P. Kramer. Vaurienklasse: 1. J. de Bie, 2. T. de Ridder, 3. Ph. J. Thomas, 4. M. de Lange, 5. C. J. in 't Veld. Jeugdklas- se: 1. E. Osborne, 2. B. J. Zuidema, 3. R. Kirkenier, 4. E. Koning, 5. mej. D. E. van Duyl. Schakelklasse: 1. R. H. Roosen, 2. M. de Ruyter, 3. E. R. de la Rie, 4. C. Smit, 5. P. Goelst. Pampusklasse1. P. de Boer, 2. L. M. A. de Wit, 3. ir. J. H. Brinkhorst, 4. D. de Waarde, 5. G. K. Pauli. Lan den wedstrijd Pampusklasse, 2e wed strijd: 1, 2, 3: ir. J. H. Brinkhorst, G. Biesot, J. H. C. Sieverts (allen Ned.) 21.1 pnt.; 4, 5, 6, 7: dr. H. Wohlgemuth, Horst Haaf, Karl Heinz Wolf en Heinz Wienecke (Did.) 14 pnt. Stand na twee wedstrijden: Ne derlands team 45.2 pnt. - Duitsland 26 pnt. Bouw van Wijk aan het hoofd van het veld Regenbogen. In het veld van rijders dat zon dag a.s. in Zandvoort zal starten in de Grote Prijs van Nederland voor formule 1-ren wag ens is een wyziging gekomen. De Brit Innes Ireland, die met een Brabham Climax van het Reg Parnell's racingteam rydt, ver vangt namelijk de Nieuw-Zeelander Chris Amon. De Duitser Heinz Höher, die twee jaar speelde voor het in de bundes- liga uitkomende Meidricher S.V., heeft een contract voor 2 jaar ge tekend bij de F.C. Twente '65. Höher speelde bij de Meidricher S.V. ais rechtsbuiten.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 4