Bedrijf boete voor onveilig leider Overijselse zusjes m (Leidse) politiedienst Chef knelt hand af in gehaktmaehine Bevorderingen aan Rembrandt - lyceum „TAS" GENOOT VAN LUSTRUMVIERING Vakschool voor meisjes Scheermes j esmaniak ook platenliefliebher Kunstgebitten LtiJJsCH DAGBLAD DINSDAG 6 JULI Voor de Leidse kantonrechter Naast het weer zeer grote aantal zaken, dat gisteren door de Leidse kantonrechter werd berecht en waarbij sprake was van een min of meer ernstige verkeersovertredingdiende een zaak, die betrekking had op een overtreding van het veiligheidsbesluit in fabrieken en werkplaatsen. De verdachte, een 1,0-jarig hoofd van een vleeswarenbedrijf uit Noordwijk was ten laste gelegd, dat in zijn bedrijf een onvoldoende beveiligde ge haktmaehine aanwezig was. Als gevolg hiervan kwam op 11 januari j.l. de rechterhand van een van zijn personeelsleden tussen enige roterende onderdelen van deze machine. De hand moest lated worden geamputeerd. Verdachte beriep zich op het feit, verdachtes rijbevoegdheid voor de Mitterrand (51) de opvolger van Gaston Defferre 'Van Parijse correspondent) dat hy het betreffende personeels lid, chef van de worstmakery. had verboden de machine te gebruiken alvorens deze was gerepareerd. „Hy had zelf enige tijd voor het ongeval plaats vond met een ijze ren staaf de beschermingsplaat ge deeltelijk weggebroken om grotere hoeveelheden vlees in de machine te kunnen toevoeren" verklaarde verdachte het ontbreken van de voorgeschreven veiligheidsplaat. Na dit te hebben ontdekt had hü genoemd verbod uitgevaardigd en dit was dus door de chef gene- Plaat Deze werd op verzoek van ver dachtes raadsman als getuige a dé charge gehoord. Tijdens zijn ver hoor ontpopte hü zich echter als ge tuige a charge en wel door te ver klaren: „Die veiligheidsplaat werd niet door my weggebroken, maar door een teil, die er opviel toen de machine werd gevuld. Ik heb de baas direct verzocht die plaat te la ten repareren, doch hiervan kwam niets omdat, althans volgens de baas. de reparatie van die gietyzeren plaat enige technische moeilykheden ople verde". Tussen verdachtes raadsman en getuige ontstond een zekere span ning toen eerstgenoemde er met na druk op wees, dat getuige destyds toch tegen de inspecteur van de vei ligheidswet had verklaard de plaat inderdaad zelf te hebben weggebro ken en dus min of meer de hoofd- «chuldige was. „Dat heb ik destyds verklaard om dat een der firmanten mü in het nekenhuis kwam opzoeken om te ragen of ik de schuld op my wilde nemen. Ik zou van de firma dan een flinke geldelijke tegemoetkoming irijgen", repliceerde getuige hierna nog min of meer doorsche- dat zün ommezwaai het ge- s van een ingewonnen rechts kundig advies. De raadsman verzocht hierna aan houding van de zaak teneinde eer m ander nog eens nader te onder deken en vast te leggen. Het rechts college wees dit verzoek echter var de hand. In zyn requisitoir wees de offi- er, mr. J. A. J. v. d. Bruggen op het feit dat verdachte als hoofd de onderneming de volle verantw ing droeg. Hij achtte de ten laste gelegde overtreding dermate ernstig, dat hy eis op f 100 boete subs 20 dagen itelde. Verdachtes raadsman betoogde on er meer, dat getuige als chef van C1 Ide afdeling worstmakerü de volle I verantwoordelijkheid had gedragen en niet zyn cliënt. Op grond hier- Ivan vroeg hy ontslag van rechtsver volging. De kantonrechter, mr. IV. de Ko- r_ jning, sloot zich geheel by de con- j_ clusie van de officier aan en vonnis- r_ te verdachte conform, ol st 6 maanden. De kantonrechter twüfelde even min aan de getuigen-verklaringen. Hoewel hü ditmaal nog niet tot de intrekking van verdachtes rijbewüs wilde overgaan, vond hü de overtre ding toch ernstig genoeg om de geld boete te verhogen tot f250 subs. 2 maanden. .Daar ga ik zeker tegen in hoger beroep", liet verdachte vast weten. Te hard Een 24-jarige student uit Leiden moest zich verantwoorden omdat hü in de nacht van de 9de maart jl. met zün auto op het Noordeinde een snelheid van naar schatting ruim 100 km/u had ontwikkeld. Verdachte ontkende het ten laste gelegde feit ten stelligste. Zün ge tuige a décharge steunde deze ont kenning in zoverre, dat luj de snel heid van verdachtes auto destüds niet hoger dan 70 km u schatte. De De vele clubs, die de voornaamste motor vormden van het plan voor de vorming van een Franse „Labour- party" blüken na de aftocht van de socialistische kandidaat voor het presidentschap Gaston Defferre het hoofd toch nog niet in de schoot te hebben gelegd. Afgelopen dagen heb ben ze weer een congres gehouden om te pogen het project voor een „linkse federatie" nieuw leven in te blazen. Het congres heeft vooral de (r.-k.) Volksrepublikeinen aansprakelük ge steld voor het aanvankelijk echec. Ze illen bü hun nieuwe poging de MRP ZWO-subsidie via Leiden naar Frankrijk De Nederlandse Organisatie voor Zuiver Wetenschappelük Onderzoek heeft de stichting Rechtshistorisch Instituut Leiden een subsidie ver leend voor de uitgaven van het derde deel van „Le droit coutumier (het ge woonte-recht) de la ville de Metz au moyen-age" door professor Jean Schneider, thans doyen de la faculte des lettres de Nancy en een bekende autoriteit op het gebied van de ste- dengeschiedenis. Dat Z.W.O. de editie van deze bui- daarom ook uitsluiten ofschoon in- tenlandse rechtsbron door een bui- dividuele leden welkom zullen blijven, tenlander financiert, is gelegen in het officier vond deze snelheid overigens Een verschuiving in linkse richting feit. dat de ontdekking al onverantwoordelyk hard. Daar verdachte al twee veroorde lingen wegens het overtreden van de marimum toegestane snelheid achter de rug had werd het züns inziens tüd, dat verdachte een zeer gevoelige waarschuwing kreeg. Hü eiste dan ook f 100 boete subs 20 dagen alsme de de voorwaardelüke intrekking van de rij bevoegdheid voor de tüd van 6 maanden met een proeftüd van 2 jaar. Verdachte bepleitte uiterste cle mentie. „Ik zal die boete zelf moe- lijkt dan ook waarschünlük waarbü indirect de communisten eveneens betrokken zouden kunnen worden. Zonder dat nog een nieuwe kandi daat is aangewezen, wordt in dat ver band de naam van de voormalige mi nister van Binnenlandse Zaken in de regering van Mendès-France, Fran cois Mitterrand, al tameiyk veel ge noemd. Mitterrand, die 51 jaar is, wordt tot de beste debaters van het Franse parlement gerekend en ais linkse radicaal staat hy ook by de communisten niet slecht aangeschre- i genoem de bron en het initiatief tot de uit gave er van toekomt aan thans wijlen prof. mr. E. M. Meüers. Prof. Meüers heeft trouwens in de reeks van uit gaven van het Rechtshistorisch In stituut Leiden vele soortgelijke bron nen uitgegeven. Aan het Rem brandt-lyceum in Lei den zijn van klasse 1 naar 2 bevor derd: Adn Bakker. Leiderdorp; Har ry van Bovene, Gé Devilee, Jan van Egmond. Don Hansen, Hans v. d. Heide, Warmond, Bram Kruit, Nico v. d. Lof, Cobi Neuteboom, Evelien cie Nijs, Bart Smit. Tineke Sommei ing. Marian Voortman, Joke de Wit, Al- bert van Zonneveld, Rob Bronsgees:, Leiderdorp, Bert Boelens. Bert Frank. Alphen a.d. Rün, Marianne van Hat- tum, Katwijk, Maarten Humme, Henk Koet, Hans van Meurs, Leiderdorp, Jetty Nieuwenburg met lof, Amanda Spoel, Zoeterwoude, Anneke Wieffe- ring met lof, Eef van Leeuwen. Corné de Wind. Michael Bruinsma, Joep van Dam, Joke Delfos met lof. Voor schoten, Henk Kemkes, Katwijk, Ernst Kloek, Rien Koert, Wouter Krijgsman van Spangenburg, Kat wijk, Rob Lucas, Monique Montagne met lof. Voorschoten. Bram Oolthuis, Peter van Oorde, Ronald Slootweg met lof. Voorschoten. Ansje Stephan, Leiderdorp. Arlie Velthuis, Yvonne Verlind, Djien Go. Katwijk, Rocus van Oosten met lof. Voorschoten. Bevordering van II naar III, afd. gymnasium: Anneke Boekamp, Val kenburg, Rob v. d. Bos, Lia Brekweg, Boskoop. Joke Diepeveen, Nico Kos. Lex van Loon, Nelly van Oosten met GETUIGSCHRIFTEN ten betalen en er dus voor a gaan werken", verzekerde hy rechter. Deze reduceerde de geldboe- iema weliswaar tot f25 subs. 5 dagen, maar stelde daarentegen de geëiste ontzegging op onvoorwaarde- voor de tijd van 6 maanden. Het zou dus niet geheel onmogelük de kunnen zün, dat de kandidatuur - Mitterrand ook de stilzwijgende steun van de communisten verkreeg, die Defferre daarentegen herhaaldelijk met een tegenkandidaat bedreigden. Veel tüd hebben de nieuwe promotors voor een linkse tegenkandidaat ech ter niet meer te verliezen want bin nen 100 dagen zal de campagne voor het Elysèe officieel geopend worden. Inhalen Onder de vele verkeerszon- bevond zich een 48-jarige di- uit Sassenheim, die met zün mto op Rüksweg 4 een vrü gevaar- ke stunt had uitgehaald. Hoewel (een achteropkomende auto hem al dicht op de inhaalbaan was ge aderd ging verdachte namelük op ïjjn beurt eveneens een voor hem rjjdende auto inhalen met het ge volg dat eerstgenoemde auto sterk noest worden afgeremd en tegen een verkeersbord slipte. Gezien de getuigen-verklaringen «chtte de officier afdoende bewezen, dat verdachte de veiligheid van het verkeer op genoemde drukke Rüks- *eg ernstig in gevaar had gebracht. Na nog te hebben onthuld, dat ver dachte al drie veroordelingen we gens te hard rijden op zün naam staan, eiste h"ü naast een geld- e van f 100 subs. 20 dagen een onvoorwaardelüke ontzegging van Keur van evenementen Het Prytaneum aan het Rapenburg was gisteren tot diep in de nacht mudvol gevuld met vrolüke Tas-ge noten. „TAS" is de vereniging van leden van de technische en admini stratieve staf van de Leidse Univer siteit. In het kader van 't 78ste lus trum van de Universiteit werd dit feest gevierd. De voorzitter van de TAS, de heer H. van Weenen. wees op het büzon- dere van dit lustrum. Voor het eerst in de geschiedenis van de Universi teit zal het door de gehele universi taire .gemeenschap worden gevierd TAS heeft nog maar een jong be staan. Het feest was tevens bedoeld als propaganda voor de universitaire vereniging, die er nog wel wat leden bü kan gebruiken. De grote opkomst van gisteravond (ook van niet-leden) doet het beste voor de toekomst ver wachten. De deelnemers kregen onder het motto: polonaise door alle f eest ruimten een keur van evenementen geboden, die zich in alle zalen en kamers van het Prytaneum afspeel den. In het zoldertehater trad op Do- rien Müksenaar, de Ellza uit My Fair Lady, met liedjes uit verschillende landen. Zij werd uitstekend begeleid door Jo Spiers en afgewisseld door de komische pantomime-speler Frits Vogels. Het Spaanse duo trad tussen twee glazen wün door op ir ..Spaanse Bar. die echte Castiliaanse allure had. Jan Oradi was geregeld gast in de parterre, waar ook het Leids Studenten Jazz-gezelschap de goede sfeer zorgde. De Franse bis tro werd nog Franser dan door de versiering, die men hal aangebracht met de luchtige n^sette van een ac cordeonist. Niet-wetenschappelüke academieburgers die hun geld snel kwijt wilden of verdubbelen, kon den hun hart ophaden in de roulette- zaal, waar een echte Las Vegas-sfeer heerste. De geniale Oran dwarrelde intussen tot tafeltje met zün verbazingwek kende trucs. Het was een feest, i aan ieders verwachtingen voldeed Geen sprake van inmenging, zegt minister Luns Mr. M. C. de Graaf, voorzitter van de Vakschool voor Meisjes voor Lei den en omstreken, heeft gisteren aan de leerlingen van deze school de vol gende getuigschriften uitgereikt: Vormingsklas: T. W. v. Dieyen, Bo degraven; G. A. Dijkstra. M. J.Faber, Sassenheim; J. Gerth. B. J. de Jong, Wassenaar; A.Kooü. Bodegraven; M. M. Mieloo, Lisse; C. v. Nood, J. du Prie, Zoeterwoude Boskoop; M. A, Oriëntatieklas: J. J. Blok, Derksen, Oegstgeest; H. P. Dreeuws, Rjjn E. Hoevers, Voorschoten; E. de Jong, rjng ■Minister Luns heeft zijn Afrikaan ambtgenoot, dr. Hildegard Muller, .ar aanleiding van de Nederlandse ■goochelaar Peter I gift van f 100.000 aan het Defence tafeltje and Fund meegedeeld, dat het op geen enkele wüze de bedoeling was om op enigerlei wyze zich in binnen landse aangelegenheden van Zuid- telaar, Henk Kramers, Henk Kuiper, Bevordering Henk Thomas met lof. Gerard Voorschoten, Peter de Gunst, Miep Knöptels met lof. Adri Kosten, Frits v. d. Linden. Marijke Theunissen. Jan Bas Wilmink, Frank v. d. Wüngaard, Voorschoten, Greet Kettenis, Theo v. j d. Berg. Leiderdorp, Herman Dukers, Voorschoten, Tori ld van Eek, Voor schoten, Marüke Egberts, Rob Hem- ker. Jan v. d. Horst, John Kolmus, Noordwijk, Niek Kwestro, Oegstgeest. Rcb van Suülekom. Oegstgeest. Jan Noodelijk, Hazerswoude. René Bakker. Tjerk van Beyeren Berge en Hene gouwen. Imkje Cancrinus met lof, Erik Gerbrands, Oegstgeest, Peter de Groot, Leiderdorp, Piet Kwaadgras, Annie de Mey, Beate Schneider met lof, Voorschoten, Lenie Tisseur, Roy Trouerbach, Dick de Vries, Valken burg, Anneke v. d. Wüngaard, Toon Zitman. Jan Baarveld. Voorschoten, John Beaupain, Voorschoten, Jaap Carrière. Leiderdorp, Adjan Essers, Leiderdorp. Michel de Geus, Kees Griffioen. Rudi Glitlich, Voortiout, Frits de Kok, Voorhout, Luuk Miere- met, Dick de Rooy, Ellen van Suüle kom, Oegstgeest. Anton Weidema, Warmond, Jan Beydels, Voorschoten. Bevordering van III naar IV, afd. gymnasiumMarja Brandjes met lof. Leiderdorp, Koos Breuker met lof, Alan van Caubergh, Ria Dn essen. G. v. Leeu- W. Weyers. van Klave- Heemskerk, Noordwijk; wen, S. de Tombe. C. «i Leerling-kapsters. A. ren, J. Montagne. Assistenten in de huishouding op theoretische vorming: M. W.E. Boeh- mer, Hazerswoude; E. de Boer, E. G. van den Bos; A. M. Delsasso; M. Domburg, Bodegraven; M. L. Hoger- vorst' Warmon<L' T- Huisman; L. J. M^VenemtT KaSie- Voorschoten; P. I. Kuyven- Wijngaarden. Was.'i?oven: f- Laman Noordwijk i L. van der Mey. De Kaag; E. M. D. de Moraaz Imans; M. Smits, War- A.M. mond; S. C. Venema, Katwijk a. d. n. Verhoeven, Oude Wete- Waal, Leiderdorp; J. de de lustrumcommissie, die geen moeite Afrika te mengen. Dit kon ook nooit had gespaard, tot eer strekte. Jam- het geval zijn doordat het een Neder - mer dat de feeërieke tuinversiering bij landse bijdrage is aan een fonds dat deze koude zomeravond nietg eheel in Zuid-Afrika legaal werkt binnen tot haar recht kwam. Commissieleden het kade: die dagenlang aan de voorbereiding hebben gq^'erkt. wa Schanstra en Ligny Brugmans, Nieuwenhuizen, Van In- j ken gen Schenau en Verver. i Zuidafrikaanse erseheidene kantoren heeft in de dames Zuid-Afrika. Een woordvoerder van de heren het ministerie van Buitenlandse Za- Den Haag heeft dit in ant- w oord op vragen meegedeeld. Oegstgeestr met lof; M. Kempenaar. Wolf. Aarlanderveen; H. Kluis. Boskoop: Assistenten in de huishouding met J. C. de Koning, Zoeterwoude; H. W. de nadruk op huishouaelyke vor- v. d. Reek; C. M. Westhof, Oegst- rning: A. C. Creemers; C. den Edel: geest. Coupeuse: N. A. Beulink; A. A. Le zwün, M. E. van Mazük, M. A. Reün- goud, S. A, van Santen, Voorschoten; geest; M. Trouwee; A. Walle, Leider- I Costumière: M. de Keizer, Wasse- dorp. I Tammal,^Carolien Wicked met lof, de huishouding met C. C. Groenewegen; T. Kamphorst, Joke Hamer, Voorsctoten. All Mun- tinga, Carien Stephan, Leiderdorp, Warmond; P. Labordus: J. C. Mi< met; M^van^derPlaa; N. Star, Oegst- j M^Jolem de Stoke/'Leiderdorp Ner I dorp. Leiderdorp, Loek van Wingen, Mar- Assistenten ui ae inusnouaing mei i0i^in miinkw Kinderverzorgsters: E. J. de Boer. de nadruk op vorming in de naald- J^nïwiik Leiderdorp. Peter A. E. A. Fontein, M. S. A. T. Karre- vakken: M. Berkhey, Katwük; A. van man, Noordwijk; E de Klerk Wolters. Duyn, Katwük; W. van Dyk. Oegst- A. Leemans. AMetselaar,Oegstgeestgeest; A. A. Duindam. Noordwijk; A. D. Hamerling; M. Philippo; M. I. Slingerland; P. F. J. v. Soest; R. P. J. Wüsman. Schakelklas-Assistentenopleiding A. Benes: F. J. M. de Best; A.Brink huis, Noordwijk: I. Brinkhuis; L. M. *ar. i Campfens; E. N. van Dee M. T. J. Leerling-verkoopsters: S. Bloem. M. Groen. Benthuizen; J. B. Harteveld V. N. Mieloo. Lisse; I. J. L. Snieder, Oegstgeest; J. M. H. Stikkelorum; E. C. Stoute; C. G. Tüsen, Warmond; M. C. Verhoeven, B. W. C. M. Ver- steegen, Liss; J. Wiedijk, P. Zandber gen. Oegstgeest; J. E. Zijlstra, Wasse- INBRAAK IN BOUWKEET In de nacht van zondag op maan dag is ingebroken in een bouwkeet in de Kennedylaan. De daders hebben zich toegang ver schaft door het slot van een deur te forceren. Zij namen een metalen gereed schapskist met diverse gereedschap pen ter waarde van ongeveer f 275,- reg. Inbreker gepakt De politie heeft gisteren een 25- jarige transportarbeider uit Leiden aangehouden, die er van wordt ver dacht enkele insluipingen en inbra ken te hebben gepleegd. Hü zou on der meer de inbraken in het con sultatiebureau aan de Rijnsburgerweg in het in aanbouw zünde be lastingkantoor aan het Stationsplein op zün geweten hebben. Morgen voor de officier De 47-jarige Leidenaar, die zaterdagmiddag op heterdaad *'erd betrapt, toen hij in een wa renhuis een grammofoonplaat stal, zal morgen voor de officier van Justitie in Den Haag wor sen voorgeleid. By een voortgezette huiszoeking trof depolitie in de woning van de •nan behalve een onvoorstelbare hoe veelheid scheermesjes en ongeveer driehonderdvüftig splinternieuwe boe ken, grote stapels grammofoon platen en een groot aantal schrijf benodigdheden aan. De man heeft toegegeven, dat al thans een deel van de door de poli tie in beslag genomen goederen van diefstal afkomstig is. Diens vrouw heeft verklaard niets van de duistere praktijken van haar man te hebben afgeweten. Charmante versterking van (le korpsgelederen R. C. Heller. Wassenaar; E. mert. Wassenaar; J. E. van der Hoe ven; S. M. van der Marei, Voorscho ten; Y. Noordam, Noordwük; G. Schakel; C. M. Stikkelorum; E. Vet- tewinkel, Noordwük; A. Wesselo, Wassenaar. Primaire opleiding: B. E. van Al- bada; J. R. E. Bakker; M. G. van den Berg, Noordwijk; C. A. van der Berg; S. de Boer: M. Brouwer, Voor schoten; H. R. H. Bruusee; G. Cle ments; Y. F. Duiveman, Leiderdorp; H. G. van Dük, LeidschendamH. W. v. Egmond, Zoeterwoude; M. A. v. Egmond; N. J. Fluyt; J. E. Gerla; A. J. de Graaf. Zoeterwoude; E. M. de Groot; M. H. Gubler; M. S. P. Har teveld; S. C. Hensing, Leiderdorp; J. C. v. Heuzen; J. Hillebrand; C. W. van den Hoek; J. Hoogstraten, Lei derdorp; R. A. G. Jonk; J. Jonker, Katwük; M. E. Kamper, Katwijk; T. M. G. de Klerk; J. C. v. d. Klugt; J. G. Kooreman; E. M. v. Krimpen; O. K. Kroesemeijer; A. G. Leef lang; P. Libochant; J. J. H. v. Loenen, Voorschoten; M. J. v. Loenen. Voor schoten; J. A. v. Luiing, Woubrugge; L. Mechelse; J. v. Oosten; W. v. Oos ten; M. A. den Os; S. Philippo; M. W. van der Pol; J. K. Reyken; E. v. Rheenen A. G. Roest, Warmond; M. J. v. Schalk; E. E. Schipaanboord; W. P. Schoneveld; J. B. Selie. Lei- muiden; F. B. Sierag; J. C. Slijkhuis; E. F. Solleveld; C. A. Stigter; G. J. J. Stouten; W. E. B. Stouten; A. J. van 't Veer, Zoeterwoude; C. Velt- huyzen; A. M. Verhoeven; J. Ver steeg, Leiderdorp; R. Vonk. Voor schoten; S. Vreeken; C. Vrijbloed; G. Witteman; M. v. d. Woude; T. L. Wybenga, Katwijk; L. G. v. d. Zeeuw; C. W. Zuyderduyn, Katwük. Dentofix - een meuw, aangenaam en hygiënisch poeder - brengt uitkomst voor olie loszittende of losrakende kunstgebitten. Een weinig Dentofix, 's morgens op de plaat gestrooid, houdt Uw gebit de gehele dag, onder alle omstandigheden, vast en zeker op zijn plaats. Tevredenheid gegarandeerd Verkrijgbaar in discrete, neutrale plas tic flacons, prijs f. 2,35, bij apotheken en drogisterijen. Dit zijn ze dan: de gezusters De Boer uit Killendoorn. Sinds gisteren maken deze twee char mante Overyselse meisjes deel uit van het Leidse politiekorps. Als eerste vrouwelyke agenten in de Sleutelstad zullen zij de openbare orde in deze stad hel pen handhaven. Zowel de 20-jarige mejuffrouw S. J. de Boer als de 21-jarige mejuffrouw M. A. de Boer kry- gen gecombineerde functies te vervullen by de algemene dienst en bij de verkeersdienst. Het betekent, dat de twee zus jes belast kunnen worden met (beperkte) surveillance-diensten en met het regelen van het ver keer in de binnenstad. De meisjes, die een éénjarige cursus aan de opleidingsschool voor de gemeentepolitie in Was senaar hebben gevolgd, zyn zich overigens van haar nieuwe op voedkundige verantwoordelijk heid volledig bewust. Ook in ander opzicht staat dit blonde tweetal, als het moet, zyn mannetje: het heeft op de poli tieschool heel wat judolessen ge- De politiedienst is de meisjes echter niet helemaal vreemd, want ook vader De Boer is een trouw dienaar van de Heilige Hermandad. De aanstelling van de vrou welijke agenten in Leiden is daarom zo belangryk, omdat het aantal vacatures bij het gemeen telijk politiekorps op het ogenblik ruim twintig! er in elk geval door wordt verkleind. Het ligt trouwens in de bedoe ling van dit korps om in de ko mende jaren nog twee dames- agenten aan te trekken. (Foto L.D./Holva6t DE BURCHT Uitnodigingen voor D Portugal-Denemarken In het afgelopen weekeinde is het Eerste Leidse Jeugdorkest en Drum band „De Burcht" op tournee naar Duitsland geweest. Voor een groot en enthousiast publiek trad het gezel schap op in Krefeld, Lins en Mön- chengladbach. Het succesvolle musiceren was zo groot, dat tijdens dit tournee uitnodi gingen werden ontvangen om ook in Portugal, Denemarken en Frankrijk te komen spelen. Randwijk. Bevordering van 3 naar 4. afd. h.b.s.: Ellis van Affelen, Jan Arbouw, Carine de Beer. Jos v. d. Berg. Ma rijke Bernet, Leiderdorp, Johan Beuk- man. Peter Borgmeyer, Sassenheim, Joop Dée, Wim Drost, Voorschoten, Jan van Est-, Fred de Gast, Bob Gor- lee, Lia de Groot, Jan de Jong. Hans v. d. Krogt. Mariska Krutz, Rudi Leenen. Humphey Morré, Bernard Veldhuyzen, Bob de Water, Kees de Bock, Else Boon, Noordwük, Cisca de Buvry de Mauregnault, Voorschoten, Hilco Dreeuws, Koos de Heide, Els Hensen, Jan Klingeier, Marti Laman, Andr) Martin, Janine Romijn met lof, Noordwük, Rudi Schouten, Inus Seret, Leiderdorp, Maarten Stuur man, Voorschoten, Rob Zanen, Voor schoten, Henriët Bakker, Leiderdorp, Jacques Bavelaar, Gideon van Beek. Berry Boon, Wim Duinker met lof. Leiderdorp. Karin Heinrich, Wim van Heusden, Dolly Klein, Marcel Mon tagne, Voorschoten, Hans Munte- naar. Voorschoten, John Nielsen. Marja de Nooy, Aart Plas, Jeroen Ruygrok, Rudi en Wim van Vliet, Koos van Weerlee, Luuc van Züp. Teun Akkerman, Evert Jan Altink, Lilla Gorter, Annemieke Grevelink, Remco Huisman, Leiderdorp, Piet Kantebeen, Rob Kramer, Suus Kwaadgras, Rulon Lie Pauw Sam, Aad Marijnissen Rob van Nes, Noordwük, Boy Nühoff, Leiderdorp. Han Sloots. Voorschoten, Eric Nühoff met lof, Leiderdorp. Hans Vodegel. Bevordering van IV naar V afd. gymnasium. Lonneke Alsema met lof. Leo Binnendijk, Oegstgeest. Sacha Bolhuis met lof, Voorschoten, Harm Hollander, Leiderdorp met lof, Paul Lucardie, Ronnie Meüzert, Hans de Nüs, Pauline Qualm, Flip Wirth. Bevordering van A4 naar A5 afd. h.b.s. George Anderson, Sylvia Baart, Marius Bazuin, Dick Beumer, Trien- ke Blok, Voorschoten. Peter Blom, Voorburg. Piet de Brum, Ton de Bruyn, Rudi de Groot, Bob in 't Hout, Tineke Koelemeü, Leiderdorp, ueannet v. d. Loos, Cor Lucie, Cees Nagtegaal, Voorschoten, Roel Ooster go. Voorschoten. Bernard Ouwerkerk, Oegstgeest. Henk Punselie, Christien Stark, Kees Bilkes, Voorschoten, Harry Berndsen, Chris v. d. Brink, Leiderdorp. Danie Carree, Tineke Carrière, Leiderdorp, Roel van Gin- kel, Han Hoogesteger, Oegstgeest, Peter Janssen, Ellen Kort, Hans Praamsma, Leiderdorp, Teun de Ree- de. Joke Reep. Rudi Spoel. Zoeter woude, Eveline Stuüfzand, Doeke Taekema, Leiderdorp. Marion Weet- zel. Kirsten IJssenagger, Leiderdorp, Henk van Zonneveld. Bevordering van B4 naar B5. Frans Booü. Frank van Geldere. Oegstgeest. Jan de Groot, Martien Hoogstraten, Ton Hulsebos, Leiderdorp, Peter Hu- nik, Frank Vermey, Oegstgeest. Peter Akkerman, Kittv Bootsma met lof, Hans van Dük, Ger v. d. Engh. Lei derdorp, Peter Glasbergen. Viktor Glaser. Voorschoten. Bert Hoeve, Sassenheim. Peter Korsten, Pieter Krügsman, Leiderdorp. Bart Leeu- wenburgh, Jan Los, Oegstgeest, Jo han Meleln, Joop du Prie, Hans Spie renburg, Henk v. d. Sterre, Leider dorp. Harry de Vos. Piet van Zonne- \eld, Hendri van Manen. Riny Wilms, Ter Aar. Bevordering van Va naar Vla. Cor Boom, Ronald Galjaard, Lies Ouwer kerk. Bevordering van Vb naar VIb. Piet BecUjri, Noordwük, Piet Bekooy, Evert Jan de Nooy, Frans Scheygrond, Ma rion Schieman, Leiderdorp, Gooitzen Zitman, Bernard Büleveld. Rünsburg. Daar waar geen plaatsnaam is ver meld, is dat Leiden.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 7