„Televisiereclame nog een mistig avontuur Noodweer trekt naar de Balkan Rumoerig leven van Rubirosa geëindigd in Bois de Boulogne FLN blijft beleid bepalen in Algerije fe ■■L V oorlichtingstactiek dr. Meinsma onjuist? LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 6 JULI DERDE BLAD L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Reclamewereld klaagt over vaagheden (Van onze Amsterdamse correspondent) ,,Voor ons, reclame-adviseurs, is de televisie-affaire nog steeds een mistig avontuur". Dit zei de directeur van een groot advies bureau voor reclame in verband met het tweede kamerdebat, dat vandaag rond de televisienota van minister Vrolijk zal beginnen. „De minister heeft zich in zijn nota in betrekkelijk vage termen uitgelaten. Maar zolang we niet weten op welke ogenblikken van de avond of de dag de reclamespots worden uitgezonden en we ook niet weten wie er op die ogenblikken kijken, tasten we in het duister". Vele filmpjes al verouderd Vele bedrijven bepalen in deze zo mertijd hun reclamebudgetten voor het komende jaar, maar varen als ge volg van de onzekerheden op het ge bied van de commerciële t.v. op een wonderlijk kompas. Sommige wachten op wat de Tweede Kamer zal beslis sen, om daarna snel aan de slag te gaan, maar dat zijn niet de meest vooruitstrevende zakenlieden. Immers, het is gewoon een logische gang van zaken dat men klaar moet zijn als de reclame in de t.v. wordt toege laten. Enkele jaren geleden reeds liet een aantal grote bedrijven reclamespots vervaardigen om op tijd gereed te kunnen zijn. Hun ijver bracht risico's mee: zo kan een serie reclamefilm pjes niet meer worden uitgezonden, omdat een daarin optredende popu laire acteur inmiddels is overleden. Andere spots zijn verouderd. Dit doet Veronica (nog) niet uit de ether (Van een onzer verslaggevers) Het reeds enige dagen circulerende j gerucht, dat Radio Veronica op 15 I september uit protest tegen de rati ficatie van het verdrag van Straats burg uit de ether zal verdwijnen is gisteren door een der directeuren, de heer H. Verwey, met klem tegenge sproken. Desgevraagd zei hij ons: „Dat be richt is uit de duim gezogen. Er is Memaal niets aan de hand. De rati ficatie van het verdrag zal, naar ik heb vernomen, nog wel een half jaartje in beslag nemen. Waarom zouden we dan onze uitzendingen staken? Wjj zijn niet Interview met Martin Buber (Van onze Hilversumse correspondent) In plaats van de oorspronkelijk door C.VJK. en I.K.O.R. voor van avond van 22.10 uur tot 22.35 uur op Nederland 2 vastgestelde documen taire over het „Leger des Heils" een vlag om onder te leven, wordt een gefilmd interview met de onlangs overleden theoloog-filosoof dr. Martin Buber uitgezonden. Algemene spots Bij een bureau dat zich reeds lang bezighoudt met het vervaardigen van reclamespots hoorden wij: „Als het even mogelijk is, proberen we filmpjes te maken waar we geen buil aan kunnen vallen. We denken de spots zo kien mogelijk uit, zodat ze voor al gemeen gebruik kunnen dienen en bijv. zowel in de zomer als in de win ter kunnen worden uitgezonden". Men is in de reclamewereld niet erg optimistisch, maar ook niet pessimis tisch men wacht rustig af en zit intussen niet stil. De prijzen die straks voor t.v.-reclame zullen worden gevraagd zijn nog niet bekend, maar men heeft een globale gok genomen die ergens tussen de Engelse en Duit se tarieven ligt. Enkele bureaus heb ben him adverteerders zelfs circulai res met geschatte tarieven toegezon den. Vragen Maar die tarieven, zo bleek ons bij informatie, geeft niet de grootste pijn. „De grootste pijn zit in het feit dat we op dit ogenblik alleen maar kunnen volstaan met onze adverteer ders te vertellen, dat televisie zo'n krachtig en belangrijk medium is en te adviseren daar toch eens serieus over te denken. Maar op de belang rijkste vragen kunnen we geen ant woord geven. Wij weten niet wie er straks zullen kijken en hoe vaak er wordt gekeken en wat het gemiddelde bereik zal zijn van een bepaald pro gramma. Zelfs als we dat op dit ogenblik zouden weten, zouden we nog niet kunnen zeggen op welke tij den van de dag en in verband met welk soort programma's de cials worden uitgezonden". De Tweede Kamer alle onzekerheden wegnemen, zal waarschijnlijk wel e< komen, die de invoering clame in de t.v. dichterbij brengt die tevens de basis kan zijn voor 1 uitwerken van de details die voor adverteerders zo belangrijk zijn. Wereldvakbevveging naar Amsterdam In het internationale congrescen- im in Amsterdam begint morgen met het NVV als gastheer het acht ste wereldcongres van het in ternationale verbond vakvereniging (IVV), 600 vertegenwoordigers joen werknemers uit c tot 16 juli een omvangrijke agenda zullen afwerken. Als belangrijkste agenda zullen worden beschouwd de bespreking van hetgeen het IVVV de laatste drie jaar heeft gepresteerd: de problemen rond de werkende vrouw, internationale handel en ont wikkeling en de vraagstukken en ta ken van de vrye vakbeweging in de onderontwikkelde landen. van vrije ir ongeveer in 60 mil- 100 landen I NEDERLAND I VARA 6.30 uur Weekjournaal voor gehoorgestoorden 7.00 uur Nieuws in het kort 7.01 uur Barend de Beer 7.06 uur Samenvatting Kamerdebatten 7.33 uur Walter en Connie, Engelse les 8.00 uur Journaal 8.20 uur Achter het nieuws 8.45 uur Sextet (NTS), amusementsprogr. 9.30 uur Doping 10.15 uur Journaal 1 NEDERLAND II NCRV RADIO 1 HILVERSUM I Nieuws in het kort Detectivebureau Lynx. film Hoe bestaat het Jazz in Woudstee Deidre. toneel Een vlag om onder te leven Holland Festival 1965 De wind verteltvan Waldemar i dochters HILVERSUM II 8.05 uur Leg 'ns aan in Loosdrecht 10.00 uur Het Promenade Orkest. en cpóteren ln het ■programma Sextet, dat de NTS vanavond oiti kwart voor negen op het eerste net uit zendt, zou men Christel Adelaar de Nederlandse afgevaardigde kunnen noemen. Sextet is de titel van een reeks amusementspro gramma's die tot stand komt in samenwerking met de Skandina- vische landen en België. De tele visie-omroepen van elk land ma ken een uitzending die vertoond ivordt op basis van onderlinge uitwisseling. De eerste afleve ring komt uit Zweden en voor ons iand heeft Christel Adelaar eraan meegewerkt. Ze zingt een Frans- Canadees liedje en een Engels volksliedje. „Het ging daar in Zweden lekker vlot", vertelt Christel. „We hadden een fijne J regisseur en we hebben er hard gewerkt. Toen ik daar was, heb ik meteen een aanbieding gekregen om nog eens terug te komen en dat ga ik over een paar maanden zeker doen". Filmfestival Moskou nog zonder sterren Het internationale filmfestival van Moskou waarvoor 53 landen films in gestuurd hebben. is gistermiddag ge opend. Uit de gehele wereld worden sterren verwacht om by de vertoning van hun films aanwezig te zijn, maar alleen de blonde Franse ster Marina Vlady, die juryMd is, was komen op dagen voor de galaopening in het luxe Kremlin congrespaleis. Zy werd begroet met kreten als „oh's" en „ah's" toen zy in een zeer laag uitgesneden avondtoilet ver soheen. Ondanks het Sowjet-verbod op (te) naakte foto's verdrongen zich de persfotografen voortdurend rond de Franse ster. Nog eteeds wordt rekening gehou den met de komst van sterren als Audrey Hepburn, Mel Ferrer, Jack Lemon, Tony Curtis, Natalie Wood, Gregory Peck en de regisseurs Jean- Luc Goddard uit Frankrijk en Stan ley Kramer uit de V.S. Voor de eerste maal op het festi val is er een speciale categorie onder scheidingen voor films uit ontwikke lingslanden. Buiten mededinging zullen voor het eerst in Rusland films vertoond wor den als „My fair lady" en „It's a mad, mad, mad world" en „De brug over de Kwai". Ravage in Noord-Italië De zware stormen die de laat ste dagen noord-Italië hebben geteisterd, trokken gisteren in de richting van Joego-Slavië en Oostenrijk, negentien doden, 200 gewonden en grote ravage ach terlatend. De schade wordt ge schat op vele miljoenen guldens. President Saragat en minister van Binnenlandse Zaken Taviani hebben alle mogelijke hulp aan de getroffen gebieden toegezegd. De storm ging hier en daar gepaard met hagel buien, onweersbuiten en zware regen val. Bomen werden 'ontworteld, hui zen vernield of zwaar beschadigd, auto's werden van de weg gesmeten en de verbindingen vielen uit. Onder de slachtoffers schijnen zich geen buitenlandse toeristen te bevinden. Wel werden twee Britse vliegers gewond toen hun vracht vliegtuig naby Piacenza neerstortte. Het geboorteplaatsje van Verdi, Busseto naby Parma, werd zo goed als geheel verwoest. Het scheepvaart verkeer by Triest raakte volkomen in de war. In Venetië moesten tien tallen toeristen die door stijgend wa ter langs de kananlen waren blijven steken door politieboten worden ge red. De zuidelijke helft van Italië echter gaat nog steeds gebukt onder een hittegolf. Op Sicilië werden ty- dens het weekeinde temperaturen van 40 graden celsius gemeten. Nader wordt gemeld, dat de Ser vische plaatsen Leskovatsj en Kru- sevatsj door hevige stormen zijn ge troffen Hagelstenen als kippeëieren hebben gewassen op een oppervlakte van 20.000 ha in het district Leko- vatsj volkomen verwoest. Volgens de tot dusver ontvangen berichten zyn er twee doden en tien tallen gewonden. Talrijke ruiten van etage-wo ningen en winkels zyn gesneuveld. Van vele fabrieken in de geteisterde streek zyn de daken vernield. Ook een 50 meter hoge schoorsteen stort te neer. De methodisten en de Kerk van Engeland De Britse methodisten hebben gis teren met overweldigende meerder heid besloten, te streven naar nau were betrekkingen met de Kerk van Engeland, die zy twee eeuwen gele den hebben verlaten. De 666 leken en geestelijken spra ken z:ch evenwel met een even grote meerderheid uit tegen het strewn naar nauwere banden met alle chris telijke kerken, naar het schijnt om het aanknopen van betrekkingen met de R.K. Kerk te voorkomen. Naasting van vier Zendingsziekenhnizen De Birmese regering heeft vier grote zendingsziekenhuizen met alles wat er by hoort genationaliseerd. Eén van deze Ziekenhuizen, in Namcham, werd gesticht door dr. Gordon Seagrave, een Amerikaanse zendeling die bekend was als „De Birmese chirurg" en die in maart overleed. Twee andere genaaste zie kenhuizen zyn een ziekenhuis van de Zevende-dag-adventisten en het hos pitaal van de Ramakrisjna-zending in Rangoon. Een auto-ongeluk, waarvan de renhuizen" Barbara Hutton, dat 73 juiste oorzaak nog niet is achter- dagen duurde, bracht de playboy 2 haald, heeft, zoals we gisteren reeds miljoen in het laatje plus nog een in hei kort berichtten, gisterochtend viermotorig sportvliegtuig om over m hoi B/Mo Ho Bo„i mo ,m -D het verdriet heen te kunnen komen. Zyn vijfde en laatste echtverbinte nis met de vrij onbekende Franse actrice Odilt Rodin wist tot zyn dood bijna tien jaren stand te houden. Rubi had, zo verzekerde de boule vard-pers, eindelijk de liefde van zyn leven gevonden, een leven dat door die andere grote liefde, de race auto, gisteren echter tot een voor tijdig einde kwam. Boumedienne in radio-rede het Bois de Boulogne in Parijs wereld beroemdste „playboy" Por- io Rubirosa op 55-jarige leeftijd t leven gekost. Nadat hy, volgens gewoente, de nacht in verscheidene cabarets had doorgebracht om de overwinning van zyn poloclub Ci- bao de la Pampa in de Coupe de France te vieren, is „Rubi", zoals zijn talloze vriendinnen hem moch ten noemen, met zyn Feraari-race- auto tegen een boom te pletter ge reden. Tijdens het transport naar een ziekenhuis blies hy zyn laatste adem uit Het ongeluk vond plaats cp een afstand van slechts enkele kilometers van de plek waar drie ja ren eerder een andere vermaarde piaybey, Rubi's vriend Prins Ali Khan, in zijn auto eveneens het le ven verloor. Porfirio Rubirosa heeft een leven geleid waarin liefdesavonturen, pro cessen en schandalen met een carrière van diplomaat en Don Juan intiem verstrengeld waren. Als Don Juan opereeerde Rubi uitsluitend in de kringen van de film en groot-kapitaal. Zijn debuut voor het I Internationale forum maakte hij Bevrijdin^fronT (FLN)' met de veroverins van Flor de Ore, I staan bij het besluur van bet land ofwel tonden bloem", de dochter j De FLN ral voljens Boumedienne overstelpend^ rijke dictator j orden belast met hel bepalen van het beleid, aldus de leider Sabotage in Israël Gisterochtend heeft zich een ont ploffing voorgedaan onder de spoor lijn tussen Tel Aviv en Jeruzalem, al dus een woordvoerder van het Israë lische leger. De ontploffing vond plaats toen een goederentrein pas seerde. De rails werden beschadigd doch de trein kon zijn weg vervolgen. De spoorlijn loopt ter plaatse op on geveer 200 meter afstand van de be standslijn met Jordanië. Israël heeft bij de gemengde Israë lisch-Jardaanse bestandscommissie een klacht over het gebeurde inge diend. Voorts beklaagde men zich van Israëlische zijde over twee ontploffin gen ln het gebied van Beit Jiorin, een andere sector langs de grens met Jordanië. De explosieven zouden zyn geplaatst door uit Jordanië afkom stige saboteurs, aldus de Israëlische klacht. Ook hier werd schade aange richt doch persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Finse bijdrage tot Montreux-festival De maandagavond is van na ture altijd al een dicht bekeken avond geweest dankzij de hoofd film. Het mocht daarom enige verbazing wekken dat de NTS als voor-programma niet meer of minder dan de Finse bijdrage aan het festival in Montreux, „The cold old days", had gepro grammeerd. „The cold old days" immers won niet alleen de „Gou den Roos", maar kreeg ook nog de persprijs en was dus verreweg het meest bejubelde en bewon derde amusementsprogramma in Montreux. Meer dus iets om als middelpunt van een vrijdag- of zaterdagavond-programma te dienen, dan als voorfilmpje van een nogal matige Duitse film van 12 jaar geleden. Welnu, we hebben thans de prijswinnaar van Montreux ge zien, en om maar meteen met de deur in huis te vallen: de jury en de pers die aan „The cold old days" de hoogste onderscheidin gen verstrekten, moeten door Finse trollen, moemen of andere bosgeesten beneveld of beïnvloed zijn geweest toen zij deze beslis singen namen. Ik zal niet zeggen dat het geen vriendelijk werk stukje was, en dat het geen pres tatie van formaat is om bij 25 graden vorst te filmen, temeer niet als de hoofdpersonen in het dagelijks leven broodbakker is (zoals de KRO-gids weet te melden), maar myn hemel wat was de „draad door het verhaal" broodmager en onduidelijk, wat waren de visuele grapjes simpel zij het ook zeer goedmoedig, en wat was er dankbaar gebruik ge maakt van internationale top- songs. bovendien nog vaak in het Engels gezongen ook. Er was even een aardig sneeuwballen gevecht tussen Finse soldaten, een nogal gewaagde parodie op Finland's vermaarde soldaten, die Rusland zoveel last bezorg den, maar daar hield het toch verder wel mee op. Meer dan een vriendelyk voorfilmpje was het inderdaad niet. en het is buiten kijf dat de „Zilveren roos" van Rudi Carrell en de „Gouden Roos" van de Zwitsers vorig jaar. bij betere produkties terecht zyn gekomen dan de „Gouden roos" dit Jaar. - radio-rede heeft kolonel Boumedienne in Algiers gezegd, dat het bewind zijnde Nationale Domingo, Trujillo, die zijn schoonvader werd. Trujillo had al gauw de kwaliteiten van Zuid amerikaans diplomaat in de jonge man ontdekt. Hy valt in de smaak bij dc vrouwen, aldus de dictator, en hy kan liegen of het gedrukt staat. Zelfs toen Rubi zijn „goudsbloem" weer liet vallen, bleef hij als diplo maat in dienst van de almachtige dictator, die hem als ambassadeur naar Duitsland. Havanna en Frank ryk zond. In 1953 viel hij evenwel in ongenade by de Franse repu bliek, waar hy zijn vaderland ver tegenwoordigde „vanwege zijn per soonlijke gedragingen die niet stro ken met de plichten en het aanzien van een diplomaat". Maar ook zon der zyn emolumenten als diplomaat wist Rubi het hoofd best boven wa ter te houden. Nadat hy tijdens de oorlog met de Franse actrice Danielle Darrieux getrouwd en weer van haar gescheiden was, trad hij in het huwelyk met Doris Duke, de dochter van een Zuidamerikaanse tabaksko ning. Zyn scheiding na 13 maan den leverde hem een schadevergoe ding van ruim 1 miljoen gulden op. Zijn volgende en vierde huwelijk met de Amerikaanse „Koningin der wa- volutionaire raad die president Ben Bella op 19 juni uit zijn macht ont zette. Er zal een congres worden gehou den om het werk binnen de FLN te reorganiseren. Wanneer dit congres wordt gehouden, zei Boumedienne niet. Hij noemde Ben Bella een „des poot" en zei, dat de staatsgreep van 19 juni „onvermijdelijk" was. In zijn radio-rede op de derde verjaardag van de Algerijnse onaf hankelijkheid zei Boumedienne voorts, dat „het bewind van verwar ring en onzekerheid" thans voorbij is. De eerste zorg van de regering zou zijn een doeltreffend bestuur tot stand te brengen. Er diende een kli maat van vertrouwen te worden ge schapen opdat het binnen- en het buitenlandse kapitaal worden aange moedigd investeringen te doen. De agrarische hervorming diende op rechtvaardigheid te berusten. Wat het buitenlandse beleid aan gaat, zei Boumedienne o.a., dat Al gerije trouw blijft aan het beginsel van niet-gebonden zijn aan een van de twee grote wereldgroeperingen. Daarentegen wil Algerië de samen werking met Frankryk versterken. Boumedienne zegde alle landen steun toe in de strijd tegen „impe rialistische overheersing". Hij be loofde eveneens nauwe samenwer king met de andere Noordafrikaanse en Arabische staten, de Arabische Liga en de Organisatie voor Afri kaanse Eenheid. Militairen Radio-Algie maakt, dat voorzitter is leden, die allen op twee na militai ren of gewezen militairen zijn. De VS hebben besloten het nieu we regime in Algerije te beschou wen als een voortzetting van de re gering van Ben Bella, Dit is gister avond in welingelichte kringen in Washington meegedeeld. Dit komt neer op erkenning van het bewind van Boumedienne. Er zal geen offi ciële verklaring worden uitgegeven. KRO: 18.00 Lichte ork.muz. en zang- solisten. 18.20 Gram. 18.30 R.V.U.: Be- laardenwerk, door dhr. H. Wlelek. 19.00 19.30 Holland Festival 1965. Klass. muz. 20.30 De wind vertelt van Waldemar Daa en zijn dochters, muz. sprookje. 21.20 Gram. 21.30 Hol land Festival 1965. Piano, cello en fluit: klass. en moderne muz. 22.00 De zingende Kerk: gewijde muz. 22.20 Na beschouwing Tour de France. 22.30 -- '"^Epiloog. 22.45 Angelsakst- ase volksliedjes. 23.25 Lich- 23.55-24.00 Nws. Nws. 22.4 Hllvei ln Loo6_drecht, ge- orkest. 22.30 Nws. 22.40 1 land Festival 1965: Kamer or Ke Moskou en soliste: klass. en oud 23.55-24.00 Nws. VOOR WOENSDAG 7 JUL Hilversum 1. 402 m. NCRV: 7.00 Dagopening. 7.10 Klass. gram. 7.30 Nws. Dagopening. 7.10 Kla s. 7.40 Radiokrant. 7 Lichte gram. 8.15 Gewijde muz. 8.30 Nws. 8.40 Lichte planomuz. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. huls vrouw. 10.10 Klass. gram. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Klassieke gram. 11.15 Lichte gram. 11.50 Twaalfuurtje, caba ret. 12.00 Touring-clubtourlsche wen ken voor buitenlandse gasten. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12 30 Nws. 1240 Gram., event, act. 12.50 Vocaal ens. 13.10 Moderne muz. 13.35 Ruim Zicht levert kritiek Licht ens. met zangsollsten. 14.00 Klass. kamermuz. 15.06 Klass. gram 15.50 BIJ bel vertelling v. d. jeugd. 16.00 Jeugd. 17.00 Lichte gram. tm ildsvoor*i leving. Overheidsvoorlichting Hllvi um II, 7.00 Nws.. ochtendgym. de hulsvrouw. 9.05 Klass. gram. VPRO: 9.40 De eenzame getuigen van God, overdenking over de profeten. VARA: 10.00 Amus.muz. 11.00 Nws. 11.02 Ge knipt voor herhaling: muziek en ge sproken woord uit een recent en dieper verleden 12 00 Tango-rumba-ork. 12.27 >rgelspel. Lccordeor Moordenaarswerk, beschouwing Nederlandse moordzaken (5). 14.00 Licht ens. 14.20 Radiokoor: zeemans- De mededeling van der L. Meins ma, directeur van het Bureau Cen trale Kankerregistratie, onlangs op een persconferentie dat er in de eer ste vier maanden van dit jaar der tien procent minder sigaretten zijn gerookt dan in de overeenkom stige periode van 1963, wordt door het Nederlands Katholiek Vakver bond met klem bestreden. Het NKV, dat meent dat dr. Meinsma een vokomen onjuiste voor stelling van de feiten heeft gegeven, schrijft in zijn blad „Ruim zicht", dat dit jaar tot en met april volgens de officiële banderollenstatistiek 5387 miljoen sigaretten zijn verkocht te gen 4810 miljoen stuks in de eerste vier maanden van 1963. Inplaats van een daling van het sigarettenver- bruik zou er dus sprake zijn van een toeneming en wel met 577 mil joen stuks of twaalf procent. Reke ning houdend met dc bevolkingsgroei de nationale raad raamt het NKV dat het sigaretten- de revolutie. Deze raad telt 26 i verbruik per hoofd van de bevolking in de eerste vier maanden van 1965 minstens acht procent boven het ni veau van 1963 heeft gelegen. Het NKV uit bezwaren tegen de wijze van voorlichting door dr. Meinsma en vraagt zich af, of de overheid die gelden voor antirook campagnes voteert, er geen goed aan zou doen, de hele antirook campagne nog eens opnieuw te be zien. De lieer Meinsma. aldus „Ruim Zicht", draagt bij herhaling gegevens aan waaruit moet blijken, dat roken langkanker verwekt: Hy gaat daar- by niet altyd even tactisch te werk en hanteert de publiciteitsmedia op een wijze, die velen toch wel wat te bar wordt. Er kan. zo schrijft het blad verder, geen publikatie verschij nen waarin twijfel wordt uitgespro ken over het causale verband tussen roken en longkanker of dr. Meinsma stort zich in de publiciteit met al lerlei buitenlandse gegevens die het tegendeel moeten bewijzen. Volgens het NKV heeft hy daarvoor onlangs nog een oude resolutie gebruikt die eens op een congres ergens in Ame rika is aangenomen. Een goed Ne derlands onderzoek, aldus „Ruim Zicht", blyft evenwel nog steeds uit oude muz. (Het progr. tussen 15.30 en 17.00 kan onderbroken worden voor de reportage Tour de France). 15.00 V. d. jeugd. (Om 16 00 Nws). 16.30 Voor de zieken. 17.00 Wegwijzer: Tips voor va kantie- en snipperdagen, afgewisseld met gram. 17.50 Act. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: AVRO: 17.00-17.35 V. d. kind. NTS: 19.00 Nws ln het kort. voorbehoudKRO 20.45 Piste, gevar progr. 21.25 Villa Sldonla, comedy-thriller (dl. 4). 22.25 Journaal. 22.30 Fllmverslag Tour de France. 22.40-23.10 Samenvatting Kamerdebatten (uitz. onder voorbeh.), Nederland II: NTS: 20.00 Nieuws ln kort. AVRO: 20.01 Vocaal en lnstr. AMERIKANEN DOEN NIEUWE ONTDEKKING Onder de vele Amerikaanse toe risten die ook deze zomer weer ons land bezoeken, zün er tallo zen die op hun tochten een geheel nieuwe attraktle gewaar zUn ge worden. ZM vielen daarbij van de ene verbazing in de andere, waren zeer enthousiast en gaven onom wonden toe dat z|| zoiets niet voor mogelijk gehouden hadden. Zfl hebben namelijk de markt ont dekt. Of het nu de genoeglijke sfeer was, de gezellige drukte, de enorme keus of vooral de onge- looiltjk lage prUzen (want cüfers spreken een taal die ieder ver staat) Is ons niet bekend, maar wö geloven dat het een combina tie van al deze factoren Is. Hun geestdrift ts overigens alleszins gerechtvaardigd en voor al onze landgenoten natuurlijk volkomen begrijpelijk. De markt is inder daad een uniek en voordelig koopcentrum, waar marktkoop man en straathandelaar hun klan ten het volle profijt laten trekken van kwaliteitsartikelen tegen de laagst denkbare prijs. Kopen op de markt is dan ook het hele jaar door voor Iedereen hetzelfde als „geldbosparen" want OP OE MARKT IS UW GULOEN EEN OAALOER WAARD I

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5