Oorlogsgewonden terug van heerlijke vakantie DE LUXE Automobilist rijdt na ernstige botsing door DUIZENDEN REÜNISTEN TERUG BIJ ALMA MATER Koninklijk brons voor trouw LD-er Studenten - cabarets in Stadsgehoorzaal Belevenis Leidenaar LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 5 JULI TWEEDE BLAD Voor de Leidenaar A. van Es, 0 md-marineman, was de twaalf- ft de MOVEO-reis in verschillende |j). opzichten een verrassing. In de '9 1 eerste plaats is hy nog maar ft goed jaar in het MOVEO- 6 werk opgenomen, zodat de snel- 9 heid waarmee hy aan de beurt 9 :wam voor de buitenlandse trip il een grote verrassing was. r9 Verder ontmoette hij na ja- en een oude makker, die samen x net hem krijgsgevangenen werd gemaakt in de wateren rond Indonesië. x En tenslotte vond hy de reis ft :elf een indrukwekkende bele- De heer Van Es werd tijdens :ijn krijgsgevangenschap ge- s dwongen in een Japanse kolen- f, mijn te werken. Daar liep hij bü 5 ongeluk een zodanige been- s wonding op dat hij Invalide werd. I Terwijl in het vaderland de zomer nog volop aarzelde om door te bre ken, lieten de 32 gélukkigen zich sto ven op de warme kiezeltjes tegen het koele blauw. Ze bezichtigden het Campo Santo, waar achter onver woestbaar marmer de stoffelijke res ten van kapitaalkrachtige Genuezen Wonen. Ze controleerden de stand Van de scheve toren in Pisa. Ze be zochten de marmergroeven van Car rara, waar ze de gasten waren van de gebroeders Raffo, die niet alleen experts zijn op marmergebied, maar ook bijzonder fraai kunnen zingen. Er was een bezoek aan Cinqueterre, een streek tussen Sestri Levante en La Spezia, waar alleen de zee en de trein ongehinderd binnen kunnen lopen en waar de doden in speciale huizen worden begraven omdat de grond te hard is. Er was, uiteinde- Ds. J. v. d. BERG BEROEPEN In de vacature van wyien dr. H. J. Westerink is gisteren door de Geref. Kerk alhier een beroep uitgebracht op ds. J. van den Berg, gereformeerd predikant in Ermelo. Ds. Van den Berg, die in 1917 werd geboren, aan vaardde op 4 juni 1944 in Ter Apel het predikambt in de Geref. Kerken. Sinds oktober 1951 dient hy de Geref. Kerk in Ermelo. Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor f30,— en f40.—. Of het allerbeste van f 200.— en f 400. Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181. heeft het. Eterna - Certina Prisma - Junghans - EWE Anker - Roamer. ALTIJD VOORDELIG. ^fz&ró ócfiryven Lustrum-wel en wee Een vlammend protest moet ik rich ten tot de autoriteiten die toestem ming hebben verleend om tot 3.30 uur in de nacht in de open lucht muziek per luidspreker ten gehore te laten brengen in Oud Hortuszicht. De klap op de vuurpijl is het hoofd van Jut. Politietoezicht ontbreekt geheel op die personen, die schreeuwend zich naar de auto begeven om hun dames naar huis te brengen. Weet U niet dat het Bejaardencentrum in de Witte Rozenstraat aan de tuingrenst van de speeltuin? Van ons burgers wordt verwacht dat wy 's morgens om 8 uur weer fris aan ons werk gaan. Gaarne verwacht ik dat de toe stemming om muziek te maken na 12 uur 's nachts wordt ingetrokken. Om 14 dagen elke avond 8 uur muziek aan te horen is wel een beetje teveel gevraagd. Hoogachtend, B. B. M. Jansen, Witte Singel 54. De groep oorlogsgewonden voor de (scheve) toren van Pisa. Gelukkig draaide Zwitserland, net ter dan ooit, nog een paar dagen mee in het reisrepertoire. En de laatste avond viel in het romantische Heidelberg. Het was voor de oorlogsgewonden een reis om nooit te vergeten! Herv. wijkgebouw Levendaal dicht Het wykgebouw „Levendaal", dat negentig jaar een belangryke plaats in het hervormd kerkeiyk leven heeft Ingenomen, is met ingang van 1 juli J.l. gesloten en aan de centrale kerk voogdij overgedragen. Deze sluiting houdt verband met de komende opening (2 september a.s.) van de Vredeskerk, met wyk- centrum, aan de Burggravenlaan. Het gebouw „Levendaal" zal nu In gericht worden als centraal jeugd- gebouw, terwyl een gedeelte wordt gereserveerd voor het werk van de hervormde wykgemeente „Pneël". Het ligt in de bedoeling om t-z.t. de kerkebjke wykgrenzen van „Leven- daal" enigszins te verleggen. Het ge deelte, dat begrensd wordt door Le vendaal, Korevaarstraat en Plant soen, zal dan naar de wykgemeente „Pneël" overgaan. Technische Hogeschool De heer J. E. van den Berg alhier is aan de Technische Hogeschool in Delft geslaagd voor het propedeutisch bouwkundig ingenieur. Jongen en meisje gewond Een vrij ernstige botsing tussen een personenauto en een bromfiets heeft zich gister avond omstreeks 11 uur voor gedaan op de Rijnsburgerweg, nabij de Houtlaan. Hoewel de bromfietsbestuurder en diens duo-passagiere bei den gewond op de weg lagen, is de automobilist doorgere den. De botsing ontstond, doordat de per sonenauto, die even langs de kant van de weg had gestopt, wegreed, juist op het moment dat de in de- Dr. Crommelin gecremeerd Tydens een even korte als sobere plechtigheid is vanochtend in het Haagse crematorium „Nieuw Eken- duynen" het stoffelyk overschot ver ast van de vorige week overleden dr. C. A. Crommelin. Dr. Crommelin, die 86 jaar werd, was oprichter en oud directeur van het Ryksmuseum voor de geschiedenis der natuurweten schappen en oud-adjunctdirecteur van het Kamerlingh Onneslaborato- rium in Leidené Voor zyn belang ryke verdiensten voor de wetenschap werd dr. Crommelin onderscheiden met de benoeming tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Tydens de korte plechtigheid in het Haagse crematorium werd alleen het woord gevoerd door de zoon van de over ledene, dr. R. D. Crommelin, die her innerde aan de bijzondere karakter eigenschappen van zyn vader en diens veelzydigheid. De baar was be dekt met vele bloemstukken, onder meer van het Leidse Kamerlingh On- neslaboratorium. zelfde richting gaande bromfiets passeerde. De bromfietsryder, een 19-jarige jongeman uit Hazerswoude, kreeg een rechteronderbeenbreek, de duo- passagiere. een 18-jarig meisje uit Oegstgeest. vermoedelyk een bek kenfractuur. Beiden moesten naar het ziekenhuis worden vervoerd. Getuigen van dit ongeval, in het by- zonder zij die inlichtingen kunnen verstrekken over de personenauto, wordt verzocht zich te melden by het politiebureau, afdeling verkeer. EINDEXAMEN CHR. LYCEUM Voor het eindexamen MALS. zRn m het Chr. Lyceum in Leiden ge- aagd: Marian Arentshorst (Sassen- heimi; Annelies v. d. Broek (Oegst geest) Nora van Dee (Leiden)Tilly Houwing (Leiden); Lien Meyers (Oegstgeest); Anneke Moen (Alphen a/d R.); Marian Noort (Wassenaar); Truus Stuiver (Katwyk); Annie de Vries (Hazerswoude)Ank Vroege (Alphen a/d R.). Aigewezen: 2. Met gestolen auto over de kop BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Een (gestolen) personenauto is za terdagmiddag omstreeks wee uur op de wegkruising Churchillaan—Vyf Meilaan over de kop geslagen. De inzittenden van de auto moeten onmiddeliyk na het ongeluk de be nen hebben genomen, want de ge alarmeerde politie, diesnel ter plaatse was, trof slechts een verlaten wagen Uit het verdere onderzoek bleek, dat de auto, kort voor het ongeluk, het Noordeindsplein was ont- Tegeldieven aangehouden Drie jongelui, die zich in de nacht van zaterdagop zondag aan diefstal van straategels hadden schuldig ge maakt. zijn door de Leidse politie aangehouden. Het drietal, een 22-jarige timmer man uit Zoeterwoude, een 22-jarige byryder uit Zoetermeer en een 18- jarige electricien, eveneens uit Zoe termeer, had de party straattegels weggenomen van een terrein van de Provinciale Waterstaat aan de Voor- schoterweg. Ir F. K. T. Beukema toe Water gaat ,,{le Sleutels" verlaten Naar wy vernemen zal de heer Ir. F. K. T. Beukema toe Water, direc teur van de N.V. Meelfabriek „de Sleutels" voorheen De Koster en Co., in de loop van dit jaar deze functie neerleggen. Verwacht mag worden dat hij daarna zal worden opgeno men in de leiding van de N.V. Kon. Pharmaceutische Fabrieken voorheen Brocades en Stheeman en „Pharma cia", waarvan het hoofdkantoor is gevestigd in Amsterdam en het be drijf in Meppel. Examen leerling chem. analist(e) Voor hat examen leerling-chemisch analist (e) zyn geslaagd: de heer A. Hoek, Katwyk; de heer A. Boot, Lis- se; mej. N. Beijeman, Bodegraven: de heer T. Dykstra, Leiden; de heer T. M. V. de Greef, Voorhout; mej. W. den Hollander, Bodegraven; de heer S. J. W. v. d. Lans, Voorhout en mej. E. J. van Venetiën, Noord wijk. Her één kandidaat. A. VAN LEEUWEN GEHULDIGD ,.Het moet bij het Leidsch Dagblad wel prettig werken rijn"*. Burgemeester mr. G. C. van der Willigen concludeerde dit uit het feit, dat één van de machinezetters van het L.D. veertig jaar ach tereen aan het krantenbedrijf verbonden is. De jubilaris, de heer A. van Leeuwen, mocht vanochtend als koninklijk blijk van waar dering uit handen van de burgemeester de bronzen ere-medalle, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau ontvangen. De burgemeester noemde de jubi laris een goede werker en een goedi burger, die „zyn" bedryf met toewy- ding dient. Hy betrok ook mevi Van Leeuwen in de hulde: „Een ge lukwens voor de Jubilaris betekent )k een gelukwens voor diens vrouw". Nadat de burgemeester het metaal op de revers van de heer Van Leeuwen had gespeld, was het de directeur van het LX)., de heer E. A. ran Dishoeck, die de jubilaris Een lange stoet van duizenden uiteenlopende leeftijden trok zaterdagmiddag door Leiden: de reünisten van het Leidsch Studenten Corps begaven zich van het station naar de Pieterskerk. waar de speciale LCS-festiviteiten van de reünisten- dag van het universitaire lustrum een aanvang Ook andere organisaties hadden zaterdag hun „eigen" dag, 2oals Catena en de faculteitsvereni gingen. De LCS-reünisten hoorden in de Pieterskerk toe spraken van de reünisten-praeses, de rector magni ficus en de praeses collegii, waarna collegium, lus trumcommissie en commissie voor de Cociëteit Minerva. De reünisten van Catena werd in sociëteit Horus ontvangen, waarna de praeses een lustrumrede hield in het Groot Auditorium. De oud-leden van Sanctus Augustinus werden ont vangen in het Eigen Huis" aan het Rapenburg. Op de foto de oudste „jaargroepen" van de LSC- reünisten, uit het. einde van de vorige eeuw, die de indrukwekkende rij van oud-alumni van de Leidse Universiteit openden. (Foto L.D./Holvast). A'dams gezelschap won eerste prijs Gisteravond werd in de Stadsge hoorzaal in het kader van het 78ste lustrum van de Leidse Universiteit onder grote belangstelling van alle geledingen van de universitaire ge meenschap door de studentenvereni ging Catena een cabarettoernooi voor studenten-gezelschappen georgani seerd. Uit verschillende universiteits- en hogeschoolsteden van Nederland te weten: Tilburg, Utrecht, Amsterdam en Leiden waren studentencabaratiers en cabaretières naar Leiden gekomen om daar eikaars kunnen te aan schouwen en een onderlinge kracht-1 meting te houden. Een deskundige Jury, bestaande uit de heren Peter Lohr, Hans van den Berg en Paul van Wely kweet zich van de moeilyke taak uit deze zo voortreffelyke caba rets het beste gezelschap te selecte ren. Op uiteraard cabareteske wyze verleenden zy na afloop de eerste prys aan het gezelschap „La Pie qui chante" uit Amsterdam, dat een zeer geslaagd programma naar voren bracht, waarin vooral het nummer „Tydsgewricht" opviel door de goede tekst en de actualiteit. Hulde aan de organisatoren van deze avond, die voor een grandioos programmapunt in het lustrum hebben gezorgd. Een zeer goed grammofoonplatje van alle optredende groepen werd op deze avond grif verkocht. De burgemeester speldt de jubilaris de bronzen medaille op de revers. (Foto LD./Holvast) dankte voor al hetgeen deze voor d® krant heeft gedaan. Hy noemde de Jubilaris een man. die niet van halve maatregelen houdt en die altyd tot helpen bereid is. Onder aanbieding van een enveloppe met inhoud wenste de directeur zijn trouwe medewerker nog vele goede jaren in het bedryf toe. Namens de Ned. Maatschappy voor Nyverheid en Handel werd de Jubi laris hierna de goude draagmedaille overhandigd. Aan de stroom van waarderende woorden kwam nog geen eind, want achtereenvolgens spraken nog de heer W. Kramer als bedrijfsleider „U bent een enthousiaste en harde werker" de heer S. Platteel als voorzitter van de personeelsvereni ging „U bent een trouw LD-er zo wel in het werk als in de personeels vereniging" en de heer J. Heems kerk als contactman van het Jubi leumfonds „als lid van de kern commissie stond U Uw mannetje". De heer Platteel liet zyn beste wensen vergezeld gaan van een ge schenk, de heer Heemskerk bood een enveloppe met Inhoud aan. Wereldkampioen Brazilië heeft gisteren in Moskou in een vriend- schappeiyke wedstrijd een 3—0 over winning behaald op Rusland. By de rust was de stand reeds 2—0. Veertien dagen zon in Italië Veertien dagen lang heeft de gulhartig geschenen op ruim 30 Ne- I derlandse oorlogsinvaliden, die dank zy de stichting MOVEO een reis hebben gemaakt naar Cavi di La- vagna, een uitgezocht plekje aan de Italiaanse Rivièra in de buurt van het befaamde toeristencentrum Sestri Levante. Veertien automobilisten zorgden voor gratis vervoer over de 1300 fraaie kilometers die het Limburgse Echt scheiden van de Middellandse Zee. En aan de Via Aurelia, die s zienlijk ouder is dan de weg Kralingen, wachtte de pastelkleurige horecaburcht „Astoria", tien dagen lang volledig gastvryheid genoot. ZWEMDIPLOMA I In „De Overdekte" heeft wederom I een groot aantal meisjes en jongens om het diploma A. dan wel B ge zwommen. Na afloop werd het A- diploma uitgereikt aan: Rudolf Keuzenkamp; Leendert Te gelaar; Roland Dreef; Robbie Hoek; j Wim de Mol; Dirk Pardon; Rysbert v. d. Vos; Bart in 't Veld; Frans a Mark; Alexander v. d. Vliet; Dick Mieremet; Kees Schuuring; Henk I Knalt; Bart jan Klop; Rudolf Schaaf- stra; Cornelis v. d. Zwart; Mirjam Maas; Dorien v. Leeuwen; Gézina v. d. Gugten; Susanne de Vries; Ma ry ke Meerburg; Hermien Stam; Nel- leke v. Egmond; Dorothea Schipper; Eva Bérczy; Tineke v. Brederode; Ma ria Derksen; Martha de Moov; Wil- helmina Fontein; Anita v. Winger den; Klaaske Bakker; Huusje Hol lander; Johanna Jacobs; Klazina Kool; Meijntje Favier; Christina Sommei ing; Paula Schute; Antho- nius Schouten; Peter v. Wingerden; Johannes Flerig; Frans Bonte; Dick de Blauw; Roeland Bas; Rob Sjar- din; Leonardus Koek; Jozef v. Vliet; Marinus RavensbergenAad Zuider- duin; Kees v. d. Plas; Maarten Scher. Voest; Cornelis Verdoes; Alfred Hemerik; Ingrid Koopmans; Willem Heusden; Jaap Sommeling; Corne- a van Velzen. Koop nu KARELI "De Luxe" jTFI extra vakantiegenot voor 5333 Per stuk in cellofaan verpakt -een waarborg tegen breuk Vraag de frisse, rode doos senoritas voor I c Het diploma B ontvingen: Robert Oele; Leendert Verhoeven; Ludovicus v. d. Gaag; Antoinette Jacobs: Hu- bertus v. d. Burg; Jan Aalsburg; Jef Gast.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 3