Veel te zien en te horen in K.R.O. - jnbi 1 eiim week kunst A.V.R.O. protesteert tegen programmasta f van N.T.S. en N.R.U. R.A.I.-concert 1965 met Erna Spoorenberg Architect J. v. Stigt won A. J. van Eek-prijs en cjióteren LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 3 JULI DERDE BLAD LD. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Anderhalf miljoen gulden voor feest De Katholieke Radio Omroep begon veertig jaar geleden op 24 november officieel met zijn uitzendingen. Ter gelegenheid hiervan zijn er in de feestweek, van 21 tot 28 november, allerlei belangrijke radio- en televisieprogramma's te verwachten. Voor deze jubileum-programma's heeft de K.R.O. niet minder dan anderhalf miljoen gulden uitgetrokken, die uit de financiële re- ]RacllO serves worden geput. leman." "Piste", "Roulette" en een historisch programma „Hoe was het ook al weer?, dat ook via de radio is te beluisteren. En er is nog veel, veel De K.R.O. wil zichzelf bij het ju bileum niet zo zeer centraal stellen. Het jubileum moet meer worden ge zien als "een aanleiding om de on derlinge communicatie in de Ne derlandse samenleving, waar het I 't aandeel van de K.R.O. betreft, te versterken." Hele dag t.v. Op zaterdag 27 novenroer zal de K.R.O. de gehele dag (van 's mor gens 8 tot 's avonds 12 uur) met de televisie „in de lucht" zijn met di verse jubileumevenementen. In de feestweek zal het televisiespel "Jean ne van Lotharigen" worden uitge zonden. Een vreemd spel over het leven van de vermaarde Jeanne d'Arc, waarbij verschillende bedrij ven worden afgewisseld met discus sies tussen de spelers. In deze ge sprekken worden het karakter van deze historische vrouw en de morele i achtergronden van haar daden ge- 1 confronteerd met de opvattingen Yan de moderne mens. Van lichter gehalte zijn: „Een avond met Wim Sonneveld", een nog onbekende klucht, een kindercircus, een show voor „tens en twens" en Ivanhoe. Dc K.R.O. zal alle 39 Ivan- hoe-uitzendingen herhalen, de eerste cp zaterdag 20 november. Oklahoma V Er valt nog veel meer te beleven: een (aangekochte) produktie van de operette „Die Zigeunerbaron" en de Nederlandse première van de in Duitsland populaire quiz „Het gou den schot", waaraan de televisie kijker met de telefoon in de hand actief kan deelnemen. Het is de K.R.O. na veel en zwaar ondei handelen gelukt de bekende Amerikaanse musical „Oklahoma" op het scherm te krijgen. Deze mu sical is, behalve in filmbewerking, nog nimmer op de televisie geweest, zelfs niet in Amerika. Met de radio is het begonnen, veertig jaar geleden. Daardoor wordt dit medium, door het verschij nen van de televisie gedegra deerd tot een dood meubelstuk, sterk betrokken bü de jubileum viering. Naast de liturgische vie ring en een missie-programma ko men er drie klankbeelden over het communicatiemiddel radio, een tour- nooi van het lichte lied en drie uit zendingen gewijd aan het priester schap. Fons Jansen In het luimige genre zal dan ein delijk Fons Jansen te horen zijn met zijn cabaret "De lachende kerk". Dit cabaret is nog nooit door de ra dio uitgezonden, maar in de jubi- leumweek komt het dan toch, tege lijk met het verschijnen van een grammofoonplaat. Ruim dertigduizend bedankjes De AVRO protesteert tegen het voornemen van de regering de NRU en de NTS een eigen programmastaf te laten opbou wen en op de radio en de televisie respectievelijk 25 en 40 pro cent van de zendtijd te laten verzorgen. FONS JANSEN eindelijk voor radio Amerikaanse tekst worden uitgezon den. Verder zijn nog te zien de opera "Carmen", met Cora Canne Meyer, wij gisteren schreven, jubileumversie van "Jan en Al- Dit heeft voorzitter Slotemaker vandaag gezegd bij de opening van de algemene vergadering van de AVRO in Maastricht. Zoals bekend is in de nota Vrolijk, waarvan aan staande dinsdag de behandeling be gint, de wens neergelegd de NRU en de NTS (dan „Nederlandse Omroep Stichting" geheten) algemene pro gramma's te doen verzorgen. „Dat maken van algemene pro gramma's is nu juist de taak van de AVRO", zei mr. Slotemaker. Volgens hem kan een gezamenlijk program ma van NRU en NTS nimmer onaf hankelijk zijn, omdat bij de keuze van de programma's de gerichte zus terorganisaties een mede-bepalende stem hebben. De taak van de NRU en de NTS zou beperkt moeten blij ven tot een zuiver technische. Uit de financiële beschouwingen bleek, dat het jaar 1964 voor de AVRO minder contributiegeld heeft opgeleverd. Het ledental in dit jaar liep terug van 446.000 tot 412.000 (34.000 bedankjes). ARTHUR MILLER VOORZITTER VAN PEN-CLUB De Amerikaanse toneelschrijver Arthur Miller is bij enkele kandidaat stelling gekozen tot internationaal voorzitter van de Penclub, de inter nationale schrijversassociatie. De Franse delegatie, die een tegenkan didaat had gesteld, heeft deze later laten vallen. Het was voor het eerst in de 44 j jaar dat de Penclub bestaat dat er twee kandidaten waren. Het bestuur slaagde er eerst niet in het eens te worden over een kandidaat. De Joegoslavische gastheren steun- I den Miller: de Franse delegatie stel- j de Miguel Asturias voor, een schrjj- ver uit Guatemala die in Parijs woont, sommige afgevaardigden be titelden het Franse streven met: j „Gaullisme in de literatuur". Na de lunch deelde Yves Gandon. voorzitter van de Franse Penclub mee dat de kandidatuur van Astu- rias was ingetrokken. De Fransen zouden Miller steunen", zei hy. Miller werd daarop door het be- I stuur gekozen voor een periode van drie jaar. Hij volgt als zodanig de Neder landse letterkundige Victor van I Vriesland op. Paolo Volponi wint Stregaprijs De 41 jaar oude Italiaanse schrij ver Paolo Volponi is gisteren voor zijn roman „La Macchina Mondiale" bekroond met de Stregaprijs 1965. Deze prijs behoort met de Viareg- gioprijs tot de hoogste letterkundige onderscheidingen van Italië. Volponi won in 1960 de Viareggio- poëzieprijs met „Le porte dell'Ap- pennino" (De poort naar de Appen- nijne). „La Maccihina mondiale" is het verhaal van een plattelandswijsgeer, die de mensen als machines ziet. Hij beleeft desillusies van intellectuele en romantische aard en slaat tenslotte de hand aan zichzelf. Galjoen gevonden Een groep „schatgravers" heeft voor de kust var Florida het wrak van een Spaans gal joen ontdekt, dat daar in 1715 vergaan h aan boord van waarde van mll- m. Ruim een ton boven zijn ge- Ongeveer muziekliefhebbers Nu het Concertgebouworkest sinds 1961 telken jare een RAI-concert geeft, teneinde duizenden bezoekers te vergenoegen met de uitvoering van muziek die men kent en gaarne hoort, mogen we spreken van een groeiende traditie. Vanzelfsprekend zal men met deze zomerconcorUn door gaan en even vanzelfsprekend zal men meer en meer gaan beseffen dat een groot deel van het muziek- minnend publiek ontvankelijk is voor op hoog niveau gespeelde bekende muziek. Het is veelal een nieuw publiek, ditmaal 5000 muziekliefheb bers, dat door middel van radio, t.v. of grammofoonplaat de smaak heeft gekregen voor composities die het aanvankelijk te moeilijk vond om te begrijpen. De RAI-concerten zijn in feite Promenade-concerten en deze boeken niet alleen hier succes, doch evenzeer in andere steden waar men sen regelmatig concerten bezoeken. De programma-keuze van het RAI- concert 1965 onder leiding van Haitink was grotendeels geslaagd. Maar hoe mooi Tsjaikowsky's „Romeo en Julia" ook is, voor een minder- ervaren concertbezoeker is het 20 minuten achtereen luisteren naar deze muziek teveel geëist. Dit be zwaar geldt eveneens voor Men- delssohns Sommernachtstraum-mu- ziek die men had kunnen beperken tot de ouverture, om aldus het ge deelte voor de pauze minder te laten uitlopen. Handigheid van program- masamenstellen is gewenst voor een dergelijk concert, omdat bleek hoe moeilijk liet is het auditieve in ge lijkwaardige verhouding met het visuele af te wegen. Met andere woorden: met het oog gezien ver langt men van het grote orkest in de ruime zaal een grotere toon dan men krijgt. Dit was ditmaal elektro- akoestlsch minder gerealiseerd dan het vorige jaar. Wel werd na de pauze correctief te werk gegaan, zo dat de Arlesienne-suite van Bizet een goedklinkend slot van de avond werd, maar voordien moesten we genoegen nemen met een te klein stemvolume van de soliste Erna Spoorenberg in de Donna Elvira- aria uit Mozarts „Don Giovanni en de juwelenaria uit de opera „Faust" van Gounod. Bij haar laatste op treden met Puccini's beroemde But terfly-aria en een aria uit Verdi's (Traviata) kwamen haar stemkwali- teiten beter tot hun recht. Het publiek betoonde zich geest driftig. „Don Giovanni" op nippertje gered! (Van onze Haagse correspondent) De „Don Giovanni"-opvoeringen zijn niet onder een gelukkig gestern te geboren. Dc dag voor de première vertrok plotseling de regisseur Lu ciano Damiani met een boos gezicht en zag „van iedere artistieke verantwoordelijkheid" af, de Am sterdamse voorstelling moest op het laatste nippertje afgelast worden wegens een ernstige nierkoliek van de dirigent Carlo Maria Giulini en de uitvoering van donderdagavond in de Kon. Haagse Schouwburg had met twee zieke solisten te kampen, waarvoor snel vervangers gevonden moesten worden: de Leporello-ver- tolker Paclo Montarsolo en de Don Ottavio-zanger Luigi Alva. Gelukkig bleken in het Festival- rijke Engeland nogal wat solisten voorradig te zijn en dus kon de „Don Giovanni" doorgaan met de Engelse bariton Geraint Evans als Leporello en de Spanjaard Juan Oncina als Don Ottavio. zodat de zaak weer was gered. Mede dankzij twee Haagse politie mannen stond de Spaanse tenor Ju an Oncina op tijd op het podium. (Van onze correspondent) De Amsterdamse architect J. van Stigt kreeg gisteren tijdens een bijeenkomst in hotel ..Wittebrug" in Den Haag, de A. J. van Eek-prijs voor zijn ontwerp van het personeelpaviljoen. dat ge bouwd is bij de Technische Hogeschool Twente. Deze prijs, die bestaat uit een door G. van Remmen ontworpen zilveren penning en een bedrag van f 5000, werd voor de eerste maal uitgereikt door de A. J. van Eck-stichting. die in het leven werd geroepen door mevr. W. Brummel-Vermeulen. de vroegere echtgenote van de op 7 oktober 1961 overleden Haagse architect A. J. van Eek. Als maatstaf voor de beoordeling van de aan de prijsvraag meedoen de werken (die door de juri zelf werden uitgezocht) gold: 'een bouw werk dat in zijn architectuur uit munt door de zuivere integratie van de constructie in het geheel". Het ging hier dus niet om een schoon heidswedstrijd zonder meer, maar tevens om de vraag met welke con structieve middelen die architectuur tot stand is gekomen, hoe die mid delen daarin zijn geintegreerd. De juri, wiens rapport werd voor gelezen door de Haagse architect M. J. Luthmann, bezocht een tiental bouwwerken waarvan er twee over bleven die eventueel in aanmerking zouden komen voor de prijs zij kwam tot de conclusie, dat het werk van de heer van Stigt het best aan het criterium voldeed: „wil van een zui vere integratie sprake zyn, dan moe ten de contructie en de architectuur een onverbrekelijke zichtbare een heid vormen en de architectuur moet niet zonder de gekozen constructie mogelijk zyn en omgekeerd". Na voorlezing van het rapport reikte mevr. Brummel- Vermeulen de prijs, die één maal in de vijf jaar beschikbaar wordt gesteld uit. Wordt chirurg president van Dom. republiek De Dominicaanse chirurg dr. Fe lix A. Goico is sinds gisteren de voornaamste kandidaat voor het pre sidentschap van een voorlopige re gering van de Dominicaanse repu bliek, waar sinds elf weken een op stand woedt. Dr. Goico is zowel voor de rebellen als voor de junta aanvaardbaar. Het wordt thans mo gelijk geacht, dat binnen een week een voorlopige regering zal kunnen worden gevormd. De 60-jarige Goico behoort lot een van 's lands oudste en rijkste families. Het Amerikaanse Bureau voor internationale ontwikkeling heeft ze ventien miljoen dollar beschikbaar gesteld om de ontwrichte economie in de Dominicaanse repubüek op de been te houden. Het geld wordt in eerste instantie gebruikt voor uitbe taling van salarissen en hulp aan openbare en particuliere bedrijven. Tot dusver droegen alleen de Ve- enigde Staten bij aan een door de Organisatie van Amerikaanse Sta ten (OAS) voor hulp aan de Domini caanse republiek gevormd fonds. Van Amerikaanse zijde is echter in middels de wens geuit dat bij dragen van Latijnsamerikaanse lan den welkom zouden zijn. Met de kreet „leve Caama- no" hebben veertig gewapende man nen gisteren een aanval gedaan op een politiepost in Ramon Santana, een plaatsje op 15 km van San Pe dro de Marcoris. Zij drongen de po litiepost binnen, schoten twee poli tiemannen dood en verwondden er drie. De mannen gingen er later vandoor met een gestolen auto. OPERA-STAKING IN ITALIË Communistische en niet-i nistische vakverenigingen van opera- personeel hebben in geheel Italië voor vandaag een staking van hun leden uitgeroepen wegens het niet uitbetalen van de over juni verschul digde salarissen. Hierdoor moest op het laatste ogen blik een wijziging worden aange bracht üi het programma voor het staatsbezoek van de Chileense pre sident, Eduardo Frei, die vandaag in het Openluchttheater ln de bouw vallen van de baden van Caracalla de openingsvoorstelling van het sei zoen, een opvoering van de opera Carmen, had zullen bywonen. Om kwart voor zes stapte hij in Gatwick in het vliegtuig en een half uur later zong hij in Mozarts „Don Giovanni" de rol van Don Ottavio. Op dat moment kon Peter Dia mand, leider van het Holland Festi val, opgelucht ademhalen, want het had er naar uitgezien, dat de voor stelling uitgesteld zou moeten wor den, de Engelse bariton was met va kantie, rnaar bleek eveneens onmid dellijk bereid in te vallen. Ook h\J kwam nog net bijtyds! NEDERLAND I KRO 2.00 uur Tennis 4.00 uur Kinderzangfestival 5.40 uur Jan en Joke in het verkeer 5.45 uur Tennis 7.00 uur Nieuws in het kort 7.01 uur Barend de Beer 7.06 uur Dwars door Afrika, documentaire 7.35 uur Sir Lancelot, film 8.00 uur Journaal en weeroverzicht 8.20 uur Brandpunt, actualiteiten 8.50 uur TV-operette Johan Meesters 10.45 uur Journaal NEDERLAND II 4.00 uur 8.00 uur 8.01 uur 8.25 uur 8.55 uur 9.20 uur 10.10 uur RADIO HILVERSUM 1 7.30 uur i- 8.30 uur HILVERSUM II 6.20 uur NEDERLAND 1 VPRO AVRO Tennis Nieuws in het kort Top Cat Tieneridolen. The Beatles De schone heks, film The Saint, film Atletiek (EUROVISIE-NTS). 8.55 i 9.19 1 9.40 i 10.05 i 10.25 10.30 i 10.40 i Atletiek uit Bern Sluiting Woord voor woord, kerkelijk programma Kentucky Jones, film Internationaal agrarisch nieuws NTS-journaal Sport in beeld Patrouillewagen 54, film Trots Israëls nieuw museum Poppentheater Obratsow Blind kind, documentaire Radio Filharmonisch Sextet NTS-journaal Tour de France Sluiting NEDERLAND 2 NTS 7.30 uur Kapitein Zeppos 8.00 uur NTS-journaal 8.05 uur Margie, film 8.30 uur Het eiland, tekenfilm 9.00 uur Alle klokken luiden, filmpje 9.10 uur Jo Stafford show 10.00 uur Sport in beeld 10.15 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA HILVERSUM 1 8.15 uur Muziek kent geen grenzen 10.50 uur Utrechts Stedelijk Orkest HILVERSUM 2 9.00 uur Gevaarlijke thee, horspel APP Drie opmerkelijke persoonlijk heden beheersten gisteravond het televisiescherm. Daar was ten eerste Albert de Booy („zeg maar Apple") die na zijn suc cesvol optreden in „anders dan anderen" voor een keertje een „eigen" show kreeg aangeboden. Het begin vooral was van een fascinerende traagheid, waarvan men niet wist of het aan zijn beminnelijke ouderdom te wijten was of dat er sprake was van een exactere constructie van de goeie ouwe tijd. Ik persoonlijk vrees het laatste, maar om dat ik niet uit eigen ervaring kan spreken laat ik het liever in het midden. Charme had deze uit zending ondanks alles wel. Borculo 8.15 Klass. gram. \30 Hoogmis. 9 30 Hilversum KRO: 8.00 8 25 Inl. Hoogmis. Blokfluit en klavecimbel, klass. 9.45 Nws. Convent van kerken: 10.00 Chr. Geref. kerkdienst. KRO: 11.15 Ge- var. klass. gram. 12.10 Boekbespr 12.20 Licht ork. 12.30 Nws. 12.35 Hartenvijf, toespraak. 12.40 Buitenlands commen taar. 12.50 Gevar. muziekprogr. 14.00 Holland Festival 1965: Het Residentie Orkest: moderne muz. 14.40 Holland Festival 1965: klass. muz. 15.00 De hand aan de ploeg, lezing. 15.05 Mara thon, gevar. muz. progr. met sport- reportages. 16.30 Dansork. en koor zang. ÏKOR: 17.00 Kerkdienst in de veertiendaagse rubriek. NCRV: 19.30 Veel gevraagde geestelijke muz. 20.00 wekelijkse be- Nws. 20.07 Reflex: Muziek kent geen grenzen: Utrechts Stedelijk Orkest: mod. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 8.00 Nws.. postduiven berich ten en soc. strijdlied 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer, ge var. progr. 9.45 Geestelijk leven, toe spraak. 10.00 Instr. ens.: oude en klas- 10.30 Gesproken portret. 13.07 De toestand 0. 13.20 Carrousel, een progr. dat alle kanten opgaat. 15.30 Holland Festival 1965: Omroeporkest en soliste: opera concert. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 uitslagen. 18.05 Marathon Hl portages en beschouwingen van sport evenementen op deze zondag. VPRO: Klavecimbelrecital: klass. en moderne Nws. 20.05 Licht r__D_ _.D.. 15-Jarig bestaan Stichting Meer Ont spanning voor Ernstige Oorlogsgewon den MOVEO. 21.00 Gevaarlijke thee, hoorspel (dl. 5l. 21.35 Metropole ork Nws. 22.40 Act. 23.00Nws. 22A0 23.00 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. Radio Bloemen daal 9.30 uur ds. H. v. d. Brink, oud-zendlngspredlkant van Makasser, te Utrecht; 11 u ds. G. Toornvliet, uitz. van de dienst met be langstellenden, gehouden op zondag 27 Juni 1965: i -- - te Heemstede. ds, H. J. Bavinck TELEVISIEPROGRAMMA Nederland I: NTS: Eurovisie: 16.30- 17.30 Samenvatting van de hedenmid dag in Bern gehouden atletiekwedstrij den. CVK/IKOR RKK19.00 Bijbelver telling voor de kinderen. NTS: 19 06 Kentucky Jones: De toespraak. TV- film. 19.30 Internat, agrarisch nieuws. 20.00 Journaal. 20.05 Sport in beeld. VPRO: 20.30 Patrouillewagen 54, TV- kind: documentaire rond het Blinden instituut in Bussum (herh. van 30 okt. 1964). 22.05 Radio Philharm. Sextet: klass. en moderne muziek. NTS: 22.30 Journaal. 22.35-22.45 Filmverslag Tour de France. Nederland II: NTS: 19.30 Kapitein De beide andere opmerkelijke persoonlijkheden waren de bur gemeester van Borculo en een paraplu verkoper die een van zyn winkelmeisjes verboden had om zichtbaar een davidster te dra gen. De burgemeester en de parapluverkoper zaten op ver schillende zenders, maar dat nam niet weg dat ze beiden ver stoppertje spelend voor de wer kelijkheid toch op de een of andere manier by elkaar hoor den. De VARA had de Borculose burgemeester voor haar rekening genomen. In Borculo is, zoals men misschien al weet, een cir cusoorlogje ontbrand, omdat circus Boltini van Borculo's vroede vader geen toestemming had gekregen om zijn tenten op te zetten op de dag, voordat het veel kleinere circus Salamons eveneens zijn voorstellingen in Borculo wilde komen geven. Twee voortreffelijke momen ten telde deze reportage, ten eerste het treffen tussen komers en weggaanders met een te ver plaatsen vrachtauto als inzet, en ten tweede het gesprek met de burgemeester, een man die vol ledig „afging" in het interview, zonder dat de interviewer er iets bijzonders aan hoefde te doen. Davidsster De derde hoogst opmerkelijke figuur was dus de paraplu-ver koper die dit werk al 50 Jaar tot ieders en vooral zijn eigen tevredenheid bleek te hebben verricht. Een meisje had in zyn zaak een vrij grote davidsster om haar hals hangen, en dat had de oude heer in zyn neu trale zaak niet toe kunnen staan. Niek Heizenberg, die het inter view leidde, was in grootse vorm. Hij liet eerst oen davidsster zien: dat mpcht dus niet vanwege de neutraliteitsgedachte van de paraplu's. Daarna haalde hy een kruisje voor de dag, dat had de oude heer liever ook niet, al kreeg men de indruk dat het minder zwaar voor hem telde dan de davidsster. Vervolgens werd hem een abstract halssie raadje voorgelegd, dat mocht best van hem (zo ruimdenkend was hy wel) en tenslotte kw^m Heizenberg met een Hugenoten- kruis aan, een vrij onbekend symbool, dat daarom door de parapluverkoper als draagbaar werd gekwalificeerd. Met zachte vriendelijke aanrang wist Hei zenberg voor elkaar te krijgen dat de oude parapluwinkelier zyn, waarschijnlijk onbewuste, anti-semitisme op eigen kracht bewees, zonder dat de vriende lijke oude baas (die „zoiets nog nooit had meegemaakt in al die 50 jaren") er al te onmenselijk uit tevoorschijn trad. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliiniF dinnen. TV-fllm. 20.30 Het eiland, 1 ford Show. 22.00-22.15 Sport I MAANDAG 5 JULI cfag. 7f30 Nws. 7.40 Vandaag, radio- krant. 7.55 Lichte gr muz. 8.15 Gew muz. 8.30 Nws. 8.40 Lichte gT.muz. 9.0< Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.4( Voor de hulsvr. 10.10 Mod. grmuz 10.30 Zomercursus theologische ether leergang. 11.05 Lichte gr.n 7.10 Luit- NCRV7.00 i tuinder, land- 12 27 Meded. t.b.v 12.30 Nws. 12.40 Grmuz.. eventueel actualiteiten. 12.50 Licht orkest met zangsol 1st. 13.10 Klas. pianomuz. 13.35 Lichte koorzang met orkestbegeleiding. 14.05 Schoolradio. 14.30 Transistor, een progr. voor vakantiegangers, automo bilisten en thuisblijvers. 15.30 Gitaar en zang: oude en mod. muz. 16.00 B(j- beloverdenking 16 f30 Dubbelkwartet 17(K) Voor de de Jeugd. 17.30 VARA: 7.00 Nws.. ochtendgymn. en soc. strijdlied. 7.20 Lichte grmuz. 7.25 Van de voorpag.. praatje. 7.30 Lichte rmuz 8.00 Nws. 8.10 Lichte gr.muz. 00 Klas. gr .muz. VPRO: 9.40 Arthur Miller en de schuldvraag, overdenking I (IV-slot). VARA: 10.00 Voor de vrouw. van zaterdagavond 16 Jan. }l.). 12.00 Licht Instr. septet. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Voor het platteland. 12.35 Licht orgelspel en so list. 12.55 Actualiteiten. 13.00 Nws. 13.15 Lichte gr muz. 13.40 Sopraan en piano: klas. en mod. liederen. 14.05 Op kan onderbroken worden voor repor tage Tour de France). 16.00 Nws. 16.02 Odue liedjes. 16.15 Lichte gr.muz. v, d. Jeugd. 17.15 Friese streekultz. 17.35 Jazz Band. 17.50 Actualiteiten. IKOR/RKK: 19.06 Kenmerk, de veer tiendaagse i kerken. NTS: TV-film. 20.00 Journaal zicht. 20.20 Libellen, een filmpje de levensgewoonten ran libellen. 20.30 The cold old days. Finse TV-film. 21.00 Terugkeer onmogelijk (Weg ohne Um- kehr) speelfilm (beide keuringen 18 Jr.). 22.30 De Eerste Wereldoorlog, do cumentaire. (dl. 16). 22.55 Journaal. 23.00-23.10 Filmverslag Tour de Fran- 8S& kasteel Pommerefel-

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5