dr. B. W. j/Prot. ile revolutie Schaper over van het Westen Leidse Ambachtsschool reikt diploma's uit STUDIUM GENERALE IN STADSGEHOORZAAL DS. J. HAPPEE BEROEPEN Vakantieregeling Leidse bakkers Natuurvriend viert gezellig feest LANGE LIJST: ..Kennis is B. C. Evertse, G. Handgraaf, A. R. I III ~T^h noodzaak LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 3 JULI TWEEDE BLAD s) Kernthema van de voordracht, die prof. dr. B. W. Schaper ;ma|iede nochtend in de Stadsgehoorzaal hield tijdens het studium generale, dat was belegd in het kader van het 78ste lustrum der n leidse Universiteit, was de vraag, of het geen tijd werd, de la JFranse revolutie in de ruimere samenhang van een democratische ^ïevolutie van het Westen te zien. REVOLUTIONAIRE r;n SYMPTOMEN IN ACAD. SFEER bij 4 raarj In deze visiedoor moderne Ame- Voqfikaanse en Franse historici gelan- d, behoeft de Franse Revolutie, Infyólgens spreker, niet haar unieke tekenis te verliezen, maar kan in de vele gelijktijdige democrati- 'he bewegingen in het einde van eeuw beter recht worden ge- Ook de Bataafde Omwente- tot dusver voornamelijk als üaafse imitatie beoordeeld, krijgt 1hierbij een eerherstel. Voor de Wes- ierse wereld ligt in deze democra tische beweging, die zich in een kritische fase van haar ontwikke- 11| Bing over tal van landen verbreidde, I np* het. heden een inspirerende veracht besloten. J! Uitgangspunt van het betoog was de constatering, dat de revolutie als ^historisch verschijnsel, in verschil verschijningsvormen, uit ver- ischillende tijden en landen, ook aan :h*fldc Leidse universiteit nogal belang- gtrojetelling geniet, hetgeen met het xrisiskai'ater van onze eigen tijd in 'St 'overeenstemming is. Ook in de aca- Jdemische sfeer ontbreekt het niet ^.afn revolutionaire symptomen, waarvan zelfs de Leidse lustrumvie- ring enige weerslag vertoont. Bij revolutie denkt men dan auto- aan de Franse Revo- |J Ilutie van 1789, die dan ook wel alle trekken van een voldragen omwen- U1 teling vertoonde. Het bedenkelijke is echter, dat die Franse Revolutie we- I tonschappelijk, als ideaal-type be- f fzien, haar zuiverheid hoe langer hoe meer gaat verliezen. Niet alleen is het naïeve, romantische beeld van [L IIv. een Thomas Carlyle wiens 'beeldrijke werk tot script voor een J filmscenatio of een lustrumspel zou kunnen dienen achterhaald, ook oir de moderne, sociale interpretatie van gi de Franse Revolutie als burgerlijke ut Franse historicus Georges Lefébre, de >rdi bourgeoise tot meesteres van de we- n t rcld maakte, is door nieuwe onder tra* zoekingen ernstig aangetast. Een n Engels historicus, Alfred Cobban, meent in dit verband van een min of meer Marxistisch getinte .mythe van de Franse Revolutie" te kunnen I spreken, die aan de uiterst gecom- pliceetde en tegenstrijdige verwikke- I llngen van de Franse revolutietijd j allerminst beantwoordt. M.A.w. het I beeld van de Franse Revolutie is in hoge mate aan „verguizing" onder hevig. Droom van De Gaulle W Uit deze ompasse in de weergave van een beslissende fase in onze mo derne geschiedenis, die twee eeuwen 14. van revolutie heeft ingeleid, pogen 2,1; een (rans en Amerikaans historicus, Jacques Godechot en Robert Pal- 71 mer, in een voor onze tijd verkwik kende eendracht uitkomst te brengen Dj via een „doorbraak", een verruiming in de visie van de Franse Revolutie 8naar tijd en plaats. Zij wordt dan climax in een algemeen revolutie- procee, nl. de democratische rcvolu- t ties van het Westen. Wanneer van Franse kant dit thema voora] ge bracht wordt in de zin van de ex- pansie van de Grande Nation in de revolutietijd, speelt de uitwerking daarvan nauwelijks in de kaart van een De Gaulle, die vervuld is van aspiraties naar de bouw van een „Europese kathedraal" onder Fran se architectuur. Want de Fransman Godechot be- sext ten volle, welk een verzet de explo:taite en overheersing van Eu ropa door het revolutienaire Fran- rijk opriep; hij ziet de expansie dan ook uitdrukkelijk in een Westers of At'antisch perspectief. By de Amerikaan Palmer wordt de synthetische, universele visie op de Westerse wereld nog veel duide lijker. Zijn these is, dat de gehele Westerse of Atlantische beschaving ln de laatste decennia van de 18e eeuw, van ca. 1760-1800 dus, door één samenhangende revolutienaire beweging werd voorgestuwd, die zich in verschillend landen, onder velerlei vorm en met wisselend suc ces manifesteerde. Deze beweging was aeesentieel „demoscratisch", nl. op vrijheid en gelijkheid,, tegen de bestaande standenhiërarchie en haar machtsmonopolities gericht. Haar ideeën werkten, behalve in Ameri- gouden verlovingsringen Constant, Love, Anjer, Desiree. Juwelier v. d. WATER heeft ze. Haarlemmerstraat 181 Zeer grote keuze. Op het graveren kunt U wachten en zonder kostenverhoging. ALTIJD VOORDELIG. ka en Franryk, evenzeer, zy het met minder succes, in Engeland, Ier land, België onze Republiek, Duits land, Zwitserland, Italië, Polen, Hon garije etc. en werd beantwoord door een even energieke, uit diezelfde 18e eeuw stampende aristocratische con trabeweging, die vooral iiv. Enge land haar krachtcentrum zou vinden. Merkwaardig is, dat Palmer deze these het eerst heeft gedemonstreerd aan onze Bataafse Omwenteling van 1795— „much in little" noemde hij die gebeurtenis. Verder is niemand minder dan onze „aristocratische" Gij r,bert Karei van Hogendorp een van de kroongetuigen voor zijn stel -ling. Trouwens, zowel de Patriotten tijd als wat voorheen al te licht vaardig de „Franse" tijd werd ge noemd. komt in de nieuwe visie in een nieuw en gunstiger licht te staan, waarbij onze voorouders oorspronkelijker en radicaler blijken te zijn geweest, dan veeal wordt aan genomen Astronautisch panorama In wat hij een „astronautisch pa- ncrama" noemde, gaf prof. Schaper een overzicht van deze veelomvat tende revolutionaire beweging, eigen lijk een stuk vergelijkende contitu- tionele geschiedenis der Westerse be schaving. Daarin vormt de Ameri kaanse N rüjheidsoorlog, hier als re volutie beschouwd, met repercussies in heel Europa, een eerste hoogte punt. Boeiend is de relatie tussen de revoluties in Frankrijk en Amerika, De verhouding tussen beide vol ken in de 18e eeuw was een soort „liaison", een ..gepassioneerde com munie", met alle gevaren daarvan. Misverstanden waren er ook toen. Maar veel wijst erop, dat zowel de American Dream, als het latere Amerikaanse democratische missie- brief in de wereld r.iet in de laatste plaats een produkt van deze relatie is plaats. geweest, zoals de Franse republiek later haar Amerikaanse zuster het Vrijheidsbeeld ten geschenke zou doen. Ds Franse Revolutie zelf werd in haar, van de aanvang af radicale karakter door spreker geschetst, waarbij vooral de periode van de Jacobijnse terreur scherp werd be licht. De combinatie daarin van neu rotisch geweld en ijskoude routine wekt associaties met een recent ver leden. Onder haar invloed wordt de revolutie tot een eigensoortige, ge seculariseerde religie. De ongebrei delde, genadeloze strijdmethodes daarvan werden overgebracht naar het terrein van de buitenlandse, sterk ideologisch gekleurde oorlog, in het teken van het nog nieuwe en virulente patriottisme, en met even grote felheid door de Contra-Revo lutie beantwoord. Toch is het de vraag, of deze ter reur met haar verheffing van de revolutie tot wonderrecept voor alle sociale kwalen en haar theorie van de revolutionaire dictatuur, ter in leiding van de heilstaat, representa tief is voor het revolutieproces in zijn wijdere samenhang en strekking. Dat proces overleefde de ondergang van Robespierre c.s. en bereikte zijn giootste expansie, toen de revolutio naire vloedgolf zich, in Europa van Ierland tot de Balkan, daarbuiten De Evang. Luiterse Gemeente al hier heeft gisteravond in de vacature van ds. H. J. A. Haan een beroep uit gebracht op ds. J. Happee, evang. luthers predikant in Utrecht. Ds. Happee, die 23 juni 1932 in Am sterdam werd geboren, studeerde aan de Gem. Universiteit in Amsterdam theologie. In 1957 aanvaardde hij te Groede, waar hij gelijktijdig verbon den was aan het Vormingscentrum „Hedenesse" in Cadzand, de evan geliebediening in de Evang. Uuth. Kerk. Twee jaar later deed ds. Hap pee zijn intrede in de Evang. Luth. Gemeente in Stadskanaal. In 1962 verwisselde hij deze gemeente met Utrecht, zijn huidige stand- Geestelijk erfgoed ln een slotbeschouwing meende prof. Schaper, dat deze Westerse re volutie. losgemaakt uit de ban van de I ranse Revolutie met haar po- litiek-Messianistische inslag en zon der in een Atlantische mystiek te vervallen, voor ons in het Westen als geestelijk erfgoed erkend moet wor den. Vooral als een beweging naar een wereld van meer gelijkheid, een gelijkheid, die tevens een wijdere ver spreiding van vrijheid insluit. Een beweging, die haar weerklank tot op de huidige dag vindt, met name in de landen van de „revolutie der ri sing expectations". Met een herinnering aan de grote parolen van de Amerikaanse Onaf hankelijkheidsverklaring en de Fran se rechten van de mens en de burger, waaraan het advies van de Leidse Universiteit, „Praesidium Libertatis", zich op waardige wyze laat aanslui ten. besloot prof. Schaper zijn be- De enige Nederlander onder de nieuwe ere-doctoren was de heer H. R. van Heekeren, die verbonden is aan het Rijksmuseum voor Volken kunde in Leiden. Prof. dr. Th. Galestin (rechts) reikte hem het doctoraat honoris causa in de litte raire faculteit uit. (Foto L.L./Holvast) Ook Leiderdorp en Oegstgeest doen mee Promoties Leidse Universiteit EINDEXAMEN CHR. LYCEUM Mevr. E. Boelsma—van Houte, Voor het eindexamen h.b.s.-B <2e geboren in Rotterdam en thans i groep) zijn aan de Chr. Lyceum in wonende in Leiden is aan de Leidse Leiden geslaagd: Dick Balkenende, Universiteit gepromoveerd tot doctor j Katwijk; Gerrit v. d. Bent, Voorhout in de faculteit der wiskunde Leidse vereniging jubileert Mede dank zy de activiteit van de jubileumcommissie, bestaande uit de heren C. F. Hansen, W. F. v. d. Blom en A. Gijzenij hebben de leden van de Aquarium- en Terrariumhouders- vereniging „De Natuurvriend" met hun dames het 35-jarig bestaan van hun vereniging gisteravond ln de grote zaal van „Den Burcht" op fees telijke wijze gevierd. Tijdens het officiële gedeelte van deze gezellige en geslaagde herden kingsbijeenkomst vormde de huldi ging van een vijftal jubilarissen on getwijfeld een hoogtepunt. Het waren de heren J. van Wezel, G. Redèl, D. Piket, W. van der Kraan en Th. Verbiest, die in het afgelopen jaar hun zilveren jubileum als lid van de vereniging herdachten en voor dit heugelijk feit nog eens extra in het zonnetje werden gezet. De avond werd geopend door de voorzitter, de heer W. Zwart, die een kort overzicht gaf van de groei van de vereniging in de loop van haar 35-jarig bestaan en de activiteiten waarmee zij zich zowel in nationale- als internationale aquariumhouders- kringen zo'n uitstekende naam heeft verworven. Hierna richtte de heer Verhoef zich namens „Aqua Tera" tot de jubilarissen. Hij onderstreepte hierin onder meer nog eens met nadruk op welke verdienstelijke wyze zij er mee toe hadden bijgedragen, dat „De Natuurvriend" zo'n bloeiende vereni ging kon worden en zodoende tevens de belangen van de bond hadden ge- Waardering Als blijk van de grote waardering, die de bond voor hun werk koestert spelde de heer Verhoef de heren Van Wezel, Redèl, Piket en Van der Kraan de heer Verbiest was ver hinderd hierna het ere-insigne van de bond op de revers. Zich tot de heer Zwart richtend feliciteerde de bondsbestuurder deze met het 7de lustrum van zijn vereni ging en overhandigde hem als jubi leumgeschenk een boekwerk voor de verenigingsbibliotheek. Hierna hebben de feestgangers- (sters) zich uitstekend geamuseerd met het optreden van Sempre Avan- ti's Jong en Jolig", dat met 'mede werking van de solisten Jo Zuidema, j Fieke van Rooyen, Corrie Boelee, Gerard Koolhaas en Wim Brugman onder algehele leiding van dirigent Koos Kukler een muzikale cocktail uit de jubileumshow „With a song in my hart" ten gehore bracht. Na afloop hiervan volgde nog een gezellig samenzijn met medewerking van „The Hot Jazz Band", dat de danslustigen eveneens volop aan hun trek liet komen. Evenals in 1964 iser dit jaar een regeling getroffen voor de bakkersvakanties. Alle bakkers, op één na, in Leiden, Leiderdorp en Oegst geest doen aan deze vakantie regeling. die mede in belang van de consument is ontworpen, mee. De regeling duurt zes weken: de eerste groep bakkers gaat van 12 juli tot 1 augustus met vakantie, de tweede groep van 2 tot 23 augustus. Gedurende deze zes weken zullen de .dienstdoende" bakkers met hun broodkar huis-aan-huis gaan. Hun komst wordt door belgelui aangekon digd, zodat de huisvrouwen in de drie genoemde gemeenten tijdig de por temonnee kunnen pakken. Het brood moet namelijk tijdens deze vakantie periode contant betaald worden. Het wordt bezorgd dagelijks van negen tot één uur en zaterdags van acht tot twee uur. Het aantal broodsoor ten zal gedurende deze periode be perkt zijn, maar ruime aandacht zal worden gesohonken aan het assorti ment bij-artikelen. Bovendien kan men tijdens de eerste drie weken, tot ACAD. EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn geslaagd voor het doet. examen Ned. recht mevr. C. A. Bosscher— Boon (Voorschoten), mej. W. Dans- berg (Rotterdam)doet. examen 2 gen.: mej. Lim Khiem Nio (Den Haag), mej. M. L. Odijk (Lelden), mej. J. C. Tjong Ayong (Leiden), mevr. V. Wiesenhaatnde Vlieger (Oegstgeest). mej. A. de Vries (Voorburg), de heer J. H. van Dam (Den Haag), de heer D. W. Erke- lens (Rotterdam), de heer J. H. de Haan (Leiden), de heer G. C. A. M. van Hattem (Meerssen, Limb.), de heer D. J. Lankamp (Wassenaar), de heer P. H. Schram Sassen- heim), de heer H. van Slooten (Rotterdam): semie-au's examen- mej. G. S. Rietkerk (Lisse), mej. C. C. Rodenburg (Den Haag), de heer M. D. Alpert (U.S.A.), de heer H. Hoencamp (Leiderdorp), de heer M. G. Jongenjan (Scheveningen», de heer J. H. J. Plasmeijer 'Den Haag); artsexamen: de heer H. A. Avenarius (Winterswijk), de heer B. J. Levine (U.S.A.), de heer Tjan Tik Tjiang (Oegstgeest). vier uur 's middags, terecht bij de Coöperatie aan de Korevaarstraar en. in de laatste periode bij de L.B.F. aan de Mare. Alle ingezetenen van Leiden, Lei derdorp en Oegstgeest zullen door middel van folders van de komende vakantieregeling op de hoogte wor den gesteld. natuurwetenschappen op een proef schrift getiteld: ..Histochemie var. fosfolipiden in verband met atheros- kilrose van de aorta". Promotors waren prof. dr. J. Kuenen en prof. dr. C. J. F. Böttcher; idem de heer C. de Pair in Leiden tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuur wetenschappen op een proefschrift getiteld helium". Promotor W. Taconis. Carlo Bos, Fred Bouman, beiden Oegstgeest: Hans Breugem, Leider dorp: Paul Fa vier. Leiden; Bert Holst, Oegstgeest; Peter Horsman, Lisse; Dick Kroon, Abbenes; Dick Krijgsman. Hans de Lange, beiden Katwijk; Kees Loeve. Leiden; Kees Maas. Voorschoten; Paul Mekking. Leiden: Piet de Mol, Katwijk; Bert de Mooy, Rijnsburg; Frank Mulder, .Freezing and melting of Oesstgeest; p«s Overvliet 'Saasen- -,.f 1, heim; Gemt v. d. Plat, Katwijk; Kees Plug, Noordwijk; Lex Roberti. Jaap de Ruyter de Wildt. beiden Oegstgeest; Bas Schipper, Katwijk: Lex Soeteman, Voorschoten; Dirk Jan van Straten, Wassenaar; Wim Veldhuyzen, Oegstgeest; Gerard de Vries, Katwijk. prof. dr. K Geveilde pereelen In het Venduhuis der Notarissen werden de navolgende percelen ge veild: T.o.v. not. M. P. Kaptein in Lei den: huis Magd. Moonstraat 12 12a voor f. 9300 door de heer Veerman q.q.; huis Schagensteeg 9 voor f. 1600 door J. J. G. de Cler q.q. T.o.v. not. J. A. Post in Leiden: huis Waldeck Pyrmontstraat 22 voor f. 15000 door fa. Bik; huis Groene- Afg( steeg 39 39a, winkelhuis met boven woning Groenesteeg 41, niet gegund; huis Maredijk 53 voor f. 11200 door v. d. Holst. T.o.v. not. mr. S. M. Brandenberg in Leiden: huis aan de Witte Singel 52 voor f. 33500 door v. d. Mooren q.q. 77 Rasper, P. W. Houweling, F .Iestra, i C. G. J. v. d. Kwaak, A. H. G Lan-, 1 l 1 geveld, C van Muyden, S. Remery, De Leidse Ambachtsschool heeft vanochtend diploma's uit gereikt zowel aan leerlingen van de dagschool, als die van de part-time cursussen. Ir. E. Ruempol, die als voorzit ter van de Vereniging „De Am bachtsschool" de diploma's uitreikte, wenste de jongens geluk met het be haalde succes, maar hij wees daarbij uitdrukkelijk op de mogelijkheid om verder te leren. „Het verwerven van kennis is noodzakelijk om een be- hoorlijkc plaats in de maatschappij aldus de voorzitter. Ir. Ruempol deelde in zijn toe spraak tot de leerlingen van de dag school deze ontvingen hun diplo- later op de ochtend aan de Koningin toestemming is ge vraagd om een afdeling koper-, lood- en zmkbewerken en fitten aan de dagschool te mogen verbinden. METAALBEWERKEN: A. Bender, Chr. J. R. Bierman. H. F. Daams B. C. Evertse, G. Handgraaf, A. R. Rasper, P. W. Houweling. F .Iestra, C. G. J. v. d. Kwaak, A. H. G Lan-. geveld. C van Muyden. S. Remery, A. G. van Rhyn, H. B Vogelzang, J. H. v. d. Woerd. J. J. A. Zirkzee, J. C. M. v. d. Akker, B. van den Eocch, J van Iterson, R. Kamer ling, G. Keiier, J. G. van Klaveren, W. F. Lobochant, L. Overduin, W. Prins, N. Rijskamp, P. Schellinger hout, A. J. Schipper, W. M. Speel, E. Chr. van Tongeren. J. W. Voskamp, J. de Ridder. aUTOHERSTELLEN: J. L. Bis- schops, D. Breyer, J. C. M. Goede- mans, A. J. L. Harmsen, C. Hennip- m&n, S. W. Hol. Th. Kleer. C. van Laar, 11. M. Landstra, E. van Loef, A. Meershoek, J. D. van Oevelen, L. H. G. van Ooyen, W. van Rijnswou, D. L. Schaap, E. Visser, C. de Wit. ELEKTROTECHNIEK: G. J An- nokkee, W. Bekelaar. A. v. d. Berg, K. Broekhuizen, P. de Bruyn, S. P. Q Costpr, F. P. Devilee, A. C. v. d. Hoek, A. A. Janssen, J. St. Kolder- Daesehool man, A. Leest, C. Loggen, E. M. H. 1 Moll, L. v. d. Niet. W. Ploegman. D j I. Chr. v. d. Reyden, C. L. C. M de Ridder ,J. J. Scheeres, H. van Schoo- ten. A. M. S. van der Mark. riJNMETAALBEWERKEN: P van F.iemen, A. v. d. Boon, P. C. Brittijn, J. B. Erades, A. J. W. Free- Aan de volgende leerlingen van de te. A. Giezen, N. C. de Haas, H. dagschool werd een diploma overhan- Jansen. W. de Mooy, A. v. d. Plas, A. A. Rynrburger, H. Taffjjn, A. de j TIMMEREN: J. H. v. d. Berg, P. Vos, J. de Vreede. A. W. Witvliet. A. Bril, C. J Distelvelt, P. ter Haar, I 1 de Leidse Pieterskerk zijn gistermiddag, zoals gemeld, vier e-doctoraten uitgereikt, t.w. aan prof. dr. I. Waller, hoogleraar aan de Universiteit 1 den; prof. dr. .4 in Parijs; de hee keren, verbonden Volkenkunde in Leiden 1 prof. dr. R. K. Merton, hoog- de Columbia University. (Foto L.D./Holvast) I C. j Hazenoot, W. R. v. d. Heyden, T. Heijmans, J. Neyman, P. de Ru. IC. J. van Velde. D. H. J. Ver- I haar, J. W. Vink, F. van der I Voort, F. Chr. M. v d. Berg. D de Bolster, C. Borst, H. P. C. Bouw- meester, W. F. Braam. W. J. Ciere, J. Gunther, C. A. C. Gyzenij, P. A. Hoogendoorn. M. J. Koet, A. Later- veer, H. P. Noordermeer. L. F. M. den Os. J. Stouten, Th. de Vogel, H. J. v. d. Wetering, J. Bruckner. H. Dongelmans, J. W. Honsbeek, W. F. van Iterson. J. P. de Jager, W. J. j van Kesteren, A. Koren, C. de Mooy, I B. Sieval, W. J. F. Triep, J. A. Vlas veld, P. J. Vogelenzang, H, War mond, F. J. Wassenaar. H. D. van Weeren, H. van Biezen. METSELEN: A. Barnhoorn, J. A. HoeK. R. Kramer, A. Molenaar, H. Moraal, M v. d. Niet, N. Schellin- gerhout, B. de Witt. MEUBELMAKENE. var» Dee. G. A. lagerwerf, P. Th. J Mollers C. Noort, N. P Ouwehand, J. C. Ver baar, K. C. van Ipenburg, R. J. Gysinan, J. v. d. Leek, R. D. van Leeuwen. SCHILDEREN: C. J M. v. d. Berg. C. J. Bouwman, J. Dorsman, P. S. v. Dijk. M F. Flaman, J. H. Hilger- som, W. J in 't Veld, P. A. de Jong, Th. N. Kerkvliet. E. J. G. Klaren- beek, P. J. Randsdorp, W. A. P Ro denburg, J. Wesselius, L. Hazenoot. Part-time De part time-cursussen werden door de volgende leerlingen met suc ces gevolgd: Part time TIMMEREN: J. Ben- ning, C. Eoem, H. Duiker, H. J. de Groot C. B. Gybels, T. C. V. Hei verhout, A. van Hemert, H. van Hoo- ven. T. van Iterson, A. A. Janssen, F. Kortekaas, D. R. van Leeuwen. A. Linschoten, P. Paauw, L. van Rij, R. P. Schoonderwoerd den Bezemer, K. v. Winkel, W. J. Stephanus, G. v. d. Linden, H. J. Vogelenzang, P. van Briel, C. Habraken, J. A. P. Mullers, R. Nieuwenburg. B. C. la Nobel, A. Pennenburg. J. de la Rie, P. Roem. D. J. de Roode. W. F. Smit- tenaar, P. Tegelaar, J. C. L. M. Vink, L. v. d. Water, L. ter Wee. J. Wes- seling, J. van Wezel, A. A. Wijnands, K. Zeegers, A. v. d. Zeeuw. Part time METSELEN: A. H. Cra- ma, J. de Haas, A. B. Kokshoorn, W. G. II. van Leeuwen, L. den Outer, N. Stouten, R. J. Weber. Part time SCHILDEREN: W. Boom, C. F. Bouwman R. K. C. Dreef. N. L. J. van Kesteren, A. La- graauw, A P. Pret, F. van Waard huizen, D. W. Wansink. Part time METAAL: E. Boersma. N. Duindam. N I. Gardeelen, N. J. Kluts, A. C. Kok, C. Kramer, G. Behalve een diploma werd aan Leidse Ambachtsschool een prys twee geslaagde leerlingen van de uitgereikt. W. Kortland kreeg de pen- I ning met oorkonde van de Maatschappij voor Nijverheid en I Handel en R. D. van Leeuwen j werd winnaar van de prijs, be- schikbaar gesteld door de Ka- j mer van Koophandel. Van Leeuwen heeft zich ge- durende zijn schoolperiode on- I derscheiden door zijn beschei den en correct optreden en zijn goede vorderingen. Hoewel hij wat zijn schoolprestaties betreft zijn klassegenoten allen over treft, mogen zij hem graag om zijn bescheiden houding en om het feit dat hij steeds bereid is zijn medeleerlingen te helpen wanneer dit nodig is. Deze per- soonlijke eigenschappen zyn er j de oorzaak van dat alle leraren j instemmen met de keuze van de leerling R. D. van Leeuwen als I winnaar van de prijs, die elk jaar door de Kamer van Koop handel beschikbaar wordt ge steld voor de beste leerling van de school. De voorderingen van Kortland waren in de loop van de twee- jarige cursus van dien aard, dat hij tussentijds van de le naar de 2e klasse is bevorderd en aan I het einde van de tweede klasse I met zeer goede examencijfers uit de bus kwam. Hij heeft zich ge durende zijn schoolperiode on- derscheiden door ijver en toewij- ding voor zyn werk, door een trouw schoolbezoek, ondanks het I feit dat hij ver weg woont en door zyn correct en prettig ge- drag. Mieremet, J. Reedyk, E. SchaJt, J. V/aal, J. Zierikzee, M. Haak. Part time CENTRALE VERWAR MING: C. P. M. v. d. Berg, H. P. de Graaff, R. Harteveld, T. Kramp, P. A. van Leyden, G. C. Parlevliet, D. Verboom, P. J. Vossaert, R. v. d. Zeeuw, A. C. Zevenhoven, W. Kort land. Booglassen beginners: P. van Gent, W. van Gent, C. den Haan, J C. v. d. Holst, C. Hoornweg, IJ. dc Jong. N. A. J. Lindeman. J. C. Petit, J. F. Slingerland, S. Star, P. J. Stikkelman, J. M. Suvaal, I. IJildiz, P. N. M. Velzeboer. Pooglassen gevorderden: P. Jong, W Kleer, A den Os, J. C. v. d. Plas! J C. v. d. Reljden. Autogeen lassen beginners: J. v. d. Linden, P. S. M. Velzeboer. A. Ver haar, J. J. Verkuylen. Autogeen lassen gevorderden: A. Faas, H. v. d. Waals.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 3