rSP JOSE PEREZ-FRAISCES UB Roy Emerson prolongeert titel Krantenbezorger Karavaan rolde smachtend naar „vergulde kust 5? schreef het dorstige en dappere verhaal van de elfde etappe randioze ontvangst n jri FRANSEN NAAR FEIJENOORD ONGEDULDIG VAN ESPEN IN BEZEMWAGEN Boelens en Enters in eindstrijd Silver Goblets Geen bloemen voor Jan van Amsterdam Hitte teisterde de Nederlandse ploeg in Tour de TAvenir Stevens nog met één arm in groene trui TOUR IN CIJFERS Geen gratie voor Hertha-BSC CIJFERS VAN DE KLEINE TOUR OPNIEUW ZEGE SLEUTELSTAD Contact-toernooi Eenzijdige Wimbledon finale LE1DSCH D. L\ 1 LKUAli 3 JLLI ZESDE BLAD (door Fred Racké) De dag van de dorst. Smachtend olde de Tourkaravaan naar de „ver- lilde kust" van Spanje, naar het uichende Barcelona. Juichend, ja in en vriendelijk park, in de welda- lige schaduw van het loof, dat rit- elde in een verkoelende zeewind, laar de weg was zo lang naar Barce- ano. En het Spaanse land was zo Iroog, zo dor. En de wind, die hete find, sneed de adem af en joeg het Barcelona wachtte op José Perez-Frances als Parijs, dat hti wacht. Het verwelkomde de Tour, die al vanaf 1956 w< Vn van de Spaanse kusten, met uitbundige vreugde. En het barstte los k een grandioze ontvangst, toen José Perez-Frances, Spaanse wielrenner k inwoner van Barcelona, het circus van Goddet naar de witte streep k het prachtige sportpark leidde. Die eenzame José niemand had de four beter naar Spanje kunnen brenfcn. den, want de Spaanse grens kwam toch al naby? Jsé bedwong zyn on geduld niet langer, en rende weg, met de tred van de geschoolde klim mer. Maar meer nog met het brui sende temperament van de Span jaard. José Perez-Prances kon niet langer op Barcelona wachten en ver koos de eenzame vlucht, de lange, lange uren van de regelmaat. Hoe vaak al mislukte een coureur, die het peloton durfde uitdagen, nog ver van de eindstreep? De Spanjaard wilde er niet aan denken. Want hoe zelden slechts eindigt een etappe van de Tour in Barcelona? José Perez- Frances wilde alleen zijn, in zyn Spanje, in zyn Barcelona. stof op tot het bleef plakken op de bezwete gezichten. Tot het knarste tussen de tanden en zich vast zette tegen het gehemelte. En er was zo weinig water. De karavaan dorstte. Maar er was er één die het allemaal had geweten. Er was er één die geen dorst wilde hebben. Hij reed naar huis, over zijn eigen wegen, tussen zijn vrienden: José Perez-Frances. Durver ,Eén man kende de dorst niet. En het peleton waardeerde dat. Het had bewondering voor de durver José Pe rez-Prances. Het riep luid „halt" en „waarom toch?", als er toch nog ver- metelen waren, die het tempo wilden opvoeren. De boodschap flitste door de rennersgroep, die in de zonne brand streed: „Dit is Spanje. Er is een Spanjaard voorop. Laat hem-" En ver, ver voor de groep uit reed José. Hij stuurde over bruggen, die uitgedroogde rivieren overspannen. Hij wentelde de pedalen in monotone regelmaat door de dorpen, die de sies ta hadden opgeofferd om de Tour te vieren. Af en toe richtte hij zich even op, liet zich in volle glorie bewonderen. „Kijk, mensen kijk. Er is een van julie op weg naar Bar celona. Als winnaar, als de eerste van deze grote Tour de France". Vijf minuten lang was José Perez- Prances in het Montjuich-park in Barcelona stormachtig toegejuichd, toen het peloton zich massaal en voor de laatste maal op verfrissende dran ken stortte. Jacques Goddet stond rechtop in zijn auto en zwaaide de meute vriendelijk toe. De Tour zal zeker terugkeren naar Spanje. T ransfernieiiws De linkshalf van GVAV (Gro ningen) Piet Fransen, zal het komen de seizoen voor Feijenoord spelen. Tussen de Rotterdamse en de Gro ninger eredivisievereniging is over eenstemming bereikt. De transfersom bedraagt f. 100.000. Gert Bals, de doelman van PSV, zal volgend seizoen voor het Amster damse Ajax gaan spelen. De besturen van PSV en Ajax hebben vrijdag avond overeenstemming over de transfer van Bals bereikt. Telstar heeft twee Brazilianen ge contracteerd. Het zijn de 22-jarige Joao Carlos Campos Wisneski (kort weg Carlos) en de eveneens 22-jarige Wilson da Silva Chagas (kortweg Wilson genoemd). Carlos speelde in de eerste divisieclub America FC en Rio de Janeiro en Wilson kwam uit voor de vereniging Meridional, die eveneens in de eerste divisie uitkomt. De twintigjarige amateurspeler van Haarlem. Gerrit Peys, is als full- prof gecontracteerd door DWS. Hij speelde bij Haarlem in de half linie De eerste divisieclub Alkmaar heeft de doelverdediger van de ama teurclub Hillegom, Van der Waal, gecontracteerd. (Advertentie) BEZOEK MIJ MOGAMBO één van de 5 Gorilla's in DIERENPARK WASSENAAR. gele Tien kilometer waren gereden van et kleine bergdorpje Ax-les-Ther- )t aan de voet van de eerste erg. Ongeduldig reed de zwarte José in de voorste rijen van het pe iton. Er moest toch iets gedaan wor- De elfde etappe van de Tour de France is een lijdensweg ge worden voor de Arnhemmer Cees van Espen. Een vergeefse strijd tegen de martelende dorst, te gen de zon, tegen de eenzaam heid van de achterblijver, tegen de pijn van een val in een vroe gere etappe. Een strijd, die ten slotte eindigde in de donkere be zemwagen, die de lange Neder lander barmhartig opnam, na de vele kilometers die hij nog had durven volmaken. Cees van Espen kan niet klim men, maar waar anderen met dezelfde handicap zich nog aan de wielen van de grote groep konden vastklampen, omdat de bergen van de elfde etappe nog gemakkelijk waren en omdat Ju lio Jimenez zich meer voor wa ter dan voor punten in het klas sement interesseerde, daar faal de Van Espen, omdat de pijn in zjjn borstkas teveel werd. Van Espen was gevallen, dagen gele den en de pijn was maar niet weggegaan. Van Espen kan niet tegen de zonnebrand, en de zon stond hoog aan een staalblauwe hemel. Cees van Espen moest te rug, al in de eerste kilometers. Samen met de Fransman De Lisle heeft de Arnhemmer nog lang gestreden. Totdat het hem toch teveel werd. Hij was de eer ste uitvaller van het dappere Pellenaars-groepje, maar meer dan 20 coureurs waren hem in de voorgaande dagen voorge gaan. Daarom was de stap in de laatste wagen voor Cees van Es pen, die toch de gele trui eens tot op 26 seconden was genaderd, geen oneervolle gang. De Nederlanders Boelen en Enters bereikten op Henley de finale van de Silver Goblets Challenge Cup voor ongestuurde tweeën. De Amsterdam mers boekten vrydag in de halve'fi- een overtuigende zege op de Britten Bob Nicholson en Dick Wait. De Nederlanders lagen drie lengten voor op het duo uit Nottingham, toen de finishvlag viel. Boelen en Enters hadden voor de 1 mijl en 550 yards 7 min. 47 sec. nodig. In de eindstrijd komen Boelen en Enters uit tegen de Oostduitsers Gor- Bergau, die vorig jaar op de Amsterdamse Bosbaan Europees kam pioen in de twee met stuurman wer den. Alleen Hij was alleen, de gebruinde, ma gere man in het rose shirt van de sporthemdenfabriek Ferrys in Valen cia. Hij was alleen, bijna 230 km. lang. Hij reed over de berg, die van de eerste categorie was, omdat mon sieur Goddet dat kennelijk aardig voor de Spanjaarden had gevonden. Hij wrikte in de langzame stijgin gen, die het peloton niet konden bre ken, weg van de aarzelende massa, die verbaasd was, omdat hier toch geen duidelijke moeilijkheden waren neergelegd. José Perez-Frances raas de de lange hellingen af en verslond minuten. Toen de brandende zon recht boven de rennershoofden stond, telde José acht minuten voor- WIELRENNEN Van onze wielermedewerker) dam zijn fiets tegen i die de Ronde driehonderd en hek. Hij, de van Delft had vas in de laatste tekort geschoten. JOSÉ PEREZ-FRANCES sprong. En de van de Spaanse dorpen zagen hem gaan, als de voorbode, de brenger van het feest, want Spanje had een vrije dag genomen om de Tour te Niet hij, maar de Nederlandse kam pioen Eef Dolman was met de eer gaan strijken. De eer, die Jan van Amsterdam reeds aan zichzelf had toegedacht. Bijna alles wat er te winnen was, werd door Van Amsterdam gewon nen. De leidersprijs, de klassement sprint en talloze vette en minder vet- Tiril t€ premies- AUeen de ze&e ontbrak. I Dertien kilomter voor het einde zou Tien minuten soms, bedroeg de Jan van Amsterdam zijn beslissende voorsprong van Perez-Frances en al- sprong doen. Dick Bouquet was de tijd nog was er niemand in het pelo- enige die de Leiderdorper kon volgen, ton, die aan aanvallen dacht. Er Het duurde slechts enkele kilomters. waren immers ernstiger zorgen? Toen was Van Amsterdam alleen op Spanje bracht een helse dorst. Span- kop. Nog eenmaal kreeg hij gezel- je zette de waterdragers aan het schap. Rudi Liebrechts <zes overwin- werk. De mannen, die piepend in de ningen in zestien dagen) bereikte de remmen knijpen als ze een minus- vluchter. Maar ook de Vlaardinger cull bergbeekje horen klateren. De hield het niet. Met rtnm vijftig meter die de café's binnenstor- Driehonderd meter voor de streep achterhaalde Eef Dolman echter met Liebrechts Van Amsterdam. En toen viel de illusie van Van Amsterdam aan scherven. Geen eerste plaats. Geen bloemen. Geen roem. Niets van dat alles. Wat er voor de Leiderdorp- Zal Harry Steevens dan toch nog zijn groene trui verliezen? Op de voor Nederland zo dra matische voorlaatste dag van de Tour de l'Avenir 1965 is de com fortabele voorsprong van de Limburger teruggebracht tot slechts één enkel punt. En Stee vens zal vandaag persé een be tere tijdrit moeten rijden dan zijn grootste belager, de Fransman André Desvages om het groene tricot zondag mee naar Neder land terug te mogen komen met een bevlekt shirt. Wat maalt een pe loton op zo'n dag het verbod glas werk in de karavaan binnen te voe ren? De waterdragers dragen de dranken aan, flessen vol. En de kop mannen. de vedetten pakken ze gre tig aan. Ze slaan de dop er af op de pin van hun stuur en ze laten het heerlijke vocht in de keelgaten str- men. Eerst moet de dorst worden De uitslag van de 11de etappe luidt 1. PerezFrances (Sp.) de 240,5 km. van Ax-les Thermes naar Bar celona in 6.55.59 (met bonificatie 6.54.59)2. Van den Berghe (Belg.) 7.00.22 (met bon. 6.59.52); 3. Van Schil (Belg.) 7.00.34; 4. Galera (Sp.) 7.00.36; 5. Gabica (Sp.) 7.00.44; 6. Motta (It.) 7.00.47; 7. Van Looy (Bel gië); 8. Janssen (Ned.) De Muer) al len in 7.00.44; 37. Dik Wouters (Ned., Pellenaars) 7.01.01; 56. Nijdam (Ned., Pellenaars) 7.01.19: 60. Harings (Ned. id.); 77. Haast (Ned. ,id.): 82. De Roo (Ned., id.)87. Karstens (Ned- id.); 99. Lute (Ned. Louviot) allen in 7.01.19; 101. De Haan (Ned., Pel lenaars) 7.03.29; 102. Maliepaard (Ned. .id.) z.t.; 104. Van Dongen (Ned., id.) 7.05.37. De Belg Van Coningsloo kwam na het sluiten van de finishconrtole bin nen. Voorts staakten Bracke (Belg.), Delisle (Fr.) en Van Espen (Ned., Pel.) de strijd. Klassementen Algemeen klassement: 1. Gimondi (It.) 63.28.32; 2. Poulidor (Fr.) 63.31.44; 3. Lebaube (Fr.) en Foucher (Fr.) beiden 63.32.55; 5. Motta (It.) 63.33.04; 6. Perez—Frances (Sp.) 63.33.46; 7. Haast (Ned., Pellenaars) en Van Looy (Belg.) beiden 63.34.13; 9. Simpson (GB) 63.35.11; 10. De Rosso (It.) 63.35.12; 11. Kunde (W.- Dld.) 63.35.28; 12. Pambianco (It.) 63.35.4413. Zimmermann (Fr.) 63.35.53; 14. Janssen (Ned.) 63.37.04; 15. Anglade (Fr.) 63.37.09; 40. Wou ters (Ned., Pel.) 63.49.27; 44. Harings (Ned., Pel.) 63.50.41; 51. Nijdam (Ned., Pel.) 63.54.15; 69. De Roo <Ned. Pel.) 64.01.33; 74. Karstens (Ned., Pel.) 64.02.53; 81. Lute (Ned. Lou viot) 64.08.10; 85. Maliepaard (Ned., Leeftijd 1650 jaar. Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1# Leiden Pel.) 64.08.55; 94. De Haan (Ned„ Pel.) 64.15.14; 102. Van Dongen (Ned. Pel.) 64.22.05. Ploegenklassement. 1. Plaud 190.38.14; 2. De Muer 190.40.07; 3. Langarica 190.43.02; 4. Pezzi 190.43.53; 5. Marien 190.44.32; 10. Pellenaars 190.57.48. Bergklassement. 1. Jimenez (Sp.) 67 p„ 2. Brands (Belg.) 37 p., 3. Van Looy (Belg.) 27 p., 4. PerezFrances (Sp.) 25 p. en 5. Foucher (Fr.) 20 p. Puntenklassement. 1. Reybroeck (Belg.) 85 p., 2. Gi- omndi It.) 74 p., 3. Janssen (Ned.) 62 p., 4. Van Looy (Belg.) 61 p., 5. De Roo (Ned.) 60 p. De meeste sterren In de elfde etappe werden toegekend aan Perez- Frances (21). Het klassement luidt hier: 1. Gimondi 27 sterren, 2. De Roo 24 sterren, 3. PerezFrances 21 sterren. Swift-n ondanks zijn zege van donderdag in het puntenklassement nog ver van Steevens verwijderd, kon zo dicht bykomen, omdat hijzelf op met Montjuich-circuit in Barcelona de tweede plaats opeiste achter de Deense sprintrevolatie Ole Holjund, terwijl de Nederlander zodanig door de grote hitte was geteisterd, dat hij niet meer mee kon spurten om de ereplaatsen en daardoor geen enkele punt behaalde. Niet alleen Steevens had het in de 200.5 km lange etappe van Font Romeu naar Barcelona moeilijk, die de koers had I Vijf andere leden van de oranjeploeg „gemaakt", overbleef streden) derde plaats De uitslag luidt: 1. E. Dolman (Rotterdam) de 90 kilometer in 2.15.43; 2. R. Liebrechts (Vlaai-din gen) 3. J. van Amsterdam (Leider dorp); 4. H. Peters (Heemstede); 5. S. Pieters (Maassluis); 6. F. Ouwer- kerk (Rotterdam)7. G. van Noord (Den Haagt; 8. J. Althuyzen (Den Haag); 9. P. Heijnig (Rotterdam); 10. M. v. d. Klooster (Rotterdam). VOETBAL Het bestuur van de Duitse voet balbond heeft het gratieverzoek van Hertha-BSC verworpen. De Berlijnse vereniging werd vorige maand met degradatie van de bundesliga naar de regional-liga bestraft, omdat het be stuur van Hertha onder meer de be palingen ten aanzien van de maxi male transfersommen had overtre den. TENNIS werden op de Spaanse wegen ver teruggeworpen en voor twee van hen, Henny Schouten en Nico Lute, eindigde de ronde bijna met een drama. ZR arriveerden nL in de Montjuich-park na sluiting van de controle, maar omdat er nog slechts één etappe wacht en de Ne derlanders het einddoel van deronde eigenlijk reeds bereikt hebben, stre ken de organisatoren met de hand over het hart. Schouten en Lute zul len vandaag toch aan de tijdrit mo gen deelnemen en men mag dus aannemen dat zij ook in het eind klassement van deze Tour de l'Avenir zullen voorkomen. Karei Leyten, goed meer naar boven gekomen, moest in de afdaling van de Tosas het peloton laten gaan. Wéér stond Jansen voor een dillema: Leyten liep nog betrekkelijk weinig gevaar omdat er drie landgenoten achter hem reden, maar de Brabant se onafhankelijke stond vrij goed ge klasseerd en het zou dus zonde zyn de achterstand onnodig hoog te laten oplopen. Langzaam Moeilijk Reeds snel na het begin kreeg de ploeg van Jefke Jansen het moei lijk. Hennny Schouten en Harm Ot- tenbros, beiden ziek, hadden de grootste moeite om het tempo van het peloton te volgen en toen reeds na twintig kilometer aan de beklim ming van de 1865 meter hoge Tosas een col van de eerste categorie, moest worden begonnen, ging het helemaal mis. Omdat Jefke Jansen wel voor zag dat de twee groot gevaar liepen te ver achter te raken, liet hij Nico Lute achterblijven om in de „zieken boeg" een oogje in het zeil te hou- Bij de traditionele Wimbledon- De prijs voor de meest ongelukkige I exhibitie, morgen op de Metsbanen renner was voor Van Coningsloo, die in Scheveningen zal niet Antonio j den. Jansen kon toen nog niet be- had moeten wachten op zRn ploeg- Palafox op de baan komen, maar de vroegen, dat de 's Gravelander hier- makker Bracke en daardoor achter Italiaan Nicola Pietrangeli. De Mexi- van bijna zelf het slachtoffer zou was gekomen. PerezFrances kreeg j caan blesseerde zich tijdens de Wim- worden. de prijs voor de progressie. HR steeg bledonkampioenschappen en zal enigeEr wachtten de kleine chef d'equi- de 20ste naar de zesde plaats. tijd niet kunnen spelen. pe trouwens nog problemen. 59.27,53. Daarom werd Eddy Beugels naar achteren gedirigeerd om Leyten bij te staan. Maar de twee daalden zo erbarmelijk langzaam, dat de kans om het peloton te achterhalen snel was verkeken. De achterstand zou tenslotte groeien tot dertig minuten en 32 seconden, zodat Leyten toch een fikse tuimeling maakte in het klassement. Schouten en Lute ver loren nog eens ruim veertig minu ten meer. Zij kwamen helemaal niet meer vooruit en op een gegeven mo ment werd het de inmiddels wat be ter geworden Ottenbros allemaal een beetje te gortig. Harm liet de andere twee voor wat ze waren en kwam vóór de finish zowaar nog by Ley ten en Beugels. De uitslag van de elfde etappe luidt: 1. Ole Hojlund (Den.) 5.19.59 (met bon. 5.19,29); 2. Desvages vFr.) .z.t. (met bon. 5.19,44)3. Ducreux (Fr.); 4. Bodart (Belg.); 5. Zollinger (Zwits.); 6. Peffgen (W.-Dld); 7. Wim Schepers (Ned.); 8. Cubric (Z.-8L); 9. In thaler (Oost.): 20. Harry Steevens (Ned.) allen in de zelfde tijd als Hojlund; 58. Hoogland (Ned.) 5.20,26; 80. Beugels (Ned.) 5.50,31; 81. Leyten (Ned.) 5.50,31; 82. Ottenbros (Ned.) 5.50,31; 83. Schou ten (Ned.) 6.04,52; 84. Lute (Ned.) 6.04,52. De Brit Gray staakte de strijd. Er zijn nog 84 renners in de koers. Algemeen klassement: 1. Diaz (Sp.) 57.39,49; 2. Rodriguez (Sp.) op 2.49; 3. Herber (Zwits.) op 3.00; 4. R. Zol linger (Zwits.) op 4.35; 5. De Loeht (Belg.) op 4,51; 6. Marine (Sp.) op 5.26; 7. Corradini (It.) op 5,29; 8. Steevens (Ned.) op 6.02; 9. Peruren- na (Sp.) op 8.50; 10. Dalla Bona (It.) op 10.10; 25. Scheepers (Ned.) op 21.51; 59. Hoogland (Ned.) 58.27 47; 61 Leyten (Ned.) 58.28,55; 76 Beu gels (Ned.) 58.49.53; 77. Lute (Ned.) 58.52,15; 80. Ottenbros Ned.) 59.01.11 en 83. Schouten -Ned.» (Van onze waterpolomedewerker) De Sleutelstad heeft gisteravond opnieuw een stap gezet op de weg 1 naar het kampioenschap in de twee- 1 de klasse A van de waterpolocompe- titie van de KNZB. De ongeslagen Leidenaars lieten zich in „De Vliet" niet verrassen en bleven na een span- nende wedstrijd het Haarlemse DWR met 32 de baas. j DWR heeft de kans gehad om De Sleutelstad de eerste nederlaag te be- I zorgen. Nadat de snellere en tech- j nisch betere Leidenaars door Hilk- I huyzen en Bekkering tot twee maal j toe een voorsprong hadden genomen, die echter door Sint en Botting weer teniet was gedaan, moest Hans Hilk- huyzen in de laatste speeltijd het water verlaten. De Haarlemmers dachten de numerieke meerderheid rustig uit te kunnen buiten. Maar zij kwamen bedrogen uit. Het va banque- spelletje van de Leidse koplopers, dat vooral op snelheid was gestoeld, deed door een doelpunt van Cock van der Wilk op de valreep de ba lans naar De Sleutelstad doorslaan: 3—2. Er begint in het Kring-contact- toernooi een duidelijke tekening in de strijd te komen. In het H.D. B lijkt het pad voor de Leidsche Hout combinatie Aad van Zuuren'Frank Bonte naar de eerste plaats geëffend, nu de concurrenten geen van allen aan een nederlaag hebben weten te ontkomen. Harry Meijer/Jaap Noord man brachten hun puntentotaal gisteren weer wat omhoog door het duo Max Harteloh/Blankhart met 165 geen kans te geven. Vooral Jaap Noordman had met zijn nog immer uitgekookte spelletje een groot aandeel in deze Unicum-winst. Harry Meijer had op de door Har teloh/Blankhart wederom graag ge hanteerde lob herhaaldelijk met goed gerichte smashes het passende ant woord. Met zijn competitie G.D - partner Maureen van Gladbeek haal de hij een keurige 11—6 winst bin nen op het paar mej. Ditzhuisen/ Janssen. Laatstgenoemde was in deze ontmoeting veel beter op dreef dan in de afgelopen dagen, maar hij kon toch niet verhinderen dat de Unicum-dubbel, waarin Maureen van Gladbeek opviel door goed volleren, het initiatief van meetaf in handen nam en behield. Met dit resultaat zijn er twee paren in het G.D. B die nog geen verlies op hun rekening behoefden te noteren, te weten Harry Mulder/Els Heijmans van Roomburg en Harry Meijer/Maureen van Glad beek. De Roomburg-kanshebbers rekenden af met de Leidsche Hou*- dubbel mevr. Cohen'Bob Lim, 16—5 Ploegenklassement: 1. Spanje 172.57.31; 2. Italië 173.14,12; 3. Frank rijk 173.17,33, 4. Zwitserland 173.26,08, 5. Nederland 173.31,15; 6. België 173.34,25. Puntenklassement: 1. Steevens (Ned.) 83 pnt; 2. Desvages (Fr.) 82 pnt; 3. Hojlund (Zw./Den.) 76 pnt; 4. Diaz (Sp64 pnt; 5. Peffgen (Did) 62 pnt. Bergklassement: 1. Diaz (Sp67 pnt; 2. Zollinger (Zwits.) 55 pnt; 3. Herger (Zwits.) 34 pnt. In een van de meest eenzijdige en daardoor minst interessante Wim- bledonfinales heeft de 28-jarige Roy Emerson uit Kingsway (Austr.) zijn titel geprolongeerd. Hij versloeg zjjn vriend en kamergenoot Fred Stolle (25) in 67 minuten in straight sets: 6—2 6—4 6—4. De 15.000 op het centrecourt bij wie zich behalve de vaste bezoekster Prinses Marina van Kent ook Prinses Margaret bevond en de vele miljoe nen tv-kijkers in Engeland en daar buiten, hadden verwacht een span nender strijd om 's werelds hoogste tennis-eer te zullen aanschouwen. Maar eenzijdig tennis betekent nog geen slecht tennis. En het zou tegen over Roy Emerson onrechtvaardig zijn wanneer dit onderscheid niet werd gemaakt. De Queenslander heeft volgende maal de finale speelde, kon geen antwoord vinden op de enorme vaart, die de titelhouder in al zijn slagen wist te leggen. Nadat Emerson voor de tweede maal de grote bokaal uit handen van Prinses Marina had ontvangen, ver klaarde hR in de in terview-kamer zeer waarschijnlijk amateur te zullen blijven. Jack Kramer zal voor deze speler ook inderdaad met een zeer hoog bedrag voor de dag moeten ko men wil „Emo" zich bR het rondrei- zende circus van Hoad en Rosewall voegen. ROY EMERSON Compleet genheid. Ken Fletcher en Bob Hewitt plaatsten zich in de eindstrijd tegen John Newcombe en Tony Roche. In het damesdubbelspel zal het gaan tussen Maria Bueno met Billy Jean Moffitt tegen de Frangaises Durr met Janine Lleffrig. In het gemengd dub belspel werden de titelhouders Fred Stolle en Lesley Turner met 36. 9—11 uitgeschakeld door Tony Roche en Judy Tegart. Okker 8—6 van zyn landgenoot Sharpe won. Betty Stóve speelde tegen Nell Tru man een zeer zwakke partij met veel fouten en met maar heel weinig zelf vertrouwen. Christines zuster won met 61, 6—3. Liberale conferentie In West-Ber- ïyn ls gisteren een conferentie van ver tegen woorcllgens van Europese liberale partijen begonnen. Er wordt aan deel genomen door vertegenwoordigers uit elf landen. Van Nederlandse zijde zijn aanwezig de voorzitter van de WD- (ractle in de Eerste Kamer mr. H. van Rlel en oud-minister mr. E. H. Toxo- peus. Op het programma dezer rerentie staan voornamelijk vraagsVuk- In de halve finales van het troost- toernooi versloeg Tom Okker de Australiër BW Bwrey ,6-3. 6-1). H,j /en'opV^'bl^d^SS^ komt in de finale van het toernooi werking, alsmede de verhouding tussen orn de „All Englandplate" tegen de aeEmopese Economtsche Gemeenschap Australiër Davidson, die met 6-3,1 J5SL'(EVA).0P&*

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 15